Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Apollyon válasza ubyegon2 (#1300) üzenetére


Apollyon
Korrektor

i7, 8GB RAM, meg SSD? Pfff... Tipikus windóz konfig.
A zútépé kábel-e viszi?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1302) BoB válasza Apollyon (#1301) üzenetére


BoB
veterán

Nincs olyan hogy tipikus windóz konfig. Nem értem mi bajod van vele, nekem is majdnem ez van az i7-et leszámítva :F

Ráadásul ismerőseimből kiindulva a tipikus win konfig P4 512 MB RAM -al :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1303) Apollyon válasza BoB (#1302) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jah nem igazán úgy értettem ahogy te.

Ha nem sajnálnám rá a pénzt, nekem is hasonló konfigom lenne. Notebookban persze ;]

Inkább arra céloztam, hogy az a tipikus, hogy csúcskonfig kell ahhoz, hogy windózon működjön valami. Most egy gigás nethez, ami elvileg 125MB / sec sebességet hoz, nem hiszem hogy feltétlenül i7 kell hozzá. Az SSD még ok.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1304) ubyegon2 válasza Apollyon (#1303) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én azt az iránykonfigot nem vettem túl komolyan, SSD is inkább a letöltés miatt kell, mert a HDD- nek már sok az 1 Gbit, még a WD Blacknak is. :Y

(#1305) Cyrin válasza Apollyon (#1301) üzenetére


Cyrin
addikt

nekem pont ilyen specifikációjú laptopom van (bár igaz hogy 3 éves) nálam digi kb 80/50 jelenleg az emelés után.

(#1306) BoB válasza Apollyon (#1303) üzenetére


BoB
veterán

Jaa, hát figyelj én megértem őket. Én is ezt tenném Ha gyenge gépre engednék aztán az lenne a visszajelzés az ismerősök felé hogy felesleges ezért a csomagért fizetni mert nem gyorsabb akkor bukta az egész.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1307) N0zer0 válasza _BOZONT_ (#1290) üzenetére


N0zer0
senior tag

Lehet az jobb lenne, de egyrészt a mobilnet iszonyat drága, főleg, én töltök is egész nap felfelé, meg lefelé sem keveset (bár sokat sem, mert az összkorlát ennél a szolgáltatónál 200GB, afölött a következő hónapban korlátozhatnak). Másrészt a ház építése is olyan sajnos, hogy elég szar a mobilvétel itt bent, szóval lehet nem lennék előrébb.

Meg routerrel tovább is osztom (igaz a 2. laptop, meg az okosteló ritkán megy), amit mobilnettel nem tudnék megcsinálni.

(#1308) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nekem a középső csomagom van, ami most a DIGINet 100 WFT?! Lehúzom a kábelt a wifi-ről és megnézem közelebbről is, hogy mit mutat...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1309) Apollyon válasza ubyegon2 (#1304) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A WD Blákk gyorsabb lenne? Régen az a Raptor volt..

Cyrin & bob:

Na ja, de ha azt mondjuk hogy i7 az elég tág fogalom .D Vannak gyengébb és erősebb i7-ek is, sőt van olyan i3 is talán ami erősebb mint egy régebbi i7. Aztán lehet hogy ez ökörség.

Én egyébként az U végű notesz procikra izgulok, a legjobbak azok, amik ugyanúgy elviszik a rendszert, mégis bolhafingnyi energiával.

Egyébként ezt a gigás netet már nem is igazán lehet kihasználni. Torrentre max, és az is fix hogy a Debian sem települ fel gyorsabban ;]

Esetleg még ha vagyunk 14-en a családban, 14 géppel, akkor arra lehet osztogatni a netet és jut mindenkinek sávszél.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1310) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#1308) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Valamikori BaseNET most DIGINet100 csomag:

Firefox top speed
Chrome top speed

Bsszus, a router elveszti a sávszélesség közel felét?! Nem kellett volna kinyírnom a Linksys WRT160N router-emet :W Ráeresztettem a szoftverfrissítést kábelkapcsolat nélkül. Egy EPROM íróval helyre lehetne hozni, jól megbántam, hogy annak idején nem hoztam haza az IBM-ből :W

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1311) Cyrin válasza Fritz Teufel (#1310) üzenetére


Cyrin
addikt

na nekem is pont ilyen, csak router és switch mögül.

[ Szerkesztve ]

(#1312) Apollyon válasza Fritz Teufel (#1310) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Egy jobb router + openWRT a megoldás

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1313) ubyegon2 válasza Apollyon (#1309) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Raptorok ideje lejárt, az átlag sebessége 160 MB/sec, a Black 150 MB/sec. Így aztán vagy Black vagy SSD, amit érdemes venni. Hozzáértők szerint a lemez szélén hozza ezt a sebességet csak, de lehet, hogy a Black is bírná az 1 Gb- et. :F Ettől még nem váltok fel, mert a mostani kábelen nem menne telefonnal együtt, meg 100/50 is már túl jó. :)

(#1308) Decepticon
Akkor a 20/10 honnan jött? Egyébként piszok lassú ez a 80/50, nem? :DD Különben router nélkül is ennyi a sebesség általában, feleslegesen variálnál bármivel is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1314) Apollyon válasza ubyegon2 (#1313) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Őszintén szólva nekem már a 30/3 is bőven elég, sőt, én már telefonáltam a UPC-nek hogy hadd menjek kisebb csomagba, de most már ez a legkisebb csomag...

Amikor előfizettem erre a netre lassan 10 éve, akkor még 512/128 Kbit/s volt a sebesség... Most már lassan ennyi MB..

Lassan az lesz, hogy olyan gyors netünk lesz hogy valaki betör a gépre, és pillanatok alatt áttölti magának a többszáz gigás merevlemez teljes tartalmát.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1315) tvamos válasza N0zer0 (#1288) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kijeloltem par mezot... Kb. 6000 cella, 6 oezlopban. Megkertem, csoinaljon belole vonal diagramot. Nem sikerult.
Libre office-szal tokeletes lett. Csak az meg lassu, veszettul.

(#1301) Iscariah válasza ubyegon2 (#1300) üzenetére
Az en konfigom is ilyen... kiveve az i7-et, a RAM-ot, meg az SSD-t.
De van Windows matricam...
Nekem jo igy is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1316) ubyegon2 válasza Apollyon (#1314) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hát igen, emlékszem én is a T-s kezdetekre 10 éve. :)
Az én filmjeimet viheti, csak ne törölje őket a vinyórol! :N

[ Szerkesztve ]

(#1317) tvamos válasza Fritz Teufel (#1291) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem valami 20/2 van...

(#1295) Penty válasza Decepticon (#1291) üzenetére
Neha annyira belassul... A YT-ot is alig viszi.
Egy film... Vagy F1 futam... Akar egy gyomormosas, vagy vakbelmutet is beleferne.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1318) _BOZONT_ válasza N0zer0 (#1307) üzenetére


_BOZONT_
tag

"draga" annyiba kerul nagyobb mobilnet csomag mint havernal a 25/1es dsl csak helyette 60/10adnak max.
mi is amikor csopakra par hetre kitelepultunk ilyennel oldottuk meg melot ( [link] de lehet ilyen votl [link] ) eszakai 100gb ba is belefertunk pedig 3an dolgoztunk "nagy" fileokat is mozgattunk.

[ Szerkesztve ]

(#1319) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#1313) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem, a router tényleg elveszti a fél sávszélességet. Amit először linkeltem sebességet, az router mögül volt. Leveszem a gépet kábelről és mérek megint...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1320) bambano válasza Fritz Teufel (#1319) üzenetére


bambano
titán

nekem is volt olyan routerem...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1321) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#1319) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Router mögül Ez pont a fele a letöltést és a feltöltést tekintve is :F

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1322) N0zer0 válasza Fritz Teufel (#1321) üzenetére


N0zer0
senior tag

Igen, nem olyan fasza routerek sajnos sokat vesztenek. Itt meg lehet nézni, hogy melyik router mennyit tud átvinni, és olyanra kell rámenni vásárláskor.

(#1323) N0zer0


N0zer0
senior tag

Tök jó KDE alatt ezek a Szemek (olyan, amelyik van GNOME alá is, követi az egérkurzort), és Pattogó labda kisalkalmazás. Kitettem őket az Asztalra, ha épp olyan progit indítok, ami sokára indul el, és nem tudok addig értelmesebbre váltani, vagy zenét hallgatok, akkor lasztit pattogtatok, meg a szemekkel szórakozok. Tudom, elvan a hülye gyerek, ha játszik :B :DDD

(#1324) Vladi válasza N0zer0 (#1323) üzenetére


Vladi
nagyúr

ugyan... nekem 8 éve fut a szemek. asszonynak is feltettem. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1325) Rimuru válasza Vladi (#1324) üzenetére


Rimuru
veterán

Sose értettem mire jó az ilyen. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#1326) Fritz Teufel válasza Vladi (#1324) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Inkább tökön lőném magam, mint, hogy ilyen legyen a gépemen :p Láttam már informatikus gépén ilyesmit (cica), de nem csodálkozom rajta. Ez a szakma is hígul :DDD

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1327) bambano válasza Vladi (#1324) üzenetére


bambano
titán

én azt a dögöt is agyoncsaptam volna, ami kiugrál a táblázatból és leosztályozza a képletedet... szemétláda korcs :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1328) _Dumber_ válasza bambano (#1327) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ezek szerint nektek nem volt olyan képernyővédőtök amin a kutya megnyalta a monitor belső üvegét?

Ti mivel tisztítottátok belül ????
:DDD

(#1329) bambano válasza _Dumber_ (#1328) üzenetére


bambano
titán

régen volt egy fájlom, amit ha simán kiírattál képernyőre, egy 9600 bps-es karakteres terminálon, akkor kirajzolt egy karácsonyfát, meg alatta egy köralakú sínpáron mozgó gőzmozdonyt, kocsikkal.
tök ari volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1330) Apollyon válasza N0zer0 (#1323) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem az a bolygós cucc tetszik igazán amit ki lehet rakni az asztalra, csak kár hogy ilyesmi nincs MATE-re.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1331) N0zer0 válasza _Dumber_ (#1328) üzenetére


N0zer0
senior tag

Az sem rossz. Nekem a kedvencem Windows alatt a trópusi akváriumos volt, mindenféle hallal. Viszont baromira izzította a videokártyát. Ha nem vagyok előtte, pihenjen a gép, inkább képernyő-kikapcsolást állítottam be mindig is. Ez a szemes, labdás apróság meg nem nagyon eszik sok erőforrást.

(#1332) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Parancsoljatok: Linux / Unix Desktop Fun App Oneko: Cat-and-mouse Chase

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1333) Vladi válasza bambano (#1327) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez más! Ez a mi kutyánk kölyke. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1334) tvamos


tvamos
nagyúr

Macska a gepen... meg belecsinal az init.d-be...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1335) Fritz Teufel válasza tvamos (#1334) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nyomatni kell mellé egy kutyát is, az majd rendszabályozza... ;-)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1339) BoB


BoB
veterán

Válasz (#16834) stopperos üzenetére:

Én nem vettem észre hogy az Arch -osok ilyen nagy "hittérítők" lennének. Vagy igen? :D

Talán felvehetnénk a linux-os szabálysértések közé "Használt disztribúció túlzott népszerűsítése" címmel :))

Aki nem tudná honnan jön a linux-os szabálysértések: [link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1340) bambano


bambano
titán

egyik málnaboltban olyan kapcsát használnak, amit nem tudok megfejteni...
akkor én robot vagyok?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1341) BoB válasza bambano (#1340) üzenetére


BoB
veterán

Ilyenkor meg kell kérni egy fiatalabb kollégát hogy segítsen. Ő még el tudja olvasni mi van a monitoron :DD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1342) bambano válasza BoB (#1341) üzenetére


bambano
titán

én nem evilági ember lehetek... bank kéri, hogy írjam be a kártyaszámomat. fogom a kártyát, beírom róla a számokat. válasz: nincs ilyen kártya.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1343) Rimuru


Rimuru
veterán

(#4286) bob.zxr: Én már csak ilyen ember vagyok. ;]

bambano: Lehet dimenziót tévesztettél, legközelebb óvatosabban utazgass. :P

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#1344) BoB


BoB
veterán

A spotify Ubuntu-ra vált Debian-ról. (5000+ back-end server-ről van szó). Az ok: Debian-on kiszámíthatatlan a megjelenés dátuma és hogy meddig lesz támogatott a rendszer.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1345) bambano válasza BoB (#1344) üzenetére


bambano
titán

ubuntun meg a minőség.
nagy ötlet...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1346) F34R válasza BoB (#1344) üzenetére


F34R
nagyúr

Amugy sem hasyznaltam ugy hogy neke mindegy is.

(#1347) Fritz Teufel válasza BoB (#1344) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igen, a Debian pont erről a két dologról híres. hát, ez így elég gyenge indok és rendesen kilóg a lóláb. Mindegy, majd megbánják. Azért baromira kíváncsi vagyok, hogy szervereken le van tiltva a hibajelentés? Nálam volt, hogy 7-8 hibajelentéssel indult a rendszer (xorg vagy a teljes rendszer fagyása után).

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1348) F34R válasza Fritz Teufel (#1347) üzenetére


F34R
nagyúr

miert lenne, ez csak egy kifogas. Nem is ertem miert majmoljak annyira a Buguntut.

(#1349) N0zer0 válasza F34R (#1348) üzenetére


N0zer0
senior tag

Na, majd mit kapsz ezért a buguntuzásért a másik kollégától! Múltkor majdnem letépte a fejem az Ubuntu-topikban, pedig én nem is szidtam, csak azt mertem állítani, hogy kezdők számára a Mint jobban össze van rakva, mint az Ubuntu.

Egyébként szerintem nem fogják megbánni, de előrébb sem lesznek vele semmivel, fölöslegesen melóznak vele, és értelmetlenül nyúlnak hozzá ahhoz, ami már egyébként is jól működik.

(#1350) Fritz Teufel válasza N0zer0 (#1349) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Egyre többet hallani, hogy erre-arra állnak át Ubuntu szerverre. Valóban érdekelne a döntés háttere, hogy mégis mi ihleti. Csak nem a gyors Amazon elérés?! ;]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.