Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) lapa válasza xylacc (#195) üzenetére


lapa
veterán

megmondom az őszintét én driverrel meg hűtőbordával vettem, de tuti nem 60$ volt a szállítása még annak se.

(#202) lapa válasza xylacc (#198) üzenetére


lapa
veterán

drivered is van? milyen a hűtés? mit lehet tudni a várható élettartamról?

(#203) agize válasza moongoose (#200) üzenetére


agize
csendes tag

Na! Megy ez nekünk.... :))

De sajnos nem igaz, hogy a LED-eknek nincs hőveszteségük... :(
Az előbb itt valaki belinkelt egy 100 W-os !!! LED tömböt, ami 6000 Lument nyom, de mi már kiszámoltuk, hogy a százas izzónál 10 watnyi alakul át 1000-1200 Lumenné a normál izzónál
Ebből az következik, hogy a 100 W-os LED tömb 50 wattot hővé lalakít, mivel ő csak 6000 lument tud csak elérni. Ugye mert ha veszteség nélkül menne, akkor 12000 Lument produkálna.

Nekem nem tetszik a gyerek fekvése....

Pár hozzászólással előbbre láthattuk, hogy a power LED mekkora hűtőbordára volt szerelve. Bizony fűt az is, de persze nem annyira mint az izzószálas.

Vagyis hatásfok számítgatások szerint a sok (nagyon) sok nem túlhajtott LED lenne a leggazdaságosabb. De megjelent ez a power LED irányzat, ahol túlhajtják szegény fejüket, hogy majd meg főnek...
Ja és ezekbe NEM is SZABAD közvetlenül belenézni sem. Mert veszélyes. :Y

(#204) xylacc válasza agize (#203) üzenetére


xylacc
csendes tag

Itt az igazság!
Mivel a power ledekben a chip-pek nagyon közel kerülnek egymáshoz, nincs lejhetőségük hűlésre, ezért nem is tudhatják leadni a hőt a környezetnek, akármekkora százalék is az. Ha nagyon meg van hajtva, akkor nagyon melegszik, de olyan power ledet még nem láttam, amelyet 100%-ra hajtottak volna, és bírta volna több órán keresztül. Egyszerűen lehetetlen megoldani a hőelvezetést, vagy aktív, vízhűtéssel, meg ilyesmikkel szórakoznak.
A megoldás valahol a sok kisebb led-ben van, amelyeket nem kell nagy hőmérsékletre hajtani, nem melegednek, élettartamuk sokkal hosszabb lesz, és ha több, több a fényerő is.
Sok kis ledet kötöttem úgy be, hogy a felvett teljesítményük 2,1W és a leadott fényteljesítmény 350lumen.
Effektive lehetetlen, mert ilyen még nincs, de a mérések pontosak, és nem tudok rájönni hol lehet benne a hiba.

(#205) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

halogénről van valami hírmorzsátok?
tudom nem idevág,de alkalmas lehet gyerekszobában, ahol úgyis állandóan ég, ha kell ha nem a lámpa. :O
nem lelek fel infót róla a neten.
kb 30%-kal energiatakarékosabb, és van belőle 105 wattig.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#206) lapa válasza moongoose (#205) üzenetére


lapa
veterán

mi mást szeretnél még tudni? magasabb hőmérsékletű hagyományos elvű lámpesz, a magasabb hőmérséklet miatt magasabb a hatásfoka mint a simának. ne tapizd kézzel a búrát vagy alaposan zsírtalanítsd utána.

nekem a gyerekszobában és a hálóban 3 x 50 w spot van, a nappaliban a fentebb linkelt 1 x 40w + 1 x 300w állólámpa. a konyhában 12v spotok. szuper természetes fénye van, csak szuper sokat fogyaszt. a nagyok jellemzően nagy pukkanással halnak el, mindig védőbúrával árulják. még a védőbúrát is érdemes szerintem zsírtalanítani, ha nagyon közel van az izzóhoz.

újabban vannak nagyobb teljesítményűek normál E27 foglalatba, amiknek a külső, második búrája a hagyományosnak megfelelő alakú körte. nem tudom azt szabad-e venni vagy azért is máglyhalál jár, mint a sima izzóért.

(#207) xylacc válasza lapa (#202) üzenetére


xylacc
csendes tag

Bocs, Én nem használok power led-eket. Mert szép, meg iszonyatosan nagy fényt nyom, de nagyon rövid ideig lehet csak vagizni vele... :))
Hatalmas hűtés miatt nincs sok értelme.
Hatásfoka katasztrofális a sok kicsivel szemben.
A lényeg, amiről kevesen beszélünk, az elektromos betáplálás.
Rengeteg helyen olyan kicsi a teljesítménye a lednek, hogy maga a betáplálásért felelős elektronika ugyanannyi, vagy van ahol még több energiát emészt föl.

(#208) lapa válasza xylacc (#207) üzenetére


lapa
veterán

értem, a postból gondoltam kiegészítőkkel is foglalkozol.

de nagyon rövid ideig lehet csak vagizni vele...

ezek gyakorlati tapasztalatok? ha igen milyen ledek voltak? milyen körülmények között üzemeltek?

"Hatalmas hűtés miatt nincs sok értelme."

azért a számítógépeknél is túltettük magunkat rajta... alaposan kell megtervezni. azt nem mondom, hogy ventilátort szerelnék rá, mert az idegesít. de hűtöttem már 60-80w-ot disszipáló PC cuccokat passzívan, szóval megoldható a dolog.

a betáp kérdésében egyetértünk, nálam csak 12v egyenáram lesz bekötve. ahol kicsi a teljesítménye a lednek, ott nem is akarsz világítani. nekem elsősorban a fényerő a fontos, ha pár évig húzza passzív hűtéssel már megérte. ha a kis teljesítmény nem alkalmas a feladatra, akkor tök mindegy milyen élettartama van.

(#209) xylacc válasza lapa (#208) üzenetére


xylacc
csendes tag

Miért is kis teljesítmény?
A két chip-pes ledek (3-4lumen körül) kint a gyártónál körülbelül 5-10Ft-ba kerülnek. Ilyenekből kell összetolni 100-200-400darabokat, és akkor már számolgathatsz ár/érték arányt, meg megtérülkést, meg teljesítményfelvételt, meg ilyesmiket. Ha ügyes a meghajtó elektronika, eljutsz oda, hogy Te is gondolkodsz, hogy hoztad ki a két watt-ból a 300 lument.

(#210) lapa válasza xylacc (#209) üzenetére


lapa
veterán

csinálj ilyet és mutasd meg. engem nem érdekel, hogy 2w vagy 4 watt, ha még mindig ötöde a halogénnek. csak ilyet nem csinál senki. a 192 darabos reflektor volt a legnagyobb, amit láttam, annak a fénye nem ér fabatkát sem. ha erősebb ledekből csinálsz tömböt, a közepe hogy hűl? ugyanazok a problémák lesznek, mint a gyárival, nem?

mondom, 3000+ lumenes érdekel. mennyiből csinálsz egy ilyet? mennyi lesz az élettartama?

engem nem érdekel a megtérülés. engem a világosság érdekel.

ahogy én bánok a pákával még a nyákot is átlyukasztom, mire én ezeket összerakom, szóval nekem csak kész megoldások jönnek szóba.

(#211) lapa


lapa
veterán

na meghekkeltem végre a hőmérő kábelét. nagyon szimpatikus darab egyébként.

így tartottam a lapos felét szorosan a leden, digitemp barátom meg logolta a hőmérsékletet közben. minden mérést próbáltam már állandósult hőfoknál csinálni.

venti nélkül 127 fok
8 cm ventivel alulról erőteljesen hűtve (előző képen látszik kicsit a venti keretének sarka) 116 fok
ugyanezzel a ventivel így hűtve 89 fok.

az eredmények érdekesek, nem tudom megmondani hogy az érzékelő hűtése mennyit befolyásolt a jóval alacsonyabb hőmérséklet elérésében.

tegnap már készült egy botcsinálta kémény rá pet palackból, azzal még nem mértem de valószínűsíthető az eredmény.

alapvető következtetésként levonható, hogy rettenetes bénának kell lennie a hővezetésnek a borda felé, ezért is próbáltam másodszorra fentről hűteni. ez ugye abból jön le, hogy egy 50-80w-ot disszipáló procit is 60 fok körül tud tartani egy ilyen borda még kevesebb hűtéssel is. nem tudom le merjem-e szedni az alaplemezt az aljáról, nem tudom mi van alatta. ha jól sejtem kínai levegő vagy ilyesmi.

szóval úgy néz ki ezen a heatpipe sem segít, valami archimédészi körben mozgó direkt víz vagy olajhűtés kell ha tartós használatra tervezi az ember.

most már nagyon kíváncsi vagyok a 10w-os darabra, ezt addig valszeg szétkapom.

(#212) Ferusz


Ferusz
csendes tag

Sziasztok!

Én a nappaliban tervezem a 400 WATTot fogyasztó spot világításomat kicserélni 8 db LED es izzóra, de nem nagyon tudom, hogy melyik márkát válasszam. A következő LED izzó jött számításba: 54 db-os, 120 fokos, melegfehér, 3 W-os.

Bioledex 5600 Ft/db (ez csak 2,7 W)
Lifelight 3999 Ft/db
Abcom 4999 Ft/db
Ledmaster 2199 Ft/db (bár ez 24 db-os és 3,2 W-os)
és egy kínai 1999 Ft/db (ez 54 db-os és 2 W-os)

Tapasztalat valamelyik típussal kapcsolatban? Megéri a sokkal drágább? Van akkora különbség?

Köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#213) icewolfie válasza Ferusz (#212) üzenetére


icewolfie
csendes tag

Szia Ferusz!

Az a kínai mit takar? Csak nem a ledlight1 termékeire gondolsz?
Mert ha igen, elárulom ő is azoktól veszi ahonnan az Abcom, csak ő nem színes dobozba kéri és márkát se írnak rá.
Én ledlight1től vásároltam kb. 8 hónapja 54 ledes 108lumenes lámpákat, és megvagyok elégedve vele. Most januárba lesznek neki erősebbek amik már 45-50W-os izzóknak felelnek meg, én tuti hogy venni fogok :)

(#214) LukE válasza Ferusz (#212) üzenetére


LukE
veterán

Kb 4-5-ös szorzóval kapod meg, hogy kb mekkora teljesítményű hagyományos izzónak felel meg.
Egy nappali átlag világításának jó lenne 8*3-4W LED, de az marha kevés lesz 400W helyett, ha teljes fényerővel megy.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#215) xylacc válasza LukE (#214) üzenetére


xylacc
csendes tag

Szia!
Bocsáss meg, hogy kiigazítalak, de ha az elektronika veszteségeit nem számolod, tehát csak a LED-ek fogyasztanak,220-240V-on 10W-ból(ez 450LED) 1500Lument hozok ki. Ez pedig egy 100W-os normál izzó fényerejének felel meg.
A kérdés csupán tényleg a meghajtó elektronika, és a melegedés. Így az élettartam simán 50.000-100.000 óra körül marad, mivel a ledek 30-40fokosak.

(#216) lapa válasza xylacc (#215) üzenetére


lapa
veterán

létezik ilyen ternék?

megnézem mondjuk ezt, ez direktben hajtva is csak 600lm / 12w.

és még erre is csak 10.000 órát írnak 30% fényerő-csökkenésre.

(#217) xylacc válasza lapa (#216) üzenetére


xylacc
csendes tag

Hali!
Mint már említettem, olyan termékben gondolkozzunk, amely teljesen hideg, azaz nem haladja meg a hőmérséklete a 40-50C°-ot. A LED-ek így tudják csak élettartamban az 50-100.000-órát. Így lehet elérni ezeket az értékeket, sok kis leddel.

(#218) Ferusz válasza LukE (#214) üzenetére


Ferusz
csendes tag

Hello!

Bocsi, nem voltam világos: nem akarok 400 WATT-ot fogyasztani, tehát nem kell ugyanekkora fényerő. A fennt specifikált LED elég lesz, csak arra vagyok kiváncsi, hogy melyik márkát érdemes megvenni illetve érdemes-e többet áldozni rá.

Köszi!

(#219) Ferusz válasza icewolfie (#213) üzenetére


Ferusz
csendes tag

Hello icewolf!

De rá gondoltam! :R
Szóval akkor ajánlod őt? És ezért tudja olcsóbban adni?

Köszi a választ!

(#220) icewolfie válasza Ferusz (#219) üzenetére


icewolfie
csendes tag

Aha ezért adja olcsóbban, csak ajánlani tudom! :)

[ Szerkesztve ]

(#221) LukE válasza xylacc (#215) üzenetére


LukE
veterán

np, de ELMŰ-nek mondhatom, h a ledjeim meghajtó elektronika nélkül havi xFt-tal kevesebbet fogyasztanának? :)
A meghajtás fogyasztása, ára és esetleg összerakása sem mindegy, mert azokért is fizetni kell (pénzzel, idővel). Szvsz.

Persze lehet egyensúlyozni, hogy most fizetek kevesebbet kevesebb ledért, és pár év alatt ugyan lecsökken a fényerejük, és akkor megveszem az aktuális csúcstechnikát.
Vagy most veszek többet, alacsony áramon hajtom, és addig jók, amíg le nem veri valaki festéskor az egészet egy létrával :D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#222) xylacc válasza LukE (#221) üzenetére


xylacc
csendes tag

Hát igen, ez itt a másik kérdés.
Az élettartam és a fényerő. ki lehet hozni 100 ledből 100W-os izzónak megfelelő fényteljesítményt is, meg 60W-nak megfelelő fényteljesítményt is. Az élettartam a nem mindegy. Ha 1000lument hozol ki, csak 10.000órát világít, ha csak 700lument 50-60ezret, ha 500lumennel tolod, életed végéig világítani fog.
De van-e értelme, hogy életed végéig égjen?
Semmi értelme sincs. Két-három év múlva jönnek az új technológiák, fordul a világ egészen másfelé, nem lehet tudni. Ezért bőven elég, ha két-három évre tervez az ember, ez pedig 7/24-ben is 20-30ezer óra. Egy átlagos családi házban ahol napi 4-6 órát világít, ott is tíz évig fog világítani, és akkor is a fényereje még csak 30-40%-ot veszített.
A lényeges kérdés inkább a világítási idő. Ha csak napi pár órát világít, akkor jobban lehet hajtani nyilván, minek égjen 10évig, de ha folyamatosan bekapcsolva van, akkor visszább kell venni a teljesítményt, hogy ne haljon meg két év alatt.

(#223) xylacc válasza lapa (#216) üzenetére


xylacc
csendes tag

Hello,
Akár melyik led-et nézed, az operating temperature maximum értéke 80-85C°-ban van meghatározva. Én hajtottam folyamatosan 80C°-on power ledet, de a fényteljesítménye egy hónap alatt a felére esett. Ebből kiindulva nem is nagyon akarok vitatkozni, hogy jó-e ha sikerül elérni egy 50-100W-os power leddel (3kilós ventillátoros hűtéssel), hogy 80 fok körül legyen, mert nem bírja sokáig.
Természetesen ha fél óránként kikapcsolod az egész hóbelebancot öt perc hűlésre, akkor egész más lesz az élettartam, de ez megintcsak attól függ hogyan akarod használni.
Ezért is lehet, hogy a nappaliban a lámpában amit naponta használsz max 3-4 órát, bírni fogja akár egy évig is, csak folyamatosan csökken a fényereje.

(#224) lapa válasza xylacc (#223) üzenetére


lapa
veterán

tekintve, hogy jelenleg nincs más életképes (épeszű pénzért megvehető) alternatíva, egyelőre ez megy. mivel ez hidegfehér, idővel úgyis kikerül a kamrába, helyette lesz másik.

most megjött a 10w-os tesztdarab is, 12v dc, de kell hozzá áramkorlát, mert 2 ampert eszik a pc tápról, ami nem jóság. viszont felfér 4 db egy ilyen bordára, úgyhogy valszeg ez lesz az alap szobai világítás. rendeltem hőmérőt is, mert ezzel a bucimaci módszeremmel nem nagyon lehet mérni. majd beírom mi lett a vége a hőmérsékletnek.

meg vettem g4 "spot" jellegű ledeket is, ezek simán rádughatók a pc tápra, a névleges 3,2W-ot eszi meg. 200 lumen, simán váltja a 10w halogént. ...majd ha meglesz a kábel. 6 x 3,2w még mindig nem 60...

vettem kisebbet is, az 1,2w, ezek mennek most kintre a kínai típusú falikarokba. a kinti megvilágítás 10 x 1,2w lesz.

ja, mindkettő polaritás-indifferens, ami jót tesz a barkácsolásnak.

ha a nagyok nem is fogják bírni a 3,2 wattosból lehet 4 x 4 tömböt csinálni, az már több, mint 45w, azaz 200w sima izzó. szóval aggódni nem aggódok, és személy szerint továbbra is hiszek a nagy ledek életképességében.

megjegyzem, hogy led és led között is hatalmas különbségek lehetnek, a "power led" alapvetően gyűjtőfogalom. úgy gondolom az általad hajtott led a leírtak szerint messze alulteljesítette a gyári speceket, egy hónap alatt nem szabadna ilyennek történnie.

én most passzívan, kéménnyel hajtom a 30w-os ledet, a "3 kilós ventilátoros hűtés" első teszt volt, hogy képet kapjak a hővezetésről. kiszereltem az eddigi 300w halogén teljes armatúráját és tudom mi minden van benne. ennek fényében az "úristen mekkora borda" kicsit más értelmet nyer.

[ Szerkesztve ]

(#225) lapa válasza lapa (#224) üzenetére


lapa
veterán

csináltam még képeket, ha valakit érdekel. 007.jpg-től vannak az újak.

[ Szerkesztve ]

(#226) gabrosz20 válasza moongoose (#200) üzenetére


gabrosz20
újonc

srácok nálunk a cégnél nem rég 2 hónapja pontosan raktak fel 120 cm -es ledes fénycsöt ami az ileti normál fénycsövel együt ajánlom mert ön magába kevés egy gond van vele hogy kb 25 30 ezerbe kerül db-ja szóval fles leges meg venni jól hangzik de fény erő gyetra álapot ban van

(#227) Winner_hun válasza gabrosz20 (#226) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kár, pedig ha jobb árban lenne és jobb fénye lenne akkor 12 db kapásból kéne..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#228) MonFeró


MonFeró
újonc

Üdv mindenkinek!
Másfél hónapja kattantam a ledvilágítás témára. Elsőre egy 54 ledest vettem a Nyugati mellett. Napra pontosan 1 hónapot bírt. A haldoklás első jele az volt, hogy egyre késett a fény a bekapcsolás után. Eleinte kb. fél másodpercet, a végén 20 - 30-at, a legvégén ki sem gyulladt. Volt egy másik bajom is, nevezetesen a rádióvételben a bekapcsolás után sistergő zajt tett a műsor alá, ami némi idő elteltével csökkent, de nem szűnt meg.
Szó nélkül kicserélték, de az új is zavarja a rádiót. Pontosabban úgy tűnik, akkor, ha a rádió és a lámpa azonos fázisról megy. Már pedig oda szántam. Erre kérnék valakitől szakszerű magyarázatot. A ledek csinálják vagy az elektronika? Még egy apró adalék: a zavar erősebb, ha a vétel rosszabb, ha épp telefonos beszélgetés megy a műsorban, és függ a lámpa vezeték és az antenna kábel távolságától is :F . Előre is köszönök minden választ. Szeretnék még venni ilyesmit, de most nem merek. Vagy milyet merhetek?

(#229) biker


biker
nagyúr

alakul a LED projekt.
A fürdő teljesen kész.

szekrényen van 3x30LED csík, az élén végig, kettő lefelé, egy felfelé szórt fénynek, ez 3x2,4W
Mennyezeti UFO lámpában ugyanebből a csíkból 2x30 elemnyi 6-osával darabolva, és egy kör/csillag formába beleintegrálva a lámpába.

eredmény:

- átadáskor mennyezetben 60W izzó, falon 60W izzó = 120W
- első upgrade után mennyezeten 15W takarékos (évi min. 1db!!!), szekrényen 2x11W kompakt plug-in cső, ez fojtóval együtt 35W + 15W = 50W

Most 12W LED esetén.

Fényerő fényképezőgéppel mérve egy FÉ csökkenés mindössze, vagyis ennyivel kell növelni a záridőt azonos fényhez.
de szerintem untig elég.

Most jön majd az előszobai és a kiszobai UFO lámpa :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#230) lapa válasza biker (#229) üzenetére


lapa
veterán

fotókat tudsz felrakni a kialakításról?

(#231) biker válasza lapa (#230) üzenetére


biker
nagyúr

mobilosat :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#232) lapa


lapa
veterán

pár hét alatt rájöttem, hogy van egy hely, ahoval be tudom rakni a korábban más helyre vásárolt ilyet. persze a kép nem jó, ezt kaptam.

szóval 220lm 2,5w vs 40w halogén: egyik, másik kép.

a konzekvencia végülis annyi, hogy ez a széles foglalat miatt még mindig irányítottabb, mint a halogén; itt kevesebb megy veszendőbe. vállalható szerintem, csak ez a 230v elektronika ne lenne benne.

[ Szerkesztve ]

(#233) biker válasza lapa (#232) üzenetére


biker
nagyúr

nagyon jók ezek a modulok, én is akarok ilyet :)
mármint ilyen kis készreszerelt pár ledes korongokat!
nem kell nekem forrasztgatni :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#234) xylacc válasza biker (#233) üzenetére


xylacc
csendes tag

Ha ilyesmik kellenek, kérlek írj egy emailt nekem, és meg tudjuk beszélni az árat.
Van egy elfekvő készlet belőle párszáz darab. 12V-ra legyártva. 18LED-es.

(#235) biker válasza xylacc (#234) üzenetére


biker
nagyúr

Írj pontos adatokat róla a gerisoft kukac gerisoft pont hu emailcímre.
milyen ledek, milyen tápra, stb, képpel esetleg
Esetleg könnyen sokszorsítható 12V 1A kapcsolóüzemű táp kapcsolási rajz is érdekelne, amihez kapható kész trafó :) nem szeretek tekerni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#236) biker válasza xylacc (#234) üzenetére


biker
nagyúr

Látom, nagyon elfekvő készlet, se erre, se privire semmi válasz :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#237) Winner_hun válasza biker (#236) üzenetére


Winner_hun
félisten

utolsó feltűnés
2009-12-09 15:51

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#238) xylacc válasza biker (#236) üzenetére


xylacc
csendes tag

Elnézést, nem vagyok mindig elérhető.
Holnap csatolok be képeket. De jobb lenne, ha közvetlenül e-mail-ben leveleznénk.
mondjuk a xylacckukacfreemail-en.

(#239) lapa válasza xylacc (#238) üzenetére


lapa
veterán

a képek és műszaki adatok engem is érdekelnének. köszi.

(#240) xylacc válasza lapa (#239) üzenetére


xylacc
csendes tag

Elméletileg 12V AC/DC 18db 120°-os fényszögű leddel szerelve. G4-es tű lábakkal.[L:/dl/upc/2009-12/15/68663_yqfehtdngzqpt2ce_p151209_10_00_1.jpg](IMG:/dl/upc/2009-12/15/68663_yqfehtdngzqpt2ce_p151209_10_00_1.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2009-12/15/68663_rpkq8bwo5kkithk8_p151209_10_00_01_1.jpg](IMG:/dl/upc/2009-12/15/68663_rpkq8bwo5kkithk8_p151209_10_00_01_1.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

(#241) biker válasza xylacc (#238) üzenetére


biker
nagyúr

oda is küldtem emailt, meg a privátról is kaptál elvileg jelzést.
De majd küldök újra.

szóval minden technikai adat és ár érdekel :) tetszik a modul

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#242) xylacc válasza biker (#241) üzenetére


xylacc
csendes tag

Oké, várom leveled a freemail-emre.

(#243) Integra válasza biker (#231) üzenetére


Integra
titán

nekem nagyon műtős feelingem van a led fényétől, annyira steril és bartáságtalan:(
pedig jól néz ki és a fogyasztása meg semmi..
de a fényétől kiráz a hideg

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#244) lapa válasza Integra (#243) üzenetére


lapa
veterán

az a hidegfehér, amiről te beszélsz. a melegfehérről szerintem nem mondod meg hogy led, lásd példának a legutóbbi általam linkelt képet. a hidegfefér tényleg nem egy főnyeremény.

(#245) Integra válasza lapa (#244) üzenetére


Integra
titán

most látom a tied.
igen, ez határozottan barátságosabb.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#246) xylacc válasza Integra (#245) üzenetére


xylacc
csendes tag

Csak hogy egy félisten is lássa a különbséget....
Szerintem így már egyértelmű a hideg-fehér és a meleg-fehér közti különbség.

(#247) Integra válasza xylacc (#246) üzenetére


Integra
titán

igen, köszönöm szépen.
az autóm xenonja ilyen fehér, 4300 kelvines, nem kéne lakásba.. :DDD

nemrég volt tévében, hogy a karácsonyi piacok világítását led-re akarták cserélni, kipróbálták aztán visszadobták az egészet, mert annyira rideg volt a fénye, hogy inkább többet fizetnek az áramért, de amíg nem ilyen melegfényű led-et raknak fel, addig maradnak az izzók.. :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#248) lapa válasza Integra (#247) üzenetére


lapa
veterán

egyébként ha nincs más, akkor megszokja az ember. nálam mondjuk a fehér plafont világítja, meg a sárga oldalfalat, végülis elmegy. nekem azért lett fehér, mert ekkorában nem volt sárga, egyébként az persze természetesebb fényt ad.

(#249) xylacc válasza lapa (#248) üzenetére


xylacc
csendes tag

Ha gondolod, küldök egy listát, amiben van meleg-fehér akár 100W-osban is.
Ugyanis gyártanak egészen 2500-9000K-ig.

(#250) lapa válasza xylacc (#249) üzenetére


lapa
veterán

vágom, köszi. egyelőre a kisebbekkel szenvedek, a 12v 10w-os például sokkal nagyobb áramot enged át magán, mint kéne. ha van konkrét megoldásod ilyen nagy fényerejű (10 vagy 20w) cucc PC táp 12v-ról való közvetlen meghajtására, akkor azt érdeklődve várom. a 10w-os 9 volton már nyitott, és 12 volton 1 helyett 2 amper haladt át rajta. nem tudom bevállaljak-e egy 20w-os darabot, arra már 13,5.öt írnak nyitófeszre. a 30w meg se makkant 12v-on, de ez 15-17v nyitófesz.

más: ez jópofának tűnik, 12v dc e27 foglalattal. aszongya 10000-15000mcd. persze ez is csak helyi világításnak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.