Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Vladi válasza Rimuru (#2999) üzenetére


Vladi
nagyúr

Aha! Nem. Összekavartam, az sose topik volt.

De ha már így: isten őrizz, hogy felbukkanjon. :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3002) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Varga ft az igazi meg nem értett zseni!
Az tök jó, hogy most már személyre szabottan szórja sziporkáit! :)

(#3001) Vladi
süsütopicon látom szundibence ft szintén osztja a személyeskedő ft- ket, akár a többi helyszinen!

[ Szerkesztve ]

(#3003) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Szerintem a zseni nem tud az összes Linuxos topicról, még! Hány sört fizettek, hogy ne áruljam el neki mindet!
Ja és szundybence ( kinek jele a :((( ) fórumtársatok nemsoká az Arch topicon fog kérdezni, jobb lesz felkészülnötök, személyeskedő népségek! :P

[ Szerkesztve ]

(#3004) N0zer0 válasza Vladi (#3001) üzenetére


N0zer0
senior tag

Most miért voltatok ilyen rosszindulatúak? Segített volna jobbá tenni a Fedorátokat vagy SÜSÜ-tök-et… Ubuntu-tárolókkal :DDD Ilyen fahusángos ősemberek nem érthetnek meg egy valódi zsenit.

(#3005) N0zer0 válasza ubyegon2 (#3003) üzenetére


N0zer0
senior tag

Nem baj az. Legalább kék luficet meg gyurmafigura tisztában lesz vele, hogy milyen tárolókat kell felvenniük, a pacmant hogyan kell beállítani, stb..

Egyébként ha már Arcs: a JúThúbon pont tegnap néztem egy brit csávó videóját, aki a teljesen laikus anyját ültette oda egy konzolos Archhoz, aztán diktálta, hogy mit írjon be. Mikor a pacmanhoz értek, a nő azt hitte, hogy ilyen pöttyzabálós, szellemelkerülős játékot fognak játszani, aztán csalódott, mikor megtudta, hogy a package manager, és újabb telepítések fognak következni :DDD

(#3006) DittyCat válasza ubyegon2 (#2967) üzenetére


DittyCat
tag

Ez esetben besegítenék Torvaldsnak, mert én Gatest addig ütném, amíg mozog :) ! Tovább nem, mert humánus vagyok :D ! A legközelebbi álmomban mindannyiótok üdvözletét átadom, ez csak természetes :) !

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#3007) Fritz Teufel válasza DittyCat (#3006) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Khmm.. izé... Hát nem vele aludtál?! Nem mindegy, hogy álmodni valakivel vagy álmodni valakiről :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#3008) duo válasza DittyCat (#3006) üzenetére


duo
őstag

tudom hogy hipotetikusan mondtad, de. nem ennyire fekete fehér a dolog szvsz. finoman szólva sem kedvelem a desktop windowst különösebben. de Gates a soksok pénzéből messze a legtöbbet adományozza jótékony célra. ki állna oda azok elé akik részesültek a lóvéjából és oktatás meg gyógyszer lett belőle biztosítva számukra, hogy "bocsi de nem szerettük a mecénásotokat ezért >mennie kellett< álljatok meg a lábatokon. mostmár."
én biztosan nem tudnék.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3009) DittyCat válasza duo (#3008) üzenetére


DittyCat
tag

Bill Gates és a Monsanto kapcsolata nekem elég ahhoz, hogy ne a világ jótevőjeként gondoljak rá. A GMO élelmiszerek (inkább halálmiszerek) támogatása természetesen nagyobb bűn a szememben, mint az, hogy milyen (vagy milyen volt) a Windows, vagy hogy a Media Player jelentéseket küldött titokban arról, milyen zenéket hallgattam.
Hát csak ennyi :B, szerintem így már érthető, miért írtam.

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#3010) DittyCat válasza Fritz Teufel (#3007) üzenetére


DittyCat
tag

Hát nem bizony :D. De mink itten így mondjuk, pestiesen :D!

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#3011) Fritz Teufel válasza DittyCat (#3010) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Mindig ezek a Pestiek... Mennyi baj van velük! :P

Más: most fogok idegrohamot kapni. Hogy a bánatban lehet kinyírni egy SD kártyát?!!! Nem lehet rá felmásolni semmit, mert amint lecsatolom, elvesznek az adatok. A Windows szerint írásvédett és az nem is hajlandó még törölni sem róla. Linux-szon törlök, másolok, végzi szó nélkül. Aztán amikor lecsatolom és vissza, minden maradt a régiben. Az engedélyek szerintem rendben vannak :W :W :W

SanDisk MicroSDXC Ultra 64GB Class 10

exfat - drwxrwxr-x

Se formázni, se semmi, sem kártyaolvasón kereszül, se telefonban driveként, de a telefonnal... :F

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#3012) bambano válasza duo (#3008) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az úgynevezett "jótékony célú adományozás" előtt azért ne essünk hasra annyira, az ugyanis az adóelkerülés egy formája, napjaink szófordulatával élve offshorozás.

(#3009) DittyCat: a gmo-val nem csak az a baj, hogy szemét, mint kaja, hanem az is, hogy olyan szerzői jogvédelmet telepítettek köré, ami csak emberek tönkretételére jó. ha ugyanis a szél átfújja a gmo-s növényről a virágport a tiedre, akkor téged jól megbüntetnek szellemi tulajdon lopása és szerzői jogok megsértése miatt. aminek nagyon gyakran az a vége, hogy a monsantohoz kerül a földed, az meg tönkreteszi.

írtam korábban, hogy mi a hibrid: te egy ázsiaival. mi a gmo: a borg.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3013) N0zer0 válasza Fritz Teufel (#3011) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ezek ilyenek, filléres kínai szarok, gyorsan meg tudnak feküdni, főleg, ha ilyen ebayről vagy hasonló helyről rendelted. Bebuktad, veszel helyette másikat.

(#3014) Fritz Teufel válasza N0zer0 (#3013) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ez a ratyi ropogós 25db Matyiba került, csillió éves gyári garanciával :W

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#3015) N0zer0 válasza Fritz Teufel (#3014) üzenetére


N0zer0
senior tag

Mindegy, a 25 ezres kategória is meg tud feküdni. Akkor küldd vissza garba. Bár, azért a rendes boltban vett, hosszan garanciás darabok általában tovább bírják.

(#3016) F34R válasza Fritz Teufel (#3011) üzenetére


F34R
nagyúr

Miert akarsz jogosultsagot megadni formazaskor, raadasul nem jol.

listazd ki a memoriakartyat majd mkfs.exfat /dev/kartya

ha nem meg csinalj ra egy mbr-t parted-el.

[ Szerkesztve ]

(#3017) Fritz Teufel válasza F34R (#3016) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Este tudok csak Linuxhoz jutni, itt munkában csak Ablakok vannak. Egyébként nem formázható semmilyen rendszer alól, semmilyen módon.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#3018) F34R válasza Fritz Teufel (#3017) üzenetére


F34R
nagyúr

kilistazod lsblk-val vagy fdisk-el

ha megtalaltad akkor meg: parted

mklabel msdos
quit

es utanna mkfs.exfat /dev/ami a kartyad neve.

(#3019) Jim Tonic válasza Fritz Teufel (#3011) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már bocs, de hogyne lehetne kinyírni egy SD kártyát. A legkönnyebb kinyírni egy SD kártyát, minden mást nehezebb. Nem kell mást tenni, mint felülírni egy fájlt sokszor. Logfájlok előszeretettel teszik tönkre.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3020) F34R válasza Jim Tonic (#3019) üzenetére


F34R
nagyúr

/dev/urandom :DDD

(#3021) DittyCat válasza bambano (#3012) üzenetére


DittyCat
tag

Bambano: Nem akartam itt annyira belemenni, de örülök, hogy egy véleményen vagyunk ezzel kapcsolatban (is), mert ez egy fontos ügy számomra. Írtam már róla cikket, tanulmányoztam, milyen hatással van a GMO az állatvilágra (nagyon rossz), hát akkor a bonyolultabb felépítésű emberekre vajon milyen hatással lehet? A borg szó jelentésének utána kellett nézzek (láma nő :) ), de örülök, hogy megtettem. Milyen igazad van, nagyon találó! Ezekről a szerzői jogokról nem hallottam (ez komoly???), de elég érdekes lesz, ha emiatt jogdíjat kell fizetnie bárkinek is. És a méhecske mint orgazda? Szegény, addigra úgysem él már :( !

Decepticon: két alkalommal jártam úgy, hogy behalt a telefonom (egy symbianos Nokia és egy androidos Huawei - tudtátok, hogy úgy kell mondani, VÁVÉJ :) ?), na, szóval behalt teljesen, a Nokia pont a Westendben, ahol vettem, így azon nyomban be is mentem a boltba vele, ahol a srácok kiokoskodták, hogy az SD-kártya purcant ki, ahogy kivették, a totál halott telefon azonnal magához tért, majd pár év elteltével idén tavasszal a Huawei-m döglött meg, de olyan szinten, hogy semmi reakció, se bekapcs, se semmi - elvittem szervizbe, ahol kivették az SD-kártyát és azon nyomban működött az is. Mondjuk az sose jutott eszembe, hogy ezek garanciában visszavihetőek lennének, én szétvágtam és kidobtam... Szóval bedögölhet, de még hogy!

[ Szerkesztve ]

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#3022) bambano válasza DittyCat (#3021) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Monsanto szerint a világ.

méhecske mint orgazda rotfl :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3023) DittyCat válasza bambano (#3022) üzenetére


DittyCat
tag

Nos, hát ez volt az egyik (igen súlyos) oka, hogy nem akartam Windoswst. Végül is én így jártam jobban (megtudtam, hogy a Windowson túl szebb a világ :) ). De utolsó csepp véremig küzdeni fogok a GMO ellen (a videót meg megnézem otthon!).

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#3024) Fritz Teufel válasza DittyCat (#3023) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem megy ez, itt valami komoly baj van. Attól tönkrement, hogy nem leválasztással vettem ki?! Egyébként tökéletesen olvasható csak nem írható.

[barricade@Barricade ~]$ lsblk
NAME MAJ:MIN RM SIZE RO TYPE MOUNTPOINT
sda 8:0 0 465,8G 0 disk
├─sda1 8:1 0 2G 0 part [SWAP]
├─sda2 8:2 0 10,3G 0 part /
├─sda3 8:3 0 424,7G 0 part /media/Windows
└─sda4 8:4 0 28,9G 0 part /home
sr0 11:0 1 1024M 0 rom
mmcblk0 179:0 0 59,5G 0 disk
└─mmcblk0p1 179:1 0 59,5G 0 part
[barricade@Barricade ~]$ mkfs.exfat /dev/mmcblk0p1
mkexfatfs 1.1.1
ERROR: failed to open '/dev/mmcblk0p1' in read-write mode: Permission denied.

Nem lehet mountolni:

"SDXC" nem érhető el
Error mounting /dev/mmcblk0p1 at /run/media/barricade/SDXC: Command-line `mount -t "exfat"
-o
"uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=100,iocharset=utf8,namecase=0,errors=remount-ro,umask=0077" "/dev/mmcblk0p1" "/run/media/barricade/SDXC"' exited with non-zero exit
status 1:
stdout: `FUSE exfat 1.1.0
'
stderr: `WARN: volume was not unmounted cleanly.
ERROR: fsync failed: Input/output error.
'

Ha lezárom a kártyát, akkor fel jhet csatolni és olvasható minden további nélkül, write opcióra állítva nem csatolható (SD adapterben próbálkozom)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#3025) N0zer0 válasza Fritz Teufel (#3024) üzenetére


N0zer0
senior tag

Attól nem mehet tönkre, mert leválasztás nélkül vetted ki. A leválasztás csak arról gondoskodik, hogy a cache-ből az adatok kiírása kerülnek fizikailag a meghajtóra, ha hamarabb lehúzod, akkor legrosszabb esetben csak nem íródnak rá az adatok.

Simán elfáradt valamelyik tárolócella, azért nem lehet írni, de olvasni igen.

(#3026) Fritz Teufel válasza N0zer0 (#3025) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Még jó, hogy 10 év garit kaptam rá, így megy vissza a boltba :W Mocskos mérges vagyok miatt, azért 25 Matyi nem kidobni való pénz.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#3027) Jim Tonic válasza N0zer0 (#3025) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A leválasztás csak arról gondoskodik, hogy a cache-ből az adatok kiírása kerülnek fizikailag a meghajtóra, ha hamarabb lehúzod, akkor legrosszabb esetben csak nem íródnak rá az adatok.
Ilyet ne tessék írni, mert nem igaz. A leválasztás arra is szolgál, hogy befejezze a fájlkiosztási tábla felülírását. Ha sikerült eközben kirántani, akkor legrosszabb esetben nem csak nem íródnak rá az adatok, hanem jó eséllyel minden elveszik, ami a cserélhető meghajtón volt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3028) Jim Tonic válasza Fritz Teufel (#3026) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kicsit read only-ban vagy, még mindig a terméket szidod, miközben nem válaszoltál arra, hogy megfelelően használtad-e az SD kártyát. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3029) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

"stderr: `WARN: volume was not unmounted cleanly."

Ez a sor érdekes. Mindegy, holnap visszaviszem az Extrem Digitalba és meglátjuk a dolgot. 10 év gari az 10 év. Egy filmet kezdtem el kimásolni rá és amikor végzett, akkor a film könyvtára üres volt és egy csonka fájl találtam a kártya gyökerében a filmről. Ez volt először gyanús. Most már nem lehet módosítani semmit a kártyán, csak olvasható. A céges laposról Ablakok alatt parancsosból ráeresztettem a formázást, ami cirka 40 perc alatt le is futott. Aztán kiírta, hogy hiba és jónapot.

Nem használtam megfelelően, természetesen. Havat lapátoltam vele és alátétnek is használtam néha... Persze, sokszor unmount nélkül távolítottam el, de a noname és a Samsung 1GB-os kártyák meg sem nyekkentek tőle a hosszú évek alatt.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#3030) N0zer0 válasza Jim Tonic (#3027) üzenetére


N0zer0
senior tag

Valóban, részben nem teljesen igaz, bár elég nehéz úgy kihúzni használat UTÁN, hogy a cache csak félig íródjon ki. A fájlkiosztási tábla viszont nem visz magával minden adatot, javítható, csak az érintett fájlok vesznek el, azok sem teljesen, mert fájltöredékekként azok is előkeríthetők.

(#3031) Jim Tonic válasza Fritz Teufel (#3029) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Még mindig nem olvasol. Mondtuk, hogy az unmount nem árt neki, itt ne keresd a hibát. Ellenben ha nem figyelsz a wear levelingre, akkor lenyúzhatod egy hónap alatt.

N0zer0: Igen, sokszor működik is, de van, hogy a TestDisk sem segít. Volt olyan külső HDD, amin egy hetet járattam, alig sikerült dolgokat megmenteni.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3032) Jester01 válasza Fritz Teufel (#3024) üzenetére


Jester01
veterán

A permission denied az érdekes, a $ prompt is gyanús, root-ként csinálod?

[ Szerkesztve ]

Jester

(#3033) Fritz Teufel válasza Jester01 (#3032) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Wazz, nem! :W

Ehh, így sem megy:

[barricade@Barricade ~]$ su
Jelszó:
[root@Barricade barricade]# mkfs.exfat /dev/mmcblk0p1
mkexfatfs 1.1.1
Creating... done.
Flushing... ERROR: fsync failed: Input/output error.
[root@Barricade barricade]#

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#3034) Jester01 válasza Fritz Teufel (#3033) üzenetére


Jester01
veterán

Az i/o error már hihetőbb, akkor valószínűleg tényleg kuka a kártya.
Most még a /var/log/syslog-ba nézhetsz bele, ott elvileg írja konkrétan mi volt a hiba.

Jester

(#3035) bambano válasza Jim Tonic (#3027) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mi is az a fájlkiosztási tábla a te megfogalmazásod szerint?
mert ha a fatra vagy ilyenekre gondolsz, azt pillanatok alatt belevési a kernel a blokk cache-be, és azt kell megvárnod, hogy onnan kiíródjon, vagyis a 3025-ös hsz szerintem korrekt volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3036) F34R válasza Fritz Teufel (#3033) üzenetére


F34R
nagyúr

sudo parted /dev/mmcblk0

mklabel msdos
quit

sudo mkfs.exfat /dev/mmcblk0p1 vagy akarmi amit kilistazol az lsblk-val.

(#3037) Fritz Teufel válasza F34R (#3036) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A kimenetel ugyan az mint mkfs-sel.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#3038) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#3037) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ezt most nem értem. Betettem a kártyát a tabletembe és úgy kötöttem a laposra. Így most tudtam törölni egy-két kisebb fájlt és létre tudtam hozni egy könyvtárat. Kutya legyek, ha értem... most megpróbálok nagyon fájlt is mozgatni ezzel a módszerrel.

A gyorsítótár csodákra képes :O Ennek annyi, holnap visszaviszem a boltba és kenjék a hajukra. Még jó, hogy nem maszek home videók vannak rajta :DDD

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#3039) Jim Tonic válasza bambano (#3035) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Arra céloztam, hogy nem az a legrosszabb eset, hogy nem írodnak ki a fájlok, hanem az, ha ez mást is visz magával. Azaz nem annyi történik, hogy nem íródnak ki, hanem sérült fájlok keletkeznek a tárolón. Ha a tábla is köztük van, akkor eggyel rosszabb.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3040) DittyCat válasza Fritz Teufel (#3038) üzenetére


DittyCat
tag

Pont kifogtál egy rosszat? Pffff... Vidd vissza, remélem a következő jobb lesz!

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#3041) Jester01 válasza Jim Tonic (#3039) üzenetére


Jester01
veterán

Már rajta lévő fájlok normális esetben nem tudnak sérülni, hiszen azoknak az összes adata és metaadata már a tárolón van. Csak akkor lehet probléma ha valahogy hibás információval felülíródik.

Jester

(#3042) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

no, jön a grincs és elsöpri végre a sudo-t? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3043) Jim Tonic válasza Jester01 (#3041) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez egyértelmű.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3044) Apollyon válasza bambano (#3042) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Debiannál azért mégis csak tudnak valamit, hogy az alap user mégsincs a sudoers között, ellentétben más disztrókkal.
Amúgy konkrétabban mire céloztál? :P

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3045) bambano válasza Apollyon (#3044) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

van egy speciális csoport a unixokban, a wheel, ezen csoport kezelésében találtak tegnap bugot. ezt nevezték el grinch-nek.
tizet teszek egy ellen, hogy nagy balhé lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3046) Rimuru válasza Apollyon (#3044) üzenetére


Rimuru
veterán

Amúgy telepítésnél te döntöd el hogy akarsz-e ott lenni.

Vigyázat, csalok!

(#3047) F34R válasza Apollyon (#3044) üzenetére


F34R
nagyúr

Az attol fugg a normalis distrokban sehol nincs jelen az altalad megadott user a sudoersben.

(#3048) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Holnap dél körül át kellene mennem az m3-ról Budakeszire.
szerintetek keresztül a városon vagy körbe az m0-n?
(kocsival)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3049) duo válasza bambano (#3012) üzenetére


duo
őstag

nem estem hasra egyátalán. de sztem akinek jutott tisztított ivóvíz meg gyógyszer a Bill pénzéből az -még- pont leszarja hogy mi gmo és mi nem szvsz.
persze tudomén ő a patás ördög de legalább csinál valami a pénzével. v.ö. "akinek nincs semmije, az annyit is ér"

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3050) bambano válasza duo (#3049) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a nem tisztán összegereblyézett zseton nem fehéredik ki attól, hogy valamit csinál vele.
egyébként meg: kalkuttai Teréz anya.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.