Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54951) Albigator válasza Powerer (#54950) üzenetére


Albigator
őstag

Talált. :DD

Szoba ablak kinyit, szoba ajtó kinyit vele szembe folyosó ablak kinyit. Hideg levegő jönni be gyorsan, kereszthuzat hűteni le egész szoba. ;]

(#54952) Frozen válasza prmcsk (#54945) üzenetére


Frozen
őstag

Felhoztam a kocsiból a bremsent mingy befujom kovancsi leszek

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54953) koxx válasza GAbre (#54949) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Persze többen is.
Én a cpu-m vga-ját használom így a 3080-am max hashratjét ki tudom használni és nem akasztja meg a netezés vagy a yt.

(#54954) koko52 válasza GAbre (#54949) üzenetére


koko52
veterán

A VGA-t 100%-ban. Procit semennyire.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54955) Albigator válasza GAbre (#54949) üzenetére


Albigator
őstag

Igen, szerintem sokan.

Nem terheli le nagyon, de esik a hashrate ha bármit csinál az ember. Már ha tálcáról megnyitom a minert, meg hwinfot akkor megnyitás pillanatában nagyobbat de utána is 0.5-1 MH/s mínusz folyamatosan.
Ha az ember netezik stb akkor sokkal nagyobbat is tud zuhanni, akár 10-20 MH/s-t is. Ezért hatalmas előny akinek iGPU-s procija van és azt használja kép megjelenítésre.

(#54956) Powerer válasza Albigator (#54955) üzenetére


Powerer
tag

Vagy dedikált gépen folytatja a bányászkodását :)

(#54957) Frozen


Frozen
őstag

Féktisztitóval megtakarítva ugyan az :(

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54958) SzlobiG válasza Frozen (#54957) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ott más lesz a gond, az se mind1, hogy milyen típusú a riser, azaz a verzió száma. Hamarosan én is belekezdek, osszerakom ezt a régi gépet.

(#54959) tupacamaru válasza koxx (#54953) üzenetére


tupacamaru
veterán

A BIOS-ban csak bekapcsoltad, vagy alapértelmezettre is tetted?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#54960) tlac


tlac
nagyúr

Egy 5700XT-s géppel érdemes elkezdeni bányászkodni?
Csak felületesen ismerem a kriptók világát, de jól látom, hogy napi. kb. 1k-t hoz még az áramszámlát levonva is?

(#54961) Frozen válasza SzlobiG (#54958) üzenetére


Frozen
őstag

007 es ( de azt nem ertem egyszer jo egyszer nem es azt is ha megy meg nem er hozza senki miert fagy ki es utana ha ujrainditom mar rossz..
Amit rendeltem 009 es de ez egy het mire megkapom.
Ha ezzel sem lesz jó lehet veszek rendes szalagkabelt csak ez rohadt draga.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54962) GAbre válasza Albigator (#54955) üzenetére


GAbre
veterán

Köszönöm.
Még úgy ismerkedés/tesztelés szinten,kipróbáltam most 1-2 letöltött [link] [link] PhoenixMiner 5.5c -t
Illetve már az eio.exe-t vírusnak látta vírusírtó.(töröltem jelenleg)
Gpu-z szerint semmi érzékelő nem ment fel 70-72 fok fölé.Maga gpu is 60-62.
Valóban nem terhelődik,szépen fut rendszer.
Gondoltam kipróbálom ,hogy lehet bányászni ETH-t.
Elkezdtem összefoglalót olvasni,de még nem tiszta,hogy megy ez.
Bányász szoftverre Claymore van benne.De a link nem is jó.(10.3 noFee)
ethminer 0.19.0-alpha.0.-ban meg nincs nvidia.Amd64-et olvasok bennük.
Nem tudom,hol láthatom bányászott mennyiség,hol tudom kezelni.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#54963) koxx válasza tupacamaru (#54959) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az most a default. De a dp kábel benne van a vga-ban és a monitorban is, át tudom kapcsolni bármikor.

(#54964) warcat válasza GAbre (#54962) üzenetére


warcat
veterán

Egy kártyás hobbi- vagy kártyaároptimalizációs bányászatra használj Nicehash-t, told ki coinbasere hetente és amikor jó az árfolyam, eladod, túlbonyolítod a dolgokat.

EA: It's in the crate!

(#54965) koxx válasza Albigator (#54951) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Erkélyajtó kinyitva, 8 fok csökkenés. (zárt házban)

(#54966) TBMC


TBMC
addikt

3080-at illetően milyen beállításokkal mentek, ha szabad érdeklődni? :B :)

se curve, se egyebek, csak ezeket állítottam:
- jelenleg: 68% (252w), +800 mem = 98mhs (phoenix)

markbellus.hu 

(#54967) Albigator válasza GAbre (#54962) üzenetére


Albigator
őstag

GPU 60-62 fok nagyon sok bánya közben. Be kell úgy lőni h ne fogyasszon sokat a kártya 215-230W körül, alacsony órajel és ennél hidegebb lesz. (PL állítás vagy UV).
Rakd fel a legújabb hwinfot és láthatsz Memory Junction Temp-et is ami lesz vagy 90-105 fok simán. ;]

(#54968) Albigator válasza koxx (#54965) üzenetére


Albigator
őstag

Szép. :D
De nálam a GPU ventik is alacsonyabb fordulatra álltak közben.
Úgy van most belőve h GPU 45 fok felett fix 70% (ami valójában ~57%, 1710 RPM) egészen 60 fokig. Mivel nekem így beesett 45fok alá visszább is vette magát kb 64-66%-ra (~47-48%, 1400-1450 RPM).

(#54969) koxx

Jó de nálad 100+ fok Memory Junction Temp. :))
GAbre meg még nem látott 72+ fok feletti értékeket ugye. Majd fog a hwinfoban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#54969) koxx válasza Albigator (#54967) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem simán jó a stabil 60 fok, bár jobban örülök ha csak 52-55. Nemsokára megoldom az oldallapnál a szellőzést és akkor talán jobb lesz.

(#54970) GAbre válasza Albigator (#54967) üzenetére


GAbre
veterán

Jelenleg ezt próbálom:Nicehash
Napi-6-7 dolcsira kalkulál jelenleg.Weboldalon 9 euro.
A gaming beállításokat használom:1950mhz,0,887V=320W.
Ennél alacsonyabb jóval alacsonyabb értékeket adjak be?

Avatar

(#54971) 2thletme2day válasza GAbre (#54970) üzenetére


2thletme2day
őstag

Szinte ugyanolyan konfiggal mint a tiéd nálam az egész gép fogyasztása megáll 300w-ból monitorral együtt. Próbáld meg ezt:
60% powerlimit
1200-1300 mem freki. Nálam 1300-on megy. Ha onnan bárhová is elindulok csökken a hash érték.
-150 core clock.

Így megy nálam 100,5 MH/s-el lényegesen kevesebb fogyasztással.

[ Szerkesztve ]

(#54972) Albigator válasza GAbre (#54970) üzenetére


Albigator
őstag

Igen, GPU órajel szinte semmit nem számít. 320W nagyon sok.
Nálam most 0.75V 1245 MHz-en megy 216-217W +1100 MEM-el. Tegnap írta itt ffodi, hogy szerinte az optimum 1350 MHz környékén van. Ez bőven elég, én simán ez alatt használom. Azért csak +1100 nálam a MEM OC mert nem akarom legyilkolni a kártyát. Így is 49 fok GPU mellett majdnem 92fok átlagban Memory Junction Temp nálam. Másnál meg a 100-at verdesi. ;]

[ Szerkesztve ]

(#54973) Albigator válasza 2thletme2day (#54971) üzenetére


Albigator
őstag

Ezt a 60%-ot ne általánosítsuk már.
320W-os kártyánál 192W
380W-osnál 228W

Előbbi pedig lehet kevés.

GAbre-nak nem tudom milyen kártyája van. Az rémlik EVGA XC3 ULTRA-t akart venni, vagy vett is már nem emlékszem. Az pedig 320W-os kártya 100%-on.

Szerk.: Most nézem adatlapja szerint neki is FTW3 Ultrája van, akkor nem szóltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#54974) 2thletme2day válasza Albigator (#54973) üzenetére


2thletme2day
őstag

Mint írtam is szinte ugyanolyan a konfigunk azért javasoltam a beállításaimat amiket aztán tud finomhangolni.

(#54975) TBMC válasza Albigator (#54973) üzenetére


TBMC
addikt

Pontosan. Esetemben pl nem tudok 68 alá menni - "összeesik" - , mert nálam a stock 100as limit is 370w. (3080 rog strix oc white)

de itt egy limit tábla a könnyebb azonosítás érdekében:

más

Sputnyik123 és mások 1000+ fölött: kérdés: nem féltek tőle, hogy nem annyira fogja szereti ezt a mem oc-t 24/7? :D nem hiszem, hogy hálás lesz a kártya a későbbiek folyamán. :(
milyen vrm temppel mentek?

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#54976) GAbre válasza Albigator (#54973) üzenetére


GAbre
veterán

Nálam nem megy a görbe 1230-nál lejjebb.
Ahogy vittem lejjebb sajnos fogyasztás se csökkent szinte semmit.
Ha power limitet állítom 50-40%-ra akkor alig hoz valamit.
Ilyen.40-60Mh/s.~180W
Ha 60%-on. viszont 80mh/s ~230W. 57Fokos így.

Én már akkor mondtam,hogy csalódtam xc3-ban.
Valóban mondtam,hogy olcsóbb,kevesebb fogyaszt.
De halkabb,és hűvösebb az ftw3.Ezért maradt meg.
De ha nem írtam,párszor már mondtam fórumában ezt :)

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#54977) Albigator válasza 2thletme2day (#54974) üzenetére


Albigator
őstag

Szerkesztésben írtam is h nem szóltam. :R
De tényleg EVGA XC3 ULTRA-t akart venni, még 3080 topikban sőt priben is beszéltem vele. Nekem akkor is már FTW3 Ultrám volt. Ő meg írta h az nem éri meg ár értékben, Asus TUF hűtése is jobb nála stb.
Nem gondoltam volna h utána mégis ilyet vett. :D

(#54978) Albigator válasza TBMC (#54975) üzenetére


Albigator
őstag

Köszi, ez nagyon hasznos kép le is mentem. :R

Nálam ugye fix +1100 MEM és 92 fok átlagban Memory Junction Temp. Ha beengedem a szobámba a hideg nulla fokos levegőt akkor is 86-fokig megy le csak.

#54976) GAbre
40-50%-ra ne is vidd le. 58-59%-ot próbáld. CoreClock -200.
De én nem ezeket szeretem egyébként állítani, hanem feszültséget és órajelet curveval. A 0.75V 1245 MHz nekem eddig nagyon bevált.
Memoriával meg szépen felfele, én már a Memory Junction Temp-et is figyelembe veszem és annak függvényében...

[ Szerkesztve ]

(#54979) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Srácok ezekből nem lehetne egy összefoglalót írni és berakni fentre?
Én új vagyok, 1hónapja ha írok ide de minden 3.nap ugyan az a téma.
Az meg a másik, hogy aki bányászni akar, fáradjon már és ássa bele magát... nemigaz, hogy egy sima VGA finomhangoláshoz 2 oldalt kell 2 naponta írni...
Mint mondtam én is új vagyok stb, de amikor ide jöttem, kész volt mindenem és bányásztam már. Nyilván vannak alapok amiket még én se tudok most se. De azért ha valaki bányászni akar annak csak van annyi minimális informatikai affinitása, hogy nem fog ki rajta , belőni a VGA-t vagy kiszámolni az áramszámlát...stb

De jó oké, nincs ezzel baj, segítünk egymáson. Csak akkor tényleg pár HSZ legyen csak belinkelve az összefoglalóba és már ott is van minden!
Bocsi :)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#54980) Shkiz0 válasza TBMC (#54975) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

kérdés: nem féltek tőle, hogy nem annyira fogja szereti ezt a mem oc-t 24/7?

1: A legfőbb van rá gari (tudom, most jön az, hogy de úgy se tudnának mit adni helyette)
2: Nem hiszem, hogy eddig hallottunk volna tömeges meghibásodásokról, és nem is hiszem hogy fogunk mert...
3: ...mert van beépített védelem, legrosszabb esetben throttling van szóval nem kellene fosni.

Igazából érdekes módon azóta kezdett el fosni mindenki, amióta bekerült a szenzor addig kb mindenki lefosta. De én nem szarok az ilyenek miatt, volt anno Vega64-em, volt és van RX 5700XT-m is, ott minden napos dolog volt sok esetben a 100+ hotspot hőfok, mégis mennek vígan a kártyák.
Kicsit túl parázzátok ezt szerintem. :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#54981) TBMC válasza Albigator (#54978) üzenetére


TBMC
addikt

:K

nálam fix 24fok benti hőmérséklet mellett, a fentebb említett beállításokkal:
- gpu temp 57fok
- vrm 67
- mem juction avg 83

illetve, nem tudom mennyire megbízható ez az "új" mem junction temp érték

szerk:

Skhiz0: értelek, s köszi válaszod. igazad van a garit illetően. De hozzánk jött már be 3070, (tudom ott nincs szenzor) gariztatásra, továbbítottuk, és messziről utasította vissza a gyártó, indok: bányászat és rövidre is zárta , a kedves ügyfél pedig bukott mínusz több száz e ft-ot.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#54982) Albigator válasza TBMC (#54981) üzenetére


Albigator
őstag

Hogy a fenébe csak 83 fok? :Y
Mennyi a mem OC, milyen setup ez? Milyen ventivel? Képet. :K

(#54983) Kiskokó válasza Shkiz0 (#54980) üzenetére


Kiskokó
veterán

Én se értem ezt a nagy félelmet.
Nyilván ha hidegebb jobb. Nálam minden kártya 57-63 fok között mozog, de erős átlag 59-60Fok.

Már csak azért se gondolnám, hogy nagyon félni kellene, mert ha például nem nyúlsz a VGA beállításokhoz mikor játszol. Hát gyárilag automatán nem valami jól kezeli a hűtést egyik VGA se.
Olyankor meg órákig játszhat az ember és a gép meg pörgeti 60% Fan-al 75 fokon! Akkor ott mennyi a memória hőfok? 115-120fok?

Albi : Na most már esküszöm megnézem én is az enyémen XD 5perc

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#54984) varmi2 válasza Shkiz0 (#54980) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azért ne mond már, hogy egy rx5700xt bánya közben száz sok fokos bármilyen értékben is. Itt az én nitro+-om.:

Hol látsz ezen 100C-t? Még 80C-t sem.....

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54985) TBMC válasza Kiskokó (#54983) üzenetére


TBMC
addikt

Nincs nagy félelem, csak informálódtam véleményetek felől. :D
Én inkább tartózkodok ezt illetően mert sajnos volt pár kártya ami már járt nálunk, s elutasították.

markbellus.hu 

(#54986) Albigator válasza Kiskokó (#54983) üzenetére


Albigator
őstag

Én MEM OC nélkül játszok.
0.95V 2010 MHz-es gamer setuppol. 90 fok sincs akkor a MEM Junction temp hiába sokkal melegebb a GPU.
Sokat számít ha nincs rajta MEM tuning úgy néz ki.

Raktam be korábban róla képet:

(ja és ez még zárt házban is volt mellesleg, most pedig nyitott házzal lett a 96-98 fokból 90-92 fok Junction.)

[ Szerkesztve ]

(#54987) South Velen válasza Kiskokó (#54983) üzenetére


South Velen
addikt

A játék közel sem olyan memóraintenzív, mint az ethash..

amúgy ha valakit érdekel ezt tudja egy 6800 Nitro: [kép]

tudna ez kevesebbet is fogyasztani (mert így 0,793V a minimum fesz, de kevesebbel is beérné) de ahhoz BIOS-t kell írni, annyira meg nem érdekel

azt mondták a SAM-mal lesz 80MH/s is, hát bekapcsoltam, de semmit nem változott. Bár lehet zen 2-vel nem úgy működik a SAM...

állandóan netezek mellette, azért kevesebb kicsit az effective.

ami még érdekes hogy néha 2-2 percre felugrik 70 köré a hashrate, úgyhogy szerintem van még benne bőven potenciál csak blokkolja az AMD.

[ Szerkesztve ]

(#54988) TBMC válasza Albigator (#54982) üzenetére


TBMC
addikt

68% (251w), +800 mem = 98mhs (phoenix)

oldal üveglap nélkül megy ahogy a képen látható, mióta bent a 3080


[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#54989) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hát arra mondjuk valóban nem gondoltam, hogy alapból mondjuk én se tuningolom a VGA-t játékhoz.

Na itt a friss kép!
98-96-98-97 fok. akkor most ez gáz vagy nem? Amúgy ha jön a hideg kintről 54-55fok a GPU, de holtidőben van hogy 60-61-is. Az hittem nagyrészt ezek még "jó" hőfoknak számítanak. Na mind1 majd meglátjuk meddig bírja. Az meg a másik, és akkor ez minden VGA ra igaz vagy mi?
Teljesen nyitott ház sőt, plusz venti is fúj még rájuk.
Az a baj az egyik pont hátulról szív a másik meg hátra dobja ki a meleg levegőt... szerintem ez a legnagyobb baja.
De akkor megint neki ülök kicsit rendezkedni , meg állítgatni.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#54990) Kiskokó válasza Kiskokó (#54989) üzenetére


Kiskokó
veterán

Fogadni mernék rá, hogy az első amit kérdezni fog valaki az, hogy "miért 72% a TDP?"
De nekem csak így tud értelmes hash-t. Amit láttok settings, az 96,8Mhs-t tud. Ha 65 körüle leveszem leesik vagy 87mhs-re ha nem kevesebbre.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#54991) Albigator válasza TBMC (#54988) üzenetére


Albigator
őstag

Jaj ez a White Rog Stix gyönyörű és brutális. :C
+800MEM az effektív mennyi? De akkor az sincs túl tolva, meg az a kártya az egyik legjobb hűtésű amúgy is.

Nálam a +1100MEM hwinfo szerint 2588MHz, miner 10351 MHz-et ír, de ennek a duplája az effektív órajel ha jól tudom azaz 20700 MHz ~ 20.7 GHz.
Nekem így hoz 98 MH/s-t.

[ Szerkesztve ]

(#54992) TBMC válasza Kiskokó (#54990) üzenetére


TBMC
addikt

Minden típusnál más a "legalacsonyabb tdp érték" amivel még "értelmes" mhs-t lehet produkálni. Nincs ezzel semmi gond.

markbellus.hu 

(#54993) Albigator válasza Kiskokó (#54990) üzenetére


Albigator
őstag

Nem nekem az első kérdésem h 2350 RPM (80%?) az nem hangos már kicsit? ;]

(#54994) Kiskokó válasza TBMC (#54992) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ez EVGA XC3 kiadás
De akkor most ez már sok hőfok a memóriának?
Mennyire kellene levinni? 85? vagy 1 évet úgyis kibírnak utána kitudja mi lesz :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#54995) SzlobiG


SzlobiG
félisten

6gigás VGA még jó ideig használható lesz ETH bányászatra ugye?

(#54996) Kiskokó válasza Albigator (#54993) üzenetére


Kiskokó
veterán

Jaaa de :D a 1080 TI is 85%on megy úgy tud ugyanúgy 57-61 fokon maradni.
De ez hátul van egy üres szobában. Ott aztán úgy zúg ahogy akar.

A hálóban este a 2070-et leveszem 65%ra de akkor már a 2070 is 62-63fok , de mondjuk ez bútorban van.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#54997) varmi2 válasza Kiskokó (#54994) üzenetére


varmi2
nagyúr

egy dolgot nem vesztek figyelembe. Ha ez a magas memória hőfok nem káros, akkor nem történik semmi. De ha még is káros, és x idő múlva a memóriák meghibásodnak, akkor ez nagyából hasonló időben fog megtörténni, és egyszerre rázúdul a gyártókra a sok memória hibás kártya, ők meg valószínűleg azt fogják mondani, hogy nem rendeltetésszerű használat miatt nincs garancia. A gyártók sem hülyék, ők is teljesen tisztába vannak a dolgokkal. Ez nem törvényszerű, amit itt leírtam, de lehet ilyen forgatókönyv is. És ez esetben vagy kitermelte a kártya az árárt vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54998) TBMC válasza Albigator (#54991) üzenetére


TBMC
addikt

afterburner: 10051mhz

varmi2: Sajnos most is azt mondják, ha épp "szerencsétlen" példányt fog ki az ember, és ész nékül állígat-használ, könnyedén bekövetkezik a gond - és gondolom bizonyítható (nem értek ezen részéhez). De természetesen ez az esetek nagyon csekély %-a, eddig persze.
szerk: ja és nem rémhíreket szeretnék terjeszteni :D

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#54999) Kiskokó válasza varmi2 (#54997) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nyilván nem célom megölni nekem sem a VGA-t.
De nem gondoltam hogy 57-60Fokos VGA-nál 100Fok lehet más alkatrész hőfokja.

Ezért kérdezem, hogy akkor ez most sok ? Mennyi lenne a már elfogadható üzemi hőfok?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#55000) 2thletme2day válasza TBMC (#54981) üzenetére


2thletme2day
őstag

Ma vettem plusz 2 év garit a kártyára szóval nem félek. :D

Szerintem normális keretek között tartva a hőmérséklet értékeket olyan nagy baj nem lehet. 1300-as memória mellett 90 fokos nálam a junciton temp és 92 volt a peak eddig. Gddr6x-nél ha jól emlékszem 105 fokig tart az üzemi hőmérséklet tartomány szóval nem aggódom annyira emiatt.

Van valami policy ami alapján a gyártó azt mondhatja, hogy a bánya kizáró ok? Nem hallottam még ilyenről. Tutira nem hagynám annyiban a dolgot.

Szerk:

Melyik gyártó volt egyébként aki megtagadta a garit?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.