Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Integra válasza Jester01 (#650) üzenetére


Integra
titán

köszönöm:)
ha arra járok, akkor megnézem.
közben rájöttem, hogy fürdőbe nézek és oda nem igazán jó az ilyen nyitott lámpatest, párásodhat, ezért ezt veszem, ez illeni is fog. ráadásul működik energia takarékos izzókkal és lesz bőven fényerő is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#652) Jester01 válasza Integra (#651) üzenetére


Jester01
veterán

Ha az Elter-től veszed, őket csak ajánlani tudom. Az én lámpáim is onnan vannak, nagyon rendesek voltak (4 éve).

Jester

(#653) Integra válasza Jester01 (#652) üzenetére


Integra
titán

jó oldalnak tűnik és találtam olyat ami tényleg tetszik. ez egyszerű, tiszta lámpatest. belerakok 3x20w energia takarékost és fényár van.
lehet hogy azokat a kis henger alakú lámpatesteket is hagyom és ilyet veszek a helyére, mert ez is energia takarékos izzóval megy és zárt. és van egy testévere is, de nem tudom miért kerül csak a felébe az elsőnek, mert kinézetre ugyanolyan a kettő.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#654) lapa válasza Integra (#653) üzenetére


lapa
veterán

nekem nyitott jellegű a fürdőszobai lámpa (két oldalt 1-1 db E14, tehát a te eredeti terved fele), de még sose halt bele senki. pedig nyilvánvalóan fürdőszobai. nem tudok ip osztályt.

azért a 3 x 20w nem kevés, akármiből csinálod. ott meleg lesz eléggé, kici óccó kínai kondik nem szeressék. azért az fényerőben erős közelítéssel 300w halogénhez hasonló, persze nem tudom mekkora a fürdő. meghát nemá ccfl-t vegyél, milyen dolog az.

nekem most a 2 x 40 w gyertyaizzó világít, asszem méter széles a tükör, nem hiányzik több. a bestleds-nél láttam rendes 5050-es smd ledes kukorica lámpeszt, amit se ebayen, se dx-en. azok megfogtak, mert hátha lehetne 12v verziót csinálni (nekem az kéne).

az 5050-es melegfehér smd ledes cuccaim szép meleg fényt adnak, a halogénhez nagyon közelit. ezekből a kukoricákból még nem láttam, de viszket a tenyerem eléggé, szóval egyet bevállalok szerintem feltárásra rövidesen.

ahogy látom a bestleds szépen ráfeküdt az smd-re, jópofának tűnő cuccok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#655) Integra válasza lapa (#654) üzenetére


Integra
titán

mi az a ccfl? :B
bele mehet 3x11w-os energia takarékos izzó is, de majd élőben úgyis hamar eldől.
azzal az eredeti lámpatesttel az a bajom, hogy sem ledes, sem energia takarékos nem csavarható bele, mert annyira vékony az üveghenger. bár megint egy kérdés, hogy ha csak simán a 40w-os hagyományos gyertya izzókkal használom, akkor az sokat oszt vagy szoroz e..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#656) lapa válasza Integra (#655) üzenetére


lapa
veterán

a ccfl nálam a kompakt fénycső, nálad az energiatakarékos izzó. és ha egy technikai jellegűt szabad akkor ezek nem izzók.

ja, a 3 x 11w gondolom szintén elég, de én bottal se piszkálnék ilyen kompakt izéket.

hogy a 2 x 2 x 40w gyertya oszt-e azt neked kell tudnod. nekem ennyi ha minden létező lámpát felnyomok kint és bent. persze ez hazugság, mert a fürcsiben még nincs led, azzal együtt meglesz a 170 w is. és mégse fejlámpával nyomjuk.

meg (az én hitem szerint) nem a pénzbeli megtérülés a lényeg, hanem hogy ötödére csökkented a fogyasztásod az egyik fő fogyasztási kategóriában (a világítás általában 15%-a az össz otthoni elektro fogyasztásnak).

namost ha ezt, a te szokásaidra nem feltétlenül alkalmazható számot veszem, akkor a 15% 80%-át spórolod meg pénzben, ami a havi villanyszámlád 12%-a. persze ez akkor "igaz", ha most mindenhol halogéned / izzód van és mindent mindenhol lecserélsz ledre vagy ccfl-re.

ha egy lépéssel továbbmegyek, akkor napenergiából erős közelítéssel tripla áron jön az áram, azaz a megtérülés harmadannyi idő. persze az nem az asztali gépet üzemeltetős kategória, gondolom nem ez most a cél. mindenesetre elmondható, hogy ha eladod a gépszörnyet meg a monitort, abból már kijön egy kezdőcsomag. de nehogy komolyan vagy személyesen vedd, elvakult fogyasztásnáci vagyok, és csak eljátszottam a gondolattal.

esetleg egy kicsit nagyobb átmérőjű cső és valami ilyemi? persze a 4 db-hoz már relatíve méretes cső kell, de a 2400 lumennél már le is barnulsz. szerintem simán elég fő világításnak egy nagy fürcsibe is, és még mindig csak 36w.

nyilván a 25 ropi egyszerre nem feltétlen hangzik csábítóan. közelítő számítással (nem inflálva a villany 40 huf / kwh árát) napi másfél óra világítás felett vagy belül a 10 év megtérülésen. a villany viszont fel fog menni szépen, ez tuti.

persze sem színhő, sem valós élettartam kapcsán nem tudok nyilatkozni, de egy kémény jellegű, alul és felül legalább kicsit nyitott cső kifejezetten előnyös hűtés szempontjából. a hőmérséklet meg fordítottan aránylik az élettartammal.

(#657) ati2 válasza lapa (#656) üzenetére


ati2
őstag

Az csak [CFL], nem CCFL.
A CCFL a hagyományos TFT háttérvilágítás, ha jól tudom :F.

Viszont találtam egy jó kis képet is a színhőfokokról ugyanitt:

[ Szerkesztve ]

(#658) lapa válasza ati2 (#657) üzenetére


lapa
veterán

Cold Cathode Fluorescent Lighting?

vagy hülyeséget beszélek?

upd: igen, minden ccfl cfl, de nem minden cfl ccfl.

szóval cfl, aka Compact Fluorescent Lamp.

köszi a helyesbítést.

[ Szerkesztve ]

(#659) ati2 válasza lapa (#658) üzenetére


ati2
őstag

[CCFL]

Én is keverem már lassan ezt a sok szar rövidítést, mindig kijön valami újabb.
De én erre várok igazán: [QLED] = kvantum pötty, elvileg bármilyen hullámhosszú fotont előállít. Elvileg az AMOLED ellenfele, csak nem kell shadow mask neki, emiatt jobb a hatásfok.

[ Szerkesztve ]

(#660) Integra válasza lapa (#656) üzenetére


Integra
titán

köszi a technikai kiigazítást, szívesen veszem ezeket:)
mi a bajod a kompakt fénycsövekkel?
ez a kukorica led izzó mennyinek felel meg? 45 mm nem kevés, szerintem ez nem megy bele. az a bajom, hogy ma is majdnem 7ig hegesztettem melóban, így nehéz egy boltig eljutni. aztán meg ott van, hogy az ilyen spéci izzókat kipróbálni.. bár ezeket később is ki lehet, most a lámpatestek a fontosak, januárban azokat is megkell vennem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#661) lapa válasza Integra (#660) üzenetére


lapa
veterán

a 230 V, 40 watt incandescent bulb produces a light (quality) of about 400-500 lumens.

ezek meg a monda szerint 600 lumenesek.

ofkorsz a ledek se izzók. de spécinek spécik.

[ Szerkesztve ]

(#662) Integra válasza lapa (#661) üzenetére


Integra
titán

amit led "izzót" linkeltél, arra 800 lument írnak.
egy 20-23 wattos kompakt fénycső egy hagyományos 100-120 wattos izzónak (teljesítményének?) felel meg. egyáltalán helyesen kifejezve ez teljesítmény? vagy a teljesítmény alatt a fényerejét (lument) kell érteni?
olyan led márkák ezek, amikről lövésem sincsen:) ismerek ge-t, phillips-et, tungsram-ot, de ami ledeknél megy, az fogggggalmam sincsen, márkásak, minőségiek ezek?

"a 230 V, 40 watt incandescent bulb produces a light (quality) of about 400-500 lumens."
ez most ugye a hagyományos körte izzó, de vajon hány lumenes egy 20w-os kompakt fénycső?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#663) ati2 válasza Integra (#662) üzenetére


ati2
őstag

A 100W-os hagyományos égőnél 1200 Lumen-el számolhatsz (az amcsi és eu szabvány eltér, valahol csak 1100 lumen).
A mostani tungsram 20W CFL-re meg 1180 Lumen volt ráírva.

Pl.: 800 Lumen = 66,66 W-nak fele meg (800LM / 1200LM * 100W)
De ezek mindig csak tájékoztató jellegűek a magyar honlapokon csak a maximumot adják meg (jobb helyeken odaírják hogy pl. 700-800 LM).

(#664) lapa válasza Integra (#662) üzenetére


lapa
veterán

ja, 800, nem 600. akkor pláne, nem 2400 lumened van, hanem 3200.

az átlag led noname. gondolom ugyanazok a nagy gyártók jelen lesznek a ledes piacokon is, egy kupac már most is jelen van.

[ Szerkesztve ]

(#665) xylacc válasza Integra (#662) üzenetére


xylacc
csendes tag

Szia!

Szerintem, mielőtt vásárolsz, érdemes elgondolkodni, minek mik az előnyei, hátrányai, és ezek alapján bevásárolni.
Normál izzó(E14)40W:
~400-450Lm fényerő, 2000óra élettartam, olcsó, sokat fogyaszt 40W.

Kompakt (E14):
~250-350Lm fényerő, 8-10.000óra élettartam, nem bírja a sűrű kapcsolgatást, 6-9W

Led (E14) 84LED
~330-380Lm fényerő, 50.000óra élettartam, 4,5W drága.

De szerintem egy tükör elé a fürdőszobában ha 4db izzót beraksz, akkor annyi fény lesz, hogy teljesen fölösleges azon aggódni, melyiket válaszd, hacsak nem 50nm-es a fürdőszoba.
A sűrű kapcsolgatás miatt én ilyen helyre a ledet választanám, ebből is a legmelegebb fényűt. Gyártótól függetlenül keresd azt a terméket, amelyiknek a legalacsonyabb a színhőmérséklete 2700-3000K. A ledes lámpákra mindenki vállal amúgy is 1-3év garanciát is.

(#666) xylacc válasza Integra (#662) üzenetére


xylacc
csendes tag

Ja, és még valami!
A legközelebbi nagyobb villanyszerelési boltban biztosan találsz egy-két led-gyártótól terméket, amit ki is lehet próbálni. Ha nem, akkor az euronics boltbokban is, corában is lehet már kapni ilyen termékeket.
Csak arra kell figyelni, mennyi a fényerő.
Mert a nevesebb gyártók(philips, osram stb..) termékei tízszer annyiba kerülnek, negyedannyi fényerővel... :DD

(#667) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali!

Kitaláltam, h a falra (bútorlapra) rögzített TV-m köré - a hátuljára - valamiféle hangulatvilágítást szeretnék abszolválni.
Láttam, h léteznek különböző LED-füzérek, pár száz ft-tól, több ezerig.

Kérdés;
- Van-e különbség az olcsó, és a drága ledsor között?
- A folyamatos áramellátásukat, miként tudom megoldani 220-ról? Nyilván egy kapcsolót beiktatva.

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#668) sigmoid


sigmoid
tag

Én mostanság akarom LEDre cserélni a nappaliban a világítást. Viszont feltűnt, hogy nagy teljesítményű (10W, 7-900 lumen körüli) led világítótestet kizárólag noname, kínai gyártmányban kapni. Szóval olyan nincs hogy veszek egy OSRAMot aztán az tuti jó lesz, hanem zsákbamacska.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy a http://led-lampa.bolt.hu webshopot ismeri-e valaki, és van-e tapasztalat ennek a két "izzónak" valamelyikével:
http://led-lampa.bolt.hu/life-light-72-superflux-led-kukorica-izzo-e27-melegfeher/
http://led-lampa.bolt.hu/b-led-60-smd-led-kukorica-izzo-e27-melegfeher/

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#669) fradi81 válasza sigmoid (#668) üzenetére


fradi81
veterán

Hello
Kiváncsi lennék hogy a linkelt égők honnan származnak, de 8000 szerintem sok amikor 2000 a kínai, a kérdés hogy hány évig fogják bírni, de ezt majd az idő eldönti. Amíg nem megy le az áruk a 'márkás' égőknek, szerintem elég a kínai is ebay-ről.

moto g72, Ninebot d28e

(#670) lapa válasza fradi81 (#669) üzenetére


lapa
veterán

tudsz linkelni smd kukoricás lámpát (azaz mint a második) ebayről / dx-ről?

(#671) fradi81 válasza lapa (#670) üzenetére


fradi81
veterán

tessék

Gondolom ez jobb mint a hagyományos led, de az ára is :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#672) sigmoid válasza fradi81 (#671) üzenetére


sigmoid
tag

Ez nagyon szép és jó, de jobb volna valami olyan felület ahol beírom hogy kell mondjuk 8 darab, látom hogy egy darab x dollár, stb...
Ez a licitálós-összevadászós dolog király ha mondjuk antik vázát vesz az ember, de ilyen esetekben valahogy nem az igazi.

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#673) lapa válasza fradi81 (#671) üzenetére


lapa
veterán

najó, de ennél egyrészt nincs fix ár, másrészt csak a posta 5 ezer. az valami átverős buli, ide bűzlik.

(#674) sigmoid válasza lapa (#673) üzenetére


sigmoid
tag

Jah nem tetszik... Viszont találtam itthon egy jobb ajánlatot, csak épp nincs belőle készleten:
http://www.bestleds.hu/kukorica-led-lampa-izzok/61-kukorica-led-izzo-11w-e27-feher.html

Holnap felhívom az ügyfélszolgálatot hogy mikorra várható.

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#675) fradi81 válasza lapa (#673) üzenetére


fradi81
veterán

Nem átverés, csak így jobban jár az eladó úgy tudom, nem a postáért kér 5ezret, egyébként meg nem bonyolult megvenni, pár klikk, sokmindent rendeltem már és nem volt gond. :) De mindenki vegye ahonnan tudja.

moto g72, Ninebot d28e

(#676) pierre35 válasza lapa (#673) üzenetére


pierre35
csendes tag

Nem valószínű, hogy átverés lenne. Mivel az eladó a vételár után fizet jutalékot. a szállítási költség, az csak folyamodvány, az után nem kell jutalékot fizetni . sehol nem tudod ezt a terméket megvenni 1 USD-ért :)

De írni kell az eladónak , majd válaszol rá

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#677) pierre35 válasza sigmoid (#672) üzenetére


pierre35
csendes tag

Nos, hogy megnyugtassalak. Ez ugye 3 USD ott van egy rovat, hogy quantity ( az angolul darabszámot jelent) és amellett van egy olyan szöveg : More than 10 available ( több mint 10 db elérhető). Tehát nem kell vadásznod, csak szoroznod :)

[ Szerkesztve ]

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#678) sigmoid válasza fradi81 (#675) üzenetére


sigmoid
tag

A gond az, hogy nekem nyolc ilyen kéne. Kivadászni nyolc azonos auckiót, figyelni a lejárati idejét, az utolsó másodpercben megtenni a licitet, mittomén... Nem játszik.

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#679) sigmoid válasza pierre35 (#677) üzenetére


sigmoid
tag

Az egyiknél igen. Az SMD-nél ami kéne ott nincs. Az egyetlen egy darabról szóló sima licitálós aukció.

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#680) pierre35 válasza sigmoid (#679) üzenetére


pierre35
csendes tag

szerinted ?

miért csak egy aukciót tett fel ? Ha megnyered, akkor utána már online kommunikáltok . Nagy valószínűséggel több db is van neki

[ Szerkesztve ]

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#681) lapa válasza pierre35 (#680) üzenetére


lapa
veterán

valószínűleg igazad van, nem átverés. azaz nem a te átverésed, hanem az ebay-é. ettől függetlenül nem tudom az ilyen varázslatokat értékelni. a jutalékot számolja csak bele az árba, nekem ér annyit az ebay hogy azt a pár centet még megveszem kilóra. vaterán is vannak ilyen spílerkedő arcok, hogy "nyomj rá semlegest" meg mittomén, elég kicsinyes dolog. az ilyen konspirációkban általában többe kerül a leves, mint a hús.

(#682) Integra válasza xylacc (#665) üzenetére


Integra
titán

köszi a segítséget urak!!:)
azt hiszem megtaláltam a megfelelő lámpatestet, jártam ma a boltokat ezerrel és ez lesz a nyertes. e14-es foglalat, kellően nagy 6.5 cm-es átmérő, vagyis a led befog férni, ellentétben a többivel, amit néztem.
4x6-8w meleg fényű led pedig kellő erejű fényt kell majd adjon.
plafonra meg egy teljesen egyszerű, szintén e14-es foglalatú kerek lámpatest lesz, ez.

persze most megy az agyalás a hálóba, meg a nappaliba, de az is alakul.. szeretnék led-et használni amennyire csak lehet, de egy külön felkapcsolható halogén (kb 4x50w) izzós rendszer azért lesz a nappaliba, ha vendégeim vannak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#683) pierre35 válasza lapa (#681) üzenetére


pierre35
csendes tag

totál igazad lehet, bár ki tudja .... Néztem a figurát, és több mint 3500 értékelése van ... annak a 98,8 %-a pozitiv az azért jelent valamit .... Bár ezeket én is fenntartással fogadom :)

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#684) Fridi1


Fridi1
csendes tag

A bestleds egy vicc, semmi nincs készleten. Én is akartam venni kukorica ledet, de inkább megvettem itt. olcsóbb és van minden készleten. Ja és ha nem kell számla lehet alkudozni. Én 8 ezer alatt vettem meg a nagy kukoricát. Mindenre 1-2 év garancia.
http://www.led-energiatakarekosbolt.hu/leiras/kukorica_led_2

(#685) lapa válasza Fridi1 (#684) üzenetére


lapa
veterán

#491, #495 meg most ez a hsz. te most akkor hülyének nézed az embereket? remélem van valami jó magyarázatod erre a háromra.

(#686) ati2 válasza lapa (#685) üzenetére


ati2
őstag

Sasszem vagy, én már el is felejtettem :C
Legalább annyira nem vészesek az árai kb. 1,5 DX, ha véletlen adót is fizet, akkor ennyi haszon jár neki :DDD

A linkelt pilácsa csak 75W-ot helyettesít.

[ Szerkesztve ]

(#687) pierre35 válasza lapa (#685) üzenetére


pierre35
csendes tag

Édes Istenem :) Egy újabb próbálkozó, aki az olcsó, gagyi ledeket megveszi, és meg próbálja eladni a Tescoban :)'Ja és ha nem kell számla lehet alkudozni." .... Ebből is látszik, hogy nem igazán legális ... Az Importált darabszámmal a VPOP-nak el kell számolni ... kőkeményen .... Amúgy Én már régen nem hirdetem magam, aki akar úgyis megtalál :)

[ Szerkesztve ]

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#688) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

beszerelve! :DD konyhába 2 led izzó...nem volt olcsó...de 3wattos és elég sok fényt ad :K
és úgy néz ki mint egy spot lámpa :))

(#689) Integra


Integra
titán

nemtom ismeritek e az oldalt, de itt aztán van mi szem, szájnak ingere.. :)
led-tech.de
ledtech-shop.de

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#690) lapa


lapa
veterán

azért ahogy az előző linkeken is nézem a legeslegújabb márkás cuccokat, melegfehérben 11,3w 800 lumen (mondjuk cree mp-l). ahhoz képest a 60-70 lm/w noname power tábláink annyira nem teljesítenek rosszul. pláne nem 25 eur / db.

(#691) ati2


ati2
őstag

lapa: Létezik, hogy a cree ennyire megnyomta volna a fejlesztést?
[XLampMPL-EZW.pdf]
[XLamp® MP-L EasyWhite™ LED]

150mA * 25V = 3,75W és 800 LM :Y
250mA * 26,5V = 6,6W és 1500 LM :Y

Vagy elnéztem valamit :F

(#692) lapa válasza ati2 (#691) üzenetére


lapa
veterán

nem, legalábbis ha jól értem nem. szerintem az 11,3w-nál 800.

első dok, második oldal 5. sor:

Total Power, all strings @ 150 mA 11.3 W

és akkor ez alatt vannak a lumenek 700-1000 színhőtől függően.

ezért írtam, hogy a mi cuccaink annyira (persze relatív) nem rosszak ezekhez képest.

de lehet, hogy totál el vagyok tévedve.

(#693) lapa válasza lapa (#692) üzenetére


lapa
veterán

a cree utóbbi negyedévben kiadott sajtóanyaga még mindig csak max 114 lm/w-ról beszél melegfehérben:

XLamp XP-E High Efficiency White LEDs deliver up to 148 lumens in cool white (6500K) and 114 lumens in warm white (3000K) at 350 mA. In addition to light output and efficacy improvements, XP-E HEW LEDs feature a reduced thermal resistance of 6 °C/W. XP-E HEW LEDs are available in the same white variations as XP-E LEDs, including Standard White, Outdoor White and 80-CRI White.

XLamp XP-E High Efficiency White LEDs are available now in sample and production quantities with standard lead times. IES LM-80 data for measuring lumen maintenance of LED light sources, for XP-E HEW LEDs, is targeted for availability in February 2011. To locate a distributor, please visit www.cree.com/buyxlamp.

[ Szerkesztve ]

(#694) Fridi1


Fridi1
csendes tag

Én tőlük szoktam a szalagokat meg a trafókat venni. Látom sok itt a jóindulatú és segítőkész ember. Na mindegy. Ezért akartam ajánlani.

(#695) ati2 válasza lapa (#692) üzenetére


ati2
őstag

Hát azt is néztem, de még mindig nem értem hogy jön ki a 150mA és 25V-ra a 11,3W :F

De régi sajtóanyag ez is már, jövőre remélem kijönnek vele: [February 3, 2010 208LM/W]
Mondjuk meleg fehérben jó lesz ha 160-at tud majd.

(#696) lapa válasza Fridi1 (#694) üzenetére


lapa
veterán

ha ez tényleg így van, akkor kizárólag én vagyok rosszindulatú, és ez esetben itt és most nyilvánosan megkövetlek.

csak kicsit furán jött le az eddigi hozzászólásaid alapján, azért konspiráltam. pláne, hogy az ajánlást a konkurencia boltjának fikázásával kezdted.

(#697) Fridi1 válasza lapa (#696) üzenetére


Fridi1
csendes tag

Rosszul is esett. Nekem nem konkurencia. Egyébként jók az áraik, de bármit akarsz rendelni, hónapokat kell várni. Amit belinkeltem ott viszont olcsóbb a kukorica led. A kollégának akartam segíteni aki ilyen kukorica lámpát keres. Pierre is megválogathatná a szavait. Boldog Új évet mindenkinek!

(#698) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Hello,

Szeretném az asztali lámpámban lévő 60 Wattos villanykörtét lecserélni LEDes megoldásra, elolvastam pár tesztet, de még mindig nem tudom, hogy milyen típusú, teljesítményű LED kellene egy 0,5 X 1,0 méter területű asztalfelület bevilágításához kb. fél méterről.

Akkora fényerőre lenne szükségem, hogy olvasni jól tudjak az asztalon.

Ez szerintetek megfelelne ilyen célra?
[link]

(#699) lapa válasza ZSOOLT2 (#698) üzenetére


lapa
veterán

valószínűleg nem, illetve messze nem lesz olyan fényereje, mint a 60w izzónak. ha hasonló fényerőt akarsz, akkor inkább 7-9w körül nézelődj. ha itt visszaolvasol megtudod azt is mi hány lumen, hogy pontosan tudd mit kapsz a pénzedért.

egy kicsit kisebb, de szerintem működő kategória az ikeás ledes lámpa. az 2,5w és egyenletes fényt ad egy nagyon pontos karikában. azon kívülre viszont semmilyen fényt nem szór. talptól függően 2500-4000 forint. van talpas, csavarozós és csiptetős kivitel.

(#700) ZSOOLT2 válasza lapa (#699) üzenetére


ZSOOLT2
tag

Ok, köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.