Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) aerosmith válasza koxx (#54299) üzenetére


aerosmith
őstag

Ti hogy számoljátok ezeket az áram költségeket mert nekem ennél sokkal kevesebb jön ki.
246W x 720 óra (egy hónap) = 177kWh = 6400-6600 HUF
Ha a vállalkozásod székhelye otthon van, akkor egyből a felét leírhatod, ha nyilatkozol hogy szervert üzemeltetsz otthon akkor meg a 70%át.

[ Szerkesztve ]

(#54302) koxx válasza aerosmith (#54301) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nincs vállalkozásom :N

(#54303) Reggie0


Reggie0
félisten

Na a gigabyte kartya kozepso ventije 4 napig birta, mig zajos nem lett :)

(#54304) SzlobiG válasza Reggie0 (#54303) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sajna a giga híres erről. :(

(#54305) 2thletme2day válasza Frozen (#54297) üzenetére


2thletme2day
őstag

Csakhogy abban a hozzászólásban amiből az egész diskurzus elindult nem 3080-akról volt szó hanem 570/580-ról szóval teljesen irreleváns a 3080-as kártyák árairól beszélni.

(#54306) koko52 válasza 2thletme2day (#54305) üzenetére


koko52
veterán

Így van 570 és 580 volt a képben. 30-40 max amit érnek, nem 150-et.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54307) Frozen válasza aerosmith (#54301) üzenetére


Frozen
őstag

Koxx amít írt ,hogy 200 usd - áram én meg tiszta hasznot írtam 100 eurora.

Maga a fogyasztást rosszúl számolod.
A géped alapból 70-120w korül eszik + gpu = kb 3080 esetében 300w kornyéke
Mivel én németbe lakok 0,30 cent az aram nekem sokat elvisz.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54308) koko52 válasza Frozen (#54307) üzenetére


koko52
veterán

Én meg se szólalok, ingyen áram ;] (napelem)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54309) SzlobiG válasza koko52 (#54308) üzenetére


SzlobiG
félisten

Állami támogatással? ;]

#54306koko52:
80k körül lehet azért venni, de attól többért én se vágnék bele.

(#54310) koko52 válasza SzlobiG (#54309) üzenetére


koko52
veterán

4 éves saját zsebes, de most duplázom állami támogatással.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54311) ReFleXx válasza Powerer (#54072) üzenetére


ReFleXx
addikt

igy szamoltak ők is valszeg :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#54312) Reggie0 válasza koko52 (#54308) üzenetére


Reggie0
félisten

Az sincs ingyen.

(#54313) koko52 válasza Reggie0 (#54312) üzenetére


koko52
veterán

Nem volt ingyen, de már megtérült így ingyen van.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54314) Reggie0 válasza koko52 (#54313) üzenetére


Reggie0
félisten

Ugy sincs ingyen. Ez csak onamitas. Minden legalabb annyiba kerul, mint az utana kovetkezo legjobb opcio. Tehat ha te eladhatnad az aramot 36Ft/kWh-ert, csak nem teszed, hanem masra elhasznalod, azzal gyakorlatilag 36Ft/kWh-t kivettel a zsebedbol.

(#54315) koko52 válasza Reggie0 (#54314) üzenetére


koko52
veterán

Akkor azt is tudod, hogy 15 Ft-ért tudod eladni és adózol is utána. Ugyanis te is 15-ért veszed a többi csak pótlék rajta.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54316) Reggie0 válasza koko52 (#54315) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak akkor, ha tultermelsz, a sajat fogyasztasod fedezeseig a szaldos elszamolasnal a teljes arat kapod vissza.

De ha 15 forint, akkor sincs ingyen. Ingyen csak a lopott aram van.

[ Szerkesztve ]

(#54317) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Nanopoolon a minimum payout-ot nem tudok állítani mert incorrect password-öt ír. start_miner.bat-ban és 1_etherium_nanopool.bat-ban is ahol bányászok beállítottam a saját emailcímemet mégsem fogadja el jelszónak. Minden egyes .bat fájlban meg kell változtatni az email címére a jelszót és csak akkor fog menni? Nincs kedvem 120 .bat fájlt próbaképp szerkeszteni aztán, hogy a végén kiderüljön, hogy nem is az volt a probléma.

(#54318) koko52 válasza Reggie0 (#54316) üzenetére


koko52
veterán

4 éve túltermelek. Tehát ha elhasználom akkor 12 Ft-tól esek el. 15ft az 12 adó után. Együtt tudok élni vele. Most lesz/lenne 10 000kw túltermelésem. De elektromos autó beszipkázza majd :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54319) shteer válasza 2thletme2day (#54317) üzenetére


shteer
titán

mióta megy a bányászat az adott címre? csak az indított bat-ban kell megadni

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#54320) 2thletme2day válasza shteer (#54319) üzenetére


2thletme2day
őstag

Megoldódott. Programindítás után módosítottam a jelszót és azóta nem indítottam még újra a programot. Most, hogy ez megtörtént, sikerült módosítani a limitet.

(#54321) Morph76


Morph76
aktív tag

Valaki tud nekem abban segíteni, hova kell berakni a bánya progi indítófájlt, hogy újra indulásnál egyből menjen?
Illetve az is a kérdésem, hogy a win10, mindig valamit kér bejelentkezéshez, vagy csak 1 enter, vagy jelszó, vagy pinkód, hiába kapcsolok ki mindent a bejelentkezési lehetőségeknél.
ugye ez azért probléma, mert ha áramszünet, vagy valami közbeszól és nem vagyok otthon, akkor szippantós kocsi!
Hálás köszi! :R :R

(#54322) varmi2 válasza Morph76 (#54321) üzenetére


varmi2
nagyúr

A futtatásba írd ezt be:
shell:startup
enter
ide másold be a bat file parancsikonját.
Win10 automatikus bejelentkezés.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54323) Morph76 válasza varmi2 (#54322) üzenetére


Morph76
aktív tag

Super cool
a shell startup valamiért nem működött, de majd újra megnézem!
UFF! :R :R

(#54324) triklin


triklin
tag

Sziasztok!

Nanominer beállításban valaki otthon van? rx480 8g-t nem tudok 15 MH/s fölé vinni.
Nanopool-on az adatom a databaseben mikor jelenik meg?

(#54325) Shkiz0 válasza triklin (#54324) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Driverben átkapcsoltad kiszámításra a kártyát?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#54326) Frozen


Frozen
őstag

Lehet sikerul szerezni 500 euroba 3060ti-t jó lenne még egy mellé :))

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54327) triklin válasza Shkiz0 (#54325) üzenetére


triklin
tag

És tényleg, már el is felejtettem.
Köszönöm szépen!

(#54328) madpapa válasza Frozen (#54326) üzenetére


madpapa
senior tag

:Y :Y :Y

(#54329) SzlobiG válasza Frozen (#54326) üzenetére


SzlobiG
félisten

Annyiért nekem is szerezhetnél. :D

(#54330) k1raly válasza Frozen (#54326) üzenetére


k1raly
tag

Csak ebayen nehogy te is a 3060ti.png-re licitálj.. :DD

(#54331) Frozen válasza k1raly (#54330) üzenetére


Frozen
őstag

Ez nem az az ebay... Meg személyesen megyek ha meg messze van akkor mindent dokumentálok és ő szívja meg :)

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54332) Frozen


Frozen
őstag

Az a kérdésem van vetteme gy riser adaptert 4 usb van rajta. Ha ezt a pcie teszem es usb vel rakotok 2 db vga kartyat akkor azon keresztül lesz kepi megjelenitesem ugyan ugy?
Illetve a sebesseg romlik e hogy egy pcie sloton tobb kártya pörög

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54333) aerosmith


aerosmith
őstag

hiveosben hol tudok kártyánként külön fan curveöt állítani?
Az egyik kártya felpörög, megáll állandóan, gondolom pont határhőmérsékleten van, azt nem hiszem hogy egészséges a ventinek jobb volna ha állandóan pörögne valami alacsony fordulaton és felpörögne ha melegedés van nem?

(#54334) 2thletme2day válasza aerosmith (#54333) üzenetére


2thletme2day
őstag

Nincs a kártyán BIOS kapcsoló? Ha van rakd OC állásba. Általában OC módban a fan stop disabled, teker folyamatosan a venti.

(#54335) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

Van olyan bányász progi Windowsra, amit csak a holtidőben terheli a GPU-t? Tehát ha elindítok egy játékot, akkor az kapja a prioritást, és a bányászás alig megy, vagy teljesen leáll, de ha nincs már GPU terhelés, akkor újra a bányász progi veszi át a szerepet.

Jelenleg a T-Rex-et használom, de nem merek ráindítani egy játékot, mert nem találtam erre vonatkozó infót.

(#54336) Morph76 válasza Frozen (#54331) üzenetére


Morph76
aktív tag

Én adok érte 600-t is! :DDD :DDD

(#54337) varmi2 válasza kzkz (#54335) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs. De miből telik, neked elindítani, és leállítani? Egy egy kattintás...

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54338) koxx válasza kzkz (#54335) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha már megy a miner progi akkor max pasziánszozni fogsz.

(#54339) SzlobiG válasza kzkz (#54335) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nincs, én is megállítom ilyenkor a phoenixet, sőt még betöltöm a gamer profilomat és úgy játszok, ha végeztem, akkor vissza azt ennyi. Lusták ne legyünk már. :))

(#54340) kzkz válasza SzlobiG (#54339) üzenetére


kzkz
őstag

Ez nem lustaság, hanem automatizálás :)
Érdekes, hogy a CPU-nál ugyanez megoldott, de a GPU-nál nem.

(#54341) koxx válasza kzkz (#54340) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Automatizálni akarsz egy 3 kattintásos műveletet. Ja oké.

(#54342) Reggie0 válasza koxx (#54341) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert ne tenne? Ha evente 3 kattintas, akkor meg oke, tobb munka automatizalni. De ha naponta tobbszor kell akkor mar szivas, el lehet felejteni, stb. stb.

(#54343) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Én és keresztfiam szeretnénk befogni a gépünk GPU ját Ethereum bányászatra. De valamiért eggyikünknél sem megy.
Nekem egy 2070 kárrya van.
Neki egy 1060 3GB. Az volna fő kérdés, hogy olvastunk olyat hogy 3GB kártya nem alkalmas bányászatra. Ez igaz?
Esetleg ha tudna valaki tanácsot adni mit hogyan azt megköszönnénk.
Jelenleg a lolminer próbálkoztunk.
Nálam ez történik

[ Szerkesztve ]

(#54344) Enter65 válasza Garsza (#54343) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Szia!

Igen igaz a hír, 4gb alatt már nem lehet ETH és hasonló nagy DAG fájl bányászni.

Minden Miner programnak megvan a beállítási lehetősége a hozzá adott .txt fileban vagy a weboldalon. A te esetedben hiányzik a tárcád címe, és még ki tudja mi, hiszen nem látunk bele a .bat fileba.

Ha arról is tudnál képet küldeni, akkor többre mennénk, valamint inkább ajánljuk azokat a progikat amik fent vannak az összefoglalóban, hiszen abban jobban tudnak a többiek is segíteni.

(#54345) Garsza válasza Enter65 (#54344) üzenetére


Garsza
veterán

Akkor a 3GB kártyával már semmit nem tud bányászni?
Ez van a bat file -omban. Az usert átírtam itt nem az eredeti.
miner.exe --algo ethash --server eth.2miners.com:2020 --user 0xfdsfs646ds4fds6f46sdf46sdf4
pause

(#54346) Reggie0 válasza Garsza (#54345) üzenetére


Reggie0
félisten

Ethergem-et talan tudsz, annak most 2.83GB a DAG merete, de nem biztos, hogy megeri, 1060-al nagyjabol 33 forint/nap-ot tudsz bezsebelni.

[ Szerkesztve ]

(#54347) Garsza


Garsza
veterán

Nekem 2070 van. Ahhoz jó volna pár tanács.
Semmi különös cél nincs. Csak annyi hogy pár hónap alatt kidolgozza a kártyám a nagyobbra váltás különbözetet.

(#54348) Reggie0 válasza Garsza (#54347) üzenetére


Reggie0
félisten

nicehash.com-ra regelj be, az lepesrol lepesre vegigvezet.

(#54349) madpapa válasza Garsza (#54343) üzenetére


madpapa
senior tag

A hibaüzenet szerint nem találja az indítandó fájlt. Célszerű lenne a teljes pathet a batchbe beírni.

(#54350) Garsza válasza madpapa (#54349) üzenetére


Garsza
veterán

Beírtam az elérési útvonalat most meg Hozzáférés megtagadva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.