Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23002) F34R válasza #20749568 (#23001) üzenetére


F34R
nagyúr

Marmint annak hogy visszavaltanak?

(#23004) Apollyon válasza #20749568 (#23003) üzenetére


Apollyon
Korrektor

wat da hell, mi történt?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23005) F34R válasza Apollyon (#23004) üzenetére


F34R
nagyúr

Meg se tudja mondani mert permaban.

(#23006) Archttila válasza Apollyon (#23004) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Bizton ment a politicska ;]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#23007) Apollyon válasza F34R (#23005) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azt láttam, de gondoltam hátha valaki ott volt, amikor történt... Nem tudom mennyit számít ma az ilyesmi, de nekem fájna egy ~tizenéves reget elveszteni.

(#23006) sati: jaja lehet..

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23008) F34R válasza Apollyon (#23007) üzenetére


F34R
nagyúr

Tul sokat volt o a poltopikba.. oda nagyon kar bemenni.

(#23009) Apollyon válasza F34R (#23008) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért együtt tudok érezni. rip.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23010) Fred23 válasza F34R (#23005) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ilyen esetben legalább kaphatna mindenki 1-2 napot az elköszönésre!
Gondolom, jön majd vissza másik reggel hamarosan, szóval ha valaki újból majd süt a tömény rosszindulat, gyanakodni fogok. :D
Nem láttam azt a bizonyos okot, amiért ezt kiérdemelte, szóval kíváncsi lennék rá, ha nem is tartozik rám.

(#23011) aprokaroka87 válasza Fred23 (#23010) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mi lesz ha másik délután vagy este jön vissza?
Miért pont reggel? :)

(#23012) zoltanz válasza Di Natale (#22987) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Linux (Unix szerű) már úgy készült, hogy multitaszkos.
Maga a Unix úgy készült, hogy nem volt az. Sőt a Minix (16 bites) is amiből lett a Linux.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23013) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Barátkozok a "könnyűsúlyú" böngészőkkel (Epiphany stb.). Ezek valójában normál súlyúak, inkább a jelenlegi fősodorban lévők elhízottak. ;]

Nem mintha a weboldalak kódja nem tartalmaznának eredetileg is lassító ciklusokat (nem véletlenül, költséghatékonyság miatt) :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23014) urandom0 válasza zoltanz (#23013) üzenetére


urandom0
aktív tag

Hát igen, amelyik tényleg könnyűsúlyú, az nagyon sok mindenre nem használható, amelyik pedig mindenre használható, az nem könnyűsúlyú :)
Az Epiphany is bugos olyan oldalakon, mint a Youtube. De egyébként jó kis böngésző lenne, nekem nagyon tetszik a címkézős könyvjelzős megoldása, csak ott is el van szabva, hogy amikor a könyvjelzők ikonra kattintasz, elédtolja az összes könyvjelződ, mindenféle rendszer nélkül. Nem értem, miért nem alapból a kedvencek mappát nyitja meg? Illetve tömeges könyvjelzőzési dolgokat sem tudsz csinálni benne, mert egyszerűen nem tudsz kijelölni több könyvjelzőt egyszerre.
Ami még tetszik benne, hogy laptop használata esetén vissza tudsz menni az előző oldalra úgy, ha a két ujjadat eltolod jobbra a touchpaden, ez nagyon kényelmes tud lenni.

(#23015) F34R válasza zoltanz (#23013) üzenetére


F34R
nagyúr

ilyen nem nagyon van, ott a qutebrowser; lightweight a codebase de a google webenginejet hasznalja.. en mostanaban az ungoogled chromiumot hasznalom, semmivel nem eroforras igenyesebb mint az upstream firefox. ott a palemoon peldanak, kis eroforrasigenyu de a legtobb szarul/ modernul megirt oldalnal osszefossa magat. lassu es doglodik, ezert valtottam en is par honapja.

(#23016) urandom0


urandom0
aktív tag

:C

(#23017) F34R válasza urandom0 (#23016) üzenetére


F34R
nagyúr

lol
persze ezt root-n kell csinalni :DDD

(#23018) Apollyon válasza F34R (#23015) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nálam mindenféle böngésző akad, egyedül a stock chromiumot és chrome-ot nem használom. Illetve a legújabb firefox még mindig a legjobban privacyre konfolható böngészők között van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23019) zoltanz válasza F34R (#23015) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi! :R
Megnézem majd ezeket a böngetőket.

Az normális ha egy Core2Duo (@3,7 GHz) procit a Youtube főoldal betöltése böngészőben (Firefox) ~91%-on körül, majdhogynem fullon pengeti? (hosztolva vannak a reklám oldalak)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23020) F34R válasza zoltanz (#23019) üzenetére


F34R
nagyúr

persze... mivel gondolom nem tud hardveres gyorsitast a kartyad marmint VP9-re vagy ujabb yt szavbanyra.. h264ify kiegeszitot probald.

(#23021) zoltanz válasza F34R (#23020) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem a videó lejátszáskor jelentkezik a terhelés hanem a csak a főoldal betöltésekor.
Ezen vagyok fennakadva.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23022) F34R válasza zoltanz (#23021) üzenetére


F34R
nagyúr

AKkor tele van minden szarral... valoszinuleg a hardvered nem tudja a webgl-t. Milyen gpu van a gepben? amugy atmegyunk lassan suck maiba :DDD

(#23023) zoltanz válasza F34R (#23022) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez egy ilyen fájlcserélős/letöltő gép valamai Intel GMA950 grafikus lassító (3DGL) ;] Mpeg2 videót már gyorsítja hadveresen :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23024) F34R válasza zoltanz (#23023) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor szerintem ettol tobbet ne is varj tole. bongeszobol mind1 megyiket valasztod egyik sem fog normalisan menni :DDD Youtube-ra meg javaslom ezt [link] egy mpv-vel .

(#23025) zoltanz válasza F34R (#23024) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi! Ki fogom próbálni, szeretem, érdekelnek a terminálos dolgokat. (és a dolgoknak másik perspektívából való megközelítését)
GUI-s Kodi-hoz is van youtube kliens, akár fiókban lévő könyvtáraidat is lehet vele kezelni.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23026) zoltanz válasza F34R (#23024) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Néztem egy tesztet nem sok teljesítmény difi van WebGL és nélküle.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23027) F34R válasza zoltanz (#23026) üzenetére


F34R
nagyúr

En azt ertem, de a CPU meg nem acelos ahhoz hogy full softweresen kitolja.

(#23028) cami][us válasza Archttila (#23006) üzenetére


cami][us
senior tag

Kételkedett a Linux erejében. ;]

(#23029) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Próbáltam nyílt nouveau h.264 videó gyorsítást, ndpau-val, zárt nvidia bináris kell hozzá sajnos. Vaapi meg nem sokat vesz le Cpu válláról.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23030) Fred23


Fred23
nagyúr

Most találtam Play-en, Debian noroot droidra:

(#23031) zoltanz válasza Fred23 (#23030) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez nagyon snájdig, hasznos, én tv okosítóra, 4K lejátszóra telepítettem asztali Os gui-t, Armbian-t.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23032) urandom0


urandom0
aktív tag

Aki ismeri a KDE-t, biztos olvasta már a mottójukat, amit úgy kb. 7 éve használnak: "Simple by default. Powerful when needed."
Namost a kedves M$ ezzel a Windows 11 nevű izével bevezetett egy új szlogent (kb. fél éve): "Simple by default. Powerful by choice."
Igen, a M$ jobban teljesít...

(#23033) F34R válasza urandom0 (#23032) üzenetére


F34R
nagyúr

Szakadjon el a keze aki kitalalta azt a mottot. ;]

(#23034) urandom0 válasza F34R (#23033) üzenetére


urandom0
aktív tag

Aki ellopta azt a mottót...

(#23035) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Elterjedt tévhitek: MacOS-re nincsenek vírusok.
Persze Linuxra (Droidra) is vannak, de más fasorban van ennek a veszélye.
[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23036) Archttila válasza zoltanz (#23035) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ugy tudom az elso virust pont Mac-re irtak.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#23037) cami][us válasza urandom0 (#23032) üzenetére


cami][us
senior tag

Ahhoz is kell vastagbőr, hogy a "choice" szót Windows esetében használja valaki.

#23035

A Mono és Wine ezen segíthet. Emlékszem valaki a Wannarcy-t futtatta Wine alatt és azzal érvelt, hogy akkor a Linux is érintett. ;]

(#23038) cappa72 válasza Fred23 (#23030) üzenetére


cappa72
nagyúr

Te jó ég... 6-7 évvel ezelőtt még csak rútolt telefonra ment fel.
De igazából csak érdekességnek hegesztettem fel, alapvetően nem használtam semmire.

(A "dual boot kínai telefonra" volt még egy jó tanulás/kihívás)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23039) cami][us


cami][us
senior tag

(#23040) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nem is kell vicclapokat olvasni csak bekapcsolom a google fordítót :DD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23041) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Felhúztam egy Debian 11 (Bullseye) alapú MX-Linux -ot (antiX).
Még finomhangolni kell és a személyes cuccokat átpakolni, de szépen (unalmasan) jól működik.
Inkább csak tesztelgetem még, egy külön partíción, a 10 alapú MX-Linux mellett, mert nekem még az is tökéletesen alkalmas.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23042) cappa72


cappa72
nagyúr

Megtaláltam két régi játék cd-met.
Driver és Driver3 (Driv3r).
Futnak wine alatt. Meglepett, de kellemesen.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23044) urandom0


urandom0
aktív tag

Ha valakinek hóhiánya lenne: működő hóesés animáció Gnome shellhez :)

(#23045) cappa72 válasza urandom0 (#23044) üzenetére


cappa72
nagyúr

:Y

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23046) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ki akartam próbálni egy Manjaro-t, de már telepítéskor, a partíció létrehozáskor szétfagyott. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23047) Siriusb


Siriusb
veterán

Kate-ben nem lehet beállítani, hogy mutassa a sorvégződéseket, vagy csak én nem találom? Persze Geany-ben mindent lehet. :)

(#23048) urandom0 válasza zoltanz (#23046) üzenetére


urandom0
aktív tag

Melyik verzió? Melyik kiadás?

(#23049) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kellemes Karácsony kívánok!
Olyan jó, hogy az internet (írónia mód on) már a 21. századra egyre felhasználóbarátabb.
Legtöbb oldalon már nem lehet szöveget kijelölni, (Ocr) keresni rá, be kell pötyögni (újra). :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23050) Sonja


Sonja
veterán

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.