Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) fradi81 válasza Gézengúz (#1050) üzenetére


fradi81
veterán

Onnan véve ez 935 Ft. De villanykörtét ez nem helyettesít, ez csak lefelé világít. Arra a kukorica égők a jók. Abból is az 5050smd ledes változatok. Csak hát amelyikben sok led van, az még elég drága így is.

moto g72, Ninebot d28e

(#1052) Gézengúz válasza fradi81 (#1051) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ilyenbe menne

[link]

Ez az összeg már tartalmazza a postaköltséget is??

Köszi...

(#1053) xylacc válasza Gézengúz (#1052) üzenetére


xylacc
csendes tag

Hát, én azt mondom, hogy 1600Ft körül már nevesebb gyártó termékei is kaphatóak, amikre még a garanciát is érvényesíteni tudod.
Érdemesebb úgy venni, mert az EBAY-est sohasem fogod tudni visszaküldeni, ha egy év múlva tönkremenne, magyar forgalmazók pedig már, akár 3 év garanciát is adnak rá...

(#1054) Dzsolo válasza Gézengúz (#1052) üzenetére


Dzsolo
senior tag

mekkora területet akarsz bevilágítani? ha 5050 SMD-ket veszel bele kb 6nm-re elég a 3db. Hazai vásárlását nem javaslom mivel, kb feleannyi mint itthon és házhoz hozza a postás.
tőle megveheted és semmi rizikó

Viszont, pár hazánkban kapható GU10-es 5050SMD LED gyártó márka nevét szívesen venném mert nem igazán ismerek.

[ Szerkesztve ]

(#1055) csemberlen válasza xylacc (#1053) üzenetére


csemberlen
őstag

Melyik magyar forgalmazó ad 3 évet? Én eddig mindenhol 1 évet láttam.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1056) Ance válasza csemberlen (#1055) üzenetére


Ance
őstag

Pl. EZ a termékek többségére. De drága.

(#1057) Gézengúz válasza Dzsolo (#1054) üzenetére


Gézengúz
addikt

5-6 nm, de jónak ajánlgatod az e-bayt, előtte írtam, hogy nem vagyok képben azt illetőleg...

(#1058) Dzsolo válasza Gézengúz (#1057) üzenetére


Dzsolo
senior tag

te tudod... egyszerű a működése. Akkor marad az itthoni, szart, drágán vásárlás sajnos. Azért leírom privibe hogyan kell :DD

(#1059) #47053824


#47053824
törölt tag

Tudnatok olyan oldalakat mondani, ahol ilyen barkacs, de igenyes megoldasok vannak lakas megvilagitasara?
Csak ledes (power) vilagitas lenne mindenhol.
230V vagy erdemes mindenhova kiepiteni a 12V-ot, stb...
Lapa fele hazi "mokanyolasok" elonyben, szeretek barkacsolni. :)

(#1060) Winner_hun válasza Gézengúz (#1057) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1061) fecus válasza Dzsolo (#1058) üzenetére


fecus
őstag

Csak egy kérdés az e-bay-jel kapcsolatban:
Ha ez az ár: US $7.50 és free shipping, akkor erre jön még valami, és milyen árfolyamon számolnak?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1062) lapa válasza fecus (#1061) üzenetére


lapa
veterán

semmi más nem jön rá, de szerintem ne vegyél búrásat.

az árfolyam attól függ épp milyen pénznemben van a pénzed a paypalon. ha nincs még / most pénzed paypalon, akkor is meg tudod nézni az aktuális árfolyamot (amivel a feltöltött forintodat dollárosítják).

b terv, hogy valaki küld neked usd-t paypalon, te meg megteszed azt elsődleges pénznemnek. akkor nincs váltás.

@Péter80: nehéz lesz ennyi paraméterrel nekiindulni. a 12v-ot kiépíteni önmagában csak a ledek miatt nem feltétlenül gazdaságos. nekem azért más, mert eleve van egy kupac akksi a napelemekhez, szóval csak kábelezni kell.

hozzáteszem, még így is tudnék jópár érvet, de azok nem a megtérüléshez kapcsolódnak.

szerintem kezdd el egy 10w poer led + hűtő + 12v (vagy ac - vigyázz 230v) driver kombóval, egy hosszú vezetékkel bárhova felrakod és látod hogy mutat. ennyit kénytelen leszel befektetni, hogy lásd mit lehet és mit nem. ha kell link szólj és berakom ahonnan én vettem, azok tuti jók.

[ Szerkesztve ]

(#1063) fecus válasza lapa (#1062) üzenetére


fecus
őstag

"semmi más nem jön rá, de szerintem ne vegyél búrásat...."

Nem találtam másikat ami elég erős. Nem lehet lecsavarni azt a búrát? A lámpának van saját, opál búrája így nekem felesleges a gyári.
De ha bárkinek van kipróbált ötlete hasonló lumen számra és méretre, az érdekel.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1064) Winner_hun válasza lapa (#1062) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi a gond a búrával?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1065) lapa válasza Winner_hun (#1064) üzenetére


lapa
veterán

szerintem simán fő alatta, pláne ekkora lumennel. nekem van egy kupac nyákra szerelt blokk 5050-ből kb 30 centire a napi kvfőző (mostanában 2-3 naponta frizőz) felett már pár éve. annál durvább gőzt nem tudok neki adni, mégsincs semmi baja. szóval én azt mondom ha nem baba kiságyába kell, akkor tök felesleges. a por nem téma.

[ Szerkesztve ]

(#1066) Winner_hun válasza lapa (#1065) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm szóval a hő. Ahogy elnézem lecsavarható, így az tán nem nagy gond. Erősnek számít ami a linken van? Hány wattos normál izzónak felel meg?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1067) lapa válasza Winner_hun (#1066) üzenetére


lapa
veterán

60w hagyományos ~600lm, ehhez tudsz viszonyítani.

(#1068) Winner_hun válasza lapa (#1067) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet hülyeséget kérdezek de ha 60 watt 600 lumen akkor egy egyszerű tízes szorzót elég ha megjegyzek?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1069) lapa válasza Winner_hun (#1068) üzenetére


lapa
veterán

hát ja kb.

meg azért dobj gyorsan egy fejszámot, pl a fenti esetében 420 (lm) / 5 (w) = 84 (lm / w).

ez nagyjából stimmelni látszik. itt ugye ne nagyon legyen ennél több melegfehér esetén, mert akkor valami nem ok. hidegfehérnél lehet 100 vagy picit felette is.

de ugyanúgy tudsz egy gyors ellenőrzést ha tudod az 1 db 5050 meg a 3528 névleges teljesítményét (amit én már párszor összekapartam, de sose írtam fel).

én ezeknél a dömping smd-knél ritkán látok nagy behazudást, inkább az ilyen egyedibbnek tűnő daraboknál szoktak csúnyákat írni. az "ennyi watt hagyományos" persze jellemzően kamu.

[ Szerkesztve ]

(#1070) #47053824 válasza lapa (#1062) üzenetére


#47053824
törölt tag

johet akkor a link, megprobalnam.
ha jol ertem, 230V-al is meg lehet hajtani?

(#1071) Ance válasza #47053824 (#1070) üzenetére


Ance
őstag

A barkácsolás megkezdése előtt érdemes akkor megismerkedned a foglalatokkal és azzal, hogy melyikhez kell 230V, melyikhez 12V.

Ezt olvasd el: LINK

(#1072) lapa válasza #47053824 (#1070) üzenetére


lapa
veterán

hát akinél én vettem épp nem árul, de találtam ugyanolyat:

10w led
borda
dc 12-24v driver
230v driver

ha böngészel a termékek közt lehet hogy találsz valami csomagot is pár dollárral olcsóbban (led + driver pölö), csak figyelj nehogy sima white-ot vegyél (hanem warm white-ot).

nekem ezekből 7 db megy napi 1-3 órát már jó ideje gond nélkül. gyakorlatilag ez a 60w izzó nálunk. ha láttad a képeimet akkor tudod hogy vannak összerakva. persze proci hővezető pasztát rakj a led meg a borda közé, és (nagyon) szorosan rögzítsd rá a ledet.

[ Szerkesztve ]

(#1073) lapa válasza lapa (#1072) üzenetére


lapa
veterán

de még egyszer: nekem ez a 12v miatt jó. neked a 12v nem létfeltétel, e14 meg e27 kukoricát meg (már) olcsóbban kapsz.

(#1074) #47053824 válasza lapa (#1072) üzenetére


#47053824
törölt tag

Koszi!
Egy db 230V drive-al meg lehet hajtani tobb ledet is? Vagy 1 ledhez kulon meg kell venni mindet?
Irnal arrol, hogy neked miert jobb a 12V?

(#1075) lapa válasza #47053824 (#1074) üzenetére


lapa
veterán

1 driver 1 led.

eredetileg az volt az ötlet, hogy a szerver pc atx tápja elég hatékony, és hogy lehetne róla direktben hajtani a ledeket. egy darabig ez is ment.

aztán mint írtam beruháztam egy kisebb napelemes rendszerre. a cél egy hatékony és önellátó rendszer volt, a megtérülés csak ez után lett számolgatva. hogy megtérül-e 10 éven belül, azt 9 év múlva tudom megmondani (nem tudod előre a villanyárat), de ha a trendet nézed elég rémísztő hogy 5 év alatt duplája, 10 év alatt 4-szerese az eredetinek.

nekem elméletileg megtérül, mert nem visszatáplálós, hanem szigetüzemű (azaz akksis). a visszatáplálóshoz egy többszázezres inverter kell (akksi nem), az akksis megoldáshoz meg "csak" a panelek, az akksik és egy 30-40e töltésvezérlő (ha csak 12v fogyasztót kötsz rá...). az akksik drágák, de nagyon hatékonyak és az ólom ellenére zöldek, mert újra vannak hasznosítva.

érdekes kérdés amúgy az akksi, mert arról se tudni pontosan mikor döglik el, de 5-7 évet szeretnék kihúzni velük. a hogyan nem egyszerű, de ez nagyjából reális. most 4 db 130 ah-s akksi van. kb úgy néznek ki mint 4 nagyobb autóakksi, csak jobban bírják a kisülést.

erre csak rá kell kötni a 12v fogyasztókat és voilá. a világítás a fő fogyasztó meg a notik (autós táppal). a rendszer elég hatékony, de van némi veszteség amivel fűtök ill. hidrogént eregetek az akksi töltésekor, ez 10% körüli.

cserébe nézz rá a 12v led driverre amit linkeltem, és ami kb 5 alkatrészből áll. ha akar se tud elromlani. egy 230v driver ezerszer bonyolultabb, nem is szokott mindig sikerülni megcsinálni tartósra. mivel nálam a napelem volt az elsődleges szempont, a 230v-os ledeket csak inverterrel tudnám meghajtani. azaz 12v --> 230v --> 12v.

ha mindkét konverzió 90%-os (ami a teljes 5-200w terhelési tartományban amúgy nemigen teljesül), akkor 81% a hatásfok, meg kifizettem az invertert meg a kínai ledek belsejét (azaz duplán az eletronikát). értelmetlen.

hálózatnál ugyanígy vagy amúgy. 10% a hálózati veszteséged és megint 10% a led ac driver vesztesége. attól hogy a hálózatot az óra nem méri még kifizeted.

meg persze van egy csomó más dolog is, ami eleve 12v-os (router, kamerák, elemtöltő, usb tuner, külső vinyó, szellőzés venti, keringető szivattyú), ezeket is hatékonyabban szolgálja ki (mondjuk a router 5w adapteres üzem helyett 4w).

a 12v az végülis bármi lehet, amit "szivargyújtós"-ként árulnak. ezekből azért kemping meg lakóautók kapcsán a kínálat végtelen.

a notikat (ebből az egyik szerver 24 / 7) is hatékonyabb 12v --> 20v-ról hajtani, mint 12v --> 230v --> 20v-ról. viszont azokat ugyanolyan hatékony hálózatról, mint 12v-ról.

(#1076) #47053824 válasza lapa (#1075) üzenetére


#47053824
törölt tag

Azert kerdezem ezeket, mert meg vakolas elott vagyunk, tehat nem lenne gond betenni ezeket a vezetekeket meg. Nalunk csak valamifele palyazat utjan valosulna csak meg ez a napelemes dolog, jelenleg csak napkollektor van tervbe.
Errol mi a velemenyed? Elvileg ez az altalad emlitett 2 drivert magaban foglalja? 230v->12v

(#1077) lapa válasza #47053824 (#1076) üzenetére


lapa
veterán

ez csak ac driver.

(#1078) fecus


fecus
őstag

Valaki tud segíteni nekem e-bay és paypal ügyben? Nem sikerült vásárolnom előre feltöltéssel.
Jó privátban is.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1079) gboszi válasza fecus (#1078) üzenetére


gboszi
senior tag

Ha még nem kaptál segítséget, keress meg nyugodtan privátban.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#1080) gboszi válasza gboszi (#1079) üzenetére


gboszi
senior tag

Legutobbi művem:)

[ Szerkesztve ]

"If you're good at something, never do it for free!"

(#1081) fecus válasza gboszi (#1079) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm. Sikerült. Várom az árut :) .

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1082) ati2 válasza gboszi (#1080) üzenetére


ati2
őstag

Jól néz ki :)

Más:
Valaki próbált már hasonlót? [link]
Milyen ez az 5630-as LED? Kicsit sokallom a 6w-ot ekkora bordával :F

(#1083) pici79


pici79
csendes tag

Segítség kérése nappali bevilágításához!

Sziasztok urak!

Építkezünk és a ház villanyszerelési munkálatai most kezdődnek. A nappaliba én valami led-es fényfüzért képzeltem, mintha a csillagos ég alatt lennénk, olyan hatást szeretnék elérni egy erősség szabályozós kapcsolóval / remélem jól írtam /.

Lesz még ezen kívül 6db falikar hangulatvilágítással, és 1 nagy csillár.

A kérdésem az lenne, milyen fényfüzért javasoltok? A nappali közel 46nm. Ebay-ről tudok rendelni ha ott tudtok mintát mutatni :-D

Előre is köszi.

Szabi

(#1084) fecus válasza ati2 (#1082) üzenetére


fecus
őstag

Az 5630 jó kis combos jószág!

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1085) ati2 válasza fecus (#1084) üzenetére


ati2
őstag

Köszi, akkor rendelek is próbára asztali lámpába pont jó a 120° 500 LM :)

(#1086) gboszi


gboszi
senior tag

Ezt vettem, de sajna elmértem,s nekem nem jó a méret. Ha kell valakinek beszeráron viheti, vagy cserélném más típusra. 10x41 mm és melegfehér. Összesen 6 db van belőle.

[ Szerkesztve ]

"If you're good at something, never do it for free!"

(#1087) 5teve válasza gboszi (#1086) üzenetére


5teve
senior tag

és ez hova jó?
mármint milyen foglalatba?

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#1088) gboszi válasza 5teve (#1087) üzenetére


gboszi
senior tag

Jah igen azt nem irtam, hogy ez nem egészen lakás dolog:( kocsiba valo, azon belül rengeteg helyre(belso vilagitas stb)
Csak reméltem,h aki igy benne van a ledes dologban, az máshová is szán:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#1089) xylacc válasza gboszi (#1080) üzenetére


xylacc
csendes tag

Szerelés :D

(#1090) gboszi válasza xylacc (#1089) üzenetére


gboszi
senior tag

Falfestés...:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#1091) Dzsolo válasza gboszi (#1090) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Érdekelne még a cool white 5050 waterproffos szalag? csak mert találtam az ebayen warm white-ot helyette, nagyon elüt és zavar, hogy nincsenek összhangban, sajnos felragasztottam már így beszerzési ár alatt adnám.

[ Szerkesztve ]

(#1092) gboszi válasza Dzsolo (#1091) üzenetére


gboszi
senior tag

Persze, még nem vettem úgy se:) Privátban megbeszéljük.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#1093) Winner_hun válasza lapa (#1065) üzenetére


Winner_hun
félisten

Majd este kiderül hogy mennyire melegszik, vettem 3 db-ot, ma jöttek meg. A színe első nekifutásra kicsit fura, sárgább mint amire számítottam. 60 wattos izzót nem hozza. Viszont az ígért 5 watt helyett csupán 3 wattot eszik, lehet ez miatt?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1094) Winner_hun válasza Winner_hun (#1093) üzenetére


Winner_hun
félisten

Most nézem, nem tudom hogy jött a 60 watt, 420 lumen van írva a ledes pilácsnál, a 40 wattos izzó szintjén azt kb. hozza, 3 wattból. Így teljesen okés. A búrát majd megcsonkítom hogy rendesen tudjon szellőzni (a búrával van odafogatva a teszt, szóval az egész búra kukázása esetén ragasztani kéne a panelt hogy a helyén maradjon).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1095) ArGab


ArGab
őstag

Üdvözlet
A szobában lévő 6*50 Wattos GU10-es foglalatú halogéneket cserélném le. Először néztem kompakt fénycsöves megoldásokat, de ami értelmesebb (értsd: megüti ~300 lument) azt már elég borsos áron mérik. Aztán véletlenül ráakadtam és megtetszettek ezek a ledes megoldások. A fórum utolsó ~1 évét gyorsan végigpörgettem, szóval nagyjából képbe kerültem. Mivel itthon ezek is piszok drágák, ebay/dx-ben gondolkodom. Ezeket szemeltem ki eddig (meleg fehér, 5050 SMD-ben esetleg nagyobb szórású power ledekben (fele-fele) gondolkodom, előny ha jobb a feszültségtűrése és így talán az elektronikája is):

5W GU10 Warm White 20 SMD 5050 LED Light Lamp 110-240V
Ebayről, olcsó, ha jól számolom úgy 300-360 lumen, mintha láttam volna korábban ajánlva is.

GU10 500-550LM 3000K 16-SMD LED Warm White Light Bulb (6.4W/AC220V)
GU10 480-530LM 3000K 16-SMD LED Warm White Light Bulb (6.4W/AC220V)
DX, valamivel drágább de minőségibbnek tűnik, kifejezetten jó fényerő, bár csak 220V.

GU10 5W 3500K 450-Lumen 5-LED Warm White Light Bulb (85~265V)
Sok pozitív vélemény van róla, bár többen panaszkodnak színhőmérsékletre és hibás darabokra. Amiről infót nem találtam, hogy ennek vajon milyen lehet a szórása?

Szóval ezek közül valakinek van személyes tapasztalata, véleménye, esetleg más ajánlata?

[ Szerkesztve ]

(#1096) ati2 válasza ArGab (#1095) üzenetére


ati2
őstag

A 2. és 3.-ból épp pénteken rendeltem egy-egy darabot próbára.

A 4. verzióból csak 4w-os 360 Lumenes van nekem MR16 és GU10 verzióban elvileg 3250 K-s színhőmérséklettel. Kb 25-30w-os halogénnek felelnek meg. A GU10-es az valamiért sárgászöldes árnyalatú, szobába nem jó. Ezeknek eléggé spot a fényük, kevés szórt fénnyel, de ha raksz elé egy homokfúvot üveget (én egy ócska halogén setből szedtem ki) akkor teljesen homogén lesz a fényük (majd este csinálok róla képet). A hűtőborda és a ledek lemeze alig ér össze a legtöbb DX-es konstrukciónál, én lepasztáztam arctic MX2-ővel mindet, amitől kb. 5+ °C-al melegebb lett a borda. Egyelőre jól bírják a kiképzést, és mind működött, amit rendeltem.

Szobában próbáltam annak idején ezt az optikás megoldást (6 db 12 m2-re), de nem jó vakító hotspotok vannak, és kevesebb a szórt fény egy halogénhez képest.
[Eddigi képek]

(#1097) tboy72


tboy72
aktív tag

Sziasztok!!!

A segítségeteket kérném. A tavaly nyáron vettem, úgy 20 db-ot ezekből: [3 ledes spot].

Kb. 2 hét üzem után, megdöglött belőle úgy 4-5, mégpedig úgy, hogy elkezdtek villogni, vibrálni.
Úgy gondoltam, hogy a driver halt meg, ezért rendeltem 6 db. ilyet: [driver].

Ma megjött a cucc, hajrá forrasztópákát ragadtam, hogy akkor most aztán gyógyítunk!!!

Nade!!! Hiába forrasztottam át, ugyanúgy villognak a cuccok!!!

Valaki tud segíteni, hogy mi lehet a baj?

Én azt tippelem, hogy a három led ugye sorosan van kötve az áramkörben, és valamelyik a három közül haldoklik valami miatt. De melyik. Nem vagyok egy nagy elektronikai zseni, azt úgy naggyából tudom, hogy a led is dióda, tehát egy irányban engedi át az áramot. Van egy alap digitális multiméterem, azzal az áramkörbe beforrasztott ledekből, valamilyen méréssel ki lehet szűrni a hibásat?

A választ előre is köszönöm!

(#1098) gboszi válasza ati2 (#1096) üzenetére


gboszi
senior tag

Istencsászárok az összehasonlítós tesztképek:) Köszi mindenki nevében

"If you're good at something, never do it for free!"

(#1099) ArGab válasza ati2 (#1096) üzenetére


ArGab
őstag

Az elsőből végül rendeltem egyet próbaképpen, mert igen kíváncsi vagyok mit is produkál egy ilyen a valóságban. Érdeklődve várom a tapasztalatodat a 2./3.-ról akkor, ha megérkeznek.
Sejtettem hogy a negyedik elég spotszerű lesz, az összes hasonló 45/60 fokos volt eddig.

(#1100) ati2 válasza tboy72 (#1097) üzenetére


ati2
őstag

A probléma a 12V-os tápegységeddel van, nálam is jelentkezett ugyanez a villogás kb 1 év után. Az oka, hogy az egyszerűbb kapcsoló üzemű tápok nem szeretik, ha csak kicsit vannak leterhelve és beadják a kulcsot. A legtöbb új halogénhez gyártott kapcsolóüzemű tápegység már be sem kapcsol 10-20W alatt.

Nálam egy landlite 12V AC 60w-os tápról megy most a 3x4W, mert az volt beszerezhető és nincs alsó teljesítményhatára. Előtte a 105W-os nyiffant ki villogást produkálva.
Ha tudsz olcsón 12V-os LED trafót akkor vegyél inkább azt hozzá, vagy egy hagyományos vasmagost az örök élet +2 nap. Szerencsére ezek a ledek mennek 12V AC-n és DC-n is.

@1096: [Homokfúvott üveggel kiegészített optikás]
A polcokon látszik, hogy jut oda is fény, sokkal homogénebb a fényeloszlás (jobbra nyíl a sima verzióhoz).

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.