Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53501) koxx válasza Agyrák666 (#53500) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Te amúgy csak trollkodni jársz ide? mert nem túl sok pozitív hangvételű postot látok tőled :U
Mert ha így folytatod akkor hamar topikon kívül találhatod magad.

[ Szerkesztve ]

(#53502) Powerer válasza rasotamas (#53493) üzenetére


Powerer
tag

Más kártya, más architektúra, más memória, más TDP.
Azzal valóban elérhető 61-61.5 közötti érték 134 watton, ami hatékonyságban veri a 3080-at.
Stabilan viszont inkább 60 körüli érték, kicsit visszafogottabb beállítással, ami szintén kb 450 kH/W lesz.

(#53503) Powerer válasza koxx (#53501) üzenetére


Powerer
tag

(Ennek a szajkózásától már nekem is feláll a szőr a hátamon.)

(#53504) Kiskokó válasza Powerer (#53503) üzenetére


Kiskokó
veterán

Most már nagyon kezdem én is unni... már múltkor én is rákérdeztem, hogy mi ez.. de persze válaszolni luxus... Felőlem privátban is jöhet nekem 8.

Ha meg tényleg tud valamit de nem akarja elárulni akkor meg egyáltalán minek írja meg....?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#53505) SyneT87 válasza Agyrák666 (#53500) üzenetére


SyneT87
tag

Mi ez a januar 15? :D
tobbszor lattam mar de senki nem magyarazta meg meg : )

(#53506) rasotamas válasza Powerer (#53502) üzenetére


rasotamas
veterán

Igen, más. Nem megyek igazán 60 fölé, de inkább 120W-ot mondanék, én nem a power limitet buherálom, hanem a gpu clock/gpu voltage görbét. Nyilván 10 Watton nem múlik semmi, párszáz forint havonta, csak a kH/W érték kedvéért.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#53507) Rolly válasza koxx (#53501) üzenetére


Rolly
veterán

valószínű csak trollkodik, mert megmagyarázni nem sikerült, hogy mi lesz január 15én :) ...

(#53508) batmun válasza Kiskokó (#53504) üzenetére


batmun
csendes tag

Az előző nagy rally után, január 15-től estek az árak nagyon durván. Tehát onnantól kezdődött a bear korszak, emiatt emlegeti mindenki ezt a dátumot. :)

Üdv, Ádám

(#53509) aerosmith válasza Kiskokó (#53504) üzenetére


aerosmith
őstag

nézd már meg a nevét. trollaccount.

(#53510) Agyrák666 válasza Rolly (#53507) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Na jo, csak nektek, csak most. Mert kedves vagyok:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#53511) shteer válasza Agyrák666 (#53510) üzenetére


shteer
titán

Ne műveld már itt ugyanazt, mint a BTC topikban

..szerintem jónak tűnik

(#53512) Agyrák666 válasza shteer (#53511) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Itt jobban elfer. A btc topikba hivok jarnak akiknek hiaba magyarazod, hogy nem er semmit a jatekpenzuk. Ide pedig kisiskolasok, akik a zsebpenzuket teszik banyagepekbe mert ,,lol hodl 4 dollar per nap vgankent"
Aztan majd jon a meglepi tavasszal.

(#53514) koxx válasza Agyrák666 (#53512) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Itt sem fér el, menj trollkodni meg kárörvendeni a facebookra.

(#53515) SyneT87 válasza Agyrák666 (#53512) üzenetére


SyneT87
tag

es teged ez miert zavar? : )

mindenki oda teszi a penzet ahova akarja, egyelore csak egy karogo vagy es hivoknek "lett" igaza : )

attol hogy vizsgalodnak semmit nem jelent, egy btc szempontjabol kit erdekel a tether? senkit

(#53516) varmi2 válasza Agyrák666 (#53512) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mert te a 176 napos regeddel értessz is valamihez, csak károgsz, és az a fajta vagy, akinek ha megdöglik a saját lova, akkor a szomszédé is dögöljön meg. Lemaradtál annak idején a kryptóról és így dolgozod fel.
Neked is leírom, ahogy tegnap megtettem másnak.
A kryptót és a bányát nem napi szinten kell nézni, hanem hosszútávon. Mondok is egy példát.
Aki 2017-ben vett egy db rx580 8Gb kártyát, és azóta használta játékra, játékon kívül meg mondjuk bányára, az évi 1eth*t kiturt, az mára már 5 ethz körül van. Egy kártyás rendszer áramszükséglete forintban 50000ft éventer. Tehát 5 év alatt kiadott áramra 250000ft-ot. ÉS számold ki, hogy a megtermelt eth ebben a pillanatban mennyit ér neki. Tehát megéri bányászni hosszútávon, nem a napi 4$ a lényeg!!!

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53517) koxx válasza varmi2 (#53516) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Engedd el, itt már nem fog válaszolni.

(#53518) varmi2 válasza koxx (#53517) üzenetére


varmi2
nagyúr

:R

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53519) Dronte válasza Agyrák666 (#53510) üzenetére


Dronte
aktív tag

Komolyan ennyi, amire alapozzák? Sajnos csak a reddit linket tudtam átolvasni, de ez legalább ezer sebből vérzik.

Kezdjük ott, hogy a Tether kockázatait és ballépéseit már réges rég beárazták mikor kirobbant a botrány. A piacok nem úgy működnek, hogy mindenki vár egy adott isteni pillanatra, amit mindenki ismer, és hirtelen utána kezd el kereskedni :D Semmi meglepő nem fog történni, szerintem mindenki tisztában van vele, hogy egy fraud az egész. Ettől függetlenül megy a pump-and-dump, de aki valamennyire is ért a témához, el tud vonatkoztatni a Tethertől. Persze lehet átmeneti, kisebb hatása, amíg a casual traderek bepánikolnak, de a nagy halak hülyék lennének kiszállni.

Arról nem is beszélve, hogy ez egy jogi határidő egy várhatóan évekig elhúzódó vizsgálatban. Nem egy igen / nem pillanat.

Másik példa: Ripple. SEC eljárást indított a Ripple ellen, aminek köszönhetően fel is függesztették a kereskedését a legtöbb platformon, be is szakadt az árfolyam. Milyen hatással volt a többi nagy coinra? Lényegében semmi. Pedig az XRP egy igen nagynevű coinnak számít.

Ezekkel nem azt akarom mondani, hogy nem fog beszakadni vagy korrigálni a Bitcoin ettől függetlenül, mert ez mindig benne van, csak annyit, hogy a január 15 és ez az érvelés masszív f@szság. :W

(#53520) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Jaaaa ennyi?

Hát szerintem sincs sok köze a dolgokhoz ennek.

Most elindult megint fel az árfolyam... én meg még nem szálltam, azt hittem pár napig eltart azért a korrekció... na mind1

Másik:

Múltkor kérdeztem, biztos tök egyszerű a dolog de még soha nem csináltam, ezért kérem valaki tapasztaltabb segítsen.

Van a 3080-as Rigem, ebbe mellé szeretnék tenni egy 1060 6Gb-ot mert jelen pillanatban ez megérős még nekem.
Simán berakom a másik PCI-E foglalatba és tápot adok neki és kész?
Vagy ezt hogy tudnám megoldani?
Akár privátban is jöhet. Köszönöm
Helló

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#53521) koxx


koxx
MODERÁTOR

Trezorra érdemes költeni vagy felesleges? gondolom akinek van néhány 10-100 btc-je annak mindenképp hasznos. Sajnos itt még nem tartok :)

(#53522) aleister válasza varmi2 (#53516) üzenetére


aleister
veterán

Na nem mintha a profil életkora bármit is jelentene. Első kommentesek is írhatnak értelmes dolgot, és "nagy öregektől" is olvastam már ordenáré faszságot.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53523) aleister válasza koxx (#53521) üzenetére


aleister
veterán

Ekkora összegben vagy hardveres walletet vagy sima papper walletet használnék biztos helyen. Tűzvédett, lebetonozott páncélkazetta otthon, vagy banki széf.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53524) Frozen


Frozen
őstag

Most láttam reiser 1x pcie be ha dugod arra 4 vga-t tudsz bekötni usbvel. Van valakinek hasonlóval tapasztalata?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53525) koko52 válasza Frozen (#53524) üzenetére


koko52
veterán

A PCI-e csatin 75W-ot vesz fel a kártya. A másik hármat hol eteted ezzel az árammal?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53526) varmi2 válasza koxx (#53521) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én még 2018-ban vettem egy ladger nono s-t, azóta is ezt használom. Szerintem megéri, ha hosszútávban gondolkodol egy ilyen hardveres wallet. Ezek a legbiztonságosabbak hosszútávon.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53527) aleister


aleister
veterán

Múlt héten még berezenkedtetek az 50.000-es P106-on. Most már visszasírnátok ezeket az árakat. :)
Felrakom szerintem én is lassan.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53528) chungey9


chungey9
tag

Az csak nekem jutott eszembe ha tovább reszelgetik a kvantum-számítógépet (pár év) meg lehet nekik bármiből az 51% hashpower? Az a végét jelentené a cryptónak vagy a blokkláncnak jelenlegi formájában, nem?

[ Szerkesztve ]

(#53529) shteer válasza koko52 (#53525) üzenetére


shteer
titán

a kártyán csak az usb3.0 csati van rajta, ugyanúgy kell az x16 riser a vga alá

van nekem is egy a fiókban de sose használtam :)

..szerintem jónak tűnik

(#53530) koko52 válasza shteer (#53529) üzenetére


koko52
veterán

Ez arra jó, ha nem BTC lappal nyomod és nincs elég pci slot?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53531) shteer válasza koko52 (#53530) üzenetére


shteer
titán

például - de szerintem ezt se szereti minden régebbi lap

..szerintem jónak tűnik

(#53532) Albigator válasza Kiskokó (#53520) üzenetére


Albigator
őstag

Ez engem is érdekelne. Nekem is van egy 6 gigás 1060-om elfekvőben, de arra nem gondoltam h be lehetne tenni a mostani gépembe a 3080 mellé. Táp elbírná.

(#53533) shteer válasza Albigator (#53532) üzenetére


shteer
titán

ha bányászni kell, tedd be a gépbe, simán mehet a 3080 mellett - ha samu ramos, ~24MH-t tud ~90W-ból

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#53534) varmi2 válasza Albigator (#53532) üzenetére


varmi2
nagyúr

Belehet bármilyen kártyát tenni bármilyen kártya mellé a bányába. Itt nincs sli vagy cf vagy bármi, mind dolgozik a saját tempójával. Még amd és nv karikat is lehet vegyíteni, csak fel kell tenni a drivert hozzá, ennyi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53535) Frozen válasza shteer (#53529) üzenetére


Frozen
őstag

Jab ez az

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53536) shteer válasza Frozen (#53535) üzenetére


shteer
titán

Youtube-on van jópár video róla, általában működik

..szerintem jónak tűnik

(#53537) Kiskokó válasza Albigator (#53532) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ma összedobom és szólok mi lett a vége. :)
Tegnap néztem rá haverom miatt olyan 20-25Mh kijön 90W körül, ekkor dobbentem rá hogy szerintem énis befogom a játékba :D

Más :

Offline pénztárcának mit ajánlotok ? Nem Fizikálisra gondolok mint a Ledger, csak hogy ne a Váltón tároljam a cryptot hosszútávon (Bár az tényleg annyira nagy baj mint amennyire mondják?)
Valami gépre letölthető offline tárca létezik? Bocs ha sügér a kérdés.
Helló

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#53538) koxx válasza Kiskokó (#53537) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jaxx v Electrum

(#53539) Albigator


Albigator
őstag

Köszi a válaszokot majd meg látom mit tehetek az ügy érdekében. (Befér-e normálisan, nem fűti-e nagyon a 3080-at majd stb.)

De most nagyon fontos kérdés:

Win defender leállította a bányász progit (nicehash, eth, NBMiner) mert trójainak észlelte.

Nálatok is?

[ Szerkesztve ]

(#53540) varmi2 válasza Albigator (#53539) üzenetére


varmi2
nagyúr

A kivételek közé kell tenni. Hogy ne vizsgálja .

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53541) Albigator válasza varmi2 (#53540) üzenetére


Albigator
őstag

:R

Akkor no problem, ugye?

(#53542) Powerer válasza varmi2 (#53540) üzenetére


Powerer
tag

A fenti progikról nem tudok nyilatkozni, de a legújabb T-Rex minert is vírusként értelmezte szegény defender. Ahogy Varmi mondja, kivételbe tedd a mappáját és kész.
Persze fontos, hogy megbízható forrásból töltsd le a programot, nehogy tényleg valami scam legyen.

(#53543) rasotamas


rasotamas
veterán

Érdeklődnék, hogy érdemes a frissen kibányászott kriptovalutát tartani? 1/3 btc, 1/3 eth, 1/3 EUR? Vagy hogy?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#53544) Albigator válasza Powerer (#53542) üzenetére


Albigator
őstag

Persze. Onnan van letöltve, de idáig nem volt gondja a defendernek vele. Kivételhez hozzá adva.

Köszi. :)

(#53545) aleister


aleister
veterán

Skacok, PBE 3-ja van valakinek?
Régen azt használtam, de valahol elkeveredett, most meg ingyenesen csak az 1.x verziók tölthetőek.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53546) JohnyBlue válasza aleister (#53545) üzenetére


JohnyBlue
őstag

keress engem :*

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#53547) aleister válasza JohnyBlue (#53546) üzenetére


aleister
veterán

function summon_JohnyBlue() {
alert("Írok messengeren Töki!");
}

:)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53548) JohnyBlue válasza aleister (#53547) üzenetére


JohnyBlue
őstag

johh

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#53549) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Köszi Koxx ! :)

On :
Tegnap leszedtem a 2070-es rigemre a nanominer új verzióját 3.1.5.
Na mármost ugyan azokkal a beállításokkal 43.9ről leesett 42.2-re a hashratem.
Használjam a régebbit és kész ?
Köszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#53550) JohnyBlue válasza Kiskokó (#53549) üzenetére


JohnyBlue
őstag

nem egyértelmű? :DDD

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.