Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) BoB


BoB
veterán

lol

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#352) tvamos válasza BoB (#351) üzenetére


tvamos
nagyúr

:C

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#353) Penty válasza F34R (#349) üzenetére


Penty
tag

fdupes. Igaz, parancssoros, ha az nem probléma.

$ fdupes -r -d -N /home/user/zenék – Ez pl. kérdés nélkül töröl minden másolatot a zenék mappádból. Ha az -N-t kihagyod, akkor mindig jelezni fog, hogy duplikációt talált, és megkérdi, hogy melyiket hagyja meg.

[ Szerkesztve ]

(#354) tvamos


tvamos
nagyúr

Hat... nem tudom, mit csinalok rosszul, de az elobb, amikor valtottam Win-rol Linuxra, a belepo kepernyo utan fekete kepernyo fogadott. 2-3 perc varakozas utan Ctrl-Alt-F2-re sikerult prompthoz jutnom. clean/autoremove/purge/update/upgrade volt, mikoris vagy 5 percet telepitgetett. reboot utan minden vidaman megy. Surun van ilyen Ubuntun? Engem a siras kerulget... de megfogadtam, alkoholos allapotban nem telepitek... ugyhogy megint csuszik az install. (Persze, meg mindig nem dontottem, mi legyen az uj OS.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#355) tvamos válasza tvamos (#354) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sikerult megjavitani a gepem!... :) Megy a YT is, meg minden...
sudo apt-get remove xubunu-* && sudo aptget remove xfce4
sudo apt-get clean && sudo apt-get autoremove && sudo apt-get purge
sudo apt-get install lxde4
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade && sudo apt-get -f install

LXDE-nek mondja magat, es hasit a gep...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#356) duo


duo
őstag

64 bites rendszert most használok először. ubuntu netinstall lxde-vel boot utáni memory footprint 190Mb. az szeinrtetek jó? 110mb körül volt 32 bittel ugyanez az összeállítás. kiváncsi lennék mennyire lehet leskálázni még. szerintem már csak kernel modul blacklisttel lehet faragni.
fölösleges cucc nem indul, fölösleges tty-k letiltva bum-al és sysv-rc-conf -al szintán kikapcsoltam pár dolgot ami nem kellett.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#357) F34R válasza duo (#356) üzenetére


F34R
nagyúr

nekem pure 64bit (no mulitilib) 130Mb-t zabbant de ez is az utomata kernel beallitas es a systemd miatt van.
Gentoo-n ugyan ez az osszeallitas 100-bol megallt.

(#358) Syl válasza duo (#356) üzenetére


Syl
nagyúr

Használj Win 3.1-et, az 2 mega alatt is elvan ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#359) duo válasza Syl (#358) üzenetére


duo
őstag

a francokat. dos 6.22 :D

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#360) F34R válasza Syl (#358) üzenetére


F34R
nagyúr

ezt a szot ne is halljam meg.

amugy slack is kepes ra.

[ Szerkesztve ]

(#361) Vladi válasza BoB (#351) üzenetére


Vladi
nagyúr

nem hall senki? Sehol egy mod? akkor pssszt: éljen lenin.

:DD

(#356) duo
Az is lehet, hogy csak lefoglalja magának a memóriát. nézz topot.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#362) Syl válasza F34R (#360) üzenetére


Syl
nagyúr

>ezt a szot ne is halljam meg
Melyikre gondolsz? :U :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#363) Fritz Teufel válasza Syl (#362) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szerintem a 3:1-re gondolhatott, mert az a márciusi Oroszország–Magyarország 3-1-es jégkorong meccsre emlékezteti :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#364) Syl válasza Fritz Teufel (#363) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is pontosan erre gondoltam :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#365) tvamos válasza Syl (#364) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az lehetseges, hogy mashogy mukodik a rendszer, ha Lubuntut installalok, vagy ha Ubuntu alol telepitem az LXDE-t?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#366) F34R válasza tvamos (#365) üzenetére


F34R
nagyúr

minden rendszer mashogy viselkedik, legalabbis en nem birok ket ugyanolyan rendszert felrakni a gepre.
Valami mindig elbaszodik.

(#367) Apollyon válasza F34R (#366) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem meg az az érzésem van, hogy néha érdemes újratelepíteni a rendszert, rolling vagy sem... Amikor újrarakom a Manjarot, érezhetően gyorsabb mint az előző, szénné frissített verzió. Mondjuk nem feltétlenül a működés, de a rendszer indulása, leállítása egy idő után belassul, legalábbis a frissen telepített rendszerhez képest.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#368) F34R válasza Apollyon (#367) üzenetére


F34R
nagyúr

nekem ssd-n is neha beallt. valoban ritkan van ra szukseg, de inkabb a csomagokkal van valami, most is youtube alatt mellette 20 tab nyitva es van hogy csontafagy a rendszer, meg eleg surun mostanaban a net is eldobja magat (netctl , wicd, networkd ) mind kivetel nelkul.

(#369) Syl válasza tvamos (#365) üzenetére


Syl
nagyúr

Biztosan. Szerintem a két disztribúció nem csak a DE-ben különbözik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#370) Apollyon válasza F34R (#368) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Csontrafagy, uhh... amióta áttértem win-ről ilyen még nálam nem volt, csak a FF halt szét néha :D BTW most milyen os-t használsz?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#371) F34R válasza Apollyon (#370) üzenetére


F34R
nagyúr

Archlinux. De ha nem ez a gepem volna akkor Gentoo-t.

(#372) tvamos válasza Syl (#369) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mar azert kerdem, mert tulajdonkeppen most jo a rendszer, ha minden mukodik, minek telepitsem ujra...
Vagy nem tudom. Jo lenne, ha gyorsabban bootolna. (Hiszen azert van a hibrid drajv is.) Az ilyen telepitgetes nekem csak kidobott ido. Hisz pont azert probalok Linuxra atterni a win-rol, mert az lassu, meg 6-10 havonta ujra kell installalni.

(#371) F34R válasza Iscariah (#370) üzenetére
Gentoo? Erdekesen hangzik...
New Packages Posted on April 29, 2014 by packages.gentoo.org

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#373) F34R válasza tvamos (#372) üzenetére


F34R
nagyúr

gentoo funtoo. mindketto erdekes a maga nemeben, ha vannak folos napjaid csak akkor vagj bele.
onnantol viszont minden ugy van ahogy te akarod, es rendkivul modularis.
sokan jatszak el gentoo-rol archlinuxra , meg archlinuxrol gentoo-ra. mindkettonek megvan a maga miertje.

(#374) mzx válasza Vladi (#361) üzenetére


mzx
senior tag

A tisztelet kijár neki annyiból ,h teljes egészében kiírjuk a nevét! Hatodik Lenin. Nah... ;]

(#348) ubyegon2 :

Sajnálod? Jajj, te... :D

(#375) bambano válasza mzx (#374) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

vi lenin

#!/bin/bash
...

hasonló még:
ping elvis
elvis is alive.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#376) F34R válasza bambano (#375) üzenetére


F34R
nagyúr

hirtelen azt hittem mar vannak ilyen easter egg-ek ;]

(#377) Syl válasza bambano (#375) üzenetére


Syl
nagyúr

Az elvis host nem válaszol, tehát mégis csak meghalt. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#378) Fritz Teufel válasza tvamos (#372) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

6-10 havonta kell újrainstallálni?! Éppen ez az előnye a Windowsnak, hogy nem kell újrainstallálni, hosszú évekig képes atom stabilan futni. Nálam a laptopomra gyárilag feltett Vista 5 évig futott minden probléma nélkül, csak az vetett véget a pályafutásának, hogy Windows 7-et tettem fel helyette. Egy alkalommal találkoztam kék halállal, egy driver kiakasztotta a rendszert, de újraindítás után probléma nélkül felment. Operációs rendszernél tehát 2008 óta nem találkoztam teljes rendszer halállal, a Crtl+Alt+Tab mindig másodpercek alatt orvosolta a problémát, a teljes rendszer halála nélkül. A Windows az utóbbi évtizedben elszaladt a Linux mellett, ezt el kell ismerni. A Linux két évtizedes folyamatos béta verzió. Kivéve a fizetős szerver verziók, de most desktop a téma.
A Windows desktop alatt az ember csak a tartalomfogyasztással foglalkozik a rendszerről tudomást sem vesz, amíg Linux alatt leginkább a rendszerrel, ami mellett a tartalomfogyasztás kellemes felüdülés. Legalább is nálam ez így működik. Hogy miért tértem át ennek ellenére Linuxra? Mert az biztonságosabb, nem hajtja szét a laptopomat és ezáltal kevesebbet is fogyaszt.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#379) F34R válasza Fritz Teufel (#378) üzenetére


F34R
nagyúr

GNOME , KDE Desktop environment ? mondjuk en egyiket sem hasznalom mert feleslegsnek erzem oket.
Windowst meg joforman csak azert hasznalnak az emberek:
1. Jatek
2. Munka
3. Nem ismerik a linuxot.

(#380) bambano válasza Fritz Teufel (#378) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem is mondtátok, hogy ez egy ilyen jó, vicces topic...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#381) Fritz Teufel válasza F34R (#379) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

"Nem ismerik a linuxot." Az utóbbi évtizedben sokszor beszélgettem erről emberekkel a Linux nem használásának oka eleinte az volt, hogy magas informatikai ismereteket igényelt. Azóta valamelyest emelkedett a felhasználók alapismereti szintje is valamint a Linux is sokat fejlődött. Már ami a telepítést, használhatóságot jelenti. Manapság inkább az a probléma, amit írtam: egy átlag felhasználót nem érdekel, hogy hogyan működik a számítógépe, nem is akart tudomást venni az operációs rendszer létezéséről. Na, itt bukik a Linux. Már én is hallottam ezt a vicces megfogalmazást, hogy a Linux húsz éves trial version. Sajnos igazuk van.

Ha nagyon besokallok az Ubuntuval, akkor visszatértek a gyökerekhez és a Red Hat vonalat fogom választani. A Fedora 17 állítólag képes több évig futni stabilan. Legalább is egy ismerősöm családi gépein. Itt már valóban szóba jöhet, hogy Gnome vagy mifene. Nem akarok Windows-szerű WM-et.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#382) BoB válasza Fritz Teufel (#381) üzenetére


BoB
veterán

A Linux ott bukott el, hogy a windows kalóz verzióban is telepíthető.

Az ismerőseim 90%-a anno magát a számítógépet alig tudta megengedni magának, nemhogy vegyen mellé dobozos wint. Ha nem tudták volna használni ingyen, kénytelen lettek volna Linux-ot használni mert nincs más.

Ha pedig a háztartások nagyrésze (mert valljuk be több a szegény mint gazdag itt kelet-európában, ázsiáról nem is beszélve) ezt használja jóval több alkalmazás játék miegymás lenne ami mint egy kör tovább növelte volna a felhasználói tábort.

Itt a kalózkodás nem a nyílt forráskód malmára hajtotta a vizet.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#383) Cyrin


Cyrin
addikt

az viszont érdekes, hogy a linuxot nem tudja telepíteni, de a wint meg tudja szerezni kalóz verzióban, és azt telepíteni.

(#384) BoB válasza Cyrin (#383) üzenetére


BoB
veterán

Dehogy. Hány embernek telepítettem már windows-t....

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#385) Cyrin válasza BoB (#384) üzenetére


Cyrin
addikt

én megfogadtam, hogy nem telepítek senkinek windowst.
linux sokkal egyszerűbb. nem fogok szenvedni vele.

(#386) F34R válasza Cyrin (#385) üzenetére


F34R
nagyúr

En sem, a maradek windows lemez is landolt a kukaba osszetorve.

next next next windows fuck it ;]

(#387) Vladi válasza bambano (#380) üzenetére


Vladi
nagyúr

Általában jó a hangulat. :D

(#381) Decepticon:

Én meg legtöbbször a linuxot nem használók indokának azt szoktam hallani, hogy: szaralinux. Mikor kérdem, hogy miért? Azt mondják: merszarésszar. Jajóvan. :DDD

Az a nagyon durva, hogy amióta feleségem kisfehér laptopján is linux van (fedora ofkorsz. ;] ) ő is szembesül iylenekkel. Hogy ajánlja barátnőjének, ismerősének és azt hallja, hogy nem kell mer szar. Miért szar? Merszar. Logikus. :))

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#388) F34R válasza Vladi (#387) üzenetére


F34R
nagyúr

eepc ? haha hat igen ez van mi mar csak ilyenek vagyunk, az en ismeroseim sem ertik miert van ez, hogy hasznalom. A legjobb az eddig az volt hogy ez olyan windows ami nem tamogatja a facebook-t ( host block) mondom aha persze meg az kell hogy itt is azt nezettek a kedves baratnoddel. :C

(#389) Rimuru válasza F34R (#388) üzenetére


Rimuru
veterán

Korábban én is bolkkoltam, most már nem tudom. :( Az én környezetem van több olyan aki azt mondja hogy a Windowsból nem kér. :P

Vigyázat, csalok!

(#390) F34R válasza Rimuru (#389) üzenetére


F34R
nagyúr

nem tudom mostanaban en sem neztem de szerintem meg mindig aktualis a listam.

(#391) Cyrin


Cyrin
addikt

Öcsém, aki nem lát ki az alma mögül (az android olyan mint a windows, ikonok halmaza, nem állítom be a tv-t, meg nem segítek a szülőknek a géppel mert én nem bütykölök stb...) azt mondta ne tegyek linuxot a szülők gépére mert az kezelhetetlen...

Aha. Ő meg nem agymosott...

(#392) Vladi válasza Cyrin (#391) üzenetére


Vladi
nagyúr

A kapitány is azt tett a szüleinek, mindig elmondja.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#393) Cyrin válasza Vladi (#392) üzenetére


Cyrin
addikt

Én is, oszt csak pislogott az elementary-ra. Azóta azt használják, és a régi gépet se kellett kidobni...agymenők...

(#394) mzx válasza Vladi (#387) üzenetére


mzx
senior tag

Én szeretem a szar dolgokat. A Linux szar, ezért hagytam ott a windows-t a linuxért... :U

(#375) bambano:

vi lenin, ez is nagyon jo. :)
A ping meg tényleg elvszi valahová... :U

(#395) _Dumber_ válasza Cyrin (#393) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én próbaltam egy térítés végrehajtani a családban, de addig jutottam, mint Jehova tanui az én ajtómnál..

Anyósomat nem lehetett meggyőzni. visszament az XP..
Anyámék sajnos olyan programot használnak amit nem tudok linux alatt beüzemelni, így maradt a W7.
Nejem gépére (is) meg van véve a W7.. nincs semmi baja, így nem KELL lecserélni.
Fiam meg játszana ..

Ezzel matt.
Nem baj.. az enyém meg nem melegszik :D - És jól érzi magát. Manjaróval is.
Érdekes.. én használom munkára csak, és nekem sikerült egyedül átváltani Linuxra ..
Még hogy a linux nem jó üzemszerűen..

(#396) Cyrin válasza _Dumber_ (#395) üzenetére


Cyrin
addikt

Nálunk azért jobb a helyzet. De komolyan, a feleségem és én is 3 éves androidos telefont használunk (wildfire S és defy) amik már rég ki lettek volna dobva ha nem tudok rá cm7-et tenni. Ugyanígy a netbook, ami win alatt már használatlan volt. Ám a linux visszahozta az élők sorába. Csakúgy mint a szülők gépét, és még két ismerős netbookját. Szóval ezeket mind lehetett volna cserélni, ha úgy gondolkodnék mint öcsém, aki már legalább egy millát tolt oda almáéknak. Én is megtehetném, de nagyon örülök hogy nem vagyok ilyen.

(#397) Cyrin


Cyrin
addikt

Ja, jómúltkor anyósom megszólal, hogy nézzem már meg a gépét, mert szar. Hát ja, lopott windows kurva lassú, fél óra mire bejön, lopott vírusírtó beszart, lopott office szintén, nem tud se írni benne, se nyomtatni. Hát ezért tényleg érdemes ezeket használni...

(#398) Rimuru válasza Cyrin (#397) üzenetére


Rimuru
veterán

Anyám az csak Arch alatt érzi jól magát. ;]

Vigyázat, csalok!

(#399) _Dumber_ válasza Cyrin (#396) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én a W7-et nem tartom rossz oprendszernek.. - a w8, már más tászta,
de a 8.1 kicsit hozott vissza.. otthoni gépnek,azoknak akinek egyszer be kell állítani és utánna képeket néz meg netezik, meg levelezik annak tök jó a 8.1. Beállítani egy kész gyötrelem, vsz a programozók hideg-meleg, vagy itta piros játékot játszottak csapatépítésképpen, mielőtt leültek programozni :)

Egy érdekesség:

Nejen és az én laptopom tök egyforma. (Acer Extensa 5635z)

Nekem Manjaro-Openbox-Chromium
Neki W7 - Chromium.
Ugyanaz a weboldal... Nekem hideg a gép és alig megy a venti, Nála konkétan égeti a kezem a kifújt levegő.
Neki (és amíg W7 bolt nekem is), hibernálásból felébresztve 10-ből 4* nem érzékel semmi wifikártyát. újraindítás után ismét jó.

még egy dolog. héten céges w8.1-et telepítettem.
Nem akart felcsatlakozni a céges DHCP-re .. fél óra küszködés után véletlenül rákattintottam a hálózati diagnosztika ikonra.. Hogy mit javasolt?
1. pont indítsd újra
2. kapcsold ki és várj 15 mp-t és indítsd újra

És BEJÖTT :) utánna jó lett... kész voltam :) azért tudnak a fiúk valamit :)

(#400) F34R válasza _Dumber_ (#399) üzenetére


F34R
nagyúr

kerem kacccsooojaa ki :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.