Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) k1raly


k1raly
tag

üdv, érdeklődni szeretnék hogy metamask.io -t ki mennyire ajánlja vagy ajánlanátok más pénztárcát ethereum bányászathoz?
köszönöm

(#53652) Frozen


Frozen
őstag

Sokat gondolkoztam mi lehet a hiba miért nem megy jól stb..
Na a gép oldalát levettem és megtáltasodott.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53653) koxx válasza Frozen (#53652) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

116% power limit 100% ventik, miért akarod kinyírni a vga-t +3-4MHs-ért?

(#53654) Frozen válasza koxx (#53653) üzenetére


Frozen
őstag

a fant ha lejebb veszem túlmelegszik a memoria

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53655) Albigator válasza Frozen (#53654) üzenetére


Albigator
őstag

De egyáltalán mihez kell 116% PL? :F

215-250W között ki lehet belőle hozni a maxot, mem tuning mellett is... :U

Szerk.:
Ja látom is pont 227W. PL akkor nálad se ér semmit mert órajel/fesz görbét állítottad gondolom.
Akkor nem szóltam. :N

[ Szerkesztve ]

(#53656) Frozen válasza Albigator (#53655) üzenetére


Frozen
őstag

ne kérdezd,de ha pl csak azt lehúzom 100% ra már esik a tempo 85 re

nem tudom mi lenne a legjobb settings de a ventire nagyon érzékeny az szinte mindig 100 on megy

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53657) Frozen válasza Albigator (#53655) üzenetére


Frozen
őstag

Most akkor ez igy jó? Vagy mit kene allitani?
Egyenes a vonal 1200 nal nincs gorbe

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53658) aleister válasza Frozen (#53656) üzenetére


aleister
veterán

Nem állati hangos 100%-on?
Nekem tán 80% volt eddig a max venti fordulat a gagyi referencia RX470-eknél, de már az is halál volt. Ez ráadásul 3 ventis.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53659) Frozen válasza aleister (#53658) üzenetére


Frozen
őstag

nem érdekes a hang a nappaliban elfér :) csak a ventik így nem fognak kipurcani hamar? köszi a választ :R

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53660) koxx válasza Frozen (#53659) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy a vga-k ventije folyamatos 100%-os használatra lett tervezve.

(#53661) aleister válasza Frozen (#53659) üzenetére


aleister
veterán

De. :)
Gondolj bele, hogy az élettartamot úgy kalkulálják, hogy normál felhasználásra méreteznek. Mondjuk kb 40-60% venti fordulat, és átlagban mondjuk napi 8 órát figyelembe véve. Ehelyett nálad 100%-on megy napi 24 órában.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53662) Frozen


Frozen
őstag

[kép] ez igy mar jobb maradhat?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53663) koxx válasza Frozen (#53662) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha 39 fokos a gpu akkor minek kínzod 70%-on a ventit? :) nekem 60%-on 62 fok, 60% PL és +1200-es memclock mellett hozza a 90-92MHs-t. Zárt házban.

[ Szerkesztve ]

(#53664) Grave_444 válasza Shkiz0 (#53612) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szép írás. :K

Igen az RX470-580 most arany áron megy. 580-ak 100-ért jegelve vannak. :DDD

(#53665) batmun


batmun
csendes tag

Sziasztok!
Biostar TB-250 BTC-PRO (6 PCI-E) alaplapnál találkozott már valaki olyannal, hogy 5 kártyából 4-et ismer csak fel ? Valaki esetleg tudja, hogy 5 kártya esetén melyik foglalatokba kell dugni a risereket ? Mindegyik kártya működik, az kizárva. Above 4G bekapcsolva, nem tudom mi lehet a probléma. Bármi segítséget szívesen veszek, előre is köszönöm. :)

Ádám

Üdv, Ádám

(#53666) Frozen válasza koxx (#53663) üzenetére


Frozen
őstag

nekem ezen a kártyán tuti rossz a memoria hőpadozás,mert ha ráteszem autora a fanokat pár perc után 50 foka gpu és a tempo esik 75 re. (amit lőtem beállítást pl már most csak 81 el megy :( )

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53667) Powerer válasza Frozen (#53666) üzenetére


Powerer
tag

Hali!
Inkább hozz létre egy külön profilt a bányászatra MSI AB-ben, amiben nincs curve rögzítve.
Kézzel állítsd be 70 power limitre, 0 core, 0 mem elsőre és a ventit hagyd autón.
Nézd meg így.
Utána emelheted a mem frekvenciát - 500-700-900-1000-1100, meglátod mit bír.
Ha esetleg nem bírja, akkor csökkentheted a core clockot -300-zal pl.
A GPU hőmérséklete 60-65 fok között lehet akár 40-60%-os ventik mellett, sokmindentől függ.

Ádám

(#53668) Frozen válasza Powerer (#53667) üzenetére


Frozen
őstag

A curvét én csináltam,köszi szépen a leírást megpróbálom így is ahogy írtad még 1x köszi.

Ahogy írtad az alapján 70 es powerlimiten 0/0 án 78-80 rate
+300 mem 78-81 230w

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#53669) TBMC válasza JohnyBlue (#53643) üzenetére


TBMC
addikt

Köszi! Ezt ha jól értelmezem akkor a pool oldalán, jelen esetben: https://ethermine.org/, itt miner address beír, és ki kellene írnia igaz?

Délután 3 óta megy folyamatosan találom a shareket, 60.8-61közti MH/s megy (56fok gpu, 61%rpm, 161W), de még mindig 0 a statom a pool oldalán. :F
Ez miért lehet? / tudom követni, nézni ezt valahol?

más:
A myetherwallettbe (ha egyszer majd megérkezik) megszerzett hasznot, ha későbbiekben vásárolok egy ledger nano s-t, simán át tudom mozgatni? ez működőképes elmélet?

továbbá
PhoenixMinert illetően, cfgbe miket érdemes pluszban beírni, beállítani? gondolok itt bármiféle pool beállításra, esetleg plusz monitorozásra a gpu-t illetően?

bocsi a sok kérdésért :B

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#53670) Powerer


Powerer
tag

Sparkpoolból kapott már valaki kiutalást?

A leírásban az szerepelt, hogy már 0.05-től kiutalják, minden nap ugyanakkor automatikusan, ha beállítasz és whitelistelsz egy ETH walletet.

Elég silányak a leírásaik sajnos.

Köszi!

Ádám

(#53671) rebb válasza TBMC (#53669) üzenetére


rebb
tag

Az https://ethermine.org oldalon settings fül.
Itt megadod az email címedet (az email cím csak arra kell, hogy ha leáll a bánya, kapsz értesítést) és mennyi eth-nál kérsz kiutalást.
Majd beírod a bányagéped külső IP címét. (elvileg az utolsó 3 számot mutatja is, tehát ezzel egyeznie kell)
Ha egy Külső IP-n vagy vele, akkor elfogadja.
Így ellenőrzi a pool, hogy biztos Te vagy az és nem más.

Igen át tudod majd utalni a ledgerre.

[ Szerkesztve ]

(#53672) aerosmith válasza Powerer (#53649) üzenetére


aerosmith
őstag

Utolsó 100 blockon (az kb 1 nap) a sharem 0,18% volt egy 3080assal. Azt mondod máshol ez magasabb lenne?

(#53673) batmun válasza batmun (#53665) üzenetére


batmun
csendes tag

Bárkinek, bármi tipp ezzel kapcsolatban ? Bármilyen másik lappal előfordult már ez valakinél ?

Üdv, Ádám

(#53674) aleister válasza batmun (#53673) üzenetére


aleister
veterán

X1-re vannak állítva a PCI-e slotok?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53675) ricshard444


ricshard444
veterán

VGA cserét ejtettem 5700XT --->3070 személyében. Poénból ránéztem mit túrnak együtt: 105 MH / 230W mellett, többi alkatrésszel kb 280W

Mit szóltok, megérheti megtartani az 5700-zat 6-12 hónapra vagy adjak tovább rajta amíg így repülnek az árak?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#53676) batmun válasza aleister (#53674) üzenetére


batmun
csendes tag

Azt hiszem igen, Gen 1 vagy 2. Esetleg az számíthat, hogy melyik slotokba dugom a risert ?

Üdv, Ádám

(#53677) shteer válasza ricshard444 (#53675) üzenetére


shteer
titán

Szvsz egyik sem rossz választás, eladás esetén kezedben a pénz ami a bányászattal "nem garantált", másrészt kitudja meddig maradnak az árak

..szerintem jónak tűnik

(#53678) koko52 válasza ricshard444 (#53675) üzenetére


koko52
veterán

Add el az 5700xt-t nekem. 140-et adok érte. :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53679) ricshard444 válasza shteer (#53677) üzenetére


ricshard444
veterán

Még átgondolom, egyelőre hajlok a megtartás felé. :R

koko52 Az a vicc, hogy 230-ért is vették volna 2-n, de olyan stílussal ami szánalmas kategóriát súrolta. :(

Vannak dolgok...

(#53680) aujjobba


aujjobba
addikt

Tegyuk fel bedobok a NAS-omba egy GTX 1060 kartyat, regisztralok pool-ba es wallet-ba, majd rainditom mondjuk a Claymore Ethereum Miner-t, 7/24-ben fut a gep.
Ez a kalkulator azt mondja, ez nagyjabol $1.1 hasznot termelne nekem naponta.

Jo ez az elkepzeles, vagy kihagyok valamit a kepletbol?

(#53681) shteer válasza ricshard444 (#53679) üzenetére


shteer
titán

145 és nagyon kedves leszek :D

..szerintem jónak tűnik

(#53682) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!

Kb. 2 hete próbálkozom a bányászattal, leginkább hobbiból. összefoglalót, 100+ fórumot és videót megnéztem, de a lényeg, hogy még nagyon az elején járok.
4 db 4 gb rx570, és 2 db 4gb rx 580 kártyám van, 1 hynix ramos a többi elpida.
simán nicehash-el bányászok 1 kattintással indítom és kész.
mining driver van fent,
a driverben át van kapcsolva minden kari számolós üzemmódra,
alaplapon (gigabyte h110-d3a) legújabb bios
gen1-en mennek a slotok, csak 1xes slotok mennek, a 16x-ben nicns kari (talán nem is működik a slot :()
igpu-ról szedem a képet
minden egyéb alkatrész ZolaMan-tól van, szóval nem lehet vele gond.
Vga bios modolás következik majd most, de előtte szeretném tudni mire számíthatok...
Jelenleg max 13-et hashelnek a kártyák darabonként. Ezek nagyon gáz értékek? vagy annyit számít majd a bios mod a karinak, hogy duplázódnak az értékek? vagy csak még modolás előtt felejtsem el ezt a nicehash progit?
Persze aggaszt kicsit a dolog, hogy relatíve sok pénzt beleöltem és jó lenne nem nagyot bukni, de rettenetesen zavar, hogy mit
Előre is köszönöm a segítséget és elnézést ha szakmaiatlan volt a postom, igyekszem minél gyorsabban és egyre többet tanulni :)

[ Szerkesztve ]

(#53683) shteer válasza pacni120 (#53682) üzenetére


shteer
titán

Eth? Oda már kevés a 4GB VRAM

..szerintem jónak tűnik

(#53684) szokeherceg válasza pacni120 (#53682) üzenetére


szokeherceg
tag

100 fórumon sehol sem akadtál bele, hogy a 4gigás kártyák már nem tudnak eth-t túrni?

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#53685) JohnyBlue válasza szokeherceg (#53684) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Tudnak ETH-t csak nagyon le van csökkenve már a hasratejük... ( ~18MH ) (hiveOS+teamredminer 0.7.22 )

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#53686) Racer77 válasza pacni120 (#53682) üzenetére


Racer77
tag

Sajnos a 4GB karikkal már csak pár hétig lehet bányászni csökentett zombi modban Eth-t. Bios mod után is legfeljebb 15 mhs karinként. Ravencoint és Etc-t tudsz vele majd bányászni teljes sebességen, de az közel se fog annyit hozni. Vásárlás elött is kellett volna olvasni azt a 100+ forumot :) , egy ilyen rignek vagy 25-30k a havi áram számlája , szoval probáld meg csökenteni optimalizálni a fogyasztást , szükséged lesz egy fogyasztásmérőre. Van esély hogy megtérül a befektetésed, de legalább egy - másfél év , hátha felmegy az Etc ára érdemes megtartani amit kibányászol.

(#53687) shteer válasza JohnyBlue (#53685) üzenetére


shteer
titán

ezt hívják zombimódnak?
Racer77: ok, ezt :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#53688) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ethermine-ról megtörtént az első kiutalás coinbase-re, ezen belül hogyan tudom átváltani az eth-t btc-re?

(#53689) shteer válasza koxx (#53688) üzenetére


shteer
titán

eth wallet, trade, convert, btc

..szerintem jónak tűnik

(#53690) koxx válasza shteer (#53689) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

thx, megvan :R

[ Szerkesztve ]

(#53691) koko52 válasza koxx (#53690) üzenetére


koko52
veterán

Rámész az ETH -ra jobb ott convert BTC-re.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53692) -Gabesz- válasza koxx (#53688) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

coinbase menüben nézzél szét, ott van átváltási lehetőség.

(#53693) pacni120 válasza Racer77 (#53686) üzenetére


pacni120
tag

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat. De, természetesen tudom, hogy kevés a 4 gb ETH-hoz. Ez csak egy tesz build. A nicehash-t ajánlották, hogy tudjam tesztelni az összeépített riget, a terv az lenne, hogy apránként lecserélem nagyobb kártyákra a jelenlegiket.
Tudom, hogy másnak ez biztosan nevetséges, de most mondjuk napi 3-4 eurót ír a nicehash, mint profit, ami kb akkor az áramszámlát fedezi,
Az az infó valóban nem volt meg, hogy nicehash-el csak ETH-t fogok tudni bányászni, a program azt a látszatot keltette bennem, hogy mindig a rigemnek legkedvezőbb kriptovalutát fogja bányászni, amit bitcoinra vált át nekem, ezek szerint tévedtem.
Az etc bányászás és megtartása jó ötlet, köszi a tippet!

(#53694) Racer77 válasza pacni120 (#53693) üzenetére


Racer77
tag

Váltja az algokat a maga modján , de jelenleg eth éri meg a legjobban még csökentett modban is. Bios moddal és alapos optimalizálással ,lehet javitani a számokon egy keveset.

[ Szerkesztve ]

(#53695) pacni120 válasza Racer77 (#53694) üzenetére


pacni120
tag

Jaja, így már világos, megkaptam a választ, hogy miért ennyi csak amit ki tudok préselni belőlük, nem így kell tesztelnem a tényleges sebességüket. Akkor megpróbálom cserélni/eladni a kártyákat. #tanulópénz :D

[ Szerkesztve ]

(#53696) aleister válasza batmun (#53676) üzenetére


aleister
veterán

Nem a gen-re gondoltam (gen1, gen2.., gen4), hanem a slot-onként használt pci-e csatornák számára (x1, x4, x8, x16).
Az előbbi kvázi az áramfelvételt és a sávszélességet érinti, az utóbbi pedig, hogy hány pci-e csatornát használ (ezzel gyakorlatilag szintén az elérhető max sávszélességet). Ugyebár a chipset tartalmazza a pci-e lane-ek számát. Hiába van egy alaplapon pl 4 pci-e aljzat, ha az elsődleges slot x16-ra van állítva, akkor a másik 3 már nem fog működni. Az esetedben lehet, hogy x4-en van, tehát 4 slotig tudja a chipset kezelni a kártyákat.

Bővebb olvasnivaló.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53697) k1raly


k1raly
tag

Sziasztok, valaki tudna segíteni hogy asus rx5700xt oc-val bányásznék ethereumot, phoenix minerrel, elkezdtem 120w-on 50-52mhs, 3 perc elteltével leviszi a 70w-ra, ez miért van?
Kezdő vagyok a témában, köszönöm a válaszokat.

(#53698) aleister válasza k1raly (#53697) üzenetére


aleister
veterán

Hát ha önmagában csak a fogyasztás esik, miközben ugyanúgy 52 MH-val kapar, akkor ne bánd! :)
Ha csökken a hashrate, akkor nézd meg a hőfokot. Lehet, hogy túlmelegszik, és leszabályozza magát a kártya.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53699) k1raly válasza aleister (#53698) üzenetére


k1raly
tag

igen a probléma hogy visszamegy 40-42mhs 65-70w között..

(#53700) aleister válasza k1raly (#53699) üzenetére


aleister
veterán

Akkor nézz rá a gpu hőfokra.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.