Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) ThuG4LifE válasza kopi120 (#29650) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Hasznald az nvda_drv=1 kapcsolot.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29652) kopi120 válasza ThuG4LifE (#29651) üzenetére


kopi120
tag

De, azt nem vezették ki és az inject kell?

Este kiprobálom

(#29653) ThuG4LifE válasza kopi120 (#29652) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

EmuVariableUefi-64 kextet telepitettel?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29654) kopi120 válasza ThuG4LifE (#29653) üzenetére


kopi120
tag

Nem volt fent, de nem segített. Úgy döntöttem csinálok egy friss telepítést elég régóta nyuzom ezt az installt, de az istenért nem tölti be a fakesmc-t pedig már mindegyik mappába szétmásoltam nem csak az other-be
Valami ötlet?

(#29655) Smiley válasza kopi120 (#29654) üzenetére


Smiley
őstag

kext-dev-mode kapcsolo?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29656) kopi120 válasza Smiley (#29655) üzenetére


kopi120
tag

Benne van

(#29657) tlac válasza kopi120 (#29654) üzenetére


tlac
Topikgazda

friss a clover?

(#29658) kopi120 válasza tlac (#29657) üzenetére


kopi120
tag

A legujabb
[link]

[ Szerkesztve ]

(#29659) kopi120 válasza tlac (#29657) üzenetére


kopi120
tag

(#29660) kopi120 válasza kopi120 (#29659) üzenetére


kopi120
tag

Bedobtam a telepitett rendszerem config-ját a telepítőbe és igy elindul... Majd felteszem guglidrájvra mindkettőt és belinkelem mert kiváncsi vagyok mit mondtok miért nem volt jó.

(#29661) croixleur


croixleur
csendes tag

Sziasztok

Szeretném megkérdezi hogy erre a gépre telepíthető e OSX és ha igen miként.

Gigabyte B250-HD3P
Intel Core I5-7500
Kingston Hyper X Furx 16GB
Gigabyte RX460 4GB OC

Köszönöm a segítséget.

(#29662) ThuG4LifE válasza croixleur (#29661) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Az összefoglalóban leírtak alapján telepíthető.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29663) kopi120


kopi120
tag

Nos, sikerült, elindult, megy a 1060 látja az összes ramot.
Nem tudom, hogy jól döntöttem-e de úgy csináltam, hogy a clover nyomja be a kexteket(fakesmc, lan, lilu, nvidiagraphicsfixup), nem telepítettem csak a webdrivert.
Viszont amivel eddig még soha nem volt gondom, akad a hang, pedig egy sound blaster go x-fi usb hangkártyám van. :F

(#29664) Slukkica válasza Slukkica (#29625) üzenetére


Slukkica
őstag

Kész a saját kernel is :)
Ezúton is köszönöm elég sok fejlesztőnek, hogy ezt össze tudtam hozni :R

Gépem:
Installed Operating Systems: Sierra 10.12.4 - Windows 10 Pro - Debian Stable
CPU: AMD A10-7870K Motherboard: Gigabyte GA-F2A88XM-D3HP RAM: 16GB DDR3 Graphics: GeForce GT740 1GB
HDD: 1TB WD Blue - 60GB OCZ WiFi: - LAN: RTL8111 Sound: HDMI and ATV4 and Bluetooth
Other: USB Wireless Mouse and Keyboard Bootloader: Enoch

Szóljatok ha valaki AMD fronton nyomná :Y

[ Szerkesztve ]

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#29665) kopi120 válasza Slukkica (#29664) üzenetére


kopi120
tag

Beteg :DD
Gratulálok!

(#29666) croixleur válasza ThuG4LifE (#29662) üzenetére


croixleur
csendes tag

Szia

Eljutottam a telepítő létrehozásáig. Viszont mikor bebootolok akkor csak egy szürke képernyő fogad amin van continue meg boot order és ennyi. Ha continue-ra kattintok akkor visszalép ugyan oda és nem csinál semmit. Mit rontottam el?

(#29667) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok!

A jelenlegi számítógépem megadta magát ezért kénytelen vagyok újat venni. Mivel sokat foglalkozok zenéléssel, ezért gondolkodok rajta, hogy mac kompatiblis gépet építek.

Milyen alaplapot válasszak a rendszer alá? A hackintoshos oldalak mint 170-es chipsettel szerelt alaplapokat ajánlják. Működik a macOS a B150/250-es alaplapokkal is? A processzor valószínűleg egy i5 6500-as lesz.

(#29668) sad_Vamp válasza bear_ (#29667) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Biztos lehet - amint feljebb látod AMD-re is rá lehet szuszakolni az OsX-et - de minek szopatnád magad, ha még nem csináltál ilyet(már ha jól vettem ki a hozzászólásodból)?? Alaplap, proci, graf trióra, szerintem illik betartani a TMx86 ajánlásokat. Elég nagy a közösség, hamarabb találsz megoldást ha geb@sz van.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29669) Slukkica válasza kopi120 (#29665) üzenetére


Slukkica
őstag

Köszi :R
Stabil és random reboot sem volt. Egyedül a 3.1-es és az usb C csatlakozómat nem tudtam még kipróbálni.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#29670) tlac válasza Slukkica (#29664) üzenetére


tlac
Topikgazda

mit értesz a saját kernel alatt?

(#29671) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Sokat olvasok utána a hacklinak, előbb informálódok, minthogy jöjjenek a "nem indul mit csináljak?" postok, ezért lenne még pár alap kérdésem:

1. kextek megvannak nagyjából, ami nekem kell és amiket (harverhez specifikusan) olvastam, mind azt irja, hogy elég OSX alól a saját macOS-ből csinálni a telepitőt, majd a pendrive-ra rá a clover, semmi unibeast meg hasonlók. Ez köszönhető az újabb OS/Clover-nek, hogy ennyire "ki van nyalva a ..." vagy szimplán maradjak az Unibeast megoldásnál?

2. Ha nem a tejles tárolót adom meg neki, hanem az 1TB-os SSD-n kijelölön x Gb-ot neki, amire telepedik, akkor szerintetek feltepelül? Igy szeretném elosztani a tárolómat:

200 GB - macOS
200 GB - windows 10
maradék - exFAT, hogy mind a két rendszer tudja irni-olvasni

Persze elején az egészet ledúrom és a macOS-en kivül csak egy unallocated lesz, majd ha működik a rendszer, utána mókolok vele. Mivel az encrypt-tel nem foglalkozom, igy nem szabadna az r/w miatt nyavajogni egyiknek sem...

3. Ha a laptopon nincs USB2 kimenet, de a pendrive olyan, abból lehet galiba?

4. Ha már működik a rendszer és minden be van állitva, hogy tudok mentés csinálni róla? Mindent betolok egy "targézába" és csókolom? Működik ez az egyszerű művelet?

Köszönöm előre is a segitséget!

sudo rm -rf /*

(#29672) Slukkica válasza tlac (#29670) üzenetére


Slukkica
őstag

Az hogy forgattam egyet forrásbó. Apple xnu (kernel) forrást letöltöttem [link], amd proci patch-et beletettem. make parancsal és pár paraméterrel hibamentesen leforgott. Ezt tettem a Sierra rendszerem alá.
Már csak egy kextcache paranccsal ujra készítettem a kernel cache-t.

Persze az eredeti vanilla kernelt töröltem a rendszerből mivel nem intel a procim. De az nemrég írtam :)
Már kb kész egy telepítő dmg-m is amit windows alol is meg lehet csinálni pendrive-ra. Így szinte az összes amd gépre telepíthető a maxOS rendszer :K

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#29673) bear_ válasza Slukkica (#29672) üzenetére


bear_
aktív tag

Engem erdekelne az image, es gondolom sokan masokat is. Megkoszonnenk ha megosztanad :)

(#29674) kopi120 válasza Mr.C (#29671) üzenetére


kopi120
tag

Én az exfat-rol lebeszélnélek. Sokat szívtam vele, a elcapitan nekem rendszeresen összecseszte raw-nak és win alol tudtam csak helyretenni.

(#29675) Smiley válasza Slukkica (#29672) üzenetére


Smiley
őstag

Nezd mar, en ezidaig azt hittem, hogy csak a powerpc-s idoben volt nyitott a kernel. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29676) Mr.C válasza kopi120 (#29674) üzenetére


Mr.C
őstag

Akkor marad az NTFS + Paragon combo....

sudo rm -rf /*

(#29677) Slukkica válasza bear_ (#29673) üzenetére


Slukkica
őstag

Amint megvagyok vele, még egykét dolgot meg akarok csinálni utána feltöltöm valahová.

(#29675) Smiley
Most is az. :)

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#29678) tlac válasza Slukkica (#29672) üzenetére


tlac
Topikgazda

Az hogy forgattam egyet forrásbó. Apple xnu (kernel) forrást letöltöttem [link], amd proci patch-et beletettem

ügyes

Már kb kész egy telepítő dmg-m is amit windows alol is meg lehet csinálni pendrive-ra.

mivel csinálod win alatt?

légyszi a dmg-t inkább ne linkeld be ide a fórumba, köszi

(#29679) Slukkica válasza tlac (#29678) üzenetére


Slukkica
őstag

Nem is ide akartam mert tudom hogy nem lehet.

Transmac nevű programmal lehet telepítőt csinálni Windows alatt.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#29680) Smiley


Smiley
őstag

Meg nincs kinnt az uj nvidia driver, szoval 700 szeriatol felfele meg nem erdemes frissiteni 10.12.5-re. Amugy megy minden frankon, en semmi kulonbseget nem tapasztaltam.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29681) croixleur


croixleur
csendes tag

Sziasztok

Sikeresen feltepítettem a gépre. A Store ajánlja a 10.12.5 frissítést. Nem merem feltenni. Vagy nem okoz kárt a módosított rendszerben?
Még azt kérdezném hogy a a rendszert angolul használom magyar billentyűzet kiosztással. De mégis a 0 az í és a kukac az alt+q. Mitől lehet ez?

(#29682) sad_Vamp válasza croixleur (#29681) üzenetére


sad_Vamp
őstag

bachman féle hungarian pro pc keyboardot használd :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29683) kopi120 válasza croixleur (#29681) üzenetére


kopi120
tag

Attól függ, mennyire kelett belenyúlni az alap rendszerbe. Ha bizonytalan vagy várj pár hetet addigra több esélyed van rendberakni ha balul üt ki :)

[ Szerkesztve ]

(#29684) croixleur


croixleur
csendes tag

sad_Vamp: köszönöm , letöltöm

Kopi120: Multibeast+Clover UEFI és pár kext az other mappába.

(#29685) Smiley válasza croixleur (#29681) üzenetére


Smiley
őstag

Meg is erkezett az uj nv driver.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29686) tlac válasza Slukkica (#29679) üzenetére


tlac
Topikgazda

jah igen, kár, hogy nem ingyenes a transmac

(#29687) Slukkica válasza tlac (#29686) üzenetére


Slukkica
őstag

Az ingyenes verzióval csináltam. Kb 10 perc használat utána lehet is törölni. Szóval a próba verzió is tökéletesen megfelel a célnak ami pedig ingyenes.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#29688) pusihusi válasza Slukkica (#29687) üzenetére


pusihusi
addikt

Ezzel a programmal egyszerűbb?

Üdv. Feri!!

(#29689) Mr.C válasza Mr.C (#29671) üzenetére


Mr.C
őstag

A többi kérdésre akkor nem tudja senki a választ? :)

sudo rm -rf /*

(#29690) Smiley válasza Mr.C (#29689) üzenetére


Smiley
őstag

Notiban mindig benne van a szopas faktor eleg kemenyen.

1, jah nagyjabol, de azert lehetnek meglepetesek...
2, persze, majd @tlac segit hogy lehet multiboot-ot szivas nelkul 1 disk-en megcsinalni.
3, lenyegtelen ugyanis visszafele kompatibilis, legrosszabb esetben be se fog boot-olni usb-rol mert valami specko vezerlo van benne.
4, pontosan igy, de van ra egy nagyon egyszeru kattingatos cucc carboncopycloner

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29691) xedos válasza Mr.C (#29689) üzenetére


xedos
addikt

Rendes OSX alatt én használtam a Carbon Copy Clonert, de hackli alatt nem tudom megy-e?
Én mindig unibeast-el csináltam a telepítőt és multibeastel állítottam be. Lehet anélkül is...

(#29692) Mr.C válasza Smiley (#29690) üzenetére


Mr.C
őstag

& (#29691) xedos:
Köszi szépen!
A laptopom kompatibilis vele, nem egy egyén megcsinálta már (XPS 9550)

Addig viszont lehet nem kisérletezek vele, még a windows-os dualboot nem tiszta.... bár ha sikerül egy komplett mentést csinálni a windows-ról majd cloverben megadni a boot-ot a particiónak amire visszapakoltam (mint a grubban esetleg :F ) akkor papiron, elméletileg működnie kellene (amit aztán a gyakorlat keresztbehúz) :DDD :DDD

sudo rm -rf /*

(#29693) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Lassan kezd összeállni a gép :)

de azért kérdések még jönnek elő:

Wifi - Hálókártya és BT(olyan amivel megy az originál almás periféra, pl.: trackpad) Kell itt valamire figyelni?

Mit ajánlotok ami működik (lehetőleg minél egyszerűbben, és probléma mentesen) és elérhető EU-ban is?

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29694) croixleur


croixleur
csendes tag

Én is ezt kérdezném hogy a perifériáknál kell e valamire figyelni. Pl. Vezetékes billentyűzetnél kell átalakító lightning-ról usb-re? Ha veszek egy külső merevlemezt a kompatibilis a time machine-el?

(#29695) Slukkica válasza pusihusi (#29688) üzenetére


Slukkica
őstag

Persze 3 kattintás és kész.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#29696) Chal


Chal
addikt

Használ valaki Focusrite Scarlett Solo vagy 2i2 USB DAC-ot OSX-el? Minden oké vele? Kinéztem magamnak, de még bizonytalan vagyok, illetve érdekelne hogy működik e a hangerőállítás szoftveresen (ide értve a billentyűzeten levő vol +/-funkciógombokat). Jelenleg HDMI audiot használok, annál sajnos nincs ilyen ugye, de gondolom (remélem) ez a limit csak ebben a felállásban van.

Illetve érdekelne egyéb ajánlás is USB DAC-ra, stabil és jó OSX támogatással. A bemenetek nagyon nem érdekelnek, nem akarok se hangszert, se XLR mikrofont rákötni, inkább csak egy jó minőségű audio out-ot keresek, illetve az nem baj ha van rajta egy sztereó line-in, de ennyi. A Scarlett ebből a szempontból kicsit sok nekem, de jó áron találtam, így nem zavar hogy tele van pakolva zenészeknek való funkciókkal (is).

[ Szerkesztve ]

(#29697) kopi120 válasza Chal (#29696) üzenetére


kopi120
tag

Én egy ilyet:
Creative Sound Blaster X-FI Go! Pro
Használok, ezidáig jó volt, most valamiért akad a hang, de ma kipróbálom másik gépen mert az az érzésem az alaplap USB sebességével lesz a gondom. Egyébként teljesen plug&play nem kell semmi kext.

(#29698) syC


syC
addikt

Üdv újra

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Működik a masina, de a vgát eddig nem sikerült megbarátkoztatnom vele. Van kép, de finoman szólva nem optimális.

A kártya egy asus r9 270x, amit elvileg (?) ismer.

Olvasgattam a dolgokat, próbáltam clover plistben a következő dolgokat beállítani:

Devices \ FakeID \ ATI: 0x68101002
Graphics \ FBName: Radeon
Graphics \ Inject \ ATI: Yes

Mit hagytam ki, létezik erre valami user friendly leírás?

(#29699) Dimebag88 válasza syC (#29698) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

https://www.tonymacx86.com/threads/radeon-compatibility-guide-ati-amd-graphics-cards.171291/

A madár az ász!

(#29700) syC válasza Dimebag88 (#29699) üzenetére


syC
addikt

Megint miután panszkodok, összejön.

Ez vált be.

Lefuttattam a BruceX-es fcpx tesztet. KB 40s alatt exportálta. Elnézve az eredményeket, tök reális és nagyjából kiderült belőle, hogy 4-nél több mag fölösleges (a tesztben szereplő műveletsor alapján). Kicist meglepődtem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.