Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#1495) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Íme: [link] :DD

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1502) Fritz Teufel válasza bambano (#1500) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

:DDD

tvamos: mikor mész?

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1503) tvamos válasza bambano (#1500) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem viszem a gepet nyaralni... Addigmajd megoldjak ok, hogy jo legyen nekem! :))

Penteken... De hozzatok kepest jovok... ;) szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1504) tvamos


tvamos
nagyúr

Jeee.. Itt pont az en laposomrol diskuralnak.
Erdekes, itt nem kerult elo a vt-d, pedig amig az be volt kepcsolva, nalam nem ment semmi.

Tudom-tudom, ez ubuntu... Mindegy nekem, csak menjen.

Amugy nem ujonnan vettem, de annyit csalodtam asusban, acerben, hp-ben... A latik meg nekem mindig mentek, a vele adott os is tokeletes volt. Oke, most sz..vok a linux-szal, ez igaz.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1505) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#1501) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:C Gratula, akkor jöhet élesben? Akkor már nem látszana a képen az az Junity- kinézetű desk. :P
Hajrá! Elég friss kernelt használ az Arch.

(#1506) lionhearted válasza ubyegon2 (#1505) üzenetére


lionhearted
őstag

Az egy Gnome 3 (Shell). Kívűl is, belül is. Így sok változásra ne számíts. :N

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#1507) ubyegon2 válasza lionhearted (#1506) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Manjaro desk Junity kinézetét dícsértem. :) Nekem jó úgy az is, meg az Arch Gnome3.
Most a Chakra big update/upgrade :F szopóágán csücsülök éppen. :Y

(#1508) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#1507) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Köszönöm! :R Az nem "Manjaro desk Unity" :) A VB-ben a gyárilag feltelepült Gnome hármat láthatod beállítás nélkül. Kívül, a Manjaróban az általam már beállított kinézetet. A "Unity"-hez hasonló (de csak hasonló) dolog a Gnome Dash to Dock:

Íme:

A Gnome-ot innen lehet pofon egyszerű módon felkészíteni a napi használatra: Extensions

Ha majd felteszem az Arch-ot, akkor is úgy fog kinézni körülbelül mint a Manjaro, mert nekem nagyon tetszik az ikonkészletük, betűtípusuk.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1509) lionhearted válasza ubyegon2 (#1507) üzenetére


lionhearted
őstag

Szerintem meg is válaszolták már. Nem a Manjaro Unitys, hanem az ő ízlése. D

Egyébként Chakrához sok kitartást. ;]

Tegnap még működött...

(#1510) tvamos


tvamos
nagyúr

Megint megkerdeztem a "baratom" errol:
linux non pae install
En megint Ubuntus talalatok jonnek eloszor. Csak nem lehet akkor az az ubuntu olyan iszony rossz. Vagy nem ertem az altalanos utalatot, vagy velem van a baj.
Amugy mennyire jok azok a reddit, meg bodhi? Mennyire instantak ezek? Ha elakad az ember?..

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1511) lionhearted válasza tvamos (#1510) üzenetére


lionhearted
őstag

A válasz teljesen egyszerű. Az a legtöbb felhasználóval bíró rendszer, illetve annak a felhasználói közül kerül ki a legtöbb olyan, aki fennakad a kötelező PAE miatt. : )
A haterek hangja pedig mindig nagyobb, mint aki szereti. Mert minek írnád be naponta, hogy minden szép és jó.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#1512) BoB válasza tvamos (#1510) üzenetére


BoB
veterán

A reddit közösségi oldal nem linux disztró :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1513) tvamos válasza BoB (#1512) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kosz! Felreertettem... nem vagyok nagy kozossegi...

Na azok se semmi gyerekek. Jo tanacs kezdonek: "Build your own kernel."
Ha valaki megijed a nem-grafikus telepitotol, az pont nem akar ilyet.

De van ott hasznalhato hozzaszolas is... "My final choice was Peppermint 3."

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1514) ubyegon2 válasza lionhearted (#1509) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

and Decepticon

Köszi mindkettőtöknek, hogy elmagyaráztátok, mit látok, de ezt szerintem már egy kezdő is leveszi, ha fél éve nyúzza a disztrókat! :Y :R Akinek meg Junityes ízlése van..., az ugye mér' nem Unity- t használ? Ha már van olyan is. ;]

A Chakra amúgy qrvára jó, tetszik is, csak a mostani nagy frissítés kicsit mint ha betett volna neki! Meg nekem is a nyílt/zárt driverekkel való összeakadásával meg a frissítéshez használt szerverkiválasztásával!
Fél óra alatt simán leszedte nekem a Firefoxot, ami nem hajlandó elindulni persze!
Nem egyszerű, főleg az eddigi Debian/Ubuntu vonalon való nyomulásom miatt!

(#1512) bob.zxr
:DD Jóvanna, szabadságra koncentrál a ft. Név alapján lehetne disztró is! :Y

(#1513) tvamos
Még jó, hogy szabira készülsz, különben megpróbáltad volna feltenni ezt a reddit- et is pihenésképpen! :)

[ Szerkesztve ]

(#1515) Rimuru válasza Fritz Teufel (#1468) üzenetére


Rimuru
veterán

(#1468) Decepticon
"Ezek a hardverek mennyi ideig élveznek támogatást Linux alatt?" Zárt drivereket nem tudom, a nyílt az elég ideig ahhoz hogy meghaljon a kártya. :D

"Lehetőségen nincs például a felbontás módosítására." Van rá lehetőség xorg alatt.

(#1469) _Dumber_ : Windowsos berögződés, irány a gyártó oldala. ;]

(#1493) ubyegon2 : Mármint hogy érted? Arra a regre gondolsz amivel Pesten üzletelgetek vagy a klónomra a másik szobából? :D Egyébként szerintem én alapból ezzel a névvel kezdtem a regisztrációt.

Vigyázat, csalok!

(#1516) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#1514) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

CSak a jegyzőkönyv kedvéért: előbb megteremté az Úr a Gnome 3-at, majd lőn sötétség egyes fejekben és megjelené a Unity.
Nekem a rendszer ne naplózzon és ne kutakodjon a dolgaim között. Ne ajánljon se könyveket, de DVD-t, se semmit! Ráadásul a naplózást és kutakodást nem is tudtam belőle kiirtani.

colomb2: azt nem nagyon tudom támogatásnak nevezni, hogy a dpm-et külön kell engedélyeznem és ha azt megteszem és valami megdolgoztatna a gépet, lefagy tőle akár a komplett Linux is. :W

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1517) tvamos válasza ubyegon2 (#1514) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tegnap ejjel arra riadtem, hogy egy regi cerkara kell telepitenem valami hasznalhato OS-t, az ikszpecske helyett, mert attol bealt a gep, mint a gerely. Par perc utan rajottem, ez nem alom, hanem a szomoru valosag.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1518) ubyegon2 válasza Rimuru (#1515) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Sehogy nem értettem, csak megelítettem, mert nem sokan vagyunk k2ttők.
Semmi nem volt a kérdés mögött! :N

Pedig már tudnál védekezni Junity ellen:
[link]
Akkor érdekel?

[ Szerkesztve ]

(#1519) Rimuru válasza ubyegon2 (#1518) üzenetére


Rimuru
veterán

Látom tényleg minden hozzászólást úgy kezelsz hogy ellenséges. ;]

"Pedig már tudnál védekezni Junity ellen:" Ez kikek szól? Ha nekem akkor magasról teszek az összes DE-re, jól megvagyok nélkülük.

Vigyázat, csalok!

(#1520) ubyegon2 válasza Rimuru (#1519) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Juj! :B Kimaradt a Decepticon ez elől, sorry:

"Pedig már tudnál védekezni Junity ellen:"

Látom tényleg minden hozzászólást úgy kezelsz hogy ellenséges

Klassz, mert én meg azt hittem Te orroltál meg poenszerű kérdésemtől! :Y Nekem úgy jött le! Sorry! :R

Néha olyan érzésem van ,hogy azt hiszitek, hogy a TEK- től érdeklődök. :F

[ Szerkesztve ]

(#1521) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#1518) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Engem azonnal rá fog tudni beszélni, amint megszűnnek a hibaüzenetek. Nem a hide-ra gondolok, hanem arra, hogy ne is keletkezzenek ugyan úgy, mint ahogy sehol máshol. Nekem ne küldözgessen adatokat a rendszer sehova. Majd, ha támogatni akarom őket, akkor megteszem azt a megfelelő fórumokon keresztül. ráadásul az összegereblyézett adatokkal láthatóan nem kezdenek semmit, mert szinte mindig ugyan azokra a dolgokra kaptam a hibaüzeneteket. Egyszer itt, másszor ott. Aztán meg megint az engedélyezzem a rendszeradatok kiszolgáltatását "javítás" céljából.
Azt is éreztem én akkor, hogy kimennek olyan adatok is a gépemről, amit éppenséggel nagyon nem akarok. Feltűnt, hogy emlékszik a kereséseimre a rendszeren belül, hiába irtottam az Amazont, továbbra is jönnek ajánlatok a keresésre stb. Aztán megnéztem az interjút, amit az egyik legnagyobb Linux guru adott a Unity-ról és úgy an block a Canonical tevékenységéről és igen. Most, hogy nem Ubuntut használok, értettem meg, hogy miről beszélt. Tökéletesen igazat adok neki is és Linusnak is.
Szóval, a Buguntuzás mögött sokkal komolyabb politika húzódik :K

colomb2 terminálban nézi a HD filmeket is :p

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1522) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#1521) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Buguntuzás mögött sokkal komolyabb politika húzódik.

A Buguntu urduul van és azt jelenti, hogy rezsicsökkentés! Az Amazon is hasonló nyomulásba, mint a FCSK- s fővajda. :P

(#1523) tvamos válasza lionhearted (#1511) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerinted az jo megoldas lehet, (egyszeru, az en szintemen kivitelezheto...) ha letoltom a PAE-s ubuntut, felinstallalom, es a vegen kicserelem a DE-t mondjuk LXDE-re? (Ez tunik most a legegyszerubbnek nekem. A Unity-t nem hiszem, hogy futtatja az a gep. Bar az ikszpenel meg mindig gyorsabb lehet a Unity is, szerintem.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1524) Fritz Teufel válasza tvamos (#1523) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A Lubuntu mindezt egy lépésben adná...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1525) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#1524) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

LXLE meg főleg. Non- PAE procira az LMDE 32 bit is nagyszerű.

(#1526) Rimuru válasza ubyegon2 (#1520) üzenetére


Rimuru
veterán

"Te orroltál meg poenszerű kérdésemtől!" Nem így reagálnék ha ilyen történne, de nem is vagyok sértődős típus. :P

"Néha olyan érzésem van ,hogy azt hiszitek, hogy a TEK- től érdeklődök" Eloszlatnád itt a gyanút, de ezzel csak erősíted. ;] Tudtam hogy együtt dolgozik az NSA és a TEK (link), és te vagy a magyarországi beépített ügynök.

Decepticon: "colomb2 terminálban nézi a HD filmeket is" Attól függ hogy mi számít terminálban nézésnek. :D (egyébként tök jó hogy ezt most írtad, eszembe juttattál egy script bővítési lehetőséget)

Vigyázat, csalok!

(#1527) ubyegon2 válasza Rimuru (#1526) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most derült ki, hogy minden poent felismersz, ami önmagában sem lekicsínylendő- válfajai számát tekintve. :)
Még mindíg riposzt- jellege van a párbeszélynek amúgy.
A link igaz lehet, én például tegnap alkalmaztam hagymát lecsóban, a TEK- es dolgot most nem feszegetném annyira, mert, ha én látom őket, akkor ők is láthatnak engem. :P

[ Szerkesztve ]

(#1528) tvamos válasza Fritz Teufel (#1524) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez akkor: 12.04 Precise Pangolin.
Jol ertem?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1529) ubyegon2 válasza tvamos (#1528) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgy néz ki. :)

(#1530) tvamos válasza ubyegon2 (#1529) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jo nevuk van ezeknek az Uborkaknak... Mi lesz a kovetkezo? Kwisatz Haderach...

Hogy lehet egy telepito iso-bak azt a nevet adni, hogy mini.iso???

Kemeny ez a 27.0 MB -os telepito. Jo lesz ez?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1531) ubyegon2 válasza tvamos (#1530) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Minden disztró követ valamilyen vonalat, Ubinál az állatokat favorizálják, MINT- nél a nőket. :D

Én a MINT- et használom, sokan meg az Ubuntut! :) De legalább kánonjuk van, bár a Pápa őket is bottal üti majd nemsoká, mint a pedofülűeket!

mini.iso tényleg kicsi, legalább nem tart sokáig kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#1532) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#1531) üzenetére


_Dumber_
őstag

Perta nekem is meg volt :DDD

Most a gördülőt szeretem .... így változatosabb... :D

(#1533) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#1532) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Petra se volt rossz! Igaz, nem gördült semerre. :DD

(#1534) Rimuru válasza ubyegon2 (#1527) üzenetére


Rimuru
veterán

"TEK- es dolgot most nem feszegetném annyira, mert, ha én látom őket, akkor ők is láthatnak engem" Azt hittem olyan rendszer van hogy az ügynök jelentést ad le, de úgy tűnik változnak a módszerek (biztos az NSA hozta ezt is). :K

Én a rókát szoktam hagymával etetni na meg még pár dolgot, de azt nem mondhatom el, hadititok. ;]

Vigyázat, csalok!

(#1535) ubyegon2 válasza Rimuru (#1534) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az a rendszer rég a múlté, már nem kell leadni jelentést, mielőtt kigondolod a részleteit, már tudjuk. :-)
Nálunk a róka igencsak önjáró.

(no ez az új FF nem akar smiléket berakni, hiába böködöm őket!) off-ba se tudok tenni szavakat

[ Szerkesztve ]

(#1536) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#1535) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

He-he jó kifogás :) wazz én se... nem is frissítettem ezt a ratyit, mi van itt?! Meg nem is róka, hanem króm. A Mátrixban lesz a hiba, nem az Ön készülékében.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1537) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#1536) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Adblock- ot ki kell kapcsolni, különben ez van! :(( Egyenlőre bekapcsoltam a Bluhell- t FF- ban. Chrome- ban nem tudom, van- e ilyen BH, de az Adblock ezek szerint ott is rosszcsontkodik.

[ Szerkesztve ]

(#1538) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#1537) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Mielőtt elmentem angolra, nem rosszcsontkodott. Nem értem, hozzá sem nyúltam. Az AdBlock marad, nem akarok reklámot. Akko nincs szmálji aszt kész.

Igen, az AdBlock csinálja. Nem baj, az AdBlock azért van, hogy a szükségtelen dolgok ne idegesítsenek. Megértem én, hogy a Mobilarena és a társoldalak a reklámokból élnek, de köszönöm, nekem nem kellenek.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1539) Rimuru


Rimuru
veterán

Adblock alapból egy bloatware vacak, én nem ajánlanám senkinek sem. Opera urlfilter volt a jó dolog, csak hát már Operát se fogok használni...

Vigyázat, csalok!

(#1540) Fritz Teufel válasza Rimuru (#1539) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Akkor mi a tuti? Ki nem állhatom a sok felugró csicsamicsa ablakot, ahol kergetni kell a kis x-et, hogy hozzáférjek az olvasnivalóhoz.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1541) Rimuru válasza Fritz Teufel (#1540) üzenetére


Rimuru
veterán

Igazából tutit nem tudok mondani, személy szerint nálam ubyegon2 által is mondott Bluhell van fent jó ideje, azt a kevés reklámot amit kapok meg kibírom. Olyan helyekre meg felesleges járni ahol húszmillió reklám van.

Vigyázat, csalok!

(#1542) Fritz Teufel válasza Rimuru (#1541) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Wazz a New York Times is azzal nyit!

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1543) Apollyon válasza Fritz Teufel (#1540) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az adblock ma már nem a legjobb, amellett hogy bloatware már meg is vannak vesztegetve, akik fizetnek nekik jó pénzt, azoknak nem blokkolja a reklámját. Jó mi?
Én már ABE-et használok helyette. Kék pajzs logója van, benne az előbb említett felirattal.
100% ugyanaz mint az abp, csak annyi hogy itt nincs korrupció.
PH-t és társoldalait kivételek közé rakni meg minden.

Egyébként annak ellenére hogy már hónapok óta újból eluralkodott rajtam a Debian fanatism, érdemes a FF beállításához ezt a kiváló Manjaro linuxos leírást elolvasni, tudomásul venni és alkalmazni: [link]

Mivel a FF univerzális, így tök mindegy milyen disztró oldaláról van, a funkciók ugyanazok.

Amúgy meg most a FF-szal valami gebaz van, mert nem tudok se smileyt, se kattintható kódot ide beszúrni.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1544) Rimuru válasza Fritz Teufel (#1542) üzenetére


Rimuru
veterán

Az jó, nálam nem adott semmit. :DDD

Iscariah: Nem a PH a hibás hanem a reklámblokkoló eszközöd. :P

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#1545) Apollyon válasza Rimuru (#1544) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem PH hibás hanem a reklámblokkoló eszközöd. :P

Szerintem meg a FF a khaka, de mindegy ;p

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1546) Rimuru válasza Apollyon (#1545) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor ne használd, ennyi. Amúgy az új Electrolysis bitang jó lesz (ha addig el nem rontják) :K

Vigyázat, csalok!

(#1547) kispx válasza Fritz Teufel (#1540) üzenetére


kispx
addikt

Én a privoxy-t használom erre a célra. Csak fel kell telepíteni, és a 127.0.0.1:8118 címet be kell állítani proxyként. Böngészőfüggetlen. 4,5 MB memóriát foglal, és nem lassítja a böngészőt.

[ Szerkesztve ]

(#1548) Apollyon válasza Rimuru (#1546) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Háde használlome ez az egy normális böngésző amit be lehet rendesen állítani és elvileg még nem is kémkedik utánam. Most van valami glitch, úgy látszik, tegnap még rendbevót, pedig nem állítottam át semmit...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1549) ubyegon2 válasza Apollyon (#1543) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

FF- ról, csak neked!

:) :DDD :DDD :o :Y ;) kattintható kód kattintható kód
kattintható kód
kattintható kód
kattintható kód

kattintható kód

reklámblokkolóval nem megy nekem se, ha az Adblock, de Bluhell- el fentieket produkálja :C

[ Szerkesztve ]

(#1550) Rimuru válasza kispx (#1547) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez a privoxy mióta fent van már a listámon, de valahogy sose állok neki.

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.