Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) tvamos válasza Sonja (#198) üzenetére


tvamos
nagyúr

ASUS :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#202) lionhearted


lionhearted
őstag

Nagyon meglassultak az Ubuntu repok, ki érti ezt?! ;]

Tegnap még működött...

(#203) Apollyon válasza Syl (#200) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem a következő problémáim voltak a VLC-vel:
- nem lehet csak úgy a feliratokat behúzogatni a videóba (az ablakba), külön be kell tallózni
- az alap billentyűzetkiosztás halál logikátlan, külön be kell állítgatni, ellentétben az összes többi videolejátszóéval.
- a keresés 1+ mp-es laggal működik gép erőforrásától függetlenül
- a videók mindig teljes méretben indulnak, hiába állítom be hogy ne induljon
- a videók elindításánál mindig teljes képernyőre rakja magát, hiába állítom be hogy ezt ne tegye
- nem lehet beállítani, hogy ott induljon a videó, ahol legutóbb abbahagytam

SMplayer rúlz :P

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#204) Syl válasza Apollyon (#203) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor vegyük sorra :D
- A felirat nálam a film mellett van, tehát semmi tennivaló vele. Ám ha mégis (pl. kódolást kell váltani, méretet növelni stb.), akkor az egész filmet lejátszóstól újra kell indítani, mert on the fly nem érvényesülnek a módosítások. Fák.
- A billentyűkiosztás valóban szörnyű. Nem véletlen másolgatom a config fájlt disztribúcióról disztribúcióra :DDD
- Ilyen keresés lagot csak mp4-nél tapasztalok. Avi-nál és mkv-nél instant a cucc.
- Nálam mindig ablakban indul a film.
- Az valóban hátrány, hogy nem tudja folytatni az előzőleg félbehagyott filmet.
Összességében van vele baj, de messze nem használhatatlan. SMplayer-t próbáltam régebben, de nagyon nem jött be. Több volt vele a nyűgöm, mint a vlc-vel. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#205) F34R


F34R
nagyúr

lettjobb vidi jatszo :DDD [link]

(#206) mzx válasza Syl (#200) üzenetére


mzx
senior tag

Tshuk óvato-tion, mert ha egy suck-ee el...tüsszenti magát, akkor... szóval ismered a Hapci király meséjét? :)

(#205) F34R :

Így van! Tele van tömve liba-val. :DD

(#207) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Az idei év locsolóverse:

Zöld erdőben pici nyuszi,
I would like to licking pussy.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#208) mzx válasza Fritz Teufel (#207) üzenetére


mzx
senior tag

Értem, ezek szerint alapvetően a két(KHM)nyelvű lányokra buksz. ;)

(#209) Apollyon válasza Syl (#204) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na ugye...
SMplayert meg felrakom azt kész, nem kell vele babrálnom, és még buggal sem találkoztam.

Nekem feliratot mindig vadásznom kell, mert zárt helyekről nem szedek semmit, a szinkronos kizárt, és szoktam nem csak angol nyelvű filmeket nézni, és mindent eredeti nyelven szeretek nézni. Ahhoz meg általában máshol kell keresni az angol/magyar feliratot.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#210) Fritz Teufel válasza mzx (#208) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Alapvetően igen :) Mi az a KHM? :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#211) F34R válasza Fritz Teufel (#210) üzenetére


F34R
nagyúr

Kurta Hegyi Miklos :D

(#212) Cyrin válasza F34R (#211) üzenetére


Cyrin
addikt

jó neki :D

(#213) Syl válasza Apollyon (#209) üzenetére


Syl
nagyúr

Fent van az SMplayer is, nem szeressem. Nem az a baj, hogy mások a bill.kombinációk, hanem hogy több mindenre nincs. Pl. nincs egygombos hangsáv és felirat váltás.
Én is az eredeti nyelv híve vagyok, (sőt több sorozatot angol felirattal nézek, nyelvtanulás végett) és az elraktározott filmjeim dual audiók, kettő vagy négy beépített felirattal. VLC-ben egy gombnyomás a váltás, SMplayerben meg lehet egerészni.
Persze a tévedés jogát fenntartom :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#214) F34R válasza Syl (#213) üzenetére


F34R
nagyúr

j es # mi kell ennel tobb ? :DDD

(#215) mzx válasza Fritz Teufel (#210) üzenetére


mzx
senior tag

KözHelyszerűMegnyilvánulás :K

(#216) Apollyon válasza Syl (#213) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Engem az egynél több audio mondjuk nem érint :D
Amúgy SMPlayerben is lehet billentyűket rendelni funkciókhoz.

(#214) F34R: WUT?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#217) F34R válasza Apollyon (#216) üzenetére


F34R
nagyúr

hat azzal lehet feliratot es hangsavot valtani :DDD

(#218) Apollyon válasza F34R (#217) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ja ok.D Nem is tudtam hogy van külön # gomb a billentyűzeteden ;] :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#219) Syl válasza Apollyon (#218) üzenetére


Syl
nagyúr

Neki spéci, SM-edition billentyűzete van :DDD

Mondjuk olyan bilit én is el tudnék képzelni, amelyiket bal oldalon (a tab, caps lock-tól balra) lenne fix, egygombos copy, cut, paste gomb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#220) F34R válasza Syl (#219) üzenetére


F34R
nagyúr

en nem hasznalok smplayer-t :D mplayer based mpv-vel tolom, nem kell nekem gui minek.
alt +x jobban tetszik , # van dedikalva arra a funkciora nem mondhatom azt hogy alt+x , foleg ha xmodmap-be meg atirom a gombok funkcioit. :DDD

(#221) mzx válasza F34R (#220) üzenetére


mzx
senior tag

Audioplayer-ben ilyen a mocp / Moc. Jó kis cumó az is :D (mocó? :U ) (Bár én szeretem a gui-s dolgokat, pl smplayer, ha video.)

(#222) F34R válasza mzx (#221) üzenetére


F34R
nagyúr

mpd + ncmpcpp en azt hasznalom.

(#223) mzx válasza F34R (#222) üzenetére


mzx
senior tag

Azt nem ismerem, viszont ezt igen:
hjsdfjsdfksdhfsd + ncxjvkshfdksdhfksd - fksdjflkdjgdl köbgyök kilenc = 42 stop. :U ;) (Imádom ezeket a userbarát elnevezéseket... :D )

:D <- ez a kedvenc emotikonom, mert ezen még jók a fogaim.

[ Szerkesztve ]

(#224) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Én Optikreiniger-t használok, azóta sokkal tisztábban és élesebben látom a filmeket a monitoromon!

(#223) mzx
... mert ezen még jók a fogaim.
majd kiüti a TEK

Imádom ezeket a userbarát elnevezéseket...
a joshibarát jobban bejön?

[ Szerkesztve ]

(#225) Syl válasza F34R (#220) üzenetére


Syl
nagyúr

nem kell nekem gui minek.
Nem idegenkedem a termináltól, de az már a perverzitás magasiskolája ha onnan nézel filmet. :Y

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#226) mzx válasza ubyegon2 (#224) üzenetére


mzx
senior tag

"majd kiüti a TEK"
...azt kötve hiszem! :DDD (kötve: értsd gipszkötés :DDD )

"...Joshibarat..."
Joshibarat? Akkormár inkább Mubara(t)k... :O

Syl:
"Nem idegenkedem a termináltól, de az már a perverzitás magasiskolája ha onnan nézel filmet."

Hm... megnézném , mondjuk, Ciccolinát 60x24 -es karakteres üzemmódban... Aztán lehet, hogy nem "kocka"... :U

[ Szerkesztve ]

(#227) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Így jöttünk át akkor, megszólás miatt. :P

a lököttek kétszemélyes gyülekezete egonnal és velem az élen.
csak saját nevünkben nyilatkozunk, ugye! :DDD

(#225) Syl
nem kell nekem gui minek.
Ugyanezt mondogattam régen én is kedvenc barátnéimnek!

(#226) mzx
Ciccolinát? 40 évvel ezelőtti felvételen, juj. :DD

[ Szerkesztve ]

(#228) F34R válasza Syl (#225) üzenetére


F34R
nagyúr

miert onnan is hallgatok zenet, masolok stb. a firefox-n kivul nem nagyon van olyan amin hasznalnek gtk-s guit.

(#229) BoB válasza F34R (#228) üzenetére


BoB
veterán

Miért használsz Firefox-ot? Olyan böngészők vannak terminálos használatra, pl. elinks ami elég fejlett már :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#230) mzx válasza ubyegon2 (#227) üzenetére


mzx
senior tag

Mások nevében nem?
Elnézést! Korrogálok! Uraságod vérkomoly echte germán gentleman (ghhcchhchhhte mááán? ), aki többnyire nem érti a humort (se pedig -ettől függetlenül- a jószándékot :D ) :P

"Ciccolinát? 40 évvel ezelőtti felvételen, juj. "

Viccelsz?? Ejjjnye... :((( Én a mostanira gondoltam! Felvállalt gerontofil vagyok ;) :P , tekintélyes gerontoszaurusz DNS gyűjteménnyel! (Pszt! A (szám)TEK-nek egy szót se erről!! ;) )

(#229) bob.zxr :

"Miért használsz Firefox-ot? Olyan böngészők vannak terminálos használatra, pl. elinks ami elég fejlett már :DDD"

Így van! Már Mr.Sherlock is a NAgyító nevű böngészőt használta.

[ Szerkesztve ]

(#231) mzx


mzx
senior tag

Mr.Egon, mi ez a másik topic-beli Elba Szott (Üdülő) nyuszi? :U Vérnyúl a Gyaloggaloppból...? :F

Apropó, kihagytam, h őssejt gyűjteményem is van, Cicciolinától épp most vételeztünk (Miután szemrevételeztem.)

Látom, haladunk. :D Megyek is és előkapirgálom a padlásról a c64-emet...

[ Szerkesztve ]

(#232) F34R válasza BoB (#229) üzenetére


F34R
nagyúr

arra is van csak meg nem melyedtem bele : w3m

(#233) ubyegon2 válasza mzx (#230) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jó helyen járok, ez az ufftopik?

Neked Geronazzo Máriára van szükséged! Kicsit nomen est omen. Is. Különben értem én a viccet, csak nem szeretem. :DDD

Látom teccik a vérnyulka. :o

Megyek is és előkapirgálom a padlásról a c64-emet...
Ilyent tartasz a padláson? Más inkább ak47- est! Mégis csak 6ékonyabb. ;]

[ Szerkesztve ]

(#234) mzx válasza ubyegon2 (#233) üzenetére


mzx
senior tag

nomen est omen? Fura, gyakrabban szoktam elírni, mint te... az inkább
nomen est Women, nem? :P

A viccet meg én se értem. Pfúj viccek! Brrr... Inkább az ak47-es, ha már azt ajánlottad.... :DD

Ismered a reggae slágert? "Nóóóó Men est óóómen krááááj..."

Na megyek is a másikba , mert ki vagyok akadva... nem másra, hanem senkire sem... arra h vmi balul sült el, és a másik Bob lehet h tudja a választ... Engedelmével megkérdem őt, bár lehet h a torrentkliens kísérletemmel akasztottam be magamnak kis híján az imént... :F

[ Szerkesztve ]

(#235) Syl válasza ubyegon2 (#233) üzenetére


Syl
nagyúr

>sose láttam még közelről a csempés win-t! :F Pedig aszongyák, olyan szép, mint az eOS.
Te, kihúzod a gyufát ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#236) ubyegon2 válasza Syl (#235) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem csak én, ahogy nézem, jól ki lettünk ebrudalva amonnan! Még jó, hogy itt nincs bünti, de önszorgalmú TEK- esek mindíg akadnak. :Y

(#234) mzx
Ne kekeckedj, nem írtam el! :DDD Cherchez la femme, ezzel kevered, de mint láthatod, ez meg is történt!
vigyázz, mit kívánsz... alapon :))

[ Szerkesztve ]

(#237) Syl válasza ubyegon2 (#236) üzenetére


Syl
nagyúr

Ja, a tegnapi mint-hez visszatérve (az adok-kapok rész újraindítás nélkül :D ): ki fogom próbálni a mintet. Amint csinálnak rá egy normális, OSX like DE-t :D A hócipőm tele már a vindózos start menüvel meg mindennel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#238) duo


duo
őstag

Sziasztok! valaki próbálta a 14.04-es ubuntut lxde-vel? Csak nálam nőtt az alap memory footprint 40-50Mb-ot?(tiszta telepítés ->lubuntu kiherélva)
most fogok csinálni egy netinstallt is, hátha úgy jobb.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#239) F34R válasza duo (#238) üzenetére


F34R
nagyúr

elkepzelheto, but why ubuntu with lxde ?

(#240) lionhearted válasza duo (#238) üzenetére


lionhearted
őstag

Ha netinstallal teszed fel a lubuntu-desktopot, attól sem lesz jobb. Nem fut valami új service? Vagy pontosan minek nőtt meg a foglalása?

F34R: azért, mert jó. :P

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#241) duo válasza F34R (#239) üzenetére


duo
őstag

Több oka is van. többek között mert a debian alapú rendszereket ismerem jobban. perpillanat a debian kilőve mert az mtp libjei meg a libc6 régi ahhoz, hogy rendesen menjen a gmtp pl.
az ilyen apt-pinningben meg testingből experimentalból telepítésekben nem hiszek, nekem valamilyen szinten mindig inkonzisztens lett a rendszer tőle.
a *buntu meg hülyebiztos. erőforrást relatíve nem kér többet. wheezy vs 12.04 lxde-vel 105mb alap memory footprinttel dolgozott,32bites, netinstallból telepítve belakva 4GB körüli kicsi feszes rendszerek voltak. csak az utóbbi kicsit frissebb és szerintem jobb a backportja. de legalábbis bőségesebb.
de használtam jesse-t is az is erőforrásigényesebb volt valamelyest. most 64bites rendszert raktam fel az alól írok hamarosan elkezdem telepíteni a programjaimat.

(virtualboxban használtam egy darabig manjarot, colomb házigazdánk sokat segített, de fostam élesben felrakni mert olvastam azért hogy egyszer egyszer nem bootol és heggeszteni kell.az otthoni desktop meg többfelhasználós és kapnék a pofámba ha nem menne a jútúbról a bogyóésbabóca...)

@lionhearted- de én nem lubuntu desktopot rakok hanem egy herélt rendszert síma lxde-vel

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#242) Syl válasza duo (#241) üzenetére


Syl
nagyúr

Igaz csak egy hónapig használtam Manjaro-t, de nem volt benne semmi bizonytalanság. Nagyon stabil és gyors cucc. Csak az Intel VGA-val olyat tearing-el hogy kettévágja a monitort. :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#243) Rimuru válasza duo (#238) üzenetére


Rimuru
veterán

Megnéztem az új Ubuntut, alap állásban 20-30 fokkal melegebb mint az Arch azt hittem ez a "felhasználóbarát" rendszer nem művel ilyet. ;] A telepítés tovább tartott mint ameddig fent volt maga a rendszer, megint megbizonyosodtam róla hogy nem kell nekem ilyen.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#244) ubyegon2 válasza Syl (#237) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez egy igen érdekes kérdés, mert nekem ez pont fordítva van, de valami oka annak is lehet, hogy még nem csináltak OSX like DE- t. Nem lehet, hogy többen vannak, akiknek bejön ez a MINT- es megoldás (vindózosnak csak nem mondanám)? :D
Akinek meg bejön az általad preferált, az használ mást. Például egy alapfokó disztrót, aminek elég még kis betűvel is írni a nevét. :DD
Nem szeretném, ha egy ilyen normális asztalt alul összeondítanának ilyen bumszli ugráló dockyk, mert akkor nem lenne tökéletes a MINT érzés:

Szivesen megnézem a Te asztalodat is, nyugodtan rakd fel. Strapabíró vagyok, mint a Döfym.

(#245) Syl válasza ubyegon2 (#244) üzenetére


Syl
nagyúr

Plank van elementary-ben, nem docky, de lényegtelen. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#246) ubyegon2 válasza Syl (#245) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Dockynak hívom az ilyen megoldásokat, mert úgy mindenki tudja miről van szó, de legyen plank, úgy sem ismerem, de legalább nem annyira bumszli! :D Ez a bal alsóból feljövő valami még galádabb, mint a vindózos start menü, elég öszvér egy megoldás.
Ez viszont tökéletes, mint a MINT- é:

De legalább jó a naptár az asztalodon, pont olyan, mint az XP- n volt nekem.
Gyanítom, még ma éjszaka felraksz egy MINT- et! :Y

[ Szerkesztve ]

(#247) Cyrin válasza ubyegon2 (#246) üzenetére


Cyrin
addikt

legyen planky, az olyan cukorfalat, mint az eOS :D

(#248) Syl válasza ubyegon2 (#246) üzenetére


Syl
nagyúr

Vesszek meg, de nekem a unity-s ubuntu bal oldalas indítópultja jön be leginkább. :B

Ha telepítek is valamit, az csakis ide kerülhet: :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#249) ubyegon2 válasza Cyrin (#247) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem mindíg a plankton jut eszembe erről így is, azt meg +eszi a bálna, de a planky tényleg stylszerűbb lenne. :DDD

(#248) Syl
Érdekes, nem rossz, bár ezért megveszni... :P Ubit még sohse próbáltam, pedig az Unity- ről már sok jót hallottam, de most, hogy olvastam, mennyire melegszik az Ubi, nem is vágyom rá. A MINT az nekem elég katonás, ez jó. :Y

[ Szerkesztve ]

(#250) Jim-Y válasza ubyegon2 (#244) üzenetére


Jim-Y
veterán

Teged fizet amugy a MINT community?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.