Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) deadwing válasza Dexar007 (#21536) üzenetére


deadwing
addikt

Nemtom, gyanús, hogy sose... :O

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#21552) olle


olle
senior tag

[link]

Hátha valakit érdekel. :)

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#21553) haxiboy válasza olle (#21552) üzenetére


haxiboy
veterán

1200W -os PSU? $100 szállítással? Nem rossz nem rossz. Ha vesz valaki megnézném azért élőben is :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#21554) westlake válasza haxiboy (#21553) üzenetére


westlake
félisten

Nincs ebben semmi különleges. Kipróbált dolog, nem átverés.
A kép mondjuk elég csalóka, mivel a hat kártyából csak hármat működtet a hirdetett táp. 6 pines 470-esből akár 8 darabot is táplál, viszont 8 pines kártyából már csak 4-et lehet vele működtetni. Jól látható, hogy a panelen 8 darab 6 pines csatlakozó van.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#21555) westlake válasza westlake (#21554) üzenetére


westlake
félisten

Sőt, lehet rendelek is néhányat. Persze nem az előre "gyártott" verziót, hanem a gyári HP tápegységet. 6/8 pines kábelek kellenek, meg egy kis forrasztás és kész is a rig táp. Igaz, hogy használt, de már 10.000 forintért beszerezhető darabja. Nem is értem, minek vettem 60k-s tápegységet. :O :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#21556) rolko válasza westlake (#21555) üzenetére


rolko
őstag

A panelt külön is meg lehet venni hozzá, és forrasztani sem kell :DDD [link]

(#21557) micsu válasza olle (#21552) üzenetére


micsu
tag

És ZolaMan szerver tápjairól mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#21558) ff-thomas válasza micsu (#21557) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Az én személyes véleményem (a tőle vásárolt riser-ek és a mellé nyújtott támogatás alapján) az, hogy tákolmány minden, amivel Zolaman bizniszel.

Bocs, de én semmit nem vennék tőle.

Akkor inkább ebay, vagy ha a gari fontos és a könnyű-gyors elérhetőség, akkor interbolt.eu -tól kell tápot venni, és a Rolko kolléga által linkelt panelt hozzá.

Lehet, hogy a negatív tapasztalat miatt kissé részrehajló vagyok Zolamannal kapcs.ban, ezt is kéretik figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21559) westlake válasza rolko (#21556) üzenetére


westlake
félisten

Tudom, hogy meg lehet venni. ~9.000 forintért vedd meg te. :P
Annyira tudok én is forrasztani, hogy vezetékeket forrasszak egy ponthoz. És egy ellenállást sem sokkal nehezebb a "helyére" rakni. Ha valaki ezeket nem tudja/meri megcsinálni, akkor vegyen kész terméket. ;)
Egyetlen negatívuma van azoknak a szerver tápoknak. Senki nem marad meg mellettük, ha az a "kis" ventilátor igazán beindul. :O

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#21560) janos666 válasza ff-thomas (#21558) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt sem árt elfelejteni, hogy az egész GPU bányászat tákolás. Ha megkérdeznél egy "szakembert", akkor szerintem olyasmi javaslatokat kapnál, hogy vegyél egy csúcskat. X99 deszkát (a kötelező min. 6 magos CPU-val) és tegyél azokba maximum 4-4 VGA-t (bele a slot-okba), persze egy korrekt gépházba építve, és "nyilván" nem Radeon vagy Geforce, hanem FirePro vagy Quadro legyen, és korrektül légkondicionált szerverterembe dobd be a vasat... végül pedig eljutsz oda, hogy még 2013-ban és adóelkerüléssel sem tudtál volna nem bukni a dolgon, ma pedig inkább lapátolhatnád ki a pénzt az ablakon. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21561) ff-thomas válasza janos666 (#21560) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Igaz.. de azért tákolás és tákolás közt is van különbség, vannak fokozatai a tákolásnak, kókányolásnak, vagy ki hogy ejti.. - legalábbis én érzem :D

Amúgy tudja valaki, hogy ezt milyen házba építik? Keresgéltem 4U IPC házakat, de nem találtam ezt: http://mintmining.com/mining-equipment

(azt látom, hogy a fogantyúkat és a bekapcs részt áthelyezte az elejéről a hátuljára, ennyi, de ettől függetlenül nem találom, milyen ház az alapja)

find a way or make one..

(#21562) Parano1d válasza westlake (#21559) üzenetére


Parano1d
aktív tag

További negatívumok, hogy nem nagyon van rájuk garancia sem, és lehet, hogy tartós használatra vannak tervezve, de pl egy erős vihar okozta áramingadozásnál sem vagyok biztos, hogy megvédi a gépet.
A zaj amúgy igazából nem hátrány, mert egy bányászgép alapból sem szokott túl csendes lenni.

(#21563) westlake válasza Parano1d (#21562) üzenetére


westlake
félisten

Mármint garancia mire? A tápra, vagy arra, hogy nem teszi tönkre a rákötött fogyasztókat? A tápra valóban nincs, de ha darabja beszerezhető 10k-ért, akkor én például el tudom azt fogadni, hogy (mondjuk) 26 hónap múlva nem cserélik ki nekem ingyen. Ahhoz pedig sok sikert kívánok bárkinek is, hogy a táp gyártóján próbálja leverni bármelyik fogyasztó meghibásodását.
Egyébként jobb helyen eleve nem a tába épített túlfeszültség védelemre hagyatkoznak, hanem minőségi hosszabbítókat, vagy elosztókat iktatnak be. Mindamellett honnan tudod, hogy egy ilyen HP tápegységben nincs ugyanolyan jó minőségű védelem, mint egy 80k-s tápegységben?
Az 50$-os ár senkit nem kellene, hogy megtévesszem. Újonnan ez a táp is körülbelül 50k + ÁFA. Annak pedig teljesen érthető oka van, hogy miért lehet hozzájutni 50$-ért egy használt darabhoz. Pontosan azért, mert "tele" van vele az internet.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#21564) atideath


atideath
tag

Ehhez a táphoz mit szóltak? Lepa 1000W

6db RX 470-es karit szerintetek elbír? Vagy nézzek nagyobbat?

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#21565) westlake válasza atideath (#21564) üzenetére


westlake
félisten

Erre az tudna válaszolni, aki próbált már 1000W-os táppal hat darab Polaris-t hajtani. Ha átlag 130W-tal számolunk, akkor még éppen jó lehet. Marad 220W az egyéb elemeknek. Ha hosszabb távra tervezel, akkor érdemes lehet 1200W-os modellt venni, mivel az equihash nem hajtja ki rendesen a VGA-kat.

Play nice!

(#21566) olle


olle
senior tag

Rosewill HERCULES-1600S

Én ezt néztem ki. :)

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#21567) ff-thomas válasza olle (#21566) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

EVGA 1300, Enermax MAXREVO 1600 (Platimax 1350, bár ez most elég drága), esetleg Thermaltake 1200, ezek mind jobb áron vannak és itthon elérhetőek. Külföldi cucc esetében ne felejtsd el - ha már a garit emlegettük többször - hogy a garanciális javítást/cserét érvényesíttetni mennyivel macerásabb és költségesebb ilyenkor.

Egyébként döbbenetes, hogy első ránézésre és tapintásra az EVGA és az Enermax között is mekkora minőségbeli különbséget érezni (én a héten vettem előszőr EVGA-t, mert nem jutottam hozzá a MAXREVO 1600W-oshoz és kivételesen tök jó áron volt ez az 1300-as), nade beneveztem 1 ilyen Thermaltake-re is kényszerből.. attyaűristen.. hát ez már majdnem olyan élmény, mint régen a Vargáné tápja vs Chieftec volt (és Thermaltake a Vargáné jelen esetben.. borzalom..).

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21568) rolko válasza atideath (#21564) üzenetére


rolko
őstag

Nálam CM V1000 simán visz 6 kártyát, 700w-t vesz fel a konnektorból

westlake: 9k -ért sztem 3-4 tápot is kiforrasztok ;] El kell zárni egy külön helységbe és nem őrjít meg ahogy sikít :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21569) dzoli1005 válasza ff-thomas (#21561) üzenetére


dzoli1005
újonc

Valószinű, hogy ez az alapja:
[link]

(#21570) atideath válasza rolko (#21568) üzenetére


atideath
tag

Köszi akkor marad az 1000W-os.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#21571) Elbandi válasza ff-thomas (#21561) üzenetére


Elbandi
aktív tag

hat ez a forditott elrendezes eleve nemjo, foleg ha rack szekrenybe akarod tenni, mert megvaltozik a hideg-meleg levego iranya. (hostingban pl elorol szivja a hideget, es hatul fujja ki a meleget)

(#21572) mepet válasza atideath (#21564) üzenetére


mepet
addikt

Én nagyon hasonló, 1000W-os "Gold" LEPA tápot használok egy 6db 470-es righez.
Ránézésre Enermax minőségű cucc, a ventije halkabb, mint egy hasonló XFX-é és egy EVGA-é. Egyetlen negatívumot tudok felhozni, a PCIE tápkábelek "elágazódóak" és csak egy VGA-nyi helyet tudsz hagyni a VGA-k között. Mondjuk nálam ez sem gond.
3 hete megy gond nélkül. Nem most fogsz először csalódni német márkában! ;)

(#21573) ff-thomas válasza dzoli1005 (#21569) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

wow, köszönöm!

find a way or make one..

(#21574) ff-thomas válasza Elbandi (#21571) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

pont hogy jó a fordított ennél a háznál. nézd meg, hogy merről merre áramlik a levegő. írja is, hogy "air intake" - "air exhaust"

persze a táp előre fog nyomni valamennyi meleget, hacsak nem fordítod meg a tápban a ventit. de nem ez a lényeg.. a kártyák úgy állnak, hogy hátra tolják a forró levegőt és a ház végében lévő ventik szívják kifelé

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21575) Parano1d


Parano1d
aktív tag

Hát gyerekek, most a héten szeretnék egy riget építeni, de elnézve az árfolyamok alakulását, kezdek elbizonytalanodni.
Szerintetek elindulnak felfelé az árak?

(#21576) atideath


atideath
tag

Emberek mostmár tényleg csak egy kérdésem maradt. MSI vagy Sapphire RX470 8Gb? Annyira nem bírom eldönteni lehet a végén fele-fele lesz belőle. :)

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#21577) Dexar007 válasza Parano1d (#21575) üzenetére


Dexar007
veterán

:K

Give me your cum,bull!

(#21578) P3Dr0 válasza atideath (#21576) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Nekem Sapphire van es csak jot tudok rola elmondani. Birja a kikepzest :)

(#21579) atideath válasza P3Dr0 (#21578) üzenetére


atideath
tag

Én is afelé hajlok. Csak azt áruld el mert nem bírtam felfogni épp ésszel hogy a kettő között az árán kívül mi a különbség:
11256-02-20
11256-07-20

Valahogy nem látok különbséget, és nem szeretnék szar venni. :(

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#21580) janos666 válasza atideath (#21579) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A webshop leírás alapján más az órajel is (de megnézném a Sapphire oldalán is a termékkódot, ha ez érdekelne).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21581) atideath válasza janos666 (#21580) üzenetére


atideath
tag

Próbáltam a Sapphire oldalán de nem találtam ezek alapján a számok alapján infót.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#21582) P3Dr0 válasza atideath (#21581) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Janosnak igaza van mas a GPU orajele de ami erdekes,hogy a 80e Ft osnak a nagyobb leirasok szerint :)

(#21583) hommeros válasza atideath (#21579) üzenetére


hommeros
őstag

Az egyik 4 a másik 8gb-so verzió. A 4-es elég lesz. [link]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#21584) ff-thomas


ff-thomas
aktív tag

Ezt magyarázza el nekem valaki:

https://www2.coinmine.pl/ -> total hashrate (ZEC) -> 5,8MH/s (vagy MS/s, mind1)

http://zcash.flypool.org/ -> total hasrate -> 17,3MH/s

A https://explorer.zcha.in/statistics/miners szerint viszont majd' 2szer annyi blokkot bányászott ki a coinmine.pl, mint a flypool. Ez miért van? Mivel nem látok hashrate történetet a pool-okon, ezért csak találgatni tudok: korábban sokkal nagyobb volt a coinmine.pl és átmentek a flypool-ra, meg átmentek más algo-ra?

find a way or make one..

(#21585) hommeros válasza ff-thomas (#21584) üzenetére


hommeros
őstag

Én a Dwarfpool-t próbáltam ki, de az nekem sokkal kevesebbet bányászott, mint a flypool 1 óra alatt.

Dwarfpoolnál a kapott share egyezett azzal, amit a statjuk mutatott. Flypoolnál nincs egyezés. Én sem értem teljesen. Több share-t kapok flypoolon a kliens szerint, mint amit elszámolnak.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#21586) haxiboy válasza hommeros (#21585) üzenetére


haxiboy
veterán

Ki is van írva Flypoolon hogy máshogy számolják a shareket, de pénzben ugyanannyi...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#21587) ff-thomas válasza hommeros (#21585) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Dwarfpool-on nagyon alacsony a total hashrate.. nem érdemes átmenni, mert ugyanolyan hashrate és fogyasztás mellett töredék jutalmat kapsz. Sajnos ők lekéstek erről a vonatról, nem is értem, miért nem készültek rá és indították el a pool-t a ZEC indulással egyidőben :F

find a way or make one..

(#21588) ff-thomas válasza mepet (#21572) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

megérkezett a "hdmi dummy plug", bedugtam és azonnal elkezdte írni a kléjmór a hőfokot és a ventillátorok szabályozása is jobb lett (hirtelen rájöttek a kártyák a rig-ben, hogy melegük van, és feljebb kapcsoltak egy ideig)

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21589) hommeros válasza ff-thomas (#21587) üzenetére


hommeros
őstag

Ahha így már vágesz. Köszi az infót. :R

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#21590) atideath


atideath
tag

Nincs valakinek elfekvőben, vagy tartalékban 6db Riser-e addig még nekem megjönnek a sajátjaim? :(

[ Szerkesztve ]

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#21591) deadwing válasza atideath (#21590) üzenetére


deadwing
addikt

Nekem is kéne, de csak 1 :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#21592) hommeros válasza ff-thomas (#21588) üzenetére


hommeros
őstag

Szerinted mennyire normális, hogy 4 rx480 reggel 8 óta 0.03726 ZEC bányászott flypoolon?

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#21593) westlake válasza hommeros (#21592) üzenetére


westlake
félisten

Semennyire. Viszont flypool teljesen rendben van. Mutass már egy tárca linket.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#21594) hommeros válasza westlake (#21593) üzenetére


hommeros
őstag

Átdobtam privátban

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#21595) deadwing válasza hommeros (#21594) üzenetére


deadwing
addikt

Azt én is megnézném, de minek ahhoz privát?
:)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#21596) ff-thomas válasza hommeros (#21592) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Tegnap nekem is a vártnál kevesebbet termeltek a rig-ek.. (szintén flypool)

Dehát nőtt a nethash és csökkent a coin ára, ennyi.

Most az Ethash még a sz*r ETH árfolyam mellett is jobban hoz, mint a ZEC. Tegnap előtt 39MH körül volt a ZCash-nél a network hashrate, ma 56MH-t ír.

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21597) ff-thomas


ff-thomas
aktív tag

Mondjuk a flypool luck-ja elég f*s volt az elmúlt 24 órában, 77%: http://zcash.flypool.org/stats

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21598) hommeros válasza deadwing (#21595) üzenetére


hommeros
őstag

Alapvetően ilyen adatokat nem teszek közszemlére, több okból is.

ff-thomas
Átszámoltuk és valamennyi tényleg hiányzik. Majd a mai adatok alapján újra átszámolom.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#21599) ff-thomas


ff-thomas
aktív tag

Ha valakit érdekel és az angollal nincs problémája, akkor Zcash kapcsán olvassa el Jelko friss postját itt: https://www.cryptocompare.com/coins/zec/overview

find a way or make one..

(#21600) LLam


LLam
senior tag

Nekifutottam párszor a saját zec pool összetákolásának, de beletört a bicskám. Cirka 4-5%-kal kevesebb a hashrate flypool-on, mint amit a minerek mutatnak. (A 2.5%-os claymorefee-t levéve!) Ez jóval magasabb mint a hirdetett 1%-os pool fee :((( :(((

Stay hungry!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.