Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) Zsoca_D válasza tom120514 (#53149) üzenetére


Zsoca_D
tag

Konkrétan TE nem vagy érthető, és nem is igyekszel alátámasztani semmivel a mondnivalódat, csak magyarosan szólva "fikázol".
Ha úgy gondolod, hogy valaki rosszul jár azzal, ha NH-en kezd, akkor azt konkrét tényekkel támaszd alá, hogy milyen hátránya származik belőle.
Én elhiszem, hogy neked valamiért rossz tapasztalatod volt velük, de fogalmam sincs milyen. Akkor ezt oszd meg velünk is.
Nekem személy szerint sosem volt bajom velük, és senki mást nem hallottam panaszkodni, viszont emlékszem, hogy Te már 2 éve is szidtad őket. Akkor még felhoztad legalább azt, hogy valakiket megkárosítottak (pedig azt sem szándékosan, csak egyszerűen feltörték és meglopták őket), de azóta már ez sem igaz.

Amúgy semmi kedvem itt NH ügyvédként szerepelni és hosszútávú "csetepatét" indítani, csak az a véleményem, hogy a NH igenis JÓ.
Mindenki döntse el maga, hogy hol kapál, de ne hamis infók alapján tegye ezt.

PS Amúgy az 51% támadásokat nem ők indítják, de az igaz, hogy esetleg az ő felületük több esélyt ad valami kőgazdag mániákusnak, hogy ezt elérje. Jelenleg az ETH bányászatnak kb 3%-át fedi csak le a komplett NH kapacitás. Meggyőződésem, hogy Kínában van legalább 10 olyan "nagyüzem", ami sokkal egyszerűbben tud mozgósítani akkora kapacitást, mint ha valaki a NH összes gépét átirányítaná.

[ Szerkesztve ]

(#53152) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Coinbase-en másnak is volt gondja a lakcím hitelesítésével. Egyszerűen nem akarja elfogadni a bankszámlakivonatot. :W

(#53153) Zsoca_D válasza Gaboo007 (#53152) üzenetére


Zsoca_D
tag

Írj nekik, és elfogadják manuálisan. Vagy próbálkozz villanyszámlával, gázszámlával.

(#53154) aerosmith válasza Zsoca_D (#53150) üzenetére


aerosmith
őstag

hú köszi nagyon jó az analógia. :R
ETH poolra van valami tipp hova érdemes belépni?

(#53155) Zsoca_D válasza aerosmith (#53154) üzenetére


Zsoca_D
tag

https://miningpoolstats.stream/ethereum
Az első 10-20 közül válassz. Ott van elég kapacitás, hogy a szerencsefaktor ne legyen durván ingadozó.
Személy szerint talán nanopool, etehrmine vagy 2miners-t ajánlhatom.
Nekem hiveon is bejön. Náluk ráadásul elvileg nincs pool fee.

[ Szerkesztve ]

(#53156) Frozen


Frozen
őstag

Nekem annyit megtud valaki mondani , hogy a walletből ki lehet valahogy szedni a pénzt paypallra? (Mert igy magan a szamlakivonaton nem jelene meg es oda meg mikor ratennem el is koltenem hardweres cucra.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53157) gabi123 válasza Gaboo007 (#53152) üzenetére


gabi123
senior tag

Én is e-mailt küldtem nekik lakcímkártya fotóval, utána nem volt gond.

Forza Ferrari!

(#53158) Pioneer válasza Frozen (#53156) üzenetére


Pioneer
senior tag

Coinbase-n igen. :K

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#53159) Powerer válasza Albigator (#53084) üzenetére


Powerer
tag

Hali!

Ugyanezzel a kártyával nálam power limit 60%, core clock 0, memory +1000 - 97 MH/s és 227 watt, 60-62 fok, 0% rejected share.

(#53160) blood55


blood55
csendes tag

Sziasztok
Ezt miért írja néha ?

(#53161) Albigator válasza Powerer (#53159) üzenetére


Albigator
őstag

Hali!

Szép számok. :C

És te mivel bányászol?
Én az itt kicsit átkozott Nicehast próbálom.
Daggerhashimoto, NBMiner.
Mindig van rejectem is 2-5% között ez is érdekes.
Memóriát pedig még mindig nem húztam, de elsőre +200-at fogok. EVGA Precision X1 ennyit saccolt.
Az ilyen +1000-1250MHz-ektől félek, 3080 topikban olvastam anno h GDDRX6X-el óvatosan kell bánni.
Erre nem jött még cáfolás vagy megerősítés.
Ja és Socket errorokat is dobál néha. :U

[ Szerkesztve ]

(#53162) tom120514 válasza Zsoca_D (#53151) üzenetére


tom120514
őstag

Rendben, a NH jó, hajrá.

Never go full retard.

(#53163) Powerer válasza Albigator (#53161) üzenetére


Powerer
tag

Hali!

T-Rex minert használom, legújabb verziót githubról tudod letölteni, csak ajánlani tudom!
OC beállításra inkább az MSI Afterburnert ajánlom manuálisan, nem OC scannel. Egy pár óra kísérletezés alatt ki lehet tapasztalni, hogy mi az adott kártya helyes beállítása. Hatékonyság nálam most 0.420 kH/watt.
Elvileg pont a GDDRX6-ban van védelem a hibák előfordulása esetén, de annyira nem merültem el a témában. 3080 rigek viszont mind ilyesmi beállításon mennek. Ez abszolút stabilnak tűnik, nem melegszik túl, a feszültség is alacsony. Túltolni biztos nem érdemes, nálam efölött már nem hoz teljesítmény növekedést.

(#53164) Albigator válasza Powerer (#53163) üzenetére


Albigator
őstag

Természetesen MSI AB-t használok már régóta, UV miatt.
De alapon is; UV-al; vagy csak ha a power limitet csökkentem, mindig van reject.
Most pl 2% környéke.

(#53165) koxx válasza Albigator (#53164) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nálam most így megy 227W mellett 90-92MHs-t

(#53166) JohnyBlue válasza koxx (#53165) üzenetére


JohnyBlue
őstag


fentről lefele
evga ftw3 ultra blabla
evga xc3 black
gainward phoenix
környezeti hőmérséklet 30+

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#53167) koko52


koko52
veterán

3060ti is szépen muzsikál. GW Phantom (eddig 2db) 60% TDP(120w) 59.5 MH/s. Core -500, VRAM +1100. 55C, 30% venti.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53168) Albigator válasza koxx (#53165) üzenetére


Albigator
őstag

Nálam jelenleg:

UV 0.825V 1830 MHz (valóságban 1845 MHz) +200 Mem még csak. 88 MH/s, 242W. 56-57 fok.
Sima órajellel még lehet lejjebb menni szerintem, VRAM-al majd pedig felfele szép fokozatosan.

(#53169) koxx válasza JohnyBlue (#53166) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nájsz :)

Nicehashen még maradt pár tíz $-om 2018-ból, de egyelőre nem engedi átutalni coinbase-re mert a 2FA ki volt kapcsolva, mindegy is. Phoenixminerben megadhatom közvetlenül a coinbases eth addressemet, hogy egyből oda menjen a lé vagy ilyet nem enged? jelenleg a miningpoolhubot használom.

[ Szerkesztve ]

(#53170) koko52 válasza koxx (#53169) üzenetére


koko52
veterán

Én is gondolkodtam rajta. De dupla áras a 3060ti-hez képest, és MH/s aránya sokkal rosszabb.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53171) koxx válasza koko52 (#53170) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

3060Ti mennyit teker ha optimalizálva van? amúgy a 3080 csak akkor éri meg ha 320-30k körül hozzájutsz. De nekem nem rigbe lett építve, játékra meg elég brutál a 3080, nagyon hasít minden.

(#53172) JohnyBlue válasza koxx (#53169) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Engedi ;) Hajrá :d

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#53173) koxx válasza JohnyBlue (#53172) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

ehe, zsír :)

(#53174) shteer válasza blood55 (#53160) üzenetére


shteer
titán

DevFee-t? poolnak "jutalék"

..szerintem jónak tűnik

(#53175) koko52 válasza koxx (#53171) üzenetére


koko52
veterán

53167 hsz [link] ~59-60MH/s /120w 56C 30%venti

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53176) aleister válasza JohnyBlue (#53166) üzenetére


aleister
veterán

Miért nem engeded őket 60 fok fölé? Szerintem 70-ig teljesen rendben van a hőmérséklet, cserébe nem kell kirepülni a ventinek a világból. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53177) koxx válasza koko52 (#53175) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Belegondolok, hogy pár éve a 4db 1070 hozott 110MHs körül, most majdnem ezt tudja 1 kártya.

(#53178) JohnyBlue válasza aleister (#53176) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Kérlekszépen azért mert akkor a memóriák még forróbbak lesznek amik ha felizannak jön a throttling... :U

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#53179) aleister válasza JohnyBlue (#53178) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem azon inkább egy jó ház/környezeti hűtés segítene. Ennyire nincsenek hűtve a ramok ezeken a kártyákon?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53180) Beantech


Beantech
tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne hogy nemrég vonzott be engem is a coin bányászati része (is) hogy hogyan is müködik. El is kezdtem egyelőre az itthoni 3060 TI-vel + 1070-el.

A kérdés az lenne hogy a Claymore's-ban miért kapom ezt a hibát?
Rákerestem de a legújabbat használom és elméletileg jónak kellene lennie.

PhoenixMinernél nincs ilyen problémám, vagy van egyébként érdemi különbség a két miner progi között?

Más kérdés: A 3060 elég sok rejectet produkál ha egy kicsit is húzom a kártyát.
Ez másnak is igy van? Gainward 3060TI OC ghost a kártya, a 1070 sose produkál rejectet pedig az is húzva lett. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#53181) madpapa válasza Beantech (#53180) üzenetére


madpapa
senior tag

Felejtsd már el a Claymoret! Már mindenki Phoenixet használ, lévén a Claymore támogatottsága megszűnt.

(#53182) rasotamas


rasotamas
veterán

Hali. 2 kérdésem lenne: Nicehash-ezek, nincs kedvem komplikáltabb dolgokkal szarakodni.
Ugyebár van minimum átküldés saját walletbe, illetve euróra átváltásnál meg úgy van meghatározva az ár hogy kb ugyan ott legyek, tehát 1 kártyával reálisan 10 naponként van értelme kiszedni pénzt.
Namost érdemes azonnal euróra váltani, vagy hogy?
Illetve a másik kérdésem, érdemes 2 nagy ventit tenni a vga mellé, hátha így a kártya maradhat passzív üzemmódban? Most 60 fokot tart 30% fordulaton, ami lehetne lassabb és halkabb pár fokért cserébe.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#53183) Beantech válasza madpapa (#53181) üzenetére


Beantech
tag

Igen az megvan hogy már nem fejlesztik, csak valahogy fel nem fogtam. :) Akkor nem is foglalkozok vele. Köszi.
Más: Az eth poolok között van érdemi különbség? Oké különböző lehet a fee meg az oké de azon kivül?

[ Szerkesztve ]

(#53184) shteer válasza koxx (#53177) üzenetére


shteer
titán

és ehhez majdnem 5db P106 kell :O még mindig a legolcsóbb de messze nem a leghatékonyabb eszközök

..szerintem jónak tűnik

(#53185) Pioneer


Pioneer
senior tag

Mitől támad fel ma az XRP?

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#53186) shteer válasza Pioneer (#53185) üzenetére


shteer
titán

tegnap eladtam lejjebb :D szerintem csak nem bírta nézni tovább a többi altot egy helyben állva

..szerintem jónak tűnik

(#53187) aleister válasza Pioneer (#53185) üzenetére


aleister
veterán

Lehet, hogy pontot tettek a vádak végére.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53188) Pioneer válasza shteer (#53186) üzenetére


Pioneer
senior tag

:DD

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#53189) Pioneer válasza aleister (#53187) üzenetére


Pioneer
senior tag

Ilyen gyorsan nem valószínű...

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#53190) SyneT87


SyneT87
tag

Sziasztok,

kicsit beleastam magam a temaba es szeretnek en is mining rig-et epiteni, de kicsit eltantoritott a gondolat hogy ugye ETH-t banyasz majdnem mindenki mert az hoz "jo" penzt, azonban eth1 -> eth2 merge utan megszunik a banyaszat amit meg iden vagy jovo ev elejre terveznek.

Szerintetek ha ez megtortenik, mi lesz a sok gpu-s minerrel? lesz masik coin amire raugranak es igy novekszik majd az ertekuk vagy csak kevesebb profittal de megy tovabb minden mas coinon?

Mi a velemnyetek ezzel kapcsolatban?

(#53191) koko52 válasza SyneT87 (#53190) üzenetére


koko52
veterán

Ilyen hardver áron már nem vágnék bele. Csúsztál 2 hónapot.
A többi csak jóslat: beleraksz bő1 .5 millát egy 6-os rigbe és lehet 1 hónap múlva a mélybe zuhan megint. A méregdrága cuccod aprópénzt fog érni, mert óriási mennyiség landol a piacon. Ha ETH bánya megszűnik a többi profitja jelenleg a negyede. Hallani kemény szabályozásokról, sok politikus, bankok támadják a kriptot, mert kicsúszhat a világ irányítása a kezükből. Bevezethetnek bármikor valamit ami azonnal szétcsapja a jelenlegi aranybányát.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53192) aleister válasza koko52 (#53191) üzenetére


aleister
veterán

+1

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53193) AAntii


AAntii
őstag

Ha tényleg így gondoljátok, akkor mikor dobjátok fel a hardvereket ezeken a magasabb árakon? Vagy miben bíztok, amiben a kolléga nem bízhat?

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#53194) rasotamas válasza koko52 (#53191) üzenetére


rasotamas
veterán

Valamelyik nap pont tudtam volna alzán rendelni egy második 3070et 250 körül, de inkább meggondoltam magam. Ezt játékra vettem december elején, ha visszahozza a vételár egy részét amikor épp nem játszom még mielőtt befuccsolna ez az egész én már boldog leszek. Egyértelmű, hogy ha valami annyi pénzt termel hogy a befektetésed megtérül fél év alatt, majd dől a lé, az nem fog sokáig kitartani. Most gyakorlatilag ha eladod 2,5 millióért a kocsidat, veszel 10 kártyát, az termel neked napi 10 ezret, az havi 300, egy komplett fizetés. De meddig, márciusig?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#53195) JohnyBlue válasza rasotamas (#53194) üzenetére


JohnyBlue
őstag

ha marciusig meglesz a 300-300-300 tiszta haszon az autoeladónak akkor siman megeros lehet. ha minden osszedol es nagy bukoval ad el mindent akkor is nullara jon ki de nem hiszem hogy annyira lenullazna magat a piac.

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#53196) tom120514 válasza AAntii (#53193) üzenetére


tom120514
őstag

Én azért nem mert már kitermelte az árát és úgy gondolom, még csak most kezdődött a buli. Valószínűleg lesznek visszaesések de nem mindegy, honnan.
Én ha most kezdeném, ugyanúgy csinálnám mint 2017-ben, egy kis riggel először,azt nem tudom hogy most elkezdeném-e, erre válaszoljon légyszi az aki már 3 és fél éve bányászott 2017 nyarán :) Kíváncsi lennék, ők eladták-e a hardvert amikor kezdődött az őrület.

Never go full retard.

(#53197) JohnyBlue válasza tom120514 (#53196) üzenetére


JohnyBlue
őstag

én az őrület alatt töbsször lecseréltem a hardvereket :D olcsón vettem drágán adtam, utána drágábban vettem jobb cuccokat aztán még drágábban eladtam stb és amikor minden a csúcson volt eladtam mindent egy kedves barátnak. Miután meg visszaesett minden fillérekért újból bevásároltam. :D

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#53198) madpapa válasza tom120514 (#53196) üzenetére


madpapa
senior tag

Én is jó haszonnal eladtam 2018 februárjában mindent. A kriptó bennmaradt haszonnak tisztán. Ha visszagondolok 2017 nyarára, sírni tudnék, hogy milyen hashrátával mennyit lehetett kiszedni mai árakon.

(#53199) AAntii válasza JohnyBlue (#53197) üzenetére


AAntii
őstag

És az egész pénzből 80 dolláron vettél eth-t, amit tegnap adtál el 1220-ért.

Abban pedig egyetértünk, hogyha nem a kenyérrevalót akarja valaki feltenni, akkor még most is megérHETi a dolog. Aki szerint pedig nem, ne legyen balek, adja el a bányászcuccot addig, míg aranyárban megy minden, amivel lehet bányászni.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#53200) koko52 válasza tom120514 (#53196) üzenetére


koko52
veterán

Egy riggel kezdtem még jóáras (140k -áfa) 5700xt és 17k volt a használt btc lap+proci+ram. Azóta amit termeltek 3060 ti-re fordítom. Áram ingyen van (napelem).
Most 7*5700xz és 2x 3060ti dolgozik. Napi 35-40 dollár incomming.
Azóta ezek a kártyák duplájára drágultak :U , alaplap 30-50k használtan.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.