Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20601) jozsi252 válasza Jégtörő (#20600) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen ezért is szeretném oldalra,mert ha jól látom akkor 20-as ventinek is van hely fúrva, de mondom megkérdezem hogy az oldalról érkező levegő mennyire kavarná meg a dolgokat.

Viszont mostmár télleg beruházok 1 ventivezérlőre mert elől ami van az hangos kicsit. Minden ventim maxon forog, de fölösleges szerintem. Illetve a ház fentvan az asztalomon, szóval a fejemtől kb 20-30cm-re.

Köszi a segítséget, akkor mostmár nyugodtan ruházok be egy 20-as ventire. :R

iPhone 13 Pro Max

(#20602) jozsi252


jozsi252
veterán

Esetleg tudnátok segíteni Ventillátor szabályzó terén hogy milyet érdemes venni? Csakmert olvastam hogy volt olyan akinek pl sípolt a venti vagy a szabályzó, szabályzás után :F

Sajnos idevágó topicot nemtaláltam, azért kérdeztem meg itt. :R

köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#20603) Gyufaaa válasza jozsi252 (#20602) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nekem Zalmann ZM MCF1 szabályzóm volt. Előlapi. Nem volt vele gondom.

(#20604) Jégtörő válasza jozsi252 (#20602) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

cooler master 20 as ventilátort ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#20605) jozsi252 válasza Gyufaaa (#20603) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi megnézem hogy milyen lesz :R

(#20604) Jégtörő

Épp eltudtam olvasni a hsz-ed, akkor most nemlesz jó csak 12 vagy 14cm-es venti mehet maximum?

Ezt nemértem. Megmértem a felső 20-as venti felfogatását és kb 15.5x15.5 cm Leszedtem az oldallapot és megmértem van 15.5x15.5 ös felfogatási pont. Szóval elvileg a 20-as ventinek rákell mennie, viszont weboldalon csak 12/14cm-es ventit ír.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#20606) jozsi252 válasza jozsi252 (#20605) üzenetére


jozsi252
veterán

Oh bakker benéztem. Bottom fan-t néztem a weboldalon, nem pedig a Side Fan-t :W

Elnézést a Dupe-ért.

(#20603) Gyufaaa

Közbe a zalman-t megnéztem, sajnos az nem kijelzős, amúgy nagyon jólett volna :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#20607) Jégtörő válasza jozsi252 (#20606) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Én meg véletlenül a 912 est néztem annak cak 12/14 es fér be,922 be befér. Ez nem a mi napunk.
Scythe ventilátor szabályzókat nézd meg, nekem még nem volt olyanom, de az egy megbízható gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#20608) Gyufaaa válasza jozsi252 (#20606) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Van ilyen is. Csak nem olcsó. Viszont az NZXT-nek van egy jópár.

(#20609) jozsi252 válasza Jégtörő (#20607) üzenetére


jozsi252
veterán

Most azon gondolkozok hogy a Scythe Kaze Master II jólenne katt. 11k körül van.
Viszont még ezen is gondolkoztam hogy jólenne. Igazából nemkerülne annyival többe. De nemtudom melyik lenne megbízhatóbb :(

(#20608) Gyufaaa

Hú az a zalman jólnéz ki de piszok drága :B Viszont ez a NZXT is piszok módon jólnéz ki.

Amúgy attól kell majd tartanom hogy esetleg "túltekerem" a ventit? Tehát szabályzóval nemtud előfordulni hogy maxon hajtva a mostani 20-as ventim forog pl 700-at. És olyantól nemkell félni hogy szabályzóval feltudom tekerni 1000-re pl? Attól félek hogy nehogy leégjen.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#20610) Gyufaaa válasza jozsi252 (#20609) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem fordulatot állít hanem feszültséget, ezért nem. Az NZXT-t én is nézegettem. Brutál jól néz ki szerintem is :K

(#20611) jozsi252 válasza Gyufaaa (#20610) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor ezekszerint arra kell figyelnem hogy 5V-os ventit ne kössek rá. Bár szerintem nemis nagyon lehet kapni már 5V-os ventit.

Amúgy kell különleges venti egy vezérlőhöz, vagy bármilyen mezei ventivel, kijelzi a a vezérlő a fordulatot?

iPhone 13 Pro Max

(#20612) Gyufaaa válasza jozsi252 (#20611) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Csak annyi, hogy 3 pines csatival legyen ellátva. Azok szabályozhatóak. Ezen belül bármelyik jó. 3tű a lényeg. :K

(#20613) jozsi252 válasza Gyufaaa (#20612) üzenetére


jozsi252
veterán

Az a baj hogy van 4 pines ventim is, akkor csak simán az 1 tű kimarad azt helo? Vagy ebből lehet problémám is.

iPhone 13 Pro Max

(#20614) Gyufaaa válasza jozsi252 (#20613) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nincs azzal semmi gond. PWM nem műkszik, mert manuálisan szabályzod. Némelyiknél van lehetőség hőmérsékletre való váltásra is, de ez más tészta. Én a 4 tűs ventinél úgy oldottam meg, hogy a vezérlő kábelén lévő csatlakozójának a 4.-tű felé eső oldalát lecsíptem. Hibátlanul kivitelezhető és nem befolyásol semmit. Csak a műanyag oldalát kell eltávolítani. :) Ez viszont garvesztéssel jár. Ha nem ezt a megoldást választod, akkor a 4pin-es ventinek a PWM-es szálát kihúzod a csatlakozóból és lecsíped a ventiről a 4. vezeték helyét.

[ Szerkesztve ]

(#20615) #98593280


#98593280
törölt tag

Üdv! Hátha segít vkinek:

ASRock 1155-ös alaplapom van, amelyen az alábbi alaplapi venti kimenetek vezérelhetőek:
CPU fan 4 pin PWM
CPU fan 3 pin
Chasis Fan 3 pin
Chasis Fan 4 pin PWM

Ez a 4 db kimenet állítható BIOS-ból és a windows 7 alá feltelepíthető grafikus AXTU nevezetű utility-ből is. 1-től 10-es csúszkán, 10 szint választható. Ezenkívül be lehet állítani a CPU hőfokát, nevezetesen ha pl. eléri a 40-45 fokot (kinek mennyi) terhelés alatt, akkor automatikusan emelkednek a ventilátorok fordulatszámai, növekszik a hűtés hatékonysága. Ha pedig elvesszük a terhelést (pl. játék, render, videóvágás, stb), vissza áll az üresjárati sebesség.

Azt is tudjuk, léteznek 3 és 4 pines ventilátor elosztó kábelek is. Nekem is vannak ilyenjeim, így ezek segítségével az alaplapra akár 8 db ventilátort is ráköthetek, több meg nem igazán kellhet. Ha hátul van egy, felül van 2, elöl van kettő és alul van egy, akkor ez a CPU fan-nal együtt 7 db. Ami bőven elég. Néha tesztek miatt rakok be oldalra is egyet, általában az 20 centis, az 8, többre soha sincs szükség. Ez a fajta venti vezérlés pedig ahogy írtam, automatizálható, ráadásul kapod az alaplappal együtt, tehát nem kell érte külön fizetned.

Másfajta márkájú alaplapok is rendelkeznek ehhez hasonló venti szabályzási lehetőséggel, de általában egyik sem ilyen kiforrott és sok funkciót kínáló, mint az ASRock-é. A 4 pines CPU fan-t mindegyik deszkán lehet bizergálni tehát ha veszel egy 4 pines PWM-es elosztót, akkor a CPU ventin kívül máris további 3 ventit vezérelhetsz automatán. Pl. hátul fenn elöl, máris van egy alap hűtésed. Második számú vezérelhető venti kimenet is van azért több alaplapon, arra ha elosztóval rákötsz 2 db 3 pines ventit, akkor már van egy 5 ventis hűtésed, ami már több mint elég.

[ Szerkesztve ]

(#20616) Malibutomi válasza #98593280 (#20615) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát nekem az volt a tapasztalatom az asrockkal, hogy ez a venti vezérlés papíron jó, de én utáltam.
Egyrészt olyan mintha digitálisan működne (alap-max, közte semmi). Másrészt lehet egyedi eset, de nekem tetű lassan reagált. Olyan lassan tekerte fel a ventit ha elérte a target hőfokot hogy azalatt rég túlment a proci azon a hőfokon ahol amúgy a hűtő tartani tudta volna simán. A target mondjuk 50 fok, elkezdte feltekerni a ventit 52-nél, de tetű lassan kb. 50 fordulat/10sec, és mire felpörgött a venti, rég 60-61 fokos lett a proci, aztán onnan küzdötte le 57-re mondjuk.
Ehhez képest a gigabyte, minden belenyúlás nélkül szépen viszi fel a fordulatot a hőfokkal, és nem egyből maxra, csak amennyire kell, de azt gyorsan és folyamatosan. Ja és a hozzá adott progiban is (ET6) egy grafikonon lehet beállítani milyen ramp-up-ot akarsz a hűtőhöz.
Kinek mi tetszik, nekem Giga>Asrock.

(#20617) #98593280 válasza Malibutomi (#20616) üzenetére


#98593280
törölt tag

Én meg attól a grafikonos beállítástól kaptam hülyét a Gigáknál. Amúgy a mostani Giga BIOS-okban hány ventit lehet szabályozni?

Az ASRock cpu hőfokot kisebbre szoktam én is állítani, így már előbb kezdi feltekerni a fordulatszámokat. Aztán a tapasztalatom most már az, igen sok házat teszteltem már, hogy a komolyabb hűtést a ventilátorok számának növelése hozza, a fordulatszámok emelkedése kevésbé hatékony.

Pl. HAF 922 mini:
gyári ventik low fokozaton:
cpu: 37, mb: 41, ssd: 28, gpu: 51
gyári ventik maxon:
ugyanezek a hőfokok

további 20-as és egy 14-es venti beszerelése után:
cpu: 37, mb: 38: ssd: 28, gpu: 49
(alaplap és VGA csökkent pár fokot)
ventik maxon:
gpu további 1 fokot hűlt, más küli nincs.

[ Szerkesztve ]

(#20618) jozsi252 válasza #98593280 (#20617) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Látom neked is Haf 922 házad van. Most énis azt tervezem hogy a hűtést átvariálom kicsit. Illetve veszek bele ventivezérlőt is. Mert alaplapról csak az egyik ventit tudom vezérelni.

Megtennéd hogy leírod hova milyen ventiket raktál be?

Nekem most alap helyen vannak, tehát

felül egy 20-as elől egy 20-as hátul egy 12-es

Ezt akarom bővíteni úgy hogy oldalra egy 20-ast rakok. Esetleg gondolkozok rajta hogy valahova még berakok egy 12-est, de az lehet már soklenne.

De azonis gondolkoztam hogy ami van felül átrakom oldalra, majd felülre veszek 2 db 12-es. Előlre akartam 2 db 12-est de azt nemtudom mert a front-ra csak 1db ot tudok berakni. És elől hangos is lenne szerintem mert az asztalon van fent a gépem, így közel a fejemhez, tehát hangos lenne 2 venti magas fordulaton.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#20619) tomgabor válasza #98593280 (#20617) üzenetére


tomgabor
senior tag

Nem tudom mennyire mostani az alaplapom, de ezzel csak a CPU ventilátort tudom állítani, a 3 pin-esek mindig maxon mennek, a másik 4 pin-es meg magát szabályozza (valamennyire).

(#20620) #98593280 válasza tomgabor (#20619) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Phenom-os AM3-as alaplapok már régebbiek, az új szériás 1155-ös grafikus BIOS-os Gigákra kíváncsi lennék. Egyébként erre emlékeztem, hogy a Gigán csak a cpu fan szabályozható, na ennyivel tud többet az ASRock, az enyémen pl. 4 kimenet is szabályozható.

(#20621) #98593280 válasza jozsi252 (#20618) üzenetére


#98593280
törölt tag

Csak pár napra volt nálam a HAF 922. Oldalra tettem bele pluszban egy 20-as ventit és alulra egy 14-est, ahogy írtam is, így javult pár fokot néhány hőfok, de nem számottevően. Sajnos a hírével ellentétben, a 922 Mini az én 15 házas tesztemben a középmezőnyben végzett. Nálánál több olcsóbb ház is jobb hűtéssel rendelkezik. Talán nagyobb légszállítású 20-as ventikkel lehetne elérni jelentősebb változást.

(#20622) jozsi252 válasza #98593280 (#20621) üzenetére


jozsi252
veterán

Ahh értem. Megtennéd hogy ezt a tesztete belinkeled? Kíváncsi lettem rá hogy melyek a legjobb házak. Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#20623) jozsi252


jozsi252
veterán

Illetve tudnátok segíteni abba hogy milyen 20 illetve 12-es ventitket lenne érdemes venni? Ne legyen túl hangos, illetve legyen jó a légcseréje.

Oldalra akarom felrakni a 20-ast, mégpedig COOLERMASTER MegaFlow 200 Piros R4-LUS-07AR-GP -ra gondoltam. Ha ez nemjó akkor lesz más amit javasoltok. Viszont 12-esből akkora választék van hogy halvány lila foggalmam sincs hogy

AC - Scythe - CM - Kolink - Antec és még sorolhatnám.. a márkákat. Szóval 12-esbe kérnék segítséget. Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#20624) Malibutomi válasza #98593280 (#20617) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen erre jutottam en is, ezert a hazventiket mindig fix csendes uzemben hasznalom. Asrockon kb. 3-ason mentek, most meg fix 5v-on szepen halkan.

(#20625) Pacy


Pacy
aktív tag

Helló sziasztok!

Proci hőmérsékletek érdekelnének: Alpenföhn K2 , Noctua Nh-d14 , Thermalright Silver Arrow
Hogyan teljesítenek ezek a hétköznapokban Phenom 2 x4 procikon. Akinek van írja! Köszi

(#20626) Merlinclub válasza Pacy (#20625) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Az x4 egyiknek sem gond, könnyedén hűvösen tartják. A hőfok sok-sok egyéb tényező függvénye, de a sorrend gyári ventikkel:

Silver Arrow SB-E Extrem
Alpenföhn K2
Silver Arrow SB-E
Noctua NH-D14

Szerintem, és tesztjeim alapján.

A különbségek 1-2 fokokban mérhetők, kivéve a SA Extremet. Az veri a mezőnyt 4-5 fokkal, mivel alapból brutális ventikkel kapod. A borda ugyanaz, mint a sima verziónál.

[ Szerkesztve ]

(#20627) Pacy válasza Merlinclub (#20626) üzenetére


Pacy
aktív tag

Igazából vásárlás előtt állok. Nézegettem őket és a K2 tűnik optimálisnak. A silver arrow első kiadása is tetszik, de szerintem az gyengébb lehet. Arról nem találok tesztet. Csak az sb-e ről. Mind olyan 20K körül mozog. Egyenlőre csak Phenom II x4 955-t kellene hűteni valamelyiknek. C2 stepping szóval a melegebbik fajta. Kapni fog V-t is rendesen. Kelleni fog a hűtő ereje.

(#20628) Merlinclub válasza Pacy (#20627) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Van mindben, ne aggódj!

(#20629) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Azlenne a kérdésem hogy van 1 jó régi kis 8cm-es ventim. 3 pines csatija van, de fura módon csak fekete meg sárga kábele van.

Akkor ezekszerint csak föld meg 12V-van, ha jól gondolom. Ha ezt rádugom egy előlapi ventivezérlőre akkor nemfogok tudni ford számot látni mi? Mivel a 3.ik pinbe nem megy be a sárga vezeték ami a ford szám visszajelzést jelentené az adott dolog felé. PL alaplap vagy ezesetben ventivezérlő.

iPhone 13 Pro Max

(#20630) becsitibi


becsitibi
senior tag

Üdv Urak!

coolermaster excalibur ventit érdemes-e erre a prolimatech megahalems bordához megvenni,fontos hogy fekete legyen a venti és pwm-es,szerintetek?? :F

(#20631) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Páraelszívót akarok építeni. Kinéztem hozzá 2 ventit kb egyforma a légszállításuk, de jelentősen eltér a kifejtett nyomás értékük. A tűzhely fölül egy 120-as flexicsövön keresztül menne a pára/szag a központi szellőzőbe. Melyiket ajánlanátok?
F1238H-H illetve KD1212PMS1-6A ( Static pressure )
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#20632) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

Nanoxia ventik?
Hallott már valaki róluk. Nano technológiás csapágyazás? :O

Ez mi a tök?

[ Szerkesztve ]

(#20633) jozsi252 válasza Merlinclub (#20632) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért arra kíváncsi lennék hogy 1600 on valójában hozza-e ezt az adatot

10,7 - 20,3 dB 1600-on 20.3 dB azért jó érték nagyon

iPhone 13 Pro Max

(#20634) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

Milyen jó procihűtűt tudtok ajánlani AM2/AM3-as procifoglalathoz?
Minél olcsóbb annál jobb, lehetőleg 3.000 forint fölé ne nagyon menjen.
Egy Athlon 64 X2 3800+-at kellene hűteni, 25%-os tuninggla megy (2500MHz-n)
A jelenlegi hűtővel üresjáraton 60 fokig megy fel a hőmérséklete

(#20635) Merlinclub válasza jozsi252 (#20633) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Az OK, de mi a tök az a NANO TECHNOLOGIÁS CSAPÁGYAZÁS?
Elméletileg 150.000 óra élettartam, mivel sem por, sem víz nem tud bejutni...
Egyébként nem olcsók...3600-4800Ft közt /EURO-ban/

szcsaba1994

EKL Cold Tower !! 3000Ft, annél jobbat ennyiért nem kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#20636) szcsaba1994 válasza Merlinclub (#20635) üzenetére


szcsaba1994
tag

Valami olyat nem tudsz, amit jelenleg is árulnak újonnan?

(#20637) Alu


Alu
senior tag

Sziasztok!

Ebben a topikban ventilatorvezerlokkel is foglalkoztok?

λŁƯ™

(#20638) embe


embe
nagyúr

Hali!
A véleményeteket akarom, szeretném kikérni.
Van egy Corsair Carbide 300R házikóm. A szellőzését a következőképpen alakítottam ki:

Be:
- 1 db. 14 cm.-es venti fújja a ház orrában a levegőt be,
- 1 db. 12 cm.-es venti a ház szintén orában fujja be a levegőt, a hdd-n keresztül.

Ki:
- 1 db. 12 cm-es venti a cpu hűtő mögött kifelé

Na most jön a lényeg: látható, hogy a ház tetejére is tettem egy 12 cm-es Gelid ventit (fehér színű), ami kifelé fújja a levegőt a házból. Kérdésem: ahol most va ott jó, vagy inkább a ház hátsó része felé kellene inkább beszerelni, a cpu hűtő fölé?

kép

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#20639) Jégtörő válasza embe (#20638) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Hátra, így a cpu hűtő elől szív el. Cpu hűtő hatásfokát rontja.

(#20640) jozsi252 válasza embe (#20638) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerintem is hátra rakjad, amúgy nagyon jó ötlet volt előre középtájba is rakni 1 ventit, mert így közvetlenül kap a GPU is egy kis hűtést.

Amúgy hatalmas respect ezért a kábel elrendezésért :R . Pár gépet láttam már, de ilyen jól elrendezett kábeles házat még nemnagyon :K

iPhone 13 Pro Max

(#20641) Merlinclub válasza szcsaba1994 (#20636) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Árulják újonnan, ennyiért! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20642) tick


tick
aktív tag

Sziasztok

Szeretnék tanácsot, illetve egy kis fejtágítást kérni! :)
Jelenleg egy sharkoon vaya value házban éldegél egy i5-2400 proci gyári hűtővel ill. egy sapphire 7850oc kártya. Hátul egy 12-es arctic f12 pwm-es venti, illetve az első gyári és a táp (sh450) ventillátora dolgozik. Alapjáraton csendes minden és a hőmérséklet is nagyon barátságos (vga 30, cpu ~40-45 fokos). Terhelés mellett viszont elég hamar bemelegszik és hangosodik minden.
Szeretném tudni, hogy a proci melegedése mennyire befolyásolhatja az alatta dolgozó vga hőmérsékletét?
Szeretném lecserélni a CPU hűtőt, úgy, hogy viszonylag csendesen működjön terhelés alatt (no tuning) és hátrafelé fújja ki a levegőt, illetve az első gyári 12-es ventillátort is cserélni. Valami ötletet tudtok adni? ~15k lenne rá a keret.
Érdemes lenne esetleg egy nyílást vágni a ház tetejére és beszerelni oda is egyet?
Köszönöm a válaszokat :)

Everything that has a beginning... has an end

(#20643) embe válasza jozsi252 (#20640) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a válaszokat! :R
Átrendeztem:

ház hűtéssel

Köszi a kábelezésre tett megjegyzésed. Még az zavar ebben, hogy a tápnak csak 1 db. pci-e csatija van, már ami a vga-hoz megy. A másikat átalakítóval oldottam meg. Most próbálok egy hosszabbítót beszerezni, ami az alaplap mögött csatlakozna az átalakítóhoz, így az a "düccs" ami az átalakítónál van nem látszana. Kis esztétikai hiba . :B

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#20644) The Lord válasza Merlinclub (#20632) üzenetére


The Lord
tag

Nagyon pengén néznek ki szerintem ezek a ventik!És ahogy néztem nem is olyan rosszak csak gondolom az áruk is borsos lesz!

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#20645) Merlinclub válasza The Lord (#20644) üzenetére


Merlinclub
senior tag

[link] :Y

Ha véletlen a Nanoxia venti összekoszolódna, így tisztíthatod!

Talán ezért is drága!
150,000óra, 10 év gar!
Benyomhatod a porba, aztán be lavórba, lemosni, ÁRAM ALATT!

(#20646) embe válasza Merlinclub (#20645) üzenetére


embe
nagyúr

Ööööö rossz a link.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#20647) The Lord válasza Merlinclub (#20645) üzenetére


The Lord
tag

Rossz a link! :(

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#20648) embe


embe
nagyúr

Mondjuk a youtube-n vannak érdekességek erről a Nanoxia ventikről.
link1
link2
és végül a földes-vízes teszt

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#20649) Merlinclub válasza embe (#20648) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Köszönöm a kiigazítást, én is a föld-víz-levegő hűtést linkeltem! Majdnem... :DDD

Igazándiból itt azt akarják bemutatni, hogy nem ám a por, de a víz sem árt, mielőtt jön a komment, hogy mikor mosunk slaggal PC-t.

[ Szerkesztve ]

(#20650) embe válasza Merlinclub (#20649) üzenetére


embe
nagyúr

Nálatok lesz ez a venti?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.