Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20051) proci985 válasza Ribi (#20050) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

várd meg a TY140et, ha nem kell nagyon sokat várni. négy hetet én még várnék... vagy ha muszáj, akkor a Scythenek van egy 120as helyekre felfogatható 140es modellje. lehet azt is szabályozni kell a TY140hez hasonlóan, de csendmániás fórumtársak nagyon meg voltak elégedve vele, szóval szerintem ajánlható.

ha nem akarsz szabályozni, akkor a Noctuának van jóféle 800asa, de az drága. Scythe SFlex egy hajszállal jobb, szintén 800as. illetve Gentle Typhoon széria még remek, ez a három közül a legjobb, de új és relatíve drága, még az előző kettőhöz képest is. Thermalright FDB széria átmatricázott SFlex, de nem mindig kapható. Papst 4412 széria szintén jó lehet, de nagyon nehezen beszerezhető (hint: van egy gyáruk ahol elvileg árulnak is Budapesttől délre) és drága, egyes modelleknél pedig volt kattogás, egyébként viszont az egyik legmegbízhatóbb modellek a piacon (értsd a 4+éves itthonim semmit nem változott karakterisztikában).

ha szabályozol, SFlexből az 1200as ajánlott 5Vn, Noctuát nem ismerem. Papstból elvileg a 4412F/GLL lesz jó, F/GL ~660rpmig megy le 5Vn.

egyébként Be Quiet! ventikről hallottam még, hogy eléggé jók. ilyet nem teszteltem, de a motorjukat szeretik. Prolimatechet szintén hallottam, hogy ajánlják. német oldalakat érdemes megnézni, pár közülük extrém alapos.

aztán persze ott a Swif2 1200 (800rpmes!). hangban nem rosszabb egy SFlexnél, csak éppen 25-35%al kevesebb levegőt mozgat. az már azért úgy jelentős. talán házventinek azért elfogadható, de bordára nem ajánlott, hacsak nem pushpullban. tetejében drágább is a sokkal jobb TY140nél, bár az Sflex árának kb a felébe van.

ami a TYnek a lényege, hogy nagyon jó a csapágy és eszméletlen a karakterisztikája. az egyik legjobban lassítható, legalacsonyabb indulási fordulatszámú, nincs motorzaja, nincs kenési zaja, nem zörög, nem kattog, remekül viszi a levegőt, könnyű. a procihűtőmön egy SFlex tandemet is levert párban... amik ugyan nem tökéletesek tandemre, de azért mégiscsak eléggé jónak számítanak. ja és Magyarországon olcsók. ami ismeretlen, az az OEM. az FDB szériát a Scythe gyártja valszeg (vagy a Sony?), TY150 San Ace, de a 140 nem derült ki. 100,000 órás MTBF érték jól hangzik, a Thermalright meg nem szájkaratéval lett az egyik legjobb léghűtések gyártója.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20052) tilinko70 válasza proci985 (#20051) üzenetére


tilinko70
csendes tag

TY ből létezik a 14cm-es ből kék ledes?

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#20053) proci985 válasza tilinko70 (#20052) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem. ledes venti nagyon kevés normális van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20054) tilinko70 válasza proci985 (#20053) üzenetére


tilinko70
csendes tag

értem.tudnál ajánlani nekem ház ventit.14 cm-es ledes kellene felülre.nem kellene óriási teljesítmény inkább halk legyen.cm 690II advanced házról van szó,és egy i5 2500 ,vga nélküli konfigba,amibe nagyon jók a hőfokok.kár hogy Revoltec Air Guard-ból nincs 14cm-es ledes.előlre most azt vettem a házba,és meglepően halk és jó ár értékű venti.Esetleg valami ötleted?lehet nem pwm-es verzió is.

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#20055) greenmelon94


greenmelon94
tag

Noctua NH-D14-ről kérhetnék véleményt? A nagyobb tesztoldalakon dicsőítik, azt tudom, de pár "zugtesztelő" oldalon olvastam már olyat, hogy az Alpenföhn Brocken jobban hűt, meg hangosak a ventijei, megy hogy a nem egyenletesen hűti a procit a tömege miatt, és hát elültették a bogarat a fülemben...

Illetve ami nagyon érdekelne vele kapcsolatban: álló házban nem vetemedik tőle az alaplap? :F

(#20056) Ribi válasza proci985 (#20051) üzenetére


Ribi
nagyúr

Leteszteltem az otthon található 12-es hűtőimet, hogy mégis milyenek.
Volt egy yateloon D12SH talán. Hát az 5Vn már vagy 1000-1200 körül pörgött, szóval kicsit hangos volt szegény. Valszeg ezért is szedtem ki a tápból anno. Illetve volt egy elég fura szélzaja. Ez valahol 3V körül kezdett megszűnni, de ekkor már nem is szállított sok levegőt.
Volt 2 spire venti, ledesek. Hát azok valami katasztrófálisak. Asztalon voltak és úgy zörögtek hogy juj. De kezemben is szörnyű hangjuk volt. No comment kategória.
Egy glacialtech venti. Ez szerintem kissé kikopott egyik irányba, mert ahogy forgattam, egyik állásban furi hangja volt, 90 fokkal elforgatva pedig csendes. Szóval ez volt az első ami átment nálam csendességben.
Zalman ZM-F3 még a régi fajta (azthiszem most már van 2 féle új is). Ez sem volt rossz alapból, csak megint az asztalon volt hangja rendesen. Amint felemeltem, csendben volt. 5V-n ez sebességben megintcsak kicsit gyorsan forgott számomra, olyan 1000 körül lehetett. Alatta egész halk volt, csakhát PCben nehéz 5V alá menni.
Még annó vettem egy Englide ventit. Ez megint baromi csendes volt, illetve az asztalon is nagyon csöndben volt. Egyetlen gondom az volt vele hogy ugyanolyan szélzaja volt mint a Yate Loonnak. Mint a régi propelleres repülőknek. Azt a tipikus gyors puffogó hangot adják.
Pedig nagyon rendben lenne.
Tesztnél furi volt, hogy az asztalon hagyva némelyik igencsak rázkódott és durva zajt generált. Felemelve viszont "én tompítottam" és csendben volt.

Nem a legmárkásabb ventik, de mivel ennyi szívás van a nem annyira márkásakkal, így inkább veszek Swif2-t, mert ha veszek vackot akkor az mégtöbb kidobott pénz. Szóval inkább legyen picit drágább, de az legyen jó.

(#20057) tilinko70 válasza Ribi (#20056) üzenetére


tilinko70
csendes tag

Swif2 jó döntés :K köszi a tesztet.

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#20058) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok nekem cf-hez kellene valami megoldás hogy az alsó kártyát hűteni tudjam nem veszélyes a hőfok de azért jó lenne kicsit hűsíteni.Mostani állapot [link]
Felső 32c
alsó 45c
alap járaton.

(#20059) bluyoo válasza perfegor17 (#20058) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Lehet egy új (jól szellőző) házzal kellene kezdeni.Pl.: Bitfenix Merc Alpha (már 10e körül kapható)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#20060) kisfer


kisfer
aktív tag

Sziasztok most készülök venni a házamba pár ventit és láttam hogy van többféle csapágyas, melyiket hol érdemes használni a házon belül?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#20061) proci985 válasza Ribi (#20056) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a Glacialtech csúszósa remek, jó légszállítás, jó hang, 2000huf alatt pár éve messze a legjobb vétel volt.

namost: általában a jobb ventik nem rezonálnak. vannak kivételek (antec 140esek picit rezonálósabbak), de a TY és a swif nem ilyen.

mennyi volt az a fordulatszám, ami Neked még elfogadható volt?

tilinko70: leszabályozva talán valamelyik CoolerMaster (nem az igazi, de elfogadható és ledes), meg mintha az Antecnek is lenne ilyen ventije. de szerintem inkább vegyél egy 800rpmes Scythe Kaze 140est.

kisfer: házba gyakorlatilag mindegy. sleeveknek rövidebb az MTBFje mint ballosoknak (kivéve FDB), de halkabbak. azt lehet mondani, hogy a jobb ventik az FDB/2BB párosból kerülnek ki, de ez sem mindig igaz: Arctic Cooling F széria FDBs, és nagyon gyenge a csapágyazásuk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20062) proci985 válasza perfegor17 (#20058) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jobban szellőző ház segít.

greenmelon94: nézz ventifordulatszámokat is. a Noctua remek borda, a lap nem hajolhat el tőle (4 éve van kiló fölötti hűtőm hasonló méretben), a ventijei meg eléggé jók azért.

ha jobb kell, akkor ne Brockent vegyél, hanem egy Thermalright Silver Arrowot.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20063) hermanyi válasza proci985 (#20062) üzenetére


hermanyi
őstag

Ej ej ilyet írni ,hogy ne brockent ,hát szabad ? :N
Brocken elver mindent minden körülmények között ,még a D14 et is megalázza :DDD

SA-val egyetértek nagy szeretettel használom :D

Tényleg jó a brocken aláírom de nem minden körülmény között .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#20064) Ribi válasza proci985 (#20061) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pontos fordulatszamot nemtudok, mert csak feszt állitgattam. Nem a gépben volt, külön tápon csavargattam. De olyan 1000 körül lehetett a glacialnal is, meg ebből következtetve tippeltem a többi fordulatszámát.

(#20065) proci985 válasza hermanyi (#20063) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:DDD

persze, nem rossz a brocken, de nem csúcskategóriás. kontextussal meg vigyázni kell ezért is, a D14 ventije egyáltalán nem rossz, csak felsőkategóriás ventik között van jobb is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20066) proci985 válasza Ribi (#20064) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha 1000 rpm körül már Neked halknak számít, akkor 12Vről bármelyik minőségi 800as venti jó. vagy az 1000res Thermalright FDB, ha találsz.

de én még mindig a TY140 megvárására és leszabályzására szavazok.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20067) Ribi válasza proci985 (#20066) üzenetére


Ribi
nagyúr

De még mindig nem fér bele, de ezt má mondtam :)

[ Szerkesztve ]

(#20068) kisfer válasza proci985 (#20061) üzenetére


kisfer
aktív tag

Üdv.

Köszi, de leírnád ezt magyarul is nekem?

A legjobb lenne ha valaki leírná milyenek vannak és melyiknek mi az előnye hátránya példát is írna.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#20069) proci985 válasza Ribi (#20067) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tényleg. fáradt vagyok kissé.

na szal Thermalright FDB 1000rpm, Scythe Sflex 800rpm, Scythe Sflex 1200rpm leszabályozva, Scythe Gentle Typhoon 1000rpm alatti modellek, ha légszállítás annyira nem fontos és olcsóbb kell akkor Coolink Swif2 1200. utóbbi boltok jórészében van, Scythe/Thermalright beszerezhetősége macera.

kisfer: ha ez bonyolult, akkor ne foglalkozz a csapágyazással, házhűtőknél gyakorlatilag a légszállítás lényeges, meg az MTBF bizonyos keretek között. utóbbi függ a csapágyazástól, de a rendesebb ventik úgyis 60-150.000 óra között vannak.

csapágy hat hangra, de igazából egy modern spéci csúszócsapágyas venti is lehet kegyetlen hangos, és egy szimpla csúszó, de még golyós megoldás is lehet relatíve halk.

a legjobb ventik között a piacon egyébként van speciális csúszógcsapágy (Fluid Dynamic Bearing - Scythe SFlex, Hydro Bearing - Thermalright TY140, Sintec sleeve bearing - Papst 4412), golyós (two ball bearing - Scythe Gentle Typhoon) és mágneses (Noctua és egyes Papst modellek) is. gyenge venti van szintén mindből talán a mágneses kivételével, de az speciális és drága.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20070) greenmelon94 válasza proci985 (#20062) üzenetére


greenmelon94
tag

Köszi szépen! :R
Megnyugtattál. :)

(#20071) hitman,


hitman,
őstag

Tényleg nem találok sehol Thermalright Archon hűtőt....
A Pc Gearben van de 1-2 hét mire jön nekik az enyémet meg már pár nap múlva vinnék :F

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#20072) proci985 válasza hitman, (#20071) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gyárihűtő addig átmenetileg?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20073) hitman, válasza proci985 (#20072) üzenetére


hitman,
őstag

Hmm....elnézést hogy ekkora suttyó vagyok, de tényleg itt van a szekrény tetején :K :K

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#20074) proci985 válasza hitman, (#20073) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:D

igazából pcgear és merlin a két bolt Magyarországon, ahol árulnak Thermalrightot. szóval ha egyiküknek sincs, akkor sajnos várni kell. gyári hűtő nem az igazi, de tuning nélkül intellel azért két hetet ki lehet vele bírni szvsz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20075) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Tudtok ajánlani nagyon halk 60 mm-es ventit? Amit áramon keresztül is lehet szabályozni.

Switch Tax

(#20076) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Adott egy Acer Aspire One ZG5 netbook, benne egy Atom N270-es procival.
Mekkora lenne ennek a procinak a normális hőmérséklete Xp alatt üresjáratban?
Jelenleg a cpu(tok) 53 fokos, a mag 67 fokos. Ez magasnak számít? Lehet, hogy egy újrapasztázás ráférne?

(#20077) proci985 válasza MasterMark (#20075) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

scythenek elvileg van ilyenje.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20078) MasterMark


MasterMark
titán

Köszi. :R
Ezt találtam: [link]
Érdemes megvenni? Vagy esetleg van jobb is? Nagyobb légszállítással, ilyen 20 dBA alatt.

Switch Tax

(#20079) proci985 válasza MasterMark (#20078) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez jó.

alternatíve nem sok van, nagyobb OEMnek szokott lenni ilyenje, olyanokat meg elektronikai boltokban árusítanak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20080) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Egy GA-MA770-DS3 Rev 2.0-es alappal (AM2/AM2+) használt, AMD x3 8450-hez keresek hűtőt. A csendesség nem elsődleges, tekintve, hogy az ár legfeljebb 6-7.000,-Ft lehet. A használtaktól sem riadok vissza!
Tuningpotenciálját lehet kihasználnám a gépnek, de tekintve a rajta történő foglalatosságokat, gyakran jár 100%-on. Hamarosan csereérett lesz az egész, ez most csak amolyan "vészhelyzeti" vásárlás lesz.

Köszönöm! :R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#20081) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni hogy az 1156 és az 1155-ös foglalat hűtő lefogatása ugyanaz?
Azért kérdezem mert van egy CM lefogató szettem ami jó 775-re 1156-ra és 1366-ra a doboz szerint, viszont egy barátomnak 1155-re kéne. elképzelhatő hogy fel tudja arkni az alaplapjára?

Üdv.: Aszti

(#20082) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Laptop hűtést keresnék egy Acer Aspire One-hoz (8,9"-os netbook, atom n270-el).
A szívó vagy a laptopra levegőt fújó megoldások a jobbak? Létezik fordulatszám szabályozós megoldás?
Valami halkabb megoldás kéne éjszakai üzemhez, de azért legyen hatásos a lehetőségekhez képest. Mit ajánlotok alacsonyabb árszegmensben?
Előre is köszönöm!

(#20083) hermanyi válasza aszti93 (#20081) üzenetére


hermanyi
őstag

1156 és az 1155-ös foglalat lyuktávolsága ugyan az szóval fel tudja tenni

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#20084) aszti93 válasza hermanyi (#20083) üzenetére


aszti93
aktív tag

köszönöm :R

Üdv.: Aszti

(#20085) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Nagyon szép dizájt adtak neki. Csak kár, hogy hangos mint az állat és nem is annyira nagyon hatékony.:-/Lent a link.

Corsair

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#20086) MasterMark válasza SSJmeszes (#20085) üzenetére


MasterMark
titán

Hmm nem rossz.

Switch Tax

(#20087) Ribi válasza SSJmeszes (#20085) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hangos? Miből veszed? Teszt? Vagy a gyári értékekből? Mert oda minden gyártó azt hazudik amit épp kedve tartja.

(#20088) SSJmeszes válasza Ribi (#20087) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Sound Level 35 dBA
Szerintem ez elég hangos...

Árához képest nem nagyon nyerő vétel.
Nincs olyan jó mint az AC12 TC
Ha nem is a hangot nézzük, de a levegő mozgatása valami jó az árhoz képest.. Kicsit megtoldod, akkor már ott van egy jó Noctua.:-/

Gyártótól veszem az infót.. De az kétlem, hogy maga ellen beszélne és többet írna oda mint amit kellene, mert abból neki haszna nincs!:D

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#20089) Ribi válasza SSJmeszes (#20088) üzenetére


Ribi
nagyúr

35 dBA? Mutass nekem 1 ventit ami 2300-at forog és csendes. Mégis mit vársz?
AC12TC forog 1300 at max.
Ott a quiet
1450 rpm és 23dBA. Ne egy 2x fordulatszámúhoz hasonlitsd plz...
Minden adat pedig kamunak minősíthető amíg nincs teszt.

[ Szerkesztve ]

(#20090) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Kellene ventillátor szabályozó előlapi panel. Lényeges: MOLEX venti csatlakozót tudjon szabályozni mindenképp az alap tartozékaival(tehát hozzá járó kábellele lehessen molexre mindenképp dugni). Ár lehetőleg legyen olcsó.

Ez tud molexet szabályozni?

I am having fun staying poor.

(#20091) Darko_addict válasza Darko_addict (#20080) üzenetére


Darko_addict
őstag

Kinéztem párat ilyet árban, de szelektáláshoz/tesztek olvasásához nagyon sok idő kellene. Én nem rég raktam össze az új gépem, csak a high-end hűtőkkel vagyok tisztában. Jelentősen megkönnyebbítenétek a dolgom, ha megmondanátok legalább, hogy melyiket vessem el azonnal vagy felállíthatnátok egy rangsort. Több véleményt is szívesen fogadok!

- CM Hyper N520
- CM Hyper TX2 / TX3
- Alpenföhn Matternhorn
- EKL Cold Tower
- AMD FX8150 gyári hűtője

:R

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#20092) Ribi válasza Drizzt (#20090) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahogy láttam ehhez van molex átalakitó. Google ennyire új, hogy vannak akik nem ismerik? :U

(#20093) Drizzt válasza Ribi (#20092) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem új a google, ellenben egyáltalán nem értek ezekhez a csatlakozókhoz, illetve szabályozókhoz, így megerősítésre volt szükségem.

I am having fun staying poor.

(#20094) Ribi válasza Drizzt (#20093) üzenetére


Ribi
nagyúr

100% biztos en sem vagyok benne, de ami videot és leirast találtam egy hasonlóról, ott volt.

(#20095) Darko_addict válasza Darko_addict (#20091) üzenetére


Darko_addict
őstag

Egy TX3-ra esett a döntés. :)

Más: 5V alatt induló 12 centis ház-ventiket keresek, 1.500-2.000 között. Ajánlat, uraim?

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#20096) Ribi válasza Darko_addict (#20095) üzenetére


Ribi
nagyúr

5V alatt az tényleg alatt, vagy 5V (mondjuk 4.75V mert az alatt már a tápnak le kellene kapcsolnia)?
Fordulatszám?

[ Szerkesztve ]

(#20097) Darko_addict válasza Ribi (#20096) üzenetére


Darko_addict
őstag

A lényege neki, hogy egy USB-ről is tudjon indulni. Át lesz "buherálva", XBOX hűtés készül majd belőle és annak a HUB-járól kapja az áramot. Minél alacsonyabb a V értéke, annál jobb.
Fordulat szinte mindegy ilyen kategóriában, 12 centi a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#20098) blasko92 válasza Darko_addict (#20097) üzenetére


blasko92
őstag

Arctic Cooling F12 képes alacson fesszel is elindulni.

(#20099) Ribi válasza Darko_addict (#20097) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én most ilyen ventit akarok beszerezni.
Teszt szerint 3V-n indul.

Arctic nem biztos hogy elindul 5V-n. Legalábbis ugyanazon tesztelőknél nem indult.

Viszont a PWMes úgytűnik alacsonyabbról kezd

[ Szerkesztve ]

(#20100) Darko_addict válasza Ribi (#20099) üzenetére


Darko_addict
őstag

Papirforma szerint a Swif2 1201 7-13v teruleten dolgozik. Melyiknek lehet hinni: gyari leiras vagy teszt?

F12-nel szinten: 6-12, teszt alapjan a PWM-es 2.8-rol indul.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.