Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) neil_mullen válasza ff-thomas (#22250) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

én most raktam fel az moddolt biost, meg a patchet. zchash alatt jol megy, de eth-ra nullát ir... volt valakinek hasonlo? :F

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#22252) deadwing válasza ff-thomas (#22250) üzenetére


deadwing
addikt

Én még mindig nicehash, de beszart a főmegszakítóm ma, 3 fázisú 25 amperes. Ideiglenesen megpatkoltam estére, hogy legalább játszani tudjak. Kb 1 monitort se bírt már el.
Áram alatt végzett iparosmunka, 3 fázisú patkolás :D

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22253) Simi37 válasza deadwing (#22252) üzenetére


Simi37
őstag

Szakembör :D

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#22254) janos666 válasza deadwing (#22252) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"Szép". :DD
Nálunk még több "lassú" auto + olvadó kombó van, és miután ősszel kicsit komolyabban bányászni kezdtem, sorra mentek ki a régi olvadók (mármint a szekrényben felhalmozott öreg, párának is szépen kitett tartalékok), de a régi automaták szerencsére (még) jól bírják (mondjuk eleve csak az egyik erősebbiket használom [azt viszont már erre dedikáltan], mert végül nem nőtt túl nagyra a parkom :N --- azért gondolom szerencsének, mert lehet hogy most már gyorsabb kioldásúra és/vagy akár gyengébbre -is- cserélnék, ha kinyúlik a régi, de passz).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22255) deadwing válasza janos666 (#22254) üzenetére


deadwing
addikt

Olvadó biztikkel sztem nem volt amúgy baj. A mai világban meg főleg, a sok kapcsolóüzemű táp, valami irtózatos áramfelvételt produkál induláskor. Erre az olvadóbizti, pláne ha lomha, nem reagál.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22256) P3Dr0 válasza deadwing (#22252) üzenetére


P3Dr0
senior tag

komoly :Y

(#22257) evko válasza Sotho (#192) üzenetére


evko
aktív tag

Azt írta, vállalkozása. Szóval saját.
Akkor ki is a főnök? :F

[ Szerkesztve ]

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#22258) deadwing válasza P3Dr0 (#22256) üzenetére


deadwing
addikt

Nem nagy ügy, csak oda kell figyelni. Pl arra hogy a már becsavarozott és fázis alatt lévő drót másik vége, ami kalimpál, ne érjen hozzád :D
Remegett a kezem azért...

(#22257) evko: 4 éves hozzászólásra sikerült válaszolnod. Ez itt rekord azt hiszem. :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22259) rolko válasza ff-thomas (#22250) üzenetére


rolko
őstag

Napokban vettem egy 1070-et, tegnap este egy kicsit szórakoztam vele, 410-420 al megy, N3050 cerkás lappal, 180w -ot kap ki a konnektorbol, és meglehetően hűvös a kártya. Majd játszok még vele mert 440 körüli értékeket is írnak róla.

(#22260) CocooN-z válasza rolko (#22259) üzenetére


CocooN-z
őstag

Illetve kevesebb fogyasztást is :)
TDP limittel lehet játszani

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#22261) deadwing


deadwing
addikt

No, ma délben ismét az fogadott, hogy le van vágva a fírelé... + a villanyóránál az összes kismegszakító.
Az egyik gépem Corsair RM750i-je adta meg magát. Vissza akartam kapcsolni akkorát durrant mint az állat.
Ez egy dolog. De ez a szemétláda magával vitt 2 usb töltőt és 2 router tápot. Szóval mindent ami kisteljesítményű kapcsolóüzemű táp. :(
Egyáltalán ez hogy lehet? Visszapumpált 500V-ot a konnektorba amit egy másik univerzumból szívott el?
Ráadásul ezek az eszközeim másik fázisról mentek... :O

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22262) rolko válasza deadwing (#22261) üzenetére


rolko
őstag

Ha közösítve van a nulla akkor átmehet, vagy ha szar a föld. Eleg jó árban lehet kapni 3 fázisú túlfeszlevezetőket pl Tracon érdemes lebiztosítani

CocooN-z: esetleg van hozzá valami spec beàllításod? :)

[ Szerkesztve ]

(#22263) evko válasza deadwing (#22258) üzenetére


evko
aktív tag

Kell hozni a rekordot. Ha már coinnal nem lehet.. :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#22264) P3Dr0 válasza deadwing (#22258) üzenetére


P3Dr0
senior tag

En nem is mertem volna a muveletet vegrehajtani :) :))

(#22265) CocooN-z válasza rolko (#22262) üzenetére


CocooN-z
őstag

Bocs, beneztem, azt hittem csak akartyad fogyaszt annyit! :) Te milyen specekkel mesz?

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#22266) rolko válasza CocooN-z (#22265) üzenetére


rolko
őstag

30-40W körül eszik maga a lap+sallang, többi a kártya. Ezekkel a beállításokal használom: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#22267) Overlocker válasza rolko (#22266) üzenetére


Overlocker
veterán

Nekem 418-420 sol. Vedd vissza a power limitet 77%-ra , core 160 és mem: 590. Nálam most ez az optimális ;)

(#22268) janos666 válasza Overlocker (#22267) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sohasem fogok kibékülni sem elméleti, sem gyakorlati szemszögből az ilyen egzakt Power Limit érték javaslatokkal. :N

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22269) deadwing válasza janos666 (#22268) üzenetére


deadwing
addikt

Mert nincs is értelme. :)
Ha a power limit megfogja a kártyát, nyilván a hash is kisebb lesz. Azt kéne az embereknek megérteni, hogy a hash/watt viszony az állandó, ugyanolyan gpuk esetében. Épp ezért én annak a híve vagyok, hogy gyári fesszel inkább megnézni mennyit megy tuningban, aztán úgy használni. Ez egyszerűbb mint a biost tekergetni, jóval kevesebb idő... Alulfeszelés épp ugyanennyire értelmetlen. Ami kisebb feszen megy gyári órajellel, az nyilván gyári fesszel tuningban feljebb megy, stb...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22270) janos666 válasza deadwing (#22269) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"a hash/watt viszony az állandó"

Abban azért nem vagyok biztos, hogy a perf/watt állandó lenne adott GPU-n aktuális teljesítménytől függetlenül, mert a feszültséget általában lineáristól gyorsabban kell növelni az egyre magasabb frekvenciák hajkurászásakor, és nem tudjuk mennyire van közel a gyári állapot az optimális perf/watt ponthoz (nem csak a kártyák közti szórás miatt, hanem a gyártó is próbálhatott a legjobb perf/watt helyett az abszolút sebesség felé elhúzni a referenciaértékekkel). Bár lehet, hogy gyakorlati szemszögből itt most ésszerű korlátok közt (ilyen üzemnél pici a mozgástér: felfelé korlátoz a léghűtés, lefelé pedig a "kapzsiság") vehetjük annak.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22271) deadwing válasza janos666 (#22270) üzenetére


deadwing
addikt

Igazad van basszus, javítok is.
Közel állandó, sőt a hőfok növekedésével még romlik is a hatásfok. Igaz, erre is gondoltam, mikor írtam, hogy default fesz. Ha már az ember feszt emel, a fogyasztás is jól elszállhat.
Mondjuk hogy hol a sweet point, ki tudja?

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22272) Overlocker válasza deadwing (#22271) üzenetére


Overlocker
veterán

Én, ti meg nyugodtan pazaroljátok az energiát :P

(#22273) evko


evko
aktív tag

Na, ingyen aram nincs.
Mi van akkor, ha 20ft 1kwh aram?

4#ati470-es kari 1 gepben?
6#ati470 1 gepben?

Vagy jobban jar az ember 2geppel, mindket gep 4kartyaval?

Alaplap... melyik a legolcsobb, de meg ajanlott alaplap, ami 4 v esetleg a kesobbiekben 6 kartyaval elbir?

Koszonom :R

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#22274) deadwing válasza Overlocker (#22272) üzenetére


deadwing
addikt

Muszáj, mert kevés a slotom, így a maxot kell kihozni a kártyákból :)
Mi értelme a sok kártyának, ha nem a maximumon mennek? lyen elven lehet venni gyengébb kártyát is, ha nem hajtod ki, meg lekorlátozod a fesszel meg még power limittel is! Teeee DOWNCLOCKER ;]
Modjuk a számaidra kíváncsi lennék. Mennyi fogyasztás, mennyi sollal?

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22275) Overlocker válasza deadwing (#22274) üzenetére


Overlocker
veterán

Ebbe a vitába inkább nem szállnék bele...

1250-1260 sol / 470-480W. ( 3 x gtx 1070 ) AMD procis gépbe van most, Intellel valószínűleg lejebb lennék...

(#22276) deadwing válasza Overlocker (#22275) üzenetére


deadwing
addikt

Miért nem?
Ebből tanulunk...

Meglepően kevés ez a fogyasztás... Konkrétan le vagyok döbbenve. 3 kártyával???
Nekem 980 Ti van 2 db. 840 sol, szóval darabja 420, de tuning mellett, és 600W fogyival!
Ez nicehash minerrel.
Lehet cserélnem kell Pascalra nekem is, ha ennyire nem fűtenek, pláne hogy jön a tavasz... :(

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22277) CocooN-z válasza rolko (#22266) üzenetére


CocooN-z
őstag

Nem tudom hogy tudtok felmenni ilyen orajelekre, nekem mar +200 mem utan kiakad a miner.exe es exitel.
Most igy stabil, de volt hogy 2 nap utan behisztizett:

LINK

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#22278) ff-thomas válasza deadwing (#22276) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

AMD GPU-sokat meg itten elnyomjátok.. :D

Egyébként érdekes, amiket mondasz, szerintem coin (algo) függő is ez a teljesítmény-fogyasztás arány, sőt, nekem eddig csak jobb arányt sikerült elérnem a gyári alapbeállításoknál mértekhez képest azzal, hogy visszább rántottam a feszt és/vagy az órajelet. Talán a ZEC volt eddig a legjobb példa erre, de az ETH sem kutya.

Valahogy az órajel növeléssel mindig aránytalanul magasabb fogyasztás növekedés párosult, pl. 10% teljesítmény növekedést kaptam 15-20% fogyasztás növekedésért cserébe - ez ugye általában nem jó, hacsak nincs ingyen az áram és az áramforrás korlátait sem kell figyelembe venni. (mondjuk memória órajel növelés az ETH és XMR esetében kivétel, de ha jól értem, most kifejezetten a GPU órajelről beszélünk).

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#22279) janos666 válasza ff-thomas (#22278) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van olyan coin algó (illetve mellé a konkrét miner program is beleszólhat valamennyit, hisz általában az sem "tökéletesen" optimalizált) amihez ugyan azon a kártyán a memória az, amiből kvázi sohasem elég, így RAM órajel emelés (és/vagy időzítés szűkítés) mellett is jelentősen lentebb dobható a GPU órajel (és ezzel akár a GPU feszültség is, a RAM pedig úgyis mindig jóval kevesebbet fogyaszt, mint a GPU, így azon kár görcsölni), és van amelyiknél fordított, hogy a RAM órajelből akár jócskán vissza is lehetne venni (bár nekem pl. nem sok kedvem lenne megkeresni az ideális értéket azért a pici kis fogyasztáskülönbségért, ami a RAM-ra vélhetően adódhat), de a GPU-t megéri addig húzni, amíg csak bírja stabilan (hűtéssel, tápkörrel, vagy úgy egyáltalán) -> de itt még kicsit bonyolódhat a dolog, mert nem feltétlenül ugyan az a kártyára értelmezett perf/watt és a konkrét bányászprofit maximum (példa: van mikor többe kerül[ne] az áramdíj, mint amennyiért eladható a kitermelt coin [bárhogy tuningolsz bármit fel/le], és van mikor olyan jó egy coin piaca, hogy elhanyagolható a bevételből levonandó áramköltség, bármilyen pazarlóan állítjuk is be a gépet, szóval eszerint érheti meg [vagy nem] időt szánni az órajel/feszültség finomhangolásra). Egy "csodacoin pump" alatt szerintem a stabilitás a legfontosabb, hisz gyári beállításokkal is "szépen dűl a lé", de ha lefagy a gép, akkor egy időre teljesen elapad a manna, vagy használhatunk esetleg korábbról már alaposan kitesztelt teljesítmény-maximalizált beállításokat (ami általában egy laza túlhajtás).

Amúgy szerintem kevesen gondolják végig ebben a kérdésben azt, hogy teljesen más ez 1-2 és 10-20, illetve megint nagyon más mondjuk 1000+ VGA kártya esetén. 1-2 kártyára juthat ideje bárkinek és véges időn belül kitapasztalja őket, de 1000 kártyánál egy több fős csapatot kéne ráállítani (és fizetni), hogy babrálgassanak.

Megint másik, hogy szerintem ugyan így elfelejtik sokan besaccolni, hogy a tuninggal kimorzsolt extra profitból mikorra térül meg a random leállások miatt kiesett profit (mialatt kikristályosodik az ideális beállítás). Főleg, hogy gyakorlatilag bármelyik nap történhet valami, ami miatt megéri coin-t váltani, tehát véges ideig kamatoztatható a megszerzett extra.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22280) Reggie0 válasza deadwing (#22252) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol egy ejszakat jatszani/banyaszni meger annyit, hogy radgyulladjon a lakas :)

(#22281) Overlocker válasza ff-thomas (#22278) üzenetére


Overlocker
veterán

Jól beszélsz... Így van, fesz emeléssel négyzetes nő a fogyasztás és ugye a plussz hő.....Nekem 4db ATI RX470 111Mhs-t megy és mellette 595-600W fogyasztás. Jah, igen és kb 2 hete stabilan megy.

[ Szerkesztve ]

(#22282) deadwing válasza Reggie0 (#22280) üzenetére


deadwing
addikt

Nem is az volt mint kiderült, hanem fírelé... :P
És tényleg rossz volt. De értelek. Lehet emiatt vitte el a táp a többi cuccot is magával... Elvileg nincs köze hozzá, de az áram útjai kifürkészhetetlenek.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22283) deadwing válasza Overlocker (#22281) üzenetére


deadwing
addikt

Én sosem beszéltem fesz emelésről, pont hogy default feszről beszéltem. Mondjuk erősen bios függő, hogy a gyárban hogy állítják be. Igazatok van egyébként ha ezt nézzük, de a különbség nagyon kicsi. Mértem egyet 2 db vizes 980 Ti-vel, így a melegedésből következő fogyasztás növekedés sajnos itt nem követhető nyomon. Mondjuk ez is lényeges tényező lenne. :(((

786 sol 550W

+100MHz deafult fesz:
833 sol 566W

+20mV
840 sol 586W

Utóbbi esetben az nvidia emeli a boost órajelet is a fesszel. 10MHz-et emelt most.

Power limit téma!
Csökkentettem 100-ról 70%-ra, ilyenkor nvidia a boost órajelet leveszi. Így a következő alakult:
737 sol 475W

Mindenki vonja le a következtetést. Az enyém az, hogy vizes kártyáknál simán belefér egy kis tuning, a skálázódás majdnem teljesen lineáris.
Nyilván levegős kártyáknál a melegedés miatt csökken a VRM-ek hatásfoka, így ez biztos, hogy másképp néz ki. AMD-nél meg megint másképp. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22284) Overlocker válasza deadwing (#22283) üzenetére


Overlocker
veterán

Nem is a te postodra válaszoltam :P

Így van, a külső hőmérséklet és hűtés is számít. Vízhűtés esetén lineárisabb lehet a fogyasztás egy darabig, valóban. Minden kártya más, akár azonos szérián belül is, így mindenki vonja le a maga következtetését!

(#22285) ff-thomas válasza deadwing (#22283) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

hajjajj.. mi lesz nyáron :) vizes hűtést nem merek építeni, mer átjárnának a szomszédok szaunázni a garázsba :))

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#22286) Parano1d válasza ff-thomas (#22285) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Akkor jegyeket/bérleteket is árulhatsz nekik. Már csak a cryptocomparen kell felvenni egy ilyen opciót, hogy így hogy fogsz kijönni havonta.

(#22287) ff-thomas válasza Parano1d (#22286) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

"jegyeket, bérleteket" ?! - erről a bkv/máv/volán/stb ellenőrök jutottak eszembe.. :D

a hőt amúgy is jó lenne télen átvezetni a házba. na mind1, félre az utópisztikus gondolatokkal.

ezt a zec-et hanyagolják, jól érzem? mármint a fejlesztők. elég nagy a csend a házuk táján, gondolom az árfolyam is ezért stagnál, ill. kezdett el lassan lefelé kúszni.

find a way or make one..

(#22288) atideath


atideath
tag

Mindenkinek ajánlom figyelmébe:
http://www.minermonitor.eu

Részletes ismertető

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#22289) P3Dr0 válasza atideath (#22288) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Jonak tunik de nalam alap a bizalmatlansag. Semmilyen "hatso" ajtot nem nyitok a banyasz gepeken sem mert az nagy biztonsagi kockazat az egesz halozatra nezve es bizony van 1 gep a belso halon amin jopar wallet talalhato :)
Elkepzeles amugy nagyon jo :K

(#22290) ff-thomas válasza atideath (#22288) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Grat! :R

find a way or make one..

(#22291) atideath válasza P3Dr0 (#22289) üzenetére


atideath
tag

Mindenkinek szíve joga használni. :) Egy lehetőség, ha valaki szeretne élni vele akkor nyugodtan használja. :)

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#22292) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Szerintetek megerősdödik majd a zec ha lehet zaddr-t használni értelmesen? Vagy ez nem oszt nem szoroz

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#22293) ff-thomas


ff-thomas
aktív tag

Nem követtem az utóbbi 2 hétben az eseményeket, valaki tudja, miért esett vissza hirtelen a BTC árfolyama? :F Olyan szépen kúszott felfelé :)

find a way or make one..

(#22294) siemenss65 válasza ff-thomas (#22293) üzenetére


siemenss65
tag

Két kínai váltó elvileg "egy hónapra" befagyasztotta a btc withdraw-t. (OKCoin, Huobi)

(#22295) ff-thomas válasza siemenss65 (#22294) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Éljen.. köszi!

find a way or make one..

(#22296) deadwing válasza ff-thomas (#22293) üzenetére


deadwing
addikt

1000 eur volt a csúcs, most 945, jó ez.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22297) mepet válasza deadwing (#22296) üzenetére


mepet
addikt

most esett csak le, hogy kb 945EUR=1000USD :B
[szerk] mármint, hogy ezért ilyen erős ellenállás/támasz

[ Szerkesztve ]

(#22298) Dexar007


Dexar007
veterán

Erdemes meg csakanyozni ?

Give me your cum,bull!

(#22299) mepet válasza Dexar007 (#22298) üzenetére


mepet
addikt

Ingyen hardverrel és ingyen árammal biztos. :)
ETH/ETC/ZEC: 40Ft-os árammal RX-ekkel már a bevétel több mint felét viszi a villanyszámla...

[ Szerkesztve ]

(#22300) Dexar007 válasza mepet (#22299) üzenetére


Dexar007
veterán

Vagyis most napi 100ft tiszta haszonnal tartunk?

Give me your cum,bull!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.