Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54451) varmi2 válasza koxx (#54450) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez mikor volt? Én pár napja utaltam nh-ról cb-re, kb 10 perc volt.(xlm)

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54452) Albigator válasza varmi2 (#54451) üzenetére


Albigator
őstag

De te minek váltod XLM-be mikor BTC utalás is tök ingyenes CB-re?

(#54453) varmi2 válasza Albigator (#54452) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mert az xlm eléggé alacsony áron van, és van esély arra, hogy jelentősen emelkedjen. Az ath 0,9$ most 0.27-en van, hogy elérje az ath-t legalább háromszoroznia kell az értékét.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54454) Reggie0 válasza SzlobiG (#54444) üzenetére


Reggie0
félisten

Mivel banyaszol? Szerintem a banyaszprogi allitja a fordulatszamot es azert nem viszi fel es ha atirod az par masodpercenkent felulirja. A progi parametereit allitsd at.

[ Szerkesztve ]

(#54455) SzlobiG válasza Reggie0 (#54454) üzenetére


SzlobiG
félisten

Phoenixminer. Közbe elkezdtem gyanakodni erre és valszeg igen felülírja. Nem tudom, hogyan kéne a phoenixet beconfigolni szerintetek? Egy gpu-val nem volt probléma.

(#54456) TBMC válasza koxx (#54445) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm! :R
akkor elviekben működik direktbe is, wallett nélkül?!:F

bocsi, csak ez zavart meg:
You can use your Coinbase wallets to send and receive supported cryptocurrencies. Sends and receives are available on both mobile and web. Please note that Coinbase cannot be used to receive ETH or ETC mining rewards.

forrás: coinbase

markbellus.hu 

(#54457) Reggie0 válasza SzlobiG (#54455) üzenetére


Reggie0
félisten

Biztos felulirja. -fanmin <percent> parameterrel meg tudod adni, hogy mi legyen a minimalis fordulatszam, ami ala nem engedi a ventit. -tt <temp> parameterrel pedig, hogy milyen maximalis homersekletre szabalyozzon. -tstop <temp> parameterrel megadhatod, hogy milyen homerseklet eseten allitsa le a banyaszatot, ez amolyan veszhelyzeti ertek, ha valami miatt, pl. venti hiba, tul meleg kornyezet, hibas beallitas, tulmelegszene a kartya.

[ Szerkesztve ]

(#54458) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Hogy lehet legegyszerűbben CB wallet-ről kiutalni a pénzt? OTP-s kártyát nem tudok hozzádni mert nem fogadja el. Valaki tudna segíteni ebben? Akár privátban. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#54459) varmi2 válasza tupacamaru (#54458) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ne az otp-s kártyát add hozzá, hanem a bankszámlát, az iban adatokkal.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54460) mZoleee válasza tupacamaru (#54458) üzenetére


mZoleee
senior tag

nekem revo-ra megy egy eu-s számlaszámra, és onnan tovább váltás mondjuk forintra aztán helo :)

[ Szerkesztve ]

(#54461) SzlobiG válasza Reggie0 (#54457) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem akar sikerülni egyik parancs se működik. Ezt a config.txt-be kell, vagy bat filet szerkesszem, mert kipróbáltam mind2-t egyik parancs se érvényesül. Adminisztrátori indításra meg el se indul. :(

Valahogy az automatára kéne rávenni, mert ahogy kilépek a phoenixből meg is emeli magának a VGA hogy visszahűtse, majd le is kapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#54462) kzkz


kzkz
őstag

Na, végül az lett a gyors és ktghatékony megoldás, hogy vettem egy ilyen dupla 16x-es alaplapot, a mostani garisat meg eladom, illetve a drága 1250W-os táp helyett egy 750W-est.

Így remélem elfér a két kártya az egyik gépben az új táppal, a másik gépben, ami nagyjából file szerver és VM host, oda átkerül a mostani 700W-os táp és a harmadik videókártya.

Így már beindulhat egyből a bányászás, utána meg ha építek ezeknek egy közös rig-et, akkor fel tudok használni mindent, és akkor azután csak egy gép fog menni két táppal. Addigra kiötlöm a riser-eket is...

Remélem a VM-nek oda tudom adni a kártyát, és tudok úgy is bányászni ugyanolyan sebességgel, mint most natívan. Unraid server-t használok.

Persze még kell 3db jó hosszú diplayport kábel, meg át kell fúrnom a falat a szobában, hogy a klotyóban lévő gépekből átjöjjön a kép és az USB a szobába :DDD Már ez az egy kártya is befűti a kisszobát, a 3 el se tudom képzelni mit csinálna vele :). Meg hát a plusz zaj, most még azért épp elviselhető...

ui: már kicsit bánom, hogy két 3070-et vettem és nem egy 3090-et, akkor egyszerűbb lenne a helyzet, csak egy plusz táp kellett volna, és sokkal kevesebb szereléssel megúsztam volna.

[ Szerkesztve ]

(#54463) aerosmith válasza madpapa (#54448) üzenetére


aerosmith
őstag

és megvan a nyertes válasz. :C

(#54464) BandiT85 válasza varmi2 (#54453) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Érdekes, hogy nem nagyon követi az BTC/ETH-t, viszont azért az egy éves nézetben tolt egy ×10-et, de lehet hogy tényleg végrehajt még egy ugrást. :U

(#54465) varmi2 válasza BandiT85 (#54464) üzenetére


varmi2
nagyúr

xlm és bch is elég alacsony áron van, ezekben még van jócskán potenciál. Még az eth-ban is én látok egy innen duplázást, pár hét hónapon belül, de nyár előttig.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54466) SzlobiG válasza SzlobiG (#54461) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megvan, éppenséggel ott volt a szemem előtt. :B A maximum tempet kellett csak átírnom és már szabályozza is. :K Köszi.

(#54467) BandiT85 válasza varmi2 (#54465) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Én ETH- ban több okból is, főleg hogy még alig ment túl az Ath-n, míg a BTC több mint duplázott, illetve az hogy nem lesz bányászható, szintén növekedést fog hozni. Remélem. :DDD

(#54468) varmi2 válasza BandiT85 (#54467) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én is így gondolom. Btc-m nincs is jelenleg, csak bch, xlm, és eth. Várom, hogy a bch kilőjön, akkor átváltom azt is eth-ba.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54469) Rolly válasza BandiT85 (#54467) üzenetére


Rolly
veterán

eth nem lesz bányászható? valamiről lemaradtam?

(#54470) mZoleee válasza BandiT85 (#54467) üzenetére


mZoleee
senior tag

3 éve hallani róla, hogy nem lesz bányászható.. :U

(#54471) varmi2 válasza mZoleee (#54470) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen és már el is indult az eth2.0 ami már nem bányászható, hanem stakelhető. De valószinüleg 1-2 évig még marad a bányászási lehetőség is, de sztem nem tovább, de folyamatosan romló profittal..

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54472) mZoleee válasza varmi2 (#54471) üzenetére


mZoleee
senior tag

igen, azt tudom , ami volt monero-m át ir raktam stake-ba mikor elindult.. aztán azóta várom a messiást :D

(#54473) Reggie0 válasza SzlobiG (#54461) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem a bat-ban van, config.txt-t ki is toroltem. A pool/user/pass beallitasokat kiveve nekem ennyi van megadva:
-log 0 -retrydelay 1 -ftime 55 -tt 70 -tstop 85 -tstart 80 -Rmode 1 -proto 1 -fret 1 -rate 1 -coin etc

[ Szerkesztve ]

(#54474) Albigator válasza varmi2 (#54453) üzenetére


Albigator
őstag

Jaj dicsak, ez tőzsdézés, ehhez nem értek. ;]
Mi mennyi lesz és mikor stb. :D

(#54475) varmi2 válasza Albigator (#54474) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem igazán tőzsdézés. Nem kereskedésről beszéltem, hanem veszel coint, és kész, tartod. Hol, míg el nem ér egy fentebbi árat, amin megéri eladni és btc-be vagy eth-ba váltani. Ez még messze van a tőzsdézéstől. Csak ismerem valamennyire a krypto világát, mert régóta a napjaim része.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54476) SzlobiG válasza Reggie0 (#54473) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó lett nekem is annyi hogy én 65 fokig engedem el a kettes GPU-t, mert ugye ez melegszik jobban a másik közelsége végett, de így is egészjól tudja tartani 43%-os venti sebesség mellett. Szerencsére ez is ugyanazt tudja mint a másik 3070-en +1000 a ramnak és 59-60MH/s között mennek szépen. :K

Még annyit nem tudok, hogyha pl játszani akarok, akkor hogyan lehet pausolni egy adott GPU-t mondjuk az 1-est? Mert ha megnyomom a P-t akkor az egészet szünetelteti, de én csak egyet szeretnék. Esetleg erre ötlet?

(#54477) shteer válasza SzlobiG (#54476) üzenetére


shteer
titán

Nyomd meg az 1-est

..szerintem jónak tűnik

(#54478) Rolly válasza varmi2 (#54475) üzenetére


Rolly
veterán

akkor szokott pofáraesés lenni tőzsdén, befektetésen mikor valaki azt gondolja ismeri azok világát :D ...

litecoin időbe is de sokan voltak akik ismerték a crypto világát :)

(#54479) Reggie0 válasza Rolly (#54478) üzenetére


Reggie0
félisten

Pontosan. Ez az 1-1.5 eves periodusu BTC pump mar kezd tul kiismerheto lenni, hamarosan valami meglepetesnek kell jonnie.

(#54480) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Varmi én veled vagyok! Mi tudjuk miről van szó.
Hagy legyen a mi dolgunk a crypto :)
Én úgy vagyok vele, bankban sose volt a pénzem, itthon minek álljon... BTC meg ETH pont jó lesz. De azért attól, hogy hosszútávban gondolkodik az ember ,nem árt ha kivesz egy kis profitot 1-2 nagyobb ugrás után. De ennyi. (egyetlen dolog amiben látom értelmét tárolni a fiat pénzt, max még arany de az azért más.)
Én a nagy részét ki se akarom venni, csak ha épp kell KP majd.
Csak még nem találtam meg a legjobb megoldást a tárolásra. Ledger-t valamiért nem akarok. A BalletWalletben meg nem bízok... Az a baj ehhez a részéhez még nem értek, most tanulom az egészet, és érdekel és látok benne jövőt. Azok a hírek alapján milyen cégek mennyi pénzeket raknak be cryptoba stb stb... na de mind1is.

:)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#54481) triklin


triklin
tag

Ha nem érem el egy poolban a kiutalási küszöböt, mi történik a kibányászott mennyiséggel?

(#54482) Frozen


Frozen
őstag

Valakinek van ilyen cb visa kártyája? Hol lehet regelni? Egyszerű lenne azzal fizetni kapásból nem pedig kuldeni ide oda.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54483) Reggie0 válasza triklin (#54481) üzenetére


Reggie0
félisten

Pooltol fugg, van ahol egy ido utan bedaraljak, ha nem vagy aktiv.

(#54484) k1raly válasza triklin (#54481) üzenetére


k1raly
tag

Ethermine hetente utalja mindegy ha nem érted el a minimumot.

(#54485) varmi2 válasza triklin (#54481) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem lesz kiutalva.marad ott ahol most van. Míg nem éri el a kiutalsási limitet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54486) Reggie0 válasza Kiskokó (#54480) üzenetére


Reggie0
félisten

"Mi tudjuk miről van szó. Hagy legyen a mi dolgunk a crypto "
"..., most tanulom az egészet, és érdekel és látok benne jövőt. "

Ebbol mindig jo szokott kisulni :) Volt itt vagy a bitcoinos topikban, aki annyira erezte az altcoinokat, hogy kb. 1000 btc-t bukott :)

[ Szerkesztve ]

(#54487) madpapa


madpapa
senior tag

Script írásban jártasak segítségét kérem. Szóval Team Red Minerből van lehetőség GPU error esetén külső batch filet meghívni. Alapként az csinál egy gép újraindítást. Nos én ezt nem akarom, csak annyit hogy magát a proggit indítsa újra, gép restartra nincsen szükségem. Bőven orvosolja a bajom a miner proggi újra indul. Milyen kódrészlet van rá? Amúgy az egész batchből is van indítva.

[ Szerkesztve ]

(#54488) madpapa válasza aerosmith (#54463) üzenetére


madpapa
senior tag

A nyereményt hol lehet majd átvenni? :DD

(#54489) aerosmith válasza madpapa (#54488) üzenetére


aerosmith
őstag

még nem jöttek meg a giga 3080asok, sajnos nincs mit küldenem. ;)

(#54490) , válasza Kiskokó (#54480) üzenetére


,
addikt

A legjobb megoldás tárolásra csak a hardveres pénztárca lehet. Minden más esetben bármikor bukhatod a pénzed.

(#54491) madpapa válasza aerosmith (#54489) üzenetére


madpapa
senior tag

Beérem kissebbel is ha az van. Egy nyeszlett 3060 Ti is jöhet :D

[ Szerkesztve ]

(#54492) Kiskokó válasza Reggie0 (#54486) üzenetére


Kiskokó
veterán

Én nem foglalkozok kis altcoinnal,csak ETH meg BTC, illetve a megtakarításaim 1/3-át rakom bele, amit még lenyelek ha elvesztek, amit nagyon kétlek.
Ez a jövő. Olvass utána kik mennyit fektetnek bele, meg hogy Amerika hogy áll a dologhoz, hát nem úgy mint az UK ... na de mind1 is erről beszélni.
Nyilván én sem minősítem a te vagy mások bármilyen tevékenységét, mert hát mindenki azt csinál amit akar. :)
Ne de ne offoljunk.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#54493) Kiskokó válasza , (#54490) üzenetére


Kiskokó
veterán

Erre mit ajánlanál? Vagy a Ledgert ? Van más azon kívül?
Én még arra is gondoltam, hogy saját SSD-men de azt se tudom, hogy lehet e meg hogy kell. Ideáig még nem jutottam el utánajárásban, mert még nem most lesz a kivétel ugye.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#54494) koxx válasza Kiskokó (#54493) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ssd-n ne tarolj fontos adatot, de hogy akarod ssd-n tarolni az eth-t? Ledger nano vagy trezor kell ilyen celra.

(#54495) Kiskokó válasza koxx (#54494) üzenetére


Kiskokó
veterán

Rendben, köszi az infót :)

Scorp2011
Megbízható a ledger ? A balletről azt mondták, hogy az egyedi kulcsot a cég generálja ugye és hogy "fent állhat" az hogy a cég visszaél azzal, hogy tudja azt.
Köszi neked is :)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#54496) batmun


batmun
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem azokhoz szólna, aki RX 5600XT-vel bányászik. Valóban igaz, hogy a legújabb Team Red Miner programmal, 43-44Mh/s-os sebesség érhető el. kb. 55-65 watt fogyasztás mellett ? Számomra túl ideálisnak tűnnek a számok, de persze ez nem jelent semmit. Köszönöm a választ!

Üdv, Ádám

(#54497) Reggie0 válasza Kiskokó (#54492) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, en mar 2013 ota foglalkozok vele, szoval mar lattam mindent ezert nem vagyok olyan hurraoptimista :)

(#54498) , válasza Kiskokó (#54493) üzenetére


,
addikt

Bármelyik hardveres pénztárca jobb, mint bármelyik szoftveres. Nekem konkrétan Ledger Nano-m van. Közvetlenül bányászhatsz erre is.

(#54499) Rolly válasza , (#54498) üzenetére


Rolly
veterán

És ha tönkre megy?

(#54500) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Jól látom hogy:
Ezen a képen az előre jelzés van az alapján amit eddig bányászott a kártyám

És pedig beállítottam 1db 2070 és nagyobb napidíjat kéne tudnia mint amit nekem kibányászik.

És akárhová állítom a csúszkákat GPU tweakben 38.76MHs fölé nem megy a bányászatom.
Se memória tuning se a GPU tuning nem viszi feljebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.