Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54251) Albigator válasza koko52 (#54248) üzenetére


Albigator
őstag

Ezzel sem értek egyet teljesen.
Nekem van mind 3 felbontás jelenleg is.
-FHD 144Hz (24" TN monitor)
-WQHD 144Hz (27" IPS monitor)
-4K 120 Hz (55" oled TV)

Sweetspot a 1440p egyértelműen. Van olyan játék amivel jó játszani 4K-ban is, amit mondjuk kontrollerrel lehet tolni picit messzebbről pl Fifa. De van egy pár cím amit azért el lehet futtatni 3080-al is 4K-n normálisan...

Viszont mint írtátok korábban hatékonyságban a 3060Ti odaveri a 3080-at simán.
Én 430-440 kH/W-atnak örülök bőven.

Más:

Ki milyen fali fogyasztás mérőt használ? Már kéne nekem is vegyek egyet végre. :D

[ Szerkesztve ]

(#54252) aerosmith válasza Albigator (#54251) üzenetére


aerosmith
őstag

Én kényelmes vagyok úgyhogy:
Blitzwolf® BW-SHP7 Wifis 220 Volt-os dupla okos aljzat külön-külön irányíthatósággal - Amazon Echo, Google Home és IFTTT integrálhatóság. Itthon egy tizes, aliról olcsóbb ha tudsz várni rá.

(#54253) JohnyBlue válasza Albigator (#54251) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Tplink hs110 ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#54254) Frozen válasza koko52 (#54248) üzenetére


Frozen
őstag

Ment pü jó keresgélést. Hamar meggondoltad magad :C :))

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54255) koko52 válasza Frozen (#54254) üzenetére


koko52
veterán

ebay-el nem foglalkozok. Nekem Áfás számla kell.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54256) koko52 válasza Albigator (#54251) üzenetére


koko52
veterán

Ki milyen fali fogyasztás mérőt használ? Már kéne nekem is vegyek egyet végre.

Lesz meglepi, mennyit csalnak a programok. :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54257) koko52 válasza koxx (#54250) üzenetére


koko52
veterán

Nekem megy a web alert, de semmi kb 2 hete. És aprón se látom őket. (mindet eladtad? ;] )

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54258) koxx válasza koko52 (#54257) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Distill alert csipog mint a madarak :D

(#54259) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Bányászik valaki olyan Linux desktop-on amit közben munkára is használ?
A Windows-om tök reszponzív a PhoenixMiner mellett, viszont ha Kubuntu-n indítom el, akkor diavetítéssé válik a grafikus felület, nem lehet mellette dolgozni.
Akkor is, ha a -gpow paraméterrel szándékosan csökkentem a GPU kihasználtságát.

[ Szerkesztve ]

(#54260) Frozen válasza koko52 (#54255) üzenetére


Frozen
őstag

Hát akkor ennyiért nem nagyon lesz kártyád ,max caseking,mindfactory, nootbookspilinger ha elkapod raktáron valamelyiket.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54261) koko52 válasza koxx (#54258) üzenetére


koko52
veterán

No Android :(

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54262) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló

Ezt egyáltalán nem vágom, ugye vannak a block rewardok a poolban.
Mennyi az esély egy ilyet kapni olyan 164Mhs-el ? :D Vagy hogy műküdik ez pontosan?
Köszi

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#54263) Powerer válasza Kiskokó (#54262) üzenetére


Powerer
tag

Hali!
A blokkon belül vannak share-ek, ezekkel járulsz hozzá a pool sikeréhez.
Poolonkén különböző díjazási rendszerek vannak, például az elmúlt x sharen belüli részed arányában kapod a rewardból a részed vagy az elmúlt x időben produkált átlagos hashrate-ed alapján kapod a rewardot, stb.
Mindettől függetlenül átlagosan nagyjából az itt kalkulált mennyiségű eth-tel számolhatsz 164 MH-sel:
https://2cryptocalc.com/eth-mining-calculator?hashrate=164

Ádám

(#54264) fireman123 válasza Kiskokó (#54262) üzenetére


fireman123
őstag

Attól függ, hogy milyen coint bányászol és melyik poolban, ...ha nem soloban túrsz akkor kb. minden blokkból kapsz a hash arányodnak megfelelő (kis) jutalmat, pl. eth-nál, ...de ha egy olyan coint túrsz aminek nagyon kicsi a nethash-e akkor jó sok blokkot fogsz találni, pl. a taona esetében ekkora hash-el tiéd lesz a reward kb. 95%-a, ...ezzel csak 1 baj van, ....nulla a taona értéke :DDD ....de "jó" látni, hogy ömlenek a blokkok hozzád :)) így blokk bálna leszel, 0 értékkel, azaz 0 mínusz áram :DD

[ Szerkesztve ]

(#54265) Powerer


Powerer
tag

Rigek hűtésével kapcsolatban szeretném kérdezni tőletek, hogy a kártyák éléhez felszerelt rendszerhűtő ventilátorok mennyire segítik a kártyák hűtését?
Esetleg ha ismert, mi a hőfokban kifejezhető különbség?
Hogy érdemes ezeket felszerelni, pozícionálni?
Milyen típusú ventilátort érdemes venni? Szabályozható vagy fix? Minden kártyához külön 1-1 kicsit vagy inkább kevesebb nagyobbat ami több kártyát hűt egyszerre?

Köszi előre is!

(#54266) JohnyBlue válasza Powerer (#54265) üzenetére


JohnyBlue
őstag

nem kell ezt túlbonyolítani... egy praktikeres legolcsóbb állóventi bővendoszt elég ;) ( de majd csak nyáron...)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#54267) Reggie0 válasza AeSDé Team (#54259) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, de igen. Nekem is iszonyat laggos debian+kde-vel, de nem hasznalom desktopnak. Miner intensity-t csokketsd.

(#54268) aerosmith válasza JohnyBlue (#54266) üzenetére


aerosmith
őstag

Az én állóventillátorom 30Wot eszik, nem jönnék ki olcsóbban 6db 8 vagy 12 centis ventivel? 18w és nem pörög állandóan maxon.

(#54269) JohnyBlue válasza aerosmith (#54268) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Tegnap vettem pont nem erre a célra 120-as F12-es AC ventiket amiért fizettem vagy 10ezret... az álló ventid máár megvan tehát nem kell kiadni 10 ezret a ventikért amik utána ha kevesebbet is de fogyasztanak majd. Kérdezem én, hogy mikorra fog vissza jönni a ventik ára ? :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#54270) Powerer válasza JohnyBlue (#54269) üzenetére


Powerer
tag

Ha elkerülsz vele thermal throttle-t vagy pár fagyást/újraindulást, akkor elég hamar illetve pár ilyen alkalommal már vissza is jöhet :)

(#54271) Powerer válasza aerosmith (#54268) üzenetére


Powerer
tag

Nekem is van egy szobai állóventim, kipróbáltam 1-es fokozaton mennyire segít be a gpu-k hűtésébe, és hát nagy eredményről nem tudok beszámolni. 2 fok.
Ezért gondolkodom én is, hogy 12-es vagy 14-es ventiket felraknék a rigre.

(#54272) koko52 válasza Powerer (#54271) üzenetére


koko52
veterán

Nekem minden kártya között van egy 120-as. Rengeteget számít. 70C->55C

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54273) JohnyBlue válasza Powerer (#54270) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A valamilyen venti szügségét én sem vitatom. Én csak arra akartam rámutatni, hogy ha szobai ventivel küldi meg ami már megvan ( és nem kell érte pénzt kiadni ) akkor szerintem fölösleges kis ventikkel telepumpálni a riget.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#54274) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Az RX 570 kb ugyanazt tudja mint az RX580 ugye? Persze beconfigolva. Agyalok egy rigen. :))

(#54275) Powerer válasza koko52 (#54272) üzenetére


Powerer
tag

Nagyon jól hangzik!
Milyen fordulatszámon mennek? Melyik irányból fújnak, a vga-k csatlakozók felöli vagy a másik oldali irányból?

(#54276) aleister válasza SzlobiG (#54274) üzenetére


aleister
veterán

Minimálisan jobbak az x80-asok. Kb 1-1.5 Mhs-sel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54277) aerosmith válasza JohnyBlue (#54269) üzenetére


aerosmith
őstag

Nekem is vannak még F12eseim egy másik projectből ezért nem kell már vennem.
Amúgy tegnapelőtt teszteltem, sima fekvőházban (mining tesztbench) lévő nem riseres kártyákat fújtam meg vele és 70 fokról lement 50re.
Ha szellősen vannak a mining frameben a kártyáid akkor nem lesz akkora különbség a ventivel de ha könnyen beszorul a levegő, (meg nyáron amikor alapból magasabb a hőmérséklet) akkor számít jópár fokot. Kártyánként 2-3 MH/s pluszban meg azért jól jön mindenkinek.

(#54278) SzlobiG válasza aleister (#54276) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor jól néztem, hogy minimális a kül ergo ugyanolyan jó.

(#54279) varmi2 válasza SzlobiG (#54278) üzenetére


varmi2
nagyúr

De figyelj oda, csak 8Gb kártyákat vegyél. Bár ilyen áron nem igazán éri meg a vétel. Inkább abból a pénzből, amiért a riget épitenéd, coint vegyél. Mondjuk eth-t. És megspórolod az áram költséget. Illetve amit áramra költenél havonta, abból vegyél még coinokat havonta. Sokkal, de sokkal jobban jársz, mintha ilyen vga árak mellett vga-ba ölöd a pénzt.
Egy rx580 8Gb, egy évben 0.61 eth-t tud kitúrni ebben a pillanatban, de a dif emelkedésével iszámolunk, akkor évente kb 0.5 vagy még kevesebbet. Számold ki, hogy most mennyi eth-t tudnál venni a rig árából. És ha a kövi hónapokban a megspórolt áram árából szintén eth-t veszel.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54280) koko52 válasza Powerer (#54275) üzenetére


koko52
veterán

Maxon mennek a ventik és hátulról fújják a kártyákat.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54281) sanchy


sanchy
aktív tag

Sziasztok!

Adódott egy probléma:

A gépemben egy RX 5700XT és egy Rx 570 8Gb dolgozik.
Az 5700 simán hozz 50MH/s-ot, de az 570 az istenért sem akar 8MH/s fölé menni. Próbáltam már kb 4 különböző driverrel, de semmi változás. Egyik drivernél volt olyan, hogy az 5700 ment 3MH/s-al, akkor az 570 27MH/s-t hozott.

Szerintetek mi lehet a probléma? Ha a driverrel,l van a bibi, akkor melyikel próbálkozzak?

Köszönöm!

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#54282) Reggie0 válasza SzlobiG (#54274) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, az fogyaszt rendesen, ha elkezd beesni a profit, akkor eleg hamar radrohad, plane, hogy most meg azokat is dragan adjak.

(#54283) SzlobiG válasza varmi2 (#54279) üzenetére


SzlobiG
félisten

Értem amit írsz, de ez már erősen tőzsde amihez érteni kell, nekem meg sok lövésem nincs hozzá azon kívül hogy figyelem az árfolyamot. A rig építés meg alapból is érdekel, de még nincs eldöntve úgy se, egyenlőre várom, hogy megérkezzen a 2. 3070 azt izzítom is be.

#54282Reggie0:
Ár/telj/fogyi viszonylatban még mindig az a nyerő szvsz. Most pl egy 5700-as radeont biztos nem vennék meg 200k felett.

[ Szerkesztve ]

(#54284) varmi2 válasza sanchy (#54281) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az rx570-t a driverbe átkapcsoltad kiszámításra?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54285) sanchy válasza varmi2 (#54284) üzenetére


sanchy
aktív tag

Na ez a másik probléma, nem indul el az AMD szoftver semelyik drivernél, csak egy hibaüzenetet kapok... Kivétel ezalól az 570 gyári drivere, de azzal pedig az 5700 nem megy rendesen...

[ Szerkesztve ]

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#54286) SzlobiG válasza sanchy (#54285) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor valszeg ott lesz a probléma, DDU-val pucold le az egész drivert, majd rakd újra hátha segít.

(#54287) sanchy válasza SzlobiG (#54286) üzenetére


sanchy
aktív tag

Megtörtént vagy 5x :(

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#54288) Reggie0 válasza SzlobiG (#54283) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont nyarra a bevetelnek legalabb a fele lesz az aramkoltseg, ha nem szamolunk a diff emelkedessel, amugy meg akar minuszos is lehet.

(#54289) varmi2 válasza sanchy (#54285) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az eszközkezelő milyen hibakódot ír? Netán nem 43-as hibakód?
Ha igen, akkor nincs baj. Bios módosított az rx570. futtasd le ezt: atikmdag pacher. Initsd újra a gépet, és minden jó lesz, a driver is menni fog.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54290) Reggie0 válasza sanchy (#54285) üzenetére


Reggie0
félisten

Es mi a hibauzenet?

(#54291) Frozen válasza varmi2 (#54279) üzenetére


Frozen
őstag

Igen de ha borul a piac egy este alatt akkor oda minden,gpu meg keznél van.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54292) sanchy válasza varmi2 (#54289) üzenetére


sanchy
aktív tag

Nem nem,. dll fájlokat hiányol meg vmi opengl 2.0 feletti illesztőprogramot.

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#54293) varmi2 válasza Frozen (#54291) üzenetére


varmi2
nagyúr

Miu az, hogy borul a piac?? A krypto életünk része mard örökre. Természetesen tünnek el coinok a sülyesztőben, nincs szükség több ezer fajtára. De aki btc-ben, eth-ban, és még néhágy erős kryptóban gondolkodik, az nem tesz rossz lóra. ÉS ha esik a piac, akkor mi van??? Semmi. Nem kell fiatra váltani, amikor nem tetszik az ár, ennyi. Aki 2017-óta benne van, és azóta folyamatosan foglalkozott vele, annak ez nem újdonság. De a fiatal huszárok, akik 1-2 hónapja kezdte az, elhiheti, hogy borul a piac, és mindennek vége. De ez nem így van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54294) Reggie0 válasza varmi2 (#54293) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, de ebben sosem lehetsz biztos. Nem is tul reg a litecoin-t emlegettek ugyanigy a bitcoin mellett, mint most az ethereumot, aztan hol van most a litecoin? ETH lehet majd a PoS-ba fog belehalni.

[ Szerkesztve ]

(#54295) koko52 válasza Reggie0 (#54294) üzenetére


koko52
veterán

Én csak BTC-t tartok, folyamatosan átváltom.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54296) koko52 válasza Frozen (#54291) üzenetére


koko52
veterán

Ja, kezedben lesz egy 150k-ért vett gpu ami már 30-at ér. :D

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54297) Frozen válasza koko52 (#54296) üzenetére


Frozen
őstag

3 hónap múlva a 3080 1000 euro most nem hiszem hogy olyan keveset érne annyi idő alatt meg lazán kihozza a hasznot. ( Havi 100 euro tiszta haszon 3 hó múlva ha eladod 700 euroért akkor is pénzednél vagy)

Varmiaz árfolyam bármikor eshet és semmi garancia nincs rá ,hogy bármikor újra erős lesz. Hinni lehet benne ahogy a lottó 5 ösben is de ez nem garancia. És mondjuk nem mindegy 1000 euro vagy 100 az arfolyam gondold el 3 milabol lesz 3k.... Akinek ez tényleg megéri az nyomja. Szerintem jobb a gpu ahogy fent is írtam ,mert barmi torténik na nen is 0 an de egy keves bukoval ki tudsz szállni ellenben amit te mondtál ott ilyen opcio nincs.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54298) Reggie0 válasza Frozen (#54297) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont ha lezuhan az arfolyam es mindenki el akarja adni a gpu-t akkor nem lesz az 1000 euro se, inkabb 500 vagy kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#54299) koxx válasza Frozen (#54297) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy 3080 a jelenlegi árfolyamokat tekintve bőven többet hoz 100€-nál. Nálam olyan 200usd körül jön ki -az áramszámla.

(#54300) warcat válasza Reggie0 (#54298) üzenetére


warcat
veterán

Igen ez általában így szokott lenni, azonban most érezhetően képtelen mind amd mind nvidia elég kártyát gyártani, és ez nem most fog változni pár hónapon belül.
Aki nem eszement áron vesz a 3000-es szériából, az eléggé biztonságban van, nem úgy mint legutóbb 2017/18 fordulóján.

EA: It's in the crate!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.