Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Apollyon


Apollyon
Korrektor

[link] Micsoda hír a kávézóban... :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8002) #59070464 válasza spammer (#8000) üzenetére


#59070464
törölt tag

:R

(#8003) bambano válasza Apollyon (#8001) üzenetére


bambano
titán

csikarom magam a topicja láttán... komoly cikkekkel kell hivatkozni rá, hogyha kiírtál egy iso-t a pendrájvra, akkor elszáll a partíciós tábla...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8004) F34R válasza bambano (#8003) üzenetére


F34R
nagyúr

Fedora sosem volt kerdes, fel sem raktam meg VM-be sem annyira irrital.
Egyebkent az sem kifogas, Windowson is van mas tool amivel ki lehet irni es nem boritja meg a particios tablat.
Talan a Fedora sajatja nem er egy kalap szart sem, ha mar arrol van szo.

(#8005) Apollyon válasza F34R (#8004) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mi irritál benne? Én se használtam soha, ezért kérdezem .p Állítólag Torvalds is Fedorázik :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8006) F34R válasza Apollyon (#8005) üzenetére


F34R
nagyúr

Phos:D

Innen uzenem neki, hogy kapja be, remelem olvassa a topikot :P
Azert kell meg kibugaznom a felesleges dolgokat a kernelbol :Y

(#8007) bambano válasza F34R (#8004) üzenetére


bambano
titán

"Windowson is van mas tool amivel ki lehet irni es nem boritja meg a particios tablat.": gondolkodjunk, gondolkodjunk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8008) F34R válasza bambano (#8007) üzenetére


F34R
nagyúr

Megmutassam, vagy akarsz hascsikarast? ;]

(#8009) #59070464 válasza F34R (#8006) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ha a Fedora phos, akkor a Red Hat is phos? A CentOS nem phos? Azert kerdezem igy, mert ha ezek kozul az egyik nev felroppen, akkor a masik ketto valamelyike is. Szoval arra vagyok kivancsi, hogy van valami konkret erved is, vagy csak neked "nem all kezre"?

Ezen video (es sok mas alapjan) alapjan hetvegere terveztem, de nem birom ki, ma lecserelem a dwm-t bspwm-re. Ajanljatok egy jo fontot. Gyakran hasznalok vim-t. :U

[ Szerkesztve ]

(#8010) F34R válasza #59070464 (#8009) üzenetére


F34R
nagyúr

Mind a haromrol ez a velemenyem. Sosem alltak kezre, de folytathatnam a sort tovabb is.....igy is elegge megfognak szallni a gazdak :DDD ;] Volt egy tag aki evekkel ezelott dwm-rol bspwm-re valtott Archlinuxon, teljsen megvolt elegedve vele. Hasznaltam en is rovidebb ideig..
ajanlatos hozza statustbart krealnod erre a polybar es yabar a legmegfelelobb.
az sxhkd meg valami csodalatos, en is hasznalom hlwm-el.

Bitmap vagy XFT?

Terminus, Tamzen, Fixed

Inconsolata, Ubunto Mono, Input Mono. Utobbiak nem farasszak annyira a szemet es orakon keresztul lehet irogatni veluk.

[ Szerkesztve ]

(#8011) spammer válasza #59070464 (#8009) üzenetére


spammer
veterán

Én a terminusnál maradtam.

URxvt.font: -*-terminus-medium-r-normal-*-16-*-*-*-*-*-*-*

Vagy esetleg: tamsyn, tamzen, gohufont

Ha nem bitmap font, akkor meg DejaVu Sans Mono.

amúgy rossz a linked. [link]

(#8010) F34R: én maradtam a lemonbar-nál (videóban is van, ahhoz van example config is), bőven elég.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8012) Istju válasza F34R (#8010) üzenetére


Istju
senior tag

Hi

Én váltottam DWM-ről FrankenWm-re, a te ajánlásodra, és azóta is azt nyomom. Nem most volt:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#8013) F34R válasza Istju (#8012) üzenetére


F34R
nagyúr

Tudom, ajanlottam en sokmindent :DDD
Regen meg hasznaltam MonsterWM-t azt viszont tenyleg szerettem.

Latest commit eb3820f on Mar 4, 2012 az sem most volt. Kar erte.

[ Szerkesztve ]

(#8014) Vladi válasza #59070464 (#8009) üzenetére


Vladi
nagyúr

Minden fos ami red hat/fedora felől jön. Csak ha kivennénk a flossból az összes kódot, akkor kb dos szinten működne. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8015) #59070464


#59070464
törölt tag

Font temara kesobb kell visszaternem, mert mar probalgatom a bspwm-t es jelenleg ez a legkisebb problemam. yabar polybar lemonbar az AUR-ba tartozik, Parabola-ban viszont ez nem talalhato. Mas otletem eddig nincs, mint a dzen2 vagy a tint2.

[ Szerkesztve ]

(#8016) F34R válasza #59070464 (#8015) üzenetére


F34R
nagyúr

From the source ?

Eloszor a depencies list:
cmake
boost
xcb-util-wm
xcb-util-image
libXft
python2

Ha ezek megvannak akkor jon a bar:

git clone --branch 2.3.5 --recursive https://github.com/jaagr/polybar
mkdir polybar/build
cd polybar/build
cmake -DCMAKE_BUILD_TYPE=Release ..
sudo make install

ezek utan mar tudod hasznalni az example scriptet
make userconfig
polybar example

Ha sikerultek mar csak a fantaziad szab hatart.

[ Szerkesztve ]

(#8017) #59070464 válasza F34R (#8016) üzenetére


#59070464
törölt tag

Na ez cool, mert (szegyenszemre) forrasbol meg ugysem telepitettem, de ma mar nem fogok neki allni, mert holnap kell a gep. Big thx mindenkinek a mai hozzaszolasokert is.

[ Szerkesztve ]

(#8018) bambano válasza #59070464 (#8009) üzenetére


bambano
titán

csak azért váltasz bspwm-re, mert egy "tehetséges" kislány ajánlotta? :P :))
szerintem tök kínos az a videó, az első 1-2 percben elmondja a kiindulási téziseit, utána két órát beszél róluk, miközben ezek a tézisek alapvetően hibásak.
puff neki. de szerintem is megéri két órán át nézni, még akkor is, ha pösze mint az ágyú :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8019) Rimuru


Rimuru
veterán

(#7854) NewmanHD
Ebben a honapban performace volt beallitva AC-hez.

Vigyázat, csalok!

(#8020) #59070464 válasza bambano (#8018) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nem neztem vegig az elejetol a vegeig. Szamomra mondott ujdonsagot. De inkabb csak arra inspiralt a video, hogy valtsak.

(#8019) colomb2
Eloszor ugy tunik, hogy a performance nem latszik meg a hofokokon. De valahogy mindig "izzik" a palmrest.

(#8021) spammer
Barmennyire is tetszik a dwm, es szeretnek, de nem ismerem a C nyelvet, igy nem tudom konfiguralni.

[ Szerkesztve ]

(#8021) spammer válasza #59070464 (#8020) üzenetére


spammer
veterán

Mit láttál, amit a bspwm tud és a dwm nem? Azon kívül persze, hogy jóval könnyebb a bspwm annak, aki nem vágja a C-t. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8022) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Hogy a pékbe lehet, hogy a windóz7 nem enged 15-nél több file-t egyszerre kinyomtatni? Ha kijelölök 15-öt, azt kiküldi, ha egy 16.-at is, azt már nem. ms logic..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8023) kispx válasza Apollyon (#8022) üzenetére


kispx
addikt

Megnyitni sem engedi.

(#8024) Penty válasza bambano (#8018) üzenetére


Penty
tag

Én végignéztem. Nem, nem a kislány miatt, hanem...
... na jól van, jól van, beismerem, a kislány miatt. :)

Azért tudott olyan dolgokat mutatni, amiket nem tudtam.
Nekem azért összességében pozitív volt ez a videó, még ha voltak is benne "bénázások". Kifejezetten pozitív az, hogy (annak ellenére, hogy egy mai, úgynevezett Z generációhoz tartozó lányról van szó) Linuxot használ tiling wm-mel(!), nem pedig makkost vagy vint, érti a bash-t, a programozást, meg úgy általában nem ijed meg egy "krikszkrakszokat tartalmazó" szöveges fájltól. Egy mai átlagos, 20 év körüli lányról ezek a dolgok nem igazán mondhatóak el. (A fiúkról sem!) A legtöbbjének az ismerete a számítástechnikáról kimerül a képernyőn található színes ikonok tapizásából (amit egy idomított majom is meg tud tenni), meg a magánéletének az f betűs adatgyűjtő oldalon való megosztásából, oszt ennyi.
Szóval ha választanom kell e kislány kissé bénázó kétórás előadása meg egy youtubeos attention whore pár perces, semmitérő "előadása" között, akkor azért inkább az előbbit választanám. :)

[ Szerkesztve ]

(#8025) #59070464 válasza Penty (#8024) üzenetére


#59070464
törölt tag

De jot derultem! :DDD

(#8026) spammer válasza Penty (#8024) üzenetére


spammer
veterán

Nem néztem meg a teljes videót, de több helyen belenéztem. Bemutatott vagy 6 tiling WM-et, 2 órában, azért nem kis meló egy ilyen előadásra felkészülni. Némi bénázás bőven belefért, egyébként meg teljesen korrekt munka. :K Mondjuk a rangert megmutathatná neki valaki a Thunar helyett. ;]

Egyébként lehet, hogy egyszer majd nekiugrok újra a hlwm-nek, az előre fixált konténer időnként jól jönne. :) Az awesome-ból meg a tag rendszer hiányzik (a bspwm workspace megoldása kevesebbet tud).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8027) Penty válasza spammer (#8026) üzenetére


Penty
tag

Valahol említette is, hogy ő maga az i3-at használja. A többivel csak egy-egy hetet töltött, emiatt kell néha puskáznia a billentyűkombókat. Mindenesetre tényleg korrekt előadás egy 20 év körüli lánytól.

(#8028) bambano


bambano
titán

fft-znem kellene pár adatot, szétnéztem a neten, hogy találok-e kész cuccot hozzá. amit első körben találtam, nem annyira tetszett. mondom magamban, postgreshez egy csomó minden van már, nézzünk szét.
és igen, van postgreshez fft modul kettő is. itt azért kicsit megakadt bennem a szoftver...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8029) F34R válasza bambano (#8018) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem minden svajci bir rendesen angolul beszelni. :P Amin egy cseppet sem csodalkozok az anyanyelvuk utan.

(#8020) NewmanHD

Plain text configure-vel amugy is jobban jarsz mint a dwm-es patchel es ujraforditasokkal.
Amugy is minimalisan eszik tobb eroforrast, es a keybind-ek is jobban modosithatoak.

(#8026) spammer

Keverten hasznalja a rendszeret, o meg nem ismeri a true-linux-wayt :DDD ;]

(#8030) bambano válasza F34R (#8029) üzenetére


bambano
titán

"Nem minden svajci bir rendesen angolul beszelni.": nem feltételeztem róla, hogy nyelvtani hiányosságok miatt mondja többesszámban a maradékot...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8031) #59070464


#59070464
törölt tag

Mennyi bajotok van. Remelem az altala kibocsajtott frekvencia gorbek tobbekben general pozitiv ingereket. :U

[ Szerkesztve ]

(#8032) F34R válasza #59070464 (#8031) üzenetére


F34R
nagyúr

Bambano korosztalya, amugy nem rossz :D ;]

(#8033) #59070464 válasza F34R (#8032) üzenetére


#59070464
törölt tag

Dancso Peter video nem volt keznel, pedig eskuszom a te elgedettseged volt szem elott. :DDD

Komolyra forditva, ha phos a Red Hat, akkor ilyenben kesobb se gondolkozzak? Nem azt mondom, hogy a penz nem szamit, de ha ez 400k, akkor egy 1.5 millas diplomaval igencsak atbaszva ereznem magam. Szoval erdekelne egyeb olyan ajanlot Linux-os viszgakra, ami onmagaban is igencsak helytallo tud lenni. De egyebkent nem feltetlen allnek meg egynel.

[ Szerkesztve ]

(#8034) spammer válasza #59070464 (#8033) üzenetére


spammer
veterán

nettó 400, 40 óráért. A hülyének is megéri! :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8035) #59070464 válasza spammer (#8034) üzenetére


#59070464
törölt tag

Akkor gondolom a NetAcademia-hoz is csak hulye gazdagok jelentkeznek hasonlo feltelelek mellett (ar/oraszam). :) Pl. Exploit fejlesztes 3 nap alatt 150k-ert. :)

[ Szerkesztve ]

(#8036) bambano válasza F34R (#8032) üzenetére


bambano
titán

kizártnak tartom, hogy az én korosztályom legyen. szerintem fiatalabb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8037) F34R válasza #59070464 (#8033) üzenetére


F34R
nagyúr

Linux Sysadmin, vagy valami manapsag is egzotikus programnyelv developer..

Gondolom a diplomad azert nem er semmit, mert nem celiranyosan linux fele fordultal.

En ugy gondolom, hogy egy certivel nem sok mindenre megy.

(#8038) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azért mielőtt valaki nekáll szidni a Linux disztókat, Ubuntu stb.
Nézze meg milyen leélt számítógépes rendszereken dolgoznak, ma Magyarországon komoly nagyár bevételű cégek. 20 éve is az informatikában dolgoztam akkor láttam ilyen foskeverő rendszereket. :DDD A másik a felhasználok kb ugyanolyan hülyék hozzá ma is. :F

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8039) spammer válasza zoltanz (#8038) üzenetére


spammer
veterán

De mi köze van egy disztró fikázásának ahhoz, hogy Magyarországon milyen fos gépeket használnak? És a hülye felhasználóknak? :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8040) F34R válasza spammer (#8039) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem topikot tevesztett.... megesik az ilyen.

(#8041) zoltanz válasza F34R (#8040) üzenetére


zoltanz
nagyúr

OFF-olok vagy ON-olok, nemtudom melyik helyes Grécsi Tanárúr szerint egy OFF topikban. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8042) Jim Tonic válasza zoltanz (#8038) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez most hogy került ide? :)

szerk.: Én meg mire végigolvastam az új hozzászólásokat, már elkéstem. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8043) F34R válasza Jim Tonic (#8042) üzenetére


F34R
nagyúr

Sehogy, szerintem masnapos lett :DDD

(#8038) zoltanz

Egyebkent ez nagy altalanositas, nem hiszem hogy mindehol igy dolgoznak, eleve az is keves ahol mindenki unix rendszert heggesztget, foleg nem az 1.0-s Gizikek meg Pistaek akik max levelezni meg irogatni tudnak.
Azert az nem komoly informatikai vallalat. :)

(#8041) zoltanz

OFF topik, mert lazabb hangvetelu mint a szakmai, ellenben ide cikkekre, se linux probelamkra nem igen jonnek valaszok ez teljesen mas miatt lett letrehozva.

[ Szerkesztve ]

(#8044) zoltanz válasza F34R (#8043) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én kérek elnézést . :)

Nem Lujzika és társai Bt. hanem szinte nemzetközi cégekről van szó, és az ott dolgozó számítógépeken dolgozó (vezető félékről), persze ez nem általános, de ebből ennyi is elég szomorú, hogy van 2016-ban. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8045) Jim Tonic válasza zoltanz (#8044) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ide linuxosok járnak, akik alapvetően egy közösséget alkotnak. Éppen ezért teljesen normális, hogy szidják a disztrókat, linuxosokat, egymást :D, stb. Más topikban meg általában beállunk egymás mellé, főleg jó kis OS flémekben. ;]
Én nagyon szeretem olvasni, néha már inkább itt kérdezek szakmai dolgokat is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8046) zoltanz válasza Jim Tonic (#8045) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Én nagyon szeretem olvasni, néha már inkább itt kérdezek szakmai dolgokat is."

Dettó! :)
Észrevettem igen, a tapasztalt "vén rókák" már mind offtopik-okban aktívak majdhogynem. (minden témakörben). Én is ilyen helyeken kérdezek sokszor, nincs kedvem/időm plusz köröket futkosni.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8047) F34R válasza zoltanz (#8044) üzenetére


F34R
nagyúr

Jah az olyanokat ne vedd oda akiknek az a legnagyobb problemajuk hogy koltsek el a penzt, de ez mar mas tema legfokepp nem linux.. ;]

(#8048) Rimuru válasza Jim Tonic (#8045) üzenetére


Rimuru
veterán

Na akkor lenne egy kerdesem, melyik distrot valasszam? kezdo vagyok eddig csak XP-t hasznaltam. :B ;]

Viszont egy kicsit komolyabb, valaki hasznal docker-t kozuletek?

Vigyázat, csalok!

(#8049) #59070464 válasza Rimuru (#8048) üzenetére


#59070464
törölt tag

Szerintem mindegy ki mirol jon, filozofiajara valo tekintettel velemenyem szerint Arch a legjobb tanar.

(#8044) zoltanz mi veletlenul nem egy helyen dolgozunk? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8050) zoltanz válasza #59070464 (#8049) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lehet, :DDD nem akarom lehúzni a cégeket mert a csapat és a kollégák nagy részét tisztelem, becsülöm.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.