Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) NorbixD


NorbixD
tag

Üdv.

6 GPUs rendszerre jelenleg milyen kapható és kipróbált működő alaplapok jöhetnek szóba?
Asrock H81 Pro BTC-t ahol kérdeztem eddig boltban mindenhol azt a választ kaptam hogy kb. 1 hónapos a beszerzési idő :(.

(#22752) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Sikerult a btc topicba irnom de ide gondoltam eredetileg a kerdesem :

Urak! Tegnap vettem egy ilyen tapot. Ez tenylegesen hany wattal terhelheto folyamatos uzemben? 4db RX 480 + 3 riser + alaplap mehet rola vagy ennyire azert ne centizzem ki? :U

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22753) Enter65 válasza P3Dr0 (#22752) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Szia!

Elméletileg igen, elbírja!
(4*150w+kb. 120w rendszer+a riserek) úgy kb. 800w-ra jön ki. De inkább kérdez be a milyen tápot vegyek topikba.

[ Szerkesztve ]

(#22754) Parano1d válasza P3Dr0 (#22752) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Folyamatos üzemben is bírja a 850W-ot. Jófajta táp

(#22755) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Koszonom a valaszokat. Biztonsag kedveert inkabb betettem a rendszerre egy 600 as tapot es a kartyaknak a 850-est. 3 kartya megy most a 850-esrol de a ventije meg sem mozdul. Elosszor azt hittem rossz a tap de irja a user guide hogy bizonyos terheles alatt be sem kapcsolja a venit.

(#22756) deadwing válasza P3Dr0 (#22755) üzenetére


deadwing
addikt

Nekem mióta eldurrant egy RM750i nem bízom a márkában.
Az 1200-as FSP-m ventije is megadta magát de a táp megvédte magát és lekapcsolt.
Venticsere és megy szépen.

És igen. Ez is idegesített benne nagyon. A kezem már nem bírta, olyan forró volt, és nem kapcsolt be. Tedd fel a szoftverét és állítsd be manual 40%-ra sztem.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22757) P3Dr0 válasza deadwing (#22756) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Nem is tudtam,hogy van szoftvere :) Az a baj,hogy csak a 12V ot szedem ki belole ugy hogy a "zöld es a fekete" lab ossze van kotve. Gondolom igy nemlehet vezerelni a tapot mert nem az alaplapra van kotve.
De ettol en is tartok,hogy tulmelegszik.

(#22758) deadwing válasza P3Dr0 (#22757) üzenetére


deadwing
addikt

Nem biztos, hogy túl fog, de engem irritált nagyon.
Ezeknek is agyukra ment a csendmániahype... :)
Nem tudom, úgy menne-e... de biztos, hogy kipróbálnám :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22759) Enter65


Enter65
Topikgazda

Érdeklődnék, hogy most DASH-t mennyire éri meg, mivel és honnan bányászni?

(#22760) P3Dr0 válasza deadwing (#22758) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Bekapcsolt a venti de szinte alig pörög a tap meg meleg! Ez nagy marhasag igy. Lehet kulon hutest kell a tapra is varazsolnom vagy jol szetszedni es a ventit 5 vagy 12 voltra kötni. :)

(#22761) mepet válasza P3Dr0 (#22760) üzenetére


mepet
addikt

Ha elcsíped a vezérlés eret, akkor maxon pörög a pwm-es venti. Gondolom a tápban is ilyen van.

(#22762) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Félresikerült bios flash utáni 1-8 pin metódusban jártas valaki? Sajnos ma meg kell csináljam, de sok helyen más pineket kötnek össze. CE + VCC kell? :F

(#22763) deadwing válasza mepet (#22761) üzenetére


deadwing
addikt

Corsairben pwm-es a venti valóban. Most kaptam szét a tápot és azt keresem, hogy hogy is van itt a pwm lábkiosztás. Eltér a színjelölés a szabványostól OFKORSZ :)
Most nem tudom, hogy a színjelölés a jó, vagy a lábkiosztása :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22764) P3Dr0 válasza mepet (#22761) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Valamit ki kell talalni mert igy feleslegesen melegszik az egesz tap :U

(#22765) deadwing válasza P3Dr0 (#22764) üzenetére


deadwing
addikt

Ha nem akarsz gányolni, akkor bizony rá kell dugjad az alaplapra usb-vel. Jó lesz az sztem, próbáld ki.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22766) P3Dr0 válasza deadwing (#22765) üzenetére


P3Dr0
senior tag

De azt hogyan tegyem? Az alaplapon van most egy 600 as tap. Van az RM850x en USB csati amit az alaplapra tudok csatlakoztatni mint kulso usb-s egyseg? :U Vagy nagy marhasagot irtam most? :U

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22767) deadwing válasza P3Dr0 (#22766) üzenetére


deadwing
addikt

Hoppá. Ezen nincs usb, ez nem okostáp. Szorri :(
De akkor meg miért nem raknak rá egy kapcsolót, hogy a paraszt ha akarja, akkor be tudja kapcsolni a nyüves ventit?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22768) Parano1d válasza P3Dr0 (#22766) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Ha rám hallgatsz rákötöd mind a 4 kártyát, és kész. Menni fog a venti is, és a táp ís vígan elbírja.

(#22769) ff-thomas válasza Kal-El (#22742) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

@NrAlex: ezeket a kártyákat nem nagyon lehet összehasonlítani, mind a 3 kb. egykutya, bármelyik jó, ha meg tudod venni valahol. Az MSI Gaming X-es verzió hűtése és teljesítménye picivel jobb, én pedig kifejezetten szeretem a referencia hűtős Sapphire-t, de a 3 felsorolt kártya tényleg alig tér el egymástól.

Sajnos a 400-as széria kifutott, már csak kevés helyen érhető el pár db.. Az 570-essel összehasonlítva pedig a 470-es jobb választás bányászatra. Úgyhogy vásároljátok fel a 470eseket : )

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#22770) P3Dr0 válasza deadwing (#22767) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Igazad van. Amugy a venti megy de ugy tunik alul van "forgatva". Hiaba irjak,hogy japan kondenzatorok vannak benne meg szuper alkatreszek es birja a strapat a meleg az elektrolitra foleg hosszutavon nem hat jotekonyan. :)
De vegulis megoldottam :

[link] :DDD

(#22771) Simi37 válasza P3Dr0 (#22770) üzenetére


Simi37
őstag

Szakembör :D

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#22772) P3Dr0 válasza Simi37 (#22771) üzenetére


P3Dr0
senior tag

:P

(#22773) Enter65 válasza P3Dr0 (#22770) üzenetére


Enter65
Topikgazda

ugye ez most elszívja a levegőt és nem befúj? :Y

(#22774) P3Dr0 válasza Enter65 (#22773) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Persze persze szivja. Kulonben megfoznem :)

(#22775) Enter65 válasza P3Dr0 (#22774) üzenetére


Enter65
Topikgazda

ment pm, ne terheljük a topikot! :D

(#22776) NorbixD


NorbixD
tag

Üdv, router/tűzfal mögül szerettem volna bányászni. Sajnos csak a 80as port és lehet még más is, de a bányászathoz használatosak le voltak tiltva.

Erre találtam ezt a Hide.me szolgáltatást ami megoldotta a problémát. Csak le kellett húzni majd elindítani felkonfigurálta magát és elcsodálkozva néztem, hogy már működik is a bányászás. Hátha valakinek jól fog majd jönni.

(#22777) Enter65


Enter65
Topikgazda

Adózással kapcsolatban sikerült egy kis infót szereznem, (volt már kérdés, hogyan is állunk most ezzel!):

Sajnos mivel külföldi bankokon keresztül érkezik a pénz, így "külföldről származó jövedelemnek" minősül, ami után 16% SZJA-t kell fizetni. Mivel az adóbevalláson van egy ilyen sor, így azt ki kell tölteni, ezáltal bevallandónak minősül!
Ha a NAV véletlenszerűen bekéri a számlakivonatodat, akkor ezt látni is fogja, hogy külföldi banktól érkezett pénz.

Nagyjából ennyit tudtam, meg!

Remélem egy kicsit hasznos infó volt! :R

(#22778) butch3r válasza Enter65 (#22777) üzenetére


butch3r
senior tag

eho és egyéb stadion építési hozzájárulás adó nem megy még rá?

(#22779) Enter65 válasza butch3r (#22778) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Nem, és ugye ami ez évtől már csak 15%-t kell megfizetni.

Egyenlőre ez a hivatalos állásfoglalás a NAV részéről! Természetesen ha cégként tevékenykedsz, akkor a költségeket leírhatod, de ott más egyéb bevallási költségek is szóba kerülhetnek, erről kérdez meg egy könyvelőt!

[ Szerkesztve ]

(#22780) Ghard


Ghard
őstag

Zcash bányászatnál kártyánként kb óránként van egy rejected share. Ethereumon ez sokkal kevesebb. Flypool-on ilyen csak, vagy máshol is?

(#22781) deadwing válasza Enter65 (#22779) üzenetére


deadwing
addikt

Nem tudod, van erről valami hivatalos anyag, kiadvány?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22782) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Nemtudom mennyire szamit vagy nem de az ETH-t az alfabay elfogja fogadni majus 1 tol. Igy a BTC es a XMR mellett mar ETH-val is lehet majd fizetni. Lehet ez aremelo hatassal lesz az ethereumra. Gondoltam leiirom hatha hasznos info :)

(#22783) Enter65 válasza deadwing (#22781) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Sajnos nem tudok hivatalosan kidolgozott dokumentációról. Amennyiben hozzá jutok egyhez, közzé fogom tenni, hisz sokunkat érinti.

(#22784) Dexar007 válasza Enter65 (#22783) üzenetére


Dexar007
veterán

Esetleg teged.De en azt se tudom mirol beszelsz. [link] ;]

Mo-n tudod,hogy mukodnek az olyan ugyek ahol egynel tobb A4-es papirrol van szo? Eleg szarul.Ugyhogy jobb bele se kezdeni,majd esetleg ha kerdeznek akkor valaszolsz..addig is tolmacsot kerek! ;]

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#22785) mepet válasza Dexar007 (#22784) üzenetére


mepet
addikt

Egy kártya beállításait 3 napja állítgatom, hogy ne dobáljon 70%-ban invalidokat. Erre végre feltűnt, hogy csak félig-meddig volt bedugva a riser az alaplapba... Az ellen nem véd...

(a hsz véletlenül lett válasz...)

[ Szerkesztve ]

(#22786) NorbixD


NorbixD
tag

Üdv. két RX470 kártyával bányászok a claymore miner dual módba 56 Mh/s sebességet jelent. Viszont a nanopool oldala 24 órás átlagra már csak 50 Mh/s körüli sebességet a grafikonon ilyen hullámzó görbét látni. [link]

Vezetékkel kapcsolódik a gép a routerhez. Mitől van ez és hogy lehet megoldani? Másnál is így van?

(#22787) Parano1d válasza NorbixD (#22786) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Másnál is így van. Nem függ össze az internet sebességgel, vagy bármi mással, amivel befolyásolhatnád.

(#22788) Hego


Hego
tag

Sziasztok!

Mit érdemes most bányászni? Találok valahol valami fasza kis leírást arról hogy mit hogyan? Köszi!

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#22789) Parano1d válasza Hego (#22788) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Régebbi GCN1-es AMD-vel, és új Nvidival ZCash, vagy ugyanilyen algora épülő ZCL, Zdash.
Új AMD-vel Ethereum vagy hasonlók. Van vagy 10 coin ami napi 2 dollár felett hoz kártyánként Zcash-t is beleértve.
Asic is van pár ami nagyon profitabilis.

(#22790) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Van itt olyan, aki nem bányázik, hanem kereskedik az altcoinokkal?
Megkeresne esetleg privátban?
(Kezdéshez szeretnék tippeket kérni, aki hasonlóba kezdett, vagy gondolkodik)

A https://www.cryptopia.co.nz/
és a https://poloniex.com/
között gondolkodom. A lényeg hogy néhány ezret fektetnék néhány kisebb coinba (hosszú-és rövid táv is szóba jöhet). Aztán ha lesz tapasztalatom, meglátom, hogyan tovább...

Ha jól értettem, úgy működik a dolog, hogy szerzel bitcoint, és azzal "tőzsdézel" csak kötvények helyett litecoin / BTC párosokkal.

A kérdés, hogy mivel lenne érdemes elkezdeni, ha kis összegről van csak szó (pl. 10-20 ezret osztanék el 3-6 altcoin között)

(#22791) Dexar007 válasza Victoryus94 (#22790) üzenetére


Dexar007
veterán

Ez is ugy mukodik mint a "rendes" tözsde. Ha napi szinten kereskedsz,akkor elbukod a penzed. :)

Give me your cum,bull!

(#22792) Victoryus94 válasza Dexar007 (#22791) üzenetére


Victoryus94
őstag

azért gondoltam rá, mert naponta többször le tudom csekkolni, mi a helyzet, de mivel kis pénz, nem hiányzik. Az se gond ha hónapok telnek el, mire emelkedni kezd valamennyire, viszont több coin esetény van rá esély, hogy valamelyik beindul egy kicsit. Ha az idei évet nézem, elég sok coin emelkedett 2-10 -szeresére január-február óta

[ Szerkesztve ]

(#22793) P3Dr0 válasza Dexar007 (#22791) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Milyen igaz :DDD

(#22794) Overlocker válasza Victoryus94 (#22792) üzenetére


Overlocker
veterán

Vegyél ETH-t, ETC-t, DASH-t, XRP-t, ZEC-et, esetleg GAME-t és rakd el egy évre! ;)

(#22795) Victoryus94 válasza Overlocker (#22794) üzenetére


Victoryus94
őstag

ETH-n és DASH-en erősen gondolkodtam :)
Amiben bizonytalan vagyok, hogy simán megveszem valahol, és elteszem, vagy tőzsdén vegyem, ahol adott esetben le tudom cserélni, át tudom váltani, amikor sokat ér, vagy elkezd zuhanni.

Illetve hogy ez melyik oldalon/platformon történjen.
Ha a platform megvan, akkor már csak arra várok, hogy néhány kinézett coin közül melyiket érdemes épp venni.

[ Szerkesztve ]

(#22796) Dexar007 válasza Victoryus94 (#22795) üzenetére


Dexar007
veterán

Buy high sell low. :K ;]

Give me your cum,bull!

(#22797) zichie válasza Victoryus94 (#22795) üzenetére


zichie
senior tag

"Illetve hogy ez melyik oldalon/platformon történjen."

Választék az van bőven, de csak saját felelősségre. Én tavaly tavasszal kezdtem pár ezer forintot érő bitcoinnal, aminek az elején majdnem a felét buktam is, de végül egy év alatt a befektetett összeg kb. 15 szöröséig jutottam.
Nekem a Kraken jött be a conditional close lehetőség miatt, ami nem tudom, hogy pl. a Poloniex-en van-e. BTC-ben van a zsé, amit néha váltok (limit trading) másra (pl. MLN,ICN,REP, korábban ZEC és DAO is), amit igyekszem minél hamarabb (van, hogy pár másodpercen belül) visszaváltani BTC-re 0,5-2% haszonnal. Úgy kb. minden tiz vagy tizenötödik oda-vissza váltásnál bukok pár %-ot. Ez conditional close funkció nélkül nem menne.
Lehet, hogy ez abnormális stratégia, mivel 300 dollárnyi BTC-vel lehet havi 10000 dollár forgalmat is generálni, úgy, hogy végül 350 dollárnyi BTC lesz, de nekem bejött. A Margin Tradinget messziről kerülöm, mert azzal inkább buktam.

[ Szerkesztve ]

(#22798) Victoryus94 válasza zichie (#22797) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi, hasznos iromány. Reggel átfutom frissen is; keddig úgyse utal a bank (múlt héten épp szemeztem 1-2 coinnal, ha veszek, már most dupláztam volna... azt a 10 EU-t :D amit rászántam volna - de így is félek ráugrani utánajárás nélkül). :D

Ui.: Pont a bőség zavara miatt jöttem kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#22799) Dizi


Dizi
csendes tag

Sziasztok!

Érdekel az ETH bányászat, de fogalmam sincsen róla, hogyan kell.

Tud valaki nekem egy linket adni, az alapoktól leirva, mit-hogyan kell csinálni?

Milyen hardverrel, programokkal beállitások, stb.

Köszönöm előre is! :-)

(#22800) Victoryus94 válasza Dizi (#22799) üzenetére


Victoryus94
őstag

Fórumban keress rá: Erős videokártyával éri meg. Viszont ki kell számolni, mert az áram is pénzbe kerül. :) (erre vannak weboldalak)
Alapoknak szerintem keress rá a bitcoin bányászatra. Aztán azzal képben vagy az alapok kb meg is vannak.
Illetve youtuben van 1-2 magyar videó a témával kapcsolatban, ami nem régebbi 1 évnél.

Ha nincs hozzá alapból megfelelő hardvered, nem biztos hogy visszahozza a rááldozott összeget.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.