Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) _Dumber_ válasza DrojDtroll (#1247) üzenetére


_Dumber_
őstag

Kb 10 éve nem használok wofficet, és csak 1 éve linuxozom. Nem volt olyan feladat amit nem tudtam volna megoldani.
Libreoffice nyit mindent, és évek óta tud pl pdf-be menteni.
Ugyanez a woffice-ről ez nem mondható el. (ha jól tudom a mai napig nem nyitja az libre fileait)

(#1252) bambano válasza Fritz Teufel (#1250) üzenetére


bambano
titán

ha már nagyon szőrözni akarunk, akkor a libreoffice tényleg nem linuxos, hanem solarisos...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1253) tvamos válasza DrojDtroll (#1247) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ugy emlekszem, kisse nyogvenyelosen, de lattam menni az Office 2010-et Wine alatt. (Az Excel fagyogatott neha...)

Igen, nyitja a .docx-et a Libreoffice. Az .xlsx-nel mar lehetnek kellemetlen jelensegek... de alapjaban jol megnyitja, lehet hasznalni.
(Inkabb ott szokott lenni a gond, ha mentesz .docx-be, azt nem mindig jol nyitja az MS. Erdemes szerintem doc/xls-t menteni.)

Ha nem tetszik, meg lehet probalni az OpenOffice®-t....

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1254) DrojDtroll válasza Fritz Teufel (#1250) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Akkor kérdezem érthetőbben:
Egy ilyet teljes mértékben meg lehet csinálni vele?






(#1255) kispx válasza _Dumber_ (#1251) üzenetére


kispx
addikt

Megnyitja.

(#1254) DrojDtrollí
Semmi olyat nem láttam benne, amit ne lehessen megcsinálni LO-val.

[ Szerkesztve ]

(#1256) DrojDtroll válasza kispx (#1255) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszi :R
Ennek örülök :) :DD

(#1257) tvamos válasza DrojDtroll (#1254) üzenetére


tvamos
nagyúr

Miert nem probalod ki???
Letoltod, kiprobalod win alatt. Nem kell telepiteni, csak egy pendrive-ra felteszed.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1258) DrojDtroll válasza tvamos (#1257) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ma próbálom ki linux alatt :)

(#1259) BoB válasza Vladi (#1186) üzenetére


BoB
veterán

" " több program, pl egy munkahelyen sem lennénk rákényszerülve M$ termékre"
Biztos van jónéhány célporgram, ami egyesek munkájához kellene, de a desktop userek tízmilliói számára gyakorlatilag minden szükséges program adott. "

Kicsit késve válaszolok mert nem olvastam ezt a topikot. Látom most is felmerült az office alternatíva.

Jónéhány célprogram ami kellene de nincs de amúgy minden van ami kellhet... na persze. Nekem munkához kell excel, word, powerpoint. Libreoffice -al nem tudom kiváltani mert mindig elcseszi a dolgokat. Ez célprogram lenne? Teljesen alap. Amíg körülöttem mindenki MS terméket használ és a LibreOffice nincs jól megcsinálva, kénytelen vagyok MS terméket használni alapvető feladatokra.

Örülnék ha a linux-ot munkára is tudnám használni, de egyelőre virtuális gépet kell tartanom win + office kombóval.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1260) Vladi válasza BoB (#1259) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem szoktam ezzel egyetérteni. Jó, oké elhiszem, hogy neked ezért, vagy azért nem jó.
De én elvégeztem az egyetemet, plusz csinlom a vállalkozásomat. 2003-óta csak Open/Libre office van. Igaz, csak 2-3 gép, meg nem sok feladat, de valós felhasználás. Soha nem volt ebből bajom, semmi.

Valahol ez a home user mentalitás, felhasználás.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1261) BoB válasza Vladi (#1260) üzenetére


BoB
veterán

Nem érted vagy nem akarod megérteni. Nekem nincs saját vállalkozásom. Még jó hogy neked nincs gondod amikor minden gépen ugyanaz az alkalmazás fut :U

Én meg vagyok egy vállalkozásban ahol több tízezer ember dolgozik (tágabb értelemben meg milliók), és rajtam kívül mindenki MS terméket használ. Na itt már van kompatibilitási probléma...

Nem tudom hogy az utolsó sorod mire értetted.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1262) Vladi válasza BoB (#1261) üzenetére


Vladi
nagyúr

Te meg azt nem érted, amit én mondok. Van vagy 1.5 milliárd desktop. Nem mind olyan, mint amit ti használtok.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1263) BoB válasza Vladi (#1262) üzenetére


BoB
veterán

Tehát ha valaki nem cserélget dokumentumokat másokkal akkor minden oké. Akkor Ő home user, adott számára minden.

Ha valaki meg cserélgetne az már nem normális használat... hát az már nem home user.

Erre akarsz kilyukadni?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1264) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Íme egy példa:
mostanában sajnos álláskeresésre kényszerültem. Eredetileg az önéletrajzomat MS Office-ban írtam. A LibreOffice-szal megnyitva, a sorok némely esetben elcsúsztak, itt-ott hiba. Át kellett szerkesztenem. Ha most ezt így elküldöm valamely HR-esnek és MSO-val nyitja meg, akkor nála megint csak hiák lesznek a szerkesztésben. Igen, megnyitják a programok oda-vissza, de van némi kompatibilitási hiány. És akkor még nem is beszéltem mondjuk Excell adatbázis-függvényekről.
Ezt megoldottam úgy, hogy PDF formátumba mentek és azt küldöm el (ez lenne egyébként a normális). Önmagában a LibreOffice is majdnem mindenre képes, amire az MS Office, de a kompatibilitási problémákkal számolni kell. Én, mint home user is bele tudok ilyesmibe futni.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1265) Vladi válasza BoB (#1263) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én is cserélgetem a dokumentumokat. Nekem nincs ezzel problémám.

(#1264) Decepticon:

pdf, ennyi. Ne is küldj másban, mert mso és másik mso is simán széttolja a dokumentumodat.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1266) bambano válasza BoB (#1259) üzenetére


bambano
titán

szerintem ez nézőpont kérdése. az ms pártiak szemében nyilván a libreoffice a rossz, a linux pártiak szemében meg az ms. ezt majd az fogja eldönteni, amikor végre érvényt szereznek annak a rendeletnek, miszerint csak szabványos, nyílt formátumban lehet a kormánnyal kommunikálni. onnan kezdve a libreoffice lesz a jó és az ms a rossz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1267) bambano válasza Fritz Teufel (#1264) üzenetére


bambano
titán

jaja, küldd csak el pdf-ben a cv-det, ha őrjöngő hr-est akarsz látni :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1268) Fritz Teufel válasza bambano (#1267) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Én meg miattuk őrjöngök. Azt gondolom, hogy a pdf nem egy egzotikus formátum, arról nem is beszélve, hogy nekem ne írogassanak esetleg bele az önéletrajzomba. Tessék kinyomtatni azt' lehet rá jegyzetelni.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1269) bambano válasza Fritz Teufel (#1268) üzenetére


bambano
titán

azért szoktak raplizni, főleg a közvetítők, hogy ki tudják szedni a pdf-ből az elérhetőséged, nehogy a hátuk mögött megkeressenek a cégek és akkor ne kelljen jutalékot fizetni.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1270) Cyrin válasza Fritz Teufel (#1268) üzenetére


Cyrin
addikt

így van

(#1271) N0zer0 válasza Fritz Teufel (#1264) üzenetére


N0zer0
senior tag

Vigyázz, az önéletrajzot MINDIG pdf-ben küldd! Különben sok helyen élből kidobják, vagy nem hívnak be, ha rosszul jelenik meg. Hiába mented te ugyanis .doc vagy .docx formátumban, még az sem garancia, hogy a fogadó gépén jól jelenik meg szintén MS Office alatt, legyen szó akár ugyanarról a verzióról. A helyes megjelenés csak pdf-nél garantált (nem véletlenül, a nyomdák is mind pdf-et használnak, vagy azzal egyenértékű formátumot, pl. ps-t), esetleg a djvu ilyen formátum még, de az nem terjedt el. Ugyanez érvényes akkor is, ha nem önéletrajzot küldesz, csak valakinek valamilyen dokumentumot, azt is pdf-ben küldd, kivéve, ha a fogadó félnek bele kell szerkeszteni, mert akkor tényleg szerkeszthető formátum kell, de még akkor is meg lehet próbálkozni .odt-vel, ha a fogadó félnél nem jól nyílik meg (MS Office megnyitja, de nem biztos, hogy jók maradnak a formázások), akkor majd szépen felteszi a LibreOffice-t, nem szakad bele, ingyen van.

Ilyen rohadt egyszerű. Ha esetleg nekünk küldenek doc/docx-et, akkor meg át lehet szerkeszti LibreOffice-ban. Az OpenOffice.org-ot nem javaslom, mióta volt vele a kavarás, elmaradt, lemaradt a fejlődésben, a forkja, a Libre előrébb jár.

(#1272) N0zer0 válasza N0zer0 (#1271) üzenetére


N0zer0
senior tag

A dot/dotx formátum sem jó, még mielőtt valaki kitalálná. Az rtf-et sem garantálta soha a pontos megjelenést, annak ellenére, hogy azt mindenben meg lehet nyitni.

A közvetítős HR-eseket le lehet szarni. A Pdf-et ők is meg tudják nyitni, legfeljebb az elérhetőségeket nem tudják kigyomlálni, de ne is rondítsanak már bele az önéletrajzába az embernek. Egyszerűen a Pdf már mindenhol standard lett. Régen még voltak vele gondok, hogy az ECDL-es titkárnő nem tudta megnyitni, de ezek az idők lejártak, mióta minden megnyitja, végső soron a böngésző is.

(#1273) N0zer0 válasza DrojDtroll (#1254) üzenetére


N0zer0
senior tag

Meg lehet csinálni vele. Egyedül ebben a függőleges szélszövegben nem vagyok biztos, de mindjárt kipróbálom.

(#1274) N0zer0 válasza N0zer0 (#1273) üzenetére


N0zer0
senior tag

Igen, tudja ezt a függőleges szöveget is. Szóval meg lehet vele csinálni ugyanilyenre.

(#1275) Fritz Teufel válasza N0zer0 (#1272) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ugyan így gondolom én is. :K Uff...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1276) DrojDtroll válasza N0zer0 (#1274) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nagyon szépen köszönöm :R :R :R

(#1277) bambano


bambano
titán

terjed már a hülyeség...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1278) _BOZONT_ válasza bambano (#1277) üzenetére


_BOZONT_
tag

megsem lepodok hogy nem xterm/terminator van a kepen hanem osx es terminal :D

(#1279) Fritz Teufel válasza bambano (#1277) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Már tegnap linkeltem :p

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1280) F34R válasza bambano (#1277) üzenetére


F34R
nagyúr

ohh ize hat...... mar a zsh is zabal eleg eroteljesen. Node nemerdekel en szeretem.

(#1281) mzx válasza N0zer0 (#1223) üzenetére


mzx
senior tag

Nem igazán figyeltél arra, amit a témában irtam ,de segond. ;)
Jeleztem, tudatában vagyok, h egyes, bizonyos államokban esetleg nem ismert a kifejezés. Arról is irtam, h az illető srác usa-ban nőtt fel! Csak csupán magyar az egyik szülője.
Arról meg épp előző hsz-emben irtam, hogy tudom, a svéd zenekar Rednex, és beidéztem a magyarázatot a nevére, ami azt támasztja alá, hogy a redneck többesszámából ered a svéd zenekar neve! Tehát igen is köze van a svéd zenekar nevének a redneck-hez. :)

(#1282) mzx


mzx
senior tag

Decepticon
Gnome

Természetesen a gnome a gnome-mal azonos, nbem Decepticonnal - az esetleges félreértés elkerülése végett...

[ Szerkesztve ]

(#1283) Fritz Teufel válasza mzx (#1282) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ezt most annyira nem értem... kifejtenéd kérlek :F

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1284) mzx válasza Fritz Teufel (#1283) üzenetére


mzx
senior tag

Pif és Herkules képregény. :) Ott szerepel Gnome ;)

[ Szerkesztve ]

(#1285) tvamos válasza bambano (#1277) üzenetére


tvamos
nagyúr

Erdekes... En kiprobalnam...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1286) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Fehérváron is elérhető a Digi dupla gurítása, 20/10-ről módosították és egy TP-Link WR741ND van közbeiktatva, ami nem olyan acélos mint tudjuk.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1287) tvamos


tvamos
nagyúr

Nos... ma bedugta a banant rendesen a M$...
A diagram varazslo rosszul mukodott a zexcelben.

Holnaptol scilab... a gnuplothoz keves vagyok. :(

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1288) N0zer0 válasza tvamos (#1287) üzenetére


N0zer0
senior tag

Mert, mi működött rajta rosszul? Csak kíváncsi vagyok, nem mintha meg tudnám nézni, MS Office nincs fent még virtuális gépen sem.

(#1289) N0zer0 válasza Fritz Teufel (#1286) üzenetére


N0zer0
senior tag

Irigyellek, hallod. Nálam ilyen alföldi falusi gurítás van, szar, alsó ADSL sebességű kábelnet (3/0,256), ráadásul kimaradásokkal, meg villanyszünetekkel tarkítva. Visszasírom a korrekt szegedi Digi LAN netet, 20/10-es volt csak, de a 25/12-őt mindig hozta, és sok év alatt volt csak 2 kimaradás. Én már 10/5-nek is annyira örülnék, valódi megváltás lenne. Na, mindegy, remélem előbb-utóbb elköltözök innen valami rendes helyre.

(#1290) _BOZONT_ válasza N0zer0 (#1289) üzenetére


_BOZONT_
tag

szerintem ilyen gyatra dsl mellet erdemes lenne tenni 1 mobilnet probat, aszem telenornak van ilyenproba idoszaka, de mostanaban eleg sok helyen jarkalunk nagyos kis falvakban is es, nekunk telenor votl a nyero, igaz sokaknak meg nem, ezert jo a proba lehetoseguk.

(#1291) Fritz Teufel válasza N0zer0 (#1289) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nekem is 20/10 volt/van, ezt duplázza meg a Digi a napokban. A kimaradásokról: én sem emlékszem szolgáltatás kimaradásra, igaz, amikor éppen van munkahelyem, olyankor kora reggeltől késő estig dolgozom, tehát nem nagyon vagyok otthon. Azon gondolkodom, hogy visszaveszem a net előfizetést 20/10-re (a világra is elég) aztán a felszabaduló összeget átcsoportosítom set-top boxra. Nem mindegy, hogy 54 csatorna vagy 83 gyakorlatilag ráfizetés nélkül. :C

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1292) lionhearted válasza Fritz Teufel (#1291) üzenetére


lionhearted
őstag

Jah, mert nem mindegy, hogy mennyit nem nézel... :U
Egyébként szerintem nincs kisebb csomag. :N

Tegnap még működött...

(#1293) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#1291) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én a 60-as PR-es netemmel fogam be a számat?

(#1294) BoB válasza _Dumber_ (#1293) üzenetére


BoB
veterán

Nem, nem a neted miatt. Csak úgy alapból :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1295) Penty válasza Fritz Teufel (#1291) üzenetére


Penty
tag

Nálam is ez van: 20/10-es digi, ami most jóval gyorsabb lett.
Eddig volt időm arra, hogy beüljek a retyóra, míg tölt, most meg pössenteni is alig van időm. Nehéz az élet... :DDD

(#1296) _Dumber_ válasza BoB (#1294) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én kérek elnézést :DDD

(#1297) BoB


BoB
veterán

GNOME - Desktop containers - the way forward

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1298) Apollyon válasza BoB (#1297) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nemjó a link ;p

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1299) BoB válasza Apollyon (#1298) üzenetére


BoB
veterán

desktop-containers-the-way-forward

Köszi hogy szóltál!

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1300) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#1291) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ebben leírtak alapján változnak a netcsomagok, a legkisebből nehéz lesz visszalépni. :D
Ha kisebb sebesség kell, költözz át N0zer0 falujába. :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.