Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Nudlee válasza kmarci25 (#9999) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Vagy valamelyik forrasztás repedt meg a fólián.
Nyomkodd meg óvatosan kézzel a hibás szakaszt, ha változik a jelenség, akkor ott lesz a gond.

(#10002) macilaci78 válasza Kernel (#10000) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megehetett a fene 4 egymást követő rasztert is. Azt a 20 centit kivágnám és forrasztanék a helyére a maradékból.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10003) kmarci25 válasza Nudlee (#10001) üzenetére


kmarci25
veterán

Megnézem, remélem meggyógyul. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10004) peestike


peestike
senior tag

Sziasztok! Segítséget kérnék! Gyerekszobába gondolkodunk ledsoron.
Banggood, gearbest, aliexpress a fő rendelési irány.
Valakinek bevált innen valami szett? Nem értek hozzá, nem tudom mit lenne érdemes megvenni. Viszont szett kellene, hogy csak ösdzedugdosom, aztán világít is :)
Távirányítós lenne az igazi, hogy ágyból is mehessen a vezérlés. Tudnátok linkkel segíteni? Köszönöm szépen! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#10005) elistvan válasza Dluinet (#9990) üzenetére


elistvan
senior tag

Ezeket a 600 forint koruli 7w os akciosat is erdemes?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#10006) Dluinet válasza elistvan (#10005) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én még 10W alatti LED-et nem vettem
de a V-TAC az korrekt, kb OSRAM szint

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10007) mzso


mzso
veterán

Hülye kérdés, de ledes reflektorokat lehet valahogy szabályozni? Gyanítom a reflektorokat nem arra taláták ki, hogy szabályozhatóak legyenek.

Átaalakítani gondolom meg egyszerűen nem lehet mert nem szétszedhetőre vannak csinálva

(#10008) pjen válasza mzso (#10007) üzenetére


pjen
félisten

Nekem két féle hibás volt a kezemben,elektromosan csak roncsolással lehetett megbontani.Ha gondolod szedd szét a burkolatot,nézd meg,hogy elektromosan szerelhető e?

(#10009) peestike


peestike
senior tag

alin kinéztem egy sort, mi lenne a hozzáértő véleményetek?
megvehetem, nem fog égni a ház? :)
[link]
5m 3528 ip65 strip erre gondoltam. köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#10010) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok. Olyan kérdésem van, hogy a ledszalagot bármelyik ilyen bronz színű forrasztás pontnál el lehet darabolni? KÉP Bár mondjuk úgyis derékszöget fogok csinálni, szóval szétvágom és kis kábellel megtoldva összeforrasztom.

[ Szerkesztve ]

(#10011) PHM válasza kmisi99 (#10010) üzenetére


PHM
addikt

Igen.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#10012) Vertigo18 válasza kmisi99 (#10010) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, 3 ledenként, pont az általad mutatott "forrasztási pontok felezésével vágható.

Ha pedig nem akarsz forrasztani sem, akkor vannak erre is forrasztás-mentes, un. "L-shape", érintkezős eszközök.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#10013) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

Egy 8W-os 1055 lm-es led fényforrás [link] képes egy 4.6m*3m-es hálószobát megfelelően bevilágítani?

(#10014) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Úgy néz ki végre sikerül mutert rábeszélni LED-es izzóra való váltásra. A szobájában ("nagyobbacska" panel szoba) egy 5x40W-os izzókat fogadó csillár van E14-es foglalatokkal. Milyen izzókat lenne érdemes venni szerintetek? Muszáj megtartani a 40W-os teljesítményt? Kínai (aliexpresses) izzókat szabad venni? Mert ott is ~600Ft-tól indulnak a 40W-os izzók/db.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#10015) Nudlee válasza TheProb (#10014) üzenetére


Nudlee
aktív tag

V-TAC 6W, E14 fényforrásai pl. jók (gyertya v . kis gömb). klikk
A 40W -os hagyományos izzót veri és 600Ft alatt itthon is megkapod 2 év garival.

(#10016) TheProb válasza Nudlee (#10015) üzenetére


TheProb
veterán

Értem, na erre voltam kíváncsi hogy LED vs hagyományos izzók hogyan viszonyulnak egymáshoz teljesítmény terén.

Amúgy mennyire dobják szét a fényt pl a gyertya design-al rendelkező modellek a "kukoricához" képest? Jelentős a különbség az utóbbinál?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#10017) macilaci78 válasza mm00 (#10013) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igényfüggő. Nálunk kb 4×4 méter a háló, egy árva 10 W-os ledgömb van natúr fehér színnel, szép fényt ad a sarkokban is.
Nálad hosszabb a szoba, kisebb a teljesítmény. A sarkokban lehet, kevesellni fogod a fényt, de ha ezeknek a részeknek a funkciója nem igényli a nagy fényerőt, vagy van helyi megvilágítás (olvasás, sminkelés például), akkor jó választás lesz.

TheProb: Nálam 6 ágú csillár van egy kb 4×5 méteres nappaliban, közepén a fent linkelt 6W-os V-Tac gyertyák lefelé állnak, 6 ágú csillár. Szép fényt adnak.
Öcsémnél kicsit magasabban van elhelyezve egy 5 ágú csillár szintén lefelé álló E14-nel, 4,5W-os gömbledek, 3,5×5 méteren elég. A szekrény vége mellett még van egy bő méter széles sarok, nála az szerintem sötét, de virágállvány van ott az ablakhoz közel.

Mindig is úgy tartottam, hogy a fővilágítás az általános érzethez és használathoz adjon elég fényt: pakolni, mászkálni, takarítani, stb. Ha már valami specifikusat csinálunk, pl olvasás, írás, sminkelés, vasalás, akkor legyen helyi megvilágítás. Például az íróasztal az ablak felé név, a csillárnak háttal ülök. Sötétedés után sokra megyek 100.000 lumen fényárammal is, ha árnyékolom magamat...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10018) TheProb válasza macilaci78 (#10017) üzenetére


TheProb
veterán

LED fénycsövekkel van tapasztalat esetleg? Mire kell figyelni? Sima gyújtóval működik vagy nem is kell (gondolom utóbbi)?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#10019) pjen válasza TheProb (#10018) üzenetére


pjen
félisten

Igy van,nem kell hozzá, vannak tipusok melyekhez adnak egy gyújtót helyettesítő rövidzárt.

(#10020) Tony21 válasza TheProb (#10014) üzenetére


Tony21
tag

Bőven elég lesz az 5db 6W-os E14, a sugárzási szögük nem 360 fok mint a hagyományos izzónak, így kevesebb fényáram mellett is hozzák amit kell. Legfeljebb a plafon nem úszik fényárban, de az meg kit érdekel :)
Nálam a 15m2-es szobában középen 3 ágú csillárban 6W-os lefelé néző E14-ek vannak, 220 fokos sugárzási szöggel. Ezekből kettő ki van csavarva (bent van a foglalatban de nem érintkezik), mert akkor már bántóan sok a fény.

szerk: ja, a V-TAC ajánlott, van magyar oldal, rendes garanciával, valamint árban sincs elszállva.

[ Szerkesztve ]

(#10021) mm00 válasza macilaci78 (#10017) üzenetére


mm00
aktív tag

Köszönöm a válaszod! :)

(#10022) mzso válasza mm00 (#10013) üzenetére


mzso
veterán

Jó drága. Kíváncsi vagyok tényleg hozza-e a 8W-ra az 1055 lument.

(#10023) mm00 válasza mzso (#10022) üzenetére


mm00
aktív tag

Közben megnéztem a VTAC oldalán, valószínű az lesz helyette :DDD

(#10024) TheProb válasza Tony21 (#10020) üzenetére


TheProb
veterán

Ezt a V-Tac-ot amúgy jobbnak tartjátok, mint a kínai társait?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#10025) Tony21 válasza TheProb (#10024) üzenetére


Tony21
tag

Ez is kínai, de van hivatalos magyarországi forgalmazó és rendes garancia is (2 év).
Valamint tudja azt, ami rá van írva (a 10W valóban 10W és nem szentjánosbogár) és árban sem vészes.
Egyébként az, hogy valami kínai, nem jelent automatikusan rosszat :)

(#10026) TheProb válasza Tony21 (#10025) üzenetére


TheProb
veterán

Tudom, hogy már nem olyan szarok a kínai cuccok, mint régen. Gyakran rendelek kínából. Amúgy már megrendeltem tegnap ali-ról pár izzót, kíváncsi leszek rájuk. Ha nem jó akkor legközelebb marad a v-tec. Most az olcsóság volt a lényeg, meg a belekóstolás a LED-es "világba".

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#10027) macilaci78 válasza TheProb (#10024) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kínai mezőnyben iszonyatos nagy szórás van minőség tekintetében, a V-Tac legalább stabil ezen a téren.
Másik előnye, hogy, hogy 2 év érvényesíthető garancia van rá.

Ebayről rendeltem ledszalagot ugyanarra a hirdetésre kattintva fél évvel később másodjára. A két szalag színhőmérséklete merőben eltért egymástól, nem tudtam arra használni, amire szántam. :( De legalább olcsó volt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10028) TheProb válasza macilaci78 (#10027) üzenetére


TheProb
veterán

Mindig értékelés/order mennyiség alapján szűrök, ezekből is azt vettem meg amit a legjobban értékeltek, legtöbben vettek meg. Annyira rossz nem lehet, aztán majd kiderül.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#10029) macilaci78 válasza TheProb (#10028) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 98,9%-os értékelésnél 1,1% esélyed van arra, hogy negatív értékelést okkal adj.
Én csak a saját véleményemmel tudok szolgálni. A költségek és kockázatok ismeretében döntesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10030) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Lakást újítunk fel, szeretnénk a plafon szélein álmennyezetet, abba pedig led spot világítást.
Nem vagyok túlságosan járatos a led világításban. Látom vannak különböző foglalatok, maga a fényt kibocsájtó résznél is vannak különböző változatok, eltérő színhőmérséklet, teljesítmény, stb...

Tudtok ajánlani Budapesten boltot, ahol mondjuk meg lehet nézegetni ezeket? Egyik-másik hogy világít, ilyesmi. Meg ahol segítenek, és nem hajtanak el, ha ilyen alap kérdésekkel megyek hozzájuk. :)

Amúgy milyen led spotot "szokás" ilyen álmennyezetbe tenni?

(#10031) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Sikerült találni E27 Y elosztót, de nem tudom, hogy meleg fehér vagy természetes fehér led égőt vegyek bele. Egy 5x6 méteres sátorba kéne elsősorban, hogy fényt produkáljon néhány estére, utána a két égő átkerülne két kültéri búrába.

7W-os led lámpa (A60, E27, 2700K - meleg fehér, 200° szórásszög)
7W-os led lámpa (A60, E27, 4500K - természetes fehér, 200° szórásszög)

Egy árban is vannak, melyiket vegyem? :F

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#10032) macilaci78 válasza nandow (#10030) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még a Praktikerben is szétnézhetsz.
Beépíthető spotból a GU-10 foglalat elterjedt és sok fajta beépítőkeret is van. Szórásszög, fényáram, teljesítmény, színhőmérséklet tekintetében is van választék.

flymi: amelyik fénye jobban tetszik. A hidegebb fehéret világosabbnak érzed.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10033) flymi válasza macilaci78 (#10032) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#10034) Rolly


Rolly
veterán

na megvettem az 5W-os omega led izzókat 300 lm de cirka 2-3x fényesebb mint a korábbi kompakt spot égőim... Elvileg a héten bekerülnek az álmennyezetbe is :)

(#10035) Vertigo18 válasza flymi (#10031) üzenetére


Vertigo18
addikt

Annyi, hogy sokan azt mondják a hideg fehérre, hogy olyan, mintha kórházban lenne az ember...

Akkor ezek szerint én szeretem a nővérkéket, mert nekem a hideg jobban bejön, mint a sárgás meleg. Idén lecseréltem a lakásban lévő összes E27-est, E14-est hideg fehérre.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#10036) flymi válasza Vertigo18 (#10035) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Megpróbálkozok természetes fehérrel.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#10037) #94529552


#94529552
törölt tag

Tükör megvilágításhoz 2 db G4 halogén 20W-os helyett 6W-os LED izzókat raktam be, ami pár hét után(alig volt használva) tönkrement. Az utolsó felkapcsolásnál csattanás kiséretében kiverte a biztit, azóta halott a rendszer.
Vajon a trafó mehetett tönkre a Led izzók miatt?

(#10038) macilaci78 válasza #94529552 (#10037) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha van egy multimétered, rá tudsz mérni szakadásvizsgálattal az izzókra. Esetleg egy hagyományos 9V-os elemmel is tudod próbálni. Szobamérlegek jellemzően ilyen elemmel mennek.

Trafót is lehet tesztelni, de ahhoz már több ismeret kell. Ha már a biztosítékot is lenyomta, szerintem a trafó pukkant. Szagold meg, ha égett elektronszagot érzel, akkor kuka. Ha szerelhető (csavart látsz a burkolaton), akkor szétszedheted, jó eséllyel találsz benne egy olvadóbiztosítékot, lehet, csak az olvadt le.

Jut eszembe: gari nincs rá? Nem a tükörrel együtt adták?

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10039) #94529552 válasza macilaci78 (#10038) üzenetére


#94529552
törölt tag

Köszönöm a választ!

Nem garis, már rég. Landlite Model ET60, és az izzók jók, ez meg 0 Voltot ad ki, akkor ugye ez kuka. Majd akkor nézek helyette valamit, mert már régi darab.
Szerinted csak simán most ment tönkre, vagy azért, mert nem Led-hez való?

[ Szerkesztve ]

(#10040) macilaci78 válasza #94529552 (#10039) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, hogy a ledes használatot sínlette meg, de el is öregedhetett. Szét kellene szedni... :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10041) #94529552 válasza macilaci78 (#10040) üzenetére


#94529552
törölt tag

Megtörtént, van egy üveg valami, ami ketté van törve, az lenne a bizti? Akkor ezt tovább ugye nem érdemes bolygatni, jobb ha beszerzek egy Ledhez való trafót?

(#10042) pjen válasza #94529552 (#10041) üzenetére


pjen
félisten

Mit jelent az,hogy led hez való trafó? Nekem évek óta megy egy RGB ledszalag egy 12V os Dc táppal.

(#10043) #94529552 válasza pjen (#10042) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Nem tudom csak találgatok, szóval akkor mellélőttem vele?

(#10044) macilaci78 válasza #94529552 (#10041) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az üvegcsőben egy fém szál van elszakadva? (Képed van?)
Ha igen, akkor azt lehet cserélni és ha más nem sérült, akkor újra jó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10045) Aguzs


Aguzs
újonc

Szerintetek nem veszélyes mindenféle baktériumokat árammal cseszni évekig, hogy majdnem ingyen fényt adjanak? Nem fognak ezek mutálódni, és törés után ránk szabadulni? Mi van, ha gonosz emberek harapós bacilusokat ültetnek ezekbe a "Led" izzólapokba? És ellenőrizetlenül rá van tolva ez a project a lakosságra? Valaki hozzáértő van köztetek, aki nyilatkozna? Lehet, hogy elkezdődött a vég?

(#10046) macilaci78 válasza Aguzs (#10045) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Komolyan ezért a hozzászólásért regisztráltál? :( OLED téma.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10047) pjen válasza macilaci78 (#10046) üzenetére


pjen
félisten

Végeredményben igaza van.Gondolj bele vacsorázol ,a ledből húsevő bacik hullanak és felzabálják a rántott húst.Na de milyen kérdéseket.

[ Szerkesztve ]

(#10048) macilaci78 válasza pjen (#10047) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hogy lenne már igaza, mikor csak kérdéseket tett fel?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10049) peestike


peestike
senior tag

Erre semmi ötlet senkinek? [link]
Köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#10050) macilaci78 válasza peestike (#10049) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha megvannak a magyar/EU-s szabványnak megfeleltető tanúsítványai, akkor persze, vedd meg!
Megvannak? A hiányában rá mered bízni a lakást?

Magyar, számlás forrásból persze, mert utána lehet menni, ha baj van. Meg egy jó lakásbiztosítás sem árt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.