Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) bambano válasza Apollyon (#1600) üzenetére


bambano
titán

én kértem trollt, nem adtak :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1602) BoB válasza bambano (#1601) üzenetére


BoB
veterán

Hozzád nem is illik a troll. Valószínű ezért nem kaptál :P

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1603) ubyegon2 válasza Apollyon (#1600) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#1604) BoB válasza ubyegon2 (#1603) üzenetére


BoB
veterán

De nem tetszik ez a manga style. Mekkora idióta szemük van már.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1605) Apollyon válasza BoB (#1604) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Egyetértek. Főleg ez a kép kicsit aggodalomra ad okot, kb amúgy ez van szerte Kínában, ami ott a képen.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1606) ubyegon2 válasza Apollyon (#1605) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyugalom, higgadalom, itt is ez készül, jelvény már van, PH- nak is lesz hamarosan sajátja. Úgy értem, jelvény, netcop már van! :(((

(#1607) _Dumber_ válasza Apollyon (#1600) üzenetére


_Dumber_
őstag

Még titok.. (bár aki akar az gyorsan megtalálhatja) :)

Leírás:
Mesefigura egy ismert mesecsatornáról
Megrögzötten harcol a jóért.
Egyik meséjének a címe " The Troll" :DDD

(#1608) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#1607) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ehh, akkor nem Pityke Őrmester :(

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1609) Apollyon válasza Fritz Teufel (#1608) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az a szabadon választhatók között van: [link]

(#1607) _Dumber_: Na majd meglássuk úgy is.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1610) Fritz Teufel válasza Apollyon (#1609) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Jobb lesz, ha vigyáztok! :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1611) tvamos válasza Fritz Teufel (#1608) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem... :)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1612) bambano válasza BoB (#1570) üzenetére


bambano
titán

jó kis cikk, parádésan összehasonlítja gizikét a gőzekével... és akkor rájön, hogy az egyik nem olyan, mint a másik...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1613) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Van valakinek ötlete, hogy miért dobálja el a netet a routerem napi egy alkalommal? Ez azóta van, hogy a DIGI felfelé módosította a sávszélességet. Kezd baromira idegesíteni, hogy 30mp-re ki kell huzigálni, hogy újrainduljon.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1614) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ez mikor van pontosan? Amikor töltesz valamit (le-fel) vagy random, csak úgy? Egyébként [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1615) Fritz Teufel válasza Apollyon (#1614) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Random a dolog és úgy tűnik, hogy napi egyszer csinálja. A kapcsolat marad, de nincs adatforgalom se le, se fel. Újra kell indítani, hogy ismét működjön. A tabletemen és a telefonomon is megszűnik a forgalom, de a kapcsolat marad. Lecsatlakozás után vissza tudok csatlakozni, de továbbra sincs adatforgalom. Írok a másik fórumra is, hátha van valakinek ötlete.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1616) bambano válasza Fritz Teufel (#1613) üzenetére


bambano
titán

mert a digi naponta egyszer ip címet cserél.
hogy ezt a routered miért nem veszi észre, az kérdés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1617) Fritz Teufel válasza bambano (#1616) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Remélem, hogy nem kezd el rosszcsontkodni, mert akkor ugrálni fogok a romjain!!!! :W

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1618) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv

Szeretnék tanácsot kérni.Ki szeretnék próbálni egy linuxot, de nem szeretném telepíteni.Tudtok egy linket adni ahonnan le tudok tölteni egy live linux x64-et ami magyar?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1619) F34R válasza viperabácsi (#1618) üzenetére


F34R
nagyúr

majdnem az osszes ismertebb distrobol van live verzio. Mit akarsz megezni ?

Fedora

Ubuntu

Debian Live

De tejjesseg igenye nelkul van meg Archbang, Manjaro, Gentoo live a jobbak kozul.

Valogass.

(#1620) kispx válasza F34R (#1619) üzenetére


kispx
addikt

Gondolom a magyar nyelven van a hangsúly. Tudtommal Ubuntuban lehet Live rendszernél nyelvet váltani.

(#1621) viperabácsi válasza F34R (#1619) üzenetére


viperabácsi
addikt

Van egy winyója havernak ami behalt.A winfos RAW-nak látja.Kaptam egy ötletet , hogy próbáljam meg linux alatt lementeni mert az kezeli a RAW filet.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1622) F34R válasza viperabácsi (#1621) üzenetére


F34R
nagyúr

raw az a nyers formazatlan particio. arrol te mar adatot szimplan csak linux alol nem fogsz tudni. keresd meg az adatmentes topikot hatha tudnak segiteni. Ha mar live akkor a parted magic-el probalkoznek....

(#1623) bambano válasza F34R (#1622) üzenetére


bambano
titán

az, hogy egy partíciót a win raw-nak lát, kb. semmit nem jelent, legkevésbé azt, hogy menthetetlen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1624) viperabácsi válasza bambano (#1623) üzenetére


viperabácsi
addikt

A srác pár hete másolta rá at 1.5 terrás samu winyóra 10 év fotoit majd a többi forrást törölte.A winyó meg mostanra megkotlott.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1625) Cyrin válasza viperabácsi (#1624) üzenetére


Cyrin
addikt

A legtöbb ember csak így tanul, vagy így se...

(#1626) bambano válasza Cyrin (#1625) üzenetére


bambano
titán

a kürt jelmondata: három dolog biztos az életben: a halál, az adó és az adatvesztés :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1627) Cyrin válasza bambano (#1626) üzenetére


Cyrin
addikt

Óvodai ballagásra készítettem egy búcsúztató videót amihez a szülőtől régi fényképeket kellett begyűjtenem, így egy kicsit ráláttam mi folyik az embereknél. Elképesztő. Mit fognak ezek átadni a gyerekeiknek? Kilencven százalékos adatvesztést jósolok.

(#1628) Fritz Teufel válasza viperabácsi (#1624) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ha gondolod, a Kürt egyik vezetője az egyik volt kollégám, segítek amit tudok.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1629) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Kaptam választ a router lecsatlakozás problémámra:

"Valószínűleg ez a sebesség nagyon leterheli, és nem marad tartalék a proci-ban! Akkor csinálja, amikor valami nagyobb forgalmazást csinál? Próbáltad már géppel összekötni, hogy azon is csinálja?"

Abban a topikban ilyen szintű a hozzáértés?! :W

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1630) Apollyon válasza Fritz Teufel (#1629) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na azért kicsit higgadtabban.
Legalább valaki hozzászólt ha már más nem tette, ráadásul jószándékkal. Ez nem egy 0-24 fizetős ügyelet, hanem egy ingyenes fórum.

Egyébként nekem is volt hasonló gondom, csak nálam a UPC-s Webstar kábelmodemmel. Ha nem állítottam be a max sebességhez képest egy minimálisan eltérő sebességkorlátot, akkor full le-feltöltésnél dobta a kapcsot a modem, és csak az újraindítás segített.

Én is hasonlóra tippeltem volna amit az a gyerek mondott akit jól leoltottál, mivel a válasz ott van valószínűleg a kérdésedben, hogy belépő szintű modem, és nem bírja már a nagy sávszélt.

Az viszont rendkívül szokatlan, hogy miért csak hard reset segít a problémán. Esetleg próbáld meg frissíteni a firmware-t, valszeg a vásárlás óta már került fel frissebb a tp-link oldalára.

Szerk: Vagy próbáld meg azt, amit én a modemmel. A van 100Mbit letöltésed, és 20Mbit fel (most csak példát mondok, nem tudom mekkora neted van), akkor állíts be egy 99,5 és egy 19,5 megás korlátot hátha..

De aztán ha nem ez volt a megoldás, azért ne olts le miatta a rákba :DDD

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1631) duo válasza Fritz Teufel (#1629) üzenetére


duo
őstag

vagy azért nem megy megy nincs a gépedben elég fájl. (sajnos ez true story, márhogy ez így elhangzott) :D

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#1632) Fritz Teufel válasza Apollyon (#1630) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igazad van, jót akart, de ez egy ifjú fiatalember-szintű hozzászólás volt. :DDD Hogy finoman fogalmazzak. Akkor lett volna igaza, ha a router a halálán lenne, különben a processzor kapacitása nem okozhat problémát. Nyilván azt a sávszélességet lekezeli, amire tervezve van. Az e fölött lévő sávszél meg nem számít, hiszen azt nem tudja lekezelni, így nem is terheli.

Egyébként úgy néz ki, hogy a DIGI felől jöhetett a hiba, mert ma nem volt semmi gixer, pedig picit terheltem is (~9GB feltöltés) és egész nap megy. Van, hogy hónapokat megy anélkül, hogy újraindítanám.

duo: Fene, most megbosszulta magát, hogy annyira karcsúsítom a Manjarót :DD

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1633) BoB


BoB
veterán

LOL

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1634) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Erre a hsz-re reagálva.

Ez az egész bagoj úr blog halál égő. Elolvastam már belőle párat, látszik rajta hogy ilyen tipikus álszakmai megmondóember. Véleménye az van, tudása nincs. A writeonly sosem jó.

Egyébként jah, Debianon frissítés előtt kell nyomni egy apt-get update-et, szal...

Másrészt, Debianon is vannak függőségekkel kapcsolatos érdekességek. Pl. a mai napig nem értem, hogy a skype-ot ha a DE előtt teszem fel miért megy simán, ha a DE után miért akarja a fél rendszert leszedni... holott a DE-nek semmi gondja nem volt a skype-val.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1635) BoB


BoB
veterán

Megjelent a 4.3-as LibreOffice. Igazából egyetlen dolog érdekel:
- Better OOXML interoperability (docx, pptx, stb)

Kíváncsi vagyok mennyit javultak a dolgok.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1636) tlac válasza BoB (#1633) üzenetére


tlac
nagyúr

tar --help :D

(#1637) BoB válasza tlac (#1636) üzenetére


BoB
veterán

:D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1638) BoB


BoB
veterán

(#20456) N0zer0: Ha felteszed a zsh-t csak be kell állítanod alapértelmezett shell-nek és bemásolni egy konfig fájlt.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1639) Jester01 válasza BoB (#1633) üzenetére


Jester01
veterán

Aki egyáltalán tudja, hogy mi az a tar, annak ez csak nem okoz gondot? :F
Két dolgot azért szokott az ember fejből tudni, a kicsomagolást (tar xvf) és valamelyik becsomagolást (tar cvzf).

Az "írjon be érvényes mdadm parancsot" már valamivel érdekesebb lenne, főleg, ha azt is megmondjuk mit csináljon ;]

Jester

(#1640) bambano válasza Jester01 (#1639) üzenetére


bambano
titán

még "komoly" bloggerek is -xvf -et írnak, meg kiírják a tömörítés típusát...
és gondolom az userek zömének gondot okozna, hogy hogy mentsen blokkosan szalagra, ezt felparaméterezni fejből :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1641) BoB válasza Jester01 (#1639) üzenetére


BoB
veterán

;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1642) BoB válasza BoB (#1635) üzenetére


BoB
veterán

Hát, még mindig ugyanolyan kaki.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1643) lionhearted válasza BoB (#1642) üzenetére


lionhearted
őstag

Vagy csak nem azt hozta fel, amit vártál. :P

Tegnap még működött...

(#1644) Apollyon válasza BoB (#1642) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Háde ingyé van.. Vagy ottvan a zofisz negyvenezeré'

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1645) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Le kellene tesztelni a Kingsoft Office-t is... a képernyőmentések alapján nem tűnik rossznak.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1646) BoB válasza Fritz Teufel (#1645) üzenetére


BoB
veterán

Már néztem, az sem jó. Dettó úgy jelenít meg mindent mint a libreoffice.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1647) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

(#1648) BoB válasza ubyegon2 (#1647) üzenetére


BoB
veterán

Baszki ebből egy szót sem értek! :DDD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1649) ubyegon2 válasza BoB (#1648) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na, nem való nektek se jó, igazi magyar étek! :N Eriggyetek pizzázni!

Most komolyan, tényleg nem hallottál még a pöcörgősi gönyézdéről? :P

[ Szerkesztve ]

(#1650) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#1649) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A recept mehet a PaprikaTV-nek, hátha összedobják. Ínycsiklandó ez a fűrészpor leves. :DD

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.