Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23751) zsolthee válasza bluyoo (#23750) üzenetére


zsolthee
senior tag

Aki esztétikailag is jó gépet szeretne, a pénztárcájába kell nyúlni.
A 15k szerintem még elfogadható. És ebben még nincs benne természetesen a ventilátor, csak a rögzítő kapcsokat meg némi pasztát kapsz.
Egyre inkább tetszik. Must have! :)

(#23752) bluyoo válasza zsolthee (#23751) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk egy bordán nem sok tud elromlani. :DDD Szóval ha nem ódzkodik a használt dolgoktól ....
Milyen venti lesz rá? Ledes? Fekete vagy fekete-vörös? 120-as vagy 140-es?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#23753) tigerk


tigerk
tag

Hali
Adott egy Noctua NH-U9B SE2 hűtő a két alap ventilátorral.Ha intelburntestel (maximumon 6gb ramot használ) viszont 20 másodperc múlva már 87-90 foknál jár a processzor.Ez normális vagy valami el van rontva pl a pasztázással?(sima gagyi paszta 3 napja lett újrakenve).Igaz hogy nagyon rossz helyen van a hűtő (vízszintesen nem fér bele a lefogató az alaplapra ezért függőlegesen kellett beleraknom és az első ventilátor és a videókártya között kb 3 cm van, a gépház tetejében is van 2 ventilátor és a hátuljában is van 1 ventilátor ami a bordákról el és a gépházból kifújja a meleg levegőt).Netes tesztekben ilyen hőfokokról szó sincs.
Üdv
Tigerk

(#23754) zsolthee válasza bluyoo (#23752) üzenetére


zsolthee
senior tag

120-as LED-est szeretnék. Van belőle jó minőségű? A komolyabb gyártóknak nem igazán vannak ilyen jellegű kínálata.
A feketéből nem látszana semmi. :)

(#23755) tigerk válasza zsolthee (#23754) üzenetére


tigerk
tag

Hali
Én ilyenből vásároltam be de eddig nem tűnik rossznak igaz eléggé drága.[link]
Üdv
Tigerk

(#23756) bluyoo válasza zsolthee (#23754) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát akad, de idáig én kerültem ezeket a világítós ...ket. :DDD
BitFenix Spectre PWM 120mm Red LED de még inkább a BitFenix BFF-LPRO-12025R-RP (én ezt választanám) vagy a Cooler Master Jetflo 120 PWM Red ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#23757) 3.Aragorn válasza bluyoo (#23750) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Megtévesztett. :D
Pedig az azúrkék pci csatlakozókhoz illett volna az eredeti színe.

Amúgy most azon agyalok, hogy a Nanoxia DS5-ös házamba milyen lap passzolna színben. Fekete, méregzöld ventikkel. [link]
Zöldet kivéve mindenféle színösszeállítás van az ajánlottak között. :DDD Talán a sabertooth áll hozzá a legközelebb. Jó, nyilván nem ez lesz az elsődleges szempont, de ha már veszek, legyen szép is... :)

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#23758) bluyoo válasza 3.Aragorn (#23757) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Pedig az azúrkék pci csatlakozókhoz illett volna az eredeti színe." Ahogy emlékszem az enyémen az ezüst színű volt.
Akkor neked testhezálló lesz a Kingston HyperX LoVo kit az is szép zöld (ráadásul alacsony feszültségű 1.35V-os kit).
Szerintem ütősen nézne ki. :)

Bazinga!

(#23759) 3.Aragorn válasza bluyoo (#23758) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Bizony. Kérdés, még mindig az alaplap. :)

Nem minden vándorút céltalan...

(#23760) zsolthee válasza bluyoo (#23756) üzenetére


zsolthee
senior tag

Aludtam egyet a rendelésig :D
A "nagy varázsló" már el is küldte a futárral a Cooler Master Jetflo 120 PWM Red ventit és a Prolimatech Megahalems red hűtőt. Hétvégén fel is fogom pattintani az alaplapra. :))
Én sem rajongok a csicsás dolgokért, de ez még belefér...szerintem.

(#23761) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Nah ma elmentem a Corsair SP 120 HP ventikért (2db), és a Zalman Z11-Plusz-os kuckóba a meglévő 3 Zalman venti mellé, még bedobtam ezt a 2-t. Hát basszus nagyon brutálisan hűt.Legfontosabb hogy mostmár nem melegszik túl a VRM, így a proci nem throttlingol, meg az egész ház sokkal hűvösebb lett. Belső hőmérséklet 25 percnyi izzasztás (nonstopp 90% feletti cpu használtság) után sem ment 44 fok fölé. Bár a most beszerzett ventik nem annyira halkak mint amennyire fel van tüntetve a dobozon (ott 35db-t írnak, gyakorlatban 45 körül van 100%-on), de ez nem is probléma, a gépem meghúzva amúgy is kb ekkora db-n van, a probléma hogy az eddigi ventikkel ellentétben ez sokkal magasabb hangot ad ki. Nah mind1, emiatt nem fogom visszavinni/kiszerelni, inkább megszokom :D

Most így néz ki belülről. Bár nem annyira szép egyenletes látvány mint ami pár emberkének itt, de nah, legalább az enyém XD

[ Szerkesztve ]

(#23762) 3.Aragorn válasza Sotyks94 (#23761) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A lényeg úgyis az, hogy a légáramlás útjában ne legyenek kábelek. Nálad ez pipa. :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#23763) Sotyks94 válasza 3.Aragorn (#23762) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Hú, ha látnád a wiring spacet, teljesen telezsúfoltam, hogy elöl a lehető legkevesebb kábel menjen, de így a ház oldalát felrakni kész rémálom :D

(#23764) bluyoo válasza zsolthee (#23760) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Remélem elégedett leszel velük. :) Én a CPU hűtőre a BitFenix szélkavaróját fogom beújítani csak nem a LED-es változatot (már pár hete eldöntöttem).

(#23759) 3.Aragorn
Majdcsak sikerül dönteni. Kapkodni nem kell. :)

(#23761) Sotyks94
Már csak egy jó lap kell. :DDD

Bazinga!

(#23765) anytime válasza bluyoo (#23764) üzenetére


anytime
őstag

Melyiket veszed?
Nalam tegnap dolt el, hogy a TY-t cserelem Bitfenix-re.

(#23766) bluyoo válasza anytime (#23765) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A fekete BitFenix Spectre Pro PWM van tervezve de a fránya SwiF2 120P csak nem akar hangosodni/tönkremenni! :DDD Így egyelőre pénzkidobás lenne. :)

Bazinga!

(#23767) zsolthee


zsolthee
senior tag

Megvettem a Prolimatech Megahalems Red hűtőt használtan a Merlintől, de valahogy az egyik rögzítőcsavart nem kaptam meg. Pontosan ez hiányzik . A gumigyűrű sincs meg hozzá. :O
Próbálnak segíteni, nagyon korrektek, de egyenlőre még kétséges a siker. A gyártó más hűtőjével sem kompatibilis ez a rögzítés.

Ha valaki rendelkezik ilyen CPU hűtővel - és netán AMD platformon használja- , legyen szíves keressen meg privátban. Nagyon hálás lennék ha megvehetném az Intel-es lefogatáshoz szükséges alkatrészeket. Ebay-t is kutattam már, de hiába.
Köszönöm!
:R

[ Szerkesztve ]

(#23768) Rebbel


Rebbel
csendes tag

Hello!
Most ruháztam be egy új konfigra:
Alaplap: ASROCK H81M
CPU: Intel Pentium G3220 @ 3 GHz
Memória: 4GB Kingston 1333 Mhz
Hűtők: Gyári intel hűtő + 3000 RPM rendszerhűtő.

Valószínűleg nem frankó az, ha mind a két hűtőt folyamatosan maxon pörgettetem, de valahogy meg kéne oldani, hogy a hőmérséklet-növekedésre reagáljanak a hűtők fordulatszámban. A beállítást már megtaláltam BIOS-omban, de nem igazán tudom, hogy milyen lépésenként kéne beállítani. Tcase: 72°C

Most 65-65%-on [SpeedFan, zárójelben az AIDA64):
CPU Fan - 1600 RPM
AUX2 Fan - 2300 RPM

System: 33°C
CPU: 29°C (31°C)
AUX: 43°C (ha ez a motherboard: 33°C)
SMIOVT4: 34°C --- ezek egyáltalán mik?!
SMIOVT5: 34°C
SMIOVT6: 34°C
HD0: 30°C (31°C)
Core 0: 16°C (30°C)
Core 1: 16°C (31°C)

Valakinek ötlete? Addig nem is nagyon akarom terheltetni, meg ilyenek, mert az előző (Celeron 430) valószínűleg a túl meleg miatt ment tönkre, de ez nem biztos.....

(#23769) troll81


troll81
addikt

sziasztok egy csak a 4 pines csatlakozot vezérli az alaplai cpu csatlakozás? :F vagy nem azt szeretném elérni 2 db cpu hütö venti + a ház hátulja azonos fordulatszámon menjen valahogy köszi a segitséget elöre is :R

(#23770) chester91 válasza troll81 (#23769) üzenetére


chester91
senior tag

Szia!

Nos, nem értem teljesen, hogy mi a kérdés, de ami nekem eszembe jut, hogy vagy arra vagy kíváncsi, hogy több venti vezérelhető-e egy alaplapi csatlakozóról, vagy azt, hogy 3 pin-es ventit vezérel-e. Mind a kettő esetén igen választ kell adni. Viszont én kettőnél többet nem kötnék egyre, mivel nem feltétlen bírja el, bár függ attól, hogy mekkora éhsége van a ventiknek. Még ha egy csatlakozóra is kötöd őket, akkor is csak a 4 pin-es ventit fogod tudni vezérelni vele. Ha több 4 pin-eset raksz rá, akkor is vedd figyelembe, hogy esetlegesen más fordulatszám tartományba esik mind a kettő azonos fesz alatt. Szóval akkor tudod őket azonos fordulatszámon üzemeltetni, ha ugyan azon típusú, és/vagy ugyanolyan fordulatszámon üzemelő ventikről van szó.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#23771) troll81 válasza chester91 (#23770) üzenetére


troll81
addikt

szia igen van 3 pines ventim akkor az alaplap vezérli elvileg és max 2 venti javasolt egy helyre ez 2 db 14 cm es venti lenne a noctua bordára akkor ez igy megy a ház elejét szintén 2 db 14 cm es azt külön fogom akkor. köszönöm mindent meg válaszoltál :R

(#23772) chester91 válasza troll81 (#23771) üzenetére


chester91
senior tag

Nem-nem. A 3 pin-es ventit nem fogja az alaplapod vezérelni. A 3 pin és 4 pin-es ventik között a 4. szál jelenti ugyebár a különbséget, amely 4. szál a pwm szál, ergo ami miatt tudod szabályozni. A 3 pin-es ventit kettő esetben tudod szabályozni: beleraksz egy ellenállást, ami 5 vagy 7 v-os feszültségen fogja tartani a ventit, vagy valamilyen ventilátor szabályozót vásárolsz.

Szerk.: az előbb sajnos 4 helyett 3-as számot ütöttem, ami elírás, ne haragudj. Ebben a hsz-ben írtat vedd figyelembe a szabályozás kapcsán.

A vizsgaidőszak tanulsága, hogy inkább ne fórumozz, mert csak hülyeségeket írsz, és saját magadat is képen röhögöd néha :W

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#23773) bluyoo válasza Rebbel (#23768) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Miért nem telepíted a lap saját szoftverét? :F
Szóval próbálkozz az ASRock FAN-Tastic Tuning-al.

(#23769) troll81
Jó eséllyel vezérelni fogja a 3pin-es ventit is. Sajnos ezt csak kipróbálva tudhatod meg 100%-ra, vagy ha valaki már használja a lapot azzal a ventivel. Nálam gond nélkül működik a feszültségalapú szabályzás a 4pin-es kimeneten is.
Viszont ha már 4pin-es a lapod, egyszerűbb azt vásárolni. Ahhoz is kaphatsz Y elosztót (egyes ventilátorokhoz gyárilag is jár). Viszont ajánlott egyforma ventilátor mert ugye a fordulatszám visszajelzését csak az egyik ventitől kapja.
Az hogy egy fordulaton menjenek azt az Asus Fan Xpert programmal is meg tudod oldani, még ha külön csatlakozóról is vezérled. Bár nem árt ugyancsak egyfajta ventilátor mert ugye itt a fordulatszámhoz tartozó légszállítás lenne a lényeg. Az én gépemben a hátsó ventilátor kicsivel magasabb fordulatra van állítva mint a CPU hűtőjé.
A CPU hűtő csatlakozójára Y elosztóval több ventilátort is köthetsz, kettőt biztosan elbír a lap vezérlője. Volt fórumtárs aki 5-öt is rábigyesztett, de ezt nem javaslom a terhelés és terhelhetőség is változó.
"Csak példaként a Zalman ZM-FM2 külső szabályzója max. 6W-ot bír. A Coolink SWIF120P egymaga képes 3.96W-ot bekajálni max. fordulaton (12V és 0.33A mellett)."

(#23772) chester91
Miért ne vezérelhetné? Nálam is 4pin-es kimeneteken van három 3pin-es házventilátor. Még arra is képes hogy teljesen leállítja őket amikor nincs terhelve a vas.
"A 3 pin-es ventit kettő esetben tudod szabályozni: beleraksz egy ellenállást, ami 5 vagy 7 v-os feszültségen fogja tartani a ventit, vagy valamilyen ventilátor szabályozót vásárolsz." Vagy ha a lapod képes a feszültségalapú szabályzásra. Ma már a legtöbb lap képes rá.

Bazinga!

(#23774) chester91 válasza bluyoo (#23773) üzenetére


chester91
senior tag

Nos, ezt eddig nem tapasztaltam, nem is tudtam. Nemrég vettem új Giga alaplapot, de az sem vezérelte a 3 pin-es ventit. Pontosan hogyan csinálja, ha szabad kérdezni, mert azt tudom, hogy 4 pin esetén melyik mire való, de ha 3 pin-es kábel van rádugva, hogyan éri el a feszültségszabályozást az alaplap?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#23775) bluyoo válasza chester91 (#23774) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Asus Fan Xpert2 -vel szabályzom. Egy Coolink SWIF21201-et és két BitFenix Spectre-t. Mint írtam mindhármat 4pin-es kimeneten (nincs is más mind az 5 4pin-es).
Egyszerűen képes a feszültséget szabályozni azon a kimeneten ahol a PWM-es venti stabil 12V-ot kapna.
De Giga lappal is volt hasonló eset/kérdés. Meg is találtam, de a lap típusára nem emlékszem:
"Nem annyira ismerem a Giga 6-os sorozatú lapjait. De a felhasználói kézikönyvet el tudom olvasni .... ehhez nem kell szakértőnek lenni. :DDD
"CPU Smart FAN Mode
Specifies how to control CPU fan speed. This item is configurable only when CPU Smart FAN Control is enabled.
Auto
Lets the BIOS automatically detect the type of CPU fan installed and sets the optimal CPU fan control mode. (Default)
Voltage
Sets Voltage mode for a 3-pin CPU fan.
PWM
Sets PWM mode for a 4-pin CPU fan."
Szóval képes a feszültségalapú szabályzásra. Kérdés a házventit is szabályozza így vagy nem. Szóval a "puding próbája az evés" ... :DDD"

A te lapod vagy valami olcsósított darab, és tényleg nem tudja, vagy a ventivel van összeveszve.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#23776) chester91 válasza bluyoo (#23775) üzenetére


chester91
senior tag

Hát akkor ma is tanultam egy új dolgot :)) Köszönöm az infót. Eddig szentül hittem, hogy kizárólag 4 pin esetén képes az alaplap szabályozni, korábban, amikor figyeltem a topicot, senki sem világosított fel, ventivásárlásnál, hogy 3 pin-es esetén is tudok szabályozni :))

A "User's Manual"-ból az derül ki számomra, hogy nem képes a lapom 3 pin-es ventit szabályozni.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#23777) bluyoo válasza chester91 (#23776) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mert sok esetben úgy is van hogy nem képes rá a lap.
És amúgy is ésszerűbb olyan szélkavarót vásárolni amilyen a lap csatlakozása. Nekem is főleg azért vannak 3pin-esek mert az már volt, és a házhoz is azt kaptam. :)
Az én lapom UEFI-jében sincs lehetőség külön kézzel megadni a ventilátor típusát. Teljesen automatikusan kezeli. Ahogy néztem az új szériában már manuálisan is kiválasztható az UEFI-ben.
(IMG:http://2.bp.blogspot.com/-GWZR5BbL7WI/U1sewXSGsPI/AAAAAAAADk8/26zS3QpQAVI/s1600/140426002905.BMP)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#23778) chester91 válasza bluyoo (#23777) üzenetére


chester91
senior tag

Hát ez fergeteges :P Ilyenkor mindig az az érzés támad rám, hogy "Ülj le fiam, egyes!" :DD

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#23779) bluyoo válasza chester91 (#23778) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD Nem lehet már követni már az újításokat ... :)
Pl. már a CPU hűtő típusát is meg lehet adni az auto hangoláshoz. Bár azt nem tudom hogy mennyit ér a dolog, mindenesetre jónak tűnik. :DDD

De ezek a tulajdonságok gyártók és típusonként változók.

Bazinga!

(#23780) chester91 válasza bluyoo (#23779) üzenetére


chester91
senior tag

Ennek nem nagyon fogom az értelmét az az igazság. Mivel egy-egy elem hűtése az összes többi függvénye, mint a ház, vga, többi venti, táp, így akkor lehet értelme ennek az igen okos dolognak, ha minden egyes változót figyelembe venne, és ahhoz mérten automatán szabályozná az egész ház és annak elemeit. Nyilván ez sem biztos infó, mivel nem vagyok én azért annyira okos, de szerintem ekkor lehetne ennek a megoldásnak érdemi előnye.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#23781) bluyoo válasza chester91 (#23780) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Gondolom a lap VRM-jának beállításához és a CPU feszültség/órajel beállításához is köze lehet .... Ugye ez a beállítás az EZ Tuning Wizard része az UEFI-ben.
De amúgy már az én lapom is teljesen automatikusan lőtte be a ventiket. Lefuttat egy tesztet és beállítja a fordulatokat. Bár én kézzel módosítottam.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#23782) samu000


samu000
tag

Sziasztok!

Nekem egy Thermaltake v9 házam van, amiben jelenleg egy ventilátor sem 100% os, a tetején lévő 20cm es eltört, az első és hátsó csapágyas lett 3 év alatt.
Kérdésem, hogy megéri-e venni bele mondjuk 1 ventit előre vagy hátra, és egy 20 centiset.
Vagy venni egy tök új házat 20-25 körül, ami teljesen hangszigetelt, ellentétben ezzel amin még lyukak is vannak, + tető ventilátor nyílása, ami egyáltalán nem szigetelt.

Ilyesmi venti volt a tetején
ennél jobbat nem találtam a helyére, 10dB vel halkabb kis teljesítmény vesztés 10-15% árán

Előre vagy hátulra, ilyet
vagy ilyet kellene találnom, utóbbi nagyon vonzó maxon pörgetve 14dB.

Lényeg hogy ha már itt tartok hogy kicserélem halkat szeretnék venni, de vajon megéri-e beruházni egy zajszűrős szivacsos házba amibe alap ventik kerülnek, vagy inkább ilyen fajta alacsony zajszintű ventiket venni olcsóbban, és akkor elvileg nem lenne semmi ami hangot adna ki, és nem kellene a sok szigetelés. Ötletek?

(#23783) bluyoo válasza samu000 (#23782) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Nálam bevált a BitFenix Spectre, van 120, 200mm -es változata is (ha szükséges LED-es is). Vagy ha komolyabb légszálírásúra gondoltál a Spectre PRO de már 2X annyiért.
Nekem egy hangszigetelt BitFenix Ghost-om van (kicsit a kereteden felül) két BitFenix Spectre ventilátort kaptam hozzá, halkan teszik a dolgukat. Csak ajánlani tudom. Bár én felülre a rácsot használom, és a két ventilátor is de van helyezve (meg egy hátra). De így sincs por a gépházban.
Én nem bántam meg végül hogy befektettem egy új házba. Sőt utána már bántam hogy nem léptem meg hamarabb. :)
A Milyen házat vegyek? topic-ban kaphatsz még tippeket.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#23784) zsolthee válasza zsolthee (#23767) üzenetére


zsolthee
senior tag

Nem bírtam magammal a hétvégén.
A hiányzó alkatrészt legyártottam egy alaplapi távtartó csavarból és egy vastagabb lemezből. Egy sarokcsiszoló, egy fúrógép és egy óra munka kellett hozzá. :DDD
A JetFlo-nak azért van némi motorzaja, de nem vészes. BIOS-ban szépen leszabályoztam. Ekkora bordán nehezen dog felmenni a CPU hőmérséklete. ;]

[ Szerkesztve ]

(#23785) 3.Aragorn válasza zsolthee (#23784) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Képeket! :C

Nem minden vándorút céltalan...

(#23786) zsolthee válasza 3.Aragorn (#23785) üzenetére


zsolthee
senior tag

(#23787) lorcsi


lorcsi
veterán

rendszer hűtésre (winyó elé..vagy a ház hátuljába a meleget kiszívatni) még mindig a swif2 a tuti ?

a ház nexus prominent r
a csend ami lényeges lenne..

[ Szerkesztve ]

(#23788) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok!
Házhűtő ventilátorok elé milyen szűrőt érdemes tenni?
A ház az Cooler Master Centurion 590, a ventilátorok pedig a 2db gyári házhoz kapott, egy Arctic F12 TC (amiből még tervezek venni vagy 2 db-t) illetve egy [CM blue 12cm].
A ház elején lévő gyári "szűrők" megvannak, viszont azok nem nagyon szűrnek meg sok mindent. Próbáltam egy vékonyabb szivacsot is, de attól csak hangosabb lett (gondolom a levegő áramlása hallható). Esetleg van olyan megoldás amitől nem lesz hangosabb?
Néztem pl ezeket: [alumínium rács] , [link], vagy még a harisnyás megoldásra gondoltam.
Melyik lenne a legjobb (úgy hogy a levegőszállítás a legkisebb mértékben csökkenjen, de azért szűrjön is)? Ki mit használ szűrőnek?

[ Szerkesztve ]

(#23789) tornas válasza Sanki (#23788) üzenetére


tornas
őstag

"Melyik lenne a legjobb? Ki mit használ szűrőnek?"

Szúnyogháló esetleg.... :) Nem tömődik el olyan hamar...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#23790) Sanki válasza tornas (#23789) üzenetére


Sanki
addikt

"Szúnyogháló esetleg.... :)"
Ugye most (remélem) csak viccelsz? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23791) tornas válasza Sanki (#23790) üzenetére


tornas
őstag

Persze, persze...én sem gondoltam komolyan... :))

Az alumínium-rács szerintem vállalhatóbb, mint a harisnya, de ez csak az én véleményem.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#23792) Sanki válasza tornas (#23791) üzenetére


Sanki
addikt

Értem. Zajra esetleg nem tudod, hogy hangosabb lesz e?
Természetesen más véleménye is jöhet nyugodtan. Ne tartsa magába senki se. :D :D

(#23793) tornas válasza Sanki (#23792) üzenetére


tornas
őstag

Szerintem igen, mert a harisnya ugyebár sűrű szövésű így jobban leronthatja a venti légszállítását. Így az halkabb lehet, mint ha az alu-rácsot használnád, aminek ritkább a szövése és kevésbé rontja a légszállítást (jobban megmarad a venti szélzaja, sőt még erősödhet is).

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#23794) Sanki válasza tornas (#23793) üzenetére


Sanki
addikt

Na, akkor már tényleg nem tudom mit kéne.
Esetleg egy alu-rács+ feszes harisnya kombó? :DDD

(#23795) 3.Aragorn válasza Sanki (#23792) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nálam a harisnyás megoldás bevált. Extra szélzajt nem generál, mert a szálak rugalmasak, így nem süvít közöttük a szél, a sűrű szövésnek hála sok mindent megfognak.

Nem minden vándorút céltalan...

(#23796) Sanki válasza 3.Aragorn (#23795) üzenetére


Sanki
addikt

Értem, köszi.
A felfogatást mivel oldottad meg, hogy ne érjen a ventilátorhoz?

(#23797) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Őt szeretném egy-két ventivel hűteni! Hova, mennyit és milyet érdemes beszerelni a legjobb hűtés érdekében? Ár/érték arányban korrekt ventiket szeretnék beletenni... ha jól emlékszem a Coolink az nem egy rossz márka...
Ezeket néztem:
Coolink ventilátor 12 cm
Sharkoon 14cm Silent Eagle 800

[ Szerkesztve ]

(#23798) 3.Aragorn válasza Sanki (#23796) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha megfelelően kifeszíted és szigetelőszalaggal rögzíted, nincs az az szélgép, ami be bírná szívni. Leteszteled max fordulaton és ha bírja, kész. Esetleg vannak ezek a klasszikus venti védőrácsok, ilyet is lehet használni, ha van.

Nem minden vándorút céltalan...

(#23799) bargeszt


bargeszt
tag

Helló!
Egy matterhorn bordát szeretnék hűteni két venti között vacilálok, de elfogadok más alternatívákat is.
[link]
[link]
Léci segítsetek. Kösz.

(#23800) Compika válasza bargeszt (#23799) üzenetére


Compika
aktív tag

Ha ezt elolvasod megtudod hogy milyen venti kell neked http://shellkretor.hu/index.php/ventilator-teszt/venti-teszt-cpu-bordan-2013

[ Szerkesztve ]

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.