Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Jester01


Jester01
veterán

Ha már a zűrnél tartunk, a KSP kiválóan működik linux alatt.

Jester

(#1752) Apollyon válasza Jester01 (#1751) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Milyen furcsa egy felbontás ez.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1753) Fritz Teufel válasza Apollyon (#1752) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Mi van, feltalálták a 4:3-as HD monitort?

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1754) Jester01 válasza Fritz Teufel (#1753) üzenetére


Jester01
veterán

Meg az ablakkezelőt, hogy ne kelljen mindent full screen futtatni ;]

Jester

(#1755) Fritz Teufel válasza Jester01 (#1754) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Akkor legyen a terminál is legalább két promtos. Ne, hogy már ne tudjak egyszerre több műveletet végezni :P Ez lenne a fapad több asztallal :D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1756) Rimuru válasza BoB (#1740) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem Gentoo-t mond, második hely már elég szoros Debian, Fedora, Mageia, openSuse, Arch. (amúgy tényleg nem valami nagy durranás, telefonon még angolra se volt hajlandó átállni. ;])

Vigyázat, csalok!

(#1757) tvamos válasza Apollyon (#1748) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igy van... es ha kikapcsoljak a repo-t, tuti nem jonnek elo frissitessel problemak.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1758) Jester01 válasza Fritz Teufel (#1755) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, azt például úgy hívják, hogy multi tab terminál. ;)
Illetve ha a konzolra gondoltál ott meg ugye több virtuális konzol van.
Ja meg screen is

[ Szerkesztve ]

Jester

(#1759) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Most néztem, az elmúlt egy hónap alatt 401GB-on áll a feltöltés a Debian torrentnél.
Mivel netinstallos iso-ról van szó, ez egy 222MB-os file. Ez azt jelenti, hogy az elmúlt hónapban 1849-szer töltötték le tőlem a Debiant.

Ez úgy lehetséges, hogy a UPC most 1 hónapig (reklám, marketing célból) 120/10-es netet szolgáltat, így kb 1,2MB/s a feltöltésem, utána visszalassítanak 30Mbitre (3Mbit fel). Mivel a 30-as netet sem igazán használom ki, így fix hogy nem fogok nagyobb csomagra előfizetni, szóval nem hiszem hogy ez most megérte nekik, max a Debiant töltőknek ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1760) bambano


bambano
titán

megvertük Linust, lol :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1761) philoxenia válasza Fritz Teufel (#1755) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez inkább több asztal fapaddal...

Ez több asztal:

Mondjuk a fapad nem látszik... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1762) BoB


BoB
veterán

Shellcheck

Automata sh/bash script probléma feltáró.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1763) Tim82 válasza Apollyon (#1752) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ilyen felbontású IPS kijelzős noti előtt ülök éppen. Amúgy nem volt ez annyira ritka.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1764) Apollyon válasza Tim82 (#1763) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nice. Típus?
T500-ba van esély amúgy IPS kijelzőre? 15,4 – 1680x1050

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1765) Jester01


Jester01
veterán

PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND
6337 jtr 20 0 7000m 4.7g 47m S 180.4 30.0 13720:38 firefox

Juhééééé ... na megragadtam az alkalmat és egyúttal frissítettem is 31.0-ra ha már úgyis újra kellett indítani. Hátha végre egyszer megjavítják a memóriakezelést. :N

Jester

(#1766) Tim82 válasza Apollyon (#1764) üzenetére


Tim82
nagyúr

Adatlapom, R61-et nézd meg onnan, de amúgy egy T60-ból tettem át az IPS-t.

16:10 képaránnyal nincs tudtommal IPS panel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1767) Jester01 válasza Tim82 (#1766) üzenetére


Jester01
veterán

Az mondjuk mindig is érdekelt, hogy milyen panel lehet az én gépemben. Persze szétszedni nem fogom ;) Régi Dell Vostro 1700, 1920x1200. Amennyire a betekintési szögekból laikus módon meg tudom állapítani, szerintem nem TN.

Jester

(#1768) Tim82 válasza Jester01 (#1767) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pedig az lesz, TN-ből is van elég jó. LG-Philips gyártmányú, nagyobb felbontású panelek meg szokták közelíteni betekintési szögben az IPS-eket, színhűségben azért nem, de abban is tűrhetőek.

Egyszerűen 16:10 képarányú kijelzőből (a MacBook Pro Retina kijelzőket leszámítva) nem nagyon van IPS, legfeljebb 12" méretben (mint pl. Thinkpad X200 tabletnél).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1769) Apollyon válasza Tim82 (#1766) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Eh, gondoltam, de kár érte... az enyém sajna ritka rossz TN, előzőleg is TN monitorom volt, de ennek még annál is rosszabbak a színei. De legalább jó a felbontás.

(#1767) Jester01: Legfőképp alulról-felülről lehet megállapítani hogy milyen panel, ha torzulnak a színek, akkor az TN.
Mindamellett egy IPS kijelzőre jó ránézni, a TN képernyők nagyon fakók. Na a színek azok, amik igazán hiányoznak a CRT monitorok után...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1770) Tim82 válasza Apollyon (#1769) üzenetére


Tim82
nagyúr

T500-ban kétfajta panel van 1680*1050-es felbontással, a Samsung gyártmányú vacak, az LG-Philips viszont egészen jó. Utóbbi van az én T500-amban.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1771) Jester01 válasza Apollyon (#1769) üzenetére


Jester01
veterán

Az asztali gépemhez Dell U2412M van, az tuti IPS. Előtte meg PVA volt. A laptop ezekhez képest nem üt el jelentősen, leszámítva a matt és fényes bevonat okozta különbségeket. De elhiszem nektek, hogy egy jobban sikerült TN van a laptopban. Vagy vak vagyok és kár nekem minőségi kijelzőket venni :DD

Jester

(#1772) Tim82 válasza Jester01 (#1771) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem kell lebecsülni azt a kijelzőt, az én T500-amnak sem kell nagyon szégyenkeznie.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1773) tvamos


tvamos
nagyúr

Hasznal valaki ilyet adaptert?
Express Card USB 3.0x2 Port Adapter
Egy Dell E6420-ba szeretnem rakni, de ha nem megy Linux alatt, akkor meg keresgelek tovab...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1774) BoB


BoB
veterán

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1775) Tim82 válasza tvamos (#1773) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy hasonló külsejű, Asmedia chipsetes USB 3.0/eSATA kombó Express Card-os kártyát gond nélkül felismert és használt a Chakra Live az X200-amon.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1776) F34R


F34R
nagyúr

Ki emlegette a gentoo-t .... ? ;]

(#1777) kispx


kispx
addikt

(#1778) Vladi válasza kispx (#1777) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jáááá linux vírus!!! :Y

Jól nézzétek meg, mert 5-6 évig ilyet nem láttok. ;] :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1779) lionhearted válasza Vladi (#1778) üzenetére


lionhearted
őstag

NEM VIRUS-FREEEEEE, becsaapttaaaak!
Azonnal telepítek AV-t!!!!!

Janem.

Tegnap még működött...

(#1780) bambano válasza Vladi (#1778) üzenetére


bambano
titán

trójai

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1781) F34R válasza kispx (#1777) üzenetére


F34R
nagyúr

Kb ennek a hirnek annyi jelentosege van mint, hogy reggel megittam egy kavet........

(#1782) Vladi válasza F34R (#1781) üzenetére


Vladi
nagyúr

Sajnos a kávétól savam van, nem bírom inni. :(

Vagy most mi is a téma? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1783) lionhearted válasza F34R (#1781) üzenetére


lionhearted
őstag

Jó, hogy szólsz...

Tegnap még működött...

(#1784) tvamos válasza F34R (#1781) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nalam inkabb annak van jelentosege, ha nem iszok 6-8 kavenal tobbet...
De amugy mik ezek a Linuxos kartevok? Ugy emlegetik, mintha mintha minden heten felbukkanna par. Akkor most paraznom kell, hogy nincs irto, meg mindenegyeb programom? :F :Y :DD

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1785) F34R válasza tvamos (#1784) üzenetére


F34R
nagyúr

emberi butasag, gyarlosag, nem torodomseg. kb ennyi kartevo van linuxon.
az mas kerdes hogy egy normalis tuzfalat azert hasznalni kellene.
aki meg tul paranoias es biztonsagcentrikus az elszoszolhet luks-al meg egy hardaned gentoo-val.

(#1786) tvamos válasza F34R (#1785) üzenetére


tvamos
nagyúr

Inkabb paranoias vagyok, mint biztonsagcentrikus...
Telepiteskor beallitottam a valami tuzfalat, (sugo.ubuntu, askubuntu, vagy valami hasonlo alapjan,) de azota sem talalkoztam vele. Rosszul csinalok valamit?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1787) bambano válasza F34R (#1785) üzenetére


bambano
titán

az ellen, hogy saját akaratodból feltelepítesz egy programot, ami utána malware-nek bizonyul, semmilyen tűzfal sem véd.

hülyeségre nincs diéta.

a kártevők egy bizonyos részhalmazát ma már alig lehet megkülönböztetni a legális programoktól.

szerk: na jó, egy lényeges különbség van: sokkal egyszerűbb telepíteni, mint az ms programjait :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1788) F34R válasza bambano (#1787) üzenetére


F34R
nagyúr

en nem rakok fel semmi olyat amint nem ismerek, foleg azert mert nem w1nd0wsss!!!!4444 hasznalok. :D

(#1789) tvamos válasza F34R (#1788) üzenetére


tvamos
nagyúr

En meg azt az idoszakomat elem, hogy minden szir-szart kiprobalok.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1790) Fritz Teufel válasza tvamos (#1789) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Na látod, a vírusokkal is így vagyunk. Ki kell próbálni párat, hogy tudjuk, miről van szó ;-) Aztán majd leszoksz a dologról és átesel a ló túlsó oldalára és azon fogsz versenyezni a többiekkel, hogy kinek van vékonyabb rendszere, legkevesebb telepített csomaggal, maximális funkcionalitás mellett. Mert ugye, minél kevesebb csomag, annál kevesebb potenciális hibalehetőség (ha a kernelt elfogadjuk mint megbízhatóan biztonságos komponenst).

A napokban kérdezték tőlem (hölgy volt), hogy az mi lehet, amikor zárolva van a böngésző és a rendőrséggel fenyeget. Annyira megijedt, hogy ott helyben törölte a fél számítógépét. Most várja a rendőrséget vagy most akkor mi van? Tudom, nem szép dolog, de amikor elmesélte, elsőre nyerítettem a nevetéstől... :D már nem lesz efféle problémája.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1791) lionhearted válasza Fritz Teufel (#1790) üzenetére


lionhearted
őstag

"Mert ugye, minél kevesebb csomag, annál kevesebb potenciális hibalehetőség"

Ez így ebben a formában csak részben igaz. Még ha vannak is fetisiszták, két alapjaiban eltérő csomagkezelőt illetve a csomagok-szétbontásának mélysége nem befolyásolja sem a sebességét, sem a hibalehetőségét a programnak, oprendszernek. Ha külön lenne minden egyes fájl, akkor az mégis mi problémát okozna? Maximum, hogy elírják a függőségeket a csomagokban, de erre azért remélhetőleg gép figyel. :)

Tegnap még működött...

(#1792) Jester01 válasza lionhearted (#1791) üzenetére


Jester01
veterán

Nyilván nem egy globális állítás volt, hanem hogy egy adott rendszeren lehetőleg ne legyenek fenn fölösleges csomagok. Éééérted, parciális deriválás szélsőérték meghatározásra :DD

Jester

(#1793) lionhearted válasza Jester01 (#1792) üzenetére


lionhearted
őstag

Én ééééééétem, de itt nem egy ember van, aki simán összehasonlít egy Debian csomagmennyiséget egy Archhal, és csak azért váltani képes, mert a másikon 10-zel kevesebbel is "kijön".

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#1794) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Remek, jó kis vita van kialakulóban ;] :C

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1795) F34R válasza Fritz Teufel (#1790) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor lehet nyernek, mert megallna 3gb-nal /home -al egyutt

(#1796) lionhearted válasza Jester01 (#1792) üzenetére


lionhearted
őstag

Jut eszembe:
http://youtu.be/wuGyxqZuZjM

Tegnap még működött...

(#1797) tvamos válasza Fritz Teufel (#1794) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jaj! Megint flame cunamit gerjesztettem... Bocs!

Jut is eszembe... van itt egy alaplap, amit nagyon szeretnek kiprobalni. Nincs valami olyan disztro, mint a Raspbian a Raspberry PI-ra, hogy felteszem egy USB stick-re, es SSH-n tudom bizgetni a gepet?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1798) lionhearted válasza tvamos (#1797) üzenetére


lionhearted
őstag

Tudom, nevetséges ötlet, Debian? :DD

Mert nem igazán szűkítetted a kört azzal, hogy lehessen SSHzni...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#1799) tvamos válasza lionhearted (#1798) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ugy ertettem, hogy nem tudom osszekotni a TV/monitorral, mert nincs kabelem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1800) tvamos válasza lionhearted (#1798) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt olvasom, hogy installalom masik gepen (celszeruen mondjuk a notebookomon) egy USB stickre mondjuk a Debiant, vagy az Ubuntu servert, X nelkul, meg telepitem az SSH klinest, majd atteszem a sticket arra a gepre, amit ki akarok probalni, es kesz. Ez mukodik?

Es ezt hogy csinalom: "Just make sure not to install any proprietary drivers (video card, wireless mainly)"? Es miert baj az, ha fenn lesz a WiFi drivere?

Elnezest, nagyon sok a kerdes... azt hittem van valami "instant" megoldas, hogy letoltok valami speci "iso"-t, es pik-pakk...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.