Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) BoB válasza bambano (#1699) üzenetére


BoB
veterán

Nem tudom neked minek kellene :D , de nekem office-hoz kell (mivel kizárólag linux van a laptopon), és már többször kifejtettem hogy libreoffice nem jó.

Másnak lehet más programja amihez windows kell.

Mielőtt megemlítitek, wine kizárva nálam.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1702) Jester01 válasza BoB (#1701) üzenetére


Jester01
veterán

Mielőtt megemlítitek, wine kizárva nálam.

Pedig pont meg akartam említeni :DD

Jester

(#1703) bambano válasza BoB (#1701) üzenetére


bambano
titán

és olyan licenszfeltételekkel adják ezeket a cuccokat, hogy használhatod tartósan offiszhoz?

a b. kérdést most lehagyom (minek akarna bárki is offiszt használni :P )

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1704) BoB válasza Jester01 (#1702) üzenetére


BoB
veterán

Tudtam hogy azonnal rávágjátok majd :D

bambano: 90 napig lehet teszt célra használni indítástól számítva, üzleti felhasználás kizárva. 90 nap után visszaállítod a snaphot-ot vagy beimportálod újra :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1705) N0zer0 válasza BoB (#1698) üzenetére


N0zer0
senior tag

Meg a MS is tesz közzé 30 napos telepítőlemez-képeket, bár egész kis trükközéssel (rearm) 180 napig lehet használni (bár ez már illegális), illetve még 180 nap után is, ha loaderrel megtörjük. Sokkal jobb ezekekkel tesztelni, mint Pistike Editionös warez Windowszal. Mondjuk én sem vagyok normális, hogy Windowst ajánlgatok egy Linux-topikban :DDD Nekem a hátam közepére nem kell az a szar, nem is teszem vissza.

(#1706) BoB válasza N0zer0 (#1705) üzenetére


BoB
veterán

Ja, pistike változatban bármi előfordulhat :D

Nekem sem kellene de a muszáj nagy úr sajnos.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1707) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ha látogatok egy weboldalt, akkor ők mit látnak belőlem? Gondolom a következőket biztos: IP, böngésző és OS típusa. Na de ezenkívül hogy tudnak még azonosítani egy lekérést, pl MAC cím-et esélyes hogy ki tudnak halászni?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1708) BoB válasza Apollyon (#1707) üzenetére


BoB
veterán

Késő. Már úton vannak hozzád ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1709) bambano válasza Apollyon (#1707) üzenetére


bambano
titán

macet biztos nem, de hogy még mit, azt nem tudjuk.
illetve minden attól függ, mennyire biztonságos a browsered és milyen szemetet raktak bele.
a fotódból pl. mém lesz napokon belül :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1710) Apollyon válasza BoB (#1708) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Már csak azért is érdekelne, mert IP, sőt még device cserénél is be tudtak azonosítani, legalábbis gyanítom. Egyedül a GPS koordináták maradtak fixek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1711) Fritz Teufel válasza Apollyon (#1710) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Akkor így sokkal könnyebb lesz a rakétákat célra vezetni :p

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1712) N0zer0 válasza Apollyon (#1707) üzenetére


N0zer0
senior tag

A HTTP User-Agentöt küldi el a böngésző, abban csak a böngésző típusa, verziója, és az OS verziója van (az sem mindig pontosan), nem alkalmas arra, hogy azonosítsanak, csak statisztikai célokat szolgál. Meg persze a webszerver az IP-d is megkapja, esetleg a referört (melyik oldalról látogattál oda). MAC címet nem valószínű, hogy ki tudnak halászni, de ha emiatt aggódsz, akkor a MAC címet és a User Agentöt is lehet hamisítani. Plusz még az IP címet is, ha proxy-n vagy VPN-nen keresztül netezel. Esetleg a sütiket is letiltod. Mondom, nem kell fosni, megvan mindenre a megoldás, bár nem értem, hogy miért aggódsz ennyire.

[ Szerkesztve ]

(#1713) Apollyon válasza N0zer0 (#1712) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Referrert biztos nem, mert egyrészt Tor böngészőből nyomattam, másrészt a referrer, prefetch, DOM storage stb. mind mind ki van gyomlálva az alap iceweasel-emből is ;p Nembeszélve a noscript, és még van még csomó más egyéb security kiegem bebetonozva.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1714) Fritz Teufel válasza N0zer0 (#1712) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Mert a NASA izé... a költségcsökkentés óta NSA lenyomozza a csillagokból! Nem érted? :DDD

Iscariah Remélem, hogy nem Szíriába foglaltál repjegyet :)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1715) N0zer0 válasza Apollyon (#1713) üzenetére


N0zer0
senior tag

Jaaa, akkor nem tudom, hogy mit aggódsz. Sz4rd le.

(#1716) Apollyon válasza N0zer0 (#1712) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerk idő lejárt

Nem aggódok semmiért. Na de jó elmesélem a sztorit, bár lehet nem kéne itt terjesztenem
Na szóval az van, hogy szoktam Tor-t is használni, van amikor csak elindítom a vidaliat, de a böngészőt nem. A vidalia a kliens, ami kapcsolódik a hálózathoz. Ebben csak belső elosztóként szoktam lenni, sosem kilépőként, mert az nagyon gáz lenne.
Viszont van egy oldal, ahol csak magyar ip-vel lehet regelni, így nyilván Toron keresztül nem ment. Viszont amikor megpróbáltam a rendes, UPC-s ip-mmel regelni, akkor sem engedett. Aztán megpróbáltam telefonon, mobilnettel, és arra is pontosan ugyanazt az ip-t dobta ki hogy ez nemjó, amit még tor-ból nyomattam. Ez mondjuk lehet az oldal hülyesége.
Aztán váltottam IP-t gépen többször is, akkor sem engedett. Torral egyébként PH-zni sem lehet, kiírja, hogy ez az IP ki van tiltva.
Mint említettem, van olyan is, hogy csak a vidaliat indítom el és mondjuk éjszakára benthagyom. Na ha ilyen van, akkor biztos, hogy a UPC-s címemet kitiltja a PH, és egy ideig nem tudok hsz-t írni a fórumba, holott belépve maradok.
Ez akkor is van, ha megy a p2p, és akkor is, ha nem. Na és ez az, amit nem értek hogy miért, hogy ha a Tor-t használom, akkor hogy és mit detektálnak, hogy a rendes IP-met is is offolják.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1717) N0zer0 válasza BoB (#1708) üzenetére


N0zer0
senior tag

Látom, hogy a gyurmafigurák nem félnek. Szerintem Guantanámón is csak röhögcsélnének hö-hözve a kínzások közben, még a robbantástól sem félnek:
https://www.youtube.com/watch?v=FcvK14UStdk
:DDD

(#1718) N0zer0 válasza Apollyon (#1716) üzenetére


N0zer0
senior tag

Valóban rejtély. Eleve azt sem értem, hogy a PH hogyan tilthatja le az összes TOR exitet. Vagy lehet, hogy a TOR-t tudja valahogyan szűrni. Azt meg végképp nem tudom, hogy a valós IP-det hogyan tilthatják a TOR-os tevékenységet alapján.

[ Szerkesztve ]

(#1719) Apollyon válasza N0zer0 (#1718) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem tartományokat szűrnek. A legtöbb kilépő Toros IP az holland, de volt USA is és azzal sem ment.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1720) BoB válasza N0zer0 (#1717) üzenetére


BoB
veterán

:DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1721) Tim82 válasza Apollyon (#1719) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valószínű, hogy tartományokat szűrnek, ezóta legalábbis.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1722) bambano


bambano
titán

valaki még érti ezt a linux dolgot...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1723) Rimuru válasza bambano (#1722) üzenetére


Rimuru
veterán

Vigyázat, csalok!

(#1724) BoB válasza Rimuru (#1723) üzenetére


BoB
veterán

Ugyanezt akartam betenni :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1725) Jester01 válasza bambano (#1722) üzenetére


Jester01
veterán

Az egyik reakcióban pedig a pulseaudiot is megemlítik, csak egyetérteni tudok :K

Jester

(#1726) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Valaki kifejetné a problémát? Mi ez a 'One Linux' és mi a gond a pulse audióval? Vannak elképzeléseim a dologról, de jó lenne rendesen képbe kerülni. Halás lennék egy kis felokosításért.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1727) Apollyon válasza Fritz Teufel (#1726) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A pulseaudio nálam recseg, ropog. Mivel nálam folyamatosan zene szól, ezért ez elég nagy probléma. Sajnos hangkártyából viszont csak egy van a gépemben.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1728) F34R válasza Apollyon (#1727) üzenetére


F34R
nagyúr

Arra is van megoldas, nekem pont most volt fent a pulseaudio es siman ment. Viszont feleslegesnek erzem.

(#1729) Vladi válasza Apollyon (#1727) üzenetére


Vladi
nagyúr

pulseaudio -k
?

;]

Halványan rémlik fedora 8-9 tájékáról, hogy ilyen recsegések voltak.
simán alsára nem tudod küldeni? régebben lehetett például audaciousban, hogy alsát használjon.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1730) F34R válasza Vladi (#1729) üzenetére


F34R
nagyúr

persze akkor tuti megszunik a recseges es a hang is....

/etc/pulse/daemon.conf

default-sample-rate = 48000

pulseaudio --kill
pulseaudio --start

(#1731) Apollyon válasza Vladi (#1729) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem akarom piszkálni, mert most működik minden, kivéve a skypeot. Az olyan néma, mint a sír, amióta kényszerűen frissíteni kellett az új verzióra. Jah amúgy Skypeból eltűnt pár funkció is, szóval eléggé úgy tűnik ez is az msn sorsára jut.

A M$ bekaphatja, marad az ALSA, legalább nem tudják lekémkedni a hangomat ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1732) tvamos


tvamos
nagyúr

Na, a hulye Ubi most meg ugy dontott, hogy nem nyomtathatom ki a beszallo kartyamat, es fel ora alatt a neten sem talaltam megoldast. Eszt irjak askubuntuek:
Step 1 - Turn Printer ON (If not already done)
Step 2 - Connect Printer cable to Printer (If not already done)
Step 3 - Connect other end of Printer cable to Computer with Ubuntu
Step 4 - Enjoy! ;)
Hat nem volt enjoy... lsusb alatt persze ott aprinter, de a printer-add mar losz@rt sem talalt.
Meg szerencse, hogy volt Safety Windows...
:Y :C :W :O :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1733) Apollyon válasza tvamos (#1732) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Lehet hülyeség, de ilyenkor egy pendriveon tartott egyéb live rendszer nem lenne megoldás az ügyre? Csak hogy csakazért se kelljen windózt használni ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1734) bambano válasza Apollyon (#1733) üzenetére


bambano
titán

igen, az.
azért, mert "a népszerű" disztróban nem bírták megoldani, hogy tudj nyomtatni, nehogymár másik disztrót is hordj magadnál. a helyes megoldás, hogy megcsinálják rendesen a kacatjukat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1735) Apollyon válasza bambano (#1734) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez igazából egy kompromisszum lenne arra, ha nem működik valami Ubuntun.
Amúgy meg arra céloztam, hogy nem tudom lehet-e live rendszerre nyomtatót telepíteni – sosem próbáltam.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1736) BoB


BoB
veterán

Yet another - disztró választó.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1737) bambano válasza BoB (#1736) üzenetére


bambano
titán

yet another übergagyi disztró választó.
debian csomagmenedzsmenthez gentoot meg arcsot javasol.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1738) ubyegon2 válasza Apollyon (#1735) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ha nem működik valami Ubuntun. :DD Mér' van ilyen tapasztalatod, vagy hallottad netán vkitől? ;]

(#1734) bambano
Népszerű a rezsicsökkentés is. Mint felület, de mi van mögötte? :F

[ Szerkesztve ]

(#1739) Apollyon válasza bambano (#1737) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jah nálam is ugyanez.
Pedig nem is a leghárdabb válaszokra nyomtam, de első helyre Gentoot, utána meg Arch.. Az Arch még talán, de Gentoo? Azzal szórakozzon az, akinek hatanyja van.

(#1738) ubyegon2: Igyekeztem diplomatikus maradni ;]

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1740) BoB válasza bambano (#1737) üzenetére


BoB
veterán

Dehogy is, látja hogy tudalatt mire vágysz :DD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1741) ubyegon2 válasza Apollyon (#1739) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sikerült, nem is árt a kánonban nyekergő piranjákok miatt! :)

A zember egyik legszebb tulajdonsága a diplomatikusság, én is erre törekszem, kisembereknek ebből az utolsó két szótag jut főleg! :Y

[ Szerkesztve ]

(#1742) tvamos válasza Apollyon (#1733) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oke, csak ki a rak gondolja, hogy egyik nap megy, majd frissites utan meg nem?
Nem is akartam frissiteni, mer' nekem jo volt ugy, orultem, hogy megy minden, de lekapcsoltak a repo-t es nem tudtam mar semmit telepiteni.
Ez azert a bek@phatjak minositett esete.
Csak ne lenne mindig tobb hetes kinlodas nekem, minden egyes telepites. Mindig attol veszi el az idot, amit szeretek csinalni...
(Az a roh@dek Win meg olyan lassu... mire betolt egy weboldalt, megoszul a szakallam.)

Szerk:
No, abbahagyom a nyavalygast, es feltelepitek valamit, ami a kezembe akad, es felmegy varazslas nelkul.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1743) Apollyon válasza tvamos (#1742) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Lekapcsolták a repót, ilyen tényleg van? Az azért nem gyenge!

Próbáld ki a Debiant! Ott biztos nem kapcsolják le ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1744) tvamos válasza BoB (#1736) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nagyon jo! :))
Knoppix
Puppy Linux
Ubuntu
Vagesz lista. Lehet meg kene fogadnom.
Szoval... Knoppix.

(#1743) Iscariah válasza tvamos (#1742) üzenetére
Jol van na! Regimvolt a distro, csak nekem tetszett a hatterkep.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1745) _Dumber_ válasza Apollyon (#1743) üzenetére


_Dumber_
őstag

Egyik haverom 11.04 es lubuntut rakott a gépére, mondván, hogy csak az ment fel. Állítja, hogy annyira stabil, hogy már nem is frissitik :D

[ Szerkesztve ]

(#1746) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#1745) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igazan van nem? Ha stabil, akkor mit kellene javítani rajta. Azt már csak elrontani lehetne! :DDD

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1747) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#1746) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Legstabilabb mégis csak a Debian6, amit a zűrben is használnak, egyszer sem hullottak még vissza. :)

(#1748) Apollyon válasza _Dumber_ (#1745) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hát, lehet pont a frissítésekkel jönnének elő a problémák.

De gondolom nem túl sok disztrót próbáld ki a haverod :P

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1749) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#1747) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Csak nem azt akarod mondani, hogy a Debian 6 tartja fent a zűrállomást? :C

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1750) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#1749) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:Y

Win még csak keresi az univerzumot, amit a NASA elrejtett előle.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.