Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) ubyegon2 válasza bambano (#4999) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, érdekes. :U

régi 100/20 most 100/100 3700.-ft
régi 50/10 most 100/50 2700.-ft

Gyakorlatilag eltünt a különbség, csak a régi kisebb csomag egy rugóval olcsóbb! Van is nyekergés régóta a Digis topikban,

500-asért már megéri befáradni ennyi pénzbeli különbségért! :Y

[ Szerkesztve ]

(#5002) bambano válasza ubyegon2 (#5001) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem erről van szó. nekem a digi a 200-as csomagot 200-A néven 4700-ért adja, aki meg új előfizető, annak 200 néven 4000-ért. és azt mondják, hogyha bemegyek az ügyfélszolgálatra, és módosítok legalább 1 napra, majd vissza, akkor én is 4000-ért kapom. miközben az 500-as csomag meg 4500.

teljesen talpig idióták.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5003) lionhearted válasza bambano (#5002) üzenetére


lionhearted
őstag

Hmm, ez lehet, hogy engem is érint. Köszi.
Mi a hátrány?

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#5004) tvamos válasza bambano (#5002) üzenetére


tvamos
nagyúr

Aki lusta, nem is értesül erről. Fizeti a többet. Okos...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5005) lionhearted válasza Apollyon (#4984) üzenetére


lionhearted
őstag

Hmm, olyannyira nem érint minket..most jutott eszembe, hónapok óta átköltöztem SSD-re (május elején). Ubuntu átment, MBR->GPT BIOS->UEFI... a win azóta is a HDDn pihen, de nem dugtam be.
2 dolgot eredményez:
- feleslegesen nagy az SSDm :D
- nem kell semmire a win.... : /

Tegnap még működött...

(#5006) ubyegon2 válasza bambano (#5002) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értelek, ez egyébként a 2 éves okos csomagosok miatt alakult így ki, mert azok folyamatban lévő 30 %-os kedvezménye miatt párhuzamosan két csomagot tartanak fenn, amúgy nem is lehetne ugyanazt két áron adni. Az okososoknak emiatt hozzábiggyesztettek a csomagnévhez egy -A jelzést. DIGINET 100 PRO helyett nekem ilyen van DIGINET 100 PRO-A.

A legérdekesebb, hogy módosítani nem lehet sem emailban sem telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#5007) whbear


whbear
senior tag

Arch xfce és gnome3 is. Double Commander gtk verzió nem indul el miután telepítettem az infinality-bundle csomagot. Terminálból indítva listáz memória címeket és egy unhandled exception hibaüzenetet dob. A Qt verzió az megy rendesen, de jobb lenne gtk környezetben a gtk-s verziót használni. Valakinek ötlete?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5008) spammer válasza whbear (#5007) üzenetére


spammer
veterán

pacman -Rns infinality-bundle ;]

Próbáld meg downgrade-elni a Double Commandert.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5009) whbear válasza spammer (#5008) üzenetére


whbear
senior tag

Amúgy tényleg nem egészséges ez az infinality-bundle. De nem tudok jobb megoldást találni a Linux okádék fontjaira. Az a baj hogy nem emlékszem miket cserélt ki és ha leszedem félek nem lesz X.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5010) spammer válasza whbear (#5009) üzenetére


spammer
veterán

Nálam nincs bundle, sima fontconfig és így néznek ki: [link] Szerintem ez nem csúnya, legalábbis nekem megfelel. Közel sem a default, mert az tényleg elég szarul néz ki.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5011) whbear válasza spammer (#5010) üzenetére


whbear
senior tag

Ez tényleg jó. Mit állítottál át és hol? Megpróbálom leszedni ezt az Infinality-t.
A 32 bites gyenge laptopra feltettem az xfce-t, mert a KDE alatt nagyon nyögött már. Viszont KDE alatt nem volt semmi gond az Infinality-vel. Egyébként az xfce 4.12 egész jó, adtam rá új ikonkészletet, témát és nagyon szép lett.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5012) spammer válasza whbear (#5011) üzenetére


spammer
veterán

Nem sokat állítgattam, de nem biztos, hogy nálad pont jó lesz, ahogy nálam van, mert drivertől/lcd kijelzőtől függően eltérhet az eredmény, de akkor kell kicsit játszani a fontconfiggal, lásd a wikiben. Leginkább a hintstyle és az LCD Filter beállításai voltak hatással. A hintfull érték pl. a legélesebb (karcos) betűket eredményezi, nekem a hintslight vagy a hintmedium vált be.

Ha jól emlékszem, akkor ki is kell jelentkezni, vagy az X-et újra kell indítani egy-egy módosítás után.

Ezek vannak nálam beállítva:
~/.config/fontconfig/fonts.conf [link]

A ~/.gtkrc-2.0 (ezt az lxappearance-ben állítottam még az elején) lényegi része pedig ennyi:

gtk-xft-antialias=1
gtk-xft-hinting=1
gtk-xft-hintstyle="hintmedium"
gtk-xft-rgba="rgb"

Ha jól emlékszem, akkor mást nem kellett állítanom. 2 inteles gépen (egy újabb Acer és egy régebbi Thinkpad R61) ezzel rendben vannak a betűk, mindkettő Arch+awesomeWM.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5013) whbear válasza spammer (#5012) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm a választ, állítgatom kicsit hátha jobb lesz mint a default.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5014) bambano válasza ubyegon2 (#5006) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

természetesen nem, de itt ezt most fejezzük be, te meg elolvasod a digi webjét. azoknak rakták be a -a-t, akik régi topnetről upgradeltek automatikusan. azért is biztos, hogy nem az okoscsomag miatt van, mert ez drágább, mint az okoscsomagos net és drágább, mint ugyanaz a net listaáron.

de nem akarok erről itt vitázni, csak arról poénkodtam volna, úgy látom, sikertelenül, hogy mit csinál az ember egy ilyen helyzetben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5015) ubyegon2 válasza bambano (#5014) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Olvastam a Digi oldalát párszor, bár nem szabta meg eddig senki, mint most te. Ettől még az okoscsomag hűségideje miatt van így, ahogy van. :P

(#5016) lionhearted


lionhearted
őstag

Vicces a win10 UPGRADE hangulat, mindenki úgy rá van kattanva, hogy ilyet is lehet, hogy oda meg vissza van tőle... nincsenek kicsit elmaradva?

@ubyegon2: A DIGI-től eddig nem volt megszokott, hogy ugyanazt adhatná olcsóbban, de nem teszi. Ha nincs hűség, akkor mi gátolja meg abban, hogy azt adja olcsóbban, amim van? Előre szól, hogy át fog tenni, 30 napom van ellenkezni, stb. Amikor egy kis ideig a TopNET megszűnt, akkor is simán átrakott az akkori 2-ből legjobba, és kész.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#5017) bambano válasza ubyegon2 (#5015) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

na mégegyszer utoljára próbálkozom, aztán feladom: nincs okoscsomag. nem okoscsomag miatt adja olcsóbban.
az okoscsomagban sokkal olcsóbban adná.

hint: 24 hónap hűséggel okoscsomagban a diginet 200 3200 forint, 12 hónappal 3600 forint, hűség nélkül, nem okoscsomagban 4000 forint. diginet 200-a csomag 4700 forint.

megpróbálod megérteni vagy elolvasod a digi ÁSZjében )C melléklet 14. oldal), hogy miért van így vagy hagyjuk a pokolba az egészet? komolyan nem értem, hogy miért kell erőltetni a marhaságot a hivatalos információkkal szemben...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5018) ubyegon2 válasza lionhearted (#5016) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem volt megszokott, most mégis ez van, a Digis topik cc. 1000 hsz-e erről szól. Engem nem aggaszt, amíg tart a hűség, addig ez van, utána be kell mennem kérni a szerződés módosítását másik csomagra. Ha nem teszem, ugyanazt drágábban kapom. Ettől még így is a legjobb! :)

Említett topikban sokat olvashatunk arról, mi a hivatalos információ, ÜSZ-eknél többnyire az, hogyy ők nem tudják, hogy van ez! :U

[ Szerkesztve ]

(#5019) Cyrin


Cyrin
addikt

a win 10 topicban a reggel óta 1000 hozzászólást volt, még jó hogy nem kell olvasnom :)

(#5020) spammer válasza Cyrin (#5019) üzenetére


spammer
veterán

Én csak belenézegetek a W10 topikokba, de mindig röhögök az ilyen hibaüzeneteken :D

"Valami baj történt" :C Kb. annyira bőbeszédű, mikor egy topikban azt kérdik: "Nem megy a böngésző, mi lehet a gond?" :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5021) bambano válasza spammer (#5020) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mint a júzerek: nem megy az internet. ennyi a hibabejelentés. merhogy azt nem mondja meg, hogy konkrétan mi baja, vagy némelyik azt sem, hogy ő kicsoda, megszoktam. de azt gondolni, hogy attól, hogy ő nem éri el a netet, az egész internet enbloc megzuhant, kicsit egoista ötlet...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5022) lionhearted válasza bambano (#5021) üzenetére


lionhearted
őstag

Akinek a fészbúk = internet, annak kb igaza is van. :D

Tegnap még működött...

(#5023) Apollyon válasza spammer (#5020) üzenetére


Apollyon
Korrektor

El tudom képzelni hogy X év múlva úgy evolválódik ez a dóze hibaüzenet, hogy egy ecsethajú 20 kilós szerencsétlen pink csőgatyában fogja vakarni a fejét egy gifen szivárványos kérdőjellel a feje fölött, a szöveg meg az lesz hogy
"shit happens yo XD"

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5024) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Egy apró gondolat a "privacy"-ről csak úgy

Minap utaztam buszon, és láttam egy ismerős arcot. Persze még soha nem találkoztam vele, de mégis láttam már. Ki lehet találni hogyan. Hint: faxbúkon láttam. Régebben még én is nyomtam főleg a kommunikáció miatt, de most már igyekszem az akamai-i szerverek felé (is) irányuló adatforgalmat ezerrel tiltani.

Szóval régen amikor beléptem fosbúkra, szokása volt az oldalnak az egyes ismerősök magánéletét azonnal a pofámba nyomni. Így persze beleég az ember agyába, amikor egy régi havernak (akivel egyébként már nem beszélünk) új barátnője van, és felrak ezer képet magáról, ráadásul így kiadja a nagyvilágnak egyben a közel ezer ismerősének élete elég sok pillanatát.

Innentől fogva már csak egy kattintás választ el attól, hogy megtudjunk kb mindent ismerősünk új szerzeményéről, mert hát persze miért is ne adna meg mindent magáról.

Aztán így elgondolkodtam, hogy akinek én egy senki vagyok (in fact ez kölcsönös) és ott ülök vele szemben a buszon, miért jó az neki hogy egy egérmozdulattal mindent megtudhattam róla? – ellenben ő abszolút semmit nem tud rólam(, és nem is tudhat és nem is találhat semmit).

Másrészt, ez már nem az első ilyen alkalom, volt már egy hasonló eset pár éve. Persze mindez nem történhetett volna meg, ha még időben észbe kaptam volna és törlöm magam az oldalról, tekintve hogy engem (a felelőtlenek szerencséjére) marhára nem érdekel az idegenek élete (sem).

Csak a tény érdekes, hogy mennyire durván átgondolatlanul, minden felelősség érzet nélkül használják egyesek a netet, és mennyire nem értenek hozzá, annak ellenére hogy (elég sok esetben) egyébként egész nap azon lógnak.

Mi baja lehet abból, hogy pl. én felismertem őt úgy, hogy még soha nem láttam? Semmi. De baz, mégis furán jön ki azért ez így nem? Weird. Na de ha elkezdtem volna szövegelni róla bizonyos infókat, vajon egy 1-10-ig terjedő skálán mennyire kapott volna frászt?
Ha nem is lehet (és nem is lesz) gondja a fentiekből, akkor is igyekeznünk kellene a legkisebb kockázat elve szerint eljárni. Már ugye két példát tudok csak az én ismerőseim (bár már egyre kevésbé) közül, holott már ~milliárdos felhasználói bázis áll rendelkezésre, mindenféle adatokkal és metaadatokkal. Ez pedig csak az én "élményem" amit így úgy tűnhet hogy felfújok, de biztos hogy nem merül ki ennyiben, és többen járnak naponta pórul a még visszafogott megosztási szándékuk miatt is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5025) tvamos válasza Apollyon (#5024) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezen mar en is gondolkodtam... A minap buszon utaztam, csak ugy, passziobol, es elottem utazott par srac. Valami ellentetes nemurol volt szo, akit gyorsan megneztek az arckonyvon, es tadam, ott volt az illetonek meg a cime is.

A masik faja dolgok ezek a sports tracker programok, amik oda is vezetnek GPS koordinatakkal hozzad, egy csomo embernek nyilvanosra beallitva...

:Y Ez egy ilyen vilag...

Tok jo dolog tortent most. Nem ment a fiam gepen a flash, de <Software Updater> lefuttatas utan anya is meg tudta oldani a problemat. "Semmi baj sem tortent!" Nagyon orult mindenki. (Mondjuk, be kellett lepnem a gepre, hogy anya jelszavat "kiussem", es ujat tudjon megadni, de javito-nevelo celzattal nem frissitettem, vegul minden jora fordult.)
:C

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5026) spammer


spammer
veterán

Minden napra jut egy-két új Win10 cikk, lehet nem ártana egy (x)-et is a címekbe írni. ;]

Gondolom jönnek sorban majd az ilyen cikkek:

- Leteszteltük a Windows 10 új böngészőjét.
- Hogyan kattints a start menüre a Windows 10-ben.
- Hogyan beszélgess Cortanaval a Windows 10-ben.
- Bemutatjuk a Windows 10 munkaasztalait.
- Bemutatjuk a Windows 10 csomagkezelőjét.
- A Windows 10 telepítése a Linux helyére. ;]

:))

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5027) lionhearted válasza spammer (#5026) üzenetére


lionhearted
őstag

A Hogyan kapj sikítófrászt Windóz 10, akkor végül mégsem jelenik meg?
Esetleg a 20 év után újra csoda a frissülő oprendszer, a Windóz 10??

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#5028) Apollyon válasza tvamos (#5025) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Van is egy ilyen poén, hogy leléptek a Holdra, készítettek egy képet, amíg kimegy a csaj wc-re, csinál magáról 13 képet :))

(#5026) spammer: Nekem az a fura, hogy mekkora hype övezi a dolgot, amikor jött a win7 akkor nem volt ekkora balhé.
A win10 topik folyamatosan a lista topon van oldalt, átlagban kb félpercenként érkezik egy hsz.

Valami olyasmi is lehet benne, hogy mindenkinek az új kell, a fancy, csilli-villi cucc. Az hogy gyakorlati haszna van-e, nem számít. Nem mintha nem lenne mindegyik win szinte tökugyanaz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5029) Rimuru


Rimuru
veterán

Felraktam egy winx-et en is, a win7 aminek a helyere ment mar ugyse volt hasznalva semmire. Teljesen szuz, csak nvidia drivert raktam fel, plusz UTC idot allitottam be. 2,5 perc mire bebootol*, arch-nak is kell ~2,1 (kozben be is kell irni 20+ karakteres jelszot vinyo titkositas feloldasahoz) de ott elindul az osszes program, lefutnak az inditaskori scriptjeim (van ami rendesen hasznalja a vinyot), stb.
*nalam ezt azt jelenti hogy a vinyot nem progeti tovabb

Ha csak a "desktopig" jutast nezzuk:
cc@cc> systemd-analyze
Startup finished in 8.977s (kernel) + 19.382s (userspace) = 28.360s

Windows ~1 perc

Korabbi miatt, webm videot tudok adni windows bootrol. ;]
*jobboldali kek led tartozik a hdd-hez

Ha valaki kivancsi valamire nyugodtan szoljon, szivesen tesztelek winx alatt, persze addig amig fent marad. ;)

Vigyázat, csalok!

(#5030) F34R válasza Rimuru (#5029) üzenetére


F34R
nagyúr

Szep tul sok a felesleges I/O muvelet. SSD csak ugy hullani fognak tole.
En mar a 8.1-nel is eszrevettem ezt. Nem nem vagyunk ra kivancsiak semmire :P

Inkabb megalapitom az official windows and systemd haters klubbot ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5031) lionhearted válasza F34R (#5030) üzenetére


lionhearted
őstag

Haters gonna hate

Hogy nem tudtok semminek örülni! A negatív növekedés is növekedés.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#5032) F34R válasza Apollyon (#5028) üzenetére


F34R
nagyúr

facebook helyett szivesen megneztem volna pump.io , diaspora, movim, friendica-t. Sosem voltam annyira szoci :DDD

(#5031) lionhearted

penisznel nem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5033) tvamos válasza Rimuru (#5029) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem a ceges gepen volt, hogy a boot olyan 25-28 perc volt, mire el tudtam inditani a Lotus Notes-ot. :) Mondjuk, az meg XP64 volt. Most a W7 mar gyorsabb, olyan 8-10 perc... de akkor meg egy darabig vereti a HDD-nek, csak mar elindul. A 2 perccel mar boldog lennek, es mutogatnam.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5034) spammer válasza tvamos (#5033) üzenetére


spammer
veterán

Te jó ég, milyen ócskavasat használtok? :Y :DDD Életemben nem volt még 8-10 perces boot időm semmivel.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5035) Rimuru válasza tvamos (#5033) üzenetére


Rimuru
veterán

Az milyen vas ahol fel ora vagy tiz perc egy windows boot? (de lehetne barmilyen rendszer is). HDD szempontjabol a win8 ugyan olyan mint a mostani tizes verzio, elhiszem hogy ssd-n elmeny de nincs sddm. ;]
Amugy azert irtam hogy szivesen tesztelek, mert telepites utan nem tudom mit kezdhetek az uj rendszerrel. :DDD Csak az ujdonsag miatt raktam fel.

Vigyázat, csalok!

(#5036) Penty válasza Rimuru (#5035) üzenetére


Penty
tag

"...telepites utan nem tudom mit kezdhetek az uj rendszerrel...."

Letörölheted, formázhatod és tehetsz fel rá valami oprendszert. :DDD

(#5037) F34R válasza Rimuru (#5035) üzenetére


F34R
nagyúr

NVIDA AMD DRIVER !!!44444

rakd fel a steamed inditsd el a jatekaid :D

(#5038) lionhearted válasza Penty (#5036) üzenetére


lionhearted
őstag

Milyen jó érzés volt Chakrán kiadni a híres rm -rf /-t:D

Tegnap még működött...

(#5039) F34R válasza lionhearted (#5038) üzenetére


F34R
nagyúr

miert kiadta ???? :DDD

(#5040) lionhearted válasza F34R (#5039) üzenetére


lionhearted
őstag

Nyilván nem, mert kell hozzá a kapcsoló, de aztán szépen kinyírt mindent. ;]

Tegnap még működött...

(#5041) tvamos válasza spammer (#5034) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez a cégek IT. A Dell Precision M4700-on nem múlott volna. A gyári OS-sel hasított az. (Meg pendrive Linux-szal is.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5042) ubyegon2 válasza Rimuru (#5029) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

& tvamos

Vehetnél már egy jó SSD-t! :) nem WIn alá gondoltam persze

ubyegon@debian:~$ systemd-analyze
Startup finished in 2.110s (kernel) + 1.053s (userspace) = 3.163s

[ Szerkesztve ]

(#5043) tvamos válasza ubyegon2 (#5042) üzenetére


tvamos
nagyúr

A sajat gepemben SSHD van, az aranylag jol boot-ol. Csak azt sajnalom, hogy a LXDE-ben nalam nem nagyon jol megy a dual display, igy Gnome classic-kal kell nyomni, es az azert nekem nem tetszik annyira. (Meg masodpercekkel lassabb...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5044) N0zer0 válasza spammer (#5020) üzenetére


N0zer0
senior tag

Shit happens.

[ Szerkesztve ]

(#5045) Rimuru


Rimuru
veterán

(#5036) Penty: Mit raknek a helyere? mar van egy rendszerem ugy hivjak hogy Arch, tobb nem kell. ;]

(#5037) F34R: Miert? Jol eljatszadozok en linux alatt. ;) 1 jatek miatt volt fent ott is a steam, de azzal is csak fel eve jatszottam es nem is AAA cim, Pid.

ubyegon2: Ahhoz kellene minden mas is, akkor HDD-t at kell rakni ODD helyere, at kene allni UEFI-re hogy kesobb ne kelljen szorakozni, mert USB-rol csak EFI modban tudok telepiteni, eddig erre az ODD-t hasznaltam, windowsnak is GPT kellene igy a vinyot ujra kene particionalni... Vagy nem telepitenek tobbet nem unix szeru OS-t a HDD-re es vegig maradna a winx. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#5046) lionhearted válasza Rimuru (#5045) üzenetére


lionhearted
őstag

MBR<->GPT nem igényel újra particionálást, amennyiben rendes méretű align (>=2MB) van.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#5047) F34R válasza Rimuru (#5045) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem nem erne meg azzal szenvedni. Nekem GPT van normal BIOS-al de nem erezem hogy sokkal gyorasabb volna.

(#5046) lionhearted

Mar miert nem, ha UEFI is kell neki?

[ Szerkesztve ]

(#5048) ubyegon2 válasza Rimuru (#5045) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem. Lehet, hogy ennyi vacakolást nem ér meg. :U Ezt az USB-s dolgot nem értem, az USB miatt nem tudsz hagyományos módban telepíteni vagy az alaplap miatt?
Egyébként lehet, hogy érdemes USB-s telepítésre átállnod, mert jóval gyorsabb az optikai telepítőnél.

Vagy nem telepitenek tobbet nem unix szeru OS-t a HDD-re es vegig maradna a winx.

Ezt még olvasni is szörnyű volt! ;]

(#5043) tvamos SSHD az jó, a bootot SSD intézi benne. Meg vagy áldva ezzel a dual monitorral rendesen. :N

[ Szerkesztve ]

(#5049) Rimuru válasza lionhearted (#5046) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezt nem tudtam, majd par ev mulva talan megnezem. :DDD

ubyegon2: USB-rol csak EFI modban hajlando bootolni, okat ne kerdezd en se tudom, de egyik ismerosomnel is ugyan ez van. Jo ez az UEFI... (notebook mind a ketto) Telepites sebessege nem erdekel, Arch az marad, masodikan lesz 2 eves, windows eseten is megvan 1 ora alatt a tobbi resze hosszabb ideig tart. Linuxot pedig tudok chroot segitsegevel is, az pedig Arch alatt megy, szoval kozben barmit csinalhatok a megszokott modon,

Vigyázat, csalok!

(#5050) camiIIus


camiIIus
tag

http://www.youtube.com/watch?v=CeLtXM1Vt44&feature=youtube_gdata_player

http://www.youtube.com/watch?v=cTpujBq1Zi0&feature=youtube_gdata_player

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.