Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) deadwing válasza DigitXT (#22950) üzenetére


deadwing
addikt

Na, melyik vót? Álljon elő! :DDD

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22952) BRIKLY


BRIKLY
veterán

GIGABYTE RX 580 GAMING 4GB mennyire ajánlott? Vagy várjak ki inkább egy MSI-t?
Őszintén szólva nem rajongok a gagyibájtér. :B

(#22953) -Oliver- válasza DigitXT (#22950) üzenetére


-Oliver-
csendes tag

Hol volt ki volt hogy nézett ki? :DD

(#22954) Enter65 válasza deadwing (#22951) üzenetére


Enter65
Topikgazda

:F :P ;] , nah jó nem én voltam, de bárcsak így lett volna....

[ Szerkesztve ]

(#22955) Szoszo94 válasza Enter65 (#22954) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nekem most csak ennyire futotta, többet egyelőre nem szabad ráköltenem....így is nehéz volt megmagyarázni a zasszonynak, hová tűnik a píínz :DDD

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#22956) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Amd vonalon ha az ember fia MSI-t szeretne, akkor mi ajánlott ezek közül? RX 470 / 480 / 570 / 580 , 4G vagy 8G? Armor vagy Gaming? Mindegyikkel van ez a bios mod szopó? Ez mennyire kockázatos? Bukom a garit vele? :R

(#22957) dmon


dmon
aktív tag

2 hónap múlva megint mennyi használt VGA lesz olcsón a hardveraprón. :D

(#22958) ff-thomas válasza Parano1d (#22948) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

@Parano1d: köszi! megelégszem ezzel is, stabilan mennek a kártyák 27.8-27.9 MH/s -kel (eth only). Csak az zavar, hogy más jobban ki tudja használni ezeket a kártyákat, ergó én nem értek hozzá eléggé :)

@Mandarinn: ha MSI, akkor a Gaming széria, memória terén szvsz elég a 4GB-os változat. Venni újonnan már csak 570/580-ast tudsz és a tapasztalatok alapján bányászatra nem éri meg az 580, ha a beszerzési árat,
teljesítményt és fogyasztást egyaránt figyelembe veszed.

Btw nem értem az AMD-t: kiadja az új generációs kártyákat 2016 augusztusában, jelzi, hogy a következő generáció már 2017. júniusában érkezik és közben csinál egy verziófrissítést 2017. áprilisában.. Vagy az a tervük, hogy a Polaris kártyákat is piacon hagyja, mint alsó/közép/felső kategória és melléteszi a felső/csúcs kategóriába sorolható Vegákat majd? Fene vigye akkor őket, hogy elrontották a játékunkat ezzel az 5xx szériával. Követeljük vissza a 4xx-et :))

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#22959) Mandarinn válasza ff-thomas (#22958) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Köszi!

Tehát akkor az MSI 570 4G Gaming a befutó.
Van esetleg más márkában ennél jobb vétel? Ahogy nézem a Gigabyte-okat annyira nem szokták szeretni. Van 570 4G-ből más márka ami bányászat szempontjából mindent figyelembe véve jobb vétel?
Ezeket mindenképpen kell mod-olni? Kicsit félek ettől a résztől :)

(#22960) Szoszo94 válasza Mandarinn (#22959) üzenetére


Szoszo94
őstag

Az 570-es szériából az MSI hangos lett, 470/480-ból pedig az XFX-el a legjobbak voltak. 570-ből a Giga Aorus ami jól sikerült, mindenhol dícsérték, ezért vettem én is azt. Csak most nincs sehol se.

BIOS mod nem szükséges, de nyersz vele. Alulfeszelni viszont érdemes, azt legegyszerűbben driverből fogod tudni.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#22961) Mandarinn válasza Szoszo94 (#22960) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Állítólag : TORX FAN 2.0: (I)Supremely silent(/I)
Ekkorát hazudnának? :)
Mondjuk nekem nem baj ha hangos, ha minden más rendben van vele. Olyan helyen lenne ahol nem zavar senkit.

(#22962) ff-thomas válasza Szoszo94 (#22960) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Igen, az Aorus -ról én is jókat olvastam és az ára is jó volt - amíg lehetett kapni. Mire nagy mennyiségben elérhető lesz, addigra beköszönt a Vega is. A biztonság kedvéért azt meg kéne várni, mielőtt 100asával vesz valaki 5xx kártyákat bányászatra :C

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#22963) Mandarinn válasza ff-thomas (#22962) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Szerintem rohadt drága lesz, és ritka a HBM 2 miatt.
De kíváncsian várom :)

(#22964) Szoszo94 válasza Mandarinn (#22961) üzenetére


Szoszo94
őstag

A külföldi tesztek szerint az egyik leghalkabb 5xx-es hűtés az Aorus, úgyhogy relatívan nézve nem annyira kamu :N

MSI 3 hőcsöves, Giga 4, utóbbinak komolyabbnak tűnik a backplate-je is. Meglepődtem én is, mikor kibontottam, hogy jobban össze van rakva a 480-aimnál :) Végülis a 480-570 ugyanolyan TPD osztályba került, utóbbi rendesen kap feszültséget is, úgyhogy érthető. Még nem kötöttem be őket, lapra várok, utána tudok tapasztalatokról is beszámolni.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#22965) ff-thomas válasza Szoszo94 (#22964) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Kíváncsian várom, főleg a hashrate/fogyasztás értékeket : ) Milyen lapot vettél hozzá?

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#22966) Enter65


Enter65
Topikgazda

Friss:
https://prohardver.hu/hir/biostar_alaplapok_banyaszoknak.html

:C

(#22967) Szoszo94 válasza ff-thomas (#22965) üzenetére


Szoszo94
őstag

Mivel egy ideig csak 2 kártya lesz részemről abban a lapban és pár hónapig 2 havernak, így elég volt egy 4 foglalattal rendelkezőt választanom. HA-n lőttem ezt, megy bele egy cerka (PCX-en múlik, hogy holnap vagy hétfőn... :((( ), 4GB RAM és egy 250-es vinyó.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#22968) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Na most akkor Ez megéri,vagy sem? :F

(#22969) Parano1d válasza NorbixD (#22949) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Nem érdemes erőltetni. Legalábbis Eth nem. Lehet van olyan coin, ahol van értelme.
De!!! Gyári órajeleken nem tölti be a windowst sem. Ha 1425-ös strap-el próbálkozol, akkor kb 1500Mhz környékén megy még talán. Szóval akkor a memória órajeleket is át kell írni alacsonyabb frekvenciára BIOS szinten.

(#22970) ff-thomas válasza deadwing (#22951) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

@deadwing: Visszatérve a 1070-es kártyákra.. WhatToMine-on számolgatva napi 3,5USD-t hoz most 1 db 1070-es, áramdíjat levonva, ETH+LBRY bányászattal (~27MH/s + ~135MH/s). Ezt próbáltad már? A gyarkolatban is ekörül csákányoz? ZEC-re, vagy más ETH DUAL miningra kevesebb jött ki.

Én is tervezem, hogy építek egy nvidiás rig-et, csak hogy legyen olyan is. ;]

Nvidiánál kell bios-t módosítani ETH-hoz? Van hasonlóan letisztult és jól működő progi Nvidia optimalizálásához, mint a Polaris-okhoz a WattTool?

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#22971) Mandarinn válasza ff-thomas (#22970) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Hogy jött ki Neked ez a 3,5 dollár? :F

(#22972) deadwing válasza ff-thomas (#22970) üzenetére


deadwing
addikt

Nálam kb 2.5 euró bruttó a nicehashon.
Nekem nem megy a dual mining, lusta vagyok beállítani, vagy a nicehash progija nem támogatja nvidiánál, nem tudom.
Nem biosozok, csak AB, gpu órajelhez nem nyúlok, vram +200, power limit lehúz, kártyától függően 55-75%-ra, azt annyi.
Az equihash minere szépen mutatja az efficiency-t, én úgy állítom be, hogy kártyánként 110W körül menjen, ilyenkor az effi kb 3.5
Én így elvagyok.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22973) ff-thomas válasza deadwing (#22972) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

@Mandarinn: én amiket olvastam, az alapján a 1070-es ETH+LBRY dual miningra ETH ~27MH/s + LBRY ~135MH/s -t csákányoz. LBRY-ben nagyságrenddel jobban teljesít az nvidia az amdhez képest, ezért erre esett a választásom, Decred, Pascal, stb. esetén semmi extra, de az LBRY -vel nagyon megérősnek tűnik.

@deadwing: Ja igen, te Nicehash-sel bányászol. Nem próbáltad ezek szerint a Claymore dual minerrel?

@asaca: Neked van valami infód a gyakorlatban 1070-ről ETH+LBRY -re? Én egy youtube videón láttam ETH 29MH/s + LBC (LBRY) 100MH/s -et, gondolom a második coin bányászat intenzitásától függ, de ez az eredmény még jobb, bár talán húzva volt a kártya. Minden esetre reálisnak tűnik az áram költség levonása utáni 3,5USD/nap/GTX1070, ami nem olyan rossz :Y

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#22974) Mandarinn válasza ff-thomas (#22973) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Én ma fogok elindulni 1070-esekkel és akkor kipróbálom ezt a Claymore-t dualban amit írsz. Kíváncsi vagyok.

(#22975) Overlocker válasza ff-thomas (#22973) üzenetére


Overlocker
veterán

Hát az elég erősnek tűnik , single 30 körül tol ETH-ra, LBRY -re 270 körül, single. Hétvégén próbaképp én is kipróbálom..

(#22976) ff-thomas válasza Overlocker (#22975) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Ok, várom az eredményt mindenkitől :R

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#22977) asaca válasza ff-thomas (#22973) üzenetére


asaca
tag

1070-röl nincs semmi infom.Azért is kérdeztem hátha tud valaki valamit,mert csábitó az alacsony fogyasztás.
-rx480 dual: Eth/29-Dcr/860 r9 390 dual: Eth/30-Dcr/450

BF3: aSaca-Hun

(#22978) PonPon válasza ff-thomas (#22976) üzenetére


PonPon
senior tag

valakinek van rx 580-as kártyája?
mennyivel eszik többet mint az rx 570?

undervoltal kb. egy szintre lehet őket hozni?

(#22979) ff-thomas válasza PonPon (#22978) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

nézd meg Cryptomined videóját a jutúbon, összehasonlítja a 480-570-580 kártyákat (hashrate, fogyasztás, stb.)

https://www.youtube.com/watch?v=YLPjo6qLw98&t

find a way or make one..

(#22980) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Sziasztok!

Az új Platformmal, amit készítettünk, megyünk a Consensus 2017 New York-i rendezvényre. A Pre-ICO addigra elindul és fogok tudni linket adni az ICO oldalhoz is. (Ami egyben a Platform oldala is) Izgalmas idők jönnek, az elkövetkező 2 hónapban végigjárjuk Európát is és a nagyobb krypto rendezvényeken ott leszünk!

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#22981) asaca válasza Mesterlovesz (#22980) üzenetére


asaca
tag

Hajrá! :C

BF3: aSaca-Hun

(#22982) sanzi89 válasza deadwing (#22865) üzenetére


sanzi89
addikt

Egy pár kérdés, ha megengeded. :)
Jól értem akkor, hogy egyszeri 15 euróért és havi 1 euróért van egy olyan bankkártyám, amit minden ATM elfogad, ami elfogad VISA kártyát és közvetlenül tudok FT-ot kivenni az aktuális árfolyamon a Cryptopay BTC számlámról? Valamint az ATM pénzfelvételnek van egy fix 2.75 Euró és egy 3.00%-os díja, továbbá 1%-ot vonnak le még a Cryptopay számlámra utaláskor?

Példa:
100 Euró értékben utalok pl. Nicehash-ról
99 Euró íródik rá a Cryptopay számlámra
2.75(fix)+2.97(3%) Eurót levonnak a pénzfeltételért
93.28 Euró értékű forint jön ki az ATM-ből

Ez durván 6.72%-os sarc.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22983) -Oliver- válasza sanzi89 (#22982) üzenetére


-Oliver-
csendes tag

Az lemaradt hogy a nicehash is levon tőled 5%-ot, ez az undorító benne.

(#22984) sanzi89 válasza -Oliver- (#22983) üzenetére


sanzi89
addikt

Hát igen, de ezt nem tudom kikerülni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22985) ff-thomas válasza sanzi89 (#22984) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

@Mesterlovesz: hajráááá!!!! :C

@sanzi89: miért nicehash-re bányászol? claymore miner -> kraken v poliniex -> átváltod btc-be és utalod, szerintem 5%-nál kevesebb így a költség. pláne, hogy a nicehash soha nem fog annyit fizetni, mint ha közvetlenül az altcoint bányászod, tehát ott is van néhány %, amit megfoghatsz. persze a nicehash kényelmes, én azt értem..

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#22986) deadwing válasza sanzi89 (#22982) üzenetére


deadwing
addikt

Ez kb így van, de ha csak vásárolsz vele akkor kevesebb a sarc. :)
Továbbá az árfolyamot a feltöltéskor kell nézni, ha az euro accountra küldöd közvetlenül -van ilyen, van neki külön btc címe-, akkor azonnal átváltódik. Tehát a kártyádon euro van. Mondjuk btc is lehet, azt is tudsz az accon tárolni. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22987) deadwing válasza ff-thomas (#22985) üzenetére


deadwing
addikt

Nvidiánál adott, hogy nicehash, mivel nekik van/volt a leggyorsabb minerük. Lehet utána kéne nézni a többi minernek, hogy állnak... Azt tudom, hogy fél éve kb az ő minerük gyorsabb volt vagy 50%-kal az összes többinél. Azóta így maradtam :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22988) deadwing


deadwing
addikt

ZEC-nél dwarf vagy flypool a javasolt?

Ahh, most nézem, a dwarf full le van ürülve... van hogy 5-6 óránként van blokk találat. Pedig én régebben ott toltam.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22989) sanzi89 válasza ff-thomas (#22985) üzenetére


sanzi89
addikt

Jelenleg CryptoNight algoritmust használva bányások CPU-val Monero coint, kb ezt éri meg legjobban. Most akkor kellene egy online wallett, ahova tudok Monero-t bányászni, amit megint átváltok a poloniex-szel mondjuk BTC-re. Ez nem tudom hány százalék lenne, de biztosan ennek is van díja.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22990) Victoryus94 válasza sanzi89 (#22989) üzenetére


Victoryus94
őstag

A tranzakciós díj 1% alatt van (általában 0.1% körüli); szóval ezeken sokat nem buksz.
Online wallet minek? Mehet oda egyből a walletról, ahova eddig bányásztál.

[ Szerkesztve ]

(#22991) sanzi89 válasza Victoryus94 (#22990) üzenetére


sanzi89
addikt

Jelenleg a Nicehash-en van a bányászásért kapott BTC, és ennyi.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22992) mepet válasza mepet (#22885) üzenetére


mepet
addikt

6db rx570 h81 pro btc-ben! Működik!!!

0. Win10 64bit kell hozzá!

1. Kétféle driver kicsomagol:
- Non-WHQL-Win10-64Bit-Radeon-Software-Crimson-16.9.2-Sep21
- Non-WHQL-Win10-64Bit-Radeon-Software-Crimson-ReLive-17.5.1-May4

2. Felülír mindent a régiből az újba: így

3. DDU-val safe mode-ban legyalulni a drivereket

4. bekötni az összes VGA-t (szépen mind meg fog jelenni Standard VGA-ként)

4.Device managerben jobb klikk akármelyik vga-ra, majd Update Driver, új driver betallóz:

5. Újraindít, kész:

forrás

Win7-tel nem ment sehogy 6 kártya, a 6xGPU_mod után fekete képernyő volt az új driverekkel.

Win10-nél a hibajelenség, ha egyenként csatlakoztatgatod a VGA-kat, majd atikdmg patcherezel: 5 kártya minden ok, a 6-nál újraindul a gép, nem tölt be a windows.

Tudtommal vegyes 470-570 6-os windowsos rigre egyelőre nincs megoldás, bányászatnál összeomlik az amd driver, hiába sikerült idáig eljutni.

(#22993) -Oliver-


-Oliver-
csendes tag

(#22994) -Oliver-


-Oliver-
csendes tag

A fenti képen 3db Aorus RX580 4GB elpida megy több mint 17 órája ezen a teljesítményen, megy még feljebb is de sztem ez teljesen egészséges így. A harmadik kártya a gépben van azért melegebb kicsit. Tudom sokan tudjátok de azéért leírom csak a károgóknak zárojelben: A hashrate a harmadik kártyán azért ugrik néha le mert ezen van betöltve a windows kernel, ahogy látható a memóriahasználatból is.

[ Szerkesztve ]

(#22995) PonPon válasza -Oliver- (#22994) üzenetére


PonPon
senior tag

nálam ennyi jött ki az RX580 elpidábol, valószínűsítem hogy ugyanaz a kártya.
Nem tudom hogy csinálod azt a 2000mhz-es memóriát :)
ez 1500-as timming...1625-en 2000mhz-el nekem 25-26mhs-t hoz.

nálam 11 órája megy jelenleg. Viszont fogyasztásban nyertem, sokkal :)

[ Szerkesztve ]

(#22996) -Oliver- válasza PonPon (#22995) üzenetére


-Oliver-
csendes tag

Ez se rossz. Lehetne még itt nálam bőven alulfeszelni de nem volt időm vele szórakozni! Érdekes, nálam megy ami nálad nem. :U

(#22997) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Urak! Tudna nekem valaki infót adni,hogy az rx480 al a zcash és az eth bányászata között mennyi a teljesítménybeli különbség? Melyik algo fogyaszt kevesebbet?

(#22998) ff-thomas válasza mepet (#22992) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

@mepet: te sem nézed Cryptomined videóit? ő csinált vegyes rig-et, meg 6x580-asat is Win10-zel.

@P3dr0: Ethash kicsit (~10-15%?) többet eszik, mint az Equihash, de az utóbbi hónapokban a nyereség jóval több. GPU-Z-vel meg tudod nézni a kártya fogyasztását.

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#22999) mepet válasza ff-thomas (#22998) üzenetére


mepet
addikt

Nem ismertem. Meg amúgy is mire kirakta a videót bő 1 napja, addigra kb meg is oldottam. (Csak egy hét megfeszített munka volt :D ) Mármint ez a 6x RX5** videó. A vegyes rx4** rx5** rigeset nem találtam meg, linkeld be légyszi!

(#23000) mepet


mepet
addikt

Mindegyik kártya Sapphire Pulse RX570:
~28MH: Hynix ramos 2000MHz mem órajelen
~25MH: Elpida ramos 1900MHz mem órajelen

Kipróbáltam, tökéletesen működik a német musicoin pool: music.spdns.eu

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.