Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) aerosmith válasza 0021666 (#53799) üzenetére


aerosmith
őstag

Egy szorgosan dolgozó rig legalább ilyen framet érdemel:

(#53802) Frozen


Frozen
őstag

Udvsegitseget szeretnek kerni

Jovo heten erkezik a 2. 3080 kartyam . A jelenlegit is kivennem a gepbol hogy szabad levegon legyen. A kerdes milyen tartoval jonnek ki a legolcsobbra? Amit a gep mellé tudnék tenni?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53803) koko52 válasza Albigator (#53798) üzenetére


koko52
veterán

A pénztárcád értékecsökken, mivel esett a BTC és neked abban van hiába mutat dollárt. A BTC-t ha nézed az folyamatosan nő. Olyan nincs, hogy kevesebb lesz. De a BTC is lehet egyre kevesebb, ha az ETH amit túrsz csökken vagy nehezedik. Jelenleg mindhárom csillag együtt áll. Nekem volt olyan pár napja, hogy a 300 dollár másnapra 270 lett, pedig több BTC-m volt addigra. :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53804) Albigator válasza koko52 (#53803) üzenetére


Albigator
őstag

De olyan is volt mikor a BTC-m lett kevesebb..
Na ezt nem értettem sehogy sem.
Tudok küldeni képernyőképet privibe ha gondolod...

(#53805) koko52 válasza Albigator (#53804) üzenetére


koko52
veterán

Akkor kevesebb, amikor átváltja az éppen bányászott ETH-t neked BTC-re, ez 4 óránként történik, olyankor eltűnik a pénztárcádból, pár perc múlva megjelenik és a 4 órás számláló újra indul.
Ilyenkor amikor eltűnik " In progress" feliratot látsz a számláló helyén és a 4 órányi termelés nincs nálad addig.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53806) Albigator válasza koko52 (#53805) üzenetére


Albigator
őstag

Na én ezt az in progress feliratot sose láttam még.

(#53807) koko52 válasza Albigator (#53806) üzenetére


koko52
veterán

Tessék:

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53808) Powerer válasza 0021666 (#53799) üzenetére


Powerer
tag

Pedig elég egyszerű oka van, olcsóbb és könnyebb házilag összeszerelni. Ezen kívül a fa kevésbé vezeti az áramot és a hőt is mint a fém, és nem okoz rövidzárlatot. Persze értem a veszélyt, de ha minőségi alkatrészekkel és kábelekkel van összeszerelve a rig, és a teljesítményre odafigyelve, nem túlterhelve egy-egy tápkábelt, akkor nem kellene semminek elolvadni 50-55 fokon.

(#53809) Albigator válasza koko52 (#53807) üzenetére


Albigator
őstag

Ja tudom, csak még nem láttam.
Ez ugye akkor jelenik meg ha pont letelik az óra.

Neked nicehashen mennyi rejected van %-ban?

(#53810) aleister válasza Kiskokó (#53789) üzenetére


aleister
veterán

"Nekem mind a 3 kártya többet Hashel mint amit a neten írnak róla, vagy mint itt írják páran
GTX 1060 6GB - 23.6 Mhs"

Ne légy abban olyan biztos, hogy jobban kapálnak a 1060-jaid, mint másoké. ;)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53811) TBMC


TBMC
addikt

Ha tervben van egy trezor/ledger beszerzése, és 0 jelenleg a kiutaltatott eth MEW-be. Érdemes a kiutalás előtt megvenni, és bekötni azt? Vagy teljesen mindegy?
Később a MEW-ből költségmentesen átrakható a fizikai tárolóra? :B

markbellus.hu 

(#53812) 0021666 válasza Powerer (#53808) üzenetére


0021666
tag

Ennek a keretnek az anyagköltsége 5000Ft volt, és kettő ilyen polc volt a készletben, szóval igazából ha két keretet épít valaki, akkor 2500Ft. Festett fém, nem vezeti az áramot, Obi-ban ez a 4 fakkos salgópolc (kettő elég a kerethez) 4600Ft, plusz pár távtartó az alaplapnak meg 15-20 önmetsző csavar, és kész a keret. Középre egy merevítőtnek egy fiók sínjét, meg két szögvasat használtam, ezeket nem számolom bele, mert itthon a "szemétből" vadásztam össze.

[ Szerkesztve ]

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#53813) Powerer válasza 0021666 (#53812) üzenetére


Powerer
tag

Ez nagyon tetszik! Gondolkodtam én is aluprofilon, csak fogalmam sem volt mennyire lehet ezeket csavarozni, fúróm meg sajnos nincs most. Na majd a következő righez! ;)

(#53814) aerosmith válasza 0021666 (#53812) üzenetére


aerosmith
őstag

aki lusta az meg rendelhet aliról 18ezerért fullra elkészített, kifúrt, leméretezett, 6 workeres keretet ami lengyel raktárból itt van max 3 hét alatt

(#53815) 0021666


0021666
tag

Az is opció, persze, ha nincs fúrógép, meg flex valakinél a sufniban akkor ésszerűbb választás is, viszont azért mutattam ezt, hogy megoldható olcsón is, csak nekem is több napos utánajárás, keresgélés eredménye lett ez, nem sokat találtam a házi keretekről itt a topikban, hátha valakinek tudtam segíteni is vele. Maga a HiveOS is egy 32 gigás sd kártyáról fut, hetek óta hiba nélkül, SSD-n is spóroltam egy 10-est, felesleges pénzkiadás lett volna.
Más: Szerintetek jelenleg mi az ésszerűbb lépés: Amit kitúr a bánya, szedjem ki míg kijövök nullára a hardverből, a többit HODL, vagy inkább gyűjtsem szépen, mert ha a bányát odavágja az eth 2.0, akkor az ára kilőhet - vagy bedőlhet - .. Nem egyszerű, ti hogy csináljátok?

[ Szerkesztve ]

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#53816) Frozen válasza aerosmith (#53814) üzenetére


Frozen
őstag

erre egy linket tudnál adni?

Másik kérdés valakinek van már 3080 as rigje vagy több kártyája amivel bányázik?

A kérdés milyen tépot használ és arról hány darab kártyát üzemeltet

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53817) Emperor_


Emperor_
addikt

Miért esett le ennyire az ETC?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#53818) varmi2 válasza TBMC (#53811) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem értem, mit akarsz bekötni?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53819) TBMC válasza varmi2 (#53818) üzenetére


TBMC
addikt

trezort vagy leder nano s-t (hardveres tárcát) a jelenlegi MEW-be.
ez lehetséges e ugyan azon tárcához hozzáadni? vagy csak tovább utalással?
amennyiben tovább utalással, annak van plusz költsége?

markbellus.hu 

(#53820) varmi2 válasza TBMC (#53819) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az utalás nagyon ritkán ingyenes. Nem kell bedugva lennie a hardveres walletnek, csak az utaláskor, mert azon hagyod jóvá. A idő 99,99%-ban a saját dobozában , vagy egy jó helyen kell tartani.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53821) Powerer válasza Emperor_ (#53817) üzenetére


Powerer
tag

Mihez képest? 1220 USD most.

(#53822) Powerer válasza Frozen (#53816) üzenetére


Powerer
tag

Hali!
Számold össze a várható maximális teljesítményt, pl 230w/3080, majd szorozd meg 1,2-vel és megkapod, hogy kb mekkora táp kell hozzá. Mindenképp érdemes minőségi, Corsair, EVGA, stb tápot venni gold+ vagy efeletti minősítéssel.
Személy szerint eddig a max 2x3080+1x3070 volt egy ezres tápon. A kártyák fogyasztása itt ~600w volt, tehát még elbírna ezt-azt. Jövő héten meglátjuk :))

Ádám

(#53823) Emperor_ válasza Powerer (#53821) üzenetére


Emperor_
addikt

7,78 $ most éppen: [link]
Van ETC és van ETH ;) .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#53824) mZoleee válasza aleister (#53810) üzenetére


mZoleee
senior tag

Azért az komoly.. mármint hogy egy 8 gigás RX580 még mindig tud 30mh/s-t.
Akkor a szekrényben porosód R9 390X még mindig tudhat olyan 23-25-t. :)

(#53825) Powerer válasza Emperor_ (#53823) üzenetére


Powerer
tag

Bocsi, benéztem!

(#53826) Frozen


Frozen
őstag

Cb ről mikor kiutalnáma pénzt paypalra miért van pending felírat? AMúgy kb 2 órája kiutaltam már de a paypalon nem látni semmit.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53827) KYZRR válasza mZoleee (#53824) üzenetére


KYZRR
őstag

Sajnos WIN alatt nem, 15-18MH/s-nél nem tud többet. Imserősnek van 2db, és 500W-ból hoz annyit, mint 1db 580, 32-34MH/s.. :(
Memória allokációs hiba miatt van valami driveres BUG, de az AMD már nem fog fele foglalkozni.

HiveOS alatt talán meglesz a 25, de még nem jutottam el oda hogy azt is kipróbáljam nála.. :))

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#53828) Powerer válasza 0021666 (#53815) üzenetére


Powerer
tag

Ez a HiveOS engem is érdekelne, bár én már beruháztam egy 250-es m2-re és azon van most Win10 a bányában.

Milyenek a tapasztalataid vele? Milyen ismeretek kellenek hozzá? Könnyen beüzemelhető? Milyen minerek mennek rajta?

Köszi szépen!

(#53829) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Halló

Csak érdeklődésképpen, van olyan aki itt Antminert vagy bármi más bányász hardvert használ? Mindegy mire.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#53830) Overlocker válasza aleister (#53810) üzenetére


Overlocker
veterán

Szia!

Milyen beállításokkal mennek a P106-ok? Nekem is vannak, de olyan 23.4 körül mennek.

Hiveos-ben nem vagyok otthon így fejléc nélkül nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#53831) 0021666 válasza Powerer (#53828) üzenetére


0021666
tag

Ha dedikáltan bányászgépet építesz, és nem lesz rajta semmi gaming, akkor mindenképpen ezt érdemes használni, nekem ez a videó segített, igazából mindenre kitér lényegretörően a nulladik perctől, eddig semmi gond nem volt a stabilitással sem, és 1 gép esetében még fee sincs.

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#53832) aerosmith válasza Frozen (#53816) üzenetére


aerosmith
őstag

(#53833) Powerer válasza 0021666 (#53831) üzenetére


Powerer
tag

Köszi szépen, megnézem mindenképp. Már megvan a dedikált bányász gép, de jelenleg Win10 van rajta annak minden nyűgjével együtt. De ezt legalább ismerem, viszont nem zárkóznék el valami ilyesmitől azok alapján amit hallottam.

(#53834) aerosmith válasza 0021666 (#53831) üzenetére


aerosmith
őstag

Azért pontosítsunk, ha egy rigben egy workered van, akkor mindig ingyenes, ha több mint 1 kártya van benne és nem Hiveon poolban bányászol akkor máris 3usd havonta. 4 kárya felett már a Hiveon poolban is 3usd vagy 3%.

Ja és telepítése, konfigurálása igényel némi utánaolvasást, command line linuxozást és cfg file szerkesztést, nem olyan ezpz mint windows alatt.

[ Szerkesztve ]

(#53835) Frozen válasza aerosmith (#53832) üzenetére


Frozen
őstag

köszi szépen, ez elég drága 40-50 euroért

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53836) aerosmith válasza Frozen (#53835) üzenetére


aerosmith
őstag

Nem vágom a német vámmentességi mwst mentességi összeghatárokat.
Mivel hivatalosan Kínából rendeled nem EUn belüli kereskedelemnek számít.

(#53837) szokeherceg válasza mZoleee (#53824) üzenetére


szokeherceg
tag

Tud az 31,5-32 között is :)

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#53838) warcat válasza Frozen (#53835) üzenetére


warcat
veterán

Az esetek többségében a legjobb üzlet a csákányt, lapátot, tiszta gatyát.... eladni az aranyásóknak.A kényelmet meg kell fizetni. :) Kaliforniában anno akkor még a semmi közepén meg is tették.

EA: It's in the crate!

(#53839) bl555


bl555
csendes tag

Mennyi ideig tart a Nicehash to Coinbase withdraw tranzakció? Először csinálom és már fél órája pending, remélem nem én bxtam el valamit.

(#53840) varmi2 válasza bl555 (#53839) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akár 4 órába is beletelhet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53841) 0021666 válasza aerosmith (#53834) üzenetére


0021666
tag

Rosszul tudod. Egy workerben lehet 20 kártya is, csak egy alaplapról kell üzemeljen, addig nincs fee. Nálam 5 kártya megy, egy lapról, és 0 fee-vel túrok 2miners-re.
Emellett összesen egy cfg fájlt kellett átírni, 3 adattal kibővíteni konkrétabban, amit a videóban el is magyaráznak hogyan kell. Oké, programozó végzettségem van, nekem körülbelül 5 perc kattintgatásba (és 15 perc várakozásra, míg a kártyára feltolta az iso-t a szoftver) telt megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#53842) bl555 válasza varmi2 (#53840) üzenetére


bl555
csendes tag

Köszi, akkor van remény, hogy 1mBTC nem a kukában landol.

(#53843) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Lassan egy napja megy a bánya, mywalleten mikor fog megjelenni az eddigi eredmény? :)

(#53844) varmi2 válasza SzlobiG (#53843) üzenetére


varmi2
nagyúr

Amikor kiutalod oda.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53845) koko52 válasza bl555 (#53839) üzenetére


koko52
veterán

Nekem kb max 3 perc. Minden nap.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53846) SzlobiG válasza varmi2 (#53844) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na ez most nem tiszta. :B Ugye ott kaptam egy címet amire bányászok ethermineon, ennek nem automatán mennie kéne a walletra?

(#53847) bl555 válasza koko52 (#53845) üzenetére


bl555
csendes tag

Az igen! Akkor kezdek mégis aggódni, már 2 órája pending... Minden nap kiutalsz, azaz minden nap összegyűlik neked a minimum kiutalható 1mBTC? Mivel nyomod?

(#53848) koko52 válasza bl555 (#53847) üzenetére


koko52
veterán

7*5700xt+2*3060ti

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53849) SzlobiG válasza SzlobiG (#53846) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megvan, erre nem is figyeltem, hogy magamnak kell beállítani. :R

(#53850) aerosmith válasza 0021666 (#53841) üzenetére


aerosmith
őstag

Tényleg. Amit írtam csak 2 vagy több rigre érvényes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.