Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15002) 0xmilan


0xmilan
addikt

47:30 :D

(#15003) F34R válasza 0xmilan (#15002) üzenetére


F34R
nagyúr

Ettol meg en sem voltam noobabb :DDD

(#15004) 0xmilan válasza F34R (#15003) üzenetére


0xmilan
addikt

ahhh. okay, well now we have a grub
could this be any harder to use?
boot hd0
oh, I need to load the kernel first
have you guys ever played text based adventure game?
oh, I need to load the kernel first
oh, obviously. I need to pick up the red key

:D :D
Tul jo metafora, hogy az arch install (vagy linux in general?) olyan mint egy text based adventure game.
Nyilvan nem teljesen retardalt. Anno ugye o jailbreakelte a szifont meg a playstationt, illetve azota alapitott egy onvezeto autos ceget.

(#15005) F34R válasza 0xmilan (#15004) üzenetére


F34R
nagyúr

Nyilvan ilyenekkel Mac-n nem kellett foglalkoznia. Egyszerubb lett volna egy Manjarot vagy valami Live Arch diszi-t felrakni.

(#15006) Frawly válasza 0xmilan (#15001) üzenetére


Frawly
veterán

Nem tudom ki ez a csávó, de ultra gáz, 1 percet bírtam. Stock Win10 téma, buzi háttér, recsegő hang, akadozó webcam, virtuális gépben nyomja, de legalább királynak hiszi magát, mert nagy felbontást használ, meg gigabites netet. Látszik, hogy nem egy IT véna a srác. Az érdemi telepítésbe nem pörgettem bele, de ha majdnem két órán át tart neki a telepítés és odaírja, hogy noob ish, akkor abban sem domboríthat nagyot.

Szerintem az ilyen tegyen fel egy Mintet vagy Ubuntut, és először azzal ismerkedjen.

Kezdőknek nem ajánlom az Archot. Nem azért, mert nehéz telepíteni, mert Arch Wiki-ből megoldható, hanem egy kezdő nem tudja milyen csomagok kellenek neki, milyen hardverhez milyen driver kell, stb.. Először jobb néhány kész, telepítős disztróval kezdeni, csak ismerkedni az alapokkal, miről szól a linux, a csomagkezelés, a fájlrendszer kialakítása, milyen felületek vannak, mi az alkalmazásokból a választék, stb.. Majd idővel kiforr, hogy milyen felület, milyen alkalmazások jönnek be, milyen driverek kellenek a hardverekhez, onnan jöhet az, hogy akkor tegyünk fel egy Archot.

Annak tényleg nincs értelme, ha valaki kezdőként fogalmatlanul másolgatja bele a parancsokat az Arch Wiki-ből, azt sem tudja melyik mire való, miért kell, az ott írt csomag valóban kell-e neki, stb.. Még ha sikerül is így telepíteni, így tényleg nincs semmi előnye, hogy Archot telepít. Ha mindenképpen Arch-ot akar, tegyen fel ArcoLinuxot vagy Manjaro-t.

(#15007) Frawly válasza 0xmilan (#15004) üzenetére


Frawly
veterán

Hát, ez a gyerek nincs azon a szinten, hogy jailbreakeljen akármit is, meg önvezető autós cége legyen. Az isten mentsen meg, hogy egy ilyen komolytalan arcnak kint legyenek az önvezető autói az utakon.

Csak a 47:30-as részbe néztem bele, nyilvánvaló, hogy a GRUB-ot feltelepítette, meg még az UEFI boot is működik neki, mert bejön a GRUB, de az initramfs generálásáról megfeledkezett. Mondom, látszik rajta, hogy nem tudja mi mire való, melyik részművelet miért kell. Ami nem baj, mert mindenki elkezdi valahol, én is voltam kezdő, de nem Arch-csal kell kezdeni.

(#15008) 0xmilan válasza Frawly (#15006) üzenetére


0xmilan
addikt

Woosh.

(#15009) Apollyon válasza Frawly (#15007) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem is furcsa, ha ennyire sikeres a gyerek, akkor mit szenved itt össze.
Én nem vagyok profi hacker, de még a gentút is fel tudtam rakni és használni probléma nélkül. Na jó nem, párszor újra kellett forgatnom a kernelt, mert sikerült pár modult kihagyni, és nem volt hálózat. :DDD
Na de akkor is keményebb dió, mint egy hátulgombolós arch. (sorry ;] )

Bár nem vágom mi értelme lenne a videónak, de aztán lehet, hogy színészkedés az egész.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15010) Apollyon válasza Apollyon (#14950) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Végül a wicd-curses -nél kötöttem ki, eddig nem volt vele gond, klassz és csinos is. ¯\_(ツ)_/¯

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15011) F34R válasza Apollyon (#15010) üzenetére


F34R
nagyúr

jauvan. :DDD

(#15012) Apollyon válasza F34R (#15011) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Most jobb lenne ha minden hülyeség miatt egy tecső videóval terhelném a zinternetet? :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15013) F34R válasza Apollyon (#15012) üzenetére


F34R
nagyúr

Az nagy terheles. nem egy 500lbs squatrol van szo :P

(#15014) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ezt a TP topikba is betoltam, de itt a linux miatt related: [link]

Nekem frankón tetszik. Ok, mondjuk nem ebben a színben, de mai hw-rel klassz lehetne. Még csak azt se lehet elmondani róla hogy n+1 megbug kópia. ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15015) F34R válasza Apollyon (#15014) üzenetére


F34R
nagyúr

Ilyen kisgyereknek valo ;] amugy cukker.

En egy ilyennel is kiegyeznek. [link]

(#15016) Frawly válasza Apollyon (#15010) üzenetére


Frawly
veterán

Anno használtam a sima wicd-t, korrekten kapcsolódik, nincs vele gond, de mégse használom, mert feltartja a bootolás folyamatát, míg a kapcsolatra vár.

A conman lesz a következő, de még nem volt időm kipróbálni.

(#15017) Apollyon válasza F34R (#15015) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezzel az a baj, hogy még nem létezik. Én meg inkább touchpaddal kérném. :D
De jó lenne, ha a jövőben is lehetőségünk lenne beszerezni a régi Thinkpadekhez hasonló gépeket. Álmodik a nyomor. :D
---
Ehhez előbb az kéne, hogy az agyagedény apple era végetérjen, mert a elmebajos divat design hajhászás tönkretette a termékkínálatot. Azaz: legyen megbúg külsejű, minél vékonyabb, minél könnyebb, minél kevesebb anyagból minél több pénzért árulva.
Az se baj, ha a 6 magos i7-nek mondott processzor már 2 perc után 1 Ghz-en 1 magnak a felére throttlingol, de legalább szép! A gari lejártakor meg megönsemmisíti magát.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15018) Apollyon válasza Frawly (#15016) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem valami bluetooth eszköz tartja fel így a bootolást, a wifi nem. Viszont bioszban nincs bluetooth kikapcsolás, ezt hol tudnám magamnak megoldani? Szedjem ki a kernelből?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15019) ubyegon2 válasza Apollyon (#15018) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nálad hamarabb van a kernel, mint a bios? :Y

(#15020) Vladi válasza Apollyon (#15018) üzenetére


Vladi
nagyúr

tedd blacklistre talán még működik ez a módszer.

(#15019) ubyegon2:

Nem. A kernel bénázik neki a bootkor, azért áll a cucc. biosból nem tudja tiltani, akkor tiltja kernel szinten.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15021) ubyegon2 válasza Vladi (#15020) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem. :D Direkt nem láttam érelmét ilyen bugyuta kérdés után smilét tenni. Csak bejött! ;]

(#15022) F34R válasza Apollyon (#15018) üzenetére


F34R
nagyúr

szerintem az apt felrakott valami bluetooth szarsagot, ami service-el egyutt jott. Azt meg valamiert automatikusan berakja a systemd inditaskent. (legalabbis debin).

systemctl list-unit-files | grep enabled

ha valamit meg talalsz akkor nyomd ki. systemctl disable valami.service

[ Szerkesztve ]

(#15023) Rimuru válasza Apollyon (#15017) üzenetére


Rimuru
veterán

En urlok a konnyu laptomomnak, tok jo erzes hogy nem 2+ kilo, de persze tudom hogy milyen kompromisszumokkal jar.
Amugy az acer travellmatemnek ("uzleti" gep) rosszabb hutese volt mint egy 14-es macbooknak, ugyanugy throttlingol az osszes notebook.

Vigyázat, csalok!

(#15024) Apollyon válasza Vladi (#15020) üzenetére


Apollyon
Korrektor

& (#15022) F34R thx guyz hétvégén szenvedek vele, most pihi van ilyen téren.)

(#15023) colomb2: Nem az a baj, hogy vannak ilyen gépek, hanem hogy csak ilyenek vannak. Mert ha én szeretnék egy 12 colos notebookot nokia 3310 szilárdsággal, akkor már nem kapok. Illetve de, de már elavult a hw, emailezésnél nekem meg többre kell.

Persze én sem szeretném, hogy ólomból legyen, de azért ne fújja le a szél az asztalról, és ha a sarkán vagy a kijelzőn keresztül fogom meg, akkor se törjön le/el meg ilyesmi. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15025) F34R válasza Apollyon (#15024) üzenetére


F34R
nagyúr

Bili muanyagbol vannak, amiket ha par orara kiraksz a napra lehet szetporlad. :DDD

(#15026) Frawly válasza Rimuru (#15023) üzenetére


Frawly
veterán

Nem az a baj, hogy kompromisszumokkal jár, hanem annyira sok kompromisszummal, hogy használhatatlan. Se teherbírása, se számítási ereje, se bővíthetősége, se semmije. Rossz helyen fogod meg, széttörnek ezek, leejted, kuka, valami tönkremegy az alaplapon, kuka, mert minden forrasztva van. Semmit nem tudsz rajtuk bővíteni, egy darab M.2 SSD-n túl. Portok is le vannak hagyva a vékonyság miatt. Hiába is van ezekben a papírvékony gépekben i7, vagy i9, csak ilyen U-s vicc, alig pár W-os TDP-vel, vagy a túlhevülés (nincs hely rendes hűtésnek) vagy energiakeret szűkössége (W-ok ki vannak mérve) miatt throttlingol. GPU integrált hulladék.

Az ilyen trendi papírvékonybookak max. emailezni valók, meg kávézóba beülni. Ha valami fajsúlyosabb dolgot szeretnél rajta, erősen felejtős.

Én is a saját káromon tanultam meg, hogy az asztali gépet semmi nem váltja ki. A laptop nem való fő gépnek, még akkor sem, ha táposabb, strapabíróbb, bővíthetőbb modellről van szó. Gondolom te sem véletlenül vetted a Ryzen-es desktop gépet, ahogy én sem.

(#15027) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Evett már valaki Norbi Űrhajós diéta nevű valamit? :Y

Mer'hát ilyen is van, bár én azon gondolkodtam, nem kéne előtte azért kicsit kilőni a zűrbe ezt a Norbi gyereket? Orbi gyerekkel együtt mondjuk, ha már eléggé hasonló intenzitással nézik hülyének a zembereket.

(#15028) #33253120 válasza ubyegon2 (#15027) üzenetére


#33253120
törölt tag

Komoly..... :))

(#15029) ubyegon2 válasza #33253120 (#15028) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na ja, erről ugrott be amúgy....

Update Norbi és én is a saját fehér kenyerünket szoktunk vinni Olasz'ba, de itt véget is ér a hasonlóság

:Y

Update Norbi és Csuti Orbi űrsétát tesznek..... (sajna ez még nem hír)

[ Szerkesztve ]

(#15030) Cyrin


Cyrin
addikt

link
A világ egyik legnagyobb laboratóriuma nem kér a drága Microsoftból

(#15031) 0xmilan válasza Cyrin (#15030) üzenetére


0xmilan
addikt

"A váltást megnehezíti, hogy ugyanazt a szolgáltatást akarják nyújtani a munkatársaknak, mint amit felhasználói szinten megszoktak, és persze kiemelten kell figyelniük az adatbiztonságra is."

Kezdetnek megteszi, hogy kukazzak az MS-t :D

(#15032) Frawly válasza Cyrin (#15030) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem egy CERN kaliberű intézménynél van csak értelme igazán a Linuxra váltásnak. Ott elvileg csak nem ilyen ECDL Mancika szintű felhasználók vannak, és dolgoznak ott annyira műszaki koponyák, meg infós vénák, hogy nem okoz nekik gondot akármelyik opensource alternatívára átállni, és úgyis házon belül fejlesztik a legtöbb belső használatú szoftvert, így tudják nélkülözni az MS-t. Nem véletlenül volt saját Linux disztrójuk is, a Scientific Linux, ami igaz nemrég megszűnt, de úgy hallottam, hogy helyette CentOS-re álltak át, ami szinte ugyanaz.

(#15033) Cyrin válasza Frawly (#15032) üzenetére


Cyrin
addikt

Itt a topikja:
link

(#15034) Vladi válasza Cyrin (#15030) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mostantól áll át? :F

scientificet meg a kicadat ki finanszírozta eddig?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15035) Frawly válasza Vladi (#15034) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem úgy értik, hogy eddig is túlnyomórészt Linuxot használtak, de volt pár MS-os gépük is, gondolom adminisztráció, meg olyan laborfelszerelés használatához, amikhez csak windowsos driver létezett. Most viszont teljesen száműzik a MS-os megoldásokat.

(#15036) Apollyon válasza Frawly (#15035) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem néztem utána, szóval simán lehet, hogy rosszul gondolom, de van olyan érzésem, hogy most usákia keménykedik, merthogy a CERN az európai überkirályság, és akkor most a lábukra léptek ezzel.

Mert valami olyasmit olvastam, hogy már nem annyiért kapják a licenszeket, mint eddig.

Egyébként olyan szintű intézményeknek, mint a CERN, én ingyen adnám a szoftvert a ms helyében. Azért ez most bekerül a top 5 übergáz húzásaik közé...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15037) Frawly válasza Apollyon (#15036) üzenetére


Frawly
veterán

Egyébként valóban, az MS-nek jó reklám lenne ilyen intézményeknek ingyen adni, reklámozási céllal, ha születik valami kutatási-tudományos áttörés, akkor lehetne reklámozni, hogy Powered by MS & Intel Spectre Inside, stb.. Ez így fillérb4×ás a MS részéről, negatív PR.

(#15038) Frawly


Frawly
veterán

A hét híre: az Ubuntu 19.10 dobni fogja teljesen a 32 bites supportot, ezen azt értve, hogy a multilib is megszűnik. Mielőtt sokan örülnének, hogy nem érintettek, az összes Ubuntu alapú disztró érintett lesz, Mint is például. Érinti a Wine, Steam, 32 bites játékok futtatását.

A 32 bitnek én vagyok az egyik legnagyobb ellenzője, de ez így kemény lesz. Csak játékból rengeteg van, ami 32 bites. Még ha a Wine és Steam klieneseket át is állítják 64 bitre, és a Steam nyújt a játékok alá 32 bites libeket, akkor is eléggé ellehetetlenül a téma, pl. sok GOG-os játéknak is kell 32 bites lib. A flatpak, snap sem megoldás, mert túl nagyok lennének a vonatkozó csomagok.

Az Arch sokkal reálisabb volt, előbb szüntette meg a 32 bit támogatását, de a multilibeket meg fogják tartani. A Canonical ezzel nagyon túllőtt.

Szerintem Ubuntun az lesz majd a megoldás, hogy lesznek nem hivatalos PPA-k, amikben ott lesznek a 32 bites libek csomagok formájában.

(#15039) Apollyon válasza Frawly (#15038) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Érdekes lépés, de ha nagy gáz lesz, úgyis vissza fognak táncolni. Ahogy manapság már a legtöbb cégnél, úgy Canonical-nál is a felhasználói igények a fontosak, nem pedig a fejlődés.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15040) leviske


leviske
veterán

A Valve lehet, hogy nem fogja a 19.10-től hivatalosan támogatni és ajánlani az Ubuntut. Ha a Canonical nem gondolja újra a 32 bites könyvtárak ügyét, nem tartom kizártnak, hogy elég sok Ubuntu alapú disztró fog idővel elhagyatottá válni, vagy váltani Debian alapra.

Arra meg kíváncsi vagyok, hogy a Valve ez esetben melyik disztró irányába mozdulna. A Manjaro adná magát, mint második legelterjedtebb (Steam statisztikák alapján).

(#15041) 0xmilan válasza leviske (#15040) üzenetére


0xmilan
addikt

A kommentekbol:
"Also Mint is looking for ways to depart from ubuntu base to debian base and buster could be a very nice way of pushing their freedom."
Ez mondjuk nem egy hivatalos allaspont meg nem tudom, hogy honnan van az info, de mindenesetre erdekes.
Bele se gondoltam, hogy a distro "csaladfaban" az ubuntutol lefele eleg sok distrot erint ez a lepes.

(#15042) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Lassan már csak majd 64 bitre lehet fejleszteni, Android is szépen elkezdi majd "likvidálni" a 32 bitet.

(#15043) F34R válasza 0xmilan (#15041) üzenetére


F34R
nagyúr

A Mint az osszes *buntu debian alapu, szerintem arra is hamarosan eljon a vesz.
Mondjuk magam reszerol mar regota no-multilib-el tolom.

(#15044) ubyegon2 válasza F34R (#15043) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

LMDE 😉

(#15045) Frawly válasza aprokaroka87 (#15042) üzenetére


Frawly
veterán

Ezzel nincs is semmi baj, én is a 64 bit nagy támogatója és a 32 bit nagy ellenzője vagyok. DE!!! Nagyon sok olyan játék és zárt forráskódú progi, driver van még, ami csak 32 bites, mivel nem nyílt a forráskódja, nem is lesz soha lefordítva 64 bitesre. Főleg a Wine, Steam, GOG, stb. alatt futó szoftverek, játékok érintettek. Ezekhez KELL a multilib csomagkínálat. Ha már van egy csomó ilyen 32 bites alkalmazás, amit használnának az emberek, és a proci és a kernel natívan tudja futtatni a 32 bites kódot, akkor azért érdemes ezt a lehetőséget fenntartani.

A multilib nem azt jelenti, hogy az összes 64 bites csomagnak van 32 bites párja, hanem csak a fontosabbaknak, glibc, mesa, gcc, alsa, stb. alap dolgok, amik sok 32 bites proginak függőségei. Tehát a 32 bites multilib támogatás nem jelent 32 bites támogatást. Pl. a Steam gondoskodik a játékokhoz a 32 bites libekről, a disztrónak csak egy nagyon minimális lib32/i386/i686 csomagot kell biztosítani ahhoz, hogy a Steam-kliens elinduljon. Ugyanez van Wine-nél is.

Azzal egyetértek, hogy ne legyen 32 bites iso, meg ne legyen minden csomagból 32 bites, felejtsük el a 32 bitet, ahol lehet, halljon ki. De a legacy progikhoz meg kell tartani néhány 32 bites csomagot. Ez Archon teljesen kulturáltan meg van oldva, az Arch sokkal régebb óta dobta a 32 bit támogatását, de 32 bites multilib van, abban igaz nincs sok csomag, de az a kevés elég, hogy a 32 bites legacy programok futtathatók maradjanak.

A Canonical viszont nem az embereknek fejleszti az Ubuntut, tojik a felhasználókra. Ők Marknak, a tulajnak fejlesztenek szájíz szerint, ezen az alapon hozzák meg a döntéseket, ezért vezették be a Mirt, Unity-t, most hirtelen elfingva magukat a 32 bitet is TELJESEN dobják. Ők azt hiszik magukról, hogy milyen modernek, közben meg csak a felhasználói tábort űzik el, terelik más disztrók felé, a Mint is ennek köszönheti a létét.

De épp ezért üzent most hadat nekik a Wine-csapat, a Steam, és még csatlakozni fognak sokan mások.

[ Szerkesztve ]

(#15046) Frawly


Frawly
veterán

Azt is látni kell, hogy ezzel a lépéssel a Canonical pont a leglaikusabb, a támogatásra legjobban rászorult felhasználókat szopatja. Ők eleve azért használnak Ubuntut, azért igényelnek LTS-t és hosszabb támogatást, mert olyan Windows-szerű, laikusbarát asztali disztrót akarnak, amin minden alapból megy, hogy ne kelljen hekkelniük hozzá.

Az archerek megoldják maguknak, fordítják forráskódból, csinálnak hozzá AUR-os csomagot, ők megoldanak mindenféle támogatást maguknak, azért is nincs belőle LTS, meg 2395. február 32-ig támogatott Corporate Business Edition bullshit.

Meg a gentoo-sok is gyorsan megoldják maguknak, csak fordításnál beállítják, hogy az adott kód i686 + prociban lévő utasításkészletekhez szabott optimalizációval forduljon, nem igényelnek multilib csomagokat.

Ráadásul az ilyen meredek döntéseknél a Canonical nem csak a Ubuntu és Ubuntu flavoröket használó felhasználóval cseszik ki, hanem az összes Ubuntura épülő disztró felhasználóit is szivatja. Már csak ezért is kéne az ilyen döntéseknél józanabbul gondolkodniuk. A Debianosok ezt tudják, ők ezért sem szoktak túlzottan reformálni, mivel nem csak magukra gondolhatnak, hanem a rengetegféle architektúrára, meg a sok ráépülő disztróra is, így nem finghatják el magukat, hogy ma bal lábbal keltek fel, akkor holnaptól már csak a 64 bit lesz támogatva, az is csak legújabb AVX2, stb. utasításkészletekhez, szigorúan azt is Wayland meg Qt only alapokon.

De végül is mindegy, mert ha nem is vonják vissza az ubuntusok ezt a döntést, valaki csinálni fog egy magán PPA-t, amin ott lesznek a i386 multilib csomagok.

(#15047) aprokaroka87 válasza Frawly (#15045) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Androidnál 2019 augusztusig van idejük a fejlesztőknek arra hogy az appjuk 32/64 bites változata legyen, vagy már eleve 64 bit változat, amire már van is példa szépen.
Bár pl a play áruház még 32 bites, ha jól néztem.
2021-től meg már csak 64 bites appok kerülhetnek fel a play áruházba.

Viszont csak én látom úgy hogy ez a 32/64bit megoldás feleslegesen foglal tárhelyet telepités után.

Ugyanis van arm és arm64 könyvtár és sokszor abban akár 100+mb is van.

oat > arm és arm64 ezekben .odex fájl
lib > arm és arm64 ezekben .so fájlok

pl androidos chrome is ilyen.

Van egy sanda gyanúm hogy a fejlesztők nem akarnak külön vergődni a 32 bites fejlesztéssel, ezért egybe fűzik.

(#15048) Frawly válasza aprokaroka87 (#15047) üzenetére


Frawly
veterán

A mobil platform más. Ott úgyis mindenki a Store-ból telepít, ott elő lehet írni a fejlesztőknek, hogy 64 bitre fordítsanak. De egy 5-10 éves zárt forráskódú PC-s játéknál, amelyiknél már esetleg a cég sincs meg, hogy várod el, hogy újraforgassák 64 bitre? Az ilyeneket egyszer megírják, meg egyszer van hozzá egy patch, és annyi, többször nem nyúl hozzá a fejlesztő. A modding közösség is max. a játék adatfájlait módosítgatja, meg a cfg-fájlokat és kész.

Én sem szeretem a 32 bitet. Nem az, hogy a 32 bites csomagok feleslegesen foglalják a tárhelyet, hanem a memóriát is felesleges eszik, mert a 64 bites libek mellé be kell tölteni a 32 biteseket is, ami pazarlás. De egyes esetekben szükséges rossz, meg kell hagyni rá a lehetőséget. Főleg egy olyan felhasználóbarát disztrónak, mint az Ubuntu.

[ Szerkesztve ]

(#15050) Rimuru válasza #20749568 (#15049) üzenetére


Rimuru
veterán

A unity dobásakor kimondták hogy nem cél a desktop piac, tehát semmit se veszítenek.

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.