Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) F34R


F34R
nagyúr

Basszus nagyon tud a csoka :Y :DDD

[link]

(#11002) bambano válasza F34R (#11001) üzenetére


bambano
titán

minden szépen benne van a videóban, amiért jól fejbe lehetne csapni egy szeneslapáttal.
barbár

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11003) Vladi válasza ubyegon2 (#11000) üzenetére


Vladi
nagyúr

Leszokhatnátok amúgy erről. Én nem tudok olvasni, úgyhogy kép alapján jegyzem meg a tagokat. :O

2.
A zemkettő mostmár monnyole. Levették műsorról a Roger az űrjárőrt.... :O

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11004) ubyegon2 válasza Vladi (#11003) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudok leszokni, ahhoz ritkán csinálom, különben én is kép alapján jegyzek meg mindenkit. Esetemben az a jó, ha elfelejtenek! :DD

A 2. hírnél esküszöm Rogán-t olvastam először. :((

(#11005) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Dell Latitude 2110 Netbook-ra (Atom 2 mag + HT, 2 GB memória, 128GB SSD) -re milyen Linux ajánlott, (internet, irodai, dolgok, kis zene film, de legyen hozzá szotfver választék)? :R
Első körben Debian 9 vagy Buguntu 14.04 Xfce-el gondoltam rá, nem egy erőmű a picike, viszont sokáig megy telepről, hurcolászva lesz, ezeket már ismerem is

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11006) ubyegon2 válasza zoltanz (#11005) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem valami tök hasonló Dell-re a Mint XFCE 17.3 ment fel és jól érezte magát.

(#11007) zoltanz válasza ubyegon2 (#11006) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem, köszi!
Az nekem dobálta a Wifi-t valamiért. :U
Viszont a szintén Mint-es LMDE2 tökéletes volt, de akkor inkább már a sima Debi nem?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11008) F34R válasza zoltanz (#11005) üzenetére


F34R
nagyúr

mennyire vagy linux parti? mert eppen egy freebsd/openbsd is mehet ra, arra is van xfce meg a legismertebb audio/video progik is.

(#11009) zoltanz válasza F34R (#11008) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Úgytudtam, hogy a BSD-k fejlesztése eléggé be van lassulva mostanában a Linux-hoz képest. :U
Régebben használtam, terveim közt szerepel valamikor felmelegíteni a dolgokat, de inkább gyorsabb asztali PC-n tesztelgetném.

Ezen az Atom-os gépen már Uefi/Efi van ahogy látom. Sima Bios-hoz képest van valami változás a telepítésnél? (dualboot Win10/Debian vagy Win10/XUbuntu 14.04 lesz rajta)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11010) F34R válasza zoltanz (#11009) üzenetére


F34R
nagyúr

Ami annak a notinak a hardware arra meg egy openbsd regebbi kiadas is megteszi :DDD

Az meg hogy egy ilyen gepet amit XP-vel szallitottak anno, w10-t rakj dualbootba netto hulyeseg.
FreeBSD akkor mehet ra pl az ujabb is, az mar normalisan kezeli az UEFI-t.

(#11011) bambano


bambano
titán

pöcstering at his best....
három napomat cseszte el ez az iparművészeti agyagedény, mire rájöttem, hogy miért nem működik, amit csinálni akarok. ami egyenértékű azzal, hogy miért ökörség a systemd. többek között ezért is.

mivel több szálon megy a folyamatok indítása, és mivel okosoknak sikerült olyan programot faragni (drbd), ami ip címre bindel, ezért ha még nem kaptad meg a dhcp szervertől az ip címet, de kellene, akkor szépen lef.ssa a bokáját a cuccod. de annyira, hogy megáll az egész bootfolyamat, mint a szög.

köszönjük neked pöcstering ezt az újabb három elvesztegetett napot. a kedves mamád csuklik...

szerk: a jövő héten az mdadm fejlesztőiről hallhat barátságos riportot...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11012) F34R válasza bambano (#11011) üzenetére


F34R
nagyúr

Most mennyi ido es pezn volna atmigrani valami mas rendszerre? (vagy csak kesobb szimplan devuant hasznalni)
Ez a trend hogy systemd a fo init. Potyi nem ismeri be ha teved, szoval a kozeljovoben se szamits tole semmi jora.

(#11013) tvamos válasza F34R (#11012) üzenetére


tvamos
nagyúr

Senki sem ismeri be, hogy teved... persze, jelen esetben szerintem o azt gondolja, ez igy jo, es mindenki mas a hulye. O meg a helikopter.

Jut eszembe... szeretnem appgredelni a homszerverem.
Megis jo lenne ezt hasznalni routerkent is.
Jo otlet ez?
Tudtok valami olcso alaplapot 2 db gigabites ethernet csatoloval?
Esetleg wifi-vel?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11014) bambano válasza F34R (#11012) üzenetére


bambano
titán

mondj egy rendszert, amire rá mernéd bízni a legfontosabb cuccaidat és nem kell eszement melót belefektetni, hogy megtanulja az ember!

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11015) bambano válasza tvamos (#11013) üzenetére


bambano
titán

"Megis jo lenne ezt hasznalni routerkent is. Jo otlet ez?": szerintem igen, én is az itthoni fájlszerverrel routoltatok, miután a jó öreg mikrotikemet kinőtte a hálózat. pedig az se filléres kacat volt, brühühü...

"Tudtok valami olcso alaplapot": kinek mi az olcsó és mi az igény. Például az asus p10s-m hatvanegynehányezerért lehet drága, meg lehet olcsó, ha a vele egy kategóriás asus p10s-e/4l-el hasonlítod össze.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11016) F34R válasza bambano (#11014) üzenetére


F34R
nagyúr

Oszinten? Debian utan meg a Gentoo. De nektek az oruletes munka lenne.
Meg hat igy hogy server vonalon is mar a Systemd a standard nem tudom hogy mit lehetne meg hasznalni, talan Slackware.

Szerintem ha kijon a kovetkezo Devuan Release, azzal meg tennek egy probat.

(#11013) tvamos

Mi a keret, mire akarod hasznalni, a routing feladaton kivul meg mit biznal ra, mekkora az otthoni netsebesseged ami izombol kell kitolnia?

#11015) bambano

Joember, nem agyuval verebre akar. ;]
nala szerintem ez hobbi, lehet sokat mondok ha ennyit akar az egesz projektre.

[ Szerkesztve ]

(#11017) bambano válasza F34R (#11016) üzenetére


bambano
titán

Ennél, hogy "kinek mi az olcsó és mi az igény" nem tudom finomabban felhívni, hogy mondja meg, mi az olcsó. anélkül meg nem jól informált a kérdés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11018) sh4d0w válasza F34R (#11016) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én is tennék, de kijöhetne már. Sajna elég lassan haladnak, ami nem sok jót jelent a jövőre nézve...

https://www.coreinfinity.tech

(#11019) ubyegon2 válasza sh4d0w (#11018) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Biztosan húzzák-halasztják a bejelentést, hogy bocsi srácok, de....... ;]

(#11020) F34R válasza sh4d0w (#11018) üzenetére


F34R
nagyúr

nagyon nem allnak a projekt mogott :S

Akkor volna utos, ha mondjuk a devuan eleve openrc-vel es eudev-el erkezne, szerintem az nagy pofont adna a systemd-s debian-nak.

(#11021) tvamos válasza bambano (#11015) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez csak egy 1 személyes házi felhasználás. Laptop, tablet, telefon, 2-3 RPi, pár IoT baszina lóg a wifi-n. Dróton csak a szerver van.
A router 7 éves, és vacakol már, se gigabit se ac. A szerver is régi már. Core i3-540.
Ezeket szeretném cserélni. Valami Core i3-8100 félére gondoltam. (Mondjuk az sem lenne gond, ha tudna a plex transzkódolni, ha meglátogat a gyerek, akkor tudjon tableton filmet nézni...) Most Cooler Master Elite 120 házam van, (Motherboard form factor: Mini ITX,) jó lenne, ha beleférne a gép. (A táp igényesen mellé van rakva.)
Az kéne, mennyi az a minimum pénz, amiből meg tudom oldani.

Ja, nem sokat adunk az adatbiztonságra.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11022) bambano válasza tvamos (#11021) üzenetére


bambano
titán

elvileg miniitx-es alaplapból van olyan, amiben van wifi, de hogy linux alatt lehet-e őket hotspotnak használni, azt nem tudom. a magam részéről inkább célcuccot használnék wifire, pl. mikrotiket. [link]

egyébként szerintem nem az alaplapon fogod a nagy cehhet kiperkálni, hanem a diszkeken. egy normálisabb alaplapot akár 20-30k-ból is meg lehet kapni, egy nagyobb diszk akár 2-3x annyi is lehet.

ha emlékeim nem csalnak, te nem forintban akarod az árakat, igaz?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11023) zoltanz válasza tvamos (#11021) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Valami Core i3-8100 félére gondoltam."

Vagy Ryzen platform, sztem időtállóbb lesz.
Én most szívok, egy Intel Atom-s géppel, az AMD ultramobiljai nem ilyen problémásak. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11024) ubyegon2 válasza zoltanz (#11023) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Skandináviában lefagynak ezek a spectre meg egyéb vackok, ott nem számít. :)

Vagy Ryzen platform, sztem időtállóbb lesz.

Háááát......most így látszik mindenesetre. Azért majd csak figyelj, ha elül ez a vihar. Szerinted azért, mert nem adtak ki eddig jobbat a béna konkurrencia miatt, nincs is semmijük?

(#11021) tvamos

Ez valóban home user felhasználás, a netről nem sokat írtál, hogy gigabites-e egyáltalán, mert 100 mbps fölött ugrik minden, bár hosszabb távra érdemesebb gigabites routereket beszerezni. Ez az áramköri jeltovábbító is okos dolog, nekem jobban bejön, mint a sima range extender.

[ Szerkesztve ]

(#11025) F34R válasza tvamos (#11021) üzenetére


F34R
nagyúr

pl amit olcson meguszol es ezeket siman tudja, pl egy

g4600-as intel pentium ami hyperthreadinges, i3-8100 penzkidobas....
ugye ezzel a kep is megvan oldva. Mondjuk pfsense-vel jo router lett volna, de igy hogy a transcode-t is emlited igy : S. mp4 formatumban szerintem elered a filmeket barhonnan.
viszont egy jobb intel tobb portos halo kari sem artana...

pl lapnak [link]

#11023) zoltanz

f*szt..... ami iden jon chipset a x400 az Ryzen2-hoz kell, szoval ugyan ott vagy mint az intel.
Annyi hogy visszafele, beletudod tenni a regebbi Ryzen-es procikat, mert AM4.
De ez sem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#11026) sh4d0w válasza ubyegon2 (#11024) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszem, már rég bebizonyosodott: az előkapnak a fiókból valamit, amivel agyonverik a konkurrenciát csak urban legend. Egyrészt ha lett volna ilyenjük, már előhúzták volna, másodszor az is Meltdown/Spectre hibás lenne, harmadszor: az a CEO, amelyik csak így előránt a fiókból vmi forradalmit, másnap munkanélküli.

https://www.coreinfinity.tech

(#11027) ubyegon2 válasza sh4d0w (#11026) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad van, de azt is tudjuk, hogy eddig az Intel csak ült a babérokon, nem nagyon akart felpörögni. Majd most muszáj lesz mindkettő húzni, mint az ökör! Ez a fogyasztónak csak jó lehet! :)

(#11028) F34R válasza ubyegon2 (#11027) üzenetére


F34R
nagyúr

dehogy ult... coffee lake ledaralta a ryzen-t. evek ota megy a harc, de intel kerul ki jobban.
Most mar nem is a penz szamit, hanem az hogy ki tesz le jobb megoldast az asztalra.
viszont az dicseretes, hogy pl a threadrippert kihozta az AMD igy mar van alternative HEDT kategoriaban is.

(#11029) bambano válasza F34R (#11028) üzenetére


bambano
titán

pedig de.
a 2xxx-es procikban volt utoljára érdemi teljesítménynövelés, azóta csak apró csiszolgatások voltak.
a mostani 7xxx-es procik kb. ugyanolyan teljesítményűek, mint a 2xxx-esek, érdemi előrelépés max. a fogyasztásban volt.

az a vicc, hogy egy i7-990x-es proci még mindig bőven versenyképes a mostaniakkal szemben is, és nem csak megalkuvással.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11030) ubyegon2 válasza F34R (#11028) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

coffee lake.....Lehet, hogy most előjött ezzel, de mi volt az utóbbi pár évben? Az, hogy melyik a jobb, nem tudom, ezektől tök függetlenül mindig AMD procim volt.

(#11031) F34R válasza bambano (#11029) üzenetére


F34R
nagyúr

Oka nem volt a teljesitmenynovekedesnek, mert ugy is porig alazta az akkori konkurens CPU-kat.

Amugy nem ertelek :N tisztan latszik a novekedes. [link]

es ez egy harom generacioval regebbi intel i7-el van csak osszesitve.

Azt nem tudom hogy szerver szinten hogy totyognak, de ott is van erdemi elorelepes biztos.

nem, nem szponzoral az intel :P

(#11032) bambano válasza F34R (#11031) üzenetére


bambano
titán

ugye az én állításom az volt, hogy 2xxxx környékén volt utoljára valós teljesítményjavulás, azóta nem.
erre te bemutatsz két procit, abból az egyik az általam írt határ egyik oldalán van, a másik a másikon.
ezzel tehát az állításom azon részét, hogy 2xxx környékén volt javulás, lehet bizonyítani.
azt nem, hogy azóta nem, mert ahhoz mondjuk a 4700-at meg a 8700-at kellene összevetni.

egyébként ez a 990x vs. 4790k összevetés is érdekes, ha vigyelembe vesszük az órajelet is, akkor az egyszálas teljesítmény 3.45GHZ-en 1511 vs. 2130. Ez négy generáció alatt 30% körüli fejlődés. ami eléggé silány teljesítmény szerintem. [link] [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11033) bambano válasza F34R (#11031) üzenetére


bambano
titán

"Azt nem tudom hogy szerver szinten hogy totyognak, de ott is van erdemi elorelepes biztos": ohh, ott kiválóan bemutatják, hogy hogyan lehet ezerrel tolatni :P
a szervereimben, amit most fogok selejtezni, még olyan xeon van, amit se a meltdown, se a spectre nem érint. bezzeg az újakban! ha ráeresztem a kernel védelmet, az újak simán lelassulnak a régiek sebessége alá...

szép új világ, a héten kábelezés csere miatt leállítottam a legfontosabb szerveremet, nem is indult el újra...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11034) tvamos válasza ubyegon2 (#11024) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudom, milyen a net. Az én igényeimet bőven túlteljesíti. (A telefon wifin 50/50-et mér.) Azért szeretnék gigabites, ac-s cuccot, mert, ha már költök rá...

(#11022) bambano
Igen, ez a "b" terv, hogy veszek egy routert.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11035) tvamos válasza F34R (#11025) üzenetére


tvamos
nagyúr

Köszi! Ez a lap tényleg jó árban van. Azért gondoltam az i3-ra, mert elvesztem a sok E-s, det G-s között.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11036) F34R válasza bambano (#11033) üzenetére


F34R
nagyúr

bizti?

[link]

(#11037) zoltanz válasza F34R (#11031) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"nem, nem szponzoral az intel "

Estleg annyi előnye van az Intel-nek nagyobb rá a kereslet, ismertebb, esetleges váltáskor könnyebben eladható, nem mindha eddig az AMD-k rajtam maradtak volna. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11038) GGAllin


GGAllin
tag

Sziasztok!

Linux Mint Betsy disztróban szeretném beállítani a Himawaripy nevű alkalmazást.
A Unity kezelőfelületű Ubuntun a leírt lépéseket megtéve sikerült is, most viszont ezt az üzenetet kapom.

Valami ötlet esetleg?

bite it you scum !! ~GGA

(#11039) bambano válasza GGAllin (#11038) üzenetére


bambano
titán

például ötlet, hogy megnézed a topic címét és átmész az illetékes topicba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11040) F34R válasza GGAllin (#11038) üzenetére


F34R
nagyúr

pip3 install pillow

ha nem megy akkor sudo pip3 install pillow

ehhez viszont kell a pip csomag amit a

sudo apt-get install python3-setuptools
sudo easy_install3 pip

kell felraknod.. amugy ez a te topikod..... [link]

(#11041) bambano válasza F34R (#11036) üzenetére


bambano
titán

ezen a listán sincs rajta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11042) tvamos válasza bambano (#11022) üzenetére


tvamos
nagyúr

Erdekes, hogy e milyen routert topic osszefoglalojaban egy mikrotiket sem latok. Csak Asus, meg TP-Link. Ok miert nem ajanljak ezt a markat? Ez, amit ajanlottal, tok jo arban van, jok a parameterei, szimpatikusabb a chipset is, raadasul meg kulteri is.
Csak azert kerdezem, mert tenyleg erdekel!..

Most megint beragta az agyamba magat, hogy veszek inkabb egy Synology DiskStation DS416-ot, azt csak bekapcsolom, es megy. Azt irja a support, hogy tud wifi hotspotot. Az nekem pont eleg lenne mindenre, szerintem. (Nem tul nagyok az igenyeim, sebessegre semmi keppen...) Mondjuk ez nem tudom, elbirna-e 8-10 IoT eszkozt egyutt logva az USB-s wifi-n.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11043) F34R válasza bambano (#11041) üzenetére


F34R
nagyúr

milyen xeon mar az :DDD

(#11044) bambano válasza F34R (#11043) üzenetére


bambano
titán

hibátlan :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11045) F34R válasza tvamos (#11042) üzenetére


F34R
nagyúr

mert nem elterjedt..

egyebkent meg mehet akar a 860l dlink lede-vel vagy a xiaomi mi 3g router is..

Ahelyett a Synology Diskstation helyett akkor mar tenyleg epitenek egy gepet....

Abban vagy egy 2 magos marvel cpu, tehat ha akarsz transcodolni (minek?) akkor az harmatos...

Te dontesed, de akkor ha megunnad routernek egy mozdulattal siman lehetne PC is.

(#11044)

Szerintem az is fertozott, de nem raktak bele a listaba csak hogy oruljel :P

nezd csak meg ezzel [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#11046) bambano válasza tvamos (#11042) üzenetére


bambano
titán

"a milyen routert topic osszefoglalojaban egy mikrotiket sem latok.": ennek több oka is lehet:
1. a mikrotik régebben az alaplap-bővítőkártya-egyéb szerelékek verzióban gyártotta a cuccait, és ezt nem biztos, hogy mindenkinek ajánlgatni lehet
2. a mikrotik régebben nem is volt fajlagosan olcsó. mondjuk a dinnye most sem az...
3. máig sokan bonyolultnak tartják a beállítását, pedig nem az. több trükköt is tud, amitől a beállítása nagyságrendekkel jobb, mint a lomoké
4. a topicokban elhangzó dolgok időnkét hagynak kívánni valót maguk után :P

"veszek inkabb egy Synology DiskStation DS416-ot, azt csak bekapcsolom, es megy.": hát ja, aki aranyárban akar cuccot venni, az tegye azt. ha nem akarnék saját cuccot, akkor én vennék egy pc-t, amire ráhúzok egy freenast vagy ilyesmit, oszt jónapot. de ilyen velem nem fog előfordulni :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11047) tvamos válasza bambano (#11046) üzenetére


tvamos
nagyúr

"hát ja, aki aranyárban akar cuccot venni," A PC kalkulacioval is ott tartok, hogy 80 ezer. (Alaplap, CPU, RAM.)

Pontosan ez az a router, amit ajanlottal? [link] Azt hiszem, egyelore jobb lesz, ha marad a regi gep inkabb.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11048) F34R válasza tvamos (#11047) üzenetére


F34R
nagyúr

[link]

a haz meg opcionalis ha kell NAS-ra akkor Lian Li PC-Q08.

ettol jobban mar nem lehet sporolni. :P

most akkor routert akarsz vagy vibrator sticket? ;]

(#11049) tvamos válasza F34R (#11048) üzenetére


tvamos
nagyúr

most akkor routert akarsz vagy vibrator sticket? Jol latod, hogy nem tudom eldonteni!..
Annyi a tuti, hogy a mostani router feszt ledobalja az eszkozoket, amikkel csatlakozom hozza.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11050) F34R válasza tvamos (#11049) üzenetére


F34R
nagyúr

Ahhoz kell egy normalisabb router. neked egy tplink 1043nd v3 is eleg lenne.
Meg ell kell dontened hogy akarsz-e NAS funkciokat mert akkor meg kell venned a gepet is :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.