Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) F34R


F34R
nagyúr

Uj WM , hosszu ido ota monsterwm-t valtotta a herbstluftwm

(#402) Apollyon válasza F34R (#401) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Wow, nem is tudtam hogy screenfetchben végig lehet próbálni az összes disztrót..
Jah meg az órát nem állítottad be jól ;] :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#403) Rimuru válasza F34R (#401) üzenetére


Rimuru
veterán

Kíváncsi vagyok mikor jutsz már el végre az awesome-hoz. :P

Vigyázat, csalok!

(#404) F34R válasza Apollyon (#402) üzenetére


F34R
nagyúr

most mar tudod. jah ntp nem volt szinkronizalva telepites ota. a lenyeg az hogy en tudom mennyi az ido ;]

(#403) colomb2

2012-ben :DDD

ugyhogy nem igen hasznalok awesome-t ujra.

(#405) Rimuru válasza F34R (#404) üzenetére


Rimuru
veterán

Én meg azóta azt használom. :P De mivel csak a másoláshoz értesz ezért megértem hogy miért nem használod. ;]

Vigyázat, csalok!

(#406) mzx válasza _Dumber_ (#399) üzenetére


mzx
senior tag

Pedig ősi vindóz praktika. Cs*sz*getni kell: ki-be... és akkor esélyesen működik. (Úgy látszik, valójában EZ a legősibb mesterség)... :B

[ Szerkesztve ]

(#407) _Dumber_ válasza mzx (#406) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ezt az urban-legendet én is hallottam, de nem gondoltam , hogy működik is ;]

Máshogy mondom.. a User tudja hogy ez igaz.. de hogy a microfos support is ? :)

(#408) tvamos


tvamos
nagyúr

Mar nekem is van multi-boot pendrajvom.
:DD

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#409) Rimuru válasza tvamos (#408) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem pendrive-om sincs. ;]

Vigyázat, csalok!

(#410) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nekem is összejött a multiboot pendive, bár újra kellett installálni a 14.04-et. Volt a dolognak haszna is: nem is a teljes rendszer fagy le nálam a 14.04-alatt, csak a WM. Igaz, ez nem boldogít, mert a laptop billentyűzete is meghal vele, legalább is a funkciógombok nem reagálnak, a Caps Lock sem működik. Tehát a Linux mint rendszer atom stabil, csak épp nem használható mondjuk napi egyszer-kétszer :) Ha mégegyszer beáll, már röppen is fel a Fedora, fent is van a pendrive-on, fenyegetésképpen...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#411) Apollyon válasza Fritz Teufel (#410) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez Ubuntu, vagy Debian alapú Mint?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#412) Fritz Teufel válasza Apollyon (#411) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ubuntu v14.04 LTS... nem merem hosszútávon használni, mert néha szoktam flash-elni a telefonomat vagy a tabletemet. Ilyen instabil rendszer alól viszont nem merek nekikezdeni, nem hiányzik, hogy flash közben dőljön dugába. Az is igaz, hogy a v13.10 nem omlik össze, de arra meg nem számolhatok évekig. Valami olyan disztró kellene, amiről évekig le van a gond.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#413) Apollyon válasza Fritz Teufel (#412) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Valami olyan disztró kellene, amiről évekig le van a gond."

Debian

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#414) tvamos válasza Rimuru (#409) üzenetére


tvamos
nagyúr

Reklam pendrajvom van par, meg a cegtol egy 16-os, ezen elvan a multi.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#415) Fritz Teufel válasza Apollyon (#413) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szerintem az meghaladja a jelenlegi tudásomat, ezzel a kézi módszerrel utoljára 14 éve telepítettem Linuxot.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#416) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#415) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Debianról mondod ezt? Mit értünk kézi módszer alatt?
Én kb. egy hetes kezdőként telepítettem a stabil változatot azt hiszem, mert még a hálókártyát sem ismerte fel, de csak sikerült. Live dvd- ről telepítettem.
Mi az meghaladja a jelenlegi tudásodat?

[ Szerkesztve ]

(#417) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#416) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Sokkal több dolgot kell kézzel megadni a telepítés során mint a többi disztrónál. Talán fel tudnám tenni, de most tényleg gondolkodóba estem: Debian vagy Fedora... A Fedora sokkal hamarabb felmenne, de lenne tanulnivaló az rpm miatt. A Debian ilyen szempontól meg nem probléma, mindent csinálhatnék úgy, mint az Ubuntu-n. Ehhh...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#418) joecontra válasza Fritz Teufel (#417) üzenetére


joecontra
addikt

Véleményem szerint aki egy Ubuntu-t fel tud tenni, az egy Debian-t is.
A grafikus telepítője cseppet sem nehéz, egyértelműen fejezi ki magát. :)

Üdv,
J

(#419) _Dumber_ válasza joecontra (#418) üzenetére


_Dumber_
őstag

Egyet nem tudsz azonnal debian alatt.. : sudo
egy kis keresgélés és egy file szerkesztése után ez is megy..

(#420) Rimuru válasza _Dumber_ (#419) üzenetére


Rimuru
veterán

Haha. Debian telepítő rákérdez hogy akarunk-e jelszót adni a rootnak, amennyiben nem a válasz felkerül a sudo is. Viszont rohadtul nem értem ezt a sudo dolgot. :U

Vigyázat, csalok!

(#421) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#419) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Akkor ebben majd kellene egy kis segítség. Megpróbálkozom a Debiannal... Éppen most jött le, feldobom pendrive-ra és remélem már Debianról jelentkezem vissza.

Még egy kérdés: levelezőnek mit használtok? Eddig a Thunderbird-öt használtam, de az nem épül be a Gnome panelba az Evolution-nel ellentétben. Érdemes ezen filózni, vagy hagyjam a fenébe és maradjon a Thunderbird?

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#422) _Dumber_ válasza Rimuru (#420) üzenetére


_Dumber_
őstag

Akkor itt a gond, mert én mindig adtam.. és szerintem aki ezt nem ismeri az adni is fog.. ;)

(#423) Rimuru válasza Fritz Teufel (#421) üzenetére


Rimuru
veterán

Most cseréltem le a Thunderbird-et.

_Dumber_: Nem tudom a pontos szöveget, de úgy rémlik benne van hogy sudo kerül fel (vagy legalább utalás van rá)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#424) Fritz Teufel válasza Rimuru (#420) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Jó, hogy mondod izé írod. Én is adtam volna. Remek, még időben :)

Ennek van naptárkezelője? Ráadásul szerintem ez sem épül be a Gnome-ba, ráadásul a Thunderbird-öt 1 perc alatt szinkronizálom a Google Calendar-ral.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#425) joecontra válasza _Dumber_ (#419) üzenetére


joecontra
addikt

Ha jól sejtem, az /etc/sudoers fájlra gondolsz. Ha bejelentkezel mint root akkor a másik felhasználódat beleírhatod a fájlba.

Üdv,
J

(#426) Rimuru válasza Fritz Teufel (#424) üzenetére


Rimuru
veterán

Kiegészítő lehet van hozzá, Thunderbird alatt belőttem, de semennyit nem használtam így nem is kerestem. Integrációról fogalmam sincs, DE-t se használok. Amúgy ha eddig megfelelt a Thunderbird én azt raknám fel.

Debian barátunk elég szépen leírja hogy sudo lesz:

Vigyázat, csalok!

(#427) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Akkor indítom... 5...4...3...2...1...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#428) _Dumber_ válasza Rimuru (#426) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ez OK, de ezt én máshogy értelmeztem.
Nekem ebből nem jön le az, hogyha engedélyezem, akkor NEM lesz sudo, csak az, hogyha nem engedélyezem, akkor csak azzal érem el :)

(#425) joecontra:
igen arra

(#429) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Fenébe! A Debian grafikus telepítője összeomlik, amint elindulna. Ha live módban indítom, akkor meg hibaüzenet fogad, hogy a Gnome 3 fícsörökkel nem bír el a videókártyám. Nem is tudnám onnan telepíteni, a bánat tudja konfigurálni a hálózeti klienst. Szerintem a Debian kiesett a lehetőségek közül.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#430) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#429) üzenetére


_Dumber_
őstag

és most kántálva, ütemesen :)

próbáld ki a manjarot!,,, próbáld ki a manjarot!,, próbáld ki a manjarot!,,, próbáld ki a manjarot!

(#431) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#430) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A Manjaro nagyon érdekesnek tűnik, amint elkészül a Gnome Edition és addig nem találok valami megoldást, akkor kipróbálom.
A Debiannak meg mennie kellene, a laptopom HD multimédiára lett tervezve, a legbrutálisabb operációs rendszert is röhögve futtatnia kell. Megpróbálom megint feltenni a Multisystem-mel, hátha ott van valami probléma. Igaz, az Ubuntu probléma nélkül felment róla.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#432) Apollyon válasza Fritz Teufel (#429) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jah, egyrészt rakd fel a manjaro-t, másrészt próbáld ki a karakteres telepítőt Debianban. Majdnem ugyanaz mint a grafikus, csak nincsenek képecskék meg csicsácskák.

#426 colomb2 kommentjében látszik is hogy néz ki, én világéletemben így telepítettem Debiant, és mindig sikerült.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#433) F34R válasza Fritz Teufel (#429) üzenetére


F34R
nagyúr

Debian de nem gnome hanem openbox + xfce , probald meg a chrunchbanget.
Debian-t. Ha valoban Debian kell akkor azt en innen szoktam feltenni [link]

ki kell venni a felesleges dolgokat , csak a core-nak kell maradnia benne, utanna majd szepen sajat magad felepitgeted ahogyan azt kell.

(#434) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Karakteres üzemmódban telepíthető lenne, de a hardver elemek felmérésénél hiányol pár firmwarare fájlt. Valószínűleg a videókártya az egyik, ezért omlik össze a grafikus telepítő. Nem is eröltetem tovább, a Debian nem játszik a laptopomon.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#435) Apollyon válasza Fritz Teufel (#434) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"valószínűleg"

Ez nálam azt jelenti hogy nem vagy biztos benne .p No offense, tégy belátásod szerint. Viszont ha meg sem próbálod, akkor biztos nem fog menni, és mivel ingyen van, nem veszítesz semmit .)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#436) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#431) üzenetére


_Dumber_
őstag

Akkor szerencséd van:

Community edition A lap alja

Vagy egyből ezzel: Community edition
gnome is közte van ;)

[ Szerkesztve ]

(#437) BoB válasza Fritz Teufel (#434) üzenetére


BoB
veterán

Próbáld ki a Fedora-t ha már annyira dícséred. Kíváncsi vagyok milyen élményeket szerzel vele.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#438) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#434) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha mégis Debian, itt egy jó step to step leírás. Egy másik leírás.
Live telepítés után nekem is csak a Gnome 2 indult, de utána be lehet állítani a Gnome 3- at is.

ha nem megy a hálókártya felismerés, kézzel add meg ezeket:
ezt netistallnál használtam

auto eth0
iface eth0 inet static
address 192.168.0.1
netmask 255.255.255.0
broadcast 192.168.0.255

auto eth0
iface eth0 inet static
address 192.168.1.1
netmask 255.255.255.0
broadcast 192.168.1.255

etc.

[ Szerkesztve ]

(#439) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#436) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Manjaro Gnome Edition: ez még nem stabil, pre2 verzió.

Debian: másként fogalmazok - biztos vagyok abban, hogy a videokártya az egyik, amihez nincs firmware az ISO-ban. Ezen kívül még vagy 3-4 firmware-t hiányol. Nem akarok ezzel később tökölni, mikor vannak olyan disztrók , amik mindent kezelnek elsőre. Éppen emiatt lehet egy Ubuntut visszaállítani kevesebb mint 1 óra alatt. Az összes applikációval és azok beállításával együtt.

A Gnome-tól meg nem tudok eltekinteni, ki nem állhatom a Start menüt, örülök, hogy megszabadultam tőle.

Az lesz a vége, hogy marad az Ubuntu 13.10, pár évig jó lesz az, amíg le nem cserélem a laptopot. Azon mindent be tudok állítani hipp-hopp.

bob.zxr: mi a baj a Fedorával? Egy Red-Hat rendszeradminisztrátor barátom kifejezetten azt ajánlotta, neki az van fent a családjának minden gépén. Igaz, még a 17-es.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#440) BoB válasza Fritz Teufel (#439) üzenetére


BoB
veterán

A 13.10-nek most júliusban lejár a támogatása.

Fedora-val nincs baj csak ne gondold azt hogy ott kolbászból van a kerítés.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#441) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#439) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ezt hol olvastad? .. lehet nekem kerülte el a figyelmem :U

bár szerintem mindegyik Manjaro 0.8.9 ami egyik sem 1. feletti ... ennek ellenére stabil
szerintem alap M ugyanaz mindenhol csak erre alapból a Gnome WM van rajta. .. az más kérdés, hogy a G-3, ami nekem sehogyan sem jön össze.., bár Nejemnek azért megpróbálom :DDD

(#442) Fritz Teufel válasza BoB (#440) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A v13.10 nekem nagyon flottul működik, nem találok benne kivetnivalót, mondhatni ott kolbászból van a kerítés. Mindent tud ami nekem kell és stabil. A probléma az, hogy a WM állandóan összeomlik 14.04-en és attól tartok, hogy a v14.10 is ilyen lesz és akkor ott ette meg a fene az egészet.

Windows-t nem akarok visszatenni és ha csak a v13.10 működik megfelelően, akkor az fog maradni a biztonság nem érdekel, a Windows sem volt biztonságos. Sőt, ahhoz viszonyítva a v13.10 még két év múlva is biztonságosabb lesz.

Dumber: Ez már 0.8.10, a link ide mutat -testbuilds .

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#443) F34R válasza Fritz Teufel (#439) üzenetére


F34R
nagyúr

erre nem tudok mit mondani, forgass egy kernelt es valogasd ki a drivert.

(#444) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#442) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nem találom melyik link mutat 0.8.10-re de mindegy is.
A páros végű buildek a linux világban mindig teszt verziók. Tessék páratlant felrakni. (0.8.9)
az meg csak a stabil repoból frissít! -- ez rolloing!!... felrakod a legfrissebb stabilt, és utánna a kutyát nem fog érdekelni mi a teszt és mi a nem teszt.
Én azért szeretem, mert nem kell verzióváltással foglalkozni, valamint gyorsabb mint az buntuvonal

szerk: délután akartad kipróbálni a debiant.. miért nem adsz egy esélyt a Manjaronak?
legfeljebb dobod azt is :)

[ Szerkesztve ]

(#445) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#444) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Megtaláltam a Manjaro Linux GNOME Community Edition 0.8.9-et, már jön is lefelé. Gyorsan kiírom és elindítom a telepítőt. :))

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#446) Rimuru válasza _Dumber_ (#444) üzenetére


Rimuru
veterán

He? :F Már 3 éve hogy új számozást követ a kernel azóta ott nincs ilyen hogy páros és páratlan.

Vigyázat, csalok!

(#447) BoB válasza Rimuru (#446) üzenetére


BoB
veterán

Ráadásul GNOME-nál a páros a stabil, páratlan a developer build.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#448) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#444) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

436- ban az első linked tényleg oda vezet a lap aljához és ott is van.

Manjaro 0.8.10 XFCE public preview available
Install-Media with Gnome 3.12 online!

(#449) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#448) üzenetére


_Dumber_
őstag

Hopsz.. tényleg.. ugyanakkor én erre gondoltam:

bob.zxr és colomb2:
akkor én le vagyok maradva.. megkövetem magam .. elnézést. :R

(#450) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Várjatok! Akkor most ezt tegyen fel 'Manjaro Linux GNOME Community Edition 0.8.9 (ISO) 64-bit' vagy a 0.8.10-est, ami a linken van? Vagy tök mindegy.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.