Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) Grave_444 válasza Albigator (#53594) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Jól tetted, nekem is ezt kéne.
Az a baj játékra felesleges nekem ilyen erős kártya. :)

Shkiz0 Attól függ, lehet csak nekünk rossz a viszonteladói árunk. ;]

(#53602) s7evcsenko válasza aerosmith (#53599) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én is ezt írtam :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#53603) Albigator válasza s7evcsenko (#53597) üzenetére


Albigator
őstag

Persze az is igaz. Nekem is kéne már vegyek valami jó kis fali mérőt végre. Annyiszor hallottam már ezt.

Csak h kinek mennyit fogyaszt a teljes gép nagyon sok mindentől függ azért azt már nem feltétlen érdemes összevetni. A táp is beleszól ahogy mondod.
Proci nálam fix 50 W-ot eszik folyamatosan. De ott a 3 HDD, 3 SSD, 4-5 USB eszköz. Másnál van hangkártya is stb. Szóval ez elég változó ugye.

[ Szerkesztve ]

(#53604) koko52 válasza rasotamas (#53598) üzenetére


koko52
veterán

Nem tudom hogy csinálod ezt. Ha rákeresel, hogy nicehash fee ott is írja, hogy ingyenes. Ma délután is küldtem, fee 0.00$.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53605) Frozen


Frozen
őstag

Valaki megtudja mondani hogy kb 100 TH az mennyi $ naponta? Altminerel?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53606) varmi2 válasza Frozen (#53605) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez egy jó karkulátor oldal.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53607) fungeld válasza Frozen (#53605) üzenetére


fungeld
aktív tag

0,00000662 BTC/TH volt tegnap.
Tehát egy S19-es Antminer (95 TH) esetén 0,0006289 BTC naponta, ami 35000$-os árfolyammal számolva 22$ naponta. A fogyasztása 3250W, ezt még le kell vonni a végén. Kínában elhelyezve a gépet aranybánya, Magyarországon szerintem nem éri meg csak ameddig így el van szállva a bitcoin ára. Viszont már az augusztusi előrendelések is lefutottak, nem nagyon lehet hozzájutni.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#53608) Frozen válasza fungeld (#53607) üzenetére


Frozen
őstag

Igen sajnos ingyen áramal jó csak mert én -16$ számoltam 0.40 dollaros aramal

Valaki cserelt mar a 30xx kartyan hopadot a memorian?

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53609) fungeld válasza Frozen (#53608) üzenetére


fungeld
aktív tag

0.0573 $/kWh Kínában az áram(esős évszakban még olcsóbb), ami kb 17 Ft/kWh, itthon úgy tudom 40 Ft körül mozog.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#53610) Rolly válasza fungeld (#53607) üzenetére


Rolly
veterán

ráadásul mire megjönne augusztus vége optimális esetben addig a dif emelkedik és ennyit nem fog termelni...

(#53611) rasotamas válasza koko52 (#53604) üzenetére


rasotamas
veterán

Rájöttem, csatolni kell, nem csak megadni a coinbase-es "számlaszámot"

https://tinyurl.com/rasoapro

(#53612) Shkiz0 válasza Grave_444 (#53601) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Persze megtehetném én is, hogy kihasználom az alkalmat és 20% áréssel dolgozok, csak akkor úgy járnék mint Aqua meg Ipon, hogy bár van kártya de a kutya sem viszi mert 500K egy 3080.

Én megelégszem minden esetben a szokásos 4-5%-al, cserébe el is megy.
Most is kapok pár darab 3060/70/80 kártyát, és már csak a 3070-ből vannak szabad darabjaim. És most, hogy még áremelések is vannak, meg jó az árfolyam sokan több darabokat is vinnének, de hiába ha most is csak pár darab jön mindenből, aztán lehet megint várni 2-4 hetet az újabb pár darabra. Több nagykeremben is ahonnan eddig kártyákat hoztam már van egy kvóta, és egyszerre 2-4 kártyától többet nem kapsz, hogy másnak is jusson.
Legutolsó infóm szerint amit az egyik nagykeres márkának a termékfelelőse mondott, nem is lesz javulás a közeljövőben. Ugyanis most már amellett, hogy ugye az USA törvénye miatt lett némi áremelés, még további drágulás is várható, ugyanis most már a félvezetőkből és egyéb alkatrészekből kezd hiány lenni, nem feltétlen a gyártókapacitás, és a kevés DDR6X a probléma. Ezt támasztja alá az is, hogy a sima DDR6-os kártyákból (AMD karik, illetve kisebb NV-k) sincs normális készlet, plusz az autóiparban is kezd megmutatkozni a hiány, még a ph-n is volt róla cikk. Az meg megint nem nagyon segít, hogy ugye ismét jó ára van a coinoknak, így szinte minden nv kari megy bányába.
Nem véletlen szerintem az sem, hogy ma egy szó sem esett a 3080 Ti-ról sem, és már pár oldalon volt említés (aztán, hogy ez mennyire valós vagy sem nem tudom) hogy nem fognak ezek sem jönni időben mert nincs alkatrész.

Én végignéztem jó pár nagykerem, és gyakorlatilag 1-2 túlárazott darabtól eltekintve nincs gyakorlatilag semmi ami GT710-730 felett lenne. A középkategória kb eltűnt. Egy 8GB-os RX570/580 100-150K között megy ahol még van. Ugyanezen kártyák 4 hónapja 45K-ért mentek nettóba :D
De aprón is ez a helyzet, ami bányába használható az percek alatt elkel, szippantják fel még a 4G-s 470/570/580-as karikat is hiába már csak zombi módba mennek.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#53613) Frozen


Frozen
őstag

Most hogy eset az arfolyam ha coinbasen veszek es idovel felmegy akkor ott el is tusom adni vagy érdemesebb más progira regelni?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53614) Frozen


Frozen
őstag


A trex szerint csak 88 al megy akkor most ez hogy is van?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53615) Powerer válasza Frozen (#53614) üzenetére


Powerer
tag

Ezek a felületek a beküldött share-ek számából becslik meg a hashrate-et egy bizonyos időperiódust figyelembe véve, pl current hashrate-hez az elmúlt fél óra, average hashrate-hez az elmúlt egy óra. A szerencsédtől függően lehet, hogy több share-t küldtél be, mint amennyi a hashrate kellett volna, hogy legyen. A miner írja mindig a valós aktuális teljesítményt.

(#53616) s7evcsenko válasza Powerer (#53615) üzenetére


s7evcsenko
addikt

A "Stale Shares" pontosan mit takar?
Nekem a honlapon időnként jelez 1-2-t, viszont a miner programban nincs jele ennek, ott folyamat xxxx/0/0-át látok.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#53617) shteer válasza Frozen (#53613) üzenetére


shteer
titán

Coinbase-en konkrétan el tudod adni.

..szerintem jónak tűnik

(#53618) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Albiiigatoor

Itt a kép.
Ez csak a régi gépem amit elővettem befogni bányászni, a ház is gyepált már :D
[link]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#53619) aerosmith


aerosmith
őstag

Érdemes többkártyás rignél win10 helyett valami mining OSre váltani? Van valami előnye hogy fizessek érte havi 2-3 USDt? SMOS, MSOS, HIVEOS?

(#53620) koxx válasza aerosmith (#53619) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

HiveOS elvileg ajánlott. Pár dolcsit megér ha úgy van.

(#53621) JohnyBlue válasza aerosmith (#53619) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Persze hogy megéri váltani.

RaveOS: 3 rigig ingyenes... megkötés nélkül.
HiveOS: 1rig ingyenes bármelyik poolon vagy 4rig ingyenes a saját hiveon poolján

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#53622) aerosmith válasza JohnyBlue (#53621) üzenetére


aerosmith
őstag

jobb a hashrate? kevesebbet eszik? több a reward?
miért fizessem a plusz pénzt?

(#53623) JohnyBlue válasza aerosmith (#53622) üzenetére


JohnyBlue
őstag

nem, nem, nem.
Egyszerűbb az életed és kész. Mert 4rig+ od van ? Csinálsz két reget és akkor 2x4rig...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#53624) Powerer válasza s7evcsenko (#53616) üzenetére


Powerer
tag

Ha Sparkpool-ban vagy:
"Under the current POW mechanism, the mining pools push calculation task to the miner continuously. If the mining pool receives the share of the last task submitted by the miner after a new task is sent, this share is a stale share. Of course, there is no need to worry too much about it. Stale shares will be calculated as income, but it will be slightly lower than the normal share.
The delay is mainly affected by the miner's network status, and a good network performance will greatly reduce the chance of stale shares. We hope that the miners improve their own networks, and the SparkPool will be continuously optimized the servers simultaneously."

Ádám

(#53625) szokeherceg válasza aerosmith (#53622) üzenetére


szokeherceg
tag

Szerintem ha kirpóbálod a Hiveos-t, soha nem mész vissza win10-re. Kicsit macerásabb beállítani, de megéri.

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#53626) batmun


batmun
csendes tag

HiveOS csakis hálózati kábellel működik, igaz ? Tehát egy WI-FI kártyával/USB-vel nem.

Üdv, Ádám

(#53627) s7evcsenko válasza Powerer (#53624) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#53628) szokeherceg válasza batmun (#53626) üzenetére


szokeherceg
tag

működik pce wifi kártyával, és usb-vel is.

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#53629) shteer válasza batmun (#53626) üzenetére


shteer
titán

tplink WN722N-nel biztosan működik

..szerintem jónak tűnik

(#53630) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló

Lehet noob kérdés megint.
Tegnap betettem az Asus GTX 1060 6Gb-omat és beállítás után 23.3Mh-t tud.
Eddig ezzel semmi gond.
Havernak van egy Asus GTX1060 6GB GDDR5 EX-e és ugyan azzal a beállításokon ugyan olyan órajeleken üzemel meg minden full megegyezik és nem megy neki 19Mh fölé. Ugyan úgy nanopoolnál van ő is.

Ez mitől lehet?
Neki is 16gb ramja van, nekem is, nekem a Procim erősebb de annak nem kéne számítson nem ?
Érdekes.
Köszi
Helló

Szerk.: A fentebbi képet a Google driverol nyilvánossá tettem, elnéztem :D
[link]

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#53631) TBMC válasza varmi2 (#53431) üzenetére


TBMC
addikt

Nagyon köszi a válaszokat!
Napok óta bújom a netet, ahogy van időm, próbálok olvasgatni...

Oly kérdésem lenne mert még mindig nem tiszta, mely appal "érdemes" bányászni? Nicehash?

Etherumot szeretnék bányászni. Az említett játékos gépem fognám be szabadidejében. RTX 3070, 1db, windows 10.

Profilt készítek a gpuhoz bányászni afterburnerben.
Walletet készítettem a myetherwalleton.

markbellus.hu 

(#53632) aleister válasza Kiskokó (#53630) üzenetére


aleister
veterán

Próbáljátok ki ugyanabban a gépben. Ha ott is más eredményt mutat, akkor a kártyával lesz gond.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53633) aleister válasza TBMC (#53631) üzenetére


aleister
veterán

Phoenix minert inkább.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53634) Frozen


Frozen
őstag

Akinek van NH az vett már ki pénzt? Megadta az adószámlát meg bankszámlát? Csak ugy enged kiutalni walletre?

Amugy a fenti képen a hasrate átlag meg a miner progi szerint is kb 88 korul megy de leeset a napi kereseti lehetoseg 5 dollara ez most azert van mert eset az arfolyam?

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53635) JohnyBlue válasza TBMC (#53631) üzenetére


JohnyBlue
őstag

na akkor már címed van.
már csak egy pool kell. pl. https://ethermine.org/
bányászni meg phoenix miner

Frozen: a BL reward visszaállt normális értékre. A diff növekedéstől-csökkenéstől is elég rendesen változik az income. Az árfolyam változásról nem beszélve ;)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#53636) rebb válasza TBMC (#53631) üzenetére


rebb
tag

Szia,

Nem akarlak elijeszteni a szoftveres tárcáktól (ezt rád bízom, hol tartod a cryptót), de a MEW-böl már többször loptak el ETH.
Nagyobb veszélynek vagy kitéve, ha Win alatt valamilyen böngészőből kezeled, esetleg a privát-kulcs megadásával.

[ Szerkesztve ]

(#53637) koko52 válasza Frozen (#53634) üzenetére


koko52
veterán

Semmit nem adtam meg, csak e-mail címem. Hozzákapcsolod a CB fiókot és kész. CB fiókból csak akkor tudsz küldeni, ha mindent megadsz magadról.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53638) shteer válasza Kiskokó (#53630) üzenetére


shteer
titán

A tied Samsung ramos az övé meg Hynixes

..szerintem jónak tűnik

(#53639) Frozen válasza koko52 (#53637) üzenetére


Frozen
őstag

Meglesem amint hazaerek cbn megadtam mindent csak az nh kérdeztem mert sztem ott jobb a hozam

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53640) aerosmith válasza JohnyBlue (#53623) üzenetére


aerosmith
őstag

a hiveos tetszene de csak 4 workerig ingyenes és csak akkor, ha a hiveon poolba dolgozol az meg nem tetszik

ja és: "Clone accounts will be detected and banned"

[ Szerkesztve ]

(#53641) JohnyBlue válasza aerosmith (#53640) üzenetére


JohnyBlue
őstag

ha már van négy riged akkor az a rigenkent 3$/hó szerintem nem tesz tönkre. De amúgy meg ha hiveOS al bányászik valaki a hiveon poolon akkor nincsen pool fee ami a többi poolnál meg van.
A hive poolal mik a tapasztalataid mi nem tetszik benne? ( csak érdekelne mert én csak 1 éve bányászok oda és jobban meg vagyok vele elégedve mint pl. az ethermineal. )

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#53642) TBMC válasza JohnyBlue (#53635) üzenetére


TBMC
addikt

Köszönöm!

Az lehetséges, hogy kezdetekben használom a myetherwalletet, és a későbbiekben vennék egy fizikait? van lehetőség a myetherről a fizikaira átmozgatni az addig megszerzetteket?

noob kérdés :B , ha megválaszoljátok előre is köszi! csak, hogy biztos legyek, mindent jól csináltam. :

leszedtem a phoenix minert, az 5.4c-t futtatom. gpu alulfeszelve, beállítva.

ott a config fileban, csak annyit kellett csinálnom, hogy megadtam:
-pool eu1.ethermine.org:4444 -pool2 us1.ethermine.org:4444 -wal YourEthWalletAddress.WorkerName -proto 3

és ennyi? ethwallett helyett beírtam a walletemet aztán egy random worker nevet.

ezt követően elndítottam phonixminer_5.4c_windows mappába található start_miner-t.
majd folyamatosan jönnek a new jobok.+ share.

mindent jól csináltam? tudom ezt valahol monitorozni, hogy hogy állnak a dolgok?

rebb: köszi a tájékoztatást! tervben van egy fzikai beszerzése, fentebb írtam, így megvalósítható-e?. Winen én böngészőt sem indítok el, nem jelentkezek be sehova, kivétel blizzard.app ami kell a codhoz, semmi másra nincs használva. mindent mac-en csinálok mindig.

:R

markbellus.hu 

(#53643) JohnyBlue válasza TBMC (#53642) üzenetére


JohnyBlue
őstag

15-20 perc utan mar a pool oldalán is megjelenik a rigstatod kb 24 ora mulva latod a valos ertekeket.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#53644) Kiskokó válasza aleister (#53632) üzenetére


Kiskokó
veterán

Arra sajnos nincs lehetőség, 100kmre vannak egymástól a gépek.

shteer : köszönöm én is valami ilyen eltérésre gondoltam.
Köszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#53645) aerosmith válasza JohnyBlue (#53641) üzenetére


aerosmith
őstag

Sztem félreértettél, egy rigem van és a több workeres költségeket számolgatom.
A poollal csak annyi a bajom hogy minél többen vannak egy poolban annál nagyobb eséllyel nyerhetsz block bónuszt, viszont a megnyert összeg annál kisebb.
Hiveonon vannak fent 14ezren, átlagban 4 workerrel, a 2minersen fele annyian átlag 3 workerrel. Úgy számolom a 2minersen így valamivel jobb a fizetés.
Ethermineon vannak 88ezren ott sejtheted hogy filléreket kapsz.

Ami miatt érdemes lenne miningOSben gondolkodnom hogyha áramszünet van vagy valamelyik kártya resetel akkor induljon el automatikusan újra a rendszer a csökkentett clockokkal és power+hőmérséklet limitekkel. Ilyet tud?

[ Szerkesztve ]

(#53646) JohnyBlue válasza aerosmith (#53645) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Elsőre: én jó pár éves tapasztalatból írta de ha kiszámoltad akkor rendben van.
Második kérdésedre a válasz: mindent tud.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#53647) Albigator válasza Kiskokó (#53618) üzenetére


Albigator
őstag

Nem vészes. Neked ahogy látom nagyobb a helyed is a 2 kártya között, és alulra kényelmesen befért a 2.
Valamint fölülről nincs lefojtva a CPU hűtő által a 3080 mint nálam az NH-D15 által.

MÁS:

Nicehash:

Tegnap mikor a defender trójainak nézte a minert (utána kivételhez adtam az exe fájlt) azóta olyat csinál h magától újból indul néha a progi. Mármint a "parancssoros felület". Ezt észre veszem mert átméreteződik az ablak, lenullázódik a számláló látom h nem ott tartott mint korábban.
Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#53648) shteer válasza Kiskokó (#53644) üzenetére


shteer
titán

nm. ezért lehetett látni az aprókban kiemelve a samu ramos 1060-akat. érdekes viszont, hogy a hynixes P106-ok (MSI-k jellemzően) meg hozzák a 22-t de többet alig

..szerintem jónak tűnik

(#53649) Powerer válasza aerosmith (#53645) üzenetére


Powerer
tag

Hali!
Én pont most váltottam 2minersről máshova, mert ott úgy van az ETH reward, hogy az elmúlt 50'000 shareből nézi a hozzájárulásod.
Nos ez tekintve, hogy 6-7TH/sec a pool hashrate, olyan gyorsan lepörög, hogy gyakran le lehet maradni a rewardról, mivel egy sharet se tudsz hozzátenni vagy annyira keveset, hogy az 0,0000001% lesz. Csomó blokkot kibányász a pool és neked nincs egy fillér jutalmad se belőle.

Más poolnál az elmúlt 24 órás átlag hashrated alapján kapsz jutalmat. Emiatt kevésbé ingadozik a reward - eddigi tapasztalataim alapján. Meglátjuk...

Ádám

(#53650) Kiskokó válasza shteer (#53648) üzenetére


Kiskokó
veterán

Aha, hát ja érdekes azért.
Most 23.3-nál tartok már vele, picit még hangolgattam, csak előbb teszteltem a 2VGA mennyire fűti egymást stb.

Más
Valakinek van már tapasztalata az új Nvidia 461.09 Driverrel?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.