Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) lapa válasza xylacc (#499) üzenetére


lapa
veterán

szerintem a 100lm/w erős túlzás, pláne "átlagos" jelzővel, pláne bruttó fogyasztást tekintve egy 220v termék esetén.

(#502) xylacc válasza lapa (#501) üzenetére


xylacc
csendes tag

Kedves lapa,

Én alapból arról beszélek, ha egy közel tökéletes 99% hatásfokú tápról van működtetve sok led. Simán elérhető ez az érték, Kérdés csak az élettartam....
Ha 100 0,03W-os ledből hozom ki a 3W fogyasztás mellett a 300lument, ezek 100%-ra vannak hajtva.
Ha 120 0,03W-os ledből hozom ki a 3W fogyasztás mellett a 300lument, ezek csak 83%-ra vannak hajtva,
Csak az élettartamuk nem lesz ugyanaz....
Minél nagyobb a meghajtás, annál nagyobb a hőmérséklet, annál kisebb az élettartam.
Remélem logikus voltam.

(#503) FehérHolló válasza xylacc (#502) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mutass nekem egy olyan átalakító kapcsolást, ami 99% hatásfokú és 230V bemenetű.
Most komolyan, milliókat tudnék keresni vele.

Másrészt 3W az minden esetben 3W. Az más kérdés, hogy az a 120 LED nagyobb felületen termel ekkora hőt másodpercenként, ezért könnyebb elvezetni. Így nő az élettartam.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#504) Integra


Integra
titán

tudtok mondani olyan weboldalt, ahol kifejezetten fürdőszoba világítási megoldásokat mutatnak be? vagy csak ezzel is foglalkoznak?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#505) lapa válasza xylacc (#502) üzenetére


lapa
veterán

logikusnak logikus, csak a tárgyalt termékhez nem sok köze van szerintem.

a 99% ettől függetlenül nekem is magasnak tűnik, még egyenáram betápnál is.

(#506) xylacc válasza FehérHolló (#503) üzenetére


xylacc
csendes tag

Nos, igen, Nem tudsz ilyet?
Egyedül nem megy?
230V egyenirányító (Graetz), az nem fogyaszt sokat, tudtommal... :D
és köss rá annyi ledet, hogy világítson sorba(100-110db).
Nos, világítani fog?
Hatásfoka mennyi lesz?
Mellesleg 3 éve így világítok a fürdőszobámba a nappaliba és a teraszon, persze ott nagyobb mennyiségekkel.

(#507) PHM válasza biker (#500) üzenetére


PHM
addikt

"1: sehol nem ég 10órát egy izzó, még télen is nehéz,
talán évi átlagban napi 6 óra elképzelhető"

Pedig van ilyen, sajnos.
Régi 5 emeletes, körfolyosós bérház, belső udvarra nyíló földszinti lakás.
Nyáron 10-12, télen 14-16 órát megy a világítás.
Hagyományos, illetve kompakt fénycsövek vannak a lakásban,
de még így is rámegy a gatyám a villanyszámlára.
A többivel egyetértek.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#508) FehérHolló válasza xylacc (#506) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egyrészt a világ nem ilyen egyszerűen működik.
Másrészt ha a te esetedben (Graetz híd, 120 LED) a hídban lévő diódákat pontosan ugyanolyanoknak feltételezzük, mint a LED-ek, akkor is csak 98%-nál vagy. (1 - (2/122) = 0.983)

Mellesleg nagyon remélem, hogy otthon nem egyetlen Graetz hídon (+ellenállásokon) keresztül táplálod a 100-120 LED-et. Főleg nem a fürdőben...

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#509) biker válasza FehérHolló (#508) üzenetére


biker
nagyúr

"Mellesleg nagyon remélem, hogy otthon nem egyetlen Graetz hídon (+ellenállásokon) keresztül táplálod a 100-120 LED-et. Főleg nem a fürdőben..."

miért ne? Isolation72 spray, 20kV-ig szigetel :)
mellesleg a graetz hídon 2x0,75V esik, vagyis fele az 1,5V a led-jei 3,5V-jának, tehát kijöhet, más kérdés, hogy ekkor vibrálni fog, kondival meg 345V-od lesz _)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#510) FehérHolló válasza biker (#509) üzenetére


FehérHolló
veterán

A szigetelő spraynek egyetlen egy csúf tulajdonsága van: nem csak az elektromos áramot, hanem a hőt is szigeteli. Ezek a LED-es rendszerek meg általában eléggé zokon veszik, ha elégtelen a hűtés. Különben a 20kV mellé azt is oda illik írni, hogy milyen távolságot üt át a 20kV-os feszültség.

A Graetz hídon eső feszültség pedig erősen függ attól, hogy milyen diódákat használ hozzá. Felőlem akár a LED-ekből is megépítheti, mert az mennyire egyszerűsíti már az anyagbeszerzést. Minek ide elektronika..? Ezért van ott az előző hozzászólásomban, hogy tegyük fel.

Csúcsértékben eddig is 345V-ja volt. A létrejövő effektív érték meg függ a kondi nagyságától.

Skynet is real. It's called Google.

(#511) biker válasza FehérHolló (#510) üzenetére


biker
nagyúr

ezt a sprayt a hátlapra kell fújni, smd esetén érdemes kimaszkolni.
színtelen, 0,1mm vastagságra talán 4kV az átütése, egy rétegben fújható

ha búrában van, mi a baj pl? max az, hog egy led elmegy, ugrik az egész, és szar javítani :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#512) biker válasza PHM (#507) üzenetére


biker
nagyúr

ok, vannak szélsőségek, de látod, nálad is ott a hiba, hogy fénycső is van, meg kompakt.

Multkor láttam egy szélsőséges 15W-os kompaktot, ráírva apró betűvel: 119mA, bocsi, ez épp 27W :(

Fénycsőnél meg kifelejtik a fojtótrafót, ami bizony majdnem megduplázza a kör teljesítményét, még ha kihagyod a kondit, és cosfi 0,7-re letolod, akkor is nehéz.
én 2db 11W-os csovat hajtottam, ez 22W lenne, fojtóval együtt 36W volt a tényleges teljesítmény.

Mindjárt kijön, hol nem spórolsz eleget :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#513) FehérHolló válasza biker (#511) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az a jó, amikor mindenki egyszerre megy el. Remélem, ebben egyet tudunk érteni. :)

Ha odáig eljut az ember gányolástechnikailag, hogy:
1. Rájön, hogy kondi kell. Vagy jobb esetben egyenfeszültségű forrás.
2. Valamivel szigeteli a szabad vezetékeket. Ehhez figyelembe veszi, hogy milyen átütési szilárdságú anyag kell, hogy a 100%-os páratartalom mellett se húzzon át (alatta, fölötte, mellette, közte).
3. Megoldja a rendes hőelvezetést.
4. Burába pakolja.
5. A burkolatot igény esetén hozzáfabrikálja a védővezetékhez.

Akkor valószínűleg átgondolta annyira, hogy minimalizálja a személyi sérülések kockázatát. Ebben az esetben nagy általánosságban semmi bajom nincs az adott házi kivitelezéssel. :)

Bár még valamit kellene kezdeni azzal a ténnyel, hogy a hálózati feszültség értéke nagyrészt 5%-os tűrésen belül mozog, de éves viszonylatban kis arányban előfordul a 10%-os átlépés is.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#514) FehérHolló válasza FehérHolló (#513) üzenetére


FehérHolló
veterán

Még annyit hozzátennék, hogy a felsorolt pontokhoz szükséges hozzáállás számomra nem annyira egyeztethető össze az "Rakjunk oda egy Graetz hidat, mert annak jó a hatásfoka" megközelítéssel. Ez volt a fő bajom az elején.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#515) ati2


ati2
őstag

Erről a [graphite-foam] -ról hallott már valaki? Elég érdekes lesz ha kiváltja az ALU hűtőbordát...

(#516) PHM válasza biker (#512) üzenetére


PHM
addikt

Tudom, jobb lenne csak kompakt fénycsővel világítani, de ez sajna
nem oldható meg mindenhol.
A kollégák a múltkor megmértek egy hagyományos 40W-os fénycsövet,
az állítólag majdnem 100W-ot fogyasztott a fojtóval együtt.
Tervezem is, hogy az egyik armatúrát átalakítom ledesre, mintegy próbaképpen,
de amilyen ütemben haladok, nyugdíjba megyek, mire kész lesz.
Addig is asszem lecserélem az asszonyt egy takarékosabb típusra, mert az a
szokása, hogy jártában-keltében minden elektromos fogyasztót bekapcsol. :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#517) lapa válasza PHM (#516) üzenetére


lapa
veterán

ööö már megbocsáss, de honnan ismered a feleségem?

nálunk szigor van pedig, a 3w a lélektani határ, amit eltűrök bekapcsolva (éjjeli lámpa) egy-két órát. a 12w-nál már csúnyánnézés van.

az ember annyi rohadás forrasztgatás után kicsit máshogy értékeli a takarékosságba fektetett munkát.

a másik témához: 12v rulez. szerintem ha valakinek van egy sima autó akksija, akkor 20-30e forint körül már lehet kapni egy kis napelem panelt valami egyszerűbb töltésvezérlővel. upd: most néztem, egy panelectron mppt töltésvezérlő 15e bruttó, egy 12w panel meg 10e. egy notebook-táppal még akksitöltőd is van, kénmentesítővel meg mindennel. szerintem jópár eseti fogyasztót elvisz, és akkor le van tudva ez a kényes tápkérdés, meg sose halunk meg.

(#518) FehérHolló válasza lapa (#517) üzenetére


FehérHolló
veterán

12V-os rendszernél az áthidalható távolsággal van nagyobb baj. Egyik kedves barátom a 230V-os mellett behúzott a falba egy törpefesz hálózatot is. Azt, hogy 12, vagy 20 voltos, nem tudom, de lényegtelen. Minden zajt felszed, relatíve nagy az ellenállása, ilyesmi gondok adódtak.
Nekem is elég komoly igényem lenne egy hasonlóra, de egyelőre nem találtam olyan megvalósítást, ami megérné. Ha esetleg valaki találkozott már jól működő, egész házra kiterjedő törpefeszültségű rendszerrel, legyen szíves ossza meg az elveket, ami szerint meg lett csinálva!

Persze nagyon jó lenne, ha tetőn fenn napelem, házban mindenhol (megfelelő) LED-es világítás, pincében/tetőtérben akksi.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#519) lapa válasza FehérHolló (#518) üzenetére


lapa
veterán

nos én úgy csináltam, hogy ilyen vezetékek mennek mindenhova, meg van egy pc táp az egyik végen.

#489: az alsó rész mutatja a ledeket, kábelek keresztmetszetét meg hosszát. nem egy "mindenhova 1,5mm2" cucc, de nem vészes az ára. a 100m 10mm2 valami 20e körül volt tán, az egész kábelkupac megállt 30e körül. annyi a trükk, hogy a 10mm2-t gerincnek használod. zajok nincsenek, vagy nem tudom miben nyilvánulnak meg. a hatásfokok is ott vannak kiszámolva, jellemzően 5% alatt, kivéve a 40w-os csillárt, mert ott 7%, kicsit béna lett a kábelezés.

[ Szerkesztve ]

(#520) FehérHolló válasza lapa (#519) üzenetére


FehérHolló
veterán

Keresztkérdés: mivel lehet megnyitni rendesebb módon azt a fájlt? Gugli aszondja, hogy OpenOffice.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#521) lapa válasza FehérHolló (#520) üzenetére


lapa
veterán

igaza van. de látva a ragaszkodásotokat a múlthoz itt egy más verzió, csakazértse xls.

[ Szerkesztve ]

(#522) biker válasza lapa (#517) üzenetére


biker
nagyúr

szoktam röhögni, mikor valaki megkérdi, miért sok a 200W wgy pc-nél?
mondom, mert az egész lakás világítása nincs 100W, és ebben benne van a konyhai körfénycső

PHM: első körben elektronikus előtét, akkor egy 36W cső kb 40W-al elmegy, egyébként mint írtam, a dupla se sok, amit megeszik.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#523) xylacc válasza FehérHolló (#520) üzenetére


xylacc
csendes tag

Legyalább beindult egy kicsit a beszélgetés...
Igen, nem csak a graetz van benn, kondi, is, nem villog, teljesen villogásmentes, le van szigetelve, és burában van....
Pontosabban egy nyáklapra van több ilyen sor forrasztva.
Egy hagyományos 75-100W-os izzónak felel meg a fénye, és 10W-ot kajál..
Igazad van, hogy nem 99%-os a hatásfoka, de akkor 98,3... Na bumm... :D
Nekem tökéletesen megfelel....
Ha kell valakinek ilyen lap, priviben.

(#524) ati2 válasza lapa (#519) üzenetére


ati2
őstag

10mm2 -es az nem piti, én inkább maradok 230V + trafó mindenütt verziónál :B
Amúgy grat hozzá...

(#525) lapa válasza ati2 (#524) üzenetére


lapa
veterán

ha rám hallgatsz azt csinálsz, amit jónak látsz. én személy szerint nagyon örülök, hogy eddig eljutottam és egyre kevesebb 230v cucc van a lakásban. így utólag visszanézve már nem akkora szívás, mint amekkora igazából volt. vigasztal a tudat, hogy ez nagyon sokáig jó lesz így.

és még mindig azt mondom, hogy ha nem 40w csillárban meg ilyenekben gondolkodsz, akkor a vezeték, a napelem meg a vezérlő megáll 50e-nél. egy nem teljesen lepukkant autó akksit a vezérlő még szépen helyre tud rakni és elműködik vele 1-2 évet. szerintem annyira nem drága, ha megnézem mire mennyit költ az áltagember.

[ Szerkesztve ]

(#526) ati2 válasza lapa (#525) üzenetére


ati2
őstag

Csak itt a panelban bőven elég volt a régi alu mmfal-at kicserélni rézre, meg nincs hova tenni a napelemet se.
Én a ledek kisebb fogyasztásával is beérem, úgyis a PC + hűtő + mosógép + klíma zabálja a legtöbbet.

(#527) lapa válasza ati2 (#526) üzenetére


lapa
veterán

persze világos. nem bántiból írtam, akinek nem inge ne vegye magára. csak gondolatébresztés gyanánt. egyébként kitudja, lehet holnap beleszeretsz a tanyavilágba...

egyébként az a napelem, amit írtam annyira nem nagy, 40 x 45 vagy ilyesmi. inkább az akksi lehet kényelmetlen, azt illik valami szellőző helyre rakni.

(#528) pohár válasza lapa (#527) üzenetére


pohár
félisten

miért, ennyire melegszik az akksi? :F

E14-es LED kapható valamerre? rájöttem hogy okádékul nézne ki a lámpa amit kinéztem G9-es LED-es égőkkel, így inkább nézek mást...

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#529) lapa válasza pohár (#528) üzenetére


lapa
veterán

egyrészt a benne lévő anyagok (kénsav, ólom) közül egyik se c-vitamin, ha nem zselés akkor elméletileg lehet valami kipárolgás. aztán lehet, hogy csak a desztvíz párolog, de jobb a békesség.

a dolog másik fele, hogy hidrogén is fejlődik, ami durranógázként alkalmas a levegő igen hirtelen felmelegítésére.

nem tudom van-e bármilyen káros hatása, de én nem tartanám lakótérben. persze minimális mennyiségekről beszélünk, de mégis.

megint más téma, hogy szobahőmérséklet alatt jócskán lecsökken az akksi teljesítménye, jobb melegen tartani.

(#530) pohár válasza lapa (#529) üzenetére


pohár
félisten

na ezt is jó tudni, köszi a fejtágítást :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#531) kételkedem


kételkedem
addikt

Sziasztok!

A konyhában jelenleg 4 db 40 W-os spot izzó és a mosogatónál 3 X 20W-os halogén világítás ontja a fényt. Ez összesen 220W.

Ezt akarom kiváltani a konyhaszekrény aljára ragasztott vízálló flexibilis LED szalaggal . A konyhapult teljes hosszában, 3m-t ragasztanék fel.

~1 500 a szállítás, ~9 000 a szalag, ~2 200 a 12V-os tápegység. Ez összesen ~13 000 Ft.

A beruházás megtérülését próbáltam kiszámolni.

Jelenleg 220 W a fogyasztás, a LED világítás 3X4,8 ~15W-ot fogyaszt. A különbség ~205W

13 000 Ft az ~260 KWH áram ára. Tehát ~1268 órai világítás után vagyok nullán, azon túl már megtakarít a LED. Figyelembe véve a szokásainkat ez kb egy évet jelent.

Jól számoltam?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#532) lapa válasza kételkedem (#531) üzenetére


lapa
veterán

ha napi 4 órát ég, akkor ja. meg el tudod adni a régi lámpákat.

szerintem egyébként melegfehéret vegyél. meg hagyj felette valami légrést szellőzésnek, ha megoldható.

(#533) kételkedem válasza lapa (#532) üzenetére


kételkedem
addikt

A jelenlegi lámpát nem tudom eladni, a spot izzók hője miatt megbarnult, megpörkölődött a lámpatest.
A meleg fehér és a hideg fehér között nem igazán tudok dönteni. A helyszínen kellene látni a két fény közötti különbséget. Azért gondoltam a hideg fehérre, mert a sárgás derengés még kevesebbnek tűnne a mostani szpot és halogén világítás után.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#534) lapa válasza kételkedem (#533) üzenetére


lapa
veterán

nekem 800 lumen van a 180 + 80 cm L alakú pulthoz 4 leddel. a fényerő szerintem teljesen jó, esetleg jobb lenne 5 db-ra elosztva. nekem előtte 6 x 10w ikeás halo spot volt.

azért a 220w elég durva, szerintem ne abból indulj ki.

(#535) kételkedem válasza lapa (#534) üzenetére


kételkedem
addikt

A 3m hosszú szalag elvileg 864 lument tud. Tisztában vagyok vele, hogy ez az eddigit meg sem közelíti. A fény eloszlása és ereje viszont egyenletes lesz, nem lesznek vakítóan világos és sötét területek. :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#536) lapa válasza kételkedem (#535) üzenetére


lapa
veterán

azért mondom szerintem gondolkozz el a melegfehéren, a hidegfehér olyan lesz, mintha neoncső lenne felrakva.

(#537) mephi666


mephi666
nagyúr

hülye vagyok teljesen világítás témában és nem szeretnék bevásárolni... gondolkoztam már eleget, hogy a szobában le kellene cserélni a lámpát (még ex találta ki, hogy 4x5m-es szobába elég középen a plafonra egy 1égős "ufo-lámpa", azóta is az van), mert sokat is eszik meg a fénye sem az igazi... de ha 1 jó izzóva lehetne pótolni, az is tökéletes lenne... led-en gondolkozok... találtam e27-es foglalatba 90led-es izzókat 3890-ért... (340/380lumen) ezek mennyinek felelnek meg sima villanykörte-mércén fényerőben? elég lenne 1 ilyen leváltani a 100w-os izzót? és hogy viselik a fel-/lekapcsolgatást? és élettartamban mennyire jók?

ui: jah, hülye vagyok... csak a részletes adatlapot kellett volna megnéznem :W kb. 45w körül alakulna... legalább 3-4db ilyen kellene, meg az ufo-t lelőni a plafonról és mást tenni fel helyette...

ui2: esetleg más alternatíva létezhet? ragasztani mondjuk pár kört led-szalagból a lámpa köré? ;]

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#538) lapa válasza mephi666 (#537) üzenetére


lapa
veterán

egy 100w izzó nagyságrendileg 1000-1200 lumen, innen egyszerű kiszámolni. elméletileg kevésbé érzékeny a ki-be kapcsolgatásra. az élettartam elvileg jó, ha jól szellőzik, de senkise tudja előre.

(#539) mephi666 válasza lapa (#538) üzenetére


mephi666
nagyúr

aham, köszönöm... nézelődtem még és lehet, hogy inkább egy spirál kompakt fénycső kellene... (teljesítményben is több lenne, mint az izzó, ami mellett azért látunk így is normálisan) habár, ha jól tudom, ez érzékeny a sűrű fel-/lekapcsolgatásra meg kell neki pár perc, hogy leadja a teljes fényerőt... (a led azonnal max fényerővel világít) az élettartama is kevesebb (8000 óra elég lenne azért 5-6 évre napi 4órával számolva), viszont olcsóbb és visszajönne az ára :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#540) kételkedem válasza mephi666 (#537) üzenetére


kételkedem
addikt

Élettartamnak 30-50 000 órát szoktak írni. De ha 24 000 órát veszünk, az akkor is 1000 nap folyamatos világítás. Összességében szerintem a legrosszabb esetben is 3-5 évet ki kellene bírnia átlagos használat mellett.

(#539) mephi666 az energiatakarékos kompaktoknál engem az zavar leginkább, hogy bekapcsoláskor a teljes fényerő nincs meg, azt csak a bemelegedés után adja le. Ez típusonként eltérő, most vettem valami nagyon gyenge fajtát, sok idő kell mire teljes fénnyel világít.

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#541) Komplikato


Komplikato
veterán

Az itthoni árak kétségbeejtőek. Keresgéltem, többek között itt a témában megadott paramétereken belül, olyan LED-es motyót, amivel a lakás 60W-os izzóit ki tudnám cserélni.
Hát nagyjából 14.000 körül voltak, a forint árfolyam miatt nemrég még több. Most nem a kínai ezerledes, két hét után fényerőcsökkenős, pár hét után meghalós vackokra gondolok.

Aztán láttam egy zugárusnál(!) általam nem ismert holland márkát, ami a csomagolása alapján (rajta volt euroban az ára) szintén ilyen 14K körüli volt, emberünk odaadta volna 6K áron, több darab esetén 5K lett volna. Ezeket mennyire hamisítják? :F

Aztán filóztam, hogy eredeti koreai "izzó" kéne nekem, de postával webről nem olcsóbb az sem. :O

Most viszont néztem a hírekben ezt: [link]
Aeon LDA7N-H-TV, 6.5W, 420lm/95cd/95lx fényerő, 40.000 óra működési idő, és 1680jen csak darabja. Szerintetek érdemes lenne ebből jó pár darabot rendelni?

Sokat filóztam rajta miért erőlködnek a gömb alakban felforrasztott LED-ek témában, amikor elég olcsón lehetne mindenféle alakú trükkös prizmával szétszórni a fényt. Erre most látok egy ilyet: [link]

Kár, hogy bumszli.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#542) pierre35 válasza Komplikato (#541) üzenetére


pierre35
csendes tag

Szia!

Ha elküldöd az elképzelésedet, akkor meg tudjuk beszélni, hogy mire lenne szükséged. Ami árat írtál az nálam kb a 12 W-os 1000 lumen feletti fényerősségű izzókra érvényes . sőt. Az is csak bruttó 12500 lenne.... és nem sokledes cucc.... Keress rá a hozzászólás alján lévő webcímre és vedd fel velem a kapcsolatot ha érdekel . 3 év gari 100.000 óra működési idő garantált a gyártó részéről .

Üdv:

Robi

[ Szerkesztve ]

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#543) lapa válasza Komplikato (#541) üzenetére


lapa
veterán

arra figyelj, hogy az a 6,5w még mindig csak 35-40w-nak megfelelő fényesség.

pierre35: másodszor kérlek, hogy tartózkodj a kereskedelmi célú megnyilvánulásoktól, mert egyrészt megsérted a fórum alapszabályát, másrészt engem is nagyon idegesít, hogy még itt is reklámokat olvasgatok.

ha valakinek ajánlasz valamit, azt megteheted privát üzenetben. bár ott még kevesebb sikert fogsz aratni, hisz az már spammelés kategória.

(#544) pierre35 válasza lapa (#543) üzenetére


pierre35
csendes tag

Szia!

Eléggé kiszúrtál magadnak .... csak az nem tudom, hogy miélrt.... érdekes másvalaki hirdetheti itt a webshopját, kamu adatokkal, az témát szolgáltat neked is, az nem érdekel, hogy kereskedelmi hirdetés. Áruld el mi bajod velem ?

És itt gondolok a 451- es és 452-es hozzászólásra. Őneki miért nem mondod ?

valahogy ez egy kicsit egyenlőtlen dolog... nemdebár ?

[ Szerkesztve ]

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#545) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv urak

tudtok valami pöpec ledes asztali lámpád? halogén cucc sokat megy, kajol....

ezt néztem ki:[link]

ha tudtok jobbat, megköszönöm az ötletet. :R

(#546) lapa válasza pierre35 (#544) üzenetére


lapa
veterán

tudod én egy türelmes ember vagyok. kicsit lapozz vissza és nézd meg te mit alkottál az előtt, hogy először "kiszúrtalak magamnak". a többiek megmozdulását se szívlelem, de veled szöges ellentétben:

-nem csinálnak rendszert a portéka kínálásából minden betérőnek.

-nem folytatják, miután jelezték nekik és láthatóan elsőre is pontosan megértették, hogy ez nem jó.

-nem áll nekik feljebb mindezek után.

remélem világos voltam. nekem nem veled van bajom, hanem a reklámozással. semmi személyes, hidd el. ha te megállod a további direktmarketing posztolást a topikban, én megállom, hogy töröltessem az eddigi posztjaidat. remélem reális üzletnek tűnik.

mint mondtam ott a privát üzenet lehetősége, lehet próbálkozni.

(#547) Komplikato válasza pierre35 (#542) üzenetére


Komplikato
veterán

Őszinte leszek, ha a témában lévő kevés hozzászólásomat megnézed, akkor láthatod, hogy pontosan az itthoni árak azok ami miatt sopánkodok. Egyszerűen nem tudom megfizetni egy teljes háztartásnyi világítótest cseréjét. Ennyiért nem. Pont. :O

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#548) lapa válasza g@bo (#545) üzenetére


lapa
veterán

volt itt még egy björnborg lámpesz, ismeretlen lumennel a svédeknél. másra hirtelen nem emlékszem.

update: itt találtam több infót. asszem bevállalok egyet a gyerekszobába. kár, hogy nem 12v. 600mA@3V.

[ Szerkesztve ]

(#549) g@bo válasza lapa (#548) üzenetére


g@bo
nagyúr

kösz.

conrad hoz képest olcsó, de nem tűnik jobb lámpának.... ikeás. :B

(#550) lapa válasza g@bo (#549) üzenetére


lapa
veterán

conradról annyit tudok elmondani, hogy egyszer rendeltem tőlük, 6 jegyű összegben. kimaradt egy 8990 forintos tétel. két hónap telefonálgatás meg faxolgatás után kaptam helyette egy kínai csavarhúzókészletet. azóta conrad nem játszik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.