Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) BoB válasza Fritz Teufel (#1046) üzenetére


BoB
veterán

Kipróbálhatod még:

pidgin
kopete (KDE alap instant üzenője)
instantbird (AUR)
trillian (AUR)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1052) Fritz Teufel válasza BoB (#1051) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Köszönöm, rájuk nézek.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1053) bambano válasza N0zer0 (#1040) üzenetére


bambano
titán

azok a cuccok, amiket használok, nem mennek újabb ff-fel, tehát nem fogok upgradelni.

"Azért volt azóta nemi fejlődés " a nemi fejlődésedet hagyjuk :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1054) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Ejj, milyen közvetlen lett ez a topik :D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1055) tvamos válasza Fritz Teufel (#1054) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kellemes, olvasmanyos...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1056) Fritz Teufel válasza tvamos (#1055) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az olvasmányosról jut eszembe! Izé, nem folytatom, mindenki tudja mire gondolok... hihihi

Más: marad az Empathy, remekül teszi a dolgát. Tetszik, hogy nem kell weben belépnem az FB-re és jönnek az üzenetek és az értesítés is felugró ablakban.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1057) Apollyon válasza bambano (#1032) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nah ha tippelnem kellett volna, valami hasonlóra gondoltam volna :D

Kicsit meglepett hogy 2-es gnómot használsz, közben leesett hogy a squeeze-ben még az van.

Abban viszont a fórumtársnak igaza van, hogy a firefoxot cserélni kellene, de leginkább a biztonsági frissítések miatt.

Jelenleg a stable wheezy repóban 24-es iceweasel van, ami egy az egyben = a firefox ESR verziójával, ami szintén 24-es firefoxra épül. Ennek az a lényege, hogy új (felesleges) funkciók és GUI nem változik, hanem csak a security update-ek jönnek rá. Emiatt a váltás (frissítés) alaposan megfontolandó.
Egyébként ez ilyen közintézményeknek stb-nek szánt cucc, de persze otthonra is simán jó, meg ugye az alap iceweasel is erre épül.

Apropó gnome. Bár a squeeze megkapta a long term supportot, ha esetleg majd mégis váltasz / váltanod kell, akkor milyen DE-t fogsz használni? Mer ugye a 2-es gnómnak annyi, már "csak" MATE van, ami egyébként kb full ugyanaz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1058) Apollyon válasza N0zer0 (#1040) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Most kivételesen külön hsz-ben reagálok.

Az ugye megvan, hogy egy olyan usernek ajánlottál alfa verziós böngészőt, aki egyébként oldstable Debiant használ?
Másrészt az alfa, de még a beta verziók sem egy életbiztosítás, ugyanis lehetnek benne olyan security leakek, amik még nincsenek felfedezve és betömve. Ergo ilyen böngészővel sem különösen ajánlott vásárolgatni meg bankolni a neten. Szóval ez a másik véglet.

A Thunderbird (Debianon Icedove) projektnek meg annyi, már nem fejlesztik tovább, csak bizt. frissítések.

Jah és Debianra nincs FF, mert itt Iceweasel van, és ahhoz hogy a legújabbat használja (tehát nem a 24-es, ESR verziót) az unstable vagy testing repóból kéne lehekkelni a legújabbat.

A "rendes" Firefoxot is fel lehet rakni egyébként, de halál felesleges, amikor ott van a repóban a Debianra szánt változat.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1059) Fritz Teufel válasza Apollyon (#1058) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A Thunderbird-nek mi az alternatívája? Az Evolution-t használtam addig, amíg akadályba nem ütköztem. Nem lehet benne szövegszerkesztő módjára szöveget szerkeszteni. Csak a minimumot tudja. Tehát, ez nem az. Akkor mi? :F

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1060) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#1059) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ez engem is érdekel..

Kikötések:
Lehessen benne olyan címkéket létrehozni, mint thunderbirdben (1,2,3,4 gombok)
Win alatt is kellene, hogy fusson - vagy - kezelje a thunderbird cimkéit
(Ha kezeli akkor a wines gépeken hagyom a TB-t)

(#1061) N0zer0 válasza bambano (#1053) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ez biza freudi elszólás lett :DDD

(#1062) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Kicsit gyorsan utánanéztem és nem látok értelmes alternatívát. A Thunderbird a Linux Outlook-ja. Ilyen tudású levelező kliens nincs másik vagy én nem találok.
Egyébként nem csak Winfoson fejezték be a mutatványt?

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1063) Nkboy válasza Fritz Teufel (#1062) üzenetére


Nkboy
senior tag

Esetleg Kmail?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1064) Rimuru


Rimuru
veterán

Sylpheed. Amúgy jó kis wiki oldal. ;]

Vigyázat, csalok!

(#1065) Apollyon válasza Fritz Teufel (#1062) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem arról van szó hogy már nem foglalkoznak vele, mert mint írtam is, most már csak biztonsági frissítések vannak hozzá. Annyi, hogy nem lesznek már beletéve új funkciók. Ettől függetlenül ugyanúgy elküldi a levelet :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1066) kispx válasza Fritz Teufel (#1062) üzenetére


kispx
addikt

Az összes rendszeren már csak biztonsági frissítéseket kap, nem csak windowson.

(#1067) Fritz Teufel válasza Nkboy (#1063) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Itt lehet priorizálni a leveleket, ahogy kollégánk igényli? Nálam fontos, hogy lehessen betűstílust állítani, amit például az Evolution nem tud. Néha szükséges lenne táblázatok beszúrása vagy rajzolása, ha jól emlékszem azt sem tudta, de ebben nem vagyok biztos. Táblázatoknál is kellene a volnalvastagságok állíthatósága stb.
Azt gondolom, hogy Linuxon csak a Thunderbird tudja azt, amit Winfoson az Outlook. Nagyon nagy baj volna, ha leállítanák ezt a projektet, mert úgy néz ki, nincs alternatíva.

Iscariah: Tudom, hogy működik, mert TB-t használok :)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1068) Apollyon válasza Fritz Teufel (#1067) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Kiegészítők ugyanúgy elérhetők hozzá, szóval talán még jót is tettek nekünk azzal hogy már nem raknak bele felesleges sallangokat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1069) Fritz Teufel válasza Apollyon (#1068) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Akkor ez egy olyan párját ritkító szoftver, ami elérte a ZEN-t, vagyis az abszolút stabil állapotot. :D Ez akár nevezhetnénk +/- 0.0 verziónak vagy P1-nak, ahol P a Perfect... :))

Sőt! A P után nem is kell szám, hiszen ZEN szoftvereket nem fejlesztjük, így nincs verziószám. Csak P verzió van :)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1070) F34R válasza Fritz Teufel (#1069) üzenetére


F34R
nagyúr

fuck yeah harom ora webkit forgatas utan tudok vegre netezni :DDD

(#1071) Rimuru válasza F34R (#1070) üzenetére


Rimuru
veterán

Addig mást nem tudtál használni? ;] Me' webkit. :F

Vigyázat, csalok!

(#1072) bambano válasza Apollyon (#1057) üzenetére


bambano
titán

mint mondtam, az a program, ami fontos, nem megy újabb firefoxon, tehát nem váltok. ha jól tévedek (de ebben nem vagyok teljesen biztos) javascript motort cseréltek 8.1 és 9.0 között, ezért nem működnek vele bizonyos dolgok.

ha váltani kell, akkor vagy mate, vagy csak a kernelt downgradelem, vagy nem tom mi lesz. még az is előfordulhat, hogy megtanulom azt a fostos 3-as gnómot, ha esetleg addigra ők is eldöntik, hogy mit akarnak belőle. de igazából nincs nyomás az upgrade-re, amíg van olyan régi videokártya, amihez van a kernelben driver, addig nekem ez jó. kernelt is lehet forgatni, van még itt tákolási lehetőség... lezsírozok pár ócska hálózati kártyát, mert azoknak a drivere kérdés még, oszt jónapot :)

egyébként például a távmenedzsmenthez még a 8-as firefox is új, van felrakva egy 2-es, azzal szoktam távmanagelni, meg olyan régi jdk-val, hogy a gyártója már nem is tud róla :)

"Az ugye megvan, hogy egy olyan usernek ajánlottál alfa verziós böngészőt, aki egyébként oldstable Debiant használ?": az ugye megvan, hogy olyan usernek ajánlotta a profilkészítést, aki nem kétnapos friss debian user? :) de nem szóltam miatta, jobb a békesség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1073) _BOZONT_ válasza Fritz Teufel (#1062) üzenetére


_BOZONT_
tag

claws-mail ? nem tudom pontosan mit szeretnel de ez is lehet 1 alternativa

[ Szerkesztve ]

(#1074) _BOZONT_ válasza bambano (#1072) üzenetére


_BOZONT_
tag

"melos" gepet miert nem futtatod virtualisan ? host gepen meg "jaccol" a ficsorokkel ? vagy akar forditva.

(#1075) Fritz Teufel válasza F34R (#1070) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Mit tettél (fel)? :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1076) Fritz Teufel válasza _BOZONT_ (#1073) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Néztem róla képeket, de nem látom, hogy mit tudhat pontosan. Egyénként kinézetre kiköpött Outlook 2002. Jó ez a Thunderbird, mindent tud amire szükségem van, csak aztán hosszú távon is így maradjon. Fájó lenne a hiánya.

Fene, dupla post :(

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1077) _BOZONT_ válasza Fritz Teufel (#1076) üzenetére


_BOZONT_
tag

hmm
alternativat kerestel nem tudom tobbet tud e madarasnal, nekem pont eleg.

viszont hogy ugynezki mint kitekinto 2002, nem tudom milyen kepeket neztel, de eleg sok "theme,addons,tools" van hozza es eleg jol pimpelheto.

(#1078) Fritz Teufel válasza _BOZONT_ (#1077) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Akkor valószínűleg nem a "gyári" felületet láttam. Nem baj, örülök, hogy írtad. Az, hogy nem fejlesztik tovább a TB-t, nem éppen bizalomgerjesztő hír. Jó tudni, ha esetleg valamikor a jövőben beütne valami, akkor valamivel ki lehet váltani. Persze az egyszerű levelezést rengeteg appal ki lehet, de ilyen sokoldalú nem nagyon van, mint a példa is mutatja.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1079) _BOZONT_ válasza Fritz Teufel (#1078) üzenetére


_BOZONT_
tag

de ha vegkepp nem fejlesztenek semmit akkor is ott van meg a "mutt" :)

(#1080) bambano válasza _BOZONT_ (#1074) üzenetére


bambano
titán

mert nem érek rá játszani. a 3-as gnóm egyébként se lenne kedvenc attól, hogy esetleg a firefoxot felupgradelem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1081) bambano válasza Apollyon (#1057) üzenetére


bambano
titán

egyébként meg ez a "biztonsági frissítések miatt" upgradelni szöveg is kétélű fegyver.
az én linuxomon *MÉG* nem volt érintett az openssl.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1082) _BOZONT_ válasza bambano (#1080) üzenetére


_BOZONT_
tag

nem pont 3as gnome ra gondoltam ami szegeny huen a nevehez eleg gnome lett:( hanem alternativakon.

gnome2 utan lustasagbol crunchbang re valtottam szepen osszerakott openbox-al minimalis cinfigolassal szinte tokeletes lett.

[ Szerkesztve ]

(#1083) bambano válasza _BOZONT_ (#1082) üzenetére


bambano
titán

számítógép->munkaeszköz. nem azért tartom, hogy legyen mit reszelni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1084) _BOZONT_ válasza bambano (#1083) üzenetére


_BOZONT_
tag

oke de vagy a munka resze a reszelgetes vagy pedig minimalis reszelgetessel felgyorsul a munka, jobban kezre allnak dolgok stb stb.

(#1085) bambano válasza _BOZONT_ (#1084) üzenetére


bambano
titán

nem gyorsul fel. a melónak nem része. mitől gyorsulna, ha futna még egy virtualizáció is a gépen?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1086) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nem értem, hogy mi van a 3-as Gnome-mal, mikor az a legjobb felület. Nem is kell nekem más.
Ami hirtelen kell Dock-on van, a többi meg az alkalmazás megjelenítőben, gyors keresési lehetőséggel. Előbb indítok innen programot, mint ti a béna startmenüitekből :P Az indikátorsorhoz meg príma alkalmazások vannak.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1087) Rimuru válasza Fritz Teufel (#1075) üzenetére


Rimuru
veterán

Fogadok hogy megint szenved egy kört a Gentoo-val és fel fogja adni. Utána elkezdi szidni a systemd-t de használni fogja. ;]

Vigyázat, csalok!

(#1088) _BOZONT_ válasza bambano (#1085) üzenetére


_BOZONT_
tag

nem arra erttema reszelest hogy vm et csinalsz, hanem hogy kenyelmesebbe teszed a rendszeredet, vagy kiprobalsz mas dolgot /uj dolgot amitol lehet kenyelmesebb gyorsabb lesz a munkavegzes.

(#1089) Rimuru válasza _BOZONT_ (#1088) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem bőven volt rá ideje hogy megszokja a mostanit és elég produktív legyen.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#1090) _BOZONT_ válasza Fritz Teufel (#1086) üzenetére


_BOZONT_
tag

xfce ott is van dock, kenyelmes stb, vagy openbox strart/supergomb+barmi defaulton van par dolog amit megeszik de sajatdolgoakt is beallithatsz, jah es eleg gyorsak

(#1091) _BOZONT_ válasza Rimuru (#1089) üzenetére


_BOZONT_
tag

lehet en sem keves ideig hasznaltam gnome2 de openbox jobban kezreall, de lehet hogy csak en erzem ugy hogy...

(#1092) Apollyon válasza bambano (#1072) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen olvastam hogy új FF neked miért nem jó, de a 24-es sem egy mai darab, lassan már az is egy éves.) De ok, világos :)

FF 2.0, no erre rágugliztam, ez 2006-os. Uhh .D

De ez az openSSL-es sztori is komoly, akkor ezekszerint te kissé nyugodtabban olvasod az itcafés híreket :D
––––––––––––––––––––––
A Gnome 3-mal kapcsolatban: na ez az a DE, amit ha lelőnének se használnám. Amikor ezzel telepítettem a Debiant, akkor volt balszerencsém kipróbálni. Nincs gondom a feketével, de ez valahogy nem lett eltalálva. Meg bizonyos alkalmakkor szaggat, mint állat. Na azért az elég hárd amikor egy DE ilyet csinál.

Remélem Jessieben a MATE lesz a default, Gnome 3 meg nem lesz, olyanoknak úgysem kell akik Debianoznak ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1093) N0zer0 válasza bambano (#1072) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ezt meg lehet úgy oldani, hogy két Firefoxot tartasz. Egyet ahhoz a régi programhoz, azt csak arra használod, külön profillal. A másikat (legújabbat) meg általános böngészésre, megint külön profillal. Így a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad.

(#1094) Penty válasza Apollyon (#1092) üzenetére


Penty
tag

"... Gnome 3 meg nem lesz, olyanoknak úgysem kell akik Debianoznak."

Nálam Gnome 3 van és Debianozok... Csak ennyit szerettem volna mondani. Megyek is vissza térdelni a kukoricacsuhéra. :DDD

(#1095) joecontra válasza _BOZONT_ (#1090) üzenetére


joecontra
addikt

+1.
Nálam pl. egy oldalpanelen sorakoznak az alkalmazásindító ikonok. 1 klikk-re vagyok bármelyiktől. Az XFCE-ben az a jó, hogy oda, annyi és olyan panelt tehetsz ahova, amennyit és amilyet akarsz. :)

Üdv,
J

(#1096) F34R válasza Rimuru (#1087) üzenetére


F34R
nagyúr

nem nem fogom, mert kesz rendszer van Gentoo-bol, sot Archlinuxon is sikerult kivaltani a sytstemd es az udev forkot beelesiteni.

(#1097) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nem tudtok lebeszélni a Gnome 3-ról. Tudom, nem is akartok :) Az utóbbi évben rengeteget használok tablatet és kicsit hozzászoktam az Androidhoz. A Gnome 3 nagyon hasonlít rá, így nagyon kényelmesnak tűnik. Minimalista vagyok de szeretem a könnyen hozzáférhető infókat is. Gnome-on felül középen látom az időt, egy kattt a naptár és jobbra mellette az időjárás. Az indikátor nagy királyság. Tetszene az Openbox, de ezekhez ott Conky kellene, amivel még mindig hadilábon állok. Az xfce meg tearingeli az ablakok mozgatását, ha csak nem feature.... remélem nem az, mert baromira idegesítő. Egyébként Manjarón piszkosul szép lenne.

Nem tudom mi van Manjaóéknál, de ez a Gnome Community csak nem akar kiadásra kerülni. Remélem, hogy nem a Gnome 2.14-re várnak, mert az majd szeptemberben jön :s

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1098) N0zer0 válasza Fritz Teufel (#1097) üzenetére


N0zer0
senior tag

Nem is akarnálak lebeszélni a Gnome3-ról, nincs azaz baj, használható. A tearinget állítólag már kivették az Xfce-ből.

(#1099) F34R válasza Fritz Teufel (#1097) üzenetére


F34R
nagyúr

En a helyedben nem eroltetnem a Forkokat, sokkal inkabb ramennek az Archlinuxra mert ott a community is sokkalta segitokeszebb mint Manjaron.

xfce + compton es nincs tearing

(#1100) Fritz Teufel válasza F34R (#1099) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igen, lassan illene nekiállni a dolognak. Egyedül azonban nem merek nekiállni, mert van egy adat partícióm is és nem szeretném azt összeborítani. A parancsok is csak úgy mennek, ha mellette valami tutorial videót nézek, mert lövésem nincs, hogy miket kell beírni. Persze, ha látom, akkor tudom, hogy mi mit csinál... körülbelül.
Most tökéletes a Manjaro és hiba nélkül megy. És ugye van az a mondás, hogy ami működik, azt nem kell megjavítani. Ha esetleg történik valami és valaki segítene, akkor nekiállnék. Ha egyszer megcsinálom, másodszorra menni fog egyedül is. Közben jegyzetelnék :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.