Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) varmi2 válasza k1raly (#54098) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az asusnak nincs hűtve a memóriája tudomásom szerint(pontosabban nem ér hozzá a hűtőbordához.). Azért ilyen magas.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54102) k1raly válasza Winzsolt (#54099) üzenetére


k1raly
tag

Falból 200-220w figyelem a fogyasztást. Köszi azért

(#54103) k1raly válasza varmi2 (#54101) üzenetére


k1raly
tag

Foglalkozzak a hőfokkal akkor szerinted?

(#54104) JohnyBlue válasza k1raly (#54102) üzenetére


JohnyBlue
őstag

az kuvasok :Y

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#54105) SzlobiG válasza k1raly (#54103) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha még játékra használnád és ugye néha-néha lenne annyi fokos még oké, de így 24/7 nem valószínű, hogy hosszú életű lesz...

(#54106) k1raly


k1raly
tag

és tudtok valami tippet hogyan tudnám lejjebb vinni?

(#54107) Shkiz0 válasza k1raly (#54106) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha nem garis akkor szétszeded és raksz thermal padot olyan vastagságban, hogy az utána hozzáérjen a bordához. Már ha úgy van egyáltalán kialakítva.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#54108) k1raly válasza Shkiz0 (#54107) üzenetére


k1raly
tag

garis még.. szétszedés nélkül más opció?

(#54109) Shkiz0 válasza k1raly (#54108) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem bányászol vele :)
Esetleg próbálsz egy ventit direktbe a kártyára irányítani, bár az nem sokat fog érni, ha nincs kontakt a memóriával.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#54110) k1raly válasza Shkiz0 (#54109) üzenetére


k1raly
tag

megpróbálom, köszönöm!

(#54111) Reggie0


Reggie0
félisten

Ugy tunik a magyarok is beszalltak az ebayes fenykepes csalasba es sok idiota licital ra:
[link]
[link]

(#54112) Reggie0 válasza Frozen (#54080) üzenetére


Reggie0
félisten

Ebayen nincs ilyen juzer.

(#54113) Powerer válasza Reggie0 (#54111) üzenetére


Powerer
tag

Nagyon leleményes, akár mi magyarok is kitalálhattuk volna...

(#54114) Reggie0 válasza Powerer (#54113) üzenetére


Reggie0
félisten

Es az a szep benne, hogy teljesen legalis.

(#54115) koxx válasza Reggie0 (#54114) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja az, majd törli szépen mindet az ebay.

(#54116) koko52 válasza koxx (#54115) üzenetére


koko52
veterán

Igen, jópárat töröltek már. Hirdetővel együtt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54117) Frozen válasza Reggie0 (#54112) üzenetére


Frozen
őstag

Ez a németeknél a kicsi kleinenzage én nem használom a rendes ebayt mer sok a szállítási idő. Plusz én mindent lebeszélék vagy személyesen megyek. Amúgy oda van írva hogy kép sztem ez nem csalás,csak aki nem olvas az meg is érdemli...

Amúgy üres dobozt kell felrakni azt kész azt meg jól becsomagolva el lehet küldeni ebben semmi kifogásolható nincs aki meg felicitálja 1000 eurora az így járt ha egyszer oda van írva. De ez hogy egy kepet kuld emailen ez nagyon gáz.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54118) Racer77


Racer77
tag

Hirtelen megjelent 30-40Th/s a hálózaton, gondolom indulnak az új Linzhi Phoenixek 2600Mhs/3000W :Y :U

(#54119) koko52 válasza Racer77 (#54118) üzenetére


koko52
veterán

Azért Kraft is kell oda. Nem sok magyar háztartás viszi el.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54120) Kiskokó válasza Racer77 (#54118) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ahj nemár, miért érzem úgy, hogy szerintem már csak idén lehet majd VGA -val bányászni ETH-t? :S
Megnéztem ezt a gépet, elég komoly de legkorábban 2 honap mulva tudnak adni.
Ahhoz képest ,hogy elvileg Cirka 18Millát hozna egy évben profitot a kb 4,5Millás ár nem is olyan vészes. (jelenlegi árfolyamon persze)
csak mindig van egy De, ugyebár :D Pedig egy pillanatra belegondoltam :Y

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#54121) JohnyBlue válasza koko52 (#54119) üzenetére


JohnyBlue
őstag

háztartásba már a hangja miatt se ajánlott... ezek nem csak szimplán hangosak... és nem is ordítanak hanem üvöltve toporzékolnak... :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#54122) Shkiz0 válasza Racer77 (#54118) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ja, csak 13.200 $ és leghamarabb márciusban van elérhető belőle.
A másik, hogy ezekben mindig nagy a rizikó, mert ha nem tudod kitermelni vele legalább az árát akkor utána elég drága ajtótámasz lesz belőle :)

A 13200 dollár az most 3.900.000 HUF + gondolom még vámolják is. Ezen felül mai árfolyamon számolva keres 197$-t. Így hogy nullos legyél bő 2 hónap kellene, ami nem tűnik soknak, de kérdés, meddig marad a mostani árfolyam.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#54123) koxx válasza Shkiz0 (#54122) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hat ezen nem fut a kallofdjuti :DDD

(#54124) Kiskokó válasza Shkiz0 (#54122) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ezeket a gépeket nem a háztartásba veszik az a baj.
Hanem olyanok veszik akik berendeznek 10-el egy szobát mondjuk.... ez a bajom... :(

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#54125) koko52 válasza Shkiz0 (#54122) üzenetére


koko52
veterán

Lehet lekési a futamot. Én ilyenbe még 1 millát sem tennék. Első hullámban is csúnya vége lett.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54126) warcat válasza Kiskokó (#54124) üzenetére


warcat
veterán

Ezen azok keresnek, akik képesek megtervezni és legyártani. (meg esetleg aki nagyon közel van a tűzhöz)

Nem nehéz belátni:

Ha neked otthon lenne egy kvázi legális pénznyomnád, megosztanád másokkal? (Főleg úgy, hogy minél több dolgozik, annál kevesebbet termel amit megtartottál magadnak?
Nyilván amikor már látod, hogy a vége felé jár a buli, kiszórod úgy, hogy a bekerülési ár meg még egy jó adag a várható maradék élettartami hozamból bejöjjön hozzád, löksz egy kis potenciális hasznot a vevőknek és továbblépsz.

Gyakorlatilag vevőként arra fogadsz, hogy aki eladja, rosszul vagy gálánsan becsülte meg a hátralévő hasznot hozó időszakot. Ez elég merész, mert értelemszerűen ők nyakig el vannak ebben a témában merülve.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#54127) Racer77


Racer77
tag

koko52 > Bányászfarmokra viszik kamionszámra olcsó árammal. Illetve a gyártó cég járatja az első időszakban. Nem véletlen hogy csak márciustól kapható.

Kiskokó > Ez csak pillanatnyi bevétel! Mire kézhez kapod talán vissza hozza az árát mire kukába megy. Azt olvastam, hogy csak 4,5giga van bennük a költségek miatt ami ha igaz akkor kb szeptemberig mennek ETHn. Utána jön a következő széria. :))

(#54128) Shkiz0 válasza Racer77 (#54127) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Februártól, de az a batch már elfogyott.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#54129) Frozen


Frozen
őstag

Én nem tudom ,a múltkor néztem egy 4000 euros gepet kb semmi nem marad annyit eszik. És ha bedől a piac hova teszed ,ahogy koko is írta ajtótámasz. Amúgy meg nem szabad elfelejteni ha esik az árfolyam és utána jönnek az új vga szériák ez a gép is kevés lesz. Indul csak abból ko ,hogy az amd rdna 3 50% jobb teljesítményt/kw igér.. ami most egy 10 kártyás 3080 as farmnál 2300w az majd lesz 1150w....

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54130) Shkiz0 válasza Frozen (#54129) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azért egy 4000 és egy 13000 usd-s gép nem összehasonlítható.
Ahogy mondtam ennél kb 70 nap lenne a nullszaldó, ha jelenlegitől nem menne lentebb az árfolyam. Itt nem nagyon játszik az ami a vga-s bányászatnál, ha borul a bili akkor ér valamit a cucc mert a kutyának se kellene, lófaszt se kapsz érte, ha meg jó az árfolyam ki az a hülye aki eladná ugye.
Utána szintén a jelenlegi árfolyammal kalkulálva tisztán havi több mint 1.8M forintot hozna az meg azért nem rossz ám.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#54131) Frozen válasza Shkiz0 (#54130) üzenetére


Frozen
őstag

1. Márciustól kapható ,addig be is eshet az árfolyam.
2. Ha jön az új gpu már bukta mert jobb farmot lehet építeni ami kevesebbet fogyaszt + több kakaó van benne. + Bármikor eladható gamereknek.
3 ezt a vasat ha lufi durran hova teszed? Az az 1 év gari is karcsú.. amikor már egy gpura 3 év van.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54132) Powerer


Powerer
tag

Ezek a gépek a bányászok vga-i. Jó lenne hamar és olcsón hozzájutni, de sajnos nincs :)

(#54133) Reggie0 válasza Kiskokó (#54120) üzenetére


Reggie0
félisten

Augusztus 20-an megy a kukaba ez az ASIC, hasznalhatatlan lesz onnantol. De ha nagyon megtrukkozik, akkor talan decemberig ki tudjak huzni vele.

Sokkal valoszinubb, hogy egy ideje mar banyasznak ezekkel, csak most az utolso pillanatban kiszorjak. A novekedes a nethash-on inkabb az uj szeria lehet, amit most uzemelnek be maguknak.

[ Szerkesztve ]

(#54134) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ha CB-ről áttolom a btc-t trezorra akkor vajon arról is tudok pl alzán vásárolni?

(#54135) Reggie0 válasza koxx (#54134) üzenetére


Reggie0
félisten

Elvileg igen, az olyan, mint ha rendes walletben lenne, nem valton.

(#54136) Shkiz0 válasza Frozen (#54131) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

1: Februártól kapható mint mondtam.
Az más kérdés, hogy már elfogyott.

2: Mire kijönne az új széria NV/AMD oldalon, már rég rongyosra kereste ezzel magát valaki, vagy bedőlt a bánya és bukó ahogy már fentebb is mondtam.
Plusz miből gondolod, hogy a következő generációk jók lesznek megint bányába? Csak mert lásd 6800/6800XT sem alkotott nagyot. Architektúrától függ, hogy jó e valami bányába vagy sem. Eleve már ha minden igaz az Ampere volt az utolsó monolitikus felépítésű kártya, és közel sem biztos hogy a 4xxx széria is ilyen jó lesz csákányolni.

3: Nem is értem miről beszélsz, mikor világosan leírtam a buktatóját is:
Itt nem nagyon játszik az ami a vga-s bányászatnál, ha borul a bili akkor ér valamit a cucc mert a kutyának se kellene, lófaszt se kapsz érte, ha meg jó az árfolyam ki az a hülye aki eladná ugye.
Mióta bányászol te amúgy? Mert ha benne vagy régóta tudnod kéne, hogy ezekre az ASIC cuccokra 6/12 hó garanciától nem igazán szoktak többet vállalni. Minek is vállalnának amúgy is? Ezek max 1 év és használhatatlanok lesznek mint korábban is a többi, vagy relatív fillérekért fognak menni.
A lényeg azon van, hogy milyen az árfolyam, meddig profitális, illetve milyen gyorsan tudsz ezekhez hozzájutni.
Levezettem, ha ezt márciusban megkapod akkor 70 nap lenne durván a megtérülése HA marad a mostani árfolyam. Ha nem számolok áramköltséget akkor sokkal hamarabb. Utána pedig szintén mostani árfolyammal számolva havi 1.8M tiszta pénzt hozna, ingyen áram esetén még többet.
Amúgy meg nem mi kis emberek vagyunk ennek a célközönsége, hanem Kínában meg a világ azon pontjain lévő farmok ahol kb ingyen van az áram.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#54137) cof válasza Shkiz0 (#54136) üzenetére


cof
veterán

Itt nem nagyon játszik az ami a vga-s bányászatnál, ha borul a bili akkor ér valamit a cucc mert a kutyának se kellene, lófaszt se kapsz érte, ha meg jó az árfolyam ki az a hülye aki eladná ugye.

Ez mondjuk nem igaz, mert USB BTC minert sem kapni sehol anyagárban, pedig nem jó már semmire sem. Mégis 15000 Ft-ért repkednek ebay-en...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#54138) Shkiz0 válasza cof (#54137) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Árulhatok én egy zacskó szart xy összegért, attól még egy zacskó szar marad ami senkinek sem fog kelleni.
Valamire pedig vagy jó, vagy pedig csak kirakják, hogy egy kevésbé hozzáértőt megvezessenek vele.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#54139) cof válasza Shkiz0 (#54138) üzenetére


cof
veterán

De mennek 30-40000-ért is van licit rajtuk pedig.

Az más, hogy nekem is kellene de ennyiért drága vitrin dísz lenne, mert másra nem jók.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#54140) Frozen válasza Shkiz0 (#54136) üzenetére


Frozen
őstag

Nem tudom mit számoltál ,én 30 centes arammal számoltam havi 4400 dollart ami also hangon is durván 100 nap es 3 honapig hogy ilyen magas legyen arfolyam ahoz nagy mák kellene hiszen ha megnézed már most esik elég rendesen,szóval mondhatni lehet 6 hó alatt sem leszel 0 nál utána meg lehet a minimális profit amivel nem is sokat fogsz keresni ugye ez a jovo bem zhdni mi lesz.
( Nem rég és csak hobby szinten mivel nem kockaztatok semmit ,mivel amim van arra mindre van vevőm.)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54141) AAntii


AAntii
őstag

Van/volt itt a fórumon, aki az első altcoinos asic első kiadásákor vásárolt. Volt izgalom, hogy megérkezik a cucc vagy sem, illetve azzal kapcsolatban is, hogy milyen lesz az egyenleg a végén. Mivel mert kockáztatni és szerencséje is volt, az az asic bőven visszahozta az árát, sőt. Ha nem adta el amit termelt, akkor pedig végképp nincs miről beszélni (800 dolláros akkori árfolyam és 34.000-es mai, ami mint tudjuk lehet holnap 4700 is, meg 42.000 is. ).

Az asicos üzleti modellt pedig warcat tökéletesen vázolta, nincs új a nap alatt. A levedlett cuccokhoz lehet mindig hozzájutni, ha sikerül az első szállítmányból elcsípned, akkor esélyes, hogy nem fogsz bukni, ha nem, akkor elég nagy szerencse kell hozzá, de nem példa nélküli az sem.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#54142) Powerer válasza AAntii (#54141) üzenetére


Powerer
tag

Nekem nagyjából akkora kockázatnak tűnik, hogy ennyi erőből vehetnék BTC-t egy az egyben, aztán vagy felmegy 150 ezerre vagy nem :F

(#54143) KaqXar19


KaqXar19
tag

mind elfelejtitek, hogy ezek az uj asicok az egbe lovik a network hasht, ezaltal a difft is, igy durvan csokkeni fog a hozam.

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#54144) Overlocker válasza Shkiz0 (#54136) üzenetére


Overlocker
veterán

ASIC szerintem sose érte meg. Nagyobb a rizikó. Emlékszem BTC-nél is, ilyen olyan fasza ASIC-ok, a cégek fele kamu vagy fél-1 év volt, mire megkapták a cuccot. Ha nagyon olcsón van áramuk és mindig a Boomnál eladják az új embereknek a régi ASIC-ot akkor talán ki lehet belőle jól szállni.

(#54145) Powerer


Powerer
tag

Úristen eltűnt a networkből 60 TH hashrate, betojtak az új asicek? :))

Csak hülyéskedek... :)

(#54146) koko52 válasza Powerer (#54145) üzenetére


koko52
veterán

Kihúzták, mert postázzák a madaraknak. A patkányok hagyják el először a süllyedő hajót.
BTC, ETH 10% esésnél jár.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54147) warcat válasza koko52 (#54146) üzenetére


warcat
veterán

Akarod mondani 10% akció van rá :DDD

EA: It's in the crate!

(#54148) Powerer válasza koko52 (#54146) üzenetére


Powerer
tag

Inkább csak arra próbáltam rámutatni, hogy naponta előfordulnak ilyen hashrate kiugrások, a tegnapi is csak egy volt a sok közül.
Esett egy kicsit az ETH, de még mindig felfelé mutat a trend...

(#54149) Kiskokó válasza warcat (#54147) üzenetére


Kiskokó
veterán

Jó duma!!! :) Én is ezt várom 30K alá ha bemegy a BTC vele együtt essen az ETH és akkor váltom is át a BUSD-t

De remélem azért minél tovább megmarad az ETH bányászás is. Azért ennyi áramból jelen árfolyam szerint bőven megéri bányászni.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#54150) madpapa válasza Powerer (#54145) üzenetére


madpapa
senior tag

Én annyira nem látom hogy eltűnt volna. Ja, mondjuk az éjszakai csúcshoz képest igen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.