Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) accesid válasza trezor33 (#16999) üzenetére


accesid
csendes tag

Lehet sima elírás, de valószínűbb, hogy az osrambol nem fogy annyi mint a többi kínai, gagyi, vagy szépen fogalmazva félprofi termékből. Tehát szerintem valós hogy a hatásfok gyengébb, mert régebbi tervezés kevesebbet vesznek az ára marad a gyártáskor kiszámolt ár ami már akkor is magasabb volt a hasonló márkátlan de azonos tulajdonságokkal bíró termékektől.
Az ára miatt kevés fogy és ezért nem követi a cég olyan gyorsan a fejlődést.
Beragad a régi drága rosszabb hatásfokú termék.

(#17002) accesid válasza trezor33 (#16997) üzenetére


accesid
csendes tag

amúgy aza 2700K és 3000K az nem biztos hogy pont úgy van.
Tapasztalat, hogy azonos gyártónál két termék azonos színhőmérséklettel és és egyik fehérebb másik sárgább.
Szóval maradjunk annyiban hogy az a 2700K meg az a 3000K is meleg fehgér.
Meglepődnél sokszor egy-egy GU10-es 3000K még vakít olyan fehér, de nagy paneleknél is láttam már furcsaságokat.

(#17003) accesid válasza trezor33 (#16984) üzenetére


accesid
csendes tag

Közepes bánatomra nem lehet felszerelni süllyesztett paneleket egyik szobába sem, mert olyan idiótán lett megcsinálva az álmennyezet, ...

Vannak SLIM sulyesztett panelek amiket kis kompromisszummal be lehet tenni.
Ha érdekel keresek pár képet.

(#17004) Chaser válasza accesid (#17001) üzenetére


Chaser
titán

Ez egy hasonlo philips, 1w/100l hatasfokkal, sztem ennel az osramnal a designt probaljak megfizettetni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17005) ErBert válasza Chaser (#16998) üzenetére


ErBert
újonc

Szia! Először is köszönöm a válaszod. Nem fővilágítás lesz, fővilágításom középen lesz egy ledpanellel. Ez csak dekor, és mind kettő 7 méteres kör RGB led szalag lesz. Ha jól tudom max 5 méteresekben lehet kapni.

Ez lesz megvalósítva.

(#17006) Teasüti válasza ErBert (#17005) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt a "jelerősítőt" nem értem. Ezek analóg szalagok, vagyis PWM vezérléssel lesz hajtva. Ez nem egy teljesítmény nélküli jel, amit erősíteni kéne hanem itt 5-10 amper lesz megszaggatva. Egész pontosan mit csinál itt a jelerősítő?

(#17007) Chaser válasza ErBert (#17005) üzenetére


Chaser
titán

Az nem lesz franko, 12nm-t egy panel nem fog bevilagitani, talan egy 60*60-as philips ami nem fogja kiverni a szemed de ad elegseges fenyt
Ha csak rgb lesz es feheret nem fogsz hasznalni - aminek nem sok ertelme van, a keverten eloallitott feher nem szep -, akkor meterenkent eleg ha 6w-tal szamolsz, rahagyassal 8w, akkor egy 120-150-es tap.mar boven eleg az egeszre, mehetne egy taprol is, ha ilyen ket tapost akarsz akkor ket 60-80w-os kell
Ettil fuggetlen ildomos ezeknek a szalagoknak is betaplalni az 5m felettinreszet kulon, lehet h a vege mar halvanyabban vilagit ha csak az elejen taplalod be
Ha csak egy szolidabb feheret meg beraksz korbe fovilagitas melle, az mar sokat lendit a fenyeron meg szemkimelesen is
Gondolom 5050.tipusu 60led/m szalagrol beszelunk

Szerk:
Teasüti
A gyari led driverek 5-10m-re elegek, afolott kell egy jelerosito, sztem azzal nincs gond, a technikai hatteret pontosan nem tudom, talan feszultseg kulonbseggel szabalyozza a driver a szineket, ehhez kell az erosito ha annyi szalag van amihez mar keves a "driver" ereje

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17008) ErBert válasza Chaser (#17007) üzenetére


ErBert
újonc

Ezt az ajánlatot kaptam egy ledes üzlettől.

Ez ugyan 12 voltos rendszer, akkor gondolom a vastagabb vezetéket kell majd használnom. 2x1,5 mm mondjuk jó?

(#17009) Teasüti válasza ErBert (#17008) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mennyi ledről beszélünk (darabszámra) és milyen hosszú vezetéken? Valószínűleg a 0,75 elég lesz így látatlanban arra a pár méterre. Nem egy akkora hatalmas probléma 1V feszültség esés rossz esetben, de ha ilyen félelmeid vannak, akkor menj 24V felé és akkor a szalagon eső feszültségtől sem kell nagyon tartani 7 méteren! 24 volton én simán körbehúznék egy szobát, anno számoltam 16 métert a szobámra és úgy találtam, hogy 24 volton kényelmesen körbe lehet vinni egyetlen betáplálási ponttal, két végén összekötve a szalagot.

Szerk: az ajánlatban értelmezésem szerint 60 db/m 5050 led van? Ez 7 méteren generál 3x2,8A áramfelvételt 12V és 3x1,4A felvételt 24V-os szalagon, ami 0,75-ös vezetéken produkál rendre 0,4V-os és 0,2V-os feszültségesést méterenként.

[ Szerkesztve ]

(#17010) Chaser válasza ErBert (#17008) üzenetére


Chaser
titán

A szalag gyanjsan olcso, itthon ez a fajta jellemzien 1000ft felett van meterenkent
A tap 99% egy gagyi kinai, de legalabb dragan
Jelerositore megmondja mas szukseged van-e, ha 144w-os a driver akkor sztem nem
Tapbol amit mondtam: meanwell v delta, elobbire 3 ev, utobbira 5 ev gar van, amivel tobbet tudnak egy noname tapnal:
Nem fog villogo fenyt adni a szalag max fenyeron - annal kisebb fenyeron mar a driveren mulik, de a tapon nem -
Megfelelo zajszures, minosegi alkatreszek
Jo hatasfok
Egesz biztosan nem gyujtja fel a lakast ( :
Sok kulso kialakitasu van, van olyan ami nagyon jo hoturo, a linkelt tapot nem beepitesre talaltak ki
Emlekeim szerint egy 150w-os meanwell 6-8e ft volt mikor legutobb neztem

Szerk:
Teasüti
Ha jol szamolok 840 led, de a fogyasztas a mervado, nalam ilyen tekercs konnektorbol se ert el 5m 35w-ot szinek eseten, csak a kevert feher szaladt bele 50-be, alapszinek ha jol remlik 15-20w korul voltak 5m-en - ugye olyankor az smd-bol csak egy led vilagit, kevert szineknel pedig 3 -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17011) ErBert válasza Chaser (#17010) üzenetére


ErBert
újonc

Tudnál segíteni összeállítani, akkor hogy miket vegyek meg pontosan, mert már csak 3 napom van a beépítésig. Sajnos a dobozokat már beépítették a falba. Középen a jelerősítő, két szélén a tápegységekenek. 2x0,75-ös kábelt húzva be.

(#17012) Chaser válasza ErBert (#17011) üzenetére


Chaser
titán

Szalag oke, csak nekem tul olcsonak tunik itthoni arakhoz kepest
Tapbol elmondtam mit es mekkorat
Erositot pedig nalam okosabb megmondja kell-e, sztem nem, de ebben a reszeben nem vagyok benne
0,75-os kabel eleg lesz - persze lehetett volna vastagabb -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17013) ErBert válasza ErBert (#17011) üzenetére


ErBert
újonc

Tehát mindkét oldalt 7-7 méter szalag fér el.

(#17014) Chaser válasza ErBert (#17013) üzenetére


Chaser
titán

csak én látom túl mélynek a dobozt? szalag gondolom a külső peremen lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17015) accesid válasza ErBert (#17013) üzenetére


accesid
csendes tag

irtam pü-t

(#17016) ErBert válasza Chaser (#17014) üzenetére


ErBert
újonc

Igen a szalag a külső peremen fut majd. De beépítésre kerül jó pár spot is, és egy fővilágítás középre.

(#17017) farkas-j válasza trezor33 (#16999) üzenetére


farkas-j
őstag

Mint már korábban írtam, igazából azt senki nem ellenőrzi mi a valós fogyasztása, ez "önbevallós". Az autók gyárilag megadott fogyasztásához tudnám hasonlítani, amit szinte sosem tudsz elérni a gyakorlatban. Van aki valós, van aki mindenféle trükkös számítással megadott értéket ad meg. Anno mikor még HiFi-zetem, ott is csoda dolgok voltak megadva a frekvenciaátvitelnél. Nagyon nem volt mindegy, hogy a görbe hány dB-es pontjára volt megadva a kezdő és levágási frekvencia.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17018) FaszagyerekI válasza ErBert (#17008) üzenetére


FaszagyerekI
újonc

Most nézem milyen drága árakat kaptál!
Ennél azért olcsóbban is meglehet venni, most néztem itt led szalagot, szerintem keress rá, érdemes:
Led szalagok

(#17019) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

A HUE RGB ledszalagnak van valami ajánlott, olcsóbb alternatívája? Brutális az ára ahhoz képest, hogy nem lehet egyesével címezni a led-eket (plusz kell hozzá bridge is). Ambilight-os a TV-m azért gondolkozom ezen (plusz a mostani sima fehér elromlott, bár még nem vettem rá magam h kiderítsem, h a táp, a vezérlő vagy a szalag a hibás).

[ Szerkesztve ]

(#17020) ptom77


ptom77
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni fényerőszabályzás témában. Adott egy LEGRAND Valena Life típusú fényerő szabályzó, ami hagyományos halogén izzókkal tökéletesen működik:

https://legrandaruhaz.hu/Legrand_Valena_Life_nyomogombos_fenyeroszabalyzo_2_vezetekes_minden_lampatipushoz_feher_752162

A halogén izzókat szeretném lecserélni LED fényforrásra.
A katalógus szerint dimmelhető led-del működnie kéne, általam megkérdezett szakemberek is megerősítették ezt. Az alábbi TRACON LGYD6NWO típusú dimmelhető LED-re szerettem volna kicserélni a halogén izzókat:

https://shop.traconelectric.com/product/LGYD6NWO/Fenyero-szabalyozhato-gyertya-buraju-LED-fenyforras-230-V--50-Hz--E14--6-W--470-lm--4000-K--240%B0--EEIA-

Azért választottam ezt a típust, mert 4000K színhőmérséklet tartományban nem nagyon volt választék.
A lámpatestbe 4 db 40 W-os halogént lehet betenni, ez megfelel a 4 x 6 W-os lednek.
Már az gyanús volt, hogy csere közben, a lámpa lekapcsolt állapotában is fényt adott ki a led. A fényerőszabályzás működik, maximumra feltekerve leadja a maximális fényerőt, viszont ha lekapcsolom a lámpát, a led továbbra is világít kb. 20-30%-os fényerővel. Vagyis nem lehet "lekapcsolni", így viszont használhatatlan.
Találkozott már valaki ilyen hibajelenséggel? Mi lehet a gond?

(#17021) accesid válasza ptom77 (#17020) üzenetére


accesid
csendes tag

Igen. Ez a helyzet szinte 100% így van a régi fényerőszabályzókkal.
A ledek nagyon nagy százaléka - pontos számadatot nem tudok mondani - nem dimmerlehető, vagy nem dimmerelhető jól.
A hagyományos dimmer+led kombináció zúg villog, pislog, rebeg... stb
A zúgást nem véletlenűl irtam, van amikor halkabb van amikor hangosabb ciripelés zúgás fütyülés halatszik akár a fényerőszabályzóból akár a fényforrásból.

Jól működő párosítást nagyon ritkán lehet találni.
Szinte senki nem fog neked tudni mondani olyan párost ami jó és még be is szerezhető.
Próbálgatni kell sajnos saját költségre.

Az utolsó kérdésre, hogy teljesen letekert állapotban mennyire világít, na erre van megoldás de csak nagyon kevés dimmer-nél. Azok amiknek a hátulján valahol van egy trimmerpoti azoknál be lehet állítani a minimális féynerőt, amugy ezt a trimmeret nem azért találták ki hogy le tudd tekerni 0-rá hanem azért ha a dimmer egy váltókapcsolóval van kombinálva akkor ha a dimmert ütközésig letekered akkor is világítson, hogy csak a kapcsolóval tudd teljesen lekapcsolni...

(#17022) Chaser válasza ptom77 (#17020) üzenetére


Chaser
titán

a ledes cuccoknak ha jól rémlik fetes vezérlő kell, a hagyományis izzóknak triódás, v fordítva, de a lényeg: egyik egyikhez jó, másik másikhoz,
ha jól látom ennél a kapcsolónál öszvért csináltak, ami akár jó is lehet
de amit dimmeléssel kapcsolatban jegyezz meg:
vagy működni fog, vagy nem
nálad nem vágja el a feszültséget teljesen, ehhez már villanyász kell, esetleg megpróbálhatod más gyártó izzójával is, hátha

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17023) ptom77


ptom77
csendes tag

Köszi a válaszokat!
Akkor ha jól értem nem sok lehetőségem van:

1. Próbálgatom tovább a dimmelhető led-eket, ami vagy jó lesz vagy nem. A tapasztalat alapján inkább nem. Rosszabb esetben még a szabályzó is tönkremehet.

2. Marad a hagyományos halogén izzó, ami:
- energiazabáló
- 2700K körüli sárgás fénye van
- ha már nem lesz kapható, nem is nagyon tudom cserélni...

3. A szabályzót cseréltetem le, de ezt nem szeretném, mivel új építésű lakásról van szó és 3 szobában is le kéne cserélni. Ha egyáltalán le lehet.

Amúgy ez a LEGRAND Valena Life régi típusú szabályzónak számít? Egy szaküzletben nekem azt mondták hogy minden dimmelhető leddel működni fog. Hát nem...
Még egy laikus kérdés: ha sima led-et tennék be mi történne? A fényerő szabályzás nyilván nem működne, de simán le- és fel kapcsolni lehetne? Vagy tönkretenné a szabályzót?
Ha előre tudom hogy ez ilyen bonyolult, inkább lemondtam volna az egész szabályzósdiról...

(#17024) Chaser válasza ptom77 (#17023) üzenetére


Chaser
titán

nem szaküzletben jártál sajnos, szaküzletben azt mondták volna vagy működik vagy nem
vegyél egy db normál ledet és próbáld ki, az a biztos
ami 100% működne, félúton van a fix fényerő és dimmelés közt, philips scene switch, 3 különböző fényerő és ahhoz társuló színhőmérséklet, normál kapcsolóval üzemeltethető, a kapcsoló többszöri nyomásával
ehhez csak a dimmelős kapcsolókat lecseréled valena családon belülire, 3eft-ból megvan, ezek az izzók persze nem pár száz ft-os kategória -mondjuk egy fix fényerős ledes sem -
természetesen lecerélheted a kapcsolót, nincs semmi akadálya, akár házilag is megoldod, a kapcsolókhoz két szál megy a fázisból, nem lehet rosszul bekötni

szerk:
illetve ha nem zavar, h más típusú kapcsolóra cseréld, ami eltér a valena life családtól, közelemben levő valami noname dimmert ajánlottak, ami az esetek 90%-ában működik, 3e ft körül volt, a csillivilli' gyártók dimmelős kapcsolóiról nem sok jót meséltek

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17025) ptom77 válasza Chaser (#17024) üzenetére


ptom77
csendes tag

A fényerőszabályzó lecserélése is szóba került már. Viszont a villanyszerelő azt mondta, hogy le lehet ugyan cserélni hagyományos kapcsolóra, de akkor a szoba másik végében lévő váltókapcsoló nem fog működni. A hálószobában ugyanaz a helyzet, az ágy mellett lévő váltókapcsolók így nem működnek. Így meg nem sok értelme van lecserélni. Nem tudom, nem értek hozzá. Ő is a dimmelhető led-et ajánlotta, a szaküzlet pedig egy nagy debreceni villamosági bolt volt. Eléggé patthelyzet ez így.

(#17026) Chaser válasza ptom77 (#17025) üzenetére


Chaser
titán

a dimmer rajta van a váltón? meglepne mert a termékleírásban nincs ott h ez váltókapcsoló lenne - dimmelősből nem tudok ilyenről, persze attól még lehet - és ha nincs rajta akkor semmi köze ahhoz ha lecseréled vagy akár megszünteted, a váltónak mindig van egy vagy több párja, de azok spéci kapcsolók, hagyományossal nem oldható meg, mert ott nemcsak két vezetéket kell kötni, ha leszeded a valenat és két szál megy bele nem lehet kapcsolata a váltókkal
pár száz ft-ért veszel egy kapcsolót, berakod a dimmer helyére és voalá' kiderül egyből, szóval nincs patthelyzet, villanyszerelő nem vagyok, de nekem ez sántít
egyébként mindegy mekkora boltban jársz, ha nem vágjáka témát akkor nem, nekem egy 10nm köüli üzletben mondták az olcsó dimmert és a vagy működik/v nem működik dolgot a ledes drimmerekre, a topik tapasztalatai alapján sajnos stimmel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17027) FaszagyerekI válasza ptom77 (#17020) üzenetére


FaszagyerekI
újonc

Nem elalvás módban van a szabályzó?
1 óra alatt kapcsolja le teljesen a világítást!

(#17028) ptom77 válasza FaszagyerekI (#17027) üzenetére


ptom77
csendes tag

Fogalmam sincs milyen módban van, nem lehet állítani semmit. A szabályzón van egy +,- nyomógomb amivel a fényerőt szabályozhatod és egy fel-le kapcsoló gomb.
A halogén izzóknál lekapcsolásnál teljesen lemegy a fényerő 0-ra, felkapcsolásnál pedig beáll arra, amilyen fényerőn éppen hagytad. (Ha pl. 50%-on kapcsoltuk le, akkor felkapcsolásnál is ilyen fényerőn lesz.)
Ha elalvás módban lenne, akkor gondolom a halogén sem kapcsolna le egyből 0-ra.

(#17029) macilaci78 válasza ptom77 (#17023) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem egyetlen dimmelős lámpám van otthon, pontosabban a 2 db éjjeli lámpa. V-Tac e14 dimmable ledet vettem beléjük, mikor meglett a lámpa, 3 fokozatban dimmelhető, a legerősebb és a leggyengébb közt alig van különbség és pár perc alatt magától felkapcsol a legnagyobb fokozatba...
Na, pár év elteltével az egyik elkezdett átmenni stroboszkók üzembe. Az Auchan saját márkás halogénje akciós volt, vettem bele egyet. Okén, hogy nem 4W, hanem 30W, de a legkisebb fényerő épp csak pislákol, a legnagyobb pedig a ledével kb azonos, picit több.

Úgyhogy vettem még egyet, illetve még kettő Landlite-ot másfélszer annyi max lumennel, így van tartalék is.

Nekem személy szerint a dimmelhető lámpa nem vált be, inkább több fényforrást kapcsolgatok vegyesen.
A pillentyűzet fölött is van egy ledszalag, két vezérlővel, meg egy ON-OFF-ON kapcsolóval, az egyik vezérlő minimális fényerőre van állítva, a másik egy maxhoz közelire, így kényelmes gépelésél és olvasáshoz, íráshoz is. Az olcsó dimmerek meghalnak gariidő után hamar.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17031) Chaser válasza macilaci78 (#17029) üzenetére


Chaser
titán

Ezzel melysegesen egyetertek
Biztos ki lehet kiserletezni olyan dimmert es hozza izzot amik jol mukodnek egyutt, akkor mar csak a dimmelt feny villogasa marad kerdeses ( :
Vagy tobb fenyforras, v a philips normal kapcsolos 3 fokozatos dimmelos izzoi

Szerk:
dantre
Van sajat tapja annak az izzonak v nincs? Nem ismerem azt a foglalatot

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17032) macilaci78 válasza #46372352 (#17030) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A halogén váltóáramos (AC) trafóról megy, a led vagy külön elektronikával rendelkezik, vagy egyenáramot (DC) kér. Lefogadom, hogy 50 Hz-en vibrált, amelyik vibrált.

Chaser: külső tápos, nem a hálózati 230 V AC-t kapja általában.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17034) macilaci78 válasza #46372352 (#17033) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van értelme.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17036) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Egy 55"-es LED TV mögé szeretnék LED világítást. Milyet tudtok nekem ajánlani?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#17037) Chaser válasza macilaci78 (#17032) üzenetére


Chaser
titán

köszi, ezt nem ismertem

Aaron14
mit szeretnél? szűkítsük kicsit a kört, mert elég sok lehetőség van
oled tv-d van?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17038) Aaron14 válasza Chaser (#17037) üzenetére


Aaron14
őstag

Egy Sony KD55XF7596-os tévénk van. Annyit szeretnék elérni, hogy este kellemesebb legyen a szememnek és elegánsabb a LED-es megoldás, mint egy villanyt égetni a szobában.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#17039) Chaser válasza Aaron14 (#17038) üzenetére


Chaser
titán

tehát egy lcd tv _led háttérvilágítással_ ( :
csak épp nemrég volt erről szó másik topikban, ezek nem led tv-k, marketingesek kitalálták, a led tv jelenleg az oled

ha egyszínű szalag kell csak akkor veszel pár métert, veszel hozzá távszabályzót meg tápot és kész
ha van 5v a tn-n az még jobb lehet, 5v-os szalagot veszel és abba csatlakoztatod, tv-től függ de legtöbb esetben kapcsolja a szalagot mikor bekapcsolod a tv-t, kikapcsolt állapoban nem világít
itthonról egy 2835-ös szalag tökéletes választás - 4-5-600ft métere, 60 led/m -, keveset eszik, fénye sem túl nagy az igaz, de oda nem is kell
valaki nemrég linkelt egy komplett szettet ebayről, az valami minőségi cucc volt, keress vissza biztos meglesz - ha nem szeretnéd magad összeállítani -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17040) Aaron14 válasza Chaser (#17039) üzenetére


Aaron14
őstag

[Ezt] találtam. Ez megfelelő lehet?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#17041) Chaser válasza Aaron14 (#17040) üzenetére


Chaser
titán

Ebbol az se derul ki milyen tipusu az smd fehernel
Blitzwolf volt a gyarto, ami ertelmes volt
Ez itthonrol se nagy tetel, nem erdemes ebayezni erte, ha meg nincs usb es 5v, tapot mindenkepp itthonrol egy meanwell v delta amit venni kell

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17042) Aaron14 válasza Chaser (#17041) üzenetére


Aaron14
őstag

Itthon hol lehet Blitzwolf cuccokat kapni? Ezt találtam itt a topik-ban, amit ajnálottak és Blitzwolf.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#17043) Chaser válasza Aaron14 (#17042) üzenetére


Chaser
titán

Azt nem tudom, azert mar talan megeri ebayezni
De ha semmi extra nem kell, 12v-os taprol.hajtod, akkor az emlitett itthoni par szaz ft-os 2835-os szalag 60 ledes hatrervilagitasnak eleg lesz boven, 400 lumen korul lehet meterenkent, 2,5-3w koruli fogyasztassal, tehat egy nagyon kicsi 12w-os tap is boven eleg 2-3m-nek, csak az emlitett meanwell v delta legyen, ha meg kell tavszabalyzo akkor veszel meg hozza, kb 6e ft-bol megvan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17044) pjen válasza Chaser (#17043) üzenetére


pjen
félisten

Nem is muszáj a táv .Egy 6 V os relé USB ről táplálva.Tv bekapcs,relé meghúz,kapcsolja a 12V ot,világít a szalag.

(#17045) Chaser válasza pjen (#17044) üzenetére


Chaser
titán

lehet jobb ha távos, nappal feleslegesen menne a világítás, nem egy nagy pénz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17046) pjen válasza Chaser (#17045) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,de szerintem 1-2 méter led szalag 20 év alatt fogyasztja el a táv árát.És nem is felejtjük égve+ a kényelem.

(#17047) Chaser válasza pjen (#17046) üzenetére


Chaser
titán

ezt neki kell tudni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17048) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Cata Beta 600-as páraelszívóban GU10 C+ 50W égő van.
[link] Ez a Kanlux GU10 7W 120° jó lesz helyettesítőnek? (Leírásban 50W van írva, hogy annak felel meg) 120°-ra pedig azért gondoltam, mert ugye hátul van az izzó a fal felőli oldalon. És mivel innen úgyis rendelek a héten, gondoltam akkor jöhet innen ide is az izzó.

Bár most nézem ez a Philips jobb értékekkel bír 5W-on. [link]

[ Szerkesztve ]

(#17049) mcmike


mcmike
őstag

Sziasztok,

Próbáltam visszaolvasgatni a topic-ban, de nem találtam egyértelmű választ, így inkább rákérdeznék. :B

Adott egy hálószoba otthon ami gépszobaként is gunkcionál, ahol szeretnék dimmerelt LED világítást megvalósítani. Sajnos normál wolfram szálas izzókhoz készült dimmer fali kapcsolóm van, deimmelhető Ikea-s LED izzókkal. Mondanom sem kell hogy használhatatlan a cucc. Vibrálás, idegesító zúgás / sercegés, miegymás... :N

Dimmer / nem dimmer? Nagyon drága és nehéz a dimmer történet? használjak helyette inkább több fényforrást?
Ezek vannak most a háló/gép szobábban:
- mennyezeti lámpa 2x E27 foglalattal
- potméteres állólámpa a sarokban 1x R7s + 1x GU10 foglalattal
- kis LED neon a számítógépasztalban

Tudnátok javasolni:
- a számítógép asztalba valami belépő színtű dimmerelhető LED szalag szettet?
- a jelenlegi E27-es lámpába dimmerelhető "okos" izzót? (láttam távirányítós megoldást is)

Előre is köszi a tippeket / javaslatokat! :R

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#17050) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#17048) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Leadtam a rendelést erre a philips ledre.. Mellé dobtam még Chaser által javasolt 2835-ös ledeket, meg a fehér sarok profilt.

Persze, hogy nincs nekik semmi raktáron és 2 héten belül tudják beszerezni.
Remélem be is tudják, nem várok itt feleslegesen, mert a 2 hét az elég határidő vége, hogy időre végezzek ezekkel. :W

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.