Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) ubyegon2 válasza tvamos (#1850) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ráindulsz az LFS- re? :R Fog pár kérdést generálni nálad/tőled. :) Gentoo- t azért még próbáld ki előtte pihenésképpen! ;]

(#1853) BoB válasza F34R (#1852) üzenetére


BoB
veterán

Nem mai hír...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1854) F34R válasza BoB (#1853) üzenetére


F34R
nagyúr

tudom (kepbe vagyok teljesen mi tortenik linux haza tajan) de ez hamarosan meg is fog valosulni.

[ Szerkesztve ]

(#1855) bambano válasza F34R (#1852) üzenetére


bambano
titán

az udevet se hiányolnám...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1856) bambano


bambano
titán

[link] kiváló cikk, ki is tört a balhé miatta a debian users listán :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1857) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Feltoltam Debianra a legújabb iceweaselt, mert közeleg az október, és az új ESR verzió már a 31-es FF-ra fog épülni amiben új a sync, és nem akartam babrálni később ezzel.

Na szal most a legújabb FF pont 31-es, és egy nagy szar. Néha belassul, de úgy, hogy elkezd beszaggatni a görgetés, de olyan idegtépő szinten. Aztán van, hogy el sem indul, a folyamatok között annyi van hogy "sleeping", amit ki kell lőni és újból elindítani.
De van, hogy zombie marad, és akkor várni kell amíg ki nem sorvad onnan. Egyébként pedig ugyanolyan lassú, mint a régi, bár ez lehet hogy a rakás kiegészítőim miatt van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1858) Rimuru válasza Apollyon (#1857) üzenetére


Rimuru
veterán

Mutasd már meg a kiegészítőid listáját.

Vigyázat, csalok!

(#1859) Apollyon válasza Rimuru (#1858) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tess:
[link] [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1860) Fritz Teufel válasza Apollyon (#1859) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

WOW!!! :Y Ilyet még nem láttam?! Mennyi idő, amíg betölt???

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1861) Apollyon válasza Fritz Teufel (#1860) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A hideg indítás az olyan 5 mp.. de azt tegyük hozzá, hogy csak 5400-es vinyóm van :P

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1862) BoB válasza bambano (#1856) üzenetére


BoB
veterán

http://boycottsystemd.org/

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1863) F34R válasza BoB (#1862) üzenetére


F34R
nagyúr

Ismerem, oszlopos tagjai vagyunk bambanoval :P

(#1857) Iscariah

nekem 10-ed ennyi addon sincs neha megis belassul az atkozott flashel teli oldalakon..

(#1864) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nekem összesen 5 azaz öt kiegészítő van telepítve, de nálam is vannak merevedési zavarai a böngészőnek. :) Igaz, nálam is 5400 rpm-es a a tároló.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1865) F34R válasza Fritz Teufel (#1864) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor javaslok egy 10k-s raptor-t :P

(#1866) Apollyon válasza F34R (#1863) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nálam nincsenek flessel teli oldalak, ugyanis az ABE tiltja őket, ha az nem akkor a noscript ;]
Aztán még az about:configban is vannak mókolások, bár azok inkább security megoldások.

Másrészt, a ghostery is nagyon sokat javít a böngészési sebességen.

(#1865) F34R: Raptorok már nincsenek, ugyanis kihaltak ;] :DDD SSD-k korában nem éri már meg gyártani őket, ezt a kategóriát a WD Black váltotta ki, igaz csak 7200-esben, de már az adatsűrűség és a SATA3 miatt már nem veszed észre a különbséget.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1867) Fritz Teufel válasza F34R (#1865) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ha sikerült elhelyezkedni, akkor cserélem majd az egész hóbelevancot. Addig csak álmodozom... :s

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1868) F34R válasza Apollyon (#1866) üzenetére


F34R
nagyúr

Nalad ki lehetne valtani userscriptel majdnem mindent, a noscript meg ABE helyett inkabb hostblockot hasznalok. Flash ertsd nezek videokat stb. Flash reklamok meg hasonlo szemetek nincsenek.

(#1869) Fritz Teufel válasza F34R (#1868) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ellenben ez jóval egyszerűbb, mint egy fájlt szerkesztgetni. Vagy tévedek? Az 5-ből nálam is AdBlock és ABP üzemel. Itt nem nekem kell vesződni a nem kis adatbázis megszerkesztésével.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1870) ubyegon2 válasza Apollyon (#1866) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Raptorok már nincsenek, ugyanis kihaltak. :) Velociraptorok még nem haltak ki, de az SSD és a WD Black tényleg kiváltja lassan ezeket is. :)
Egy ilyen Velo árából pont 3 darab WD1003FZEX jönne ki! ;]

(#1871) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#1870) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ez hülyén mutatna a notebookom tetején :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1872) Rimuru válasza Apollyon (#1859) üzenetére


Rimuru
veterán

Nagy részét én se ismerem, ezek közül nem tudom melyik lehet bloatware. :P

Vigyázat, csalok!

(#1873) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#1871) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem sokáig, mert megenné a bookodat! :D Ami elpusztíthatatlan, az nem lehet slim!

(#1874) Jester01


Jester01
veterán

Úgy látszik most érte utól a végzete a 4.2-es skypeomat. :O
Na ha ráérek megnézem, nem lehet-e csinálni a libpulse-ból olyan verziót ami csak egy közvetlen kapcsolat az alsa réteghez, démon nélkül.

Jester

(#1875) F34R válasza Jester01 (#1874) üzenetére


F34R
nagyúr

lehet csak nem archon es ott sem ajanlott.

[ Szerkesztve ]

(#1876) Jester01 válasza F34R (#1875) üzenetére


Jester01
veterán

Link?

Jester

(#1877) F34R válasza Jester01 (#1876) üzenetére


F34R
nagyúr

neked csak a libpulse.so kell nem? rosszul mondtam udev nelkul nem ajanlott hasznalni.

(#1878) Apollyon válasza Rimuru (#1872) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Kikérem magamnak, egyik sem bloatware, a classic theme restorert leszámítva mindegyik kiegészítőt évek óta használom. Van amelyiket korlátozottan, pl. a Fastestfox arra jó, hogy ha kijelölök egy szöveget, akkor megjelenik fölötte halványan egy buborék, amiben az általam beállított gombok vannak, amelyekre rányomva pl keres az oldalon. Pl imdb-n, wikin stb.

Az lehet, hogy a kiegek miatt lassabban indul a fox, de az fix hogy ezek miatt nem lassú a működés. Ugyanis amíg nem frissítettem a 31-es verzióra (amihez amúgy külön repó kell .p) addig az ESR Iceweasel tökéletesen működött ugyanezen kiegészítőkkel.

(#6094) Penty

Igen használom, de minden bizonnyal eltérnek a felhasználási szokásaink, így lehet hogy ami neked nem jön be az nekem igen és vice versa :)

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1879) Jester01 válasza F34R (#1877) üzenetére


Jester01
veterán

A libpulse.so alapból a démonhoz fordul, anélkül nem lesz hang.
Én olyan libpulse.so-t akarok, ami direktben alsa-ra fordít, és így minden pulse program automatikusan alsa programmá alakul, démon nélkül.

Jester

(#1880) F34R válasza Apollyon (#1878) üzenetére


F34R
nagyúr

Arra pl ez boven eleg Fasterfox helyett [link]

(#1881) Apollyon válasza F34R (#1880) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez túl körülményes, itt jobbklikkelni kell meg minden.

Én kijelölöm, és a szöveg fölött azonnal megjelennek egy pici buborékban a gombok, és ha van, még definition-t is tol hozzá: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1882) Penty válasza Apollyon (#1878) üzenetére


Penty
tag

Ahogy elnézem a noscript az egyetlen, ami közös a kiegészítőinkben. Nálad elég sok a "kényelmi" dolog, amik ki vannak egészítve egy-két biztonságival, míg nálam az egy-két "kényelmi" közé elsősorban biztonsági és ganéjszűrő dolgok vannak telepítve.

Mivel írod, hogy frissítés után lassult be a rókád, így valószínű, hogy valamelyik kiegészítőd nem lett jól letesztelve az adott verziójú rókával. Szerintem egyesével tiltsd le a kiegeket, és nézd meg, hogy melyik letiltásánál gyorsul vissza a böngésző. Ha nem történik érdemi változás ezek után sem, akkor mehetsz te is reklamálni a rókás topikba. :DDD

Nálam alapból egyelőre még a 24.8.0 van, de ha itt is frissítik majd a következő ESR-re, akkor lehet, hogy én is csatlakozom hozzád a fenti topikban... Már előre félek attól, hogy a jelenlegi jól megszokott 24-es verzió óta hogyan krómosították/butították le a böngészőt...

(#1883) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

oops... kivéve...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1884) Rimuru válasza Apollyon (#1878) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem mondtam hogy bármelyik is az, mivel nem ismerem őket nem tudhatom. :P Viszont van pár elterjedt kiegészítő ami közismertem rossz.

Vigyázat, csalok!

(#1885) Apollyon válasza Penty (#1882) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nincs értelme a rókás topikba mennem, ugyanis Debiant használok, amire a támogatott Iceweasel csak az ESR verzió, a többi viszont saját felelősségre. Itt csak elmondtam nagy bánatomat :D

Igen van sok "kényelmi" kiegészítő, de én ezt inkább úgy mondanám hogy praktikusabb, növeli a browsing perfomance-t :DDD

Azért noscripttel böngészni elég nagy szopás, hogy finoman mondjam. Tilt mindent a rákba, csomó weboldal be sem jön tőle, vagy abnormálisan működik. Így amit nem tudok megnyitni de nagyon kéne, átkopizom a linket krómiumba.
De amúgy ezzel, meg a ghostery használatával látszik igazán, mennyi vérszívó, hiéna kémkedő van a neten.

(#1884) colomb2: Jajó, csak már szinte úgy éreztem, hogy IE usernek tituláltál ;]

Egyet tudok mondani, ami közismert és rossz: Adblock plus. Korrupt banda.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1886) BoB


BoB
veterán

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1887) Jester01 válasza BoB (#1886) üzenetére


Jester01
veterán

Attól, hogy szép színes még nem fogjuk megszeretni :N

Jester

(#1888) BoB válasza Jester01 (#1887) üzenetére


BoB
veterán

Pedig már azt hittem :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1889) _Dumber_ válasza BoB (#1888) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én igazán nem tudom mi a szakmai különbség, vagy hogy melyik a jobb.

Amit én tapasztalok:
systemd: nekem jobban nyomonkövethetőbbek a folyamatok. (lehet, hogy keveset töltöttem init alatt)
INIT... könnyebb az indítás, leállítás, újraindítás..stb (nem kell annyit gépelni, mert kiegészíti tabbal és utánna jön a parancs)

[ Szerkesztve ]

(#1890) Rimuru válasza _Dumber_ (#1889) üzenetére


Rimuru
veterán

Ideje lenne okosabb shell-t használni. ;)

Vigyázat, csalok!

(#1891) _Dumber_ válasza Rimuru (#1890) üzenetére


_Dumber_
őstag

Mintpéldául?
Nálam a kiegészítés egy egyszerű sudo után sem megy nemhogy egy systemctl után

Egyébként igazad lehet. Úgy is unom már a semmittevést. Unalmas, hogy minden működik. Időnket egy pacman -Syu, de az is rendben lefut.

[ Szerkesztve ]

(#1892) BoB válasza _Dumber_ (#1891) üzenetére


BoB
veterán

ZSH

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1893) _Dumber_ válasza BoB (#1892) üzenetére


_Dumber_
őstag

már virtuálison kezelgetem :)

promptot csináltam -- szineset :) (root: piros : user zöld)
azt jól látom, hogy bash alatt $, zsh alatt % a user jele?

szerk:
qjóóóó...
sudo systemctl enable smbd.service

minden szóval működok a TAB... már cserélem is a rendszeren.

Egy dolognak kell még utánnanézni (de ha segítetek lehet gyorsabb lesz :) ).
Exit után elfelejti az előző parancsokat, és újra belépve már nem tudok visszakeresni. Hogyan leget megjegyeztetni??

[ Szerkesztve ]

(#1894) Rimuru válasza _Dumber_ (#1893) üzenetére


Rimuru
veterán

zsh +1

Azt állítasz be oda amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#1895) Rimuru válasza _Dumber_ (#1893) üzenetére


Rimuru
veterán

ArchWiki mindenre válaszol. :P

Vigyázat, csalok!

(#1896) _Dumber_ válasza Rimuru (#1895) üzenetére


_Dumber_
őstag

nem mondod.. :DDD

(#1897) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Alakul.

Letöltöttem hozzá a grml csomagot, csak azt nem találom, hogy a prompt beállításoknál a grml, grml-large, grml-chroot configfilokat honnan szedi.
A többi megvan, és már egy find-ot végigfuttattam a gépen, de passzolom..

(#1898) N0zer0


N0zer0
senior tag

Most nyújtottam távsegítséget egy Windows 7-es gépnek. Tragédia! Spyware, adware, toolbar hegyek, még prüntyögnek (!), zenélnek is, kitakarják alway on top az egész képernyőt, bezárás gomb nem működik, lehet kínlódni registryvel (és azok ágaival), msconfiggal (aminek az ablaka nem átméretezhető), Program Files és C:\Programdata mappákkal, és ez a sok szemét frissített, legális Windowsra ment fel, frissített Microsoft Security Essentials mellett. Órás kínlódás után lehetett csak legyalulni őket. Aztán még a Linux bonyolult a terminálozással és a csomagkezelőzéssel, meg az ördög műve. Persze-persze.

Mondjuk a gép gazdája használ Windows only programot, azért nem linuxozik, de azért durva, hogy átlag felhasználó mennyivel jobban járna egy linuxszal az esetek 99% százalékában, ha driverhiány nem akadályozza meg a Linux telepítését.

(#1899) Fritz Teufel válasza N0zer0 (#1898) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ha a Linuxtól egy informatikus is fázik, akkor mit vársz a looserektől?! Az elmúlt 10 évben azt a szart tukmálták az emberekre a boltokban és az iskolákban. Éppen emiatt még csak nem is lehet okolni őket, hiszen nem a számítógéppel nőttek fel, mint mondjuk azok, akik már a 80-as évek végén is láttak elektromos kütyüt. Sajnos ez van, ebből csak az értelmesebbek, esetleg kalandvágyóbbak képesek kilépni.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1900) _Dumber_ válasza N0zer0 (#1898) üzenetére


_Dumber_
őstag

Részvétem!

Én meg itt szarakodok a prompt kinézetével, mert más dolgom nincs vele :) ..

Ja.. a kisfiam is pucolja a winjét... de neki szerintem marad a reinstall :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.