Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

A Floppy Orchestra bemutatja a Finaly Fantasy VII - Those Who Fight Further főcímzenéjét:

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#302) duo válasza lionhearted (#300) üzenetére


duo
őstag

hivatalos repóban? sosem néztem. elnézést.

Akár forrásból is felteheted az egészet, még csomagod sem lesz. ;] olyat csináltam még debian sarge alatt kiváncsiságból: azt az önszopatást :D
Vagy írj egy saját csomagkezelőt. :P

Ha időmilliomos lennék és értenék hozzá (humán területen dolgozom, ez csak hobbi), saját disztrót írnék, ami összesen egy csomagból állna, örökéletsupportja és frissítései lennének,saját magának írná a frissítéseket, meg minden. olyan lenne mint tony stark-nak Jarvis, csak Hacser Józsa hangján :D
_____________________________________________
más:

lsmod a következőt dobja ki nekem:

Module Size Used by
pci_stub 12622 1
vboxpci 23194 0
vboxnetadp 25670 0
vboxnetflt 27613 0
vboxdrv 339502 3 vboxnetadp,vboxnetflt,vboxpci
snd_hda_codec_hdmi 46207 4
snd_hda_codec_analog 15049 1
hid_logitech 26709 0
ff_memless 13573 1 hid_logitech
hid_generic 12548 0
gpio_ich 13476 0
dcdbas 14928 0
usbhid 52616 0
hid 106148 3 hid_generic,hid_logitech,usbhid
uvcvideo 80885 0
videobuf2_vmalloc 13216 1 uvcvideo
videobuf2_memops 13362 1 videobuf2_vmalloc
coretemp 13435 0
videobuf2_core 40664 1 uvcvideo
videodev 134688 2 uvcvideo,videobuf2_core
snd_hda_intel 52355 1
snd_hda_codec 192906 3 snd_hda_codec_hdmi,snd_hda_intel,snd_hda_codec_analog
snd_hwdep 13602 1 snd_hda_codec
snd_pcm 102099 3 snd_hda_codec_hdmi,snd_hda_codec,snd_hda_intel
kvm 451511 0
snd_seq_midi 13324 0
snd_page_alloc 18710 2 snd_pcm,snd_hda_intel
snd_seq_midi_event 14899 1 snd_seq_midi
snd_rawmidi 30144 1 snd_seq_midi
snd_seq 61560 2 snd_seq_midi_event,snd_seq_midi
serio_raw 13462 0
snd_seq_device 14497 3 snd_seq,snd_rawmidi,snd_seq_midi
snd_timer 29482 2 snd_pcm,snd_seq
lp 17759 0
snd 69238 13 snd_hwdep,snd_timer,snd_hda_codec_hdmi,snd_pcm,snd_seq,snd_rawmidi,snd_hda_codec,snd_hda_intel,snd_seq_device,snd_hda_codec_analog,snd_seq_midi
parport 42348 1 lp
dell_wmi 12761 0
sparse_keymap 13948 1 dell_wmi
lpc_ich 21080 0
nvidia 10699336 29
e1000e 254433 0
soundcore 12680 1 snd
drm 302817 2 nvidia
ptp 18933 1 e1000e
pps_core 19382 1 ptp
wmi 19177 1 dell_wmi
ahci 25819 4
libahci 32168 1 ahci
_________________________
hogyan állapítom meg mi az ami nekem nem kell, és blacklistelhetem?
szokott ilyet csinálni valaki?

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#303) F34R


F34R
nagyúr

Kesz kiegtem, elment a kedvem rendesen a linuxtol. Valoszinu en is behodolok a systemd-nek.

ez gentoo marha elbaszott, sok barom use flag meg package.use , package.engedjed package.felbaszomazagyad. package.lisence package.fajafejemtole sok orbitalis baromsag amit manualisan kell konfiguralni. Kezdesnek no-multilib , adobe-flash fel se megy , mpv igenyel egy halom szarsagot stb stb.
Nem az a baj hogy mindent forgat mert azzal meg talan megbekelnek, de azzal nem hogy mire odaig eljutsz hogy rendesen beallitod a csomagot hogy le bird forgatni addigra kihullik a hajad.

Arch utan meg is mit probaljak ? nincs mas alternativa binaris rendszerbe, sirok-rivok-fetrengek.

(#304) Apollyon válasza F34R (#303) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor itt az ideje egy kis Slackware-ezésnek! Egy LFS partíció mellé ;]
Komolyan.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#305) F34R válasza Apollyon (#304) üzenetére


F34R
nagyúr

meg van potencial a crux formajaban , remelem az menni fog normalisan majd kiderul.
may 1 jon az openbsd 5.5 azt is szerintem megnezem.

hanem ezek se fekszenek akkor benyalok tovig a systemd-nek ;]

az biztos hogy ez a forgatas nagyon sirlamas varakozas annyit nekem nemer.

(#306) Apollyon válasza F34R (#305) üzenetére


Apollyon
Korrektor

És mi van azokkal amiket én írtam?

Az openBSD meg szerintem nem otthoni felhasználásra van, de valszeg én is ki fogom próbálni. Majd egyszer :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#307) F34R válasza Apollyon (#306) üzenetére


F34R
nagyúr

LFS meg durvabb mint a gentoo azt mar tenyleg nem vallalnam be , slackware-t meg mar probaltam az annyira nem jon be.

(#308) duo válasza F34R (#307) üzenetére


duo
őstag

Salix? az egy igen korrekt slaki alap, függőségkezeléssel. közössége is van

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#309) tvamos válasza Syl (#290) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem 2415. Akkor vesztettem?

(#304) Iscariah válasza F34R (#303) üzenetére
LFS? Az nekem egy autos jatek...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#310) lionhearted válasza tvamos (#309) üzenetére


lionhearted
őstag

Linux From Scratch.

Tegnap még működött...

(#311) ubyegon2 válasza tvamos (#309) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Leed For Speed? :DD

(#312) Apollyon válasza tvamos (#309) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az autós játékokat te külön partícióra teszed? ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#313) Apollyon válasza tvamos (#309) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Sorry dupla :D

(#307) F34R: Pedig lehet belőle tanulni, aztán lehet hogy a fordítgatások egy idő után könnyebben mennének..
A gentoo viszont az abszolút hobbylinux kategória, és azoknak való akik imádják a terminált. Szóval nem csodálom hogy ennyi szopkó van vele

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#314) mzx


mzx
senior tag

ubyegon2 :

A "linux kezdő topic"-ban (#25776) -n általad írtakra:

"Nem akartam visszafogni a kérdéseid özönét véletlenül sem."

Nem fogtad vissza. :) Nálam hullámokban jön, mint Cápali és Cápeti. ;) Szal' van, h hetekig, hónapokig nincs kérdésem, máskor meg napi 4-5 is, zsinórban napokon át. :D Csak azt sajnálom, h én magam alig tudok segíteni másnak számtech-ben. Bár az életben mindegy végülis, annak segítünk-e, aki nekünk tette, vagy másnak-e, márpedig időszakosan bár, de amiben nekem van kompetenciám, sorozatban válaszolom meg másnak a bizonytalanságát, konkrét, kézzel fogható humán területen például.

Viszont ha már itt számtech, majd Lacpac-ra mint potenciális kérdésözön trónbitorlómra lecsapok most. ;] (Bár lehet, a pár napja írt kérdései a rólam szóló paródia csupán. :D )

"Örülnék, ha az OFF topic gazdája pár szóban leírná az OFF topic mibenlétét, de egyszerűen, hogy nagyarcok is megértsék!"

Nem tudom, mennyire lehet colomb2-t , vagy bárkit ezen off topic gazdijának nevezni, erről őt kéne megkérdezni. Ugyanis hasraütés szerűen indult, ha emlékszel, talán jelen voltál, már ki akartam "szállni" a linuxkezdők topicba aznapi írkálásból, h éppen túl sokat off-olunk, utaltam is rá, de colomb2 határozottabb volt, és kiejelentette, hogy na, akkor akár megoldhatnánk valami más "helyszínen is". Kérdésemre, hogy ő, vagy én legyen-e az új topic nyitó, átvette a kezdeményezést. Szóval nem tudom igazából, gyakorlatilag ki a gazdija ennek az offtopic-nak, de én nem tartom annak magam -bár legalább offolásra telik nekem :D -, lényegtelen volt, h ő, vagy én nyitom-e meg, sőt, többen kezdtük abban az órában szétoffolni azt, szóval hogy ki az itteni gazdi...?

"Volt olyan sejtésem, hogy Lao Ce reinkarnációja vagy."

Szerintem meg a cinizmusod eszmerendszerét kellene kiterjeszteni egy új vallássá, mondjúúúúk... "Fogadó a mormo(n)gó tanúihoz", vagy vmi ilyesmi. :P ;) Bár volt a közelünkben egy énekkar, egy Renáta nevezetű hölgy vezette, de nem sokat tudok még a Reni karnagy cicójáról sem egyébként. ;)

"igen jól elvoltunk a személyes kapcsolatokkal. Sőt!"

Erre nem mondok semmi konkrétat. Aki élt akkor, tudja, aki nem, az őszintén sajnálom, alapvetően NEM / NEM CSAK a mai fiatalok tehetnek arról, h már mi is nagyon elidegenedett világban élünk sajna jelenleg, bár mindenkinek meg van a maga keresztje, kinek milyen fajta és milyen súlyú. Én pl gyerekkoromban szerettem a keresztrejtvényeket. Értsd, ahogy akarod. ;)

"seedkötelezettséged. Amúgy 46 óra, mire leveszik."

Jobb helyeken, pl nc, ha érted... De én olyan privát trackeren vagyok, ahol pont érkeztemkor vették le 5x24 óráról 3x24 órára, szóval még így is tűrhető ott a seed-ben toporgás mára már. A privát trackerezés szellemisége nem nekem való, gyerekesnek tartom, ahol nem tartják felnőttnek az embert, aki felelősséget vállal azért, h mit, és mennyit ad, és mennyit kap / vesz el, valamint hogy elhatárolja-e magát az életben a bunkóktól, amennyire csak lehet, és inkább a normálisak felé nyitott, vagy képmutató-e, avagy nem, de ez utóbbi gondolatom már hétköznapi vizekre evez.
Szóval torrentezni is lehet sztem felnőtt módjára, de a privát trackeren kisikolásoknak vagyunk nézve mindnyájan, ez a meglátásom. (Bár egy nc méretűre lehet h "pályáznék", de csak mellékesen lennék ott majd, mert inkább a dc-t kedvelem.)
Hadd én döntsem-e már el -ez nem neked, hanem a privát trackerek modnjainka szól-, hogy mekkora negatív karmát halmozok magamnak avval, hogy mások által megosztott dolgokkal visszaélek-e, vagy pl aki visszaél velem, akár a jó szándékokkal, akkor jogom van-e pl önvédelem okán nekem is visszaélnem avval, amiket ő ad, avagy kölcsönös csereberére építek-e , valamint hogy mikor így, mikor úgy járok-e el, és fogadtassék már el, hogy nekem őskövület, lassú gépeim vannak, pici vinyóval, és gyakran kell törölnöm a letöltötteket a kis kapacitás miatt -ami ugye akadálya a seed-elésnek-, plusz lassú és áram zabáló procijaim vannak, szóval ha akarnék se lehetnék annyit jelen egy hubon / trackeren, mint amennyit szeretnék.

Kéretik az emberek részéről figyelembe venni, hogy az egynlőség nem abszolút módon értendő, hanem akit jobban elnyomnak lehetőségben pl időbelileg, vagy pl anyagilag, az nem versenyezhet pl seed teljesítésében másokkal, akármennyire is odaadó alkat akár. Reagált is közben Syl, ahogy látom, a NAS érdeklődésemre, tök jó cuccnak tűnik, és egészségére, akinek telik rá; miért ne? Megtetszett nekem, és ha lesz rá pénzem egyszer az életben, én is vásárolok majd magamnak, de nem presztízsből, nem irigységből, hanem amiatt, amiket Syl ír, és időközben olvastam is róla: alig fogyaszt energiát, kiváló felhő server, és a többi... Ha tehát van anyagi befektetni való, akkor miért ne ésszerűen, nemde? :) A NAS-t jelenleg egy ésszerű megoldásnak látom. És ahogy tudom, nem is a legdrágább megoldás torrentező és felhő célra. (Ettől függetlenül jó, ha a közeljövőben elő tudok végre teremteni egy 5 ezer FT-os routert a pár darab, átlag 15 éves gépeihez végre, amim (router) még soha nem volt. Na meg épp emiatt agyalhatok azon is ,h milyet vegyek majd, mert ugye be is kell majd állítani, amihez per pill totálkezdő vagyok.)

(#315) Rimuru válasza F34R (#305) üzenetére


Rimuru
veterán

Kerüld el messze a systemd-t, egy rakat fos semmit nem lehet vele csinálni és mellé még lassú is. :(

Vigyázat, csalok!

(#316) Rimuru válasza mzx (#314) üzenetére


Rimuru
veterán

Az utóbbi időben nem követem olyan aktívan a fórumot (több száz olvasatlan üzenetek vannak, amiket inkább átugrok), viszont az off topicos részre reagálok röviden.

Nem vagyok én gazdája, egyszerűen csak segítettem a létrejöttét. Hogy miről szól az off? arról mint a többi, bármiről.

Vigyázat, csalok!

(#317) ubyegon2 válasza mzx (#314) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem. Elég kimerítő választ írtál mindenre. :) Szóval cinista vagyok, ezt is értem.

torrentezéshez:

Mivel egy adott tömegről van szó, így a szabályrendszert arra kell megalkotni a privát trackereknél. Azt tudjuk, hogy egy adott tömeg intelligenciáját mindíg a legalacsnyabbhoz kell belőni. elég elolvasni néhány hozzászólást filmekhez Sajnos ez van, többféle metodikát alkalmaznak a szabályok betartatására, de szükségesek ezek. A Te eseted, a gyenge géppel teljesen érthető, de nem vehetik figyelembe és ellenőrizhetetlenség miatt nem is adhatnak könnyítést.

"Jobb helyeken, pl nc, ha érted..."
értem, de hogy jön ide a Norton Commander? :D
NAS- t nem ismerem, szükségem sincs, de Syl- lel nem mernék vitatkozni. ;)

Előre sajnálom a routres topic népét! :DD

(#318) F34R válasza Rimuru (#315) üzenetére


F34R
nagyúr

vettem fonok

(#319) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Syl!

Milyen NAS boldog tulaja vagy? Keresek egy megbízhatót szerkentyűt.
(Biztos, hogy leírtad, de lusta vagyok megkeresni... Igy is seggbe rúgott a párom, hogy sokat gépezek :) )

(#320) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#319) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Biztos, hogy leírtad, de lusta vagyok megkeresni...
Igy is seggbe rúgott a párom, hogy sokat gépezek :)

Üdv a klubban. :D

nem rossz lélektani metodika a könnyebbik út eléréséhez :C

[ Szerkesztve ]

(#321) Syl válasza _Dumber_ (#319) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha jó és megbízható NAS-t szeretnél, akkor synology-t vegyél. Nekem csak egy Zyxel NSA310-re futotta - ez akciósan, 500-as vinyóvan együtt volt 27 mátyás.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#322) _Dumber_ válasza Syl (#321) üzenetére


_Dumber_
őstag

És a Tiéd nem megbízható? :)
Ahogy a hsz-ekből ismerlek már régen kidobtad volna :)

Az baráti ár.
Köszönöm

(#323) Syl válasza _Dumber_ (#322) üzenetére


Syl
nagyúr

Természetesen megbízható.
Állítólag a synologyc-hoz több kiegészítő van, ismertebb.
Az meg sajnos úgy tűnik csak időszakos volt, mert most már vinyó nélkül adják annyiért. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#324) lionhearted válasza Syl (#323) üzenetére


lionhearted
őstag

Az 500as winyó helyett úgy is mehet bele egy 1TB-s RED. :) Mondjuk én Seagate-párti vagyok, de abból nincs 1TB NAS HDD...

Tegnap még működött...

(#325) Apollyon


Apollyon
Korrektor

(#19585) Fenyő:

Ide jön a válasz hogy ne szóljanak be érte :D

Nekem 386-osom van, és az is működik, már ha elővenném. Monitoron keresztül kapja az áramot, Win 3.1 van rajta, egy 40MB-os vinyón :D

"nomeg jóval egyszerűbb vasak voltak ezért ami kevesebb dolog romolhat is el."

Ez igaz is meg nem is. Ha valami bonyolult, nem feltétlen kell elromlania, ha minőségi. Pl. a Thinkpadok elég sokáig bírják, főleg ha vigyáznak rá. Én pont ilyen vagyok, vigyázok minden cuccomra, kíváncsi leszek azért (ha nem kell egyéb okból megválnom tőle) hogy az én T500-am meddig fogja bírni.

Meg bár ez lehet hülyeség, de pl. egy processzor is elég bonyolult szerkezet, mégsem nagyon hallok/olvasok olyat hogy a gép processzor hibás, vagy tönkrement a gépben a processzor és ki kell cserélni stb.
Nos ebben nem vagyok biztos hogy feltétlenül azért van mert minőségibben van összerakva, de azért mégis csak egy mütyü kütyü, ami a legtöbbet dolgozik egy gépben.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#326) Fenyő válasza Apollyon (#325) üzenetére


Fenyő
őstag

Igen a processor valóban a legritkábban meghibásodó alkatrész, viszont nincsenek benne mozgó (pl vinyó) vagy korlátozott élettartamú (pl elektrolit kondi) alkatrészek (ill. pl egy túlfesz is ritkábban éri el közvetlenül), régebben egy legnónémebb 2/3/486-os is sokkal nagyobb ráhagyással volt tervezve, mint most egy márkásabb lap/vga, jellemzőek a direkt(?) alulméretezett alkatrészek (kondik, fetek, fesszab ic-ék), hűtések, nem beszélve az ónmentes forrasztásról, ami egyrészt a verseny éleződésének velejárója, másrészt a már említett környezetvédelmi szabályozásoknak is köszönhető.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#327) tvamos válasza Apollyon (#312) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem mindenre van kulon particio!

(#322) _Dumber_ válasza Syl (#321) üzenetére
Nekem Synology van, tele van minden fele josaggal.
(En mondjuk a letoltesen, meg az adattarolason kivul nem hasznalom masra...)

...
A hetvegen f@sz@n sikerult kikapcsolnom a routeren a NAT-ot.
Hat... nem tudom, hogy fogom vissza allitani...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#328) tvamos válasza Fenyő (#326) üzenetére


tvamos
nagyúr

Meg amilyen emberek csinaljak ezeket a lapokat kinaban, hat nem csodaom, ha tonkre mennek, meg szarul vannak megforrasztva. (A tervezestol a gyartason keresztul a minosegbiztositasig...) Persze, tiszttelet a kivetelnek!.. (Nem tudom, melyik az.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#329) Syl válasza tvamos (#327) üzenetére


Syl
nagyúr

>En mondjuk a letoltesen, meg az adattarolason kivul nem hasznalom masra
+1 :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#330) tvamos


tvamos
nagyúr

Ma ujra telepitem a gepem... Csak nem tudom mivel... Midenki, aki fizikai kozelsegben van hozzam Ubuntuzik. (Vagy mint... ami szinte ugyan az.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#331) Syl válasza tvamos (#330) üzenetére


Syl
nagyúr

Manjaro (xfce)-t próbáltad már? Nagyon jó kis cucc.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#332) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Syl: írtad, hogy egy pendrive-on tartasz több disztrót is. Ha jól értettem, kiválasztható, hogy melyik bootoljon be. Nem tudtam rájönni, hogy hogyan tudnám kiválaszthatóvá tenni a különbőző disztrókat. Leírnád, hogy hogyan kell? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#333) Syl válasza Fritz Teufel (#332) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem kell hozzá sok magyarázat ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#334) Fritz Teufel válasza Syl (#333) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Köszönöm, ez valóban magától értetődik :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#335) tvamos válasza Syl (#331) üzenetére


tvamos
nagyúr

XFCE-vel meg nem.
:N
Manjaro alatt lehet SUDO-zni?
:DDD

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#336) Apollyon válasza tvamos (#335) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De lehet ám, sőt kell is!

[link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#337) Syl válasza tvamos (#335) üzenetére


Syl
nagyúr

Naná :D
Azon apt-get-elni nem kell.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#338) tvamos válasza Syl (#337) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ahhh... pedig mar ugy megszoktam.... :))
Nem semmi ez az Archbeng! Meg csak nem is ertem, mit kell letolteni. :Y
Bent felejtettem a cegnel a pendrivejaim. Ebbol ma nem lesz telepites mar. :((

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#339) Syl válasza tvamos (#338) üzenetére


Syl
nagyúr

Colomb2-nek van arch telepítéséről youtube videója. Kösd fel a gatya szárát :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#340) tvamos válasza Syl (#339) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lattam... Nem hiszem, hogy ezt valoban akarom... engem mar az nVidia driver telepites is megviselt.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#341) Rimuru válasza tvamos (#338) üzenetére


Rimuru
veterán

Mit akarsz letölteni? :D Amúgy szerintem pacman jobb mint apt-get.

Syl: Pedig nem nehéz telepíteni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#342) Syl válasza Rimuru (#341) üzenetére


Syl
nagyúr

Linuxszal először 98-ban találkoztam, ha jól rémlik Red Hat. Azt se volt nehéz telepíteni :DDD Fdisk meg cilinderekben számolni a partíció elejét, méretét... :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#343) Fritz Teufel válasza Syl (#342) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szintén :) Aztán Mandrake Enlighment felülettel. A Gnome akkoriban, számomra, még olyan szeret is meg nem is volt.
Slackware-t is nézegettem, de az már jóval több hozzáértést igényelt. Pedig a mai rendszerekhez képest még a Mandrake is fapadosnak tűnik :)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#344) Rimuru válasza Syl (#342) üzenetére


Rimuru
veterán

Én csak most kezdtem el pár éve, addig azt se tudtam mi az. :P

Vigyázat, csalok!

(#345) Fritz Teufel válasza Rimuru (#344) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Így nézett ki a Mandrake 7.0-ban a Gnome 1.0 Enlightenment E16 Window Manager-rel. Ezt használtam, aztán átálltam az akkor megjelent Winfosra, annak is az XP verziójára. Aztán 2 hónappal ezelőtt újra gondoltam egyet.

Ha jól megnézed, sokkal szebb volt mint a Winfos. A probléma az volt akkor a Linux-szal, hogy a konfigurálásához szakértelem kellett. A játékokat nem nagyon voltak, a FreeCiv-et leszámítva. Talán később a Doom és szinte ennyi. Ma már nem is tudnék megcsinálni egy kernelfordítást fejből. :)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#346) mzx válasza ubyegon2 (#317) üzenetére


mzx
senior tag

"Azt tudjuk, hogy egy adott tömeg intelligenciáját mindíg a legalacsnyabbhoz kell belőni. elég elolvasni néhány hozzászólást filmekhez"
Hsz a filmeknél... :))
Háháháhá ez nagy vóóólt. :DD
(Tanúúhatnyányak tűlem, péddúú aSZt íítam mutkkkó ho gyüccsünk Izajurának! Na ugyi, tudokénha akkkkarok. ;) )

Norton Commander, besz*rok. :D

Ha a nas-t nem ismered, akkor az enyém. :P Megyek is NASsolni....

"Előre sajnálom a routres topic népét! "
Ezt viszont nem vágom... homályosits fel errol, pliz.

Nézem a privit...

(#321) Syl:

" 500-as vinyóvan együtt volt 27 mátyás."
Háháhááhhááá :DD Ez kb olyan volt, mint a Hatodik Lenin. :D

[ Szerkesztve ]

(#347) mzx válasza Apollyon (#325) üzenetére


mzx
senior tag

Most lehet h vicceltél, de nekem valoban van! Beírjam ezt is az aláfirkantásomba a kevésbé régi őskövületeim mellé? :) Bár a tápja behalt. (Biztos NASira vágyik... :U )

(#342) Syl :

Az semmi, én '96-ban, és semmire nem emlékszem belőle. ÉS különben is megmondalak a ZZZóvónéninek... :P :D

[ Szerkesztve ]

(#348) ubyegon2 válasza mzx (#346) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:)
Bocs egy betű kimaradáson volt.
"Előre sajnálom a routeres topic népét! " Említetted, hogy routert szeretnél beüzemelni a közeljövőben. :D

A filmes hsz- ekhez csak annyit, hogy vannak, akik nem poenból hülyék, méghozzá igen sokan! :P

(#349) F34R


F34R
nagyúr

Tud valaki egy jo duplicate finder-t? olyan kellene ami regexp alapjan is keres esetleg ures mappat stb.
leginkabb zenehez kellene, mert abbol tuti van 2 peldany valamibol. Jo lenne ha egy mozdulattal torolni is tudnam.

(#350) tvamos válasza Fritz Teufel (#345) üzenetére


tvamos
nagyúr

En az Ubuntuval probalkozom evente 2x... mar jo regen... de mindig volt valami, ami nem ment.
Most meg...
Valami a juzerrel van! Az tuti!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.