Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) bambano válasza Jester01 (#1950) üzenetére


bambano
titán

dpkg -S /usr/bin/factor
coreutils: /usr/bin/factor

szóval te sem tudsz mindent a linuxról, megnyugtató :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1952) Jester01 válasza bambano (#1951) üzenetére


Jester01
veterán

Ami azt illeti, man -k factorize-t próbáltam azért, de az galád módon nem köpte ki.

Jester

(#1953) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nekem egyszer összetett geometriai feladatot kellett megoldanom a munka során 3D elemzéshez, és amit matekórán a büdös életben nem számoltam volna ki, azt a googlival kiszámoltam 10 perc alatt. Jó ez a googli, csak tudni kell kérdezni :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1954) Vladi válasza bambano (#1941) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ahhh nekem való. 15 éve nem tanultam matekot és bölcsész vagyok. :DD

Oszthatósági szabályokat néznék először, hogy osztható e 3-al, 5-el stb. Aztán felbontanám minél több darabra. Majd megnézném, hogy milyen szám lehet logikus. Nyilván nincs 324 programozójuk. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1955) tvamos válasza bambano (#1941) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha nem olvasom a megoldast, biztosan irok ra egy programot c-ben... :)) ;)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1956) F34R válasza Jester01 (#1952) üzenetére


F34R
nagyúr

(#1957) lionhearted válasza F34R (#1956) üzenetére


lionhearted
őstag

Szóval akkor 5 éves?!?!

Tegnap még működött...

(#1958) Fritz Teufel válasza F34R (#1956) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Gratulálok, Ön nyert! Ez vitathatatlan, informatikushoz méltó megoldás! :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1959) Jester01 válasza lionhearted (#1957) üzenetére


Jester01
veterán

Az 5 az inkább a fejlesztők száma, és a 37 az életkor ;)

Jester

(#1960) lionhearted válasza Jester01 (#1959) üzenetére


lionhearted
őstag

Túl komolyan veszed...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#1961) F34R válasza Jester01 (#1959) üzenetére


F34R
nagyúr

pontosan :C

(#1962) Jester01 válasza lionhearted (#1960) üzenetére


Jester01
veterán

Há mé nem raktá szmájlit! :P

Jester

(#1963) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Még pár hét és nekem is egyedi...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1964) Jester01 válasza Fritz Teufel (#1963) üzenetére


Jester01
veterán

BSD? ;]

Jester

(#1965) Fritz Teufel válasza Jester01 (#1964) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Leginkább csak Devil, de BSD is lehet ;-)

Esetleg ötletek is jöhetnek, hátha nektek jobban megy mint neked. Decepticon ugye a Transformers rosszcsontkodó robotjai. De, lehet valami Arch Linux téma is, ha a jövőmet nézem...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1966) F34R válasza Fritz Teufel (#1965) üzenetére


F34R
nagyúr

tessek [link]

[ Szerkesztve ]

(#1967) bambano


bambano
titán

mit gondoltok egy ASROCK Q2900-ITX alaplapról, levelet olvasni, tecsőzni, itcafe-n flémelni elég lehet debiannal?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1968) Fritz Teufel válasza bambano (#1967) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A Prohardveren a szakik csak a hűthetősége miatt fintorogtak rá.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1969) bambano válasza Fritz Teufel (#1968) üzenetére


bambano
titán

mire gondolsz? hogy az egyik memória foglalat keresztben van a légáramra?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1970) Vladi válasza bambano (#1967) üzenetére


Vladi
nagyúr

Arra bármi jó, amit 2000 után gyártottak.
Nekem amiért nem tetszene, az asrock. Kérdés, hogy passzívan mennyire melegszik. Szerintem arra fújnak akik.

Én inkább a szerelés híve vagyok, de az ilyen egybegépek is lehetnek jók. Szerintem inkább aktív cpu hűtővel nézz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1971) bambano válasza Vladi (#1970) üzenetére


bambano
titán

nekem sem kedvenc az asrock, de ebből láttam ilyet.
teljesen csendes cuccot szeretnék.
eredetileg kártyapc-t akartam, de azokban vagy kevés a kraft, vagy kidolgozatlanok a driverek, nem jöttek be. a másik lehetséges verzió, hogy egy használt notebookot barkácsolok össze.

szóval az alapprobléma az, hogy van egy rendes asztali pc-m, ami állandóan megy, és forgó morgó teker, mint állat. ezért kellene valami, ami folyamatosan be van kapcsolva, és az alapvető feladataimat el tudom végezni rajta. ha meg fejleszteni kell vagy adatbányászni, akkor bekapcsolom a mostani gépet és kész.

te már elég öreg vagy ahhoz, hogy tudd, mit jelent a forgó morgó? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1972) lionhearted válasza Vladi (#1970) üzenetére


lionhearted
őstag

Nekem ugyan csak J1800 és J1900-om van, ebből utóbbi már 4 magos. Nagyon nem kell hozzá semmiféle aktív hűtés. :) Legalább is egy normális méretű bordával (ASRockon is elég nagy van) nálam azt a szintet éri el, hogy kézzel nem tudom megállapítani, hogy szobahőmérséklethez képest melegebb-e. Igaz a háza jól szellőzik.

Meglepően gyors is, egy Core 2-es szintet már tud. Megfelelő diszkről (ssd előnyben :) ), meglepően jól fog teljesíteni. Tecsőzni is lehet, csak ugye elég gyatra a flash HW-acc, de a GPU bőven elég, BD-t is akadásmentesen viszi (VAAPIval).

Tegnap még működött...

(#1973) bambano válasza lionhearted (#1972) üzenetére


bambano
titán

a j1900 az celeronos, ez elvileg erősebb.

viszont láttam asrockot 8 magos atommal, 12 darab sata porttal... kezd meginogni az asrock gagyiságába vetett hitem :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1974) lionhearted válasza bambano (#1973) üzenetére


lionhearted
őstag

Ez annyit jelent, hogy kicsivel nagyobb az órajele. De mind a három a 10W TDP osztályban van. Lehet, hogy az már kézmeleg is lesz. :D Már amikor nem idle...mert főleg az lesz.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#1975) tvamos válasza bambano (#1973) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem nem jott be az Atom, (persze, a netbook teljesen mas platform, mint amit amire neked kell, es nekem is fokent a flash miatt volt az akadas,) ugyhogy inkabb a J1900-at valasztanam. Olyat is gyart az ASRrock 4 SATA-val...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1976) lionhearted válasza tvamos (#1975) üzenetére


lionhearted
őstag

A J1900 is Atom... De amíg nem használtál Bay Trail-t, addig legyél oly kedves nem véleményt nyilvánítani róla. Ég és föld bármelyik korábbi generációhoz képest.

Tegnap még működött...

(#1977) tvamos válasza lionhearted (#1976) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ne haragudj, velemenye barkinek lehet, en legalabb oda irtam, hogy nincs ilyenem, sok mas forumozoval ellentetben.
De nem fogom ezt tenni tobbe.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1978) bambano válasza lionhearted (#1976) üzenetére


bambano
titán

a j1900 az nem atom, hanem celeron.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1979) lionhearted válasza bambano (#1978) üzenetére


lionhearted
őstag

Akkor olvass utána. Celeron a neve, mert az Atom név, mint az fent látható, negatív megítélésű, ezért a mobil/tablet vonalon maradt a régi (hiszen az alacsony fogyasztás is bent maradt a fejekben a névvel), míg a desktop és a laptop vonal át lett nevezve Celeronra és Pentiumra (J2900 is Atom). Ettől függetlenül Bay Trail alapú (Silvermont magok), azaz Atom. Nem mintha lenne Celeron mag.

@Tvamos:
Nem tiltani akartam a véleményed, vagy annak kinyílvánitását, csak az előítéleteket megelőzni azzal szemben, amit nem ismersz.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#1980) tvamos válasza lionhearted (#1979) üzenetére


tvamos
nagyúr

Huzamosabb ideig hasznaltam 2 atomos gepet, bar nem 8 magosat, ez igaz. (Vegulis a netbook egy szamitogepnek tekintheto, akar az integralt processzoros alaplap.) De ha a J1900 atom, inkabb kihagyom azt is, azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1981) Jester01 válasza tvamos (#1980) üzenetére


Jester01
veterán

kétatomos :DD ... kvantumszámítógép?

Jester

(#1982) tvamos válasza Jester01 (#1981) üzenetére


tvamos
nagyúr

Volt egy egyatomos, meg egy ketatomos... a masodikat sikerult deatomizalni. :( mondhatni anti-megjavitan.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1983) lionhearted válasza tvamos (#1980) üzenetére


lionhearted
őstag

Na látod, ennek már így van értelme, még ha továbbra is ignorálod a tényt, hogy ezek sebessége már C2D szintre emelkedett.

Tegnap még működött...

(#1984) tvamos válasza lionhearted (#1983) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem i5/i7-es geppel hasonlitom ossze, az osszehasonlitasi alap egy pae nelkuli 1 magos celeron.
Mindket gepen probaltam linuxot is, meg a gyari windowst is, a celeronon csak a gyari xp ment eddig.

Nem a sebesseggel volt gond. Legalabbis nem szintetikus tesztekben. A felhaszaloi elmeny nem volt jo.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1985) lionhearted válasza tvamos (#1984) üzenetére


lionhearted
őstag

Bay Trail volt? Nem? Nekem azom van, kettő is. Volt régi atomom is, netbookom most is van, bár már nem használom. Atom 230, N270, N450 volt nekem, illetve használtam rövidebb ideig N550-et is. Már ezek is 2010-esek, kb akkor volt sláger a netbook... a BayTrail ezekhez képest legalább dupla gyorsulást hoztak CPU-ban, és rendes hardveres IGP gyorsítást.
Az egyik van csak desktopon használva, a másik szervernek, de a desktopos a kétmagos, és bátran állítom, hogy hozza a C2D felhasználói élmény szintjét. (Gnome 3 Classic környezetben van) Mivel nem olyan rég volt C2D-m is, az első verzióból. Smooth, netezni sem örökkévalóság többé.

Elhiszem, hogy régi emlékek nem sok jót vetítenek előre, de ez nagyjából olyan, mint ha a Haswell magos Pentiumomat a P(1, nem volt neki száma, de ugye a P5 architektúráról van szó) alapján ítélnénk meg.

Tegnap még működött...

(#1986) Apollyon


Apollyon
Korrektor

bambano írta:

"szerk: a tervezett avultatás egyszerűen rossz nézőpont. nem azért gyártanak ócskaságot, hogy hamar elromoljon és megvedd a következőt, hanem azért, mert ócskát gyártani olcsóbb. melléktermékként hamar elromlik és megveszed a következőt. hülyeség konspirációt sejtetni valamiben, ami sima észérvekkel magyarázható."

Ezzel nem értek egyet. Persze annak is van értelme amit mondasz, viszont akkor azt nem értem, hogy miért nem gyártanak pl olyan autót, ami soha nem megy tönkre. OK, megfizethetetlen lenne, de aki több millió euróért vesz egy Lambót, annak nem okozna problémát... és nem egy ilyen ember van a Földön.

Azért elég valószínű az is, hogy a fogyasztási cikkeket tervezett lejárati dátummal gyártják (pl. műszaki cikkeket), mert ha bár jóval borsosabb áron is, de forgalomba hoznának rendkívül tartós cikkeket, akkor azt érné megvenni, így egy életre beruháztál a megadott cikkre. Így többet nem kellene olyat venned, ez pedig arcon vágja a gazdaságot, nem fog úgy pörögni.. a gyári melósok elvesztik munkájukat, mert nincs szükség akkora gyártásra stb.

Az megvan, hogy azért mennek tönkre a cuccok, hogy spóroljon a manufakturer, és a silány minőségű terméket végül megeszi az idő. Viszont egyáltalán nem is gyártanak olyan összetettebb termékeket, amik kitartanának az idők végezetéig. Egyszerűen nincs már olyan.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1987) tvamos válasza lionhearted (#1985) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha mar ketszer bizonyitotta, hogy nem jo, akkor nem fogom harmardszor is megprobalni.

(#1986) Iscariah
Az emberek zome raun egy ido utan a dolgokra, es vesz masikat. Nem igenyli, hogy orok eletre kitartson. Igy nem is ad az orok eleture 5x annyit ki. (Raadasul azert az orok eletunek is kell a TMK, mert az olaj, zsir, stb. nem orok eletu, ha fejere all a gyarto, akkor sem. Gondolj bele, hogy az autoban is kell olajat cserelni idonkent.)
Hogy ezt most a gyartok gerjesztik, vagy a vasarlok, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1988) bambano válasza Apollyon (#1986) üzenetére


bambano
titán

"Azért elég valószínű az is, hogy a fogyasztási cikkeket tervezett lejárati dátummal gyártják (pl. műszaki cikkeket)": persze, tervezett lejárati dátummal gyártják, de nem azért, hogy akkor tönkremenjen és vegyél újat, hanem azért, hogy addig bírja ki.

marketingesek megmondják, hogy hány évig kellene kitartania ahhoz, hogy ne okozzon imidzsvesztést, mérnök megmondja, hogy ezt különböző valószínűségi szinteken mennyi zsetonért lehet megcsinálni, vezetőség meg eldönti, hogy akkor mennyi lesz.

az eszközeink elsöprő többségénél még messze vagyunk attól, hogy ha figyelmetlenek vagyunk, túl jót gyártunk, egyelőre még ott tartunk, hogy kapaszkodni kell felfelé a minőséggel. és mivel milliós tételekről van szó jobb esetben, 1-2 dollár/darab is számít. így azután időnként becsúsznak gagyi sorozatok, ahol megspóroltak 5 centet egy kondenzátoron, de ettől le lehet húzni az egészet a retyón.

másrészt meg a cuccok zömét az erkölcsi avulás viszi el. hiába jó telefon a 6310 meg a 6230, ha a népek nem bírnak arckönyv nélkül létezni a metróban, akkor ezeket a telefonokat kukázzák. vagy hiába a világ egyik legjobb tévéje a videoton ts 3353txt, analóg, nem tudod számítógépre kötni, megy a levesbe. pedig nagyságrendekkel jobb tv, mint pl. az lg 42lb630v, az lg-ben van digitális tunner meg hdmi, tehát azt veszik.

vagy ott van az autó"hifi". lassan kipusztul az analóg földfelszíni rádió, vagy így vagy úgy, és ha nem akarsz csendben maradni, akkor minimum rádiót cserélsz. vagy autót.

szóval én még mindig nem hiszek abban, hogy a termékek többségénél szándékosan rosszat csináltak volna. szerintem költséget csökkentettek és/vagy elbaltázták.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1989) tvamos válasza bambano (#1988) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hmm... A marketingeseket az erdekli, hogy a vevo levegye a polcrol a termeket. A minosegerzet is erdekli. De a valodi minoseg, meg elettartam nem igen. Az a minosegbiztositast erdekli... de azt is csak addig, amig le nem jar a garancia ido.
Ellenben, ha a szimulalt elettartam teszten nem hullik ki idoben a cumo, annak annyira nem orul a management, marpedig a fizetesi papirt azok irjak ala. Mondjuk manapsag mar ezzel nincs gond, szet esnek a dolgok idoben.
Az egy mas teszta, hogy a vevonek mindig ujat kell adni. A marketinget ez erdekli. Valami, uj feature, ami eladja a termeket. Ilyenkor aztan megy a verseny az idovel, hogy minel elobb a piacra keruljon a termek, a tervezett arszinten. Ilyenkor becsuszik egy-egy megbizhatatlan szeria.

A masik a kinai modszer, amikor kiadnak egy uj markanevet, nagyon jo minosegben, jo aron, (szinte haszon nelkul, vagy akar rafizetessel,) majd ugyan azon a neven adjak a hulladekot. Raadasul olyan aron, hogy az emberek zome vissza sem viszi, mert tobbe kerul visszamenni a boltba, ahol persze visszaadjak a penzt, vagy cserelik szo nelkul.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1990) bambano válasza tvamos (#1989) üzenetére


bambano
titán

"A marketingeseket az erdekli, hogy a vevo levegye a polcrol a termeket.": így van, ennek része az is, hogy jó híre legyen a terméknek. ahhoz pedig kell az, hogy ne essen szét idő előtt. nem csak arra van indok, hogy nyomjuk lefelé az élettartamot, hanem arra is, hogy nyomjuk fel.

mit is írtál az atomról? :P

"Ellenben, ha a szimulalt elettartam teszten nem hullik ki idoben a cumo, annak annyira nem orul a management, marpedig a fizetesi papirt azok irjak ala.": oké, de én nem hiszem, hogy ilyenkor azért nem örül a vezetés, mert mindenféle homályos összeesküvéselméletek szerint tönkre kell mennie a cuccnak. szerintem sokkal hihetőbb magyarázat, hogy amelyik cucc túl sokáig bírta, az "túl van tervezve", vagyis indokolatlanul több, jobb minőségű alapanyag van benne, ami drága. tehát azért nem akarják, hogy sokáig jó legyen, mert azt drágább legyártani, csökkenti a profitot.

ez sima közgazdaságtan, occam borotvája szerint jobb elhinni az egyszerű indokot, mint a bonyolultabbat.

az öreg chapmanre hivatkozhatok még: a jó versenyautó a célban szétesik. értsd: ha nem esik szét, akkor túlsúlyt cipeltél a versenyen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1991) tvamos válasza bambano (#1990) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az a fontos, hogy a vevo periodikusan uj termeket vegyen. Ez minden keppen fontos. Ez biztositja a korgorgast. Nem osszeeskuves elmelet ez, hanem szimpla kozgazdasagtan, ahogy mondod. Es minel dragabb cuccot vasarol, annal nagyobb a margin, meg a vegnek a tudomisen milyen mutatoi. Szerintem a marketinget a haszon maximalizalasa erdekli.

Amugy tenyleg nem hiszem, hogy az emberek tobbseget erdekli a vasarlas pillanataban az adott termek varhato elettartalma. Inkabb az arcimke... Magyarorszagon... itt meg a hype. Nem tudom... talan a Nemeteket...

Persze, hogy nem veszek atomot, ha mar ketszer megsz..vatott. De nem az elettartalma miatt.

Azon gondolkodom, lehet ugyan azt mondjuk mar... nem? A non-PAE gepen meg meg mindig XP van!
:W

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1992) BoB válasza bambano (#1990) üzenetére


BoB
veterán

Én annak örülnék ha a boltokban ilyen kijelzőket lehetne venni.

Viszont van egy sejtésem hogy te meg annak ha még mindig videoton TV-k lennének :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1993) tvamos válasza BoB (#1992) üzenetére


tvamos
nagyúr

Itt ragadtam le... Hmmm... egy jo Videoton TV...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1994) bambano válasza BoB (#1992) üzenetére


bambano
titán

mostanában egyre jobban izgat a villanyszámlám, ez lesz a videoton tv-m veszte...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1995) tvamos válasza bambano (#1994) üzenetére


tvamos
nagyúr

Volt egy olyan vagyam, hogy egy regi "retro" tv hazaba beszerelek egy LCD-t... De mar nincs hova tegyek ilyesmit. :(

Lehetseges az, hogy felajanlja a bios, hogy bootol usb flash-rol, de megsem tud, es azert nem sikerul bebootolnom linuxot (bsd-t se!) a regi geppel? (Meg mindig a 8 eves non pae dell latitude d505.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1996) ubyegon2 válasza bambano (#1994) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Ne izgasson. Még pár rezsicsökkentés és a szolgáltató fog fizetni, örömében, hogy az ő áramukat használod! :Y
(#1995) tvamos
Nagyon lehetséges, mint arról már soxor szó esett, az se mindegy mivel írod ki az iso- t penre!
Az se mindegy, hogy a bios melyik ajánlatát fogadod el, nálam az usb-hdd opció működik, de ez már pae-képes gép.

(#1992) bob.zxr
Vannak itt jó kütyük valóban, az elején lévő átlátsz lap tetszik, meg a többi is.

[ Szerkesztve ]

(#1997) tvamos válasza ubyegon2 (#1996) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom a megerositest. Szerzek cd-t.
Nem ajanlgat sok mindent, csak, hogy akarok-e usb-rol bootolni, vagy hdd inkabb. A boot usb dd-vel keszult, masik gepen, az mindrol bebootolt.

(#1990) bambano válasza tvamos (#1989)
No, el is dontottem. A jovo heten almegyek pialni egy marketingessel, es kifaggatom, mi erdekli. :)

(#1985) lionhearted válasza tvamos (#1984)
No, hosszas tiprodas utan ugy dontottem, neked van igazad.
En meg veszek egy 35W TDP-s procit, ha ettol doglik ki az esoerdo, akkor megerdemli!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1998) ubyegon2 válasza tvamos (#1997) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Mindíg öröm apró tudással megerősíteni valamit.
A CD- nem fér el a legtöbb disztró, ha csak nem 15 CD- s Debianra fened a fogad. :D

(#1999) tvamos


tvamos
nagyúr

Besz..ras... Jott valami Ubuntu frissites, es azota nem porog a ventim, es a gpu homersekletem is lejjebb van. A wine-on reszelgethetnenek egy icsit! Node... tudom, mindent nem lehet...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2000) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nagyon jó az a videó szerintem is. Aztán belegondoltam, hogy ha arra akarnék 3D Arch-ot feltenni a hagyományos módon, a particionálás alatt leszakadna a kezem. Jó dolog az a mutogatás, látványos is, de nem életszerű. Szvsz.

A retro gépekről nekem a SteamPunk ugrik be, de ha azt komolyan akarnám csinálni, akkor nem kis befektetés szükségeltetne hozzá. Aztán meg egy rézbillentyűs steampunk notebookkal nem biztos, hogy kimernék ülni egy kávézóba. Egy minimalista dizájnos szobában amúgy is hülyén nézne ki egy ilyesmi. Jobb híján így lesz az ember modernista :)

tvamos a Wine-t ne is említsd. Még mindig nem tudtam feltenni a WoT-ot. Az meg érdekes, hogy nem megy a venti, a hőmérséklet meg alacsonyabb :F

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.