Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20101) Ribi válasza Darko_addict (#20100) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát ha nálad kérdés, hogy melyik a hiteles, ha valaki leteszteli és megy, vagy amit valaki leír, akkor nem tudok segíteni. :U
Azért írnak 7V-t, mert ott már garantáltan megy.

[ Szerkesztve ]

(#20102) SSJmeszes válasza Ribi (#20089) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Félre értettél.
Tehát az AC is kb ennyi levegőt mozgat meg.
És az ~2000ft, ez meg több mint duplája.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#20103) Ribi válasza SSJmeszes (#20102) üzenetére


Ribi
nagyúr

Míg nincs teszt, felesleges a gyári adatokat nézegetni.
Lehet jóval halkabban tudja ugyanazt a levegőt megmozgatni. Az is lehet tényleg overpriced. De teszt nélkül állítani bármit is balgaság.

(#20104) SSJmeszes válasza Ribi (#20103) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Nem akarok vitába keveredni véletlen sem.
De azt azért erősen kétlem, hogy jobb lenne, mint ami le van írva már csak azért is mert a gyártók így lényegében maguk ellen beszélnek. Tehát kisebb adatnál értem hogy kamuznának. Már, ha érted mire is gondolok végül is!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#20105) Ribi válasza SSJmeszes (#20104) üzenetére


Ribi
nagyúr

Teszteléseknek van metódusa. Ez lehet corsairnél máshogy megy. Emiatt nem igazán érdekel mit adnak meg. AC venti gyári 74 CMF, tesztben mértek 48-at, mert más a mérési metódus. Többinél sincs megszabva fix metódus, mindenki úgy csinálja ahogy tetszik. Innentől nem lehet összehasonlítani az értékeket. Szóval mind1 kamuznak vagy sem. Teszt.

(#20106) proci985 válasza Ribi (#20105) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pontosan, csak a teszt.

venti indulási feszültségre megint teszt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20107) Darko_addict válasza Ribi (#20099) üzenetére


Darko_addict
őstag

Néztem sokat, de nem találtam jobbat, mint 3V-ről indulást.

Köszönöm!

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#20108) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv újra

Ezt találtam még a Mini Kaze helyett. Mi a véleményetek? Adatok alapján jobbnak tűnik és olcsóbb.

Minél halkabb 60 mm-es venti kéne, 10 CFM felett.

Switch Tax

(#20109) proci985 válasza MasterMark (#20108) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez jobb, 20 helyett 25mm vastag, noiseblockerek pedig eléggé jók.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20110) haddent


haddent
addikt

Sziasztok
szerintetek egy Noctua NH-D14 alját érdemes polírozni? Aki ismeri ,tudja, hogy gyárilag recés. Elvileg ez direkt van, de vajon hogy jobb?

(#20111) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A SWIF egész jó lett, úgy érzem csendesebb lett, s jobban is hűt, mint az alap aerocool.

Kéne még egy jó 140-es is. Sőt, az egyik legjobb kellene, legdurvább esetben 5000-ért. Csendesség/erő a két szempont.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#20112) proci985 válasza haddent (#20110) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

2 foknál többet nem hinném nyernél vele. plusz hosszú távon el fog színeződni a talpa.

ha polírozod, akkor érdemes egyébként a procit is, 3-5 fokot nyerhetsz reálisan összesen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20113) szab.tam


szab.tam
nagyúr

lejárt lemez, de imádom a témát. :D

valamit meg akartam nézni a nagy gépen. procifogyasztás, stb.
kis linx, miegymás.
aztán úgy felejtetem, mert a tv-t átnyomtam tv-re...
amikor visszamentem, ezt találtam egyóra múlva idle visszahűlve. a gtx480 37 fokon sem olyan rossz. ez a gép elavulhat, de sosem fogom szétszedni. :N
1x majd a passzív hűtésű múzem fő darabja lesz.... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#20114) Drizzt válasza Drizzt (#20111) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Up. Valaki egy jó 14-est? Noctuát érdemes venni, vagy van olcsóbban is ugyanolyan jó más márkából?

I am having fun staying poor.

(#20115) haddent válasza Drizzt (#20114) üzenetére


haddent
addikt

Én Noctua -ra szavazok, de úgyis le leszek ugatva, hogy milyen csúnya, túlárazott és hogy a mittomén milyen csingcsangcsung sokkal szebb jobb olcsóbb.

(#20116) proci985 válasza Drizzt (#20114) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Noctuát ne vegyél, a 140esük közepes eresztés, nem éri meg az árát.

TY140 ha elfér. ha nem, akkor Scythe Kaze 140.

haddent: a Noctua 140ese kb a harmadáron lévő ventik szintjén van, tényleg nem éri meg az árát a 120asokkal ellentétben.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20117) BecX


BecX
csendes tag

Üdv...
Azzal a problémával jöttem a topicba, hogy a segítségeteket kérjem. Csatolt képen látható a probléma. A ram túl közel van a hűtőhöz, így a scythe ventilátorát másik oldalra kell szereljem mint ahol levegőzés szempontjából az jó lenne. Még nincs meg a házam, kb 1 hétig azon kívül fog üzemelni a cucc, de nem szeretném hazavágni a ház szellőzését. Kérdés tehát adott, melyik oldalra tegyem a ventit?

BecX

(#20118) torcsrent válasza BecX (#20117) üzenetére


torcsrent
csendes tag

Ez egy Ninja 3, ugye?
Told feljebb a ventit, vagy akaszd fentebbi lamellák közé a drótot.
Ha ez nem tetszik, akkor maradjon így ahogy most van, csak fordítsd meg a ventit, és akkor szívni fogja a bordáról a meleget (bár ez esetben lehet nem fog beférni a hátsó házventi).

(#20119) BecX válasza torcsrent (#20118) üzenetére


BecX
csendes tag

Az nem opció, hogy a látható oldalra tegyen a ventit? Igen, Ninja3

BecX

(#20120) torcsrent válasza BecX (#20119) üzenetére


torcsrent
csendes tag

Told feljebb a ventit, vagy akaszd fentebbi lamellák közé a drótot.

(#20121) bluyoo válasza BecX (#20117) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tedd arrébb a RAM-ot :DDD
(#20119) BecX
Ha a házadon van felül is ventihely talán még jobb is.De akkor is inkább a túloldalra (töltsd ki az adatlapod).
"Még nincs meg a házam" bocs elsiklottam felette.Szóval ha ilyen kialakítású házat nézel akkor járható út.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#20122) BecX válasza bluyoo (#20121) üzenetére


BecX
csendes tag

Hasonló lesz... bitfenix shinobi... remélem így feljebb tolt ventivel elfér majd benne :-\

BecX

(#20123) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Van egy miniATX házam ami teljesen zárt, az oldalán illetve a hátulján van hely 8 centis hűtőventillátornak. Mivel a VGA-m eléggé melegszik ezen szeretnék javítani a házhűtéssel. Hogy érdemes megoldani?

Oldalra vagy hátulra érdemes rakni?

PH! addikt since 2004

(#20124) hermanyi válasza Tomics (#20123) üzenetére


hermanyi
őstag

Vegyél új házat ,cseréld le a VGA-d nem melegedősre :D
De ha egyiket sem szeretnéd akkor mind 2 helyre tegyél be egy egy ventit hátsó kifelé szívja a meleget a házból az oldalsó pedig a hűvösebb levegőt juttassa a házba .
De sok javulást ne várj tőle :N

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#20125) Tomics válasza hermanyi (#20124) üzenetére


Tomics
addikt

Értem. Akkor jobb ha egyszerűen leszedem az oldalát a háznak :D Csak akkor porosodik.

PH! addikt since 2004

(#20126) hermanyi válasza Tomics (#20125) üzenetére


hermanyi
őstag

Elmész tescoba veszel szúnyoghalót "dobozos rögzítő szalaggal " 100X100-as és felteszed az oldala helyére és megúsztad szerintem 600 huf-bol és a por 3/4 .de kizárva :D

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#20127) blasko92 válasza Tomics (#20125) üzenetére


blasko92
őstag

Pontosan milyen házad van?

Moddolásra mennyire vagy hajlandó? :)

(#20128) Tomics válasza hermanyi (#20126) üzenetére


Tomics
addikt

Ja. Elé meg egy forgós asztali ventillátor és kész is a modding ;] :D

blasko92:nagyon xar. codegen mATX legolcsóbb, nem tudom már a pontos modellt. meghalt a notim és kellett gyorsan egy új gép, a leggagyibbat vettem, de néha játszanék rajta és akkor eléggé felmelegszik a videókari (msi 6850 oc)

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#20129) blasko92 válasza Tomics (#20128) üzenetére


blasko92
őstag

Szerkeszd át 12-es ventikre :) Előre meg hátulra is tegyél be azt.
Halkabban több levegőt szállít, jobb lesz a huzat hatás.

Még megpróbálhatod a kábeleket is elrendezni oldalra, hogy az se állja útját a levegőnek.

(#20130) bluyoo válasza Tomics (#20128) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem az igazi nagyon hangos és az alaplapról sem lehet vezérelni. :DDD

Bazinga!

(#20131) blasko92 válasza bluyoo (#20130) üzenetére


blasko92
őstag

Manual PWM :DDD

Ha lassítani akarod, akkor bedugsz egy botot, amivel lassítod a propellert :DDD

(#20132) Wind-Storm válasza Tomics (#20128) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Olcsó és jó, lehet vinni! Még nem kelt el :DDD ;]

(#20133) bluyoo válasza blasko92 (#20131) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Manual PWM" LOL ez ott volt! :DD

Bazinga!

(#20134) Wind-Storm válasza bluyoo (#20133) üzenetére


Wind-Storm
őstag

De hát ott vannak rajta a sebesség változtató gombok :o:C

(#20135) blasko92 válasza Wind-Storm (#20134) üzenetére


blasko92
őstag

De az nem fokozatmentesen állítja az rpm-et :D :P

Ezért kell ehhez egy precíziós műszer :K

(#20136) Wind-Storm válasza blasko92 (#20135) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:DDD

(#20137) KissLucifer


KissLucifer
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném segítségeteket kérni.
Adott egy BTX-es házikó és hűtés.
Szeretném kicserélni benne a procit, amihez elvileg (egyesek szerint igen, mások szerint elég a gyári) le kéne cserélni a proci hűtőbordáját is. Viszont sehol a neten nem találok hozzá bordát, ha igen iszonyat drágán. Sajnos a proci gyári hűtője nem jó hozzá.

Kép alapján, ha előre a gyári ventillátor elé közvetlen (rá csavarozva) raknék egy ventit, ami értelemszerűen ugyanabba az irányba színá a levegőt, az segítene több levegőt juttatni a bordának?
Ha hátra beraknék még egy ventit, ami a házból szívná kifelé a levegőt, az még többet segítene az áramlásban? Egyáltalán érdemes?
Sajnos nem értek hozzá. Most először van btx-es gépem.

Segítségetek előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#20138) sinya85 válasza KissLucifer (#20137) üzenetére


sinya85
senior tag

Ha a gépház oldalát a helyén tartod, akkor mindenféleképp javít valamit. jobb lesz a szellőzés az biztos. a hűtés meg maradjon a régi. ha kevés lenne majd ráérsz gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#20139) kissadam22


kissadam22
tag

Sziasztok. Leszeretném cserélni a gyári x4 965 ventilátorát mert hangos. Milyet vegyek
Koszi

(#20140) robisz


robisz
senior tag

Sziasztok!

Hátha valaki belefutott már hasonló problémába. Vagy egy aftermarket VGA hűtöm amit nem tudok feltenni a kártyára mert a lefogató keret nem kompatibilis. Ha le tudnék gyártatni egy egyedi keretet, akkor tökéletes lenne a hűtő. Amire szükségem van az nagyon egyszerű szerkezet, egy néhány mm vastag fémlap középen egy lyukkal a GPU-nak és 8 furattal a megfelelő helyen a csavaroknak. Van valakinek tippje, hogy hol foglalkoznának ilyesmivel?

Köszi!

(#20141) Merlinclub válasza KissLucifer (#20137) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A BTX kicsit rázósabb dolog. Vannak házak, amihez csak a saját coolerét tudod tenni, van amin bármit.
Milyen masina ez, ki csinálta? Gyári Dell?

(#20142) KissLucifer válasza Merlinclub (#20141) üzenetére


KissLucifer
csendes tag

Igen, dell gx 620-as.

(#20143) Gyufaaa válasza bluyoo (#20130) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD Az de komoly. Egy hűtés mindenek felett! :C

(#20144) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

AC ventikről kérdeznék.
Itt vannak a ventik és a sima 3pin-es a pwm-es meg 4pin-es. Hogy is van ez akkor? :F
Elvileg a 3 pin-es is pwm-es vagy nem? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20145) bluyoo válasza Speeedfire (#20144) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem a 4 pin-es csak a PWM-es.A 4. szál a PWM vezérlőé.A 3 pin-esek "csak" feszültséggel szabályozhatók azon meg a 3. a fordulatszám-visszajelzéshez kell.
(#20143) Gyufaaa
:DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#20146) Speeedfire válasza bluyoo (#20145) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Kicsit jobban kifejtenéd ezt nekem?
3-4 pin az a pwm, a fix pedig elvileg a 2 pin-es. Legalábbis én ezt, mindenütt így láttam eddig.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20147) bluyoo válasza Speeedfire (#20146) üzenetére


bluyoo
nagyúr

1-2 vezeték -,+ pólus ezek is szabályozhatók feszültségszabályzással (pl. tápoknál).A3. fordulatszám-visszajelzés.A 4. a PWM vezérlőé.
Értelemszerűen ha nincs 4. akkor nincs PWM.

Bazinga!

(#20148) Speeedfire válasza bluyoo (#20147) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ahhh, fordulatszám visszajelzés. Köszi az infót. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20149) bluyoo válasza Speeedfire (#20148) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen ha érdekel kicsit bővebben a PWM szabályzásról.

Bazinga!

(#20150) Hell


Hell
tag

Sziasztok!

Adott egy DTK CAS-AW09 microATX ház, egy Phenom II X4 955 Proci 3,2 GHz alapon és egy 6850-es kártya. Elöl lent (be) és hátul fent (ki) egy-egy 8cm-es (5V) ZM venti szellőztet a 12 cm tápon kívül. Elvileg van kereszthuzat.

Játék közben iszonyat hangos a gyári procihűtővel a rendszer. Mit ajánlotok, amivel halkabb lehet? Van értelme egy kis házba belerakni egy nagy ventit? Egyáltalán beférnek-e?
Vortex Plus, Freezer 13 CO, Hyper 212 EVO, Freezer 13 Limited Edition.

Üdv, Hell..............................................BC2, BF3, BF4 nick: WarthogHell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.