Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) moha21 válasza rbalint88 (#1996) üzenetére


moha21
addikt

"a LED izzóval jó lett."

A LED az nem izzó.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#2002) Batman2 válasza nyunyu (#1988) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Mostmár nem egyértelmű számomra, hogy akkor mire jutottál, a kompakt fénycsövek többet, kevesebbet, vagy nagyjából tényleg annyit esznek, mint amennyi rájuk van írva ? :F

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2003) Batman2 válasza mzso (#1995) üzenetére


Batman2
őstag

LED és LED között hatalmas különbségek vannak, nézz csak szét egy LED gyártó cég oldalán, illetve hasonlítsd össze a mindenféle boltban beüzemelt, vagy egyéb helyen világító, illetve dekorációs célokra, vagy karácsonyi fényként használt LEDeket !
Hatalmas különbségek vannak a fehér LEDek színeiben !!
Az egészen ízzó szerű vöröstől a csúnya műfényszínűeken át az ívheggesztés színéhez hasonlító kékes-lilás fehérig minden van !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2004) Dluinet válasza Batman2 (#2002) üzenetére


Dluinet
nagyúr

névértékhez képest +/- 1W

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2005) Batman2 válasza Z0mbi (#1997) üzenetére


Batman2
őstag

Valóban igazad van, viszont sajnos eleve lehet kapni úgy LEDeket, amikre a gyártó pl. azt írja, hogy 2700-3000K színhőmérséklet, aztán jó esetben valahova ebbe a megadott tartományba sikerül a gyártás, rosszabb esetben pedig ezen kívülre.
Én eddig kétszer rendeltem nagytételben LEDet, aminek ilyen tág határok között van megadva a színhőmérséklete és szerencsére mindkét csomag abszolút tökéletesen egyforma, egyáltalán nem tudok közöttük különbséget tenni, pedig nagyon érzékeny szemem van erre !

Viszont rendeltem másfajtából direkt olyat, amire egyértelműen 2700K, volt írva, ami valóban vörösesebb fényt produkál, mint az előbb emlíettek, szinte teljesen az izzónak megfelelő színt és szintén minden darabja tökéletesen egyforma.

Ellenben a 2700K-esnek mondott kompakt fénycsöveim mind a korábban említett LEDekkel egyező színűek, amik a 2700-ashoz hasonlítva világosabbak és sárgásabbak, olyan 3000K körül lehetnek.

Ettől függetlenül mind az a kategória ami a számomra "fogyasztható", megfelelő színű, meleg fehér fényt produkálja !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2006) Batman2


Batman2
őstag

A LED megvilágításnak egy furcsasága van !
Hiába világít a fényforrás jó erősen, látjuk hogy erős, de amikor a felületekről visszaverődött fényt érzékeljük, pl. dolgozunk, vagy olvasunk a fényüknél valahogy mégis az az érzésünk, hogy kevés a fénye egy ilyen furcsa érzetet vált ki belőlünk (gondolom, másból is hasonlóam, nem csak belőlem), tehát hogy jól látunk a fényénél, de valahogy mégsem !

Ez pedig szerintem attól lehet, hogy pont az emberi szem által világosban a legerősebben érzékelhető hullámhossz (tartomány) az 555nm, vagyis a zöld tartomány hiányzik belőle kisebb vagy nagyobb részben, így marad a vörös és a kék, ami miatt rózsaszínesnek, vagy réz színünek lehet gyakran látni a meleg fehér LEDek fényét !
Viszont vannak olyanok, melyekben a zöld tartomány nagyobb, ezek sárgásabb érzetű fényt produkálnak és kevésbé váltják ki azt a vak érzetet, hogy van fény, de még sincs elég.

A fénycsöveknél annyiban más a helyzet, hogy igaz hogy hiányos a spektrumuk, de ott jó esetben van egy csúcs a zöld tartomány közepén, ami kiküszöböli ezt a hatást.

Hiába, akármit is mondunk, nehéz az egyszerű izzólámpa természetes fényét tökéletesen pótolni !

A szinhőmérséklet pedig nagyon fontos, mert meghatározza a kedély állapotunkat a közérzetünket, az idegi állapotunkat és az ébrenlét-alvás periódusunkat !!

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2007) Dluinet válasza Batman2 (#2006) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Halogén izzók 25-30% kevesebbet fogyaszt, mint a sima volfrám ráadásul a fényük is sokkal szebb.
Fénycsövekből van egysávos (F29, FXX), háromsávos (F82-2700, F84-400, F8x-xxxx) és ötsávos (827, 840, XXX)

egy kompakt fénycső spektruma:
[link]

otthon is lehet a fény spektrumát vizsgálni bárki letesztelheti, bármelyik világító testét

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2008) moha21 válasza Batman2 (#2002) üzenetére


moha21
addikt

Hali!

Minap vettem 32W-os kompakt fénycsövet e27-es Osram 4000K-s. True RMS mérést tudó mérővel mérve 0,5W-al fogyaszt többet. Egyedül a higany és társai miatt nem szeretem, de a szobámba nagyon meg vagyok elégedve a fényével.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#2009) Gaben360


Gaben360
senior tag

Üdv Mindekinek!
Ledes égőt szeretnék venni,ezért lenne néhány kérdésem.
A mostani izzók hagyományosak mindenhol a házban 25-40 és 50 wattosak vannak,ezeket kéne kiváltani leddel.Van E14 E27 és GU10-es spot.
Mire kell odafigyelni,színhűség,watt burkolat,hideg vagy melegfehér a jobb?
Aki lecserélte annak észrevehetően csökkent az áramszámlája?
Nekem ez a fő ok,hogy cserélni szeretnék,mert sok a számla.
A kompakt vagy a led a jobb?
GU10-ből láttam sokledes smd-t és 3x1wattos creedet is,melyik a jobb?
Elég nagy mennyiség kellene,huszonx darabról van szó,szóval nem szeretnék 2-3k kifizetni darabjáért.
Kellene spot,gyertyaforma,és gömb alakú.
Ha valakinek esetleg lenne egy tuti megbízható forrása jó árakkal az jó lenne.
Tudom,tudom ebay,de abban nem vagyok képben és sok idő míg ideér,ha egyáltalán ideér,szóval ezt kihagynám.
Annak is örülnék,ha valakinek lenne otthon elfekvőben 1-2 darab és megválna tőle,hogy kipróbáljam.
Előre is köszönöm a segítséget!

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#2010) fradi81 válasza Gaben360 (#2009) üzenetére


fradi81
veterán

hello

Az hogy neked a fehér vagy a sárga fény jön be csak te tudhatod de általában az embereknek nem jön be a fehér főleg az idősebb korosztálynak. Burkolat nem szükséges a szellőzés miatt is jobb ha nincs. Ha nem akarsz kínából rendelni, mert most azonnal kell akkor itt többszörös áron kapod meg ugyanazt némi garival, te döntesz melyik a fontosabb. 20+ lámpánál biztos érződik a számlán főleg ha mind megy és sokat.

moto g72, Ninebot d28e

(#2011) Alex91 válasza Gaben360 (#2009) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem nem a vilagitason fogsz sokat sporolni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2012) Gaben360 válasza fradi81 (#2010) üzenetére


Gaben360
senior tag

Akkor rosszul fogalmaztam.
Magának az égőnek a házára gondoltam,hogy az milyen legyen,műanyag alu vagy porcelán?
Van aki 10k-t spórólt a havi számlán azzal,hogy ledre váltott.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#2013) Dluinet válasza Gaben360 (#2012) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha halogén izzót használsz, akkor lakás esetén havonta maximum 2-3000Ft, családi ház esetében 3-5000 lehet a világítás költsége, de ma 25%-a a villanyszámlának, na ebből tudsz spórolni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2014) Gaben360 válasza Dluinet (#2013) üzenetére


Gaben360
senior tag

Mint írtam,hagyományos izzók vannak és spotok.
A mi szobánkban van csak 8db izzó.
Ebből 4x50watt spot.
A másik szobában 4x50watt spot+éjjeli lámpa
A konyhában 6x40 hagyományos+ 2 kiegészítő lámpa 2x25watt

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#2015) Dluinet válasza Gaben360 (#2014) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha napi 4 órát világít az összes, akkor havonta 4200Ft
Ebben az a jó, hogy sokat fogyasztanak, viszont alig van fény.
Cseréld le az 50watt spotokat 900-1200 lumenes Ledre, a 40Watt helyett meg 700 lumenes led.
Szobánként egy halogént meghagynék a kellemesebb érzetért, mert tapasztalatom szerint így már kompenzálja a LED "szúró" fényét.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2016) Gaben360 válasza Dluinet (#2015) üzenetére


Gaben360
senior tag

Az a helyzet,hogy otthon is van még meló du-onként,meg egész hétvégén,amihez mindenképp kell a világítás.Tegnap pl a4x40wattos lámpa szinte egész nap égett.A konyhai is ugye főzni kell,enni kell stb..
Ehhez még vannak helyiségek ahol van lámpa fürdő wc még egy szoba,kazánház stb...
Szóval szerintem több mint 4200ft a világításunk havonta.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#2017) PS7A


PS7A
tag

Sziasztok!
Épp tervezem lecserélni a hagyományos izzóinkat otthon (panel lakás). Átnyálaztam jó pár oldalt, de érdekelne, van e itt olyan akinek személyes tapasztalata is van ilyen téren.
GU10-es foglalatú LED lámpákra váltanék. Egy átlagos szobába milyen izzót ajánlanátok?
Gondoltam még arra is, hogy az asztalom fölé led szalagot rakok, így közvetlenebb lenne a világítás.
Előre is köszönöm a javaslatokat :R

(#2018) Adler válasza PS7A (#2017) üzenetére


Adler
aktív tag

Nekem led szalag van az asztal felett és a számítógépnél a billentyű felett.

Előszobában, WC, Fürdőszobában nekem ez van: [link]

Konyha: [link]

Kisszobában: [link]

Van még pár helyen energiatakarékos izzó, de azokat is le fogom cserélni ha kiégnek: [link]

Mindegyik 230V-ról megy! Nálam beváltak, és már 1 év után visszahozták az áruk felét.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#2019) PS7A válasza Adler (#2018) üzenetére


PS7A
tag

Köszi szépen az infót!
Esetleg van olyan tanácsod, amit érdemes megfogadni mielőtt nekilát az ember kábelezni, szerelni?

(#2020) Adler válasza PS7A (#2019) üzenetére


Adler
aktív tag

átalakítót el ne felejts venni! [link] vagy [link]

Ezeket a led lámpákat Én megpróbáltam felfelé irányítani, mert a fehér plafonról jobban szétverődik a fény. Pláne a fürdőszobában, ide 1500 ft-ért vettem egy műanyag spot foglalatot amit fel lehet fúrni a falra és a plafon fele néz az égő. De borotválkozáshoz azért még van mellette egy 9W-os energiatakarékos izzó is kiegészítés képpen(néha használjuk).
Az előszobában a foglalat felfelé néz mert olyan az ottani lámpa búra. A WC és a fürdő előtti előszobai részen még a gyári (panellal együtt szerelt) lámpa búra van, ott is a kissé felfelé néz.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#2021) Alex91 válasza PS7A (#2019) üzenetére


Alex91
félisten

DIP LED-eset mar ne vegyel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2022) PS7A


PS7A
tag

Köszönöm Urak!

(#2023) xylacc válasza PS7A (#2022) üzenetére


xylacc
csendes tag

Az sem árt, ha nem a legdrágább helyen veszed meg a legdrágább terméket.
A 60LED SMD3528 3W nyitott hátsórésszel elég stabil termék, és már 1500 Ft-tól megkapod bárhol.
Mellesleg minden cég vállal legalább egy év garanciát.
És ha egyszerűen kiszámolod, hogy a 30W-os halogén helyett rakod be, akkor 60Ft-os KWh-nkénti árammal számolva kevesebb mint 1000óra alatt megtérül. Ha csak napi 3-4 órát számol az ember, akkor is kevesebb mint egy év a megtérülése.
De ilyenkor télen azért bőven többet világítunk.

(#2024) Gaben360 válasza xylacc (#2023) üzenetére


Gaben360
senior tag

Akkor most melyik a jobb?
A sokledes smd,vagy 3x1 ledes cree?
Sajna nekem kell mindenféle forma gyertya,kis gömb és spot is.
Melyiket ajánljátok?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#2025) Dluinet válasza Gaben360 (#2024) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A sima DIP ledeknek rosszabb a hűtésük, ezért hosszabb felkapcsolás árthat nekik.

Az SMD ledek (5050,3528,5630) is COB ledek.
Ezek is COB ledek:

A COB ledeknél nem mindig látszik, hogy valójában hány led van egyberakva.
Ezen a képen látszik egy több ledből álló COB:

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2026) PS7A válasza xylacc (#2023) üzenetére


PS7A
tag

Először biztos, hogy csak 2-3 darabot veszek. Kipróbálom, megtapasztalom hogy hova milyet érdemes.
Napi szinten 4-5 órát biztos, hogy ég a lámpa, ezért is érett meg a csere.

(#2027) kovacsl1976


kovacsl1976
csendes tag

Sziasztok,

még december 20. körül rendeltem az alábbi LED-es világítótestet:

http://www.ebay.com/itm/270942225239?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Ez az első E27-es foglalatú LED-es darab a lakásban, ma érkezett meg.

A problémám az vele, hogy nem ég, csupán egyetlen IKEA-s talpas olvasólámpában, jól becsavarva. Sehol máshol ahol próbáltam (3 helyen próbáltam plafonon E27-es CFL helyére és egy hasonló, de más IKEAS-s talpas olvasólámpában is) nem működött, hiába csavartam be tövig. Volt ahol egy pillanatra a led-ek egy része halványan felvillant, de aztán ennyi. Utána az IKEAS-s talpasban megint működött, de máshol továbbra sem. Egyszerűen nem értem, hogy miért van ez.

Van valami tippetek? A ház ahol most vagyunk egyébként egy éve épült, szóval minden vezetékezés tök új benne.

Köszi!

(#2028) Dluinet válasza kovacsl1976 (#2027) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mert nem európai e27 foglalatba való

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2029) Adler válasza Dluinet (#2025) üzenetére


Adler
aktív tag

"ezért hosszabb felkapcsolás árthat nekik."

hogy értve, hogy hosszabb felkapcsolás, mert ezt nem értem. a kapcsolót vagy fel vagy le kapcsolom, ami max.: 1 ezred másodperc.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#2030) Alex91 válasza Dluinet (#2028) üzenetére


Alex91
félisten

Azt az hogy :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2031) ArGab válasza Adler (#2029) üzenetére


ArGab
őstag

Szerintem hosszú időn keresztül felkapcsolva hagyva esetre gondolt.

(#2032) kovacsl1976 válasza Dluinet (#2028) üzenetére


kovacsl1976
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.

Van európai és nem európai e27 foglalat? Elég sok hozzászólást visszaolvastam, sőt pont ezért választottam ezt a fényforrást mert vki korábban itt ajánlotta...

Mi a különbség a két e27 foglalat között?

Ezek szerint gondolom akkor az IKEA-s lámpában vmi olyan e27 van, ami univerzális.

Egy ilyen átalakítóval működésre tudnám bírni?

http://www.ebay.com/itm/New-E27-to-E27-Extension-CLF-LED-Light-Bulb-Lamp-Adapter-/130695157760?pt=US_Light_Bulbs&hash=item1e6e09d800

Köszi minden segítséget!

(#2033) Adler válasza ArGab (#2031) üzenetére


Adler
aktív tag

az lehet.

ha erre gondolt akkor már értem. :)

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#2034) Dluinet válasza kovacsl1976 (#2032) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az amerikai E26-os, ami belemegy az E27-esbe.
Nagyon sok izzót E26-ra csinálják, hogy mindenhol használható legyen, és E27-esként árulják.
Csavarja jó, de elfelejtik, hogy a lámpa műanyag burkolata hirtelen szélesedik, akkor nem fog végigérni az Europai foglalatba, ami 1,5 mm-rel mélyebb.

A foglalat műanyag pereméből le kell szedni kb 0,5-0,7 mm és jó lesz, mert akkor már le ér az aljáig.

Amit most leírok azt ne csináld meg:
Áramtalanítod a lakást és a foglalat aljában lévő érintkezőt kissé kifelé hajlítod.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2035) kovacsl1976 válasza Dluinet (#2034) üzenetére


kovacsl1976
csendes tag

Köszi, értem!

Első körben a foglalat műanyag pereméről fogok lefaragni. Ezt úgy is meg tudom próbálni a garázsban (majd holnap), mert oda lesz végül a világítótest.

Nem figyeltem a méretekre, hatalmas ez a 20w-os led és lakáson belül egyik lámpabúrába sem fér bele, esetleg a nappailban lévőbe belemenne, de ott meg fényerőszabályozó van. (Oda meg rendeltem OFF dimmelhető CFL-t szintén ebay-ről. 4 izzót lehet becsavarni a dimmelhető lámpába, de ha kettőnél többet teszek be, akkor zavaróan elkezd zúgni az izzó, ha nem 100% a fényerő...)

Még egyszer köszi a segítő hozzászólást.

(#2036) Batman2 válasza kovacsl1976 (#2027) üzenetére


Batman2
őstag

A középső, bütyök jellegű érintkezője nem lóg ki aléggé, túl lapos, ezért nem éri el a foglallat aljában, középen levő érintkezőt, csak az oldalsó menetes rész érintkezik, azért van az, hogy ha fogod kézzel, akkor a testeden keresztül földelve némi minimális áramfolyás megindul az egyetlen érintkező pólus és a föld között, ezért parázslik.

Ha tudsz forrasztani, akkor tehetsz a középső érintkezőre egy nagyonn cin bunkót, vagy pedig a foglalatban hajlítsd jobban ki a középső érintezőt, hogy jobban kiálljon (persze csak a foglalat áramtalanítása után ) !!

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2037) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Szasztok,
LED csik lenne jo a konyhaba. Mar most gu10 es halogenek vannak a szekreny felett de a szuro, fenyuk miatt a szekreny alatti reszen a pult viszonylag sotet. Kiegeszitenem LED csikkal. Milyet erdemes most venni ami jo ar/ertek aranyu, es melegfeher.
Koszi
Udv

(#2038) runner 125 válasza Z0mbi (#2037) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az új konyhabútort már én is olyannal terveztem alul felül is.

A nagy páratartalom miatt én vízálló fűzért tennék fel mindenképpen, pl. 5050-es típusból L profil mögé.

Elég zsír dolgokat ki lehetne hozni belőle: 01, 02

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2039) mzso válasza Dluinet (#2028) üzenetére


mzso
veterán

Az e27 mindenhol e27...

(#2040) Dluinet válasza mzso (#2039) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A kínaiaknál E26/E27 gyártás folyik, nem fognak két gépsort üzemeltetni.

De ha nem hiszed keres rá az Ebay-en.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2041) Alex91


Alex91
félisten

[link], egy kis szamolgatas. Azert latszik, hogy tobb ev is eltelhet, mire megterul a LED ara.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2042) Z0mbi válasza runner 125 (#2038) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Kosz, tenyleg nagyon csinosak. es lemertem 2m kell osszesen mindenbol igy leegyszerusodik a dolog..

(#2043) PHM


PHM
addikt

Üdv!
Hol találok emberi árban led szalagot?
E-bay és társai most nem játszanak, számlára kellene.
Köszönöm.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#2044) runner 125 válasza PHM (#2043) üzenetére


runner 125
nagyúr

http://www.anrodiszlec.hu

http://www.ipari-led.hu

http://fenycentrum.hu

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2045) moha21 válasza PHM (#2043) üzenetére


moha21
addikt

www.tme.eu
3k-ért már van 5m-es szalag,.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#2046) PHM válasza moha21 (#2045) üzenetére


PHM
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek.
Közben a Lomex lett a befutó, egyrészt mert árban nincs releváns különbség,
sőt, 5m-es tekercs esetén többnyire ők a legolcsóbbak.
Másrészt náluk személyesen elvihető a cucc.
Őszintén szólva azt hittem, egy kifejezetten ledekkel foglalkozó bolt
kicsit kedvezőbb árakat tud kiharcolni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#2047) vadani


vadani
tag

Elnézést a reklámért, de talán nem olyan rossz az ára :).
[link]

janissary

(#2048) Degeczi


Degeczi
nagyúr

régi vacakról van szó, de Gézát mindig élvezetes olvasni :D

(#2049) moha21 válasza Degeczi (#2048) üzenetére


moha21
addikt

Kur*a jó még mindig. :))

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#2050) PS7A


PS7A
tag

Erről az izzóról kíváncsi vagyok mi a véleményetek: [link]
3db E14-es, 25W-os izzót cserélnék le. :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.