Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) bambano válasza Vladi (#950) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

több, mint 20 éve linuxozom. látom, merre mennek a dolgok.
az 1.2.13-as kernel mindent tudott, amire érdemben szükség volt. Most 6 hetente tolnak ki egy kernelt, a zömét nem is láttam. nem hiszem, hogy minden változtatás fontos.

egyre inkább az látszik, hogy valakik programozni akarnak, ezért történik a változás, nem pedig azért, mert reális tömegigény van rá. legjobb példa a 3-as gnóm, pont akkora pofáraesés lett belőle, mint a csempékkel a má$ik oprendszeren. a jessie-ben visszafogadták a mate-t, rotfl.

de hozhatnék még kilométeres példákat a szükségtelen változásokról, meg azokról is, amik valamennyire indokolhatók, de a bevezetésük nem sikerült túl jól.

szerk: ha a realizmus pesszimizmusba torkollik, akkor igen, pesszimista vagyok.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#952) Vladi válasza bambano (#951) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"az 1.2.13-as kernel mindent tudott, amire érdemben szükség volt."

Ez azért nem igaz, mert azóta sok új hardver jött ki. Azokat is támogatni kell. Nyilván nem erre gondolsz, de ez is benne van.

"egyre inkább az látszik, hogy valakik programozni akarnak, ezért történik a változás, nem pedig azért, mert reális tömegigény van rá."

Nézd a másik oldalát is. Változik a világ, az it-ben meg a negyedik hatványon változik. Próbálkozni kell, kísérletezni. Igen is vannak igények az újításra. Vannak marhaságok is, viszont ami fontosabb, van demokrácia ami tud döntést hozni.
mivel nem ismered a fedorát annyira mint én, ezért mondom innen a példát: itt is vannak blőd marhaságok. Legutóbb, már nem is emlékszem mi volt, kitaláltak valamit. Akkora indulat hullámot váltott ki, hogy 2 nappal később kapott egy frissítést, ami visszaállította.
De a lényeg az, hogy a felhasználói igények közvetlen módon lettek meghallgatva. nem tetszett, visszavonták. Kész. Ez a demokrácia kérem.

"a jessie-ben visszafogadták a mate-t, rotfl."
Fedoránál is hivatalos lett a mate spin. Ez azt jelenti, hogy bizonyos szintig még a radhat is támogatja. Pedig már lemondott róla.
De szerintem ez nem baj. Megpróbálták, nem lett jó, más irányt vesznek.

"szerk: ha a realizmus pesszimizmusba torkollik, akkor igen, pesszimista vagyok."
Nem torkollik. A realizmus szükségszerűen racionális, a pesszimizmus pedig emocionálisan terhelt. Tehát amikor épp pesszimista vagy, akkor az érzelmeid torzítják a gondolkodásod. Amikor realista, akkor racionálisan próbálod szemlélni a dolgot.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#953) _Dumber_ válasza Vladi (#948) üzenetére


_Dumber_
őstag

Látszani kell, ha egyáltalán látszik nála a boot folyamat, és nem (majdnem minden rendszeren alapesetben) rejtett.
Malmozni nem malmozik, hanem gyorsan átlépi.
Megoldható, a probléma ha használna a NetworkManager-wait-online lehetőséget. (system.d esetén biztos, hogy van ilyen). Akkor viszont malmozik jó pár másodpercet, amíg nem lesz (ha meg egyáltalán nem lesz akkor meg még többet). Bár szerintem, ha a wifi jó sokára kap ip-t akkor ezt is átlépi.... akkor meg marad a bash file némi (akár 30s) késleltetéssel.. (én ezt preferálnám)

(#954) F34R válasza bambano (#935) üzenetére


F34R
nagyúr

xD azert csak jo az a sudo. Amugy ismerek olyat aki elbol rootkent van es nincs user hozzaferese a rendszerhez, torolte a polkit-et a dbus-t pam-t es minden olyan okorseget ami nem kell neki.

(#955) bambano válasza Vladi (#952) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Igen is vannak igények az újításra.": oké, milyen reális igény van arra, hogy a tűzfalkódot kihajítsák a francba és berakjanak egy újat, ami nem kompatibilis az eredetivel? ez már a harmadik ilyen húzás lesz, amikor az egyszeri júzernek újra kell tanulnia a tűzfalazást? ez költség, amit felesleges megfizetni.

elég jó a mostani tűzfal? igen. akkor minek?

vagy azon megy a veszekedés, hogy a szabványos init rendszer helyett systemd vagy upstart legyen? egyik se. vagy amikor elkészült az első modulos kernel, akkor megcsinálták, hogy amelyik modulra szükség van, azt betölti automatikusan. azóta lett udev, ami már szintén nem az első próbálkozás, és mintha ez is menne lassan a levesbe, de az udev ráadásul minden modult betölt, amihez hardvert talál a gépben, akkor is, ha te nem akarod használni és a jó kis konfig rendszerével fejbe is veri a gépet (majd próbálj meg ethernet kártyát cserélni egy headless gépben, a te kis szádat is el fogja hagyni pár szó, ami nem a katolikus liturgia szerint van).

ja, fedorát nem ismerem, azok se borították szét teljesen és illegálisan a fejlesztői környezetet a 2.96-os gcc-vel... oh wait. meg nem kutyálkodtak a glibc-vel annyira, hogy a debianosok kénytelenek voltak forkolni.

"A realizmus szükségszerűen racionális, a pesszimizmus pedig emocionálisan terhelt.": a realizmusom a múlt tényeire támaszkodik, a pesszimizmusom pedig ezek extrapolációjára. konyhanyelvre átfogalmazva, ha azt látom, hogy az elmúlt 3-4 évben sorozatosan ökörségeket csinálnak, akkor azt feltételezem, hogy ezután is ez lesz. mindezt teljesen érzelemmentesen.

ideje lenne már a szabad szoftveres fejlesztésben is elővenni a költségek fogalmát, mert ez egyre gatyább.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#956) bambano válasza F34R (#954) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

pam nélkül nemigen tudsz beloginolni, szóval azt elég nehéz kiműteni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#957) F34R válasza bambano (#956) üzenetére


F34R
nagyúr

Allitolag meglehet gentoo-n

I haven't had pam installed on my system in a very long time.
I do run lxde, but I could just as easily go with openbox and tint2 or some other panel.

I also prefer to use sudo, and anyone that I would add on my system I would trust.

So you should be able to pull pam out, without any long term problems to the system.
Some packages would need to be rebuilt, but I don't remember how many.

(#955) bambano

beszipkazta a systemd. ez is egyseges init rendszer csak a kobunkos oldschool linuxosok meg a BSD-sek utaljak mint a szart. Allitolag 2003-ra visszanyulik a fejlesztesuk (ekkor kezdtek el buzeralni az udev-el) azota meg azota meg a redhat takolmany felolel mindent es szepen minden hardcoded lesz. Sajnos nincs is ra kapcsolo. globalis van hogy kapcsold be, de ki nem lehet vele. dbus socket ugy ahogy van szamomra szuksegtelen megsem lehet kibuvolni. Multkor probalkoztam visszatolni a regi sysvinit-et meg egy elszeparalt udev-et de borult is a rendszer rendesen. (menni ment csak nem ugy ahogy meg van irva.)

(#958) bambano válasza F34R (#957) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és az egésznek az a következménye, hogy felraksz egy kis programocskát, és magával húz még pár gigányi szemetet...

a másik következmény meg az, hogy több program, több api, több layer = több bug.

csomagfordítással, pláne csak rootként való használattal nyilván ki lehet gyalulni a pam-ot, ez nem kérdés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#959) tvamos válasza _Dumber_ (#947) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, mert wifi-n vsatlakozom, es nem is mindig megy a NAS.
(Az lenne a jo, ha akkor indulna a script, amikor csatlakozik wifi halozatra.)

(#948) Vladi válasza bambano (#942) üzenetére
Ugy erted, irjam be, hogy smbfs (cifs)?

(#955) bambano válasza Vladi (#952) üzenetére
Az elet mar csak a valtozasrol szol. 😞 Ha jol van ugy, akkor megunod. Jo esetben... Vagy rad unnak...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#960) BoB


BoB
veterán

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#961) BoB


BoB
veterán

Ha valaki utazik és unatkozna közben:

Linux sucks by Bryan Lunduke

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#962) lionhearted válasza bambano (#942) üzenetére


lionhearted
őstag

És ha egy gépen több admin is van? Mindenki tudja a root jelszót Az a normális?
Persze, a te esetedben ez nem áll fent, mint ahogy sok másik esetben sem, de azért van amikor igen.

Tegnap még működött...

(#963) bambano válasza lionhearted (#962) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

biztos, hogy jó hsz-nél nyomtad meg a válasz linket?
mert szerintem a sudózásra reagáltál...

több adminnál lehet:
- kulcsos ssh a rootra
- su utasítással euid-et váltani

stb. a sudo nevű betegség ott sem javasolt.

ha pedig jó hsz-nél nyomtad meg a választ, akkor:
ha több admin van egy gépen, akkor is kell legyen egy felelőse, akinek elég gáz, ha az admin kollégái csak ugatják a tudományt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#964) F34R válasza bambano (#963) üzenetére


F34R
nagyúr

mit gondolsz a fakeroot-rol ?

(#965) bambano válasza F34R (#964) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

eddig azt láttam, hogy fakerootot csomag készítéshez használtak, ahhoz nem probléma.
másrészt meg a fakeroot csak úgy csinál, mintha root lenne, de nem az. más, mint a sudo.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#966) N0zer0 válasza lionhearted (#962) üzenetére


N0zer0
senior tag

Linux/*x alatt nem szokás, hogy több admin is van egy gépen. Persze, lehetséges, de nagyon nem életszerű. Épp ezért elég szokott lenni a root.

(#967) lionhearted válasza bambano (#963) üzenetére


lionhearted
őstag

Az a hsz is a sudo thread-nek volt a tagja szerintem, így a thread utolsó hsz-ére reagáltam, így egészében.

Kulcsos ssh a rootra még egy jó válasz is, az euid nem tudom hogyan oldaná meg a problémát, hogy ne kelljen mindenkivel megosztani a root passt.

Nekem ettől függetlenül nincs bajom a sudo-val, inkább ez, mint hogy valaki XP-s korszakot felidézően folyamatosan rootban legyen pl egy desktop gépen.
És jelszóból is csak egyet kell tudni. :) Persze, ha masszívabban van szükségem root shellre, akkor azt varázsolok, nem írogatok pluszban egyfolytában.

Nem tudok valamit hibáztatni, mert több dologra is jó egyszerre. Semmivel nem nehezebb root shellt kapni sudo -i vel, mint su - val, csak más jelszót kell megadni, utána ugyanaz. Persze, a te oldaladról, ha ssh-zni akarsz pl szerverre, az plusz lépés, feleslegesen. Én viszont nem egyszer találkoztam olyan esettel, ahol Debian vagy átírt Ubuntu-n volt ssh-n root engedélyezve, és olyan szintű passok voltak hozzá, hogy adminadmin vagy password12345, default porton, természetesen. Azért ehhez képest csak jobb a sudoer, mégha a pass akkor sem lesz bonyolultabb, a robotnak ki kell találni legalább a usernevet is. ;]

És mindig igaz, a hülyeség nem gyógyítható, de ettől még ne tekintsen a rendszer hülyének. Abszolúte így van.

@N0zer0: És ha van egy cég, ahol több rendszergazda van, akkor melyikük tud belépni? Van több rendszergazda, maximum a kezelésére több megoldás is van.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#968) bambano válasza lionhearted (#967) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"az euid nem tudom hogyan oldaná meg a problémát, hogy ne kelljen mindenkivel megosztani a root passt.": ebből azt vonom le, hogy nem tudod, mi az az euid :P kulcsos ssh-nál nem kell jelszó, tehát nem is kell megosztani.

"inkább ez, mint hogy valaki XP-s korszakot felidézően folyamatosan rootban legyen pl egy desktop gépen.": és miért? ne akarja az oprendszer megmondani, hogy én mit csinálok a gépemen. pláne ne akarja az oprendszer csomagolója megmondani. ha én a kútba akarok ugrani, akkor vegye le előttem a kútról a fedőt. ha pedig valaki azt akarja, hogy az oprendszere dedós óvodás módjára kézenfogva vezesse, akkor válasszon más oprendszert.

"ahol Debian vagy átírt Ubuntu-n volt ssh-n root engedélyezve, és olyan szintű passok voltak hozzá, hogy adminadmin vagy password12345, default porton, természetesen. ": és akkor ezzel az a konkrét probléma, hogy? egy rendszer védelmét az értékével és a környezetével arányosra kell tervezni. abból, amit leírtál, sem az nem következik, hogy az a jelszó oda rossz, sem az, hogy jó. az következik, hogy további ismeretek nélkül a kérdés eldönthetetlen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#969) lionhearted válasza bambano (#968) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem, valóban nem ismerem az euid pontos használatát, de feltételezem, hogy a semmiből senki nem lesz root, tehát valamiféle autentikáció kell, vagy valakinek be kell ezt állítani, és akkor is csak egy euid lehet egy processnek. Kulcsos sshnál nem kell jelszó, mást nem is állítottam, ezért írtam, hogy az jó.

Mert az emberek sajnos nem ennyire képzettek... Te meg megtudod oldani, szerintem nincs olyan rendszer, amin ne lenne ott a root... Én is töröltem már le szándékosan linuxot rm -rffel, nem szólt vissza. :))

Az a probléma, hogy ezek a neten is elérhető szerverek voltak, nem voltak korlátozva nagyjából semmire, távolról akarták elérni, egyszerű emberek szervernek bevitt gépeik voltak többnyire. Minden rootban futott, más user nem is nagyon volt.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#970) lionhearted válasza lionhearted (#969) üzenetére


lionhearted
őstag

és akkor is csak egy euid lehet egy processnek
Ezt így visszavonom, az nyilván a root lesz, de akkor is kell hozzá a root pass.

Megértem én a problémád, ne az oprendszer vigye a puskát, egyetértek. :K

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#971) Apollyon válasza bambano (#968) üzenetére


Apollyon
Korrektor

" "inkább ez, mint hogy valaki XP-s korszakot felidézően folyamatosan rootban legyen pl egy desktop gépen.": és miért? "

A windózos példával itt szerintem arra gondolt, hogy ha azt valaki rendszergazdai fiókkal használja, akkor egy fertőzés azt bármilyen erőfeszítés nélkül ki tudja használni. Ha root-tal vagyok belépve desktopra, akkor egy illetéktelen számára (legyen az akár ember vagy nem ember) ne legyen már olyan könnyű szétvágni az egész rendszert. Biztonsági szempontból tehát még mindig jobb ha le van korlátozva a user mint ha nincs. Általános felhasználásra meg halál felesleges root jogokkal használni a rendszert amikor valaki csak böngészik meg emailezik rajta, pl. szülők.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#972) lionhearted válasza Apollyon (#971) üzenetére


lionhearted
őstag

Így van, de azzal nem lehet vitatkozni, hogy ha ő így akarja, akkor meg is tehesse. Csak ez nem épp bolondbiztos. Az USB helyére sem tudod az ethernetet dugni, hiába akarnád. Így ezt én nem tartom defaultként jónak, viszont megértem, ha aggasztja, hogy egyszer talán nem lesz más, mert általában azért az előnyei vannak előtérben.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#973) Apollyon válasza lionhearted (#972) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Az USB helyére sem tudod az ethernetet dugni, hiába akarnád."
Hogymi?
–––
Szerintem ő amúgy is # -ként használ mindent, csak belekötött abba hogy mi meg mit szenvedünk a sudoval – No offense :U
Azért nem tartom valószínűnek hogy ez a jogosultsági mizéria súlyosbodjon. Minden bizonnyal azért is lett bevezetve mivel egyre több kevésbé hozzáértő is linuxozik manapság.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#974) bambano válasza Apollyon (#971) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de abból a szempontból nézve, hogy egy elrontott parancssor mekkora kárt tud okozni, teljesen mindegy, hogy root terminálban kiadva használja ki a root jogokat, vagy minden elrontott parancs elé odaírod, hogy sudo és így kapja meg a root jogokat.

tehát a sudo nem véd az ellen, ha rosszindulatú program vagy hiányos tudású rendszergazda jelölt barkácsol. mondok egy példát:

anno az ircen divat volt az a szemétkedés, hogy abszolút kezdő linuxos kérdésére azt válaszolták, hogy írja be az rm -rf / parancsot. a kezdő meg beírta, utána kilépett ircről, majd 10 perc múlva visszajött mirc klienssel és hangosan anyázott. ebben az esetben teljesen mindegy, hogy root terminálból adja ki az rm -rf -t vagy sima terminálból a sudo rm -rf-t.

tehát a sudo nem véd a hülyeség ellen, következésképp erre használni értelmetlen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#975) bambano válasza Apollyon (#973) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha rám célzol: én az utóbbi pár hónapban csak akkor indítottam a desktopomon root terminált, amikor hálózati eszközökkel kellett dolgoznom és ehhez változtatnom kellett a hálózati konfigon. egyébként nem használok rootot, mert nincs mire.

a szervereken meg nyilván rootot használok, mert ha azzal munka van, akkor az szinte soha nem felhasználói szintű munka. de alapelvem a "ha nem romlott el, ne akard megjavítani" illetve "ha működik, ne babráld".

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#976) Apollyon válasza bambano (#974) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én ezt értem, viszont lehet akkor valami mást nem értek.
Még nem voltam rosszindulatú program, meg etikátlan behatoló D: – de a sudo-záshoz jelszó kell, ha meg alapból mindenhez korlátlan jogom van, akkor jelszó nélkül azt csinálok amit akarok. Most nem vágom teljesen hogy mi van akkor ha betörök egy user gépére, de ha valami gagyi userrel vagyok és nem vágom a jelszót akkor gondolom nem sok mindent tudok kezdeni a rendszerével.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#977) lionhearted válasza bambano (#974) üzenetére


lionhearted
őstag

De véd más ellen...
Pl:
- nem kell root shell. Valamit babráltál, de még mindig nyitva van, odatévedsz, és rootként dolgozol tovább, mert nem vetted észre, hogy rossz shell van nyitva. (figyelmetlenség)
- közös gépet használtok, akárki ül a gépedhez, kelleni fog neki a jelszó, ha 15 percen túl történt az utolsó auth, hiába van nyitva az utolsó shell ablak, és főleg ha rootként lennél belépve... nyilván ez is bődület nagy hiba, de hígul a szakma, és egyre több a "jóakaró". (social engi?)
- külön logfájlod van minden sudoerről, hogy mit babrált.
- beállíthatod, hogy mely parancso(ka)t futtathat root joggal.
- utlimate: 1 (saját) jelszó kell. :P

És nyilván van átjárás (su -c / sudo -i), ami csak a hozzá való jelszóban tér el.

Egyébként én sem tartom reálisnak, hogy bármelyik eltűnne. Kellett egy sudo, lett, ennyi.

Tegnap még működött...

(#978) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Parttalan vita...ki így , ki úgy szereti...

Inkább foglalkozzatok az adatátvitellel :)

[ Szerkesztve ]

(#979) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Szeretném összekötni a Samsung Galaxy Tab2 10.1-es tabletemet a laptoppal. A Galaxy S2 telefonnál ez ugyan úgy ment, mint Winfos alatt. Itt azonban nem akar sikerülni. A porton látom, és le is tusom olvasni az adatait, de nem sikerül mountolni... ötletek? A gMTP már hozzáfér a média állományokhoz, de én az egészet szeretném felcsatolni, mint a telefont.
A Heimdall-lal szeretném cserélni a ROM-ot újabb gyárira, de előtte mentenék rendszer szinten is és a manuális mentés jobban csipázom mint az alkalmazásokat.
Hálás lennék a segítségért!

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#980) F34R válasza Fritz Teufel (#979) üzenetére


F34R
nagyúr

[link]

vagy a gvfs-afc csomag.

(#981) Fritz Teufel válasza F34R (#980) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az mtp-t próbáltam, de nem sikerült összehozni, ez meghaladja a képességeimet.

Azt hittem, hogy csak a játék az, amivel kapcsolatban kompromisszumot kell kötni, de ebben a kérdésben nem tudok. Akkor ennyi volt a Linux kipróbálása... az, hogy az eszközeimet ne tudjam összekötni, miközben lehet, nem tudom elfogadni. Akkor Winfos vissza :W

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#982) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#981) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ubuntu alatt valami mtp-tools telepítése kell és akkor megy, de Arch-on nincs ilyen csomag.

[barricade@Barricade ~]$ mtp-detect
Unable to open ~/.mtpz-data for reading, MTPZ disabled.libmtp version: 1.1.6

Listing raw device(s)
Device 0 (VID=04e8 and PID=6860) is a Samsung Galaxy models (MTP).
Found 1 device(s):
Samsung: Galaxy models (MTP) (04e8:6860) @ bus 4, dev 88
Attempting to connect device(s)
PTP_ERROR_IO: failed to open session, trying again after resetting USB interface
LIBMTP libusb: Attempt to reset device
LIBMTP PANIC: failed to open session on second attempt
Unable to open raw device 0
OK.
[barricade@Barricade ~]$

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#983) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#982) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nekem ez segített. Esetleg pár hsz előre hátra olvasása is ajánlott..
Esetleg mtpsf is kellhet.

[ Szerkesztve ]

(#984) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#983) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Fenébe :B Csak újra kellett volna indítani a gépet... Ezt az egy csomagot kellett volna csak feltenni és már hozzá is férek. Nem úgy ahogy akarom, de a semminél több. Teljesen elszoktam a telepítés utáni újraindítástól, nem is gondoltam volna, hogy az is kell.

Ami hiányzik nekem:
a Nautilus látja a rendszer rendszert és a microSD-t is, de nem látom a lemezkezelőben vagy a kétablakos fájlkezelőben (Krusader). Esetleg be kellene tenni az fstab-ba? Valahol mintha korábban láttam volna ilyesmit...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#985) F34R válasza Fritz Teufel (#984) üzenetére


F34R
nagyúr

miert kellene ?

ott van a /media alatt jo esetben vagy a /run/mount alatt.

Krusader what the fuck is that.....

(#986) bambano válasza Apollyon (#976) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az ilyen buguntu meg rosszul telepített debian félékben a sudo-hoz nem kell külön jelszó.

ha betörsz az user gépére és pont azt a juzert törted meg, ami telepítéskor sudo jogot kapott, akkor root is vagy egyben. még egy érv a sudo ellen.

(#977) lionhearted: "mert nem vetted észre, hogy rossz shell van nyitva": a rendszergazda jelszó nem vaknak bénának van. ha nem vettem észre, hogy rossz shell van nyitva, akkor megérdemlem. Egyébként ezt a hibát rootként is el lehet követni, sőt, fizikailag is el lehet követni, mert volt már olyan, hogy:
- kolléga távmenedzselt routert, és nem a helyi lan felé néző interfészt csapta le, hanem a gerinc felé nézőt. azóta mondás, hogy x.y. kocsikulcs!
- nem abban az ablakban adod ki a shutdown-t, amit szeretnél. szerencsés esetben -r-rel, pechesen -h-val, akkor kocsikulcs.
- szerverszobában sok egyforma gép közül nem azon nyomod meg a poweroff gombot, amin kéne. pech.

ilyen esetek rá tudnak vezetni arra, hogy előbb gondolkodsz, utána szétnézel, utána megint gondolkodsz, majd csak akkor nyomsz entert, miután elmorzsoltál egy gyors fohászt (minél messzebb van a gép...).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#987) Fritz Teufel válasza F34R (#985) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Wazz, tényleg! elfelejtettem Köszönöm! :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#988) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#987) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem oda csatolja fel, de nem is találom, hogy hova. Jól el van dugva... Nincs a /media és nincs a 'run/mount/' alatt :F A lemezkezelő sem látja, pedig valahova csak fel van csatolva...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#989) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#988) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Megtaláltam:
/run/user/1000/gvfs/mtp:host=%5Busb%3A007%2C027%5D/Tablet
/run/user/1000/gvfs/mtp:host=%5Busb%3A007%2C027%5D/Card

Iszonyat lassú és meg-megszakad, fogalmam nincs miért, de legalább már hozzáférek.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#990) BoB


BoB
veterán

Ez a faszi... KDE4 + xfwm4 + compton.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#991) N0zer0 válasza BoB (#990) üzenetére


N0zer0
senior tag

Pedig ne mond, boszorkányfüvet nem is tett a mixbe. Egyébként az ilyesmire elég lehet az Openbox és compton, nem kell minden szart feltenni.

(#992) BoB válasza N0zer0 (#991) üzenetére


BoB
veterán

Persze az openbox mindenre jó és még az orromat is tisztíccsa :D

KDE kapitány után Te lehetsz Ő openbox-sága :DD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#993) Vladi válasza BoB (#992) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

KDE kapitány? Ő openbox-sága?

Én is akarok menő címet! :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#994) Rimuru válasza BoB (#990) üzenetére


Rimuru
veterán

Úgy látom hasonló helyekre járunk. :P

Vladi: Red Hat/Fedora b*zi. ;]

Vigyázat, csalok!

(#995) joecontra válasza Rimuru (#994) üzenetére


joecontra
addikt

Gonosz vagy. :C
Amúgy tipp: .rpm hadnagy :))

Üdv,
J

(#996) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Szerintem a GNOME a leginkább használható nem túl minimalista felület ;-)

Egyébként már erősen gondolkodom egy Openboxnál is minimalistább felületen. Nem lennének ikonok, csak egy indikátor menü, ahova minialkalmazásokat lehetne kitenni. A desktopon bárhova jobb klikk és feljön a terminál. Aztán lehet parancssorból indítani az alkalmazásokat. Az ikonok és a menü teljesen felesleges :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#997) F34R


F34R
nagyúr

Amatorok ;]

(#998) Rimuru válasza Fritz Teufel (#996) üzenetére


Rimuru
veterán

Az a baj hogy a Gnome is egyre butább lesz. Használok pár Gnome közeli alkalmazást és némelyiknél voltak/vannak olyan problémák amik Gnome alatt nem jönnek elő mert oda van integrálva, de máshol ez elérhetetlen funkciót eredményez(het). Plusz hülyén néz ki némelyik nem Gnome-os környezetben (maximalizálva az összes :P).

Ennyi erővel nem kell ablakkezelő, elég csak az X server. :P

F34R: Mert te valami vacak tilling ablakkezelőt használsz? Csak az awesome. ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#999) bambano válasza Rimuru (#998) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudom, mit bonyolítjátok agyon, a karakteres konzol tök jó szinte mindenre. pláne, ha nem 80x25-ben hajtod. kivágás-másolást tud, még különböző konzolok között is, visszapörgetni is tud, filmet nézni lehet rajta, csak a böngészés okoz kisebb problémát, mert karakteresen nem minden weblap olvasható.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1000) Rimuru válasza bambano (#999) üzenetére


Rimuru
veterán

Megnézném azt az embert aki csak karakteresen böngészik.

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.