Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) ff-thomas


ff-thomas
aktív tag

aki 280X-et használ, annak a CZM 9.2 pár % visszaesést hozott hashrate-ben, 9.1-et használjátok.

kléjmor beépít a köv verzióba egy funkciót, amivel lehet a kártyának megfelelő legjobb algoritmust kiválasztani.

ja és néhány nap múlva kapunk linux verziót is.

find a way or make one..

(#21852) westlake válasza ff-thomas (#21851) üzenetére


westlake
félisten

Mármint a ZEC miner-be beépít egy funkciót, hogy más algót is tudjon használni, mint az equihash? Ésszerűen hangzik. :D

Play nice!

(#21853) cromex válasza ff-thomas (#21851) üzenetére


cromex
tag

Nálam a 280x-ek jobban mennek a 9.2-vel reggel óta. :K

(#21854) ff-thomas válasza westlake (#21852) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

nem, de szó szerint így fogalmazott, nem az én "nyelvbotlásom". nyilván az equihash-t használja minden esetben, csak a megfelelő kártyára optimalizált módon. gondolom, hogy az algoritmust alakítja a kártya lehetőségeihez/képességeihez mérten.

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21855) westlake válasza ff-thomas (#21854) üzenetére


westlake
félisten

Így már másképp hangzik. ;)
Mármint az, hogy optimalizálja az programját adott kártyákra. Az algo az adott.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#21856) ff-thomas válasza westlake (#21855) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

"NOTE: v9.2 can be a bit slower (by 1-2%) than v9.1 on some cards!
In next update I will add "-a" option to select best algorithm for your GPUs (or I'll implement other workaround), right now you can use v9.1 for such cards."

Most ez ZEC-re és azon belül kártyákra vonatkozik, de az lenne a legtutibb, ha lenne egy alkalmazás, ami figyeli a várható profitot a saját tesztjeid v beállításaid alapján és annak megfelelő miner-t indítja (ill megfelelő bat-ot futtatja, mert miner-en belül is lehet ugye többféle coin), vagy fut mindegyik miner és a kártyákat kapcsolgatja, hogy melyiken bányásszanak épp. Szimplán utópia :)

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21857) westlake válasza ff-thomas (#21856) üzenetére


westlake
félisten

Meg tudná csinálni, ha akarná. A "best algorithm" egyébként nálam nem egy adott algo optimalizálását jelenti. A best algorithm olyan fogalom, amit NiceHash-ék alkalmaznak. Mindenesetre kíváncsian várom azt a "-a" kapcsolót.

Play nice!

(#21858) deadwing válasza ff-thomas (#21851) üzenetére


deadwing
addikt

Még az csak... de már egyszer megfagyott tőle az egész gép, amikor otthon voltam. Akkor azt hittem más miatt, de nem, mert már megint... Csak most melóba vagyok reggel 8-ig. A gép meg otthon teker megfagyva full gpu terhelésen. Hát gratulálok. Persze nincs aki lekapcsolja...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#21859) Parano1d


Parano1d
aktív tag

Nekem pl vegyesen van a rigben 280x, és rx 470.
Nem mintha az a 1-2% nagyon földhöz vágná az embert, de azért jó volna, ha nem úgy menne a fejlesztés, hogy két lépés előre, egy hátra.

(#21860) atideath válasza deadwing (#21858) üzenetére


atideath
tag

Egy Wifi-s konnektort érdemes venni és akkor távolról is tudod hardresetelni a gépet. Szerintem annyit megér.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#21861) xylon válasza Parano1d (#21859) üzenetére


xylon
újonc

Futtathatsz külön 9.1-et a 280x-re és 9.2-t az RX470-re, -di kapcsolóval tudod megadni a gpu id-ket.

(#21862) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Milyen CPU kell egy righez, ami keveset eszik, de mégis elég ? Most egy 270u (unlocked) van alattuk, de ha 1 magon marad, akkor használhatatlan :D, kérdés mennyire CPU limites így a dolog

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#21863) Parano1d válasza CocooN-z (#21862) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Mekkora órajelen mennek a procik? Amúgy nem gondolom, hogy proci limit van, nekem egy 2 magos celeronnal szinte észre sem venni, hogy dolgozik az 5 kártya. Taskmanagerrel nézz rá, ott látod, mi eszi a procit.

(#21864) CocooN-z válasza Parano1d (#21863) üzenetére


CocooN-z
őstag

Nincs gondom, igazából az érdekelne, h miképp hatna a H/s re ha pl egy vs. i7 lenne alatta.
OpenHW monitor is írja, h 800 on mennek a magok, tehát nincs gond. amúgy 2GHz a top.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#21865) Parano1d válasza CocooN-z (#21864) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Akkor egyértelmű a válasz gondolom. Semmi pozitív hatása nem volna.

(#21866) ff-thomas válasza westlake (#21857) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

A kontextusból egyértelműen az következik, amit írtam. De nyilván a legjobb egy nicehash-hez hasonló kléjmór-óllsztárz cucc lenne.

find a way or make one..

(#21867) haxiboy válasza ff-thomas (#21866) üzenetére


haxiboy
veterán

Amin már én dolgozok. :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#21868) westlake válasza haxiboy (#21867) üzenetére


westlake
félisten

Bla-bla-bla. ;] :D

Play nice!

(#21869) janos666 válasza ff-thomas (#21866) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem lenne rossz, ha egységesítené a programját, hogy ugyan az az egy claymoreminer.exe tudná hajtani az eth-, equi-, note-, stb OpenCL algókat is (amik most is a külön kis .bin file-okban vannak), mert akkor nem csak opcionálisan és késésekkel lennének visszavezetve a coin független funkciók (mint pl. az SLL támogatás, új VGA-k hőmérséklet monitorozása, stb) a régebbi algók programjaiba, és nyilván egyszerűbbé válhatna a coin-ok közti ugrálás is (multi-algo program a multi-algo bányászathoz...).

A "power spike" pedig szerintem nem bug, hanem feature. Ha kvázi-tökéletesen maximális teljesítményre lenne hangolva a programja (olyan értelemben optimalizált, hogy közel teljesen ki tudja használni a hardware erőforrásait), akkor folyamatosan annyi áramot zabálna a VGA, amennyit csak bír bármilyen szintetikus stressz-teszt alatt (és/vagy fizikailag). Ezt ő is leírta, hogy mikor időnként megugrik a fogyasztás, az lényegében azt jelenti, hogy épp egy olyan munkafázisnál jár, amit már sikerült nagyon hatékonnyá tenni (olyankor nem unatkozik a hardware). Emiatt szerintem jogos elvárni, hogy akinek nem bírja el a tápja, az vagy cseréljen erősebb tápra, vagy kössön egy-egy tápra kevesebb VGA-t, esetleg húzza vissza a driver-el a fogyasztás limitet a kártyákon, stb (vagy ezek tetszőleges kombinációi, szóval nem lehet azt mondani, hogy feneketlen gödörbe esik a felhasználó).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21870) ff-thomas válasza janos666 (#21869) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Pontosan.. csak gondolom sokan meglepődtek a "power spike"-ok miatt, az eddigi minereknél nem volt tapasztalható, vagy nem olyan mértékben, hogy bárkinek problémát okozzon. No meg mennyi marha van ott a fórumon, akik csak a fesztivált csinálják.. szűrni kell a hülyésget és így kezelni a kommenteket.

Btw a BTC árfolyamát figyelitek? Miért ez a rohamos emelkedés? (847USD perpill)

És még 1 kérdés, amire nem találtam eddig választ: XMR nethash miért esett felére hirtelen dec. 14-étől?

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21871) mepet válasza janos666 (#21869) üzenetére


mepet
addikt

És nevezze el niceclay minernek és kérjen 20% devfeet! ;]

(#21872) Overlocker válasza ff-thomas (#21870) üzenetére


Overlocker
veterán

+20% épp a zcash is, ami meglepőbb

(#21873) D@reeo válasza ff-thomas (#21870) üzenetére


D@reeo
aktív tag

"Btw a BTC árfolyamát figyelitek? Miért ez a rohamos emelkedés? (847USD perpill)"

Azért, mert én kb. 1 hónapja eladtam.
Mindig akkor kezd el növekedni, miután eladok :D :W MINDIG!
Legközelebb szólok róla nektek is :DDD

(#21874) Martin97 válasza D@reeo (#21873) üzenetére


Martin97
aktív tag

Ne aggódj, én akkor váltottam mindent btc-be, mielőtt megindult a zec. Üdv a klubban. :DDD

(#21875) xylon válasza Martin97 (#21874) üzenetére


xylon
újonc

Én ZEC-et vettem tegnapelőtt, mikor elindult felfelé. Szinte rögtön el is kezdett esni, sikerült a csúcson vennem :D De a mai kiugrással visszahoztam amit buktam, sikerült elég jól eladnom, plusz lett a vége :)

(#21876) ff-thomas


ff-thomas
aktív tag

"v9.2 Linux version is available." - ha érint valakit.

find a way or make one..

(#21877) Overlocker válasza D@reeo (#21873) üzenetére


Overlocker
veterán

BTC-t nem adunk el! Alapszabály! :D

(#21878) ff-thomas válasza Overlocker (#21877) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

helyette inkább becseréljük ZEC-re és elbukjuk.. valaki csinált ilyet november közepén, de nemtom ki volt :W szerencsére csak 0,4 BTC-vel.

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21879) LLam válasza ff-thomas (#21878) üzenetére


LLam
senior tag

Bizony a tanulópénzt meg kell fizetni, legyen az ZEC vagy akár NLG.. :O :O

Stay hungry!

(#21880) Overlocker válasza ff-thomas (#21878) üzenetére


Overlocker
veterán

0,1-nél váltottam be btc-t zec-re.... NLG-t meg nem adtam el, most már minuszba... Fő az optimizmus! :D

(#21881) deadwing


deadwing
addikt

Másnál is szarakodik a dwarf?
Ilyen 5-6.000 ms-es sharek vannak és emiatt nagyon nő a reject.
Tegnap óta ez van.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#21882) deadwing válasza deadwing (#21881) üzenetére


deadwing
addikt

us1 és ru1 stabilabb jóval, az eu1-et hanyagoljátok szerintem.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#21883) zichie válasza ff-thomas (#21878) üzenetére


zichie
senior tag

Én a BTC -> ZEC váltással dupláztam. Persze időben visszaváltottam. Nemcsak bukni lehet vele. :) Kell hozzá egy kis szerencse és némi fáziskésés a Poloniex és a Kraken között, ami sajnos egy ideje már nincs meg. :(

[ Szerkesztve ]

(#21884) ff-thomas válasza LLam (#21879) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Jajj hát NLG-ről ne is beszéljünk.. letöröltem-eltüntettem a wallet-et anélkül, h tudtam volna..

Épp múlt héten jutott eszembe, h az nem a teszt rig-emre volt telepítve, amit azóta áthúztam linuxra, majd vissza winre? Hm.. DE!! :C ezen már csak röhögtem kínomban.. nem is értem, miért utaltam ki saját wallet-be, maradhatott volna a bittrexen.., akkor még mindig meglenne az az adag, amit szeptemberben vettem 150EUR-ért..

Most már eleget tanultam idénre, meg jövő évre előre is - remélem :F

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21885) ff-thomas válasza deadwing (#21882) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

deadwing: Ja igen, épp akartam írni, hogy a kléjmór zcash topikban sokan írták már múlt héten is, többször lehalt a dwarfpool eu szervere és mindenki a ru-t javasolta, stabil a szerver és a késleltetés is bőven elfogadható határokon belül mozog.

zichie: én a kereskedés részét nem is akarom erőltetni egyelőre, mer' csak hülyeséget csinálnék.. :) az majd a jövő évi projekt, miután a bányarémek már visszatermelték a teljes vételárat.

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21886) janos666 válasza ff-thomas (#21885) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"jövő évi projekt, miután a bányarémek már visszatermelték a teljes vételárat"

Awww. :B :P ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21887) zichie válasza ff-thomas (#21885) üzenetére


zichie
senior tag

Én meg eddig csak kereskedtem, nem bányásztam. Ha a kereskedésből összejön elég zsé, akkor abból vagy beruházok bányászatra alkalmas hardverre, vagy elköltöm, vagy tovább kereskedem (és elbukok mindent). :)

(#21888) janos666 válasza zichie (#21887) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"vagy tovább kereskedem (és elbukok mindent)"

Ezzel együtt kerek csak az élmény. :K

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21889) bazsyka


bazsyka
tag

Linuxos claymore fut cygwin alatt,ha igen milyen függőségek kellenek hozzá?

deadwing:Nálam az orosz szerveren 11000 ms-os sharek vannak most,nem tudom mi lehet a hiba,de reject alig van most

[ Szerkesztve ]

(#21890) Parano1d válasza bazsyka (#21889) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Mindenhol sz@r most a dwarfpool, alig lehet csatlakozni, ha sikerül akkor is ledobál, meg nagy késések vannak. Vissza is álltam flypoolra, pedig rosszabbul fizet.

[ Szerkesztve ]

(#21891) deadwing válasza Parano1d (#21890) üzenetére


deadwing
addikt

Nekem is jobban hozott, amig jol ment. Most elutaztam videkre, banyatt lelottem, de elotte par orat nagyon jol ment az us1.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#21892) Parano1d válasza deadwing (#21891) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Eddig csak az eu-t, és az oroszt próbáltam, de valóban us jónak tűnik.

(#21894) bazsyka


bazsyka
tag

Srácok minergate-re is berakták a zcasht!

(#21895) ff-thomas válasza bbarna (#21893) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

waddahekkizdiz? egy újabb sh*tcoin? :) vagy lemaradtam valami nagy dologról? :D

find a way or make one..

(#21896) htc07 válasza bbarna (#21893) üzenetére


htc07
addikt

reflink tiltott...

(#21897) bbarna válasza htc07 (#21896) üzenetére


bbarna
tag

Törölni hogy lehet?

(#21898) D@reeo válasza bbarna (#21897) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Írsz ebbe a topicba egy hsz-t és linkeled a hozzászólásaidat amiket töröltetni szeretnél.

(#21899) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok. Lehet baja a épnek, ha hosszabb ideig van lefagyva vagy crashelve? Ma reggel óta nem látom a gép-et TeamViewer-be, nem is bányászik. Csak nem tudom, hogy valami fagyás lehetett vele, vagy esetleg áramszünet, ami miatt nem elérhető. Az előbbit valószínűbbnek tartom. (ilyenkor 50% fogyasztása van kb a gépnek)
Még pár napig nem mennék a géphez, és körülményes megkérnem valakit, hogy indítsa újra, bár nyilván az lenne a legjobb megoldás.

(#21900) deadwing válasza Hurkafej (#21899) üzenetére


deadwing
addikt

Ha bánya közben fagy meg, ugyan úgy 100%-on maradnak a gpu-k. Nálam legalábbis volt már ilyen, az új minerrel 2-szer is. Utoljára a szomszéddal lekapcsoltattam a villanyóránál a kismegszakítót, majd vissza.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.