Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) bambano válasza tvamos (#1450) üzenetére


bambano
titán

amt.

de tegyél még egy tesztet azzal, hogy a vga kártya kapcsolgatást kapcsolod ki, vagy tiltsd le a proc vga-ját, vagy tiltsd le az nvidia-t teljesen. ezt is tudja elvileg a bios.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1452) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Most akkor az nvidiak ennyire kakik? Már azon voltam, hogy olyat veszek. Az AMD-t is szapulták. Vsz marad az intel. Én csak nyugodtan akarok dolgozni fagyások nélkül ...

(#1453) Rimuru válasza _Dumber_ (#1452) üzenetére


Rimuru
veterán

Semmi bajom vele, igaz nekem tiltva van az Intel így nincs Optimus se.

Vigyázat, csalok!

(#1454) tvamos válasza _Dumber_ (#1452) üzenetére


tvamos
nagyúr

Windows alatt tokeletesen mukodik, csak az meg lassu. Nem azert, mert gyenge a gep, hanem valami miatt lassu az a rendszer. Nagyon tetszik a Linux LXDE-vel, mert utalok varni. Csak valami el van tolva itt a dolgokban.

Lehet, hogy erot veszek magamon, es megegyszer megprobalkozom a wheezy-vel.

bambano
RasPi-on megy mar minden? En most "felfuggesztettem" a projektet, amig nem megy a gep rendesen...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1455) tvamos válasza tvamos (#1454) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hogy van az a Debiannal, hogy debian-7.6.0-amd64-i386-netinst, ez most amd64-et, vagy i386-ot fog nekem telepiteni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1456) BoB válasza tvamos (#1455) üzenetére


BoB
veterán

Nem tudom ezt hol találtad mert én akárhogy nézem vagy ez, vagy az van a nevében.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1457) ubyegon2 válasza BoB (#1456) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Összecsúszhatott a kettő?

[ Szerkesztve ]

(#1458) _Dumber_ válasza Rimuru (#1453) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ezt egy picit hagy boncolgassam tovább ezt a témát.
Kérdések kizárólag netbook-ra vonatkoznak, Openbox ablakkezelővel, és minimális csicsáva !

Lehet, hogy már lerágott csont, de nem igazán tiszta ez nekem.
Jelenleg: Intel GMA van a gépemben, és számomra kielégítően működik. Azért mondom, hogy kielégítően, mert nincs összehasonlítási tapasztalatom akár egy AMD, vagy Nvidia felé.

Szóval. Ha grafiga terén Irodai célokra + net + minimális multimédia (játékra egyáltalán nem) használom, akkor miben nyújt többet egy nem Inteles videó. (azért megjegyzem a böngésző időnként meghajtja a gépet - pl ez a fórum is - , de nem tudom, hogy ez mennyire játszik bele a videokártya)

Másik homályos pont, hogyha mégis Nvidia vagy AMD lenne akkor melyikkel szívnék. Nagyon úgy fest, hogy az én céljaimra elég lenne a nyilt driver, de hallottam már olyat, hogy az én gépemmel hasonló öreg nvidiak, vagy AMD-k, már rosszul támogatottak, és kell a zárt driver).
Szempont az is, hogy nem 1-2 évre veszek gépet.. (a mostani is már 5 éves)

Amit meg Te írtál abból nekem az jön le, hogy ott 2 videokártya van, és ha ki van kapcsolva az intel akkor nincs az nvidiaval gond.
Megjegyzem, hogy nekem 2 monitorom van !!!

Kérdem én azért, mert ha tanács nélkül most kellene dönteni akkor vsz intelt keresnék, de ritka mint a fehér holló, és jelenleg más szempontok sokkal fontosabbak nekem egy gép kiválasztásában (mint pl csatlakozók helye, matt képernyő, ..stb)

tvamos:
Arch-nál is benne van mindkettő. Telepítőmédia bootoláskor választod ki, hogy melyik legyen (nem tudom Debin hogy van ez..)

(#1459) tvamos válasza BoB (#1456) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat csak beirtam, hogy www.debian.org, es rogton a lap jobb felso sarkaban ott volt.

(#1458) _Dumber_ válasza colomb2 (#1453) üzenetére
Persze... h?lye vagyok, manapsag meddig tart kiirni egy USB-re!?.. semeddig! Ugy van, ahogy irod.

Van Debian live is? Most azt eppen nem talalom... Ott van az! Igy irja: "Próbáld ki a Debian-t telepítés előtt"

***

Hat, ez nagyon jo! Most olvasom, a "jo tanacsokat" a debian installalasahoz: vegyel olyan hardware-t...
2.3. Purchasing Hardware Specifically for GNU/Linux
2.3.1. Avoid Proprietary or Closed Hardware

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1460) tvamos válasza _Dumber_ (#1458) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat arra, amit irsz, en nem vennem egyiket se, se Nvidiat, se AMD-t, mert en sz..tam mindkettovel. (Csak amugy meg nekem minden eddigi gepemen fagyott az Altium designer, kiveve az nVidiasakon.) Szoval... mivel kellett az Altium, ezert nVidias lett. De ez a video kapcsolgatos okorseg... ezt nem sikerult jol kitalalni.
De ha most kellene notit vennem, lehet megvennem a legjobb i7-et (M-est, de lehet, hogy U-sat) integralt videoval, oszt jo'van, mert ezzel a geppel folyamatos a szivas Linux alatt. (Az egy mas kerdes, ha futna mondjuk egy Dell Precision M3800-ra... akkor azt vennem, nVidia Quadro-val, az ziher!)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1461) ubyegon2 válasza tvamos (#1459) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

https://www.debian.org/distrib/

Itt is kiválaszthatod, melyik a szükséges. Akkor telepítéskor biztosan nem kavarodsz bele, hogy melyiket válaszd!

Itt van egy netinstallos leírás képekkel, szerintem nem változot a netinstall 2009. óta, fusd át, ilyennel fogsz találkozni.

[ Szerkesztve ]

(#1462) tvamos válasza ubyegon2 (#1461) üzenetére


tvamos
nagyúr

Gondolom erdemes a /home-ot leformazni...
Ugye a Windows-om ugyan ugy megmarad, mint eddig!?..

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1463) ubyegon2 válasza tvamos (#1462) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A /home- ot le is formázhatot, de ha nincs, akkor sincs semmi baj, a funkcióját úgy sem használod ki ezek szerint. :)
A Win ugyanúgy megmarad, mint bármelyik más kézi telepítésnél, ha meghagyod. Itt csak a telepítési felület változik, a folyamat ugyanaz, kivéve, hogy itt egy keretet kapsz csak, amit majd feltöltesz a neked szükséges DE- vel, programokkal. El lehet vele lenni, terminal használat gyakorlására nagyszerű! :K

(#1464) bambano válasza tvamos (#1455) üzenetére


bambano
titán

a multiarch könyvtárban találhattad, egy installban két architektúra és választhatsz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1465) bambano válasza tvamos (#1460) üzenetére


bambano
titán

azoknak a hardvereknek a listája, amikkel te eddig nem "sz..tal", meglehetősen rövid, úgyhogy a te tanácsaid alapján még mindig golyós számológép lenne mindenhol :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1466) tvamos válasza bambano (#1465) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat... annyira nem szerettem milimeter papiron nyakot tervezni, hogy ne akarnek computert hasznalni ra.

A megjegyzesem arra vonatkozott, hogy nem lett jol kitalalva ez a video kapcsolgatas. Megjegyzesem csak erre
vonatkozott volna. (Oke, nekem eleg nagy szivas Linux alatt a NVIDIA NVS 4200M, de olvasok sok rinyat, hogy egyik Linuxon, a masik meg Window-on nem megy. A prociba integralt meg kevesebbet fogyaszt, kevesbe melegszik, es nem nagyon megy a rinya, se Linuxon, se Windows-on. De en csak notebookon.... )

A masik hozzaszolasom meg azert volt, mert most olvastam, mit irnak a Debian telepitesi utmutatojaban, es racsodalkoztam az ajanlasra, hogy az nem sok hw-re huzhato ra, talan 0 notebook ilyen.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1467) Rimuru válasza _Dumber_ (#1458) üzenetére


Rimuru
veterán

"Amit meg Te írtál abból nekem az jön le, hogy ott 2 videokártya van, és ha ki van kapcsolva az intel akkor nincs az nvidiaval gond." Mondhatjuk úgy hogy csak egy kártyám van, Intel hardveresen van tiltva, ezért nincs Optimus (az előnyeivel és hátrányaival együtt). Ismerősnél pl nem lehetett beüzemelni az nvidia kártyáját egy bug miatt (nem tudom azóta javították-e), így ott egyedül maradt az intel.

"Szóval. Ha grafiga terén Irodai célokra + net + minimális multimédia (játékra egyáltalán nem) használom" Ilyen esetben szerintem kb mindegy hogy mit vesz az ember, csak képet adjon. :DDD

Másik homályos pont, hogyha mégis Nvidia vagy AMD lenne akkor melyikkel szívnék. Nagyon úgy fest, hogy az én céljaimra elég lenne a nyilt driver, Ha nyílt drivet használnál szerintem AMD lenne jobb választás, beindultak ott a dolgok, viszont zárt driver esetén az nvidia még mindig jobbnak tűnik. Próbálgattam a nyílt és zárt drivert egyaránt és addig amíg támogatott lesz normálisan a zárt is azt fogom használni (ha kihasználom ha nem), a notebook hőmérsékletét is befolyásol(hat)ja.

"de hallottam már olyat, hogy az én gépemmel hasonló öreg nvidiak, vagy AMD-k, már rosszul támogatottak, és kell a zárt driver)." Nyílt driverrel nem nagyon kell gondnak lenni, sőt jobb is. A zárt driverrel sok kompatibilitási gond lenne, főleg egy olyan rendszeren mint az Arch. Nálam egy ATi Radeon 9600 megy simán ez meg ugye már több mint 10 éves.

Konklúzióféleség: Neked valószínű tényleg elég lenne az intel is, más esetben ha lehetséges szerintem zárt driver előnyösebb (Nvidiánál biztos), későbbi támogatás szempontjából nem félnék egyik kártya esetén sem (a nyílt driver az elérhető marad)

Vigyázat, csalok!

(#1468) Fritz Teufel válasza Rimuru (#1467) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ezek a hardverek mennyi ideig élveznek támogatást Linux alatt? Nálam az ATI Mobility Radeon 4XXX már nem támogatott, nincs lehetőség zárt driver telepítésére. Ha időtálló megoldást keresnék, akkor merre kellene nézelődnöm? Lehetőségen nincs például a felbontás módosítására. Igaz, ez most nem fenyeget, de ha nem tört volna le a HDMI port, akkor most nem tudnám kivezetni a képet a HD Ready tévémre. A büdös életben nem gondoltam volna, hogy Linux alatt ilyesmibe futhatok. :W

A Radeont meg nem lehet kiiktatni, mert nincs integrált kártya a gépemben...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1469) _Dumber_ válasza Rimuru (#1467) üzenetére


_Dumber_
őstag

Köszönöm.

Akkor már csak az nem tiszta, hogy ha alap használatra elég a nyilt drv, akkor sokan - itt a fórumon is - miért szívnak az AMD és Nvidia miatt. Nem hiszem, hogy játékot akarnak rátenni

(#1470) tvamos válasza Fritz Teufel (#1468) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha letiltom az optimust, a bios-ban, akkor nem megy az nVidia, viszont akkor szivok Windows alatt. A multiboot-ot meg elfogadom, hogy minden alkalommal a biost is atirjam, az nem vagesz!

A multkor az volt a hirekben, hogy az nVidia nyit a Linux kozosseg fele, es jobb lesz a tamogatas. nem tudom... szerintem az en regi (5 eves lehet a technika???) NVS-emre szerintem mar nem fognak rafekudni, hogy patent legyen.

Most az tetszik, hogy kernelt forditok magamnak. (Termeszetesen ez nem fog megtortenni, de milyen jo is lenne!... ha azt is tudnek.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1471) Fritz Teufel válasza tvamos (#1470) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Debian alatt kézzel lehet csak kernelt cserélni, de nálam nem segített semmit. Igaz, nem is vártam tőle. Ha nincs drvier. akkor nincs.
Sajna ez a drvier dolog igen komoly szeplő a Linux szeplőtelennek látszó arcán. Erről nem a közösség tehet, de sajnos nem sikerül átlépni ezt a korlátot.
Azon gondolkodom, hogy olyan laptopot fogok vásárolni, amit eleve árulnak Linuxszal (Dell). Igaz, ez sem garancia a hosszútávú támogatottságra. Pedig ez piszkálja igazán a fantáziám: ASUS G750JZ

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1472) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#1471) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gamer laptop Linuxszal szerelve? Érdekes felállás. :Y

(#1473) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#1472) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Hát, a Steam játékok nem szaladgálnak a jelenlegin. Még csak nem is sétálnak. Így volna a dologban ilyesmi irányú kraft is. Nem úgy, mintha sokat játszanék, de néha-néha... ki tudja. Arról nem is beszélve, hogy megint elég lenne vagy 7-8 évig (ha lenne hozzá driver).

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1474) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#1473) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

7-8 évre elosztva az a 400 eft nem is olyan sok! Majd írj róla, ha beruházol egyre. :K

[ Szerkesztve ]

(#1475) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#1474) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A jelenlegi is 2008-óta van nyúzva, ez is megdolgozott az áráért. És még mindig elég erős gépnek mondható. Előbb állást kellene találnom és máris mehet a beruházás... persze, előtte még alaposabban körbejárnám a kérdést, de ezek a ROG-ok nagyon jó kis gépeknek tűnnek mindenféle árkategóriában: 250.000-670.000 között, 16,6-17"-os kijelzőkkel.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1476) bambano válasza Fritz Teufel (#1475) üzenetére


bambano
titán

670 rugó egy notebookért az nálam szívinfarktus kategória...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1477) Apollyon válasza Fritz Teufel (#1475) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ennyi pénzért nem "GÉMER" láptopot vennék, hanem valami masszív, business class Dell notebookot, ami simán kijön már ebből az összegből. Az fix, hogy tovább is bírja, és minőségibb is mint bármelyik Ázusz, és hardverben is ottvan.
Új Thinkpadet már nem, sajnos annak leáldozott.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1478) bambano válasza Apollyon (#1477) üzenetére


bambano
titán

attól tartok, hogy a középkategória tetejéről átlépni a csúcskategóriába nem jelent olyan nagyon sok teljesítménynövekedést, ugyanezt nem mondhatom el az árról...

szerk: és ez az agyament termékfejlesztési tempó mocsok módon pillanatok alatt leamortizálja a hardvert. szinte nem tudsz megvenni felső kategóriás cuccot itthon úgy, hogy mire a kezedbe kerüljön, ne legyen elavult. főleg mobilra, tabletre és procira igaz.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1479) Apollyon válasza bambano (#1478) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem csak a teljesítmény miatt javasoltam a Dell-t és egyben a business class-t, hanem a minőség miatt is. Azért egy asus cucc hiába rohadt drága a hűtése akkor sem arra van tervezve hogy 10 évig jó legyen. Finoman szólva. Már a kinézetében látszik hogy igazi, nyeklő-nyakló, ropogós műanyagú, vérbeli consumer cucc.

Inkább vennék HP-t vagy még talán az új TP-t is jobban elfogadnám.

Viszont az újabb Dell-ek már sokkal jobbak mint régen voltak, és már felveszik a versenyt a régebbi TP-kkel is minőségben.

Az elavulásról meg annyit, hogy az utóbbi pár évben azért jelentősen lelassult a teljesítmény növekedése (pl. a 10 évvel ezelőtti növekedésekhez képest), amit az is lassított hogy már a videokártyát is beleépítették a professzorba.

Nemsokára jön a 16nm, nem olyan rég még 45-nél voltunk, szóval lassan egy újabb akadályba ütközik a technológia. Ellenben a véleményem az, hogy az intel tudna jobban is teljesíteni ha akarna, de inkább minden egyes kis lépésből nagy pénzt akar szakítani. Ha megveszel most egy csúcsgépet abból nem lesz pikk pakk elavult szar.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1480) _Dumber_ válasza Apollyon (#1479) üzenetére


_Dumber_
őstag

Érdekes amit írsz. A business class nem az én pénztálcám, így nem tudok nyilatkozni.
Én kisebb kategóriában nézelődtem. Ott a Dell nem annyira meggyőző. Mitöbb gagyinak tűnik. Én először mindig a billentyűket, és annak a stabilitását nézem meg. A Dell a belépő szinten erőssen hajlott nyomáskor.
A HP-nek stabil az anyaghasználata, ugyanakkor van két gép a környezetemben. Egy teljesen belépő (HP630), és egy biznisz belépő (Probook). Mindkettő allergiás volt a linuxra. Veszettül melegedett.

Nekem egy ACER Extensa 5635Z -van. Ezzel teljesen meg vagyok elégedve. 4.5 év és kb 14000 üzemóra után sem sürgős új gépet vennem. (1 éve vinyót cseréltem, a biztonság kedvéért.....)

Ránézésre a Lenovo-k tetszenek még. Stabilnak tűnnek.... aztán majd még utánnuknézek ;)
Régebben még a Toshiba is jó volt... most nem tudom milyen

[ Szerkesztve ]

(#1481) Apollyon válasza _Dumber_ (#1480) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jah a nagy gyártóknál az van, hogy biza az alsó kategória az általában elég gyenge minőségű a felsőbbekhez képest, de legalább drága. És nem csak notebook téren van ez, pl gitároknál is.

A Lenovo annyira nem katasztrófa valóban, de előbb vennék egy ezeréves használt TP-t, mint valami konzumer új gépet. Mondjuk nálam az elsődleges szempont a tartósság, mármint hogy a rendeltetésszerű használattól ne menjen már tönkre :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1482) BoB válasza Apollyon (#1481) üzenetére


BoB
veterán

Persze, nálunk van Lenovo T400, x200, x201, x220. Mindegyik pillanatok alatt felmelegszik 90 fok fölé amint 100-on pörgeted őket. Plussz amint már említettem, alaplap csere is kellett már a 400-asban mert tönkrement.

Tény hogy itt nem az számít hogy milyen jól néznek ki a gépek, de azért ne várjunk már csodát sem.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1483) Apollyon válasza BoB (#1482) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezek a szériák azért inkább a zsugorítottabb fajták, mondjuk ilyen kis gépet én már nem vennék... Azért a TP-k hűtése még mindig jobb, és azt sosem mondtam hogy halhatatlanok, csak hogy sokkal minőségibbek mint pl. egy asus.

Meg néha nem árt kitakarítani sem.. ha nem takarítom, az enyém is tud forrósodni azért.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1484) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Maximum 400.000 lenne az előirányzott összeg. Esetleg egy csoki ára még rájöhet, de az a non plus ultra... és természetesen mindez függ attól, hogy hogyan alakul majd a job searching. Nagyon nem egyszerű :(

Közben kúszik fel az Arch alaprendszer, virtuálisan... mire átverekedtem magam a particionáláson :F ...kész. Most akkor állítsuk be a rendszert :DD

Majd a wifi beállítást kell górcső alá venni, mert VB-on nem kellett csinálni semmit, hiszen adott volt.A 'wifi-menu' parancsra 'invalid interface specification' a válasz... mindegy, most nem kell...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1485) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#1484) üzenetére


_Dumber_
őstag

Megnéztem azt a wifi-menu-t. Tényleg egyszerű, mint a faék
Én még wpa_supplicant -tal csináltam.. Egy élmény volt :)
2x kellett chroot-olni , mert elfelejtettem feltelepíteni és nem volt kapcsolatom. Így viszont kellemesen megismerkedtem a chroot előnyével. Nem hiába.. az ember a szívásain keresztül ismeri meg a linuxot.
Az arch-wiki meg egyszerűen nem semmi...

(#1486) Vladi válasza bambano (#1476) üzenetére


Vladi
nagyúr

Haveromnak mondtam múltkor, hogy az asszony 230 ezerért vett anno laptopot. Erre ő: 230? Annyiért már kocsit veszek. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1487) bambano válasza Apollyon (#1479) üzenetére


bambano
titán

eddig tartotta magát az intel ahhoz, hogy tic-toc 18 havonta. következmény: a csúcskategóriás cuccok legkésőbb másfél év után elavultak. 670 ezer forintért notebookot venni másfél évre az pénzkidobás még kőgazdagoknál is.

vagy megvetted mondjuk az i7-990x-et 225 rugóért, pár hónapra rá meg jött a 2700k 60-70 rugó környékén, és nem sokkal volt lassabb. Annyival teljesen biztosan nem, amennyivel kevesebbe került.

ugyanígy van a mobiltelefon is, kinézel valami jobb cuccot, pl. egy csúcs samut, mire ideér, megjelenik akcióban is, eltelik pár hónap, már van helyette jobb.

az igaz, hogy nem frissen vásároltam a notebookomat, hanem majdnem három éve, de az biztos nem jutott eszembe, hogy dellt vegyek helyette.

szerintem lényegesen olcsóbb belenyugodni, hogy nem csúcs cuccot vettél, hanem valami elég jót a közepéről.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1488) bambano válasza Vladi (#1486) üzenetére


bambano
titán

ja, ha lenne annyi pénzem, mint amilyen autókat szeretnék, az nem 230 rugóba lenne :)
bubu nélkül nem élet az élet :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1489) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Vol már, hogyan rosszcsontkodik a Canonical az Ubiban?
Csináltak rá egy ilyen megoldást, persze azért az is kiderül, hogy ez a probléma az Unityt érinti csak, más De és Ubi derativa nem érintett.

Ubuntu Unitysoknak akartam linkelni, de onnan eljavallottak már ennek előtte. Aki hallja, adja át, ha egyáltalán van ennek értelme.

230 rugóból én már tudnék ótót venni, persze megvárjuk az euro bevezetését FCSK- ban.

[ Szerkesztve ]

(#1490) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#1489) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Csak nem te is rosszcsontkodtál? :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1491) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#1490) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Többnyire, de most nem. Olvasgattam, akkor akadtam a cikkre, gondoltam megosztom, hátha...
Amúgy a Chakra nagy frissítése utáni sokkhatásokat próbálom kiheverni, meg a Kpitány topicjának a fordított működését. :P

Ubuntu, Unity, Ubuntu, Unity, Ubuntu, Junyity- mindegy, ez a penitentio a galádkodásom miatt.

(#1492) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#1491) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Én meg az Arch telepítésével vesződök. Már a xorg-ot telepíteném, de ez a ganyé az összes tárolóból le akarja tölteni és nem tudja. Ehh, nem értem, hogy mit pancsoltam el, amikor a magyar szervert előre tettem.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1493) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#1492) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gondoltam, hogy nem bírod ki Colomb2 leírás frissítése után. :) Nem semmi a leírás, max respect. :R Meg annak is, aki felrakja. Pont ma olvastam, hogy az Antergos ugyanaz, csak guis telepítője van. :F

Colomb2, belőled is kettő van?

[ Szerkesztve ]

(#1494) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#1493) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem olyan egyszerű a leírás alapján sem feltenni. Most telepítenén a xorgot és a DE-t, de nem tettem fel a wifi-t. Most meg vagyok lőve.
Azt nem részletezte ki, hogy a 'wifi-menu' parancs után mi a teendő, így balga módon kihagytam, gondoltam, most van Net. Nem kellett volna

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1495) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#1494) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egy két csapda az jó, gondolkodásra készteti az emberfiját, nehogy már csak a leírást kövesse. Annak semmi értelme, ráadásul csökken a sikerélmény is! :DD

Kezd hihető lenni, hogy az Arch telepítése kissé bonyolult! Gentoo benne van már a naptáradban? Jövő héten feldobhatnád azt is! :)
No de aztán jönne az öreg 3 betűs, az Arch örgannya! No, arra kell még csak gyúrnod erősen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1496) Apollyon válasza bambano (#1487) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az abszolút csúcs kategóriás intel proc. inkább azoknak éri meg akiknek az a hobbijuk hogy nekik van az aktuális legjobb, meg aki munkára használja és pénze van belőle.

Már korábban is volt téma egy másik – asszem pont egy intel topikban – attól hogy van az adott architektúránál újabb még nem jelenti feltétlenül azt hogy elavult is. Hacsak valaki nem renderel vagy egyéb, extrém CPU igénylő feladatot nem csinál, felesleges beruházni az aktuálisan legjobb intelre, lévén az ár/érték aránya eléggé lent van. Meg azért már nem ugyanaz a váltás, mint anno P3-ról P4-re, és a PH tesztben is írták még az Ivy Bridge megjelenésekor hogy nem érdemes a váltás Sandyről stb.

A mobiltelefon meg már más terület. Részemről itt jön képbe a "tudatos nemvásárlás" attitude, valahogy nem érzem szükségét hogy már egy notebook felbontású, és közel notebook tudású kütyüt hordjak a zsebemben. Csámcsungot sose vennék, amúgy meg az S5 sem volt már akkora durranás az S4-hez képest, nem is nagyon veszik (persze a hírekben marketing célokból ugye azt kamuzzák hogy hűdejólfogy)... Internetezni régebbi telón is lehet, a sok giga ram meg többmagos processzor szükségét is megkérdőjelezem ha a mindennapos, átlag használatot nézzük.

A Dell-es példát meg azért mondtam, mert ma egy csúcs ebből már jobb mint a jelenleg csúcs TP. Erről is van teszt a PH-n, illetve TP-ről még több szerte a neten, ez a szénszálas vagy mi T540/W540 ház már nem olyan jó minőségű mint a korábbi magnézium, van is videó ahogy egy krapek ott nyomkodja és hajlik mint állat. Ellenben a Dell most ebben a kategóriában összekapta magát, és erőteljesen megfontolandó ha a minőséget is előtérbe helyezzük. Mépgedig munkaállomás esetében ugye ez is fontos.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1497) bambano válasza Apollyon (#1496) üzenetére


bambano
titán

persze, de aki azért vesz csúcskategóriás intelt, mert az a betegsége, hogy neki a legjobb procija legyen, annak a procija szempillantás alatt elavul, és ez a túlhajszolt fejlesztési ciklusok következménye.

Aki meg azért, mert dolgozni akarna vele, az egyszerűen ne vegye, mert közel sem hoz annyi teljesítménytöbbletet, mint amennyivel többe kerül. Sokkal jobban jár, ha 18 havonta cseréli a lomját az aktuális 2700k kategóriás procira.

Én pl. megvettem az asus padfone2-met, mire megjött a trébe akcióval, rablánccal, nem telt bele két hónap, kijött a fullhd felbontású verziója. Szerinted nem vertem a fejemet a falba és nem anyáztam, mint állat?

úgy gondolom, hogy egyáltalán nem éri meg csúcs cuccot venni, legalábbis én ráfaragtam, és többet se.

Ja, a szénszálas ház biztos vacak, agyhalott f1 pilóták képesek 300+-zal perecelni vele és ami az igazán szörnyű, saját lábon távozni a kalandból... Még Kubica is megúszta viszonylag könnyen, pedig ő frédibéni fékkel állt meg...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1498) Apollyon válasza bambano (#1497) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Én pl. megvettem az asus padfone2-met, mire megjött a trébe akcióval, rablánccal, nem telt bele két hónap, kijött a fullhd felbontású verziója. Szerinted nem vertem a fejemet a falba és nem anyáztam, mint állat?"

Onnantól fogva, hogy kijött az új verzió, már nem látta el funkcióit az az eszköz ami nálad van?

"Ja, a szénszálas ház biztos vacak, agyhalott f1 pilóták képesek 300+-zal perecelni vele és ami az igazán szörnyű, saját lábon távozni a kalandból..."

Van youtubeon egy videó, amiben egy T500-at törnek össze úgy, hogy egy autó anyósülésére rakják, az autót pedig nagyobb sebességgel falnak ütköztetik. A notebook kicsit megtörik de bebootol, ez volt a videó lényege. Ahogy nézegettem az új TP szériát, már szerintem ezt nem bírná, továbbá a ráállást sem, ahogy az eddig elődei végig tudták. De nem csak a szénszálas ház a visszalépés az egyébként fémhez képest ;p hanem pl az abszolút full logikátlan billentyűzetkiosztás, meg a beépített és kivehetetlen második akkumulátor, ami miután elhasználódott, az bizony ottmarad. Egy félmillás géptől meg azért nem ilyen húzásokat várnék el.

Szerk.: "a túlhajszolt fejlesztési ciklusok"

Ez jó hogy van, legalább nem egy helyben tiporgunk, hanem haladunk előre. Azért így is eléggé le van lassulva a fejlődés a korábbi évtizedek üteméhez képest.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1499) tvamos válasza Fritz Teufel (#1471) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt nem nagyon ertem hogy sikerult, hogy ket nem mukodo lte koze besikerult egy mukodo nem lte, de ott mar nem megy a repo. (Nalam ez mar a be...phatjak kategoria.) Szoval... inkabb elmegyek nyaralni, arra eleg az androidos tablet is. (Lehetoleg azt sem veszem majd elo, ha nem muszaly.) Ceges levelezesre eleg... Ide azert benezek neha flame-elni.

Vigyek egy kis Lakrist nektek? :))

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1500) bambano válasza tvamos (#1499) üzenetére


bambano
titán

vadász, vadász, ha nem bírtál felrakni egy debiant, akkor te ide nem flémelni fogsz bejárni :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.