Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) BoB válasza tvamos (#150) üzenetére


BoB
veterán

Gondolom 12.04 van fent, az csinálja ezt. Ez úgyis megoldódik 3 nap múlva amikor frissítheted a 14.04-re.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#152) tvamos válasza BoB (#151) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem. A 12 nem ment, fagyott. Ez most a 13. A legjobb, hogy nem fugg a felbontastol, 320x200-nal is csinalja.
Ha nem teljes kepernyore allitom, hanem csak nagyitom, akkor meg jo.
:Y :Y :Y :Y :Y

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#153) BoB válasza tvamos (#152) üzenetére


BoB
veterán

Érdekes. Bár igaz virtuális gépen, de nekem pont fordítva volt. Ezt a 3 napot várd ki hátha javították, bár nemtom miért van.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#154) Apollyon válasza F34R (#139) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"pedig meg archot telepiteni nem is nehez dolog."

Nem, mi? [link]

;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#155) Fritz Teufel válasza tvamos (#152) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Próbáld meg átállítani html5-re, nálam ez volt a right solution.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#156) F34R válasza Apollyon (#154) üzenetére


F34R
nagyúr

az se most volt, lehet mondani azzal kezdtem a linuxot ;]

(#157) Vladi válasza Cyrin (#141) üzenetére


Vladi
nagyúr

Miylen linuxos program. Igaz, nagyon néptelen topik. Inkább a kezdőben kérdezd meg.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#158) tvamos válasza BoB (#151) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem hittem, hogy ekkora gond ez az NVIDIA NVS 4200M...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#159) Apollyon válasza Vladi (#157) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A disztrókba épített fejlett csomagkezelőknek köszönhetően kb értelmét vesztette a topik. Bezzeg a 'dózos, Milyen program ami.. ;]

(#156) F34R: Just kiddin bro :D Ha jól tévedek, azért volt ott előtte még lubuntu is, nem?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#160) tvamos válasza Fritz Teufel (#155) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most, hogy szoltal... mellette ott volt a kis csekboksz, hogy hardver gyorsitas engedelyezese lejatszaskor. Ez volt a titka. (HTML5-on szaggat mint allat, ablakban is.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#161) Apollyon válasza tvamos (#160) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Sajna a HTML5 még gyerekcipőben jár, de már én is így nézem a youtube videókat

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#162) tvamos válasza Apollyon (#161) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nalam az (HTML5) teljesen diavetites....
Ez valami uj bug lehet? Mert eddig nem volt, Atomon is mentek a YT videok. (Lubuntu/Peppermint OS)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#163) F34R válasza Apollyon (#159) üzenetére


F34R
nagyúr

volt ott tobb minden is de nem sokaig, lehet azt mondani hogy par napig: chrunchbang , mint, ubuntu. ezek voltak de az akkori oskovulet gepen csak az arch ment rendesen.

YOUTUBE es DAILYMOTION videokhoz mplayer/mplayer2 scriptel a videolejatszoval lehet nezni flash videokat.
Nem mindig mukodik de legalabb mindent lejatszik.

(#164) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Eddig vagy 6 alkalommal telepítettem fel az Ubuntut és fele-fele arányban szaggattak a flash videók. Véletlenszerűen. A mostani telepítésem is szaggatott, de nem akartam csak emiatt megismételni a procedúrát. A HTML5 megoldotta a szaggatást problémát, hasítanak a videók. Eddig nem találkoztam olyan honlappal, ahol nem ment volna a videólejátszás - kivéve a jó öreg Silverlight szarságot (tudom, az Linux alatt nem támogatott mivel kihaló fajta).

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#165) tvamos válasza Fritz Teufel (#164) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jut eszembe... nem sikerult feltennem azt az izet, a Silverlight lejatszashoz. Moonlight? (Most nem is jut eszembe a neve.) Most majd ujra megprobalom... szeretnem nezni az RTL Most-ot...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#166) Cyrin válasza tvamos (#165) üzenetére


Cyrin
addikt

Pipelight

még 5 éves netbook-on is megy az rtlmost, igaz csak opera alatt megy jól.

(#167) Fritz Teufel válasza tvamos (#165) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Mindjárt utána nézek, nekem esetleg a Game of Thrones miatt lenne érdekes, bár torrent-en mindig letöltöm és angolul jobb, már csak a gyakorlás miatt is. Pill és jelenkezem, ha van valami.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#168) Fritz Teufel válasza Cyrin (#166) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Működik...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#169) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Vicc rovat :) – A “titkosított felvétel”, miért is hagyták abba a Hold-expedíciókat

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#170) F34R válasza Fritz Teufel (#169) üzenetére


F34R
nagyúr

ezt mar lattam regebben is. hagymas bab meg Bud Spencer :DDD

(#171) mzx válasza tvamos (#152) üzenetére


mzx
senior tag

Pár éve is volt erről szó itt a prohardveren. Többünk azt tapasztalta, hogy a 11.2 r202-es flash player oké, az újabb verziójú flash player-ek viszont sokaknál jelzett probléma, hogy szaggatnak. Bár mivel én régi gépet használok, csak annyit tapasztaltam, h evvel működik a flash lejátszás nálam a legjobban (régi gépem lévén nálam nem tökéletesen, de akiknek max 5-6 éves gépe van, tökéletesen játsza le ezzel).

[ Szerkesztve ]

(#172) F34R válasza mzx (#171) üzenetére


F34R
nagyúr

hivatalosan is az a legutolso flash ami adobe-tol van, a pepperflash ami a chromiumba van az teljesen mas szamozassal megy, sajnos kell hozza maga a bongeszo is hogy felrakjuk. symlinkelve a pepperflash libflashplayer.so-t nagyon magas cpu ingadozas lesz. egyelore gyomlalnam, ha nem volnanak videok es previewket sem flashes lejatszo adna akkor mar reg menesztve lenne a geprol.

(#173) tvamos


tvamos
nagyúr

Hat, ez vegtelen faxa! Feltettem valami plugint a chrome ala, es mar nem jatsza le egyaltalan a YT videokat. Ossze-micsodalom magam!
De nicsak! A Fajerfox alatt meg megy, csak ujrainditottam a gept. Hat bexaras! Akkor most rokaszok egy darabig.
Ah... mindegy, unom mar az Ubuntut...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#174) F34R válasza tvamos (#173) üzenetére


F34R
nagyúr

en attol hanyom el magam hogy a youtube es tarsai elkezdik kiirni ha valami outdated. En webkit browserrel is szoktam bongeszni es egyes oldalak egybol beintenek nekem. az ilyen bongeszdeknek van a legkissebb memory footprintjuk is. Ubuntu helyett inkabb raallnek valami tanulos linuxra, kezdesnek egy egyszerubb Debianra, es magamnak rakosgatnam fel a csomagokat. Ha nincs szukseged a legujabb csomagokra akkor a 7.4 , ha regebbi geped van akkor meg a 6.0.9

(#175) tvamos válasza F34R (#174) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem az en gepemnel az NVS4200M a szuk keresztmetszet.
Azt nagyon nem szeretem, ha video lejatszas kozben csonta fagy a rendszer.
Maskulonben azt sem tudom, hogy eroltessem-e ezt a Debian vonalat.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#176) tvamos


tvamos
nagyúr

Elfogyott az USB... :( :O :Y

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#177) Apollyon válasza tvamos (#176) üzenetére


Apollyon
Korrektor

hű nekem ilyen kéne arch linuxosban :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#178) tvamos válasza Apollyon (#177) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat nekem sem lesz Peppermintes! Kezzel foghato memento nelkul meg nem fogok donate-elni!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#179) Fritz Teufel válasza tvamos (#178) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Én egy ilyenen gondolkodom. Szerintem egészen jól néz ki és gondolom nem valami gagyi anyagból készült.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#180) F34R válasza Fritz Teufel (#179) üzenetére


F34R
nagyúr

francot

(#181) Fritz Teufel válasza F34R (#180) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igen, nyáron menő a fekete hosszú ujjú póló :P

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#182) F34R válasza Fritz Teufel (#181) üzenetére


F34R
nagyúr

igen szarra izzadok mint hogy ubuntus polot hordjak ;]

(#183) lionhearted


lionhearted
őstag

Tegnap még működött...

(#184) Apollyon


Apollyon
Korrektor

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#185) Fritz Teufel válasza Apollyon (#184) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ez az! Ez kell nekem :))!!! Világos nyári színek és kellemesen szellős hihihi

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#186) Sonja válasza Fritz Teufel (#185) üzenetére


Sonja
veterán

Fene a gusztusod. :DDD Igaz, nem vagyunk egyformák! :R :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#187) lionhearted válasza Apollyon (#184) üzenetére


lionhearted
őstag

Téli ajánlat
Azért... aranyosak a srácok, téli öltözetnek. :D

Tegnap még működött...

(#188) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Linux Bikini Edition for summer...

Hmmm this is my dream... I've already got bikini. :DD

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#189) Jim-Y válasza F34R (#63) üzenetére


Jim-Y
veterán

Jelentem épp megy fel usb-re a crunchbang ^^

(#190) tvamos válasza Fritz Teufel (#188) üzenetére


tvamos
nagyúr

Haaaat.. Ha hasonlitasz az avatarodra, akkor egy ilyenben furan mutatnal... Node, izlesek, es pofonok...

(#189) Jim-Y válasza F34R (#63)
Es mi lesz a ui?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#191) Jim-Y válasza tvamos (#190) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hogy erted hogy mi lesz a ui? A crunchbang alapbol openboxal jon. Eleg erdekes amugy.. teljes mas mint amihez eddig szokva voltam, de nem rossz. Lehet lecserelem ra az ubit : )

(#192) Syl válasza Jim-Y (#191) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem egyszer Archbang-gel volt randim, de nem volt idő az egymásba szeretéshez :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#193) F34R válasza Jim-Y (#191) üzenetére


F34R
nagyúr

helyes :K

(#192) Syl

A baj akkor veled van, egyebkent nem kotelezo az openboxot hasznalni.

(#194) tvamos válasza F34R (#193) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat mos'ma kiprobalom ezt az openboxot...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#195) Syl válasza F34R (#193) üzenetére


Syl
nagyúr

A baj akkor veled van

Ezt én soha nem is tagadtam :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#196) F34R válasza tvamos (#194) üzenetére


F34R
nagyúr

lehet ott mast is hasznalni nincs megtiltva semmi sem, mondjuk en ockodom a KDE es a full GNOME intergraciotol.

(#197) tvamos válasza F34R (#196) üzenetére


tvamos
nagyúr

En az LXDE-vel jol el voltam eddig, most Unity van a gepemen... biztos bal...szkodom, de nem sikerult feltenne, se az LXDE-t (LXDE4) se az XFCE-t, pedig erosen probaltam. Valahogy nekem egyik se jon be... gnome-ot hasznaltam a unity elott, (ugy ertem, mielott az ubi unity-s lett, de utana csak win-t,) de mar a gnome se tetszik, se a kde, se a cinamon, meg a tobbi... leragadtam ott, hogy van a <Start> menu, es azt hasznalom. Csak nekem ne takarjon ki semmit az os, meg ne ugraljanak fol szir-sz..r indito menu-k, meg ertesitesek, meg tudomisen mik!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#198) Sonja


Sonja
veterán

Megvettem az ASUS Blu-ray lejátszót. Viszont csak a VLC az, ami lejátssza (legalábbis eddig) a menűvel együtt! SMPlayer abszolút el se kezdi lejátszani a lemezt, míg a CLI-ben indítva az MPlayer-t, csak a filmet játssza, menűt nem. :( De legalább van olyan lejátszó (még, ha nem is a kedvencem :B :D), ami menűt is játszik szépen. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#199) BoB válasza Sonja (#198) üzenetére


BoB
veterán

Pedig megmondták hogy a VLC sz*r. :)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#200) Syl válasza BoB (#199) üzenetére


Syl
nagyúr

Szeretem amikor a "szakértők" beböfögik az ultimate igazságot :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.