Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4112) ubyegon2 válasza Syl (#4109) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudom most hol tartasz éppen, de a memória felismerés teljesen rendben van/volt a disztróban?

kernel.log
[ 0.000000] please try 'cgroup_disable=memory' option if you don't want memory cgroups

[ 0.621635] [drm] Memory usable by graphics device = 2048M

[link]

[ 1.071164] - [ 1.071200] között lévő fifo error-ok sincsenek az én logomban.

ata6: DUMMY- t se értem nagyon

Az a gáz, hogy AMD-m van, így nem nagyon tudom jobban összehasonlítani a xorg.logokat, de fentiek a kernel.logban furák, ha valaki érti, hátha megmondja, gond-e ez. :U

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.